DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ljudskost ili propisi(zakon)? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ljudskost ili propisi(zakon)? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ljudskost ili propisi(zakon)?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyČet Dec 31, 2015 11:30 am




Ovaj video je izazvao dosta kontradiktornih polemika....pogledajte ga i dajte svoje misljenje.
Temu sam nazvala ljudskost ili zakon,pa se i dalje moze unutar nje pisati o tome sta je vaznije,korisnije,plemenitije...kakvo god.

Necu davati trenutno svoj komentar,zelim da pogledate video,ali nepristrasno,pa napisite sta ovdje nije u redu a sta bi to bilo u redu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyČet Dec 31, 2015 11:53 am

Ja znam Astrin komentar :brdski2: oko ovoga me je gađala vanglom.

Prvo je po meni sramno njihovo snimanje svog "poduhvata". Gledao sam i drugi snimak, napravljen iz neke od radnji, koji me je ubedio u mom uverenju, da su po sredi poremećene osobe koje svoje sklonosti nesmetano izvode u policijskoj uniformi.

Radio sam dugo i radim na poslovima obezbeđenja i znam kakav je postupak kad neko pravi prekršajnu radnju. Kad bi se ovako ponašali redari i tehničko fizičko obezbeđenje niko više nikad ne bi dolazio na koncerte, sporstke manifestacije i ostale javne priredbe. Osoba koja posle upozorenja nastavi sa pravljenjem prekršajnog dela se sankcioniše u tri nivoa fizičkog odvraćanja. To je kao kad neuki ljudi tvrde da se Laušević branio sa 6 hitaca u grudi dvojici mladića i pucanjem u trećeg koji je bežao i preskakao ogradu.

Za prelaz na crveno u pustoj ulici je bio dovoljan usmeni prekor. Kad su već počeli da prave scene pred građanima sa očigledno neuravnoteženom starijom, osobom, koja ne ugrožava dalje nikoga, nikao nisu smeli da joj namerno nanose bol nabijanjem lica u pločnik i stajanjem kolenom na kičmu.
Najljigavije je sledilo na kraju snimka kad je odvode u službeni auto i kad ljudi pitaju u čudu šta je napravila,  jedan od njih kaže : "Napala je jednu drugu ženu"

Takvi kad dođe do rata rade one grozne stvari, za koje nam nije jasno kako iko može da ih uradi.

Znam već šta će branioci zakona reći, zakon je isti za sve. Onaj ubije i puste ga jer mora da se leči, a ova jadica će morati da leči hematom na pršljenovima. Zakoni se menjaju, a ljudskost i neljudskost ostaju.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyČet Dec 31, 2015 10:54 pm

Andrić kaže :
Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
fukara se obogati.
Mi živimo ta vremena .Andriću bi se moglo dodati da ta sada već bogata fukara dođe na vlast ,a onda se okruži budalama koje im je čuvaju po svaku cenu .
Ološ iz paravojnih formacija ,prizemni mozgovi ,kriminogeni šljam se onda angažuju da budu "čuvari reda" ,i oni "rade" kako su radili i ranije ,navike se ne menjaju ,i zato imamo takve scene .
Daj stoci bilo kakvu uniformu ,oruđe ili oružje ,mrvicu "vlasti" -onda obični građani mogu da očekuju takve scene .
Ali takvi se ne zaleću na prave kriminalce ili nasilnike ,suviše ih dobro poznaju i boje ih se . Zaleteće se i "sprovoditi zakon" nad onima koji ne mogu da se brane .
Oni prvi mogu da rade šta hoće ,za njih zakoni ne važe ,a ovakvi "čuvari" im salutiraju ,čim ih prepoznaju ,ma šta nezakonito uradili .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyPet Jan 01, 2016 10:28 pm

Pogledala sam snimak, i užasnuta sam. Ovolika brutalnost zbog prelaska na crveno svetlo?! Sramota..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyUto Jan 19, 2016 8:47 pm

Pogledala snimak. Činjenica je da mi je čudno da je "akcija" snimana, koliko znam ne bi se trebalo snimati bez naloga suda (mada nisam sigurna), ali dobro 'ajd da uzmemo da je to uredu. Ne znam šta je razlog da policija zaustavlja gospođu (možda ja nisam dobro vidjela snimak), ali jedno znam: nakon rečenice "Naređujem vam da stanete!" gospođa je trebala da se zaustavi. Vidim da Kico poznaje postupak kod prekršajnih radnji (a sigurna sam i mnogi drugi), pa je tako i poznato da njeno odbijanje da se zaustavi predstavlja prekršaj "odbijanja postupanja po naredbi službenog lica" što mogu reći da i nije tako bezazlen prekršaj (barem kada su sankcije u pitanju). Način na koji je on nju pokušavao zaustaviti istina izgleda brutalno i strašno, posebno jer ona plače, moli da je pusti - to svakako nije prijatno nikome ko gleda tu scenu i samim time video i jeste izazvao veliku buru.

Na pitanje ljudskost ili propisi je teško odgovoriti iz prostog razloga što upravo ljudi donose propise i to oni koje sami odaberemo na izborima. Valjda im tako ukažemo povjerenje da se pobrinu za ljudskost u okviru tih propisa.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyUto Jan 19, 2016 9:08 pm

Neko da se oglasi ko se pored ljudskosti jos i razumije u zakon....ako te zaustavlja policajac,pa da si presao i na zeleno....zasto se bojis stati,a ova zena se bojala stati i odbijala,cak je i mlacala rukama kad joj je prisao policajac.
Ne znam ja a i niko drugi,da li je ona psihicki bolesnik,ona je na slobodi i ravnopravan gradjanin koji je duzan da saradjuje pri legitimisanju,a ona se bori ko lav,odbija,pravi se da ne cuje,ubrzava....pa sta ocekivati....pod takvim okolnostima,ona je mogla da ima i kilo kokaina kod sebe,kad odbija da stane.Policajci nisu bili ni malo grubi,samo onoliko koliko je bilo potrebno da ju zaustave u mahnitom pokusaju da im se izmigolji.
Zivim u zemlji gdje je zakon iznad bilo koje emocije,a takvoj se zemlji dive zbog uredjenosti....pitajmo se da li je prirodno uredjena ili zakonima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyUto Jan 19, 2016 9:16 pm

Astra preduhitrila si me, baš sam te htjela upitati šta bi se dogodilo sa gospođom da je odbila da se zaustavi policajcu u Švajcarskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? EmptyUto Jan 19, 2016 9:19 pm

Na FB su me razapeli jer sam napisala ovo iznad....kako ja nemam duse,a mogla je bit i moja majka,zaboga.
Moja majka ne bi sebi ni dozvolila ovu blamazu jer je zivjela kako bog i zakon nalaze.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudskost ili propisi(zakon)?   Ljudskost ili propisi(zakon)? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljudskost ili propisi(zakon)?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zakon Privlacenja (ZP)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: