DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FB profil pokojnih prijatelja ili vas

Ići dole 
+6
MadamX
Kijara-brm
ZoxZoja
Gothic
el_vibrador
Astra
10 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyNed Jan 01, 2017 2:13 pm

First topic message reminder :

Otvaram temu iz razloga sto imam nekoliko prijatelja,koji na zalost nisu vise medju zivima a ja eto,nemam srca da ih se odreknem,da obrisem sa liste prijatelja,a vjerovatno bih trebala....zanima me vas stav prema takvim prijateljima.

Na primjer,imam jednu prijateljicu koja je mrtva vec par godina,a narod,ko narod,na obavijest o rodjendanu ukaci cestitku,ne gledajuci da je osoba davno nestala.

Postoji opcija ,nesto poput testamenta u kojoj se slazes da ti FB brise profil ako je obavjesten od date osobe da si umro....da li biste iskoristili tu opciju.

Da li brisanje sa liste znaci i idi zauvijek od mene ili je pomalo i morbidno imati takve u prijateljima.

Sta mislite vi o tome i kako se postavite u datoj situaciji,jer sigurno ste imali neke osobe u prjateljima koje vise nemate.


Poslednji izmenio Astra dana Sub Apr 14, 2018 7:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Mima65




Datum upisa : 08.08.2016

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:05 pm

Lično, imam jako bolno iskustvo sa FB nalogom mog rođenog brata koji me je napustio 2012-te, neposredno pre toga je moja ćerka insistirala da ujka otvori nalog koji je i sad aktivan. Ne možemo ga ugasiti jer mi je brat živeo u Dominikani, ne znamo šifru, niti imam ideju kako se to radi, kako ja da ugasim. Previše bolno mi je to, kad dobijem neku notifikaciju vezanu za njega.
Mislim da bi trebalo sa nekim dokazom o smrti dozvoljavati ljudima da pogase te naloge.

blue2 blue2 blue2
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:14 pm

Naravno Mimi da porodica moze ugasiti profil.....nemam fala bogu to iskustvo ali imam prijateljicu za koju znam da je putem fejsa stupila pismeno u kontakt sa tamo nekom administracijom i ugasila profil pokojnog supruga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:18 pm

Mima65 ::
Lično, imam jako bolno iskustvo sa FB nalogom mog rođenog brata koji me je napustio 2012-te, neposredno pre toga je moja ćerka insistirala da ujka otvori nalog koji je i sad aktivan. Ne možemo ga ugasiti jer mi je brat živeo u Dominikani, ne znamo šifru, niti imam ideju kako se to radi, kako ja da ugasim. Previše bolno mi je to, kad dobijem neku notifikaciju vezanu za njega.
Mislim da bi trebalo sa nekim dokazom o smrti dozvoljavati ljudima da pogase te naloge.

blue2 blue2 blue2

Ne znam tačnu proceduru za ovakve slučajeve ali pretpostavljam da bi mail administraciji FB-a trebalo da odradi posao gašenja tog profila. Naravno ne poznajem tvoju porodičnu situaciju, da li ti je brat bio oženjen, imao decu ... pa možda oni koriste taj nalog. Moj savet ti je da pošalješ mail (ima valjda ona stranica za podršku pa tamo pitaj kome tačno). Verovatno ćeš morati da dostaviš i neke papire u skeniranoj formi. Biće tu petljancije naročito zbog jezika ali ako te aktivnost tog naloga uznemirava vredi pokušati.

Nazad na vrh Ići dole
Mima65




Datum upisa : 08.08.2016

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:21 pm

Bila bi ti jako zahvalna da sve saznaš preko te prijateljice i da mi kažeš, jer mi je ovo na FB-u previše bolno.
Ja sam čula da moram pokrenuti dopunu ostavine da bi me sud proglasio ovlašćenim licem za postupak gašenja naloga. To bi mi bilo previše, ako neko zna put kako se to radi, jako bi bila zahvalna da me upute u to.
Nazad na vrh Ići dole
Mima65




Datum upisa : 08.08.2016

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:23 pm

Nije bio formalno oženjen, sa Dominikankom sa kojom je živeo mi je teško da se sporazumevam, ona to i ne razume, zvanično sam ja naslednik njegov jer nije imao svoje dece.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:49 pm

probacu se raspitati
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 12:57 pm

Trebalo bi takve naloge ipak "ugasiti" jer naknadne objave mogu biti zaista degutantne.....
Ko je vispren i snalažljiv može ipak ugasiti "profil" pod uslovom da se uloguje na isti....a to je moguće 55555
Nazad na vrh Ići dole
Mima65




Datum upisa : 08.08.2016

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 1:00 pm

doctorr67 ::
Trebalo bi takve naloge ipak "ugasiti" jer naknadne objave  mogu biti zaista degutantne.....
Ko je vispren i snalažljiv može ipak ugasiti "profil" pod uslovom da se  uloguje na isti....a to je moguće 55555



Kad bi znala šifru, lozinku ili šta već, naravno da bi ugasila sama.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 20.12.2007

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyUto Jan 03, 2017 1:51 pm

Mima65 ::



Kad bi znala šifru, lozinku ili šta već, naravno da bi ugasila sama.

Pričaćemo o tome...podseti me top88 99i lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptySre Jan 04, 2017 9:27 pm

Pitala sam prijateljicu,ona je imala sifru od muza,pa je deaktivirala profil ali je poslala u mailu umrlicu da bi se potpuno obrisao profil....ni ona se ne sjeca vise tacno procedure.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptySre Jan 04, 2017 9:35 pm

Hvala ti na trudu. Smisliću nešto.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyPet Jan 27, 2017 1:41 am

Prošle nedelje je umrla moja kuma. Još nemam snage da je brišem sa liste prijatelja, jako sam tužna..

Ne znam da li ste primetili nove stranice na Fejsu: U znak sećanja na...

To mi je nekako...bezveze...ne žali se na Fejsbuku, žali se u srcu...










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptyPet Jan 27, 2017 8:34 am

Žali se i na fejZbuku a bajviše se žali kada se lajkuju osmrtnice. Divna tema za dobro jutro. Odo' da presabiram grobove. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: FB nalog posle smrti ...   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 EmptySub Apr 14, 2018 3:13 am

Mozda ce zvucati morbidno da sam otisla na profil jedne osobe koji je preminuo i gore sam naisla na dosad nevidjen tekst (za mene)"
У сећање на ..." i ako medju prijateljima imam ljude koji su nazalaost umrli. Nisam ih brisala i ako sam razmisljala o tome iz razloga jer nekako ovako mogu sacuvati uspomenu na njih .... da li je glupo ili ne ne zalazim u to , ipak je to moj profil sa mojim odlukama. No malo sam istrazila i ovo : Sta ce biti s mojim profilom ako umrem .... koje su mogucnosti ? I evo odgovora koga zanima :

Možete odabrati da imenujete ovlašćenu kontakt osobu koja će voditi računa o vašem spomen-nalogu ili da vam nalog bude trajno izbrisan sa Facebook-a.
Ako ne odaberete da vam nalog bude trajno izbrisan, on će biti pretvoren u spomen-nalog ako dobijemo obaveštenje da ste preminuli.
Predlažemo vam da odredite ovlašćenu kontakt osobu koja će upravljati vašim nalogom kada on bude pretvoren u spomen-nalog. Saznajte više o ovlašćenim kontakt osobama i o tome šta one mogu da rade.
Spomen-nalozi
Spomen nalozi su mesto gde prijatelji i rodbina mogu da se okupljaju i dele uspomene kad osoba umre. Spomen nalozi imaju sledeće ključne funkcije:
Reč U sećanje na biće prikazana pored imena osobe na njenom profilu
U zavisnosti od postavki privatnosti naloga, prijatelji mogu da dele uspomene na spomen vremenskoj liniji
Sadržaj koji je osoba podelila (npr. fotografije, objave) ostaje na Facebook-u i biće vidljiv publici sa kojom je podeljen
Spomen profili se ne pojavljuju u javnim prostorima kao što su preporuke „Osobe koje poznajete“, oglasi ili podsetnici na rođendane
Niko ne može da se prijavi u spomen nalog
Spomen nalozi koji nemaju ovlašćenu kontakt osobu ne mogu se menjati
Stranice sa samo jednim administratorom čiji je nalog postao spomen nalog biće uklonjene sa Facebook-a ako dobijemo važeći zahtev

Brisanje naloga
Možete odabrati da vaš nalog bude trajno izbrisan ako umrete. Da biste to uradili:
Kliknite na u gornjem desnom uglu stranice Facebook i izaberite stavku Podešavanja
Iz menija sa leve strane kliknite na stavku Opšte
Kliknite na Upravljanje nalogom
Kliknite na Zahtevaj brisanje naloga i pratite uputstva na ekranu
Za prijatelje i porodicu
Ako biste hteli da napravite dodatno mesto na mreži Facebook gde ćete deliti uspomene na voljene, preporučujemo da napravite grupu.
Saznajte kako da zatražite pretvaranje naloga u spomen nalog ili kako da zatražite uklanjanje naloga umrle osobe sa mreže Facebook.

Ostala podesavanja na linku ispod teksta ....

https://www.facebook.com/help/103897939701143
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Sponsored content





FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FB profil pokojnih prijatelja ili vas   FB profil pokojnih prijatelja ili vas - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FB profil pokojnih prijatelja ili vas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Profil slika-po horoskopu
» FACEBOOK i drugi "izlozi" ...
» Psiholoski profil zena ubica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: