DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko ste otvoreni s ljudima? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko ste otvoreni s ljudima? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koliko ste otvoreni s ljudima?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty
PočaljiNaslov: Koliko ste otvoreni s ljudima?   Koliko ste otvoreni s ljudima? EmptyPet Maj 19, 2017 2:59 pm

Kako fale iskreni razgovori, ono otvaranje pred ljudima, do kraja.
A ne samo spletke, omalovazavanja testiranja, tumacenja. Kada sjednes pred nekim kao da si sjeo na optuzenicku stolicu.
Iako ne znas sta si lose uradio osjecas se unaprijed krivim.
Svi su nacitani dzepnih izdanja knjiga na sve moguce psyholoske theme - odmah ti daju upute, dijagnoze, procjene, citaju ti govor tjela, proricu ti sudbinu, savjetuje te, salju psihijatru.
Ne provedu sa tobom ni jedan jedini dan, a vec misle da su zakoracili i u najskrivenije djelove tebe.
Sve ih zanima kod tebe, osim tvoje duse i sustine.
Ne znaju apsolutno nista o tebi, a daju sebi za pravo da ti tumace citav zivot
Ako se suprostavis, ispada da ih ne postujes i da ne zelis da cujes tudje misljenje a ako im se prepustis, tek onda si gotov.
Kada bi razgovori bili samo razgovori, a rijeci samo rijeci, poput pjesme, a ne nadmetanje po principu ko ce koga bolje da….....
Cim se negdje pojavis odmah ti se mjeri drustven status.
Da li se isplati ulagati u prijateljstvo sa tobom.
Kakvi su ti prijatelji.
Kakve su ti namjere.
Zasto su ti potrebni.
Zasti si im potreban.
Ako sutis- zasto sutis?
Ako se smijes-sta je smijesno?
Ako pricas – zasto pametujes?Ako prigovaras – zasto se ne opustis? Ako si isuvise opusten – zasto ne shvatis zivot malo ozbiljnije?
Susret dva covjeka je samo forma, kao i ono sto se kaze, ali ono sto se ne kaze, more neizgovorenog je sustina, odvratna sustina koja unaprjed zagadi svaku bliskost i iskrenost…
Pricas jedno, mislis drugo, radis nesto sasvim trece…
Kada covjek udje sa preduvjerenjem u razgovor ne moze nikoga drugog da cuje osim sebe, neprekidno mjeri, odmjerava, kao za stolom za kartanje.
Ne snalazim se u takvim drustvima, ne znam sta da pricam i kako da se postavim.
Ako pohvalim nekoga ispasce da mi je potreban, ako kritiziram ispasce da ga spustam ako sam suzdrzana ispasce da sam nezainteresirana – kao da se sve vrijeme trazi neki banalni gest kako bi se ocjenilo i presudilo.
Kako samo nedostaju cisti otvoreni razgovori neoptereceni bilo cime, osim unutrasnjim melodijama koje izbijaju na povrsinu u svoj svojoj raskosi...Poput planinskog izvora…
Poput dobro nastimanog instrumenta…
Poput djeteta koje sve vjecnosti svijeta mjeri trenutkom u kome se upravo zaigralo…
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko ste otvoreni s ljudima?   Koliko ste otvoreni s ljudima? EmptyPet Maj 19, 2017 3:29 pm

Danas se sve price uu kafu svode na meteo izvjestaj.....kakvo je vrijeme....za sve intimnije imam kcer i sestru....ostalo sic iz mog zivota.......zelim u miru da zivim svoj zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko ste otvoreni s ljudima?   Koliko ste otvoreni s ljudima? EmptyPet Maj 19, 2017 7:06 pm

Astra ::
Kako fale iskreni razgovori, ono otvaranje pred ljudima, do kraja.
A ne samo spletke, omalovazavanja testiranja, tumacenja. Kada sjednes pred nekim kao da si sjeo na optuzenicku stolicu.
Iako ne znas sta si lose uradio osjecas se unaprijed krivim.

Više i nisam baš sigurna da fale. Uvijek sam bila iskrena i otvorena, osobito ako je trebalo pričati o sebi. Iskustvo me naučilo da je to besmisleno i glupo ako je jednostrano ili ako se ta otvorenost i iskrenost sutra koriste kao sredstvo da bi te povrijeđivali i omalovažavali.
Učim se biti u svojih "šesn'est metara" i ne otkrivati mnogo. Reciprotitet i balans su neophodni...Neko uči takve stvari u ranom djetinjstvu, ja jbg u petoj deceniji trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko ste otvoreni s ljudima?   Koliko ste otvoreni s ljudima? EmptyNed Jun 04, 2017 8:53 pm

Uvek potpuno otvoren. Kako u reali, tako i na netu :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko ste otvoreni s ljudima?   Koliko ste otvoreni s ljudima? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko ste otvoreni s ljudima?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ODNOS PREMA LJUDIMA
» Kako se prilagoditi teskim ljudima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: