DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?

Ići dole 
+8
bosankaa
Astra
Danubius
sanjalica.ns
Black Wizard
Blebetalo
ZoxZoja
Kijara-brm
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPon Jun 05, 2017 6:55 pm

Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPon Jun 05, 2017 6:59 pm

Prestar sam za avanture -ali ,ko zna? Nije retko da ljudi u mojim godinama ,i stariji ,zapucaju u Nemačku ,Austriju ,da zarade neki novac preko ovih naših bednih penzija .
Dakle ,ne znam ,ali razumem te države koje traže validne diplome , poznavanje posla koji mislite raditi ,i poznavanje jezika na određenom nivou . 

Za mene je to normalno ,ali je činjenica da lakše stižu tamo i ostaju ovakvi : 

‎Semic Nermin‎ за Oglasi za posao Nemacka ,Austrija,Belgija,Holandija.
8 h · 

Sta mi je potrebno kada hocu 
U njemacku trebal adresa kod koga idem kolko treba imat eura uzase vise inf pliz










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPon Jun 05, 2017 8:55 pm

Danubius ::
Za one koji nisu tamo ...da li bi otišli ? 
Za one koji su tamo ...kako ste zadovoljni poslom koji radite ? 
Da li je "privremeni radni boravak ",kakav je bio 70 tih ,potpuno nestao kao ideja ,da li se naši "gastarbajteri" u stvari bore za "stalni boravak " ?
Mogli smo otići za vreme rata,ali nismo.(U Nemačku).
Moji su reskirali i ostali.
 Tetka je živela u Nemačkoj.Teča i ona nisu imali dece,ali nisu živeli u nekom luksuzu.
Najviše para su naravno davali za trosoban stan.
Novac koji su zarađivali trošili su na godišnjem kad su dolazili i tako svakome pomagali.
Jedino što su kupili je bila vikendica-u kojoj nisu  mnogo uživali.
Teča je umro,a tetka se vratila kad je otišla u penziju.

Ponekad je znala i da radi dva posla.Očito su živeli za druge,a najmanje za sebe.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPon Jun 05, 2017 9:15 pm

Danubius ::
Prestar sam za avanture -ali ,ko zna? Nije retko da ljudi u mojim godinama ,i stariji ,zapucaju u Nemačku ,Austriju ,da zarade neki novac preko ovih naših bednih penzija .
Dakle ,ne znam ,ali razumem te države koje traže validne diplome , poznavanje posla koji mislite raditi ,i poznavanje jezika na određenom nivou . 

Za mene je to normalno ,ali je činjenica da lakše stižu tamo i ostaju ovakvi : 

‎Semic Nermin‎ за Oglasi za posao Nemacka ,Austrija,Belgija,Holandija.
8 h · 

Sta mi je potrebno kada hocu 
U njemacku trebal adresa kod koga idem kolko treba imat eura uzase vise inf pliz

Mogli smo otići kada sam imala pet godina. Roditelji su dobili ponudu da rade kao učitelji u školi za jugoslovene u Njemačkoj. Odbili su jer su imali veće plate u Jugoslaviji.
'91. godine sam bila u Švajcarskoj nekih dva mjeseca, ubjeđivao me Švajcarac vlasnik restorana da tražim azil i da ostanem, bio spreman da mi plati časove jezika, ali u mojoj glavi je tada bilo besmisleno tražiti azil. Pitala sam se zašto bi ja to radila? Ostao dogovor da će pokušati da mi pravi sezonske "papire" i vratih se kući 9. marta 1991. godine u 9h ujutro. Ostalo je valjda istorija.

Inače, što se tiče tih koje navodiš da lakše ostaju: oni su spremni raditi i najteže poslove, spremni raditi i bez radne vize, spremni riziikovati mnogo toga za razliku od tebe, mene...Možda je to ta razlika i razlog zašto se lakše snalaze. Ti bi vjerovatno kao i ja išao na sigurno, a to već zahtijeva detaljnu pripremu i analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 4:01 pm

Dobio sam papire koje treba podneti nadležnom ministarstvu ako želiš da u Nemačkoj radiš kao medicinar .Između ostalog (taksa za podnošenje  je 150 eu) ,biće da je novina da se sada ne traži B1 znanje jezika -nego B2 ?
A eto ....za mnoga zanimanja je dosta i A1 ...pa i manje (i još je i bolja "plata" )  :brdski2:

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  18920340_1506556076077730_5411975696435502463_n










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 4:36 pm

kako bi ti bio medicinar a da ne znas pricati sa pacijentom...jbga,tanjire mozes samarati i sa poljskim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 4:47 pm

Tef na privremenom radu u Švapskoj.
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Tef10











[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 5:05 pm

justicija ::



Inače, što se tiče tih koje navodiš da lakše ostaju: oni su spremni raditi i najteže poslove, spremni raditi i bez radne vize, spremni riziikovati mnogo toga za razliku od tebe, mene...Možda je to ta razlika i razlog zašto se lakše snalaze. Ti bi vjerovatno kao i ja išao na sigurno, a to već zahtijeva detaljnu pripremu i analizu.

Bila sam. Istina firma i Agencija su u dilu s Državom pa je skoro pa legalan rad na crno tako kako sam ja bila. Plate nisu velike ali su za srpske (bosanske) uslove više nego zadovoljavajuće. Ako u "platu" uračunam i smeštaj (imala sreću više nego dobar) kao i kuvani obrok i to kvalitetan (kompetentna da procenim posle srpskih fabričkih menzi) uz obezbeđen plaćen put do posla i nazad (nema stajanja u busu, nema guranja) kao i da nisam plaćala režijske troškove (struja, grejanje i slično) računam da je moja zarada bar još 500-600 evra veća. Nameravam da se i ove jeseni vratim ako bude prilike.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 7:37 pm

Astra ::
kako bi ti bio medicinar a da ne znas pricati sa pacijentom...jbga,tanjire mozes samarati i sa poljskim.
Goethe-Zertifikat B2  potvrđuje napredni nivo poznavanja nemačkog jezika i odgovara četvrtom nivou (B2) na šestostepenoj skali Zajedničkog evropskog referentnog jezičkog okvira.
Položen B2 dokazuje da razumete glavne sadržaje složenih tekstova o konkretnim i apstraktnim temama kao i stručne diskusije u svojoj specijalnosti.
Da se sporazumevate spontano i tečno, tako da je moguć normalan razgovor sa maternjim govornicima bez većeg napora obeju strana.
Da se jasno i detaljno izražavate o širokom spektru tema, da objasnite svoj stav o nekom aktuelnom pitanju i da navedete prednosti i nedostatke različitih mogućnosti.
B2 je dovoljan i da redovno studirate u Nemačkoj. 
Za ovakvo znanje nemačkog je potrebno 600-800 nastavnih jedinica po 45 minuta . 
Dakle ....ja mislim da ni mnogi "ondašnji" i tamo rođeni nemaju toliki fond reči ili besedničku veštinu ,a još manje govore književni nemački .
Jezik se uči svakodnevnim razgovorom ,malo su ga suviše "zategli" ,pola gastarbajtera sasvim lepo živi i radi i sa A1 -A2 nivoom znanja jezika ,najviše kao Krankepflegeri i Personal Asistenti ,pa unapređuju znanje jezika vremenom i komunikacijom ,a ovi sad traže B2 da te uopšte uzmu u razmatranje .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jun 09, 2017 9:25 pm

Ne znam to stupnjevanje  znanja jezika,ja se osvrnuh na tvoju recenicu da za neka zanimanja ne moras znati ni dobar dan....a logicno je da za rad s ljudima uz obaveznu konverzaciju moras da naucis jezik.
Ovdje recimo Talijani,cijeli radni vijek ne nauce njemackog,nesto iz razloga sto svuda znaju i koriste talijanski ,a malo i iz nacionalnog ponosa....dok nasi ne nauce cijeli radni vijek,cisto jer su tupavi.sorry,ali tako je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 8:40 pm

Ne isplati se baš mada ... nije da se ne isplati skroz. Na stan ide dosta love, ostaje taman za preživljavanje. Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Probajte ali ne očekujte da vam cveće cveta več nakon par meseci - nemoguće je :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:11 pm

Black Wizard ::
Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Pa ne bih se baš složio....možda nismo navikli da radimo toliko,ali je činjenica da mnogi u Srbiji rade više sati nedeljno nego radnici u Nemačkoj,Austriji,Švajcarskoj...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:37 pm

Black Wizard ::
Ne isplati se baš mada ... nije da se ne isplati skroz. Na stan ide dosta love, ostaje taman za preživljavanje. Srpski mentalitet ne može da izdrži jednu radnu sedmicu. Nismo navikli na toliki rad.

Probajte ali ne očekujte da vam cveće cveta več nakon par meseci - nemoguće je :948208144:

Nasi ljudi vaze za najbolje radnike....vani moze a kod kuce glume gospodu....e to je nas mentalitet.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:42 pm

Problem je što u Srbiji nismo adekvatno plaćeni...a veći kapitalizam nije bio ni onaj protiv kojeg su se borili Marks i Engels
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:47 pm

Imali smo u Jugi dobre plate pa se slabo radilo.....mlad si ti pa se ne sjecas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:48 pm

Astra ::

.....mlad si ti pa se ne sjecas.

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 9:56 pm

Blebetalo ::
Problem je što u Srbiji nismo adekvatno plaćeni...a veći kapitalizam nije bio ni onaj protiv kojeg su se borili Marks i Engels

To stoji. U Srbiji se radi do 8 sati maks (ne računam prekovremeno), u inostranstvu se radi isto toliko ali tamo nemaš pauzu na svaki minut kad ti se ćefne i ne možeš non-stop da izlaziš pod nekim izgovorom. Tamo radiš i to je to.

Stan i hrana koštaju najviše, to je činjenica. U tom smislu se ne isplati jer jedva da nešto možeš da uštekaš :948208144:

Sad, imam prijatelja koji radi u Švedskoj već godinu i nešto dana. Smešteni su u nekakve barake, po 5 čoveka u jednoj. Zgužen smeštaj ali opet smeštaj. Tako da je veća šansa da uštediš lovu pre povratka nazad.
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 10:09 pm

Black Wizard ::

To stoji. U Srbiji se radi do 8 sati maks (ne računam prekovremeno), u inostranstvu se radi isto toliko ali tamo nemaš pauzu na svaki minut kad ti se ćefne i ne možeš non-stop da izlaziš pod nekim izgovorom. Tamo radiš i to je to.

Mi izgleda ne živimo u istoj Srbiji....Oko mene samo javni sektor radi 8 sati,a privatni sektor ( ovaj sa kojim ja imam kontakte ) radi minimum 10 sati,subotom i nedeljom,često i praznikom...I ne treba da računaš prekovremeno,jer ga nema.....sve ulazi u redovan rad.
Kako god bilo,mnogo je bolje otići u inostranstvo. Za svoj rad si adekvatno nagradjen,i od svog rada možeš da ŽIVIŠ.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 11:29 pm

Blebetalo ::
Za svoj rad si adekvatno nagradjen,i od svog rada možeš da ŽIVIŠ.

Živimo u istoj Srbiji. Samo nam nije isto rfadno vreme. Ja sam baš prošle nedelje radio 12 sati. Otišao sam u 7 ujutru, došao u 7 uveče.

Što se tiče života, možeš da preživiš, to je jedina razlika između ovde i tamo
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jun 14, 2017 11:39 pm

Danubius ::

A eto ....za mnoga zanimanja je dosta i A1 ...pa i manje (i još je i bolja "plata" )  :brdski2:

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  18920340_1506556076077730_5411975696435502463_n

Hahhhahahhaha....daaaa, a one su naročito rečite ludismeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyUto Avg 22, 2017 10:52 pm

Za mnoge koji žele na rad u inostranstvo je spas kakav "rođo" koji tamo radi ,eto da se "za početak" ima neko "svoj" ko se tamo već odlično snalazi . Time se nekako osećaju sigurnije ,jer ne idu preko kakave "agencije" (kojih ima XY "lažnjaka" ) ili totalno "naslepo" . 
No ,mnogi koji se "uzdao" u kakvog rođu ,kuma ili "zemljaka" ,kada "treba" dobije upravo sličan odgovor : 
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  20953798_827957394038094_6346404113150425943_n










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 2:16 pm

Ovi dvorci su plod privremenog  rada u Beču ,a "vlasnici" nisu ni slučajno neki doktori nauka ,ili neki inženjeri informatike ,bogati naslednici ili plemići , recimo .
Sve se dešava  u Gomilicu, što je zaselak posavotamnavskih sela Jelovik i Jazovnik ?

Pa šta onda nije u redu sa platama i standardom u Srbiji ,pitam se ?  99i  jbt



ps .kičeraj je nebitan za poentu .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 4:51 pm

Ko normalno radi i zivi garantujem da ne moze ovako nesto imati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 5:42 pm

U istočnoj Srbiji je to jako zastupljeno , radio sam tamo i video kuće kao ove, rade čitave porodice , koliko i kakvih poslova ne znam .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 5:50 pm

A i Vucic prodaje drzavu svojima u bescjenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 6:35 pm

Danubius ::
Za mnoge koji žele na rad u inostranstvo je spas kakav "rođo" koji tamo radi ,eto da se "za početak" ima neko "svoj" ko se tamo već odlično snalazi . Time se nekako osećaju sigurnije ,jer ne idu preko kakave "agencije" (kojih ima XY "lažnjaka" ) ili totalno "naslepo" . 
No ,mnogi koji se "uzdao" u kakvog rođu ,kuma ili "zemljaka" ,kada "treba" dobije upravo sličan odgovor : 
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  20953798_827957394038094_6346404113150425943_n


Vjeruj da je vise prevarenih od familije nego od agencija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 6:39 pm

Ja sam jedna od tih prevarenih. Od tada "u se' i u svoje kljuse" !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Jan 04, 2018 7:26 pm

Astra ::
Danubius ::
Za mnoge koji žele na rad u inostranstvo je spas kakav "rođo" koji tamo radi ,eto da se "za početak" ima neko "svoj" ko se tamo već odlično snalazi . Time se nekako osećaju sigurnije ,jer ne idu preko kakave "agencije" (kojih ima XY "lažnjaka" ) ili totalno "naslepo" . 
No ,mnogi koji se "uzdao" u kakvog rođu ,kuma ili "zemljaka" ,kada "treba" dobije upravo sličan odgovor : 
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  20953798_827957394038094_6346404113150425943_n


Vjeruj da je vise prevarenih od familije nego od agencija.
Pre Nove godine žena se vratila iz Nemačke.Isto tako brat i snajka je prevarili.(snajka je glavni akter) Još  su joj uzeli neku lovu.Ovde dala dala otkaz u bolnici(posle 16 godina rada) .Nisam pitala šta je sve u pitanju,ali na ovaj posao neće da je prime nazat ,i sad traži novi po privatnim domovima.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jan 05, 2018 10:29 am

Ode se privremeno a u danas, za stalno.
HO, HO, HOOO...
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyČet Apr 26, 2018 12:05 am

Koliko ih se vraća nazat .Mislim da će ih biti sve više čim isplate kola koja su kupili.
Zaista su pojedinci mislili da se vani ne radi ništa.Da je baš ovako.(slika dole)Inspirisao me momak (sin od naših prijatelja).Ma bezveze mi je tamo.Rekoh onda tegli na moru cele sezone dok ima posla jer te tata više neće izdržavati.Video momak da se tamo mora potegnuti pa se denuo kući,a tata ga lepo poslao u sezonu.S
ad grbači teži posao,za manje pare. 


Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  31230410










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySub Apr 28, 2018 1:05 am

Kijara-brm ::
Koliko ih se vraća nazat .Mislim da će ih biti sve više čim isplate kola koja su kupili.
Zaista su pojedinci mislili da se vani ne radi ništa.Da je baš ovako.(slika dole)Inspirisao me momak (sin od naših prijatelja).Ma bezveze mi je tamo.Rekoh onda tegli na moru cele sezone dok ima posla jer te tata više neće izdržavati.Video momak da se tamo mora potegnuti pa se denuo kući,a tata ga lepo poslao u sezonu.S
ad grbači teži posao,za manje pare. 


Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  31230410

Jooooj kako dobro znam ovakve. A još kad ne nauče da ekonomišu pa onda evro-dva dnevno za kladionicu. Evro-dva za pivo ... I onda kuknjava kako "nisu doneli ništa kući". A to 'ebeš evro šta je to kad sabereš na tromesečnom nivou bude najmanje 200 evra. Koje ne zna gde je potrošio. I ni ne razmišlja da se tako nakupilo.

Naravno ne kažem da treba gladovati ako odeš na kraće vreme. Ili se lišiti i nekog zadovoljstva kao što je čaša piva recimo. Ali ljudi jednostavno ne razmišljaju i kad im novčanik na povratku nije pun onako kako su zamišljali da će biti onda su svi drugi krivi sem njih.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jul 25, 2018 5:59 pm

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  37689834_674127796257518_4183080511721177088_n

I jeste tako . I ?

A da stavimo koju sliku kako ,kako mi u Srbiji izgledamo "na poslu" i na "odmoru" ?
Onda ne bi bilo smešno .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jul 25, 2018 6:42 pm

Moja drugarica med.sestra u Norveškoj .

Na radu

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  23517410

Na odmoru

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  22490010

a kupila mužu Bembaru za godišnjicu braka ( 38 god.)

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  36430110










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jul 25, 2018 8:56 pm

Danubius ::
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  37689834_674127796257518_4183080511721177088_n

I jeste tako . I ?

A da stavimo koju sliku kako ,kako mi u Srbiji izgledamo "na poslu" i na "odmoru" ?
Onda ne bi bilo smešno .

Kod mene isto 'vako, samo obrnuto.
Prva slika kod kuće, a druga na poslu smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Jul 25, 2018 9:48 pm

justicija ::
Danubius ::
Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  37689834_674127796257518_4183080511721177088_n

I jeste tako . I ?

A da stavimo koju sliku kako ,kako mi u Srbiji izgledamo "na poslu" i na "odmoru" ?
Onda ne bi bilo smešno .

Kod mene isto 'vako, samo obrnuto.
Prva slika kod kuće, a druga na poslu smehsmeh

Koja si ti srecnica bona!
Ja ti uvijek k'o na prvoj slici  cat  smehsmeh











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jul 27, 2018 6:48 pm

Privremeni rad je nekada zaista bio "privremeni rad" .
Ljudi su ostajali toliko da sagrade kuće ,kupe dobra kola ,nešto uštede,otvore neki "biznis" u domovini  . Deca su ostajala kod kuće ,završavala školu ,i nisu imala ni najmanju želju da se pridruže roditelju ili roditeljima .
Danas ,ko god se dočepa nekog posla u inostranstvu ,gleda da "prevuče" što je pre moguće celu porodicu . Što su deca manja -to bolje .
90 % "privremenih radnika" odlazi da se nikada više ne vrati ,ili eventualno ,u penziji ,jer sa stranom penzijom mogu da žive kao kraljevi kod nas .
Dobra vest je da Evropa zaista treba radnike ,i da recimo ,Nemačka već radi na snižavanju kriterijuma .
Ta "dobra vest" je u stvari -veoma loša vest za zemlje ex Yu .
No ,kao što ni nekadašnje generacije nisu ni sanjali da će toliko ostati "preko" ,tako i mi ne znamo gde će nam živeti deca -ma koliko smo mislili i želeli da to bude pored nas ,dok ne umremo .
Ja ne zameram nikome ko želi da ode u neke bolje uslove i "pravnu državu" ,nama je život prošao u...da ne kvarim post prostotama na kraju .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jul 27, 2018 7:10 pm

Da sam u situaciji da živim i radim napolju nikad ne bi ni pomislo o povratku u Srbiju.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyPet Jul 27, 2018 11:33 pm

podbarac ::
Da sam u situaciji da živim i radim napolju nikad  ne bi ni pomislo o povratku u Srbiju.

Svakodnevno sve više imam želju da odem. Ustvari ne da odem. Imam želju da me ni mrtvu ne vrate u Srbiju.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Sep 02, 2018 8:07 pm

Neki dan su me zvali iz mađarskog konzulata -stigli su "papiri" i za klinca, i pozivaju nas na "svečanu zakletvu" .Ono što mene muči je -da li su negde zapisali da "konzul želi da još jednom razgovara sa mladim gospodinom "pre toga . (nije bio baš zadovoljan njegovim znanjem jezika ) Ako se "prisete" ,sumnjam da će "proći" jer nije radio na jeziku ama baš ništa ,a kada treba negde nešto da se priča ,ponaša se kao mutav .
Ako "prođemo" ...e onda ništa ne isključujem ,ko će ,kada i kako da ode na neki "privremeni rad". Čak i ja ,sa svojih 58 ,za 3-5 godina bilo kakvog i kako plaćenog rada (a i najbedniji prihod je bar 3-5 puta veći od onoga što se ovde zove "plata" ) bi mi obezbedio 100-150 eu na onu bedu od penzije koja me čeka .
Kumova žena je upravo to uradila .Sa svoje 62 je već 9 meseci u Nemačkoj ,i izračunala je da će za 3 godine da dobije još 50% na ono što je stekla punim radnim stažom ovde ,
Tako da ....nikada ne reci nikad.










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyUto Sep 11, 2018 11:27 pm

TRAŽE SE ŽENE ZA ČUVANJE STARIH OSOBA U ITALIJI!

Turnus 3 mjeseca, obezbjedeni hrana, prevoz do posla i smještaj, uz mogućnost produženja. Mjesto rada je u Sjervernoj Italiji ,
Potrebno osnovni znanje italijanskog jezika ili volija da se barem nauči osnovno (pružimo kratki kurs italijanskog jezika prije polaska i tokom boravka). Mogu i žene bez iskustva, mogu SVI pasoši. Starosna granica je do 62 godina.
Kompletna podrška u toku vrijemena angažovanja.
Za više informacija oko plate/smjestaja i tdl. obratite se inbox ili na adresu [You must be registered and logged in to see this link.]
---
Jedan od mnogobrojih oglasa za "privremeni rad"
Reč "turnus" sa čuo poslednji put kod uzgajivača svinja (oni hrane i prodaju "turnuse" ) ,a ko kaže -da li bi "volija" da naučiš italijanski jezik me baš naježi.
Mnogi naši ljudi nasedaju na razne "posrednike" i" agencije " ,i zavisno od zemlje ,ostanu i bez pasoša ,i bez zarade .










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Sep 12, 2018 11:57 am

Ali mnogi bas preko takvih agencija uspiju i prezadovoljni su.
Sve je u zivotu lutrija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySre Okt 31, 2018 6:26 pm

Glavno "zanimanje budućnosti" u Srbiji je -biti "negovatelj starih i bolesnih" ,"Pomoć u kući" i sl-ali da vam je radno mesto -negde u Nemačkoj .
Nebitno je da li se radi o stručnim licima ,dakle našim medicinarima koji "upadnu" u zdravstveni sistem Nemačke ,ili o običnim domaćicama koje odlaze "na rad" preko agencija u nemačke porodice ,taj broj se sada meri desetinama hiljada (većinom žena ) na "privremenom radu" . Broj će biti još veći ,ako prođe zakon u nemačkom Parlamentu kojim će se olakšati beskrajno čekanje u konzulatu na vizu ,čak ćemo moći pričati o svojevrsnom egzodusu . 
Plata je za naše uslove odlična ,a sad kako ko prođe -zavisi od porodice u koju dođe ,psihičkog i fizičkog stanja stare osobe koju treba da neguju ,itd  .Neke žene budu skoro pa "družbenice" ,a neke bogami zapadne i teško dementan, pa i nasilan "pacijent" .
Čak i "znanje jezika" ,tj "neznanje" ,na kraju i nije neki problem ? 

Evo jednog  smešnog video spota o tome (uključite ton ,naravno ) brdski .

   link   KAKO SE BOSANKA SNALAZI NA RADU U NEMAČKOJ    brdski










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptySub Feb 09, 2019 8:26 pm

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  52297872_2286381254761871_2479200082692407296_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fiev1-1

I ja sam slično čuo ,da je za "naše" dobar biznis po prosekturama i mrtvačnicama ?
Dijasporo , validnu informaciju ?










Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 12:15 am

premala je to plata.....joj,ne do mi bog
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 2:15 pm

Kada se izracunaju svi mesecni troskovi i racuni da se plate,bolje da se odustane od takvog razmisljanja dolazenja na privremeni rad sa nekom velikom nadom i  ocekivanjem jer moze doci do velikog razocarenja.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 2:38 pm

Nemoj tako ,i privremeno je bolje nego nista kod nas.....ko misli da ce se obogatiti za kratko, grijesi ali da popravi budzet,moze i te kako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 3:55 pm

Kod nas je bilo par osoba koje su poslove njegovateljice radile u Švici. Dvije koje poznajem su postale nasljednice imovine osoba koje su njegovali. A jedna žena odavde iz Bijeljine, je bukvalno sve naslijedila od čovjeka koga je njegovala.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 3:59 pm

Eto, vidis, otuda izreka, majko rodi me sretnog i bez qurca, narasce on sam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 9:17 pm

U inostranstvo, samo kao turista a ako bih poželeo da ostanem raditi, postaobih inostranac. Jebeš logiku, tamo radim a kod kuće trošim. To je isključivo za ljude extremno niske inteligencije. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  EmptyNed Feb 10, 2019 10:01 pm

Zasto niske inteligencije...standard zivota je drugaciji,mnogi se odluce za rad vani,porodica u Bosni....Srbiji.Lakse je tako,jer da povede i zenu i sitnu djecu,ona ne moze radit ili ce debelo placati cuvanje djece,a pojedose platu po EU standardima,jer ne zaboravite,sve te plate su date da zivis u toj zemlji gdje ju zaradis,znaci po tamosnjem standardu.U tom slucaju je na istome.....e onda se malo stisnu,jedno zaradi nesto sezonski i ocitave se svi.
Sranje je ako tako ostane cijeli zivot....e jbga onda,imas mozda tu lovu,ali nemas vise braka,djeca nemaju roditelja i to nije zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?    Privremeni rad  u INOSTRANSTVU ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Privremeni rad u INOSTRANSTVU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Gde se i kako "duva " u inostranstvu :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: