DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CORONA virus-KOVID -19

Ići dole 
+21
Elektra
Thabit
montoya
Sibila
nikolicka
slatkicass
wrdoljak
Kica/Praja
Astra
Danubius
ZoxZoja
Samouka
Lily
brunolino
savo
Kijara-brm
bosankaa
Djulieta
Okano
Blebetalo
MadamX
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Jan 29, 2020 11:08 am

First topic message reminder :

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Bez_na17
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Jul 16, 2020 9:11 pm

Samo da prijavim:
Danas je 14 dana od poslednjeg kontakta sa kolegom koji je zaražen. On je inače u bolnici, upala pluća, povremeno je na kiseoniku i nema neku posebnu terapiju. Teško priča, nema više temperaturu, može pomalo jesti.
Koliko vidim u Bijeljini se smanjuje broj zaraženih. Epidemiolog i infektolog su zaraženi. Zbog problema u bolnici (tako kažu iako mnogo ne vjerujem tome), u ispomoć je doveden epidemiolog iz Instituta za javno zdravlje RS a infektolog iz bolnice u Zvorniku.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Jul 16, 2020 9:46 pm

justicija ::
Samo da prijavim:
Danas je 14 dana od poslednjeg kontakta sa kolegom koji je zaražen. On je inače u bolnici, upala pluća, povremeno je na kiseoniku i nema neku posebnu terapiju. Teško priča, nema više temperaturu, može pomalo jesti.
Koliko vidim u Bijeljini se smanjuje broj zaraženih. Epidemiolog i infektolog su zaraženi. Zbog problema u bolnici (tako kažu iako mnogo ne vjerujem tome), u ispomoć je doveden epidemiolog iz Instituta za javno zdravlje RS a infektolog iz bolnice u Zvorniku.
No sikiriki ...evo rešenja; 

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 108288217_3793428747340203_2033727440210880818_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Dcx208b-lYcAX8kZd2i&_nc_ht=scontent.fiev1-1


Ne znam da li da se smejem,ili psujem?  jbt
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Jul 16, 2020 9:51 pm

Dani bleso jedna!
Ja bome poštujem sve mjere. Maska, distanca, ne kreći se gdje je mnogo ljudi ako ne moraš i to je to.
Za desetak dana počinje godišnji odmor, pičim u Lopare i u vikendicu. Ne pada mi na pamet da se izlažem riziku. I ovako sam kilavi Đurica, samo mi još covid u životu treba! Da ga dobijem radeći, pa jbg. mora se, ali da fasujem zarazu zbog kafe u kafiću i što mi je bezveze da nosim masku, e pa jbg onda!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 17, 2020 8:52 am

Saša Seferović (59), glavni anestetičar Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Kliničkog centra u Nišu preminuo je sinoć od virusa korona, uprkos maksimalnim naporima lekara.
On je bio jedan od najstarijih i najuvaženijih radnika Kliničkog centra u Nišu, a na mehaničkoj ventilaciji borio se za život 10 dana.


CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 2279421_dadasfag_ls


CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=234&loc=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fvesti%2Fdrustvo%2F3499031%2Ftuga-korona-odnela-jos-jednog-medicinskog-radnika-u-kc-nis-glavni-anesteticar-izgubio-bitku-protiv-opakog-virusa&referer=https%3A%2F%2Fwww.kurir
U znak poštovanja prema preminulom kolegi na Fejsbuk stranici Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju njegova fotogafija postavljena je za profilnu.
Pre njega bitku u ovom kliničkom centru preminuo je i poznati ratni hirurg Miodrag Lazić.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 17, 2020 9:03 pm

Tuga Dani, šta drugo da kažem.
Danas smo čuli novosti za kolegu. Nije poslušao savjete ljekara da leži potrbuške da bi si olakšao disanje, nije mirovao i gubio je snagu, često je na kiseoniku, temperatura se vraća. Molili su ga za kateter da ne ustaje do toaleta i to je odbijao, onda su ga bukvalno svezali za krevet i natjerali da miruje, oduzeli telefon jer mu je teško kuckati poruke dok leži potrbuške.
Što se tiče nas ostalih na poslu, niko nema simptome, barem niko ne pokazuje niti govori. Ubijeđena sam da je sreća što je nesretni kolega stvarno vodio računa i nosio masku i držao je potrebnu distancu, mislim da je to razlog što smo za sada svi dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Jul 26, 2020 9:50 pm

У току претходна 24 часа у Kовид одељењу Опште болнице “Др Радивој Симоновић” у Сомбору преминула су три пацијента (1947,1951. и 1952. годиште). На лечењу је 13 пацијената код којих је потврђен коронавирус, а три пацијента се налазе на механичкој вентилацији у Kовид одељењу, саопштила је сомборска болница.
У респираторној амбуланти Опште болнице Сомбор 25. јула прегледано је укупно 18 пацијената са температуром и респираторним симптомима, а шест пацијената је тестирано на коронавирус.
Kод два пацијента је потврђен коронавирус и они су примљени на
болничко лечење. Четири пацијента ПЦР позитивна отпуштена су у кућну изолацију.

Општа болница Сомбор је саопштила да је добила још два стационарна респиратора из Kлиничког центра Војводине. Иначе, у петак, 24. јула, преминуо је пацијент мушког пола (1962. годиште), упркос свим примењеним мерама кардиопулмоналне реанимације. Из сомборске болнице су навели да је то друга жртва коронавируса од почетка епидемије, а са троје преминулих у току јучерашњег дана, број пацијената који су изгубили битку са короном попео се на пет.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 31, 2020 10:02 am

Cekam rezultate testa. Kazu sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 31, 2020 1:51 pm

justicija ::
Cekam rezultate testa. Kazu sutra.
Mi čekamo već 2 nedelje (uzeta krv , ne PCR)I niko ništa ne javlja .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 31, 2020 6:24 pm

Meni PCR radili. Brate kad mi je ubacila onaj stapic, procepila mi sinus.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 31, 2020 9:39 pm

justicija ::
Meni PCR radili. Brate kad mi je ubacila onaj stapic, procepila mi sinus.
Tako to ide ,bris iz nosa i grla .
Ja sam taj NK "uzorkivač" (ko samo smisli taj izraz?)
Inače ,u Srbiji klasika .Jedno skoro 400 "novih" ,8 umrlih ,nešto ispod 200 na respiratoroma...
Koga briga ?
Neka se time bave medicinari , to im je pos*o .
Nema ni aplauza više ,kamoli čega drugog . brdski
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Jul 31, 2020 10:05 pm

Sta je to NK uzrokivac?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Avg 02, 2020 2:53 pm

NEGATIVNAAAA!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Avg 04, 2020 9:53 am

Slusam juce na vjestima njemackim,hoce od naredne skolske godine da uvedu obavezne maske i za skolarce.....bijesna sam,ali zaista,da bih mogla i opravdati proteste u Berlinu.....pa kako da djeca satima nose maske,a da ne spominjemo aktivnost na odmoru....treba da nam se pogusi pola nacije....pa radije babe od korone nego djeca satima pod maskama,pa vi mene osudjujte koliko hocete....a sta naumi Njemacka,eto toga po cijeloj Evropi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Avg 07, 2020 12:04 pm

Astra ::
Slusam juce na vjestima njemackim,hoce od naredne skolske godine da uvedu obavezne maske i za skolarce.....bijesna sam,ali zaista,da bih mogla i opravdati proteste u Berlinu.....pa kako da djeca satima nose maske,a da ne spominjemo aktivnost na odmoru....treba da nam se pogusi pola nacije....pa radije babe od korone nego djeca satima pod maskama,pa vi mene osudjujte koliko hocete....a sta naumi Njemacka,eto toga po cijeloj Evropi.
To je naumila i Srbija -ako te teši . 
Inače ,nama stigli rezultati krvi posle 3 nedelje (to slali za Wuhan ?) 
Svi smo negativni i nemamo antitela .
Ali da imamo...po 1/2 litre od svih bi uzeli -jer su zdravstveni radnici uvek humani ,to im je "obaveza"
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Avg 08, 2020 6:41 am

TESTIRAJTE SE SAMI NA KORONA VIRUS.

1. Natočite čašu omiljenog alkoholnog pića i pomirišite ga.
Ako osetite miris, niste zaraženi.

2. Popijte tu čašu svog omiljenog alkoholnog pića.
Ako imate ukus, niste zaraženi.

Ja sam se juče testirala 9 puta, no, danas ću morati ponoviti testiranje, jer sam imala glavobolju, što je takođe jedan od simptoma Covida
----
Gospođa ili gospođica sa FB .
Izgleda šašavo-ali je u pravu . zubic










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Avg 11, 2020 1:41 pm

Vladika Kačavenda (osvedočeni peder i pedofil) hitno je prebačen u BG ,zbog zaraze covidom 19. 
Toliko o tome ,koliko "Srpska" ima medicinskih resursa ,i ko su "prioritetni" pacijenti u Srbiji .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Avg 13, 2020 5:44 pm

Danubius ::
Vladika Kačavenda (osvedočeni peder i pedofil) hitno je prebačen u BG ,zbog zaraze covidom 19. 
Toliko o tome ,koliko "Srpska" ima medicinskih resursa ,i ko su "prioritetni" pacijenti u Srbiji .

Dezinformacija. Smješten je u Bijeljinskoj bolnici, čak i nije tei bolesnik. Ni korona ga neće smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Avg 14, 2020 9:37 pm

Sutra, 15. 08. A.D. Iscrpan izveštaj o COVID-19 i prava istina o nastanku.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Avg 15, 2020 7:55 am

Prava istina o COVID-19!
2000 i kusur  godina, pušimo priču o diskusijama sa gorećim grmom, diskusija za zmijama, grešno voće, bezgrešno začeće, hodanje po vodi, pretvaranje vode u vino, ustajanje iz mrtvih i tako te priče za odrasle. Udžbenik o strahu i kazni ko ne prigrli priču. Kasnija istorija, dokumentuje sprovođenje nadležnih za izvršenje kazne. Prvi marketing u službi elite. Ko veruje u prvobitnu priču, poverovaće u bilo šta jer strah od smrti i dolazak do konačnog ishoda može biti jako bolan, nezamisliv. Zato, današnji stručnjaci za marketing,  imaju sijaset ideja za konačan kraj.
Ne razumem se u ekonomiju i politiku, pogotovo, svetsku, niti me zanima. Običan sam čovek, operisan od verovanja u priče i prevelikoj ljubavi koju mi pruža neko sa nebeskog svoda. On me vidi, zna moje tajne, želje ali je uvek sakriven od pogleda. Dao je znanje pojedincima da smišljaju te strahove za njega. Desilo se neko čudo pa je nekome ili par ljudi u svetu, zafalilo love, moći, ekslizivnog prava na sprovođenje straha. Da bi se dobila tolika moć, nekoga treba okriviti i smisliti način za sejanje straha. Istorijski gledano, bolesti su najbolji način za to. Nema okuplanja ljudi da bi se satr'o neki drugi narod samo bolest koja ne bira ni naciju, ni veru, ni boju kože, ni snagu organizma.  Znači, neko sedi i smišlja pakosti da bi pokorio sve. Izmisli bolest od koje nema leka i čeka da vidi kako će se svet ponašati. Pušači privobitne priče su najpodložniji strahu i narednim pričama. Oni su sposobni da sjebu sebe, samim razmišljanjem o paklu koji im sledi nakon smrti a i sam dolazak do pakla. Marketinški stručnjaci su osmislili bolest koja se zove KORONA. Kenuli su sa pričom o jednoj udaljenoj zemlji gde je ta bolest pobila ihahaj ljudi. Kasnije se ista ta bolest preselila na drugi deo sveta gde takođe usmrćuje ljude. Zanimljivo je da se u tom drugom delu sveta, nalaze potomci koji su direktno odgovorni za smrt sina, glavne face, koji gleda na sve nas i jako nas voli ali se ne pokazuje i sakriven je oblacima. Širi se priča da bolest napada i susedne zemlje a narod podložan gutanju priča sve više veruje u istinitost podataka. Zaista, mnogi umiru sa marketinški ponuđenim simptomima. Hipohondrija je novi način za manipulaciju za prodavanje priča. Klasika! Kad pričate sa nekime i kažete mu da vas nešto boli, sagovorika će takođe da zaboli isto mesto ili će poznavati nekoga koji ima iste simptome kao i vi. Ako se jako navuče na razgovor o bolu, vremenom će dobiti istovetne simptome pa će vas zamoliti da mu kažete nešto više o tome i priča će se nastaviti i produžiti. Sve više ljudi će biti uključeno u priču o simptomima i sve više ljudi će patiti od istog.
ZAKLJUČAK!
Subota je divan dan za smišljanje gluposti, makar ličila na gnjilu bananu.
Zaista, ne znam šta sam hteo reći ali mi je samo dosadno.
AB
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Avg 16, 2020 8:22 am

Stribor Marković


Postavljeno nam je pitanje: kako to znanstvenici misle napraviti cjepivo protiv SARS-CoV-2 ako toliko desetljeća nisu uspjeli napraviti cjepivo protiv AIDS-a? Možda bismo mogli odgovoriti na pitanje vrlo kratko, ali bismo propustili priču o neuspjehu od koje smo puno naučili.
U šumama Kameruna u XIX. stoljeću lovci su radili ono što su radili i njihovi preci kroz tisuće godina: išli su u lov. Lovili se i primate. Ne osuđujmo olako, to su i naši preci. Jedan od lovaca je ozlijedio ruku hvatajući čimpanze, iz više manjih rana izlazila je krv, krv koja se pomiješala s krvi čimpanze. Naš lovac nije tada znao što mi znamo. Čimpanza je bila oboljela od SIV-a, virusa. SIV (virus imunodeficijencije u majmuna) nije bio agresivan kao ebola, o ne. On je polagani retrovirus koji može dugi niz godina živjeti u životinja. SIV virus nije patogen za čovjeka, neko vrijeme on može živjeti u čovjeku pa nestati. Francuski su znanstvenici to kasnije dokazali među plemenima u Africi i u XX. stoljeću i spontani prijenos zbiva se i dan danas. Ono što našeg lovca čini posebnim nije on sam, već SIV koji je došao u njega. SIV lako mutira i baš u njemu je nastalo nekoliko mutacija koji mu je omogućio da čovjek postane - domaćin. Rođen je HIV/VIH (virus imunodeficijencije ljudi).
HIV nije nastao jednim prijenosom sa majmuna na čovjeka. Bilo ih je čak pet koliko znamo. Od tri neovisna prijenosa SIVcpz virusa sa čimpanzi nastali su HIV-1 M tip, N i O. U jednom prijenosu SIVsmm virusa sa sasvim druge vrste majmuna, Cercocebus atys, nastao je HIV-2. Prijenosom SIVgor virusa s gorile nastao je HIVgor. Svi su se oni polako širili Afrikom i prošli su ispod radara.
Globalizacija je kasnije učinila svoje i bolest je postala planetarna. Primjerice, karipska pre-epidemija je buktala deset godina prije no se virus otkrio u SAD-u i Francuskoj. Zanimljivo, tipovi N, O i HIVgor identificirani su baš u pacijenata iz Kameruna u Belgiji i Francuskoj. Lakoća mutacije tog virusa je doista nepodnošljiva; iz M tipa nastalo je niz podtipova spontanim mutacijama kroz niz generacija virusa. Tip M je najprošireniji svjetski tip. U tom i jest problem – kako naći cjepivo za virus koji vrlo brzo mutira? To je jedan od prvih problema s kojim smo se suočili.
1984. godine Margaret Heckler, US Secretary of Health and Human Services, izjavila je kako očekuje cjepivo spremno za testiranje u roku od dvije godine. Ljudi su se uhvatili te rečenice i, baš kao i danas, prepirali oko toga. Već su tada govorili kako je to sve zavjera i kako je HIV nastao u laboratoriju i njene riječi su bile benzin na vatru tih teorija. Mnogi su pozivali na oprez. Dvije godine kasnije Anthony Fauci, čovjek kojeg ste upoznali tek sada preko medija, upozorio je kako cjepivo možda i nikada neće biti nađeno. Mudri Fauci je oprez argumentirao tada slabim poznavanjem imunološkog odgovora protiv HIV-a.
Znanost je tada radila najbolje što je mogla. Ne zaboravimo – izolacija DNK je tada trajala i više od dva dana (ovisno o tipu DNK), danas se to radi u roku nekoliko desetaka minuta. Mnoge tehnike koje danas poznajemo, kao što su umnožavanje DNK i efikasna sekvenciranja DNK (deep sequencing) nisu još postojale. No, imali smo puno toga. Znali smo raditi atenuiranje, „utišavanje“ i već smo imali cjepiva protiv ospica, rubeole i parotitisa. Osamdesete su bile godine rekombinantnih proteina i prvo rekombinantno cjepivo protiv virusa hepatitisa B odobreno je 1986. godine. Znali smo napraviti fuzijske viruse koji bi se potencijalno koristili u cjepivima. Oruđa su postojala, tražili smo teoretski koncept u praksi.
U prvoj fazi najviše smo očekivali od humoralnog odgovora odnosno imuniteta posredovanog protutijelima i efikasnost smo mjerili nastankom protutijela. Olako izrečena tvrdnja Margaret Heckler ipak je bila proročka. Prva klinička studija doista je započela 1986. godine u današnjem Kongu. Tvorac cjepiva bio je Francuz Daniel Zagury iz L'université Pierre et Marie Curie. Za ono vrijeme to je cjepivo bilo nevjerojatno vizionarsko. Zagury je htio postići i dobar humoralni odgovor protutijelima ali i stanični odgovor. Njegova ideja tek će kasnije dobiti na važnosti. Kao cilj odlučio je odabrati protein HIV-a gp160. Od proteina gp160 nastaju u tijelu dva manja proteina (gp120 i gp41) koji omogućuje ulazak HIV-a u stanicu. Ideja je bila razumna – da imunološki sustav spriječi ulazak virusa u stanicu. Zagury će gen za gp160 ugraditi u vektor – vakcinija virus. Vakcinija virus je potomak virusa kravljih boginja koje je koristio Jenner u cijepljenju protiv velikih boginja (variole), a sam je omogućio eradikaciju velikih boginja na planeti. Zagury će isprobati cjepivo na samom sebi, no njegova studija past će u zaborav. Dizajn kliničke studije je bio loš, odabirani su i pojedinci s uznapredovalom HIV infekcijom koji su bili ozbiljno imunokompromitirani. Jedan ispitanik je zbog toga umro, a kasnije se vidjelo kako su u studiji učestvovala i djeca. Zagury je s razlogom bio kritiziran.
Sljedeći je bio pristup rekombinantnim proteinima – gp160 i gp120 koji, podsjetimo, omogućuju ulazak virusa u stanicu. Korištene su razne tehnologije, od kvasca, insekt stanica pa sve do stanica sisavaca i tvrtke poput Pasteur Mérieux Connaught, Chiron, MicroGeneSys i Immun AG utrkivale su se u razvoju. Sve takve studije bile su razočaranje. Cjepiva bi bila uglavnom sigurna, izazivala bi nastanak protutijela ali ta protutijela nisu bila efikasna. Ne bi nastajao zaštitni imunitet. Klinička faza III (efikasnost) VaxGen-ovog cjepiva s rekombinantnim gp160 započela su 1998. godine i trajala su dugih napornih pet godina, sve do 2003. godine. Cjepivo nije štitilo od infekcije. Postojale su neke naznake efikasnosti u žena i crnačke populacije ali su razlike probudile više kontroverzi nego nade. Zašto? Virusa HIV-a i njegova braća retrovirusi iznimno su lukavi. Evolucijski su dizajnirani da godinama ili desetljećima inficiraju jednog domaćina i uspješno izbjegavaju imunološki odgovor. Ključni proteini koji omogućuju ulazak u stanicu zaštićeni su šećerima vezanim na protein, odnosno kažemo da su glikozilirani. Tako vezani šećeri mogu spriječiti vezanje protutijela i njihovu efikasnost. I drugi mehanizmi štite proteine, primjerice mijenjanje trodimenzionalne strukture proteina. Očito smo morali poraditi na drugom segmentu imunološkog odgovora – stanična imunost. Specifična stanična imunost je sposobnost CD8+, citotoksičnih limfocita, da ubije zaražene stanice i znanstvenici su uočili kako je stanična imunost bitna u kontroli HIV infekcije. Rješenja su morala biti kreativnija.
Probali smo se fokusirati. Devedesetih godina već smo znali identificirati epitope, dijelove proteina na koji se vežu protutijela. Otkriven je segment gp160 nazvan V3 loop odnosno V3 petlja. Kako postoji dva tipa virusa HIVa, a kako je HIV-1 iznimno varijabilan, htjeli smo postići mogućnost da s različitim epitopima „pokrijemo“ različite podtipove. Na žalost, pokazalo se kako v3 petlja nije najbitniji segment i kako i druge dijelove gp160 napadaju naša protutijela. Taj put bio je slijepa ulica.
Probali smo koristiti inaktivirane viruse. Nisu novost – inaktivirani virusi čine neka cjepiva protiv dječje paralize i bjesnoće i s njima već imamo puno iskustva. Prvi rezultati u makaki majmunima bili su impresivni – stanice zaražene HIV-om su inaktivirane tvarima poput formaldehida i štitile su majmune od infekcije. Ubrzo su znanstvenici vidjeli kako je to nespecifičan proces i kako to neće funkcionirati u ljudima. Odustali smo od ovog pristupa.
Postavilo se pitanje možemo atenuirati virus HIV-a. Naravno da smo i to probali. Kako je HIV bio (i ostao) masovna epidemija, znanstvenici su našli spontane, prirodne, mutante virusa koji nemaju jedan mali protein koji se zove nef. Nef-negativni HIV-1 je izazivao infekciju ali nije vodio u AIDS, odnosno pad imunog sustava. Nađen je potencijalni zlatni rudnik, spontano atenuirani virus. Vrlo je teško objasniti funkciju nef proteina bez puno molekularnih detalja, pa je najlakše zapamtiti jednu priču – kako nef protein služi za pretvaranje CD4 stanica, imunoloških stanica koje napada HIV, u – zombije. Njima slabi njihova imunološka funkcija, ali ne umiru već postaju poligon za umnožavanje virusa, živi zombiji. Na žalost, kasnije smo vidjeli da pacijenti s nef-negativnim HIV-om ipak imaju probleme s imunološkim sustavom i taj smo korak atenuiranja zatvorili kao mogućnost (za sada).
Ponovo smo se vratili na ideju virusnog vektora ali su znanstvenici odlučili uzeti drugačiji vektor, adenovirusni vektor. Adenovirus je drugačiji tip virusa koji snažno potiče staničnu imunost. Nastalo je cjepivo MRKAd5 HIV-1gag/pol/nef koji sadrži čak tri gena HIV-a protiv čijih proteina čovjek može stvoriti imunološki odgovor. Studije faze IIb (gdje se mjerila efikasnost u prevenciji novih zaraza) u niz zemalja Južne Amerike i Afrike ali i Australije, SAD-a i Kanade započele su 2004. godine. Sve su naglo prekinute 2007. godine kada je analiza pokazala kako u nekih pojedinaca povećava rizik zaraze. Ovog puta je bio kriv vektor. Ad5 adenovirus nije novost u našoj biologiji i dio ljudi je već imao protutijela protiv ovog virusa (jer su ga preboljeli bez težih simptoma). Ljudi koji su preboljeli, imali bi veći rizik jer su odmah „napadali“ već poznati antigen, Ad5 virus. Ovo je bio šok za sve jer se puno od tog cjepiva očekivalo.
Što je bilo s prvim pristupom koji je započeo Daniel Zagury? Nismo ga zaboravili, rekombinantni proteini i adenovirusni vektor su bili samo jedan smjer. Bristol Myers-Squibb/Oncogen stvorio je virus vakcinije s gp160 i cjepivo je budilo puno nade, zvalo se HIVAC-1e. Therion Biologics Corporation odlučili su se na druge ključne proteine virusa - env i gag/pol gene u istom vektoru. Slabost originalnog vakcinija virusa što je potencijalno opasan imunokompromitiranim pacijentima. Korišteni su i drugi daleko sigurniji vektori koji su nastali dodatnim atenuiranjem (utišavanjem). To su bili NYVAC i modificirani vakcinija Ankara virus (MVA). Kao vektor je korišten i canarypox virus (zaštićenog naziva ALVAC). Zašto živi vektor? Htjeli smo postići što bolji imunološki odgovor uključujući i staničnu imunost. Znanstvenici su probali oba pristupa zajedno– i rekombinantni protein i „živi“ ali sigurni virusni vektor. Čak 76 kliničkih studija koristilo je kombinaciju rekombinantnih i živih cjepiva s virusnim vektorima. Konačno, 2009. godine došla je zraka Sunca. Zajednička suradnja francuskih, tajlandskih i američkih znanstvenika urodila je plodom, kliničkom studijom RV144. U toj studiji korištena je kombinacija ALVAC virusa i rekombinantnih proteina (tzv. prime-boost protokol). Uočena je zaštita od tridesetak posto. Slabost tog pristupa je bio je postotak (tridesetak posto nije spektakularno) a i zaštita je slabila tijekom vremena.
RV144 studija jasno potvrdila kako protiv lukavog virusa trebamo koristiti kombinaciju i protutijela i stanične imunosti, ali nismo uspjeli doći do svetog grala – imunološkog odgovora koji bi štitio od svih podtipova HIV-a i to s efikasnošću. Nikada nitko od svih tih pokušaja nije zaradio ništa. Ponekad gledamo tržište gotovih lijekova, nikada ne gledamo cijenu pokušaja i za tvrtke i državne institute. Doslovce stotine tisuće znanstvenika i godine njihovog rada - bez uspjeha. O tim temama rijetko kada pričamo.
HIV se štitio varijabilnosti (mutacijama), glikozilacijom proteina, ugradnjom u DNK čovjeka; drugim riječima na razne kreativne načine. Takvi su retrovirusi gdje pripada HIV, prilično biološki lukavi, dizajnirani da budu dugo godina neprimjetni. Nisu srećom sve virusne obitelji toliko lukave kao retrovirusi.
Je li sve otišlo u vjetar, od vremena do novaca? Ne. Našli smo efikasne lijekove koji nisu cjepiva i s njima držimo situaciju pod kontrolom. Priča o njima je jednako impresivna i velika. Mobilizirale su se udruge koje su od osamdesetih govorile o prevenciji, sigurnom seksu, korištenju sterilnih igli kod ovisnika o drogama, govorilo se o odgovornosti. Imali smo sreće, usprkos otporima nije postojala takva histerija kao što danas postoji protiv maski. Ljudi su bili koliko toliko odgovorniji. Ipak, neki su tvrdili kako su pore u kondomu veće od virusa, kako je to neugodno; jedino se nije spominjalo toplo vrijeme i disanje. Poznata vam je ta priča? Postojali su, i postoje, oni koji negiraju HIV. Poznato vam je i to? Ta priča podsjeća i na današnje doba, samo je danas pojačana društvenim mrežama kojih tada nije bilo. Među poznatim „HIV-denialistima“ najpoznatiji je bio veliki stručnjak Peter H. Duesberg koji je javno napadao Luc Montagniera da nikada doista nije izolirao virus. Ironijom sudbine Luc Montagnier će i sam imati svoj obol kod lažnih vijesti oko SARS-CoV-2. Otkriće DNK sekvenci u čovjeku koji sliče na virus HIV-a davali su neko vrijeme vjetar u leđa „HIV-denialista“ sve dok nismo shvatili kako se radi o endogenim retrovirusima koji čine 8-10% naše DNK. Između endogenih retrovirusa i HIV-a postoji jasna razlika – HIV je virus koji je zarazan i opasan, endogeni retrovirusi su zarobljeni „ožiljci“ infekcija koje su se desile pred nekoliko milijuna godina i neki su čak ostavili korisne gene nama i drugim vrstama. Sociološki fenomeni se ponavljaju, malo toga nas iznenađuje.
Da li je sve otišlo u vjetar neuspjehom razvoja cjepiva protiv HIV-a? Nije. Ogromno iskustvo smo stekli u istraživanju– od virusnih vektora koji su doveli do cjepiva protiv ebole, do novih adjuvansa. Da, protiv SARS-CoV-2 virusa možda isto nećemo naći cjepivo. Osobno me ne oduševljavaju medijski natpisi, samo će studije pokazati realnost. Drugačiji tip virusa, nešto manje lukav od HIV-a i manje kompleksne biologije od HIV-a, budi nam realnu nadu da je moguće. Možda će se naći neki drugi lijek, tko zna? Ali znanja neuspjeha HIV cjepiva ugrađena su u istraživanja i novih cjepiva i drugih lijekova i da, radimo to brže. Od vremena kada sam prvi put kročio u laboratorij znanost je otišla daleko dalje i brže.
Zahvaljujem na vašem vremenu u čitanju članka. Svjestan sam da kršim sva pravila ekspresnih komunikacija društvenim mrežama, ali na to ste se već naviknuli. Sve su danas emocije, a ponajmanje ima razumijevanja. Možda nikada niste čula ovako ispričanu priču jednog neuspjeha iz kojeg smo učili.  Živimo na planetu mikroorganizama i virusa, u njemu smo samo učesnici.
Reference:
Clin Microbiol Rev. 2013 Jul; 26(3): 448–461.
Vaccines (Basel). 2013 Dec; 1(4): 513–526.
Vaccine. 2013 Aug 2;31(35):3502-18.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Avg 16, 2020 9:21 am

Ratko Buksic

SUBOTNJE BESJEDE 14./15.08.2020.
KORONA, USA I SVJETSKI MEŠETARI

Već mjesecima ćutim, gutam i pokušavam biti pozitivac, ali ne mogu više, pa ko god želi čitati ovaj predugački tekst do kraja neka to i uradi, a ko ne može ili ne želi... neću zamjeriti.
-Prošlo je šest-sedam punih mjeseci od početka kolektivne histerije nazvane ’’Korona virus’’ koja je kao rezultat imala potpunu devastaciju svjetske ekonomije, uništene živote, rasturene porodice i masovno osiromašenje običnih, malih ljudi.
-Svemu se polako nazire kraj, vrijeme do „pronalaska“ vakcine (koja vjerovatno već odavno postoji) se broji u mjesecima, a pojaviće se vrlo brzo nakon predsjedničkih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama koji su zakazani za 03. Novembar tekuće godine, odnosno čim tamo dođe do smjene vlasti. Onog trenutka kad na mjesto Donalda Trumpa dođe Joe Biden, samoproklamovani ljevičar koji sa tom političkom provinijencijom ima zajednočkog koliko i ja imam sa uzgajanjem krastavaca na Sumatri.
-Kako me se nebi razumjelo pogrešno moram odmah reći da ja lično aktuelnog američkog predsjednika ne volim i da prema njemu ne gajim ama baš nikakve simpatije. Taj je čovjek bolesni seksista i ženomrzac, ksenofob i homofob, rasista i šovinista najgore vrste, kao i arogantni bogataš koji ne preza ni od čega. U njegovom biću ne vidim ni trunku poštenja i časnosti, ali mu ipak moram priznati jednu jako bitnu stvar.
Naime, za vrijeme njegove vladavine SAD nisu započele nijedan novi rat, nisu intervenirale nigdje, niti izvršile invaziju ni na jednu suverenu državu. Dapače, čak je povukao vojsku iz svih mogućih ratnih zona koje su njegovi prethodnici započeli. Konkretno iz Iraka, Sirije i Libije i ne samo to, nego je smanjio kontigent američke vojske u Evropi povukavši 12 500 vojnika iz Njemačke te, po dostupnim informacijama, još otprilike isto toliko iz drugih zemalja, pretežno onih koje se graniče sa vječitim neprijateljem Rusijom. Militnatni i vojni lobi je doveo na rub propasti, ali se ipak nije uspio oduprijeti narko-biznisu pa je zadržao prisustvo u Avganistanu. Za one koji ne znaju moram iznijeti i podatak da u Avganistanu raste čak 98% ukupnog svjetskog uzgoja afiona iz kojeg se dobijaju opijum i u konačnici heroin.
-Ako na njegovo mjesto dođe Joe Biden (a hoće), koji je samo produžena ruka klana Klintonovih, sve se vraća na staro. Pri tom nemojte zaboraviti i podatak da je mentor Hillary (Diane Rodham) Clinton bio, niko drugi, nego Henry (Alfred) Kissinger najozloglašeniji radikal i osvjedočeni fašita u novijoj američkoj istoriji. Siva eminancija čovjeka koji je bio poznat pod imenom Richard (Milhous) Nixon za čije vrijeme je vanjska politika SAD-a bila najstrašnija imprerijalistička supersila. Sjetite se da su Amerikanci prije samo trideserak godina bili najpopularnija nacija na svijetu, dok ih danas bukvalno niko ne voli osim možda dominiona poput Izraela ili Kosova. Pa zar je moguće zamisliti svijet bez Coca Cola-e, Levis-a, Pepsi-ja, Hollywood-a, Aple-a, Google-a, filmova, muzike i industrije zabave.
Dolaskom na vlast Biden-a će prestati i glupa priča nazvana BLM...vrlo brzo.
No, već sredinom slijedeće godine će SAD intervenisati u nekoj novoj ’’nedemokratskoj’’ državi, protok novca će ponovo krenuti, Dollar će i dalje biti zamjenska valuta, Kina će ćutati jer joj je tržište SAD-a neophodno, a svi ostali iz grupe G-20 će biti sretni i zadovoljni. Koronu više niko neće spominjati, vjerujte. Nadovezujući na to i sve one koji su se sreli u Davosu u Januaru ove godine onda dobijemo kristalno jasnu sliku. Italija je, doslovno govoreći, potamanila stotinu hiljada penzionera i invalida koji su živjeli od državne pomoći i subvencija, Španija je konačno, nakon pola godine sastavila vladu, žuti prsluci su nestali sa ulica Francuske, Rusija rasprodala milione barela prljave nafte, Velika Birtanija zaboravila Brexit i katastrofu nakon njega, Kina preskočila podatke o uništenoj berzi i plasmanu polulegalnih poslova po Africi i banana državama poput ovih naših balkanskih smrdeža... I svima super.
Samo što ja ne poznajem nijednog čovjeka koji je od toga vidio bilo kakav benefit, nego baš nasuprot. Sve one koje poznajem su samo nastradali. Ko od drugih bolesti, ko od nemanja novaca, ko od svakodnevnih laži!
Na kraju samo i podaci koji polako izlaze na vidjelo da je ukupna smrtnost populacije na svjetskom nivou, prošle godine bila ista ili čak manja od ovogodišnje. Konkretno, u zemljama bivše Jugoslavije je taj postoak manji ove godine u odnosu na prošlu za oko 2% . Evo da isključimo broj umrlih zbog lock downa jer se broj poginulih u saobraćajnim nesrećama smanjio, ali čak i da je tako i dalje imamo podatke koji kažu da je sve u okvirima statističke pogreške što u brojevima kažu 1,5 do 2,8 %.
Poenta - ove godine nije umrlo više ljudi od lani, niti od preklani, niti od bilo koje koje godine ranije.
A tek SZO ili WHO...kakva količina lažova, plaćenika i prevaranata na jednom mjestu. Najblaže rečeno, užas.
-Eh da, zar bilo ko, ko ima barem malo mozga u glavi misli da se ona strašna eksplozija u Bejrutu desila samo zbog nemara lučkih radnika. Pa jeste li baš toliko slijepi pa da vjerujete da su tone amonijum-nitrata tamo bile slučajno i da je, jebi ga...puklo samo tako...
U stvari znate šta....ja sam ionako osvjedočeni teoretičar zagovora i ništa od svega ovoga nema blage veze sa istinom!
P.S.
Ovaj će tekst do kraja možda pročitati 100-tinjsk ljudi , njih će 50-ak stavti lajk, a svi ostali će reći........Ne mogu, predugčko mi je, pa se okrenuti klasici spavaj, radi, ćuti, jedi ... Pa će sve na kraju svesti na riječi George Orwell-a : “ Najlakše je upravlajti uplašenim ljudima’’
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Avg 20, 2020 7:51 pm

Izgleda da i "struka" ,a i oni koji im izdaju naređenja nas smatraju maloumnima ?
Ako je juče bilo 106 ,a danas 168 novih -onda je to porast,valjda ? 
Broj umrlih je dnevno između 5 i 9 ,a oni slavodobitno izjavljuju da se "broj pacijenata na respiratoru smanjuje" .
Naravno da se smanjuje ,kada umiru .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Avg 20, 2020 9:19 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Bez_na20
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Avg 21, 2020 4:26 pm

justicija ::
Sta je to NK uzrokivac?
Nekvalifikovani .Misliš da je pola sata "obuke" dovoljno da "sve znaš" o oblačenju skafandra i ostale skalamerije ,gde je bitnije "svlačenje" -jer se baš tu medicinari zaraze . Isto je i sa uzimanjem brisa .Nekoliko vrsta testova ,gde recimo ima dva "štapića" ,pa jedan bacaš ,drugi upotrebiš ,treba to i pravilno obeležiti i poslati na pravo mesto ...
Nekvalifikovan ,ad hoc "uzorkivač" ,to sam hteo reći . zubic
Inače danas 169 novih ,troje umrlih ,52 respirator .
A  "struka" je odlučila da "popusti mere " ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Avg 22, 2020 12:00 am

https://www.facebook.com/stephanie.walter.92102/videos/2428052830833813/

Racunajte koliko je pozitivnih na 100 testova,pa cete vidjeti da se brojka smanjuje.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Avg 22, 2020 10:53 am

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Screen71

Smrtni slucajevi - raste li broj ili pada?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Avg 23, 2020 10:27 am

Ratko Buksic

SUBOTNJE BESJEDE 21./22.08.2020.

KORONA, USA I SVJETSKI MEŠETARI – DIO DRUGI


-Prošlosedmična je besjeda doživjela vjerovatno najveći broj lajkova, komentara i privatnih poruka od kad sam se ljudima, znanim i neznanim, počeo obraćati pod tim naslovom u evo već punih šest godina.
-Bila je predugačka, te je bilo normalo za očekivati da će biti malo onih koji će ju pročitati do kraja, ali nisam bio u pravu. To me je ponukalo na seriozno razmišljanje i dovelo do spoznaje kolika se količina bijesa nagomilala u ljudima. Namjerno kažem bijesa mada znam da ima i frustracije, osjećaja nemoći ili poniženja.
-Na samim počecima ovog kolektivnog, rekao bih planetarnog, ludila i mojeg pisanja o svemu tome broj mojih FB prijatelja je bio oko 1600, dok danas ta brojka iznosi tek nešto više od 1200 što znači da me je njih preko 300 izbacilo sa liste. Kako se nebismo pogrešno razumjeli, uopšte se zbog toga nisam uzbudio niti sam taj podatak primio k srcu, nego se samo sjetio izreke neponovljivog Miroslava Krleže, a koja glasi :
’’ Čak i kad ostaneš potpuno sam na svijetu, ne znači da nisi u pravu!’’.
U tom kontekstu bih si dozvolio još samo nekoliko rečenica na tu temu mada znam da će mi epiteti „manijak“, „ludak“ i naravno „strašni teoretičar zagovora“ ostati zauvijek.
Dakle.
-Donald Trump, aktuelni predsjednik SAD-a je, bez svake sumnje, teški psihopata i čovjek kojega bi pod hitno trebalo zatvoriti u instituciju koja se brine o mentalnom zdravlju svojih pacijenata. Nesporni sadista, neko ko je u terminalnoj fazi psihičkog rastrojstva i onaj kojega bi u najkraćem mogućem roku moralo, baš poput izmišljenog lika Dr. Haniballa Lektora, strpati u stakleni kavez te ga dugo i temeljito promatrati.
-Ipak, kao što sam i prošli put rekao, baš je on taj koji je, zahvaljujući funkciji koju obavlja, uspio zaustaviti držanje cijelog svijeta u talačkoj krizi i terorisanju svih onih koji su se usudili misliti drugačije. I zbog toga mu odajem svako moguće priznanje.
-Sve od 1945-e, pa sve do prije četiri godine SAD-e su započele i direktno učestovovale u svim mogućim ratovima na planeti ili ako već nisu vojno intervenisale, onda su tajnim operacijama rušili vlade suverenih zemalja te na njihovo mjesto postavljale marionete koje toj i takvoj politici odgovaraju i sluguju. Počevši od podjele postratne Evrope na interesne zone, pa preko rata u Koreji, kubanske krize, arapsko - izraelskih ratova, pa potom rata u Vijetnamu, uništavanja legitimno izabranog Salvador-a Allende-a u Chile-u, intervenicija u Gvatemali, Kostariki, Granadi, iranske krize i histerije koja je Jugoslaviju pretvorila u prah i pepeo kao i stvaranju šest ili sedam smiješnih, banana državica sa idiotskim rukovodstvima kao i direktinih napada na Avganistan, Irak, Libiju i Siriju... Nabrajanju nikad kraja.
Mene lično, što je i logično, je najviše zabolio atak na sve vertikale na prostoru bivše Jugoslavije krajem ’80-ih. Svi su novci za rasturanje te zemlje došli upravo iz SAD-a gdje je Slobodan Milošević (slučajno) službovao cijelu jednu deceniju te došao kući sa „agendom“. Link za pare Hrvatskoj je bila Canada koja je , gle slučaja, prvi američki susjed, a Bosni i Hercegovini preko Saudijske Arabije koja je , baš se i tome čudim, Sjedinjenim Državama najvažnija saveznica u muslimanskom svijetu.... Koliko koincidencija, da čovjek ne povjeruje ili da je, jebi ga, kreten.
-No nemojte misliti da ja na bilo koji način podržavam onog bolesnika Vladimira (Vadomiroviča) Putina čija se politika ni po čemu ne razlikuje od spomenutog neokolonijalizma što se na djelu pokazalo u Ukrajini, Gruziji, Moldaviji ili također na prostorima bivše Jugoslavije. To je politika koja, bez svake sumnje, puše u isti rog.
-Imperijalistički je lobi nakratko zaustavljen, svijet je napokon trebao postati mjesto na kojem žive ljudi kao svjesna bića, ali kome to odgovara? Pa nikome, osim klanu okupljenom oko Klintonovih ( skoro stogodišnji Henri Kissinger je ipak taj koji i dalje vuče sve konce) sivim eminemcijama i personama iz sjenke okupljenim oko seksualnog predatora Bill-a i nejgove sluđene žene Hillari, pa će na izborima 03. Novembra Joe Biden, sasvim sigurno, pobjediti i postati 48-i predsjednik SAD-a. Ako je iko vjerovao da BLM znači bilo šta osim vraćnja stvari na staro mjesto, onda nemam više komenatara... ali eto sačekajte još koji mjesec pa me potom, slobodno, nastavite nazivati ludakom.
-Onog momenta kad se to bude desilo prestaće takozvana Corona kriza, ponižavanje i vrijeđanje inteligencije miliona, prestaće obavezno i besmisleno nošenje maski, djeca će krenuti u školu, avioni će poletjeti, turizam će se vratiti, hrana i piće (a pogotovo njihova GMO verzija) ići dalje, fabrike furnjati punom parom... ali će se zato vratiti i neko novo žarište „nedemokratije“. U stvari, već je počelo sa Bejrutom (Libanom) kao i Bijelorusijom.
-Vakcina je spremna (u stvari ona je tu već odavno), i dolazi već krajem godine i kad 2020-a konačno prođe nikome više neće biti važno što je kolač zarade oko iste podjeljen između najvažnjih sa susreta u Davosu iz januara ove godine tj. na otprilike četri strane : britansko - francusko - njemačku, rusku, kinesku i američku. Ako ni to ne vidite onda ni najbolji oftamolog ne može pomoći, nego se treba ići psihijatru.
Pa brišite me koliko hoćete... baš me zabole!!!
I na kraju.
Hvala onima koji su me razumjeli, a na svu sreću ne nedostaje ih, jer sam ovih dana, razgovarajući sa prijateljima sa četiri kontinenta shvatio da nas je stvarno jako malo, al’ nas ipak ima.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyNed Avg 23, 2020 7:06 pm

Postoji li netko tko će mi reći kako završava priča s koronom? Ima nas koji rintamo od jutra do mraka i surađujemo sa inozemnim partnerima..
Koja je to čarobna formula koja će nam reći da je gotovo? Nula slučajeva? To će se dogoditi samo ako stanu testiranja i izvješća.
Cjepivo? Bilo je potrebno 25 godina da se razvije cjepivo za boginje. Cjepivo za ospice otkriveno je 1776., a posljednji poznati prirodan slučaj zabilježen je 1977. Imamo cjepivo za gripu koje je učinkovito u 40-60% slučajeva, a dio populacije ga svejedno odluči primiti dok svake godine na tisuće ljudi ipak umre od gripe ili njezinih posljedica.
Kažu da će i ovo cjepivo biti obavezno, kao što su i ostala, da bi djeca mogla pohađati školu, da bismo mogli putovati u strane zemlje itd. Na svijetu je sve više ljudi koji se protive isprobanim, testiranim, poznatim cjepivima koja se koriste desetljećima, ali nisu potpuno sigurna. Zar se zaista očekuje da će ljudi pohrliti da bi primili brzo osmišljeno i kratko testirano cjepivo upitnih nuspojava i učinkovitosti?! Koliko dugo ćemo odgađati i razmatrati?
Hoće li djeca pohađati nastavu u školama? Hoće li se održavati sportska i ostala natjecanja? Kad je odlučeno da rizik premašuje kvalitetu života?
Razumijem da covid-19 može biti smrtonosan i da je opasan za NEKE ljude, ali isto je i sa školjkama, kikirikijem, ubodom pčele...ispričavam se što uspoređuje sa "jednostavnim rizicima" ali nekome nisu jednostavno.
Meni je dosta živjeti pod stresom/strahom jer je netko moj u rizičnoj skupini...na što mogu utjecati?
Svakog dana nekoliko puta riskiramo bez razmišljanja o tome.
Znamo da je vožnja autom opasna, ali ne držimo ga u garaži. Poznate su nam opasnosti pušenja, pijenja alkohola, narkotike, jedenja pržene hrane pa sve to svejedno konzumiramo.
Vozimo brzo, ne vežemo pojas, malo tko razmišlja o sigurnom seksu, no sve to činimo.... Ili ne.
Je li grljenje moje mame/bake zaista opasnije od vožnje autoputom? Je li odlazak na kavu s prijateljima riskantnije od jedenja sendviča s benzinske postaje? Ili upravljanja motornom pilom.
Kad i kako smo tako brzo izgubili slobodnu volju?
Postoji li neka izjava koju mogu potpisati, a gdje piše: “Prihvaćam rizik i biram život ispunjen zagrljajima, osmjesima, odlascima na koncerte ili sportska događanja.”
✔️Razumijem da postoji minimalna mogućnost da umrem, ali veća je vjerojatnost da ću se nekoliko dana samo osjećati kao govno.
✔️Razumijem da bih nekome mogla prenijeti ovaj virus ako nisam pažljiva, ali isto se odnosi na svaku drugu zaraznu bolest.
Gunđam i ispričavam se zbog toga, ali ovome ne vidim kraja. Hoćemo li se baviti životom ili ćemo se baviti smrću?!!!
Kad Bog odluči da je tvoje vrijeme stiglo, ne dobiješ drugu priliku... Dobiješ pozivnicu bez odgode.
Zato bih svoj život radije provela uživajući u njemu i živeći sada i ne brinući “što ako”...
Možda nisam jedina...
Sve ovo uništava psihu, svaki dan mi dođu ljudi koji su na rubu živaca... Kako stvari stoje prije će ludilo prevladati.
Živjeti u strahu od straha nije opcija...

Amen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2020 6:20 pm

Od dve koleginice sa kojima radim (delimo prostorije)  ,jedna je već drugu nedelju u izolaciji ,a drugoj je muž pozitivan (današnji  rezultat) Proveli  su produženi vikend u Bosni,i onda je dobio tegobe .I ona je pre 2 nedelje imala temperaturu ,bila u "crvenoj zoni",ali na "brzi test" je bila negativna .  Ne nosimo maske dok radimo ,komuniciramo normalno ,bez neke veće distance. .Hoće li mečka da zaigra i kod mene ,kad se očigledno igramo "između 2 vatre" ?   zubic










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2020 6:32 pm

Dokazano je da su neka od najvećih žarišta škole i fakulteti. Budite odgovorni kupujte diplome.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Sep 10, 2020 3:33 pm

Niko više ne veruje brojkama "kriznog štaba" ,ali ne treba biti ni pametan ni matematičar ,pa videti da su brojke stabilne sa tendencijom blagog rasta .
Znači -korona je itekako prisutna ,a ako se uračuna nekih 200 000 ljudi na letovanju ,početak škole i fakulteta ,pa jesen (vreme respiratornih virusa ) za očekivati je veliki porast .
Iz prve ruke -kod mene nema suviše zaraženih ,ali imamo nekoliko slučajeva koji se vuku više od 2 meseca .Po 3-4 puta testirani ,i dalje su pozitivni ?
Neke ljude lično poznajem -prepolovili su se ,iako nisu došli ni do bolnice ili respiratora .
Možemo pričati šta hoćemo -strah i ukupna disciplina je popustila ,mi u "zdravstvu" nosimo maske prilikom kontakta sa pacijentima ,ali rukavice već manje ,prostorije se više ne hlorišu ,radi se "normalno" ,dakle ,frekvencija je velika .
Nisam baš optimista da opet neće biti "ekspolozije" .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Sep 12, 2020 9:54 am

Danubius ::

Nisam baš optimista da opet neće biti "ekspolozije" .

Zavisi od potrebe vlastodržaca.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Sep 12, 2020 2:11 pm

Eugen Grafvajer ::

Zavisi od potrebe vlastodržaca.
Ti su trenutno "gej "naklonjeni (sve sa Brnabom) a  i potpisali kod Trampa da ćemo biti fini prema gejovima .Dakle ,Prajd (kao i onomad izbori ) se održati mora ,tako da se sad već spinuje kako "Srbija ima najmanje zaraženih u Evropi" .
Za očekivati je da SNS Krizni štab nastavi da frizira statistike po potrebi.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Sep 14, 2020 9:20 pm

Još jedno sumanuto saopštenje "kriznog štaba" :

“Svaki građanin će na granici, uz vraćen pasoš, dobiti i obaveštenje o tome da je obavezan da se javi u KOVID-ambulantu domu zdravlja kojem propada. To nije onaj zdravstveni nadzor gde inspekcija izdaje nalog, pa rešenje, a onda se prati da li se neko toga drži. Domovi zdravlja će dobijati spiskove i policija će ih obaveštavati o tome”, objasnio je Tiodorović.
Po prijavljivanju u KOVID-ambulantu, ako se utvrde tegobe, radiće se kompletan pregled povratnika iz inostranstva – krvna slika na osnovu koje se utvrđuju parametri, a ako postoji sumnja, biće urađen i snimak pluća.
“Na osnovu toga lekar odlučuje da li tu osobu pušta kući, uz sugestiju da bude u desetodnevnoj samoizolaciji, a ako je za bolnicu, šalje se uputom u bolnicu”, objasnio je  Tiodorović.
Građani koji su zaposleni, dobiće potvrdu o bolovanju ako se utvrdi simptomatologija, bez obzira na to da li je lakša ili ozbiljnija. “Bez obzira da li ide kući u samoizolaciju ili na Infektivnu kliniku, on dobija bolovanje”, rekao je epidemiolog.

Ipak, pošto se radi o slučaju da je “neko svojom voljom otišao na more”, neće mu tokom bolovanja biti isplaćivano 100 odsto plate, kao u vreme vanrednog stanja, već 65 odsto.

----
Svojom voljom otišao na more ? jbt
Koja je to forumulacija ? Ali se takvi trebaju "kazniti" -i to novčano ?
Možda sam pogrešio temu ,možda treba u "Only in Serbia".










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Sep 14, 2020 10:12 pm

Ako nije bio na moru, bio u Svici ili bilo gdjw u planini, e onda 100%
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Sep 15, 2020 11:37 am

Astra ::
Ako nije bio na moru, bio u Svici ili bilo gdjw u planini, e onda 100%

Triper, HIV, kugu, koleru, COVID, fasuješ ili ne. Zavisi od sreće.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Sep 15, 2020 2:56 pm

Moja najbliža koleginica (radimo na manje od metar )posle 2 nedelje izolacije i još dve nedelje boravka kod kuće ,i juče urađenog testa krvi( pozitivna na koronu + ima antitela ) ,jutros je uradila i "bris" -i upravo stigli rezultati. Pozitivna ,bez sumnje .
To za mene znači -opet mesec dana sam na celu opštinu .
Ako se i meni ne "posreći " ,pa fasujem i ja takav oblik (bez skoro ikakvih simptoma ) ,pa se "izoliram " na jedno mesec dana.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Sep 30, 2020 4:16 pm

Frontmen "Kriznog štaba" dr Predrag Kon ,pritisnut od javnosti da je broj umrlih od kovida daleko veći nego što nam je servirano ,danas je priznao da nije tako i krivicu prebacio na "informatički sistem " 
Ispada da je samo u BG broj preminulih -trostruko veći ? 
Pravu cifru o preminulima i zaraženima možemo samo da zamislimo -jer je nećemo dobiti ,jer ....zahvaljujući "mudrom vođstvu" mi smo "prvi u Evropi sa najmanjim brojem zaraženih i umrlih " .
Isto kao što nema nijednog podatka od koga ,šta i za koliko je kupljeno opreme vezane za borbu protiv kovida- iako je to informacija od javnog značaja ,i po zakonu mora da se obelodani.










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Sep 30, 2020 9:55 pm

N kraju godine će statistika pokazati da je Nestorović bio u pravu. Nadam se.

zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Okt 01, 2020 4:44 pm

Eugen Grafvajer ::
N kraju godine će statistika pokazati da je Nestorović bio u pravu. Nadam se.

zubic
dr Smrt (Lončar ,ministar zdravstva ) danas demantuje dr Kona (šef kriznog štaba ) apropo trostrukog broja preminulih od onoga što je "prikazano" .I vidi danas ? Juče smo imali "najmanje obolelih" -danas imamo rekordan broj (111) ?
Ko laže od ove dvojice ?
Verovatno obojica -a Lončar više .

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Okt 01, 2020 10:55 pm

Šta reći ? 

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 120484959_3390047667741525_8776007665446808450_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=nWbwTISQE04AX9EUSRJ&_nc_oc=AQkSwF2UvveHc785-e3HZE8nH92HvGMT8fqFJhPVQxNT99mKBKn_Sbk-W7WnOQeB0R0&_nc_ht=scontent.fiev1-1

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 120598912_3390047737741518_1132872414212182523_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=KzBEF1l-zasAX_0ro_Y&_nc_ht=scontent.fiev1-1










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Okt 01, 2020 11:00 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
N kraju godine će statistika pokazati da je Nestorović bio u pravu. Nadam se.

zubic
dr Smrt (Lončar ,ministar zdravstva ) danas demantuje dr Kona (šef kriznog štaba ) apropo trostrukog broja preminulih od onoga što je "prikazano" .I vidi danas ? Juče smo imali "najmanje obolelih" -danas imamo rekordan broj (111) ?
Ko laže od ove dvojice ?
Verovatno obojica -a Lončar više .

Čekam statističke podatke od sveCke zdravstveneorganizacije. Ovim, našima, ič verujem. Grant lažu i za sopstvena imena.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Okt 05, 2020 12:23 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 120738585_1082729348808777_479295227225789711_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=825194&_nc_ohc=9sWLCjlKPCoAX-Kz5C4&_nc_oc=AQk8RkxYhP1_aMjJxX9AXKjAI6RBUx1xIvT6nbKLQd0boX0Yx0RyfRhG07_Lg4k4www&_nc_ht=scontent.fiev1-1










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Okt 06, 2020 10:18 am

Iako su u početku američki, kineski, francuski i drugi ugledni stručnjaci u svetu preporučivali hlorokin i hvalili njegova dostignuća u lečenju od kovida 19, pojedina naknadna istraživanja su pokazala da ovaj lek i nije tako efikasan. Svetska zdravstvena organizacija (SZO) u maju ove godine objavila je da privremeno odustaje od upotrebe hidroksihlorokina prilikom lečenja kovid pozitivnih pacijenta, a pre toga je u medicinskom časopisu Lanset objavljen rad koji navodi da među pacijentima koji su uzimali hidroksihlorokin i hlorikin postoji veći rizik od smrti i srčanih problema.


CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 2343379_0602-shutterstock-1671796519_ls


----
I tako je "čarobni lek " ,koji se davao stotinama hiljada obolelih od korone ,povukao iz upotrebe .
Što znači -niko pojma nema kako i čime se leči korona .
Sem onih koji su je "proizveli" i zarazili pola čovečanstva (što će tek da se vidi )










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Okt 14, 2020 4:03 pm

Igranka počela i u Srbiji -brojke stalno rastu ,tačnije -dupliraju se .
Danas je taj broj -245 . 
Nama (medicinari) su najavili novo testiranje za nedelju dana .
Biće da će biti potreban svaki "beli mantil" ,kad se ringišpil zavrti .
Možda opet bude i aplauza ?  zubic










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Okt 14, 2020 11:01 pm

Austrija je danas oborila sopstveni "rekord" od pocetka pandemije...za 24h imamo 1550 novih.
Sada kad su prosli izbori, vrlo je moguce da ce nas "zatvoriti" booored











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyČet Okt 15, 2020 2:11 pm

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Screen81
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Okt 16, 2020 7:34 am

Sve manje verujem "stručnjacima" . Svi su postali stručnjaci za sve i svašta. Youtube, skraćeni kurs za vaskularnog hirurga 2,99$ verzija 4.4.5. Od svetog pisma i biblije se daleko doguralo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Okt 16, 2020 7:38 am

Preneo sam sa druge teme.

"SUBOTNJE BESJEDE 09./10.10. 2020.
-Večeras ću nastojati biti što je moguće kraći, ako je to, poznajući samog sebe, uopšte moguće.
-Dakle.
-Gledam juče vijesti na televiziji i vidim da su Bosna i Hercegovina, Srbija (sa sve Kosovom), Crna Gora i Makedonija (plus Albanija) potpisali protokol o uzajamnoj saradnji i da na području spomnetih država (’’država’’ - ha,ha grohotom se smijem) od sutra 10.10. 2020. više neće biti bilo kakvih testova na granicama. Ništa... ni Corona test, ni PCR test, ni IGM test (WTF)... Ništa!
-I šta može zaključiti svako kome je IQ iole veći od Foresta Gumpa.
Pa ništa drugo nego da smo mi najgora stoka koja postoji na svijetu, da od nas gorih nema i da se toliko često sramim reći odakle sam. Da nas je najlakše opisati jednom jedinom rječcom koja se odaziva na FUJ....
-Trideset godina nam je trebalo da shvatimo da smo marva i da samo zajedno možemo biti jaki, da smo danas samo gomila govana ovako rascjepkani (i mali) i da nam svako može jebati mater kad god mu se digne kurac.... da smo nekad bili među najvažnijima na svijetu, da smo jebavali i oca i majku i Rusima i Amerima i da smo bili lideri trećini planete...
-Trideset jebenih godina koje su mi (nam) uništile i život i mladost i zrelu dob i sve. A samo nas je 8% glasalo protiv toga... Jebi ga!
-I na kraju samo riječi koje mi je danas u slušalicu izgovorio moj brat (koji je ponovo od ovog govneta nazvanog FB na mjesec dana poslan u zamrzivač), a koje su vezane uz sranje nazvano ’’pandemija’’. Jebi ga, klao se sa svim živim na fejsu pa su ga odstranili... Može im se!
- Njegove riječi kažu :
’’Korona je najužasnija prevara u modernoj istoriji. Ona je u rangu sa pričom vezanom uz Isusa Hrista.... najvećom obmanom koje čovječanstvo ikad pamti.’’
Pa me slobodno brištite, blokirajte, prijavljujte, ali mi usta nećete zatovriti... Ja ću na guzicu progovoriti!!!"RB
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyUto Okt 20, 2020 11:17 pm

Danas 326 novih zaraženih a "čale Brnabić" u najnovijim vestima najavljuje da ima preko 400 za sutra ? 
Igranka samo dobija na "kvantitetu" ?
Znači da "Arena" i "Sajmište" će da dobiju na stotine "korisnika" ,a da za nedelju -dve će opet da se "aplaudira" zdravstvenim radnicima ,kada postane zaista "gusto" ? 
*će vidimo .










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Okt 21, 2020 4:16 pm

Obaramo rekorde -danas 512 novih ,27 na respiratoru, jedan preminuo .
Idemooooo ....










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySre Okt 21, 2020 11:22 pm

Austrija danas dosla do cifre 1950 novih CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 900975











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Okt 23, 2020 3:41 pm

bosankaa ::
Austrija danas dosla do cifre 1950 novih CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 900975
Srbija prati sam rekordnih 579 novih slučajeva korona virusa, najviše od početka epidemije.

Prema podacima Ministarstva zdravlja, od poslednjeg preseka testirano je 8.209 osoba. Preminule su još tri osobe obolele od korona virusa. Na respiratorima su trenutno 24 pacijenta.
Brže,jače ,bolje....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPet Okt 23, 2020 4:33 pm

Danubius ::
bosankaa ::
Austrija danas dosla do cifre 1950 novih CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 900975
Srbija prati sam rekordnih  579 novih slučajeva korona virusa, najviše  od početka epidemije.

Prema podacima Ministarstva zdravlja, od poslednjeg preseka testirano je 8.209 osoba. Preminule su još tri osobe obolele od korona virusa. Na respiratorima su trenutno 24 pacijenta.
Brže,jače ,bolje....

Danas 2571 novih.Trenutno aktivnih 18266...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Okt 24, 2020 3:25 pm

Srbija danas -754 zaražena ,3 preminula .
Apsolutni rekord .
Pod velom tajnosti -stigao je neki veliki novac iz inostranstva ,i u tišini je podeljen međi onima koji su zaista bili (i jesu ) u "crvenoj zoni" .To je pravedno ,niko nema ništa protiv ,u onom "prvom talasu" je nama ostalima bilo zabranjeno da bilo šta radimo ,više od mesec dana ,ok.
No ako je kovid respiratorna infekcija -onda je valjda stomatologija najviše izložena ?
Pa jedina kovid obolela iz moje firme je sa stomatologije (moja koleginica koja sedi pored mene ) ,i to od kada "radimo redovno" .
Tako da ,kao i sve u ovoj zemlji -nema pravde .Da i usput ...dobila je samo 65 % od plate -kao da se svojevoljno zarazila ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptySub Okt 24, 2020 8:21 pm

Jelena Lengold
1 сат  ·
Razbojnici ovih dana otvaraju neki najveći tržni centar u svom smrdljivom Beogradu na vodi. I tamo će opet da skupe stotine ljudi, voljnih da se zaraze i žrtvuju zdravlje za svog vođu. I sve to dok zemlja ima (danas) 789 zaraženih zvanično, a lekari kažu sigurno 5 i 10 puta više nezvanično. SMRADOVI! Za nedelju dana, kad budu otvarali tržni centar, ko zna koliko hiljada zaraženih ćemo već imati. Nemojte biti blesavi, nemojte da idete u te gužve, da oni zarađuju, a mi da se razboljevamo. Njima očigledno nije stalo ni do naših života, ni do našeg zdravlja. U potpunosti smo prepušteni sami sebi, ne postoji ovde više niko ko bi mogao da kaže jednu razumnu rečenicu. Da je ikakve časti, ceo Krizni štab bi se digao na noge povodom ovoga i rekao: "Ne može, zabranjujemo takve skupove". Ali oni će kao i obično da ćute, jer su obični podanici. Čuvajte se, ljudi, zaista smo prepušteni sebi. Država koja pravi svečanosti i okuplja mase u vreme epidemije, sasvim sigurno neće o vama da brine.

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Okt 26, 2020 11:37 am

Nekome korona majka ,nekome maćeha .

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 122897335_4813389728701311_7526722188079816141_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=EUU2wOf4gIoAX9t5Rmy&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Broj zataženih se svaki dan penje ,već za ovu nedelju se očekuje preko 1000 dnevno .
A vi, kako ste ?










CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Okt 26, 2020 2:00 pm

Danubius ::
Nekome korona majka ,nekome maćeha .

CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 122897335_4813389728701311_7526722188079816141_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=EUU2wOf4gIoAX9t5Rmy&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Broj zataženih se svaki dan penje ,već za ovu nedelju se očekuje preko 1000 dnevno .
A vi, kako ste ?

Zaraženi???? Svi smo zaraženi ali nemamo simptome i nismo oboleli.
Danas: SKINI GAĆE!
Sutra: OBUCI GAĆE!
Prekosutra: SKINI GAĆE!
Dan posle prekosutra: OBUCI GAĆE!
... i tako te drkaju u nedogled... Biblija je pička materina za dresuru majmuna...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 EmptyPon Okt 26, 2020 2:02 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: CORONA virus-KOVID -19    CORONA  virus-KOVID -19  - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CORONA virus-KOVID -19
Nazad na vrh 
Strana 5 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Humani papiloma virus
» RSV Respiratorni sincicijski virus
» Grcki virus drma Evropu?
» Virus H1N1 i mutacije (SVINJSKI i druge vrste )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: