DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko verujemo u medicinu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko verujemo u medicinu? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koliko verujemo u medicinu?

Ići dole 
+2
Samouka
Astra
6 posters
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptyČet Mar 25, 2021 12:36 pm

Uvek sam verovao ljudima (stručnjacima) koji rade isključivo, svoj posao.
Kako auto ne vozim kod priučenog zidara koji se "razume" u aute, tako se ne lečim kod yutubera i tik-tok stručnjaka.
Svoje stanje pripisujem stručnjacima koji su uložili svo svoje znanje i iskustvo da bih dogurao do ovih godina, bez obzira na način života. Možda bi bio kvalitetniji da se pridržavam njihovih saveta al' jebiga.
Od malih nogu sam imao problema sa srednjim uhom. Nakon babski "proverene" medicine, operisan sam u trećoj godini. Zbog istih problema sam operisan i u devetnaestoj godini. Problemi su se ponovili nakon četrdesete godine pa su me ponovo operisali. spokoj je kratko trajao pa sam se iznova operisao kada sam imao 46 godina. Između raznoraznih rezanja, pored kliničkih proverenih medikamenata, koristio sam u najtežim momentima i alternativnu medicinu, koja mi je ič pomogla. Usput su me i oživljavali i rezali pod budnim okom medicinskog osoblja.
Verujem u stručnjake, koji su svoj život posvetili lečenju drugih.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptyČet Mar 25, 2021 2:13 pm

Razumljivo je da za svoje zdravstvene probleme idemo " mehanicaru" za tijelo i psihu.Vjerujem im, mada kao i svuda, desavaju se greske, ali i to se rijesi misljenjem drugog doktora.
Postujem medicinare u svim rangovima, dok god ne igraju po nalogu vlasti, mita i ucjena, so danas ne mogu biti sigurna.
Shvatam da teski bolesnici pored strucnog misljenja i lijecenja potraze i alternativu, ali vjerovati samo u trave i bapske recepte je suludo....moze olaksati, rijetko izlijeciti, moze bit i prva pomoc dok se ne stigne doktoru, ali i to oprezno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptyČet Mar 25, 2021 2:42 pm

Verujem. Svi odmah trcimo doktoru kad nam nesto nije dobro a ne baba kurani, travarima i vracarima. O.k. priznajem i alternativnu medicinu ali u zajednic sa klasicnom.
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptyČet Mar 25, 2021 5:33 pm

..ni tam' ni vam'..
greška prakse i nesavesno lečenje nisu ista kategorija..
ni etički,ni kodifikacijom..
na žalost,opšti strmoglav se ogleda i unutar prakse..
Ja to subjektivno..objektivno..bog te pit'o..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptySub Mar 27, 2021 10:41 am

Naravno da verujem ,neću se valjda lečiti kod "čiča Jove sa Romanije" ,"vidovitog Trive" ,i drugih šarlatana ? Slažem se da "alternarnativna medicina " ima logike ,ako se zasniva na biljkama -ne može da škodi ,ali i tu je bitno "ko " je primenjuje ?
U naravno da bih pozatvarao sve te "samozvane doktore " (naročito onog Miroljuba Petrovića i onu Alečković) Takvi "leče" varikinom i petrolejem ?
Antibiotici ,penicilin , kinin ,vakcine,operativni zahvati -sve je to odavno dokazano i isprobano uspešno na milionima ljudi .
I da ne zaboravim i popove -koji ogromnu štetu prave "čudima" ,gde slepi progledaju jer su se umili vodicom u tom ili onom manastiru ,i bogalji prohodaju -ako su došli na neko "hodoćašće" .
I te bih pozatvarao .Medicinom i lečenjem se mogu baviti samo stručna lica -tačka .










Koliko verujemo u medicinu? 155klf10

Kijara-brm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptySub Mar 27, 2021 11:00 am

Danubius ::
Naravno da verujem ,neću se valjda lečiti kod "čiča Jove sa Romanije" ,"vidovitog Trive" ,i drugih šarlatana ? Slažem se da "alternarnativna medicina " ima logike ,ako se zasniva na biljkama -ne može da škodi ,ali i tu je bitno "ko " je primenjuje ?
U naravno da bih pozatvarao sve te "samozvane doktore " (naročito onog Miroljuba Petrovića i onu Alečković)  Takvi "leče" varikinom i petrolejem ?
Antibiotici ,penicilin , kinin ,vakcine,operativni zahvati  -sve je to odavno dokazano i isprobano uspešno na milionima ljudi .
I da ne zaboravim i popove -koji ogromnu štetu prave "čudima" ,gde slepi progledaju jer su se umili vodicom u tom ili onom manastiru ,i bogalji prohodaju -ako su došli na neko "hodoćašće" .
I te bih pozatvarao .Medicinom i lečenjem se mogu baviti samo stručna lica -tačka .

Obožavam ove što se jave Milan Tarotu pa pitaju za sve i svašta i kada im Milan objasni da su ukleti i da sa proklinjanjem superheroja, bivaju "izlečeni" zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptySub Mar 27, 2021 11:14 am

Narod je primitivan i sve je primitivniji. Kada pogledaš samo ovu hajku na vakcine, sve ti je jasno. Kad se bude odgovaralo za širenje lažnih vesti i širenje panike, možda bude i nešto pozitivno urađeno. Svaki moron sa pristupom DM ima pravo ne svoje mišljenje. To nije demokratija. Demokratija je kada imaš pravo da govoriš i da odgovaraš iza onoga, šta si rekao.
Svi se pozivaju na slobodu a niko ne želi da odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptySre Jun 19, 2024 9:18 am

Kakvo je mišljenje o ovome?

Veštački mišići koji pokreću nanobotove kroz telo.
Nanotehnologija je već ostavila značajan pečat na svet medicinske nauke. Međutim, novine su u domenu naučne fantastike. Naučnici sa univerziteta British Columbia trenutno rade na nanobotovima koji će dijagnostikovati bolest i lečiti je iznutra. Da bi to omogućili morali su da naprave veoma fleksibilne veštačke mišiće, dovoljno jake da rotiraju objekte hiljadu puta teže od njih samih. Mišić će biti ubacivan u nanobotove kao veštački bič ili rep koji će se rotirati i pokretati ih.

Izvor informacije
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? EmptySre Jun 19, 2024 11:17 am

Moj stav o medicini oličen je u sledećoj anegdoti:

Bol u plućima, jedva dišem ... odem kod doktora. Pravac kod interniste kao hitan slučaj. Usput mi dva puta urade EKG, izmere mi pritisak jedno trinaest puta ... nafiluju me "ovu izgrickaj ... ove dve progutaj" tableticama. Odem ponovo u DZ da vidim šta mi internista prepisao. Lik mi ukinuo terapiju za visok pritisak i umesto toga mi prepisao neke sumLJive suplemente za mršavljenje plus tablete koje "sadrže enzim iz tradicionalnog japanskog jela za koji je PRIMEĆENO da razređuje krv" ... tu ova što piše poludi. Citiram - "Da sam htela da me leči baba-Živana travama ne bih došla kod vas. HOĆU HEMIJU. ISPITANU,DOKAZANU, PROIZVEDEENU U KONTROLISANIM USLOVIMA I U TAČNO ODREĐENOJ DOZI". Sa sve mahanjem rukom da pojačam utisak.
Poslata sam kod druge internistkinje koja je svoj posao uradila profesionalno kao i njen kolega pulmolog. Posle me je preuzela ekipa iz Plućne bolnice Zrenjanin kojima naklon do poda na profesionalnosti ali i ljudskosti.

Kako je u uvodnom postu rečeno verujem profesionalcima ali ... pazite se ako naletite na takvu baba-Živanu koja se krije iza belog mantila. Potražite još jedno mišljenje. Velika je verovatnoća da ćete kuckati komentare ovde a ne da vas familija posećuje za Zadušnice.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koliko verujemo u medicinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko verujemo u medicinu?   Koliko verujemo u medicinu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko verujemo u medicinu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KOLIKO STE NEVINE (I) ? :)))))
» Koliko je sati?
» GAYometar -koliko ste "gay" :)))
» KOLIKO SI SRBIN?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: