DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LITIJE I MOLEBANI ....?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LITIJE I MOLEBANI ....?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LITIJE I MOLEBANI ....?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySre Sep 14, 2022 9:19 pm

Nova fora mantijaša da se mešaju u poslove države i događaje u državi ?
Tačnije -državama .Jer svi znamo šta se desilo u Crnoj Gori posle (da se ne lažemo -"prosrpskih litija" )
Sada matijaši to rade i u vezi "Europrajada"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da li smo stvarno robovi "mantijaša" ,pa da oni odlučuju ,ili se radi o tome da pod okriljem "vere" i "mantija" SPC hoće da igra ključnu ulogu u ipak (bar po Ustavu ) sekularnoj državi ?
Da li se srećemo sa "pravoslavnim džihadistima" ,i kako građani treba da reaguju na ovo "naturanje" SPC u svim segmentima (bar po Ustavu "države svih građana" ?)
Gde je tome kraj ???










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySre Sep 14, 2022 9:32 pm

Pošto ne živimo u srednjem veku -mantijaše (svih boja) treba staviti na "svoje mesto " .
Vaše je ,gospodo popovi i vladike -da gledate svoja posla (u "hramovima" i crkvama) a ne da se uplićete u svaku državnu odluku (i još gore -ucenjujete i "namećete" )
Naši" funkcioneri" treba da imaju dobar odnos sa "verskim službenicima" ,ali nikako ne smeju da idu po "blagoslov" pre donošenja važnih državnih odluka .
Šta treba -da opet "proklinju" naše najviše državne funkcionere ,koje je "narod birao" ,na "demokratskim izborima" (što je sve upitno ,ali hajde ) ako se gospodi u mantijama ne sviđa  (a dobili su sve od te iste države ,i imaju sto puta više "prava" od svakog građanina ove zemlje ? )
Sede po školama ,bolnicama ,vojsci, dobiju debele penzije ,"litijaju" i "molebanišu" kada i gde im  padne na pamet ?
Onda se ne "zaustavlja saobraćaj" ,ne krše javni red i mir ,nema problema sa "obezbeđenjem skupa" (koji nikada i ne prijave ?)
Dokle bre ,čime ste to zaslužili ?
Imate milijarde ,ne plaćate poreze ,samo se bavite zaglupljivanjem naroda ...
Smesta zabraniti bilo kakve "litije " i "molebane" koji nisu u verskim objektima ili u blizini istih .
Tačka -jer to Ustav kaže.
Ko je vas postavio za "Božije izaslanike na zemlji",pa za vas nijedan zakon  ne važi ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySre Sep 14, 2022 11:25 pm

Litija je crkveno-narodna svečanost sa tačno određenim pravilima i povodima kad se odvija. Može biti povodom nekog praznika. Vrlo su česte litije u sušnim godinama kad se sveštenici i narod mole za kišu. Svako naseljeno mesto ima utvrđenu rutu kojom ide Litija. Poredak je tačno utvrđen i sastoji se od crkvenih simbola na čelu kolone (krstovi, ripide i ikone) crkveni hor (kod nas se kaže Pevačko društvo) sveštenik/sveštenici i za njima narod. Zastaje se na tačno određenim mestima, sveštenik/sveštenici čitaju molitve, hor odgovara ... moli se za zdravlje i svaki napredak okupljenih i sela uopšteno. Kod nas je običaj da domaćini izađu sa tanjirom pšenice i zasipaju kolonu koja prolazi (verovatno još iz paganizma nam ostalo). Takođe je običaj da prolazeći uzmu koje zrno od njih pa ga posle kući umešaju svojim životinjama u hranu.

Sve u svemu Litija je jedan lep običaj čiji su naziv unizili koristeći ga za politički skup koji ... neću da trošim reči na to. Ove godine sam dva puta bila na Litiji. Prvi put za Vrbicu kad se Litija kretala po selu i drugi put u ophodu oko Hrama za Slavu. I bilo mi je lepo, svečano i bilo mi je puno srce jer sam učestvovala u tome.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]

Kijara-brm, Đole and MadamX like this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 16, 2022 2:58 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]

MadamX likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 16, 2022 4:08 pm

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ma nemoj, a katolički se ne prče aa? pa zna se još i pre Piusa 12. da se pederišu i da ima puuuuuno pedofila. Pre par godina u švabiji je bio živ rat, protesti.
Imao sam priliku, pre dvadesetak godina da radim na video nadzoru za
(Pfarrrhaus) Kuću đe stanuje pastor-fratar. Iz spavaće sobe je bio ulaz
u sobu đe je živjela dinstmädchen-frau - služavka. pričalo se da je dva puta abortirala. I to je jedinstven slučaj, ma nemoj, prče se ko "mršave svinje". smehsmeh
Ima švabska izreka, dienstmädchen hat gesagt:
Wir armen, jedes jahr ein kind und kein vater. Služavka se žali, mi jadne- siromšne, svake godine jedno dijete a nema ćaće... zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 16, 2022 9:36 pm

Đole ::

Ma nemoj, a katolički se ne prče aa? pa zna se još i pre Piusa 12. da se pederišu i da ima puuuuuno pedofila.
Jašta .Imaš na "religija " temu "PEDOFILIJA I HOMOSEKSUALNOST U CRKVAMA" Tamo ja po mantijašima "svih boja" I ništa ne izmišljam -samo prenosim  potvrđene činjenice .
Iako je "litija" ,kao zabranjena -pogledajte desničarske ,crkvene ,navijačke sajtove ?
Svi pozivaju da se sutra "okupe" -licitiraju da idu na 50 000 ljudi .

[You must be registered and logged in to see this image.]

A u tim "litijama" ,za "spas porodice" -90 % muškarci ? Popovi ,navijači ,desničari ...a primećeni  su (i najavljeno je ) da su učestvovali i bajkeri "Noćni Vukovi" (Putinovi  "momci za prljave poslove" ) Nikakva tajna to nije ,tako da biće da su one "strane obaveštajne službe" ,koje i Vučić pominje -niko drugi ,nego ruski GRU ?
Evo što nose "litijaši" :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Plus 60 m dugu -Rusku zastavu ?
Kakve to ima veze sa "svetinjom braka i porodice" u Srbiji ???
Ne pravimo se blesavi.










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Sep 16, 2022 9:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 16, 2022 9:44 pm

Đole ::
Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ma nemoj, a katolički se ne prče aa? pa zna se još i pre Piusa 12. da se pederišu i da ima puuuuuno pedofila. Pre par godina u švabiji je bio živ rat, protesti.
Imao sam priliku, pre dvadesetak godina da radim na video nadzoru za
(Pfarrrhaus) Kuću đe stanuje pastor-fratar. Iz spavaće sobe je bio ulaz
u sobu đe je živjela dinstmädchen-frau - služavka. pričalo se da je dva puta abortirala. I to je jedinstven slučaj, ma nemoj, prče se ko "mršave svinje". smehsmeh
Ima švabska izreka, dienstmädchen hat gesagt:
Wir armen, jedes jahr ein kind und kein vater. Služavka se žali, mi jadne- siromšne, svake godine jedno dijete a nema ćaće... zubic

Vidi Đole ovde nije pitanje da li to i drugi rade. Pitanje je zašto nije procesuiran čovek koji je do samoubistva doveo tog momka kojem je trebao da bude učitelj i uzor. Problem je što je "čovek" zbog kog se taj momak ubio na čelu "llitije" koja traži da se uvede spaljivanje veštica bukvalno. Pitanje je postavljeno onima koji stoje iza tog "čoveka" i koji traže neke "porodične i tradicionalne srpske" vrednosti. Kad ovako licemernu "litiju" organizuju Katolici u Srbiji i onda će se isto pitanje i njima postaviti.

SPC je pljunula na sve što je dobro i plemenito u ovom narodu. Odlikuje ubice i lopove. Ne dozvoljava da se njenim visokim "službenicima" sudi po ljudskim zakonima. Božiji sud kaddo njega dođe do tad svi treba da smo jednaki pred zakonom.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 16, 2022 11:05 pm

ZoxZoja ::

Sve u svemu Litija je jedan lep običaj čiji su naziv unizili koristeći ga za politički skup koji ... neću da trošim reči na to. Ove godine sam dva puta bila na Litiji. Prvi put za Vrbicu kad se Litija kretala po selu i drugi put u ophodu oko Hrama za Slavu. I bilo mi je lepo, svečano i bilo mi je puno srce jer sam učestvovala u tome.

U potpunosti se slažem sa tobom.

Danubius ::


SPC je pljunula na sve što je dobro i plemenito u ovom narodu. Odlikuje ubice i lopove. Ne dozvoljava da se njenim visokim "službenicima" sudi po ljudskim zakonima. Božiji sud kaddo njega dođe do tad svi treba da smo jednaki pred zakonom.

Dok je Patrijarh Pavle bio živ nije bilo mnogo odlikovanja, koliko se sećam.

Sada se sve promenilo..Mislim da će narod sve manje verovati SPC..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 9:12 am

ZoxZoja ::



Vidi Đole ovde nije pitanje da li to i drugi rade. Pitanje je zašto nije procesuiran čovek koji je do samoubistva doveo tog momka kojem je trebao da bude učitelj i uzor. Problem je što je "čovek" zbog kog se taj momak ubio na čelu "llitije" koja traži da se uvede spaljivanje veštica bukvalno. Pitanje je postavljeno onima koji stoje iza tog "čoveka" i koji traže neke "porodične i tradicionalne srpske" vrednosti. Kad ovako licemernu "litiju" organizuju Katolici u Srbiji i onda će se isto pitanje i njima postaviti.

SPC je pljunula na sve što je dobro i plemenito u ovom narodu. Odlikuje ubice i lopove. Ne dozvoljava da se njenim visokim "službenicima" sudi po ljudskim zakonima. Božiji sud kaddo njega dođe do tad svi treba da smo jednaki pred zakonom.
Evo šta su u stvari "litije" i ko su "litijaši" .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nego ,šta kažete na ove bradonje  u crvenim "haljinama" (nešto se ne sećam kom bi "rodu" pripadala takva uniforma u SPC ?) 

Ali mi je smesta "sinula" asocijacija -ko nosi bradu i obožava "crveno" 

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pa proverite sami -lažem li ja šta OVDE










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 9:50 am

[quote="Danubius"]
ZoxZoja ::



...
Nego ,šta kažete na ove bradonje  u crvenim "haljinama" (nešto se ne sećam kom bi "rodu" pripadala takva uniforma u SPC ?) 

...

To su stihari (ako se dobro sećam naziva). To su "haljine" koje nose dečci ili odrasli koji pripomažu prilikom Liturgije ali nisu u sveštenom činu. Mogu biti bele ili u boji i od različitih materijala. U normalnim uslovima doprinose da Liturgija, Litija ili već koje dešavanje bude svečanije. Postoji i u Katoličkoj crkvi ali koliko sam ja videla samo su bele.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 9:56 am

"Đeco", jasno je čika Đoli, sad da mu se soli pamet, pokušati, u redu, ali neće da može.
Neću pojedinačno već uopšteno.
Vidi čuda, od jednom popovi postaše naj-problem i to na prvom mjestu.
Drugo pripada Vučiću i njegovoj bratiji, treće je, pazi ovo, ekologija nikla preko noći.
Neko se sjetio, ima neki Zelenski – nović, Ćutan i ostali džabalebaroši.
A da ne govorim (uz gore pomenute) o guranju pederluka u svrhu nasilnog rušenja,
kakvog – takvog društvenog poredka.
Pederi i zeleni smiju "šetati" a bradonje ne, stvarno, da ih obrijemo da li bi ih onda pljuvali?
Ovi izvana pumpaju pare, napadaj, razvaljuj, ruši, blokiraj. Prozirno, očito je,
da je stolica-fotelja u pitanju, *beš ekologiju i opozicionarstvo, bitna je
dobra plata, jeftina hrana, beneficije, pa ćemo dalje ćerati i razbijati, ne oni,
oni su u fotelji, već će pomenute džabalebaroše zavoditi, čast poštenim iznimkama.
To je to, koliko mogu pratiti naše i strane izvještaje «nisam odavde» ...
Da, mnogi ne mogu zaspati a da  uz (ove gore) ne pomenu Ruse-Putina
to je jasno i vrabcima na krovu.
Da se osvrnem na popadiju i popove.
Prošetali, nisu razbijali, blokirali puteve i pravili nered kao pomenuti, a da smeta ikonografija, pa mogli su i bez toga, mislim i na Mladića, za mnoge je heroj, pa i to se ne može braniti, nikoga slika nije ugrozila, zar ne...
Čudite se nepravdi, «nezavisnom» sudstvu, pravnoj državi,
koliko znam sve je nasledila nova vlast, nije ih birao Vučić
i njegovi, već su ostali od predhodnika, onih, za mnoge još uvijek
«časnih i poštenih ne – lopova», usput, 3% nisu u stanju prekoračiti.
Vučićevci su imali, imaju priliku da pomenuto poprave, ali izgleda
dobro im ovako kako je nasleđeno.
Eh, pa tako i popovština, jedva su dočekali svojih 5. minuta, prvo da vrate
imanja koja su im oduzeta, ne samo njima već i ostalim, čitaj «restitucija».
Tako, i da mogu slobodno  pjevati « vo jordanje, batak u torbanje».
Vidjeli svi kradu, pa što ne bi i oni, ništa čudno, sad da izdvojimo njih
kao lopove, nij fer, oni imaju pokriće. Ovi, ovi novobogati, što su ušli
u politiku sa okrpanim patikama, kupljenim diplomama, opet, džabalebaroši,
odkud njima bogatstvo? Kradu, eto.
Odkud dzipovi od 100. 000 € kule i vile. Normalno, nemaju potrebu da kradu,
a očito ima i toga, nego, veliko vlasništvo koje su dobili kroz pomenutu
restituciju, sakralne objekte, zemlju, šume, imobilije itd.
Rekoh, došlo njihovih 5. minuta. Kad su bili polu-zabranjeni, ćerali ih roguljama
iz dvorišta, proganjali, naravno, što ne opravdava da se krade.
Znadem o čemu pišem, kod mene su komunjare branile, proganjali, zatvarali
Popove zbog kradom krštenja kod domaćina jer su crkve ustaše zapalili
u drugom sv. ratu.
Neđe sam pomenuo, moj otac je bio veliki komunjara, sve do osamdeset i neke.
Vidi, čuda, postao glavni u odboru za obnavljanje gradnju crkve sv. Ilija.  
Zato, ponavljam, olovkom rušiti vlast, drugo nema.
Protestovati, obavezno, ali bez nasilja «zelenaša i pederluka»
Ima ono drugo, spakovati kofer i put pod noge, što nije baš.
Tražili ste, dobili ste. Demokratija i bratija.

Danubius likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 10:05 am

ZoxZoja ::

To su stihari (ako se dobro sećam naziva). To su "haljine" koje nose dečci ili odrasli koji pripomažu prilikom Liturgije ali nisu u sveštenom činu. Mogu biti bele ili u boji i od različitih materijala. U normalnim uslovima doprinose da Liturgija, Litija ili već koje dešavanje bude svečanije. Postoji i u Katoličkoj crkvi ali koliko sam ja videla samo su bele.

Postoji ,da .To se zove "ministrant" (slobodni prevod "popov asistent" ) I ja bio (prisilno )
Ali....tu se radi o deci do recimo 12-13  godina

[You must be registered and logged in to see this image.]

(i ne znam zašto-samo dečaci ?(bar u ono vreme ,(iako su i devojčice išle na veronauku ) Ili "znam" ? spite )
"Belo" jeste osnova -ali ,zavisno od praznika ,dobiješ neku vrstu" okovratnika" u nekoj drugoj boji .

Znači -radi se o deci koja su pohađala veronauku -a  ne  o odraslim bradatim konjinama .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako su ovo "vernici" -ja sam pokojni Patrijarh Pavle .
Tj -za ove i jesam .

A evo i Putinovih "bajkera" (vidiš po faci i natpisu na majici )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 10:33 am

Danubius ::
...
Postoji ,da .To se zove "ministrant" (slobodni prevod "popov asistent" ) I ja bio (prisilno )
Ali....tu se radi o deci do recimo 12-13  godina

[You must be registered and logged in to see this image.]

(i ne znam zašto-samo dečaci ?(bar u ono vreme ,(iako su i devojčice išle na veronauku ) Ili "znam" ? spite )
"Belo" jeste osnova -ali ,zavisno od praznika ,dobiješ neku vrstu" okovratnika" u nekoj drugoj boji .

Znači -radi se o deci koja su pohađala veronauku -a  ne  o odraslim bradatim konjinama .

...

Ne znam za Katoličku crkvu ali za Pravoslavnu znam da samo dečaci jer devojčice ne mogu u oltar. U Pravoslavlju imaš i đakone koji ne mogu samostalno da vrše Liturgiju već kako se to kaže saslužuju svešteniku. Moguće da su ovo đakoni. Jer kad i oni kao i sveštenici nose bradu.


Nevezano za povod za ovu temu meni je baš interesantna. Jer Litije i procesije postoje u svim konfesijama kao oblik zajedništva u onom što se moderno zove komjuniti ili zajednica.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 11:30 am

Poslovno sam mnogo toga saznao a i naučio, (messdiner) je menistrant.
Ima ona izreka na kajkavskom « kasno je po poldana iti k maši»
Kad sam kod kajkavštine, sjetih se, dok je «Bog hodao po zemlji» mislim
Na ex JU. U tadašnjem klubu smo se zezali, pita me zagorac Ivek:
Ideš li domof za uskrs, ja njemu, kao, možda.
He *ebal te bogec ki ti je krif, kad sam ja  u podrumu vatrogasnega društva
kradom imal vjeronak, a išli smo i u crkvu, ne. Ti si pjeval, druže tito mi ti se kunemo... zubic
Bio je u pravu.
Objasnio mu koji je razlog da nisam imao priliku đe da učim i da nije bilo
crkve. Odgovor je: ma znal sam sve, bili ste na pogrešnoj strani, niko vam ne bi diral
crkve, ne mi zagorci nismo to delali, mi smo branili dom, ha...
Bio je starija generacija, normalno, sve mu bilo poznato.
A kako se kaže za ono iza gdje se pop priprema, na švapskom je sakristei?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 1:20 pm

Đole ::

A kako se kaže za ono iza gdje se pop priprema, na švapskom je sakristei?
Sakristija ,"popovska svlačionica" ,gde se sprema za "nastup" 
Tamo "ministranti" nemaju pristup ,oni se presvlače u drugoj prostoriji.
Ima i kod katolika neka vrsta "litije" ,koja označava 12 stanica "Križnog puta" -ali je to je jednom godišnje ,i samo oko crkve .
Ne daj Bože da me ko vidi tamo ?  zubic
Inače -evo "svetog mene" .

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ko bi rekao da će ovakav "antihrist" i "antimantijaš" ovo skrušeno dete biti ? zubic
Aaaa ,evo polako i "počelo" ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 3:16 pm

Danubius ::
Đole ::

A kako se kaže za ono iza gdje se pop priprema, na švapskom je sakristei?
Sakristija ,"popovska svlačionica" ,gde se sprema za "nastup" 
Tamo "ministranti" nemaju pristup ,oni se presvlače u drugoj prostoriji.
Ima i kod katolika neka vrsta "litije" ,koja označava 12 stanica "Križnog puta" -ali je to je jednom godišnje ,i samo oko crkve .
Ne daj Bože da me ko vidi tamo ?  zubic
Inače -evo "svetog mene" .

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ko bi rekao da će ovakav "antihrist" i "antimantijaš" ovo skrušeno dete biti ? zubic
...

Ja sam u Fehervaru bila posmatrač Litije koja se u dlaku poklapala sa pravoslavnim. Ono što sam gore opisala u svom prvom javljanju na temu. Bilo mi je uživanje tih pola sata koliko sam gledala sve to. Po komentarima mojih prijateljica (katolički sektor) objave o tome na FB nismo došli do zaključka povodom čega je ista bila jer su ih slike asocirale na određeni praznik ali se datum nije poklapao.

Inače postoje kod Katolika Procesije koje se održavaju van Crkvenog dvorišta. Ali dok (bilo koja konfesija) to radi u skladu sa Zakonima i ne poziva na nasilje meni lično ne smeta. Rado ću zastati, pogledati, čuti priču zašto i zbog čega se nešto događa.

A "sveti ti" je stvarno fino dete. Ko bi rekao da će postati ovo što je postao smehsmeh











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Sep 17, 2022 5:23 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako želite da znate šta se dešava -gledajte FB ,on line izdanje lista "Danas" ,tv "Nova" .
U "režimskim medijima" ništa nećete pročitati .
Sem ko je *ebao majku kome u "Zadruzi" ,i šta je Mitrović poručio "Baki Prasetu " .
I naravno ...šta radi Miljana Kulić.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Protiv ovoga se "litija" ?
Ma jeste ....ogromna opasnost za "porodice i tradicionalne vrednosti"











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyNed Sep 18, 2022 6:26 am

Bilans "litijaša" : pošto je bilo mnogo policije ,"pristigli " su u mnogo manjem broju .Uhapšeno je 64 izgrednika ,lakše povređeno 10 policajaca i oštećeno 5 policijskih vozila .
Litije ,u smislu u kojem su "organizatori" očekivali -nije ni bilo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyNed Sep 18, 2022 9:20 am

Danubius ::
Bilans "litijaša" : pošto je bilo mnogo policije ,"pristigli " su u mnogo manjem broju .Uhapšeno je 64 izgrednika ,lakše povređeno 10 policajaca i oštećeno 5 policijskih vozila .
Litije ,u smislu u kojem su "organizatori" očekivali -nije ni bilo .

Jedan policajac je završio na reanimaciji razbijene glave. Deo kerova je bio odvezan i dopušteno mu je da napadne (sektor navijači). Za razliku od pre dve godine kad su izveli i konjicu na demonstrante ovog puta Policija nije bila u ful opremi. Možda je Hil zavrnuo jajca Žvalavom ali su se zato "oni" potrudili da pokažu Policiji ali i narodu da ako hoće niko neće biti bezbedan. Neću da budem Žalosna Sova ali ovo ne sluti na dobro.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyNed Sep 18, 2022 11:01 am

ZoxZoja ::
Neću da budem Žalosna Sova ali ovo ne sluti na dobro.
Šizoje je u suviše dobrim odnosima sa "mantijašima" da bi mu oni pravili probleme .
Oni lepo keširaju ,"država " ih ne dira (ne plaćaju porez,imaju penzije ,upliv u svaku poru "društva" ...)
Rekao bih da je sa "litijama" gotovo .
Ako ne zatrebaju za neku "drugu priliku" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyNed Sep 18, 2022 11:31 am

Ne vidim razliku između litija i pedera.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyNed Sep 18, 2022 12:32 pm

Eugen Grafvajer ::
Ne vidim razliku između litija i pedera.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Što bi rekao Adolf."finalno rešenje" .tongue
Ali bi to zaista "rešilo stvar" (jednom-zauvek) LITIJE I MOLEBANI ....?  98966

Alles in einem . LITIJE I MOLEBANI ....?  599










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPet Sep 23, 2022 7:53 pm

Konačno se zna ko "stoji" iza "litija . smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Okt 08, 2022 1:04 pm

Ja stvarno ne znam ko im brani pristojno odevanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Litija/moleban ili bolje rečeno antižensko i anticivilizacijsko okupljanje u Zagrebu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptySub Okt 08, 2022 1:14 pm

ZoxZoja ::
Ja stvarno ne znam ko im brani pristojno odevanje.  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Litija/moleban ili bolje rečeno antižensko i anticivilizacijsko okupljanje u Zagrebu.
To je uvek isto (što ja psujem i "pljujem" )
Mantijaši svih boja -isti su.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPon Okt 10, 2022 8:36 am

Svuda ima oavkvih ljudi, prtoebno ih je samo držati na margini. Ako se otrgnu, ode druđtvo u tri lepe
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  EmptyPon Okt 10, 2022 9:10 pm

savo ::
Svuda ima oavkvih ljudi, prtoebno ih je samo držati na margini. Ako se otrgnu, ode druđtvo u tri lepe

Nije se otrglo, društvo je dozvolio.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: LITIJE I MOLEBANI ....?    LITIJE I MOLEBANI ....?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LITIJE I MOLEBANI ....?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: