DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  Empty
PočaljiNaslov: ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?    ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  EmptyPon Jun 19, 2023 3:55 pm

Postoje razne teorije oko toga ,razne "pilule" ,sredstva koje se stave pre nego što stavite "zube u čašu" .
Ne stidim se reći -moj savet (lično iskustvo )
Pošto se radi o duvanskim naslagama (često ) ,ostacima hrane -to se otklanja "mehaničkim putem" .
Znači -ujutru i uveče ,obična "četka za ruke (nokte )" i blago sredstvo (tečnost ) za pranje posuđa.
Dobro operete ,i stavite u "kutiju za proteze " ,ako ih skidate noću (ima u svakoj apoteci ) ,dakle "nasuvo" (ima u njima "rešetka ") gde otekne višak vode ."
"Naša voda" je "tvrda" -ukoliko ih držite noću u vodi -nijedna "pilula" neće "skinuti ni vodeni kamenac -ni naslage od duvana .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?    ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  EmptySre Jun 21, 2023 9:25 am

MOja majka čuva svoje vilice u čaši, ona je navikla ali meni je to malo neprijatno, da ne upotrebim drugu reč. Ako nađem negde kupiću tu kutiju. A ja sam izgleda nasledio njene loše zube pa ću izgleda morati da ih menjam kada dođe vreme za to. Ali probaću da izbegnem vilice, sada ima ovih implatanata, deluje mi humanije i bolje. Valjda će dok ja stignem na red malo pojeftiniti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?    ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  EmptySre Jun 21, 2023 7:40 pm

savo ::
MOja majka čuva svoje vilice u čaši, ona je navikla ali meni je to malo neprijatno, da ne upotrebim drugu reč. Ako nađem negde kupiću tu kutiju. A ja sam izgleda nasledio njene loše zube pa ću izgleda morati da ih menjam kada dođe vreme za to. Ali probaću da izbegnem vilice, sada ima ovih implatanata, deluje mi humanije i bolje. Valjda će dok ja stignem na red malo pojeftiniti

Kutija ima u svakoj apoteci -i jeftina je. Ne bih ovo napisao (nije me sramota reći ) da nemam lično iskustvo i 40 godina "službe" kao sec.mobilne protetike  .Namerno sam izvadio 9 zuba (za 4 dana ) i došao na "obe totalne ".
Mogao sam staviti "implantate" -ali je rizik prevelik (ordinacije ugovorom se "peru" od slučaja "odbacivanja organizma" ) Sada možeš dobiti implantat (titan ) za 400 eu .
A tu se priča ne završava .Dentalna higijena imlanatata -mora da bude besprekorna .
Skoro pa "sterilna" .










[You must be registered and logged in to see this image.]

savo likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content





ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?    ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ODRŽAVANJE ZUBNIH PROTEZA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: