DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 22, 2023 3:07 pm

Hodgkinov limfom (HL) je maligno oboljenje limfocitnog tkiva koje se karakteriše bujanjem karakterističnih ćelija poznatih kao Reed - Sternbergove ćelije, što dovodi do bezbolnog progresivnog uvećanja limfnog tkiva (najčešće limfnih žlezda).

Učestalost

Limfomi čine između 3 i 6% svih malignih tumora. Zajedno sa akutnom limfoblastnom i hroničnom limfocitnom leukemijom čine grupu limfoproliferativnih oboljenja. Stopa učestalosti na 100 000 iznosi 3,3 za muškarce i 2,3 za žene. Najčešće se pojavljuje oko 28. ili 60. godine života.




Uzrok nastanka


Uzrok nastanka bolesti je nepoznat. Pretpostavlja se da bolest nastaje u korelaciji naslednog faktora i faktora spoljne sredine.




Simptomi
Dominantan znak u kliničkoj slici su prisutni uvećani limfni čvorovi bez simptoma. Većina bolesnika ima povećane vratne limfne čvorove, te limfne čvorove medijastinuma što može uzrokovati kašalj. U zavisnosti od napredka bolesti mogu se javiti i drugi simptomi poput, povišene telesne temperature, noćnog znojenja, gubitka telesne težine i jedan vrlo specifičan simptom, a to je svrab.




Dijagnoza

Kompjuterizovana tomograflja trbuha prikazuje veličinu svih žlezda, kao i stanje organa u abdomenu. Nukleama magnentna rezonanca je osetljivija od kompjuterizovane tomograflje, dobija se više detalja o žlezdama i organima i svakako je manje šteta jer nema zračenja organizma. Laboratorijska ispitivanja obuhvataju ispitivanje krvne slike i utvrđivanje promena u njoj. Takođe je neophodno histološko ispitivanje kostne srži radi potvrđivanja ili isključivanja postojanja HL. To se postiže biopsijom kostne srži iz obe cristae illiacae. Radioizotopska ispitivanja rade se kada se sumnja da postoje promene na koštanom sistemu, slezini i jetri.




Lečenje

U zavisnosti od kliničkog stadijuma i patohistološkog tipa, tok bolesti može da bude različit. Hočkinov limfom je izlečiv radioterapijom, kombinovanom hemoterapijom ili kombinacijom i jednog i drugog u 50-80% slučajeva. Uobičajno je da se stadijumi I i II tretiraju radioterapijom, a stadijumi III i IV primaju hemoterapiju, ali u zavisnosti od slučaja može se primeniti i kombinacija radio i hemoterapije.
Kao značajni prognostički faktori u HL navode se klnički stadijum, pol, godine, postojanje velike tumorske mase. Zapaženo je da znatno bolju prognozu imaju bolesnici u ranim kliničkim stadijumima (I-II A), osobe ženskog pola, osobe mlađe od 30 godina, kao i bolesnici koji nemaju veliku tumorsku masu. S obzirom daje u bolesnika sa HL poremećen ćelijski imunitet, ovi bolesnici češće obolevaju od tuberkuloze, različitih oportunističkih infekcija i drugih bolesti koje su uslovljene ovim promenama.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 22, 2023 3:15 pm

Nije tajna  zašto sam stavio ovu temu -moj sin je dobio preliminarnu dijagnozu .
Nažalost -posle prve biopsije ,lekari su 90 % ubeđeni da se radi upravo o tome .Predstoji još niz analiza (obavljene ) ,ali rezultati stižu za 7 dana .
Tako da sedim i čekam ...a kao za inat -svi simptomi se slažu ,sve predispozicije se slažu (porodične ,majčina strana )
A tek je učestalost tragična -3 na 10 000 ?
Kao za inat ,moj drugar doktor ,kome verujem je u Grčkoj ,pa ne mogu da dobijem podatak (a ne nalazim nigde )  da li bi pomoglo presađivanje koštane srži iz kičme od mene ?Matične ćelije ? Totalna transfuzija krvi (zamena moje za njegovu ? )
Molim sve za pomoć-znate li nekoga ko boluje od Hodčkinovog limfoma ?
Svaka informacija mi je dragocena .










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Jul 22, 2023 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 22, 2023 6:35 pm

Nepoznata mi je materija ali sam se setio drugara, koji je imao Hočkins - non Hočkins sindrom. Upao je u neki studiju o experimentalnom leku. Pitao sam ga, šta ako ne? Delovaće ili neće, ulazi u statističke podatke. Be strong.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 22, 2023 10:32 pm

Evo link, uzelo bi puno vremena da prevodim.
Probaj sa translate prevesti, ako nešto bude nejasno, na raspolaganju sam da pomognem.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 22, 2023 10:36 pm

Đole ::
Evo link, uzelo bi puno vremena da prevodim.
Probaj sa translate prevesti, ako nešto bude nejasno, na raspolaganju sam da pomognem.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Danke .Ich spreche Deustch -nicht wie Du,aber ich werstehe alles .
Danke ,viel .
(ako ima gramatičkih grešaka (a ima ) -nebitno )
Dobra volja i razumevanje je važno .Hvala Đole (Georg ) ?
Pokušavam biti duhovit ...ali mi ne ide . Hvala .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptyPon Jul 24, 2023 9:33 am

Naravno da mi klinac ništa ne govori -čujem preko sestrine ćerke .
Klinac 03.08 ide na Pet Scan ....a 08 .08 počinje ...ne znam da li radio ili hemo terapija -ili kombinovano .Živ nisam ....
Srećom pa je u Ninbergu -jedna od najboljih klinika u Evropi .
Ovdašnji mafijaši i "estrada" se leče tamo .
Da bi bilo još gore -i sestra mu je istog dana punktirana na "štitnu"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySre Jul 26, 2023 11:35 pm

Molim sve članove foruma -ako imaju bilo koju informacju o klinikama iz EU ,koje su specijalizovane (onkološki ) za Hočkinskov limfom -neka mi jave .Biću zahvalan do groba .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptyPet Jul 28, 2023 6:28 pm

Koji sam ja (totalno pometeni kreten ) ?
SAD se setim da je moja "školska" -sa kojom sam išao na klizanje ) vodeći onkolog u Srbiji ?
I još je u Somboru-prof.dr .spec. primarijus na onkologiji?
Sad sam je konataktirao -čekam odgovor .
A prevrćem sve živo -sve lekare koje znam u EU (Nemačka ,Švajcarska,Švedska) tražim savete ,klinike?
A žena mi pred nosom ?
Stvarno je teško trezveno i staloženo razmišljati u ovakvoj situaciji .

------
I evo i odgovora :

Znas da je to izlečiva maligna bolest, hematoloska
Djerdji
U zavisnosti od faze bolesti ide hemoterapija i zracenje i i moderne bioloske terapije
Djerdji
Djerdji Šarić
Moguce je kompletno izlečenje
-----
Kičmena moždina -može ,ako zatreba.
Matične ćelije -daju se dve doze krvi po 450 ml -i onda oni izdvoje .
Totalna transfuzija je onda nepotrebna .
Malo sam sada mirniji -ipak je žena vrhunski stručnjak .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 29, 2023 1:13 pm

U Loparama, Džastina drugarica se uspešno izlečila na VMA, presađivanjem koštane srži, koju je dobila od sestre.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) EmptySub Jul 29, 2023 1:42 pm

Lushymyr Szyrowszky ::
U Loparama, Džastina drugarica se uspešno izlečila na VMA, presađivanjem koštane srži, koju je dobila od sestre.
To je i moje "rešenje" jer ne mogu drugo .Koštana srž ,matićne ćelije ,krv ....
Hvala na "utešnom" postu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty
PočaljiNaslov: Re: HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)   HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HOČKINOV LIMFOM (MORBUS HODGKIN)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: ONKOLOGIJA-
Skoči na: