DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 EUTANAZIJA -za ili protiv?

Ići dole 
+28
Danubius
ddd
Lakota
Astra
podbarac
dusicaa
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Sibila_
brdjanin
brunolino
Kijara-brm
Yvonne76
Tattoo
Gothic
ZezaM
Tarja
Samhain
svilanaasvaltu
Samouka
Aurora Borealis
sonia
Klosarka
determinanta
Draganna
Orhideja
Andjelika
Lily
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySub Feb 28, 2009 4:27 pm

First topic message reminder :

Eutanazija







Eutanazija je ubistvo iz milosrđa ili samilosti. Omogućavanje lake i bezbolne smrti neizlečivim bolesnicima koji trpe neizdržive bolove. Većina pravnih sistema to smatra ubistvom, iako u mnogim jurisdikcijama lekar može zakonito da odluči da ne produži pacijentov život ili da izda lekove koji ublažavaju bol čak i kada skraćuju život pacijenta. Udruženja koja se zalažu za zakonitu eutanaziju postoje u mnogim zemljama. Eutanazija može biti: 1.voljna eutanazija kada sama osoba koja želi eutanaziju smatra da je njen život nedostojan življenja 2.nevoljna eutanazija kada osoba nije u stanju da odluči sama da li želi eutanaziju ili ne. 3.eutanazija protiv nečije volje kada se volja osobe uopšte ne uzima u obzir.
Treba napraviti razliku između eutanazije i asistiranog samoubistva. Eutanazija predstavlja akt prekidanja nečijeg života od strane lekara, a asistirano samoubistvo je kada lekar obezbeđuje sredstvo kojim će osoba sama izvršiti samoubistvo. U prvom slučaju uloga lekara aktivna, a u drugom je pasivna. Zagovornici legalizacije eutanazije obično nalaze opravdanje za svoj stav u postojanju terminalnih bolesnika. Protivnici eutanazije zastupaju stav da se danas u eri savremene medicine bolovi mogu eliminisati lekovima i hiruškim metodama.





//



Religiozna viđenja



Pravoslavno viđenje


Sa aspekta pravoslavnog hrišćanstva eutanazija je potpuno neprihvatljiv postupak. Gospod je stvorio čoveka po svome obličju. Telo čoveka je hram Duha Svetoga, te svaki atak na život čoveka predstavlja i atak na samog Boga.

Krivične posledice



Srbija


Eutanazija u krivičnom pravu Srbije je inkriminisana kao zasebno krivično delo, to jest priviliegovani oblik ubistva. Da bi bila ostvarena kao takva, potrebno je učinjena iz samilosti prema licu koje je lišeno života zbog teškog zdravstvenog stanja. Pored toga, potrebno je da je eutanazija izvršena na izričit zahtev lica koje je lišeno života.










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 9:45 pm

Još si jako mlada da bi neke stvari shvatila, ali cenim tvoje razmišljanje :)
Nazad na vrh Ići dole
Tarja




Datum upisa : 14.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 9:47 pm

Razumem ja ljudsku stranu, ali pricam iz zakonske perspektive migg


Poslednji izmenio Tarja dana Čet Jan 24, 2013 9:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 9:47 pm

Ja nisam za to,mozda je to prekracivanje muka za familiju,ali nismo mi ti da sudimo kada bi trebalo oduzeti neciji zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 10:27 pm

Ponekad je smrt olaksanje, kad vise nikakvi lekovi ne pomazu, kad je agonija, kad zbog velikih bolova covek koliko stisce zube oni se krune, izjeda svoje usne, lomi ruke, kida posteljinu. E to sam videla.
Jezivo je i onome ko to gleda, nikad se to ne zaboravlja.
Ja eutanaziju ne bih mogla drugom da uradim, ja to ne bih mogla preziveti, ali ima ko moze.
Ali na nesnosne onesvescujuce bolove, ni to nisam spremna da trpim.
Zato glasam za.
Lekari kod nas u oci ti kazu od cega si bolestan i u dan ti pogode koliko ces ziveti, jos ti kazu da ces umreti u najgorim mukama.


Citala sam prethodne postove, nikad eutanazija zato sto je neko star.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 10:32 pm

ZA! Big ZA!

Stavila sam u "Volju" da me Sareni odvede u Svicu (posto u US je jos uvijek ilegalno), ako bi se desilo da dobijem alzhajmerovu ili tako nesto. Ne zelim da budem "povrce", niti da mucim one koje volim, da me gledaju takvu.
A kad se sve zavrsi, party u moje ime:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Jan 24, 2013 11:08 pm

Ne izvrsava to neko,vec ljudi u ustanovi placeni za to...dobijes hotelsku sobu,tvoji najblizi su uz tebe...stize casa vode sa lijekom,kao narkoza i jedna smrtonosna tableta koja se popije i djeluje kad je vec osoba skoro u komi,bezbolno i dobrovoljno,gledala sam ljude koji dodju pjeske,ne na nosilima,znaju da ce za koji dan da Boga mole da ih uzmu,pa da ne pate prvo sebe a ni okolinu odluce se za taj cin.
Rekoh,jedini problem se u CH pokazao...ne zeli niko u komsiluku d aima takvu ustanovu i d agleda mrtvacke sanduke svakodnevno,a ta ustanova je radila u Zürichu bas u naselju.Citala sam da ce se preseliti na periferiju,ali iskreno nisam pratila dalji tok desavanja.
Istina CH je postala poznata po samoubilackom turizmu,ali ako je to necija zadnja zelja...cemu zgrazanje.naravno da se strogo vodi racuna koliko je bolest ta koja nece popustiti,ko ima interes da osoba umre ili zivi...ne moze niko smao tako otici i reci,meni dosadio zivot,dajte mi tableticu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jul 07, 2013 9:03 am

ZA i ZA da svako za života sam potpiše dozvolu -a ne da o tome odlučuju neki rođaci .
Inače dođemo do ovoga :
______________

ODLUČENO: Mandela neće biti isključen sa aparata!

Planeta, 19:07, 06.07.2013.
Autor: Agencija TANJUG





Advokati njegovog unuka planiraju da podnesu zvaničanu žalbu na sudski dokument u kojem se, kako oni kažu, lažno tvrdi da se Mandela nalazi u stalnom vegetativnom stanju
EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Nelson-mandela-plucna-infekcija-1370906984-323845
PRETORIJA - Bivši lider Južnoafričke Republike Nelson Mandela nalazi u bolnici u kritičnom stanju četvrtu sedmicu, nakon što su lekari odlučili da ga ne isključuju sa aparata za veštačko održavanje.
U međuvremenu, advokati njegovog unuka planiraju da podnesu zvaničanu žalbu na sudski dokument u kojem se, kako oni kažu, lažno tvrdi da se Mandela nalazi "u stalnom vegetativnom stanju".
Heroj borbe protiv aparhejda je i dalje u teškom, nepromenjenom stanju, rekao je za AFP predstavnik južnoafričke vlade Mek Maharadž.
Mandela se nalazi u kritičnom, ali stabilnom stanju nakon što je 8. juna primljen zbog infekcije pluća.
U jednom sudskom dokumentu od 27. juna, koji se tiče porodične grobnice, navedeno je da su lekari savetovali da se Mandeli isključe aparati za održavanje u životu jer se on "stalno nalazi u vegetativnom stanju", ali je ta fraza u kasnijim saopštenjima izbačena.
Južnoafrička vlada je saopštila da je do takve izjave porodice došlo zbog spora i porodičnih razmirica oko grobova Mandelinih rođaka.
Vlada je nedavno pozvala Mandelinu porodicu da "prijateljski" razreši taj sve žešći spor oko poslednjeg počivališta borca protiv aparthejda.
"Žalosno je da postoji takva zavada između članova porodice i mi bismo želeli da se taj spor reši prijateljski, što je pre moguće", rekao je portparol južnoafričkog predsednika Džejkoba Zume.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Yvonne76
Cat Woman
Cat Woman



Datum upisa : 18.03.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jul 07, 2013 1:16 pm

ZA... Kao neko ko je imao pred sobom nekog svog, neizlecivo bolesnog, u mukama, apsolutno sam za! I mislim da bi trebalo da postoji opcija "kartice" koju cemo voljno potpisati -ne ozivljavati, ne kaciti na aparate-... Odmah bi je potpisala...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jul 07, 2013 2:55 pm

Yvonne76 ::
ZA... Kao neko ko je imao pred sobom nekog svog, neizlecivo bolesnog, u mukama, apsolutno sam za! I mislim da bi trebalo da postoji opcija "kartice" koju cemo voljno potpisati -ne ozivljavati, ne kaciti na aparate-... Odmah bi je potpisala...

Mislim da i tu ima, provjeri sa svojim zdravstvenim provajderom.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 2:41 pm

Za i protiv eutanazije

Autor: MONDO

Eutanazija postaje sve prihvatljivija i povećava se broj zemalja koje je zakonski dozvoljavaju u jasno određenim slučajevima.
EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Srce


Foto: Guliver/Getty/Thinkstock

Komisija koja razmatra eutanaziju u Holandiji saopštila je da je broj ovih slučajeva povećan za 13 odsto u 2012. godini u odnosu na 2011. godinu, što je rast u šestoj uzastopnoj godini. Šta vi mislite o tome?

Eutanazija smrtno bolesnih lica koja trpe nepodnošljive patnje u Holandiji je legalizovana 2002. godine, a ovaj proces obavljaju ljekari. U prvih nekloliko godina, broj ljudi koji su odabrali da okončaju život na ovaj način se smanjivao, ali je u porastu od 2006. godine.

Prošle godine, u Holandiji je registrovano 4.188 ovakvih slučajeva, što je činilo oko tri odsto svih smrtnih slučajeva u zemlji. Radi poređenja, 2006. godine eutanazija je izvršena 1.923 puta. Većina slučajeva povezana je sa rakom.

Komisija u svom godišnjem izveštaju noavodi da se ne može sa sigurnošću reći šta su razlozi ovolikog povećanja. Među vodećim teorijama su širenje svesti o ovoj praksi i njenog prihvatanja među holandskim pacijentima i lekarima.

Eutanazija postaje sve prihvatljivija i povećava se broj zemalja koje je zakonski dozvoljavaju u jasno određenim slučajevima. Predstavnički dom američke države Vermont odobrio je nacrt zakona koji dozvoljava eutanaziju smrtno obolelih pacijenata. Neke evropske države kao što su Holandija, Belgija i Škotska zvanično dozvoljavaju eutanaziju.

U Belgiji se čak prodaju specijalni kompleti za izvođenje ove procedure, koje može da kupi svaki lekar koji ima odgovarajuću dozvolu.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 2:57 pm

O,pa onda ce brzo bit i na crnom trzistu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 3:02 pm

Da znas..toga se najvise i treba plasiti trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 3:19 pm

Jesam za , cemu da se patim i patim drage osobe oko sebe kad nema pomoci .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 3:30 pm

podbarac ::
Jesam za , cemu da se patim i patim drage osobe oko sebe kad nema pomoci .
Uvek "za" .I životinja sa ubije kada se muči ,ne vidim zašto to pravo ne treba dati i ljudima .










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 3:35 pm

Astra ::
O,pa onda ce brzo bit i na crnom trzistu!
Svejedno samo da se ne mučimo/o .
Ionako pandrknuti moram..Bolje u što manjim mukama...,da ne mučim i druge oko sebe.Ako ih bude u blizini:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 4:11 pm

AstrinaKomsinica ::
ZA! Big ZA!

Stavila sam u "Volju" da me Sareni odvede u Svicu (posto u US je jos uvijek ilegalno), ako bi se desilo da dobijem alzhajmerovu ili tako nesto. Ne zelim da budem "povrce", niti da mucim one koje volim, da me gledaju takvu.
A kad se sve zavrsi, party u moje ime:
)
de ba ne lupaj, cim narucis zadnji obrok ima da im budzet ode u quraz...smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

budem Ti ja metvicu kuvooo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

sala na stranu, imao sam u obitelji 3 slucaja tzv. teske bolesti i ZA sam...ma sto god rekla crkva ili dzamija...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 4:38 pm

Ma sve je to ok..ja se samo bojim onih kojima ce se zivot neke osobe oduziti,pa postati nestrpljivi u tom cekanju..
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 4:43 pm

Što se mene tiče, ja sam za...ako postanem nesposoban za "use i podase", a zna se da neću dugo...
Ali...upravo ti poslednji dani koje sam proveo uz majčinu postelju su mi neprocenjivi.
Sve se znalo...i ona je znala...i bila je bez mogućnosti da se kreće, i povezana na aparate.
A nas dvoje smo ispričali jedno drugom sve ono za šta pre nismo imali vremena, a još više hrabrosti...
Bez tih dana...bio bih siromašniji čovek u duši, a ona možda umrla u "nemiru"...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 5:00 pm

brdjanin ::
Što se mene tiče, ja sam za...ako postanem nesposoban za "use i podase", a zna se da neću dugo...
Ali...upravo ti poslednji dani koje sam proveo uz majčinu postelju su mi neprocenjivi.
Sve se znalo...i ona je znala...i bila je bez mogućnosti da se kreće, i povezana na aparate.
A nas dvoje smo ispričali jedno drugom sve ono za šta pre nismo imali vremena, a još više hrabrosti...
Bez tih dana...bio bih siromašniji čovek u duši, a ona možda umrla u "nemiru"...
Znam taj osećaj i te neprocenjive dane...
:mahhh: 
Iskreno, samo bih za sebe mogla da kažem da bih volela da mi se muke prekrate, ako se pretvaram u biljku. Od nekog sebi bliskog ne bih odustala čak ni kad je evidentno da nema dalje!
Teške su to stvari, ne znaš dok se ne nadješ u situaciji da biraš :)
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Sep 24, 2013 6:39 pm

brunolino ::
AstrinaKomsinica ::
ZA! Big ZA!

Stavila sam u "Volju" da me Sareni odvede u Svicu (posto u US je jos uvijek ilegalno), ako bi se desilo da dobijem alzhajmerovu ili tako nesto. Ne zelim da budem "povrce", niti da mucim one koje volim, da me gledaju takvu.
A kad se sve zavrsi, party u moje ime:
)
de ba ne lupaj, cim narucis zadnji obrok ima da im budzet ode u quraz...smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

budem Ti ja metvicu kuvooo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

sala na stranu, imao sam u obitelji 3 slucaja tzv. teske bolesti i ZA sam...ma sto god rekla crkva ili dzamija...:329340:
E blesac hahahahahahah Ti kad prigusti samo kod mene dodji, mama tebi skuha caj od oliandera;))))))))

Ebla te metvica, padam hahahahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 11:41 am

Roditelji u Belgiji mole državu da im decu na samrti uspava
Blic

Želela sam da okončam njenu patnju, ali bila sam bespomoćna. Umrla je u utorak, a još u ponedeljak nam je bilo jasno da ne može više da trpi bol koji ju je razarao, rekla je Linda van Roj, čija je desetomesečna ćerka preminula od teške bolesti koja razara nervni sistem.

Ona priča da se njena beba nekoliko dana pred smrt pretvorila u kost i kožu.


- Na licu joj se videlo da je u nepodnošljivim bolovima, ali nije bilo načina da joj olakšam. Bila sam besna - seća se Linda van Roj.


Ona je samo jedan od roditelja iz Belgije koji traže da pravo na eutanaziju bude prošireno i na maloletne pacijente. Pravo na dostojanstvenu smrt je u Belgiji zaštićeno zakonom od 2002. godine, ali se odnosi samo na odrasle koji “trpe nepodnošljiv bol koji ne može biti ublažen”. Prema važećim pravilima, neophodno je da se teško bolestan pacijent sam izjasni o potrebi za eutanazijom, što je nemoguće u slučaju beba. Linda van Roj smatra da je to nepravda jer poslednje sate života svoje ćerke pamti kao agoniju.


- Želela sam da okončam njenu patnju, ali bila sam bespomoćna. Prestala sam da joj dajem hranu i vodu kako bih ubrzala kraj, a najviše sam želela da joj dam pilulu koja će momentalno završiti sve - kaže Belgijanka za Si-En-En.
Senat je u sredu dao zeleno svetlo. Sudeći prema istraživanjima javnog mnjenja, sa njenim stavom se slaže većina Belgijanaca, a 16 uglednih pedijatara podržalo je inicijativu.


- Lekari i sada okončavaju živote dece baš kao i odraslih, ali to se radi “u mraku” jer je protivzakonito - ističe Žerlan van Berler, pedijatar sa Univerziteta u Briselu.


S druge strane, protivnici inicijative tvrde da maloletnici nisu sposobni za donošenje tako važne odluke.


- Među dve stotine dece o kojoj sam se brinula, nijedno nije poželelo da umre pre nego što mora - kaže medicinska sestra Sonja Develter.

Bolesna devojčica ne želi da umre


Izabela Sačević boluje od Hantingtonove bolesti, retkog genetskog poremećaja koji drastično smanjuje očekivani životni vek kod dece. Ipak, majka Ivona ju je pitala šta misli o eutanaziji.
- Eutanazija znači da si toliko nesrećna da ne želiš da ostaneš ovde, već želiš da odeš kod boga. Ali, ako odeš, odlaziš zauvek. Da li misliš da je to dobra stvar? - upitala je Ivona.
Izabela je pažljivo saslušala, a onda je jedva čujnim glasom odgovorila:
- Mislim da nije dobra.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Nov 29, 2013 11:53 am

Bolesna devojčica ne želi da umre


Izabela Sačević boluje od Hantingtonove bolesti, retkog genetskog poremećaja koji drastično smanjuje očekivani životni vek kod dece. Ipak, majka Ivona ju je pitala šta misli o eutanaziji.
- Eutanazija znači da si toliko nesrećna da ne želiš da ostaneš ovde, već želiš da odeš kod boga. Ali, ako odeš, odlaziš zauvek. Da li misliš da je to dobra stvar? - upitala je Ivona.
Izabela je pažljivo saslušala, a onda je jedva čujnim glasom odgovorila:
- Mislim da nije dobra. 




:(((((( kamen bi proplakao....










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Feb 13, 2014 9:47 pm

Znate vec da je u Ch dozvoljena eutanazija i da je Ch sve poznatija po toj vrsti turizma.E sad se raspravlja,da li da se dozvoli pravo na eutanaziju i djeci koja su neizljecivo bolesna a jako pate.
Vidjet cemo sta ce biti s tim zakonom...zeljela sam da napisem sljedece.
napravljen je film na tu temu...od sutra se prikazuje u kinima,i voljela bih ga ici gledati,a i bojim se reakcije...to da bih plakala znam,ali vjerujem da ne bih ni mogla d aodgledam film.
fabula u par rijeci ide ovako:
Djevojka Lea ima specificnu neizljecivu bolest gubi zrak,ima jake bolove u tim momentima i odlucuje da dodje u Ch da izvrsi"legalno samoubistvo"
Doktora ubjedjuje u opravdanost postupka,iako je pokretna,na oko zdrava cura,jer ne moze da izdrzi vise te napade gusenja,a svakako moze jos da zivi par mjeseci najvise,te zeli da sebi skrati muke.
Odobrena eutanazija i sad Lea se sprema za smrt,a film se i zove sutra cu umrijeti,poziva cijelu porodicu na oprostojni rucak na svoj 22 rodjendan.

Ko to da gleda...ne znam sta ce prevagnuti,znatizelja jer vjerovatno je dobar film,pun istine ili ipak moja osjetljivost pa da ne odem da ga pogledam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Feb 13, 2014 9:55 pm

Znatiželja je uvek jača , otiđi pogledaj otplači sve je to ljudski .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Feb 13, 2014 10:26 pm

Uvek-ZA .
Ne vidim razloga da odrasla ,mentalno zdrava osoba ne može da potpiše neki dokument ,naravno ,sa tačno određenim pravilima kada "ne oživljavati" ili "ne održavati u životu " ,ukoliko je to praćeno bolovima ili komom .Kakva korist od nečijeg vegetiranja ili gledanja nečijih muka ?
Živi i umri dostojno čoveka ,nema te "religije" koja treba da te osudi na teške muke zato što "Bog tako hoće" .










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Feb 13, 2014 11:38 pm

Kako bih volela da opet imam 15 godina i da kratko i jasno kažem ZA. Potpisala bih da me skinu s aparata ako mašina diše za mene, ako mašina pokreće krv u mojim venama, ako memašina hrani ... Humanije je otići nego tako patiti pre svega one koji te vole.

A opet setim se da sam pre neki dan rekla koliko sam Kosaču zahvalnana onih pet meseci koje mi je dao. Da se oprostim i da uradim neke stvari zbog kojih bih žalila da nisam imala priliku. Imam li pravo da to uskratim nekom ako bi mu značilo.

Moj otac je bio u komi pre operacije glave. Rečeno nam je da postoji mogućnost da se ne probudi posle operacije ako tumor pukne. Druge dve opcije su bile pući će i ostaće biljka ili pući će i ubiće ga. Na sreću nisu nam tražili saglasnost (potpis) za operaciju. Ali večno ću ostati zahvalna starijem stricu koji je rekao da ako neko treba da potpiše on će. Da takvu odluku ne tovari bratu i meni na savest. Mada bila sam spremna ja da potpišem jer gledati ga kako leži nesvestan svega bilo je gore nego ne pokušati bilo šta ma koliko mala šansa bila.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Feb 14, 2014 10:43 am

... smrt pod kontrolom ili bez???
... u slučaju neizlečivih bolesti, kada je čovek u bolovima i pod dejstvom morfijuma, kada zaista svesno želi sebi da prekrati muke, DA...
... za ljude u stanju vegetacije, samo stručna lica urade KLIK...
... nagledao sam se i jednih i drugih...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Feb 14, 2014 11:02 am

Belgijski parlament je juce velikom vecinom glasova usvojo odluku o prosirenju zakona o eutanaziji kojim su obuhvacena i smrtno obolela deca koja trpe neizdrzive bolove.

I ako sam u osnovi ZA eutanaziju, ovo oko dece mi je jako skakljivo.
Mada odluku pored deteta treba da potpise jos i roditelj ili staratelj.
Kod coveka nada nikad ne prestaje, pa i onda kad smo svesni da nema sanse za oporavak.
Secam se kad je brat od strica (28 godina) bolovao od karcinoma kostiju. To su bili tako strasni bolovi, da se od nejgove vriske orilo se selo.

Neizdrzivi bolovi, a Bog nece da ga spasi muka.
Stric je u vise navrata uzimao pistolj i dolazio do njegove postelje da mu skarti muke. Nije ipak mogao. Dete je to!
Kad se Bog konacno smilovao i uzeo ga sebi, znam da je zalio sto mu nije prekratio muke i presudio sebi.
Navodim ovaj primer kao dokaz da se tesko covek moze odluciti kad je rodjeno dete u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySub Feb 15, 2014 6:18 pm

Deca su tražila da umru
jasna stojković |blic

Iako je eutanaziju podržala većina, ne stišava se rasprava o milosrdnoj smrti za najmlađe.
Đaci su slušali raspravu poslanika, u anketama su podržali eutanaziju

- Ubice! - čulo se s galerije parlamenta kad je u četvrtak usvojen zakon kojim je Belgija postala prva zemlja sveta gde je ukinuta starosna granica za eutanaziju. To znači da će moći da je zatraže i mališani ako boluju od neizlečive bolesti i trpe nesnosne bolove koje savremena medicina ne može da im ublaži.


Pobornici proširenja eutanazije na decu ubeđeni su da i mališani imaju pravo da dostojanstvenu smrt.



Nezamisliv razgovor s decom
Aleks Delob, kome je osmogodišnji sin Tristan umro u devetoj godini od neizlečivog tumora mozga, izjavio je da ne može ni da zamisli da s detetom razgovara o milosrdnoj smrti. „Uloga roditelja nije da detetu postavi pitanje da li želi da umre“, kazao je on.

- Imala sam slučajeve da mi deca obolela od raka traže da umru. Odbijali su da se podvrgnu još jednoj, ko zna kojoj po redu operaciji samo da bi živeli tri meseca duže. Ne traže svi da umru, ali ima onih koji to žele - kaže pedijatar neonatolog Olivija Vilijams iz Brisela, koja je celu karijeru posvetila lečenju obolelih mališana u bolnici u Briselu. S njom se slažu mnoge njene kolege.


- Mi se ne igramo boga. Mnoga od te dece su provela godine gledajući kako im prijatelji koje su stekli tokom lečenja umiru od iste bolesti. Oni nas mole: „Doktore, ne dozvolite da odem na ovako užasan način. Pustite me da odem dok sam još ljudsko biće i dok imam svoje dostojanstvo.“ Zar kao lekari ne treba da im pomognemo - pita se doktor Gerlant van Berler.


S druge strane, postavlja se pitanje koliko je neko ko ima osam ili 14 godina u stanju da donese racionalnu odluku kako želi da umre.


O tome koliko je pitanje osetljivo svedoči da se novom zakonu protive i mnogi lekari i medicinsko osoblje. Čak 175 pedijatara potpisalo je u četvrtak otvoreno pismo sa zahtevom da se o toj temi nastavi rasprava pre konačne odluke.


Među njima je i bolničarka Sonja Develter, koja je negovala oko 200 mališana u završnoj fazi bolesti. Ona tvrdi da nikada nije srela dete koje je tražilo da umre.


- Njih najviše potresa dok gledaju kako njihovi najbliži teško podnose njihovo stanje. Deca mi kažu: „Nije teško umreti, ali molim vas, pripazite na moje roditelje kad me više ne bude bilo“ - rekla je Develterova.

..  :durise3: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySre Feb 19, 2014 1:33 pm

Astra ::
Znate vec da je u Ch dozvoljena eutanazija i da je Ch sve poznatija po toj vrsti turizma.E sad se raspravlja,da li da se dozvoli pravo na eutanaziju i djeci koja su neizljecivo bolesna a jako pate.
Vidjet cemo sta ce biti s tim zakonom...zeljela sam da napisem sljedece.
napravljen je film na tu temu...od sutra se prikazuje u kinima,i voljela bih ga ici gledati,a i bojim se reakcije...to da bih plakala znam,ali vjerujem da ne bih ni mogla d aodgledam film.
fabula u par rijeci ide ovako:
Djevojka Lea ima specificnu neizljecivu bolest gubi zrak,ima jake bolove u tim momentima i odlucuje da dodje u Ch da izvrsi"legalno samoubistvo"
Doktora ubjedjuje u opravdanost postupka,iako je pokretna,na oko zdrava cura,jer ne moze da izdrzi vise te napade gusenja,a svakako moze jos da zivi par mjeseci najvise,te zeli da sebi skrati muke.
Odobrena eutanazija i sad Lea se sprema  za smrt,a film se i zove sutra cu umrijeti,poziva cijelu porodicu na oprostojni rucak na svoj 22 rodjendan.

Ko to da gleda...ne znam sta ce prevagnuti,znatizelja jer vjerovatno je dobar film,pun istine ili ipak moja osjetljivost pa da ne odem da ga pogledam.

CH koja je u EU mislim jedina otvorila vrata svima koji zele da izaberu smrt,nije naisla,pored dozvole,na odobravanje ovog filma od strane kinematografa,tako da se prikazuje samo u Njemackoj,CH kina su ga odbila...tako da cu ga ipak moci pogledati tek kad dodje na TV.
Da li se CH stidi svog projekta?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPon Apr 07, 2014 4:37 pm

Paralizovan slušao kako lekari planiraju da mu vade organe
Telegraph/I. H. | 07. 04. 2014. -blic

Šveđanin koji je ostao paralizovan od šloga odlučio je da tuži bolnicu u Geteborgu, nakon što je čuo kako lekari govore njegovoj devojci da će on umreti i da je najbolje da njegovu jetru i bubrege presade drugom pacijentu.


- Čuo sam ih kako govore mojoj devojci i rođacima da nema nade za mene. Nisam mogao ništa da učinim. Mogao sam da vidim i čujem, ali ne i da se pomerim - rekao je Džimi Frice (43) za "Telegraf".



On je pretrpeo šlog pre dve godine, dok je večerao sa devojkom na jednom ostrvu. Lekarima je trebalo sat i po da ga prebace u bolnicu, a dotad je bio već potpuno paralizovan.



- Pogledali su snimak mog mozga i rekli mojoj devojci da neću preživeti. Čuo sam je kako plače ali nisam mogao da je utešim. Kasnije sam čuo lekare kako govore da će testirati moju jetru i bubrege da bi ih dali nekom drugom - seća se Džimi.



Nije postojao način da Šveđanin obavesti lekare da je svestan. Plašio je da će ga proglasiti mrtvim.



- Mislio sam da će me ubrzo kremirati i pitao sam se da li ću videti i osetiti plamen - kaže on.



Da se jedan iskusni doktor nije vratio sa odmora tri dana nakon Džimijevog šloga, on danas verovatno ne bi bio živ.



- Verovatno bih bio zarobljen u krevetu dok moj organizam ne bi prestao da radi, a onda bi počeli da uzimaju moje delove.



Džimi Frice je brzo počeo da se oporavlja. Već nakon nekoliko dana mogao je da komunicira klimanjem glavom. Nakon dve godine terapije, on danas govori i pomera se, mada je vezan za invalidska kolica i ne razdvaja se od pomoćnika.


Prošlog meseca je tužio bolnicu kako bi sprečio da se drugim pacijentima dogodi slična stvar.


..e i zbog ovakvih stvari sam protiv eutanazije  55555 
Nazad na vrh Ići dole
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 3:11 pm

Trenutno negujem majku operisanu od raka debelog creva sa metastazama na jetri, plućima i kostima. Strašno je gledati šta ona sve preživljava. Sama je komentarisala da joj je pored bolova koje ima i kojih se beskrajno plaši još teža činjenica koliko joj je srozano dostojanstvo. Ne može da se kreće i za apsolutno sve njene ptrebe portebna joj je pomoć, a pošto pije opijate zbog bolova, često je negde između stvarnosti i ružni halucinacija tako da praktično od života nema ništa lepo. Svi mi živimo jer imamo nadu da će nam se dešavati lepe stvari a ovakvi bolesnici nemaju takvih nadanja, njihova jedina nada je da smrt što pre dođe. Doktori koji pričaju o nezi ovakvih bolesnika su veoma licemerni jer u našoj državi nega je svedena na to da neko od porodice dođe kod doktora po recept i to je sve. Mnogi doktori čak ni ne viđaju ovakve pacijente jer prosto pacijent nije sposoban da dođe kod doktora a doktor i da dođe kod pacijenta ne može mu pomoći. Lečenje se svodi na čekanje smrti kod kuće. I kažu svako ima pravo da ne trpi bol... pa psihička bol kod pacijenta i onog ko ga neguje je ogromna i ne može se sprečiti nikakvim lekovima. U svakom slučaju za ovakve bolesnike eutanazija je spasenje a svi koji govore drugačije sigurno nisu bili u prilici da mesecima gledaju svoje najmilije kako se pate i muče čekajući smrt. Uostalom zašto neki ljudi misle da je humanije dozvoliti mučenje nego odobriti eutanaziju? ZA - odobriti što pre a izbor je ili na bolesniku ili na porodici.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 3:42 pm

Slazem se sa ddd u ovakvim slucajevima to je spas , slusao sam mog komsiju u zgradi koja je  nasuprot mene ( udaljenost oko 60 m. ) kako jauce od bolova , bilo je jezivo .
Kao i u svakom poslu potrebna je visoka profesionalnost da se greske ne dogadjaju kao tom Svedjaninu , moj glas je za.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 6:01 pm

Juce sam gledala na Tv,u CH se sad u kandidate za utanaziju,ubacuju pored teskih neizljecivih bolesnika i ljudi koji su stari,da im je dodijalo cekati kraj i naisli na odobravanje.takve stare osobe smatraju "umornima od zivota" i zele da im zakonski daju pravo da ga napuste.
Jeste da se ovo kosi sa prirodom i vjerom,ali pokusavam da shvatim stare,napustene koji ne mogu dalje,a pricao bolesnicima...to bih potpisala 100% za sebe i za sve koji se pate i umiru u bolovima,a smrti nema.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 9:27 pm

Zna li neko od forumaša da li u Srbiji postoji neka organizovana grupa koja je angažovana u cilju ozakonjenja eutanazije?
Mislim da u Švajcarskoj eutanazija na lični zahtev košta oko 4000 eura - šta to znači, ko može da plati može i da bira kada će i kako da umre? A šta je sa ostalima koji ne mogu da plate? Priča se da i kod nas ko može da plati može i da okonča svoje muke, naravno nelegalno, pa zar stvarno treba dozvoliti da tuđim mukama neko nelegalno zarađuje, gde je tu humanost i etika. Kod nas čak i ne postoji mogućnost da ovakvi bolesnici završe u bolnici gde će im biti pružena stručna nega nego su prepušteni porodici da pored sve muke, jedni druge sažaljevaju što su se našli u takvoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:01 pm

A sta je sa onima koji ne zele da umru,ali neko od njegove porodice ima 4000e da plati da ga -eutaniziraju-?Sta mislis,da li bi bilo i takvih situacija?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:02 pm

Pita se umiruceg a ne onoga ko ima lovu da plati eutanaziju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:08 pm

Sta ako taj umiruci ne zna zeli li?Dementan,Alchajmer i sl.cini mi se da sam negde procitala da bas zbog toa stanovnici nekog doma za stara lica nose narukvicu na kojoj pise-ne pristaje na eutanaziju-..Ja se jezim od zakonskih rupa koje bi se pojavile,jezim se legalizacije prava da nekom odlucimo koliko treba da zivi..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:08 pm

ddd ::
Zna li neko od forumaša da li u Srbiji postoji neka organizovana grupa koja je angažovana u cilju ozakonjenja eutanazije?
Mislim da u Švajcarskoj eutanazija na lični zahtev košta oko 4000 eura - šta to znači, ko može da plati može i da bira kada će i kako da umre? A šta je sa ostalima koji ne mogu da plate? Priča se da i kod nas ko može da plati može i da okonča svoje muke, naravno nelegalno, pa zar stvarno treba dozvoliti da tuđim mukama neko nelegalno zarađuje, gde je tu humanost i etika. Kod nas čak i ne postoji mogućnost da ovakvi bolesnici završe u bolnici gde će im biti pružena stručna nega nego su prepušteni porodici da pored sve muke,  jedni druge sažaljevaju što su se našli u takvoj situaciji.

ddd,moras napraviti razliku,cijena eutanazije je ovdje u visini jedne plate,pa i ko zeli moze da ju plati,da je jeftinija ili besplatna,znas koji bi redovi bili ovdje.I ovako se vec prica o tom vidu turizma u Svici.Mislis da bi i okolina prihvatila da im pred nosom izvlace stotine mrtvih...nije ni to OK.
Za Srbiju ne znam,to u svakom slucaju treba da bude legalno i organizovano da taj zadnji dan ipak ima dostojanstva.
Odluka i odobrenje se ne donose preko noci,cijeli tim ucestvuje u odluci i ne moze da se dodje samo tako izvrsiti samoubistvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:13 pm

Lakota ::
Sta ako taj umiruci ne zna zeli li?Dementan,Alchajmer i sl.cini mi se da sam negde procitala da bas zbog toa stanovnici nekog doma za stara lica nose narukvicu na kojoj pise-ne pristaje na eutanaziju-..Ja se jezim od zakonskih rupa koje bi se pojavile,jezim se legalizacije prava da nekom odlucimo koliko treba da zivi..

Lakota nadam se i zelim ti da nemas takvo iskustvo,ja ga imam,za majku sam u nekim momentima Boga molila da ju uzme dok je pod narkozom ,iako sam zeljela da ju vidim jos koji dan,ali njoj bi bilo lakse,a za oca...sto pise ddd,te bolove treba moci slusati,a ne trpiti,a srce nece da pukne.Ovdje jos nisam cula da je neko ulozio zalbu na nepravilnost,na bilo kakve malverzacije...e sad u krimi drzavi vjerujem i ja da bi bilo i preko veze,Srbija prva nije spremna na takvu instituciju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Maj 25, 2014 10:24 pm

Imala sam ga Astra,dva puta,mozda su oni samo to podnosili na drugaciji nacin..i u trenutcima kad su bili svesni,nikad nisu pozeleli da umru,naprotiv,kad bi lekovi poceli delovati smeskali su se ,radovali svakom minutu da su jos sa nama.A ja nikad nisam zelela to vreme da m skratim.
Sa ovom zadnjom konstatacijom se apsolutno slazem,ne da nije spremna,vec to jos dugo nece biti..
Nazad na vrh Ići dole
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Maj 27, 2014 5:55 pm

Da se razumemo, o ovome sam počella razmišljati za sebe ali gedajući mamu. Moguće da čovek kada mu se kraj jako približi poželi još koji dan...Ali ako ja sada čiste svesti potpišem da ne želim da preživljavavam u takvim mukama i da istovremeno svojoj porodici stvaram bol danima i da svi zajedno želimo da kraj što pre dođe, znači ako sada potpišem i ne predomislim se dok u takvo stanje ne dođem onda smtram da bi bilo sasvim humano da mi se to i ostvari.
Nazad na vrh Ići dole
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyUto Maj 27, 2014 6:10 pm

Citat :
Imala sam ga Astra,dva puta,mozda su oni samo to podnosili na drugaciji nacin..
a možda samo nisu stigli do ovako užasavajuće faze
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Okt 09, 2014 3:33 pm

Ona je odlucila da dostojanstveno umre 1.11.2014

ima 29 godina i MORA umrijeti
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Okt 09, 2014 3:39 pm

Ovo je strašno.Mlada ,lepa,život je tek pred njom.
I koja sudbina:((((
Na njenom mestu i ja bi uradila isto.
Nije ona sebična.Samo je želela da spasi svoje najbliže i sebe muka koje bi tek došle..
Teško je ovako nešto komentarisati.Svi mi volimo život..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Okt 09, 2014 4:33 pm

Svi mi znamo da jednom moramo umreti, ali kako želimo dostojanstven život mislim da bi i dostojanstvena smrt bila prihvatljivija
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPon Jan 05, 2015 11:13 am

BRIŽ - Belgijski ubica i serijski silovatelj Frank van den Bleken (51) biće ubijen 11. januara. On je zatražio od belgijskih vlasti eutanaziju jer je, kako je naveo, bolestan i prolazi kroz neverovatne psihološke patnje.

Frank van den Bleken iza rešetaka je proveo 30 godina nakon što je na sudu proglašen krivim za seriju silovanja, kao i silovanje i ubistvo tinejdžerke. Već godinama traži od vlasti da ga ubiju, a zahtev mu je odobren u septembru 2014. godine. Međutim, datum kad će eutanazija biti izvršena nije bio određen.

Belgijske novine juče su objavile da je određeno da se ubistvo iz milosrđa sprovede 11. januara. Kad se to bude dogodilo, Frank van den Bleken će postati prva osoba koja ne pati od neke smrtonosne bolesti, a biće ubijena na sopstveni zahtev.

- Eutanazija će biti sprovedena. Došlo je vreme - saopštio je portparol ministarstva pravde Belgije.Frank van den Bleken nikad nije tražio od vlasti da bude pomilovan ili da mu skrate kaznu na koju je osuđen.

Kako je objasnio u jednom intervjuu, sebe smatra čudovištem koje je je opasno po društvo i ne sme biti na slobodi.

Osim ovog ubice, još 15 zatvorenika u Belgiji poslalo je isti zahtev vlastima, ali je njegov prvi prihvaćen.Inače, eutanazija je u ovoj zemlji legalizovana 2002. i u proseku oko 1.400 ljudi godišnje umre na ovaj način.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Jan 09, 2015 10:46 am

Astra ::
BRIŽ - Belgijski ubica i serijski silovatelj Frank van den Bleken (51) biće ubijen 11. januara. On je zatražio od belgijskih vlasti eutanaziju jer je, kako je naveo, bolestan i prolazi kroz neverovatne psihološke patnje.
Belgijsko ministarstvo pravde je ove nedelje poništilo odluku .
Zakon je jasan -pravo na eutanaziju imaju samo smrtno bolesne osobe i teški mentalni bolesnici .
E sad ....ovaj slučaj otvara dilemu ,da li se lik može tretirati kao "teški mentalni bolesnik" ?
Ortak je silovao i ubio 18 godišnju devojčicu ,a još 4 silovao ,od kojih je jedna imala samo 11 godina .
Nema tačnih podataka u tekstu koji sam čitao ,ali da nije odgovarao za svoje postupke ,bio bi osuđen na mentalnu instituciju ,a ne na zatvor.
Ako mu dozvoliš "milosrdnu smrt " -šta je onda smisao doživotne kazne ?
Time mu se čini usluga . I ne samo to ...posle ovog slučaja ,javilo se još 15 zatvorenika sa istim zahtevom?
Smisao kazne je da doživotno snose posledice svojih postupaka ,zato je svuda u svetu i ukinuta smrtna kazna .
Za  ubice,naročito ovakve , ne bi smelo biti eutanazije .Muči se dok ne crkneš -ni to nije dovoljno ,ali je bolje od "milosrđa" koje oni nisu imali prema svojim žrtvama . Najlakše je "prekratiti" .










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Jan 09, 2015 10:51 am

A sta ako se neko dosjeti da ga pusti,sto se desavalo,pa su se silovanja i ubistva ponavljala,nekako mi je sigurniji mrtav...a opet,vjerujem da je stigao psihicki i svakako do kraja,cim zeli u smrt.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ddd

ddd


Datum upisa : 25.05.2014

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySub Jan 10, 2015 1:19 pm

Pa eutanazija bi trebala biti ubistvo iz milosrđa, što ubice i silovatelji svakako ne zaslužuju. Njih bi trebalo osuditi na smrtnu kaznu ili im dozvoliti da biraju između smrtne kazne i dođivotne robije bez prava puštanja na slobodu. No to ovde nije tema. Eutaniziju bi trebalo dozvoliti svakom ko je u zaista mučeničkom zdravstvenom stanju ili mu bar omogućiti neku vrstu samoubistva bez mučenja i bez mogućnosti greške.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySub Jan 17, 2015 4:45 pm

Napokon vidim neke pomake u US ka tome! Bogu hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 7:08 pm

Srbija uvodi zakon o dozvoli eutanazije  link
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 8:49 pm

Ja uopšte ne vidim problem u usvajanju takvog zakona . Pa pobogu ,stare ,  bolesne i nemoćne životinje se "uspavaju" ,toliko smo humani prema njima ,a ovamo treba neko da se muči u najstrašnijim mukama i umire pred našim očima ,jer neko ima "etičku dilemu" ? 
Pri tome je pri zdravom razumu ,i traži to,ali možda fizički nema snage da to izvede ?
Strašno . Apsolutno -ZA .
Tu "dilemu" nemaju lekari ,i drugi obrazovani i normalni ljudi -nego su je nametnuli popovi ,i niko drugi. 
Kao ,niko se ne sme "igrati Boga" ? Budalaština .










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyNed Jun 07, 2015 9:53 pm

Astra ::
Srbija uvodi zakon o dozvoli eutanazije  link

Ovako nešto da zaživi ma gde bilo -nisam protivnik.
Mislim da smo svi naveli već razloge.

Važno da je crkva protiv.











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Maj 10, 2018 11:35 pm

Australijski naučnik Dejvid Gudal (104) okončao je danas sebi život uz medicinsku pomoć u klinici u Švicarskoj. Umro je mirno u 12,30 sati u Bazelu.

Uz zvuke Betovenove "Ode radosti" dok su mu lekari ubrizg smrtonosnu dozu lekova. Gudal je bio okružen porodicom. Naučnik je i na dan svoje smrti pokazao veliku želju i nestrpljenje da konačno 'ode sa ovog sveta'. Dok je njegova porodica ispunjavala formulare, 104-godišnjak ih je neprestano požurivao i prigovarao.
"Šta čekamo? Hoćemo li više da počnemo", prigovarao je Gudal.

Njegove poslednje trenutke opisao je doktor Filip Ničke. Pre ubrizgavanja smrtonosne injekcije lekar je Gudalu postavio četiri pitanja: kako se zove, datum rođenja, zašto je došao u kliniku i čemu se nada posle smrti. Poslednji odgovor zapanjio je sve.
"Samo se nadam da će mi srce stati".

Posle ubrizgavanja injekcije svi su čekali da Gudal utone u večni san, ali njemu se i ta procedura učinila predugom pa je pitao lekare "Koliko će ovo da traje!?".

Bile su to poslednje reči Godala, koji je preminuo posle nekoliko trenutaka.


"Nikad nešto slično nisam čuo, ali gospodin je očigledno bio veoma nestrpljiv", rekao je lekar i dodao da je poslednja želja gospodina Gudala ispunjena. Želeo je mirnu smrt i to je na kraju i dobio...



---------
Uvek ZA !
I to ne samo u slučaju ovakve duboke starosti ,nego i za svaki slučaj kada se ne možeš brinuti za sebe , za slučaj teške bolesti ,za pravo da ,ako nisi već mogao da odlučiš o svom rođenju ,da se bar ima pravo odlučiti o svojoj smrti .
Ne vidim razloga zašto se to pravno-formalno ne može predvideti i izvršiti ,naročito kada se desi da izgubiš sposobnost normalnog funkcionisanja ,razum ,ludiš od bolova ?
Valjda svačije ljudsko dostojanstvo vredi više od onoga da jedino Bog odlučuje da li ćete živeti ili umreti ?
Eutanazija -uvek ZA .










EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyČet Maj 10, 2018 11:41 pm

104 godine-šta bolje da poželi.Bez muka.Vala  i naživeo se.I ja sam za EUTANAZIJU.
Daleko bilo da nekome dospem na teret i to još u nekim mukama.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 8:07 pm

ZA , jedino pametno što bi se u Srbiji donelo u skupštini.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 10:25 pm

Ideja za privatni biznis, radiću efikasno u pola cene. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 EmptySub Nov 10, 2018 2:30 am

Prije 3 dana citam Svicarske novine i naidjem na clanak koji me bukvalno zaprepastio,pokusat cu skratiti ....radi se o tome da zatvorenici ,osudjeni na duzu robiju,traze pravo na eutanaziju ili bar pomoc u samoubistvu.
Konkretno je to zatrazio sezdesetogodisnji masovni silovatelj,pedofil.On je osudjen ,mislim,prije 9 godina,nisam sigurna i smatra da ako ne moze da izdrzi vise ,da mu se treba odobriti pravo na suicid,a da ne razbija glavu kako i gdje,treba da postoji pri zatvoru soba u koju bi ga ispratili,sve sa svestenstvom i ,olaksali mu muke.Tu se oglasavaju razni profili ljudi sa svojim stavom,crkva je protiv,neki funkcioneri su za,ali to bi za sobom povuklo automatski razmatranje uvodjenja smrtne kazne,logicno.Zakljuceno je da o tome treba da raspravlja parlament.....ja bih rekla,besposlen pop i jarice krsti.E sad,citam i komentare obicnih smrtnika,Svicaraca.....pa taj narod je zaista nevjerovatan.....vecina podrzava,ipak je to humanost....ma kakva humanost pedofilu,masovnom siledziji,pa bez obzira na sve ,svako ima pravo odluciti o svom zivotu i na kraju,djaba ih hranimo u zatvoru.
Nemam rijeci,osim sto me raduje da taj idiot prizeljkuje smrt,to znaci,da ga drugari  s kojima je smjesten dosta dobro kaznjavaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: EUTANAZIJA -za ili protiv?   EUTANAZIJA -za ili protiv? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EUTANAZIJA -za ili protiv?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Samoubistvo (suicid)
» FENIRANJE -za i protiv?
» VIAGRA-za i protiv?
» SOLARIJUM -za i protiv?
» INTELEKTUALNI OTPOR -za i protiv ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: