DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DESTINACIJA/HRVATSKA

Ići dole 
+11
Blebetalo
Astra
Kijara-brm
Kica/Praja
Rina62
brunolino
dusicaa
AstrinaKomsinica
cojle
bosankaa
Tea 1
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPet Maj 01, 2009 7:27 am

First topic message reminder :

Korčula



Korčula je dug i uzak otok smješten južno od poluotoka Pelješca u južnoj Dalmaciji.

Otok je navodno dobio ime od grčkog izraza korkyra melaina, odnosno po gustoj borovoj šumi koga ga je nekoć prekrivala.
Prvi put je naseljen oko 5000. g. pr. Kr., a danas se do njega dolazi kratkom vožnjom trajektom.

Grad Korčula je smješten na sjeveroistočnoj obali i često se opisuje kao mali Dubrovnik zbog svojih krovova od glinenih crepova, koji se uzdižu iznad mora na malenom i utvrđenom poluotoku. Otok je promijenio vlast nekoliko puta tijekom stoljeća, ali arhitektura koju su Mlečani ostavili u naslijeđe između 1420. i 1797. upravo je jedinstvena. Kopnena vrata predstavljaju glavni ulaz u stari utvrđeni grad, a simbol Venecije, krilati lav sv. Marka, nalazi se na glavnom trgu.
S obje strane portala koji je 1412. izgradio Bonino iz Milana nalaze se Adam i Eva, a iznad njega sv. Marko. Nasred fasade nalazi se lijepa rozeta, a renesansnu je unutrašnjost isklesao lokalni klesar, te sadrži umjetnine poput jednog od ranih Tintorettovih uradaka. Do katedrale stoji sedamnaestostoljetna biskupska palača s gradskom riznicom, a nasuprot njoj muzej, smješten u šesnaestostoljetnoj renesansnoj Palači Gabrielli.

Otok je slavan po Moreški, srednjovjekovnom bojnom plesu mačevima, koji potječe iz Španjolske, a izvodi se tijekom ljeta u vrtu do Kopnenih vrata.










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyNed Feb 04, 2018 1:06 pm

Astra ::
moze desit 10 kisnih dana a imas samo 14 na raspolaganju.....

Dok se unuka nije rodila nikad nismo išli ispod 21 dana pa ako me malo kiša i zahvati jopet dobro.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyNed Feb 04, 2018 1:18 pm

podbarac ::
Astra ::
moze desit 10 kisnih dana a imas samo 14 na raspolaganju.....

Dok se unuka nije rodila nikad nismo išli ispod 21 dana pa ako me malo kiša i zahvati jopet dobro.

Ma lako je meni za vas koji mozete priustiti 15, 20 dana na moru.
Ja imam maksimum toliko odmora, pa dok raspodijelim malo more, Bosna... proleti za tili cas.
Doduse...u mojoj porodici samo ja volim sunce, more, plazu...mozda Zvrk jos malo...Moji ne bi izdrzali na moru 20 dana, nema sanse.
I to me zeza kad idemo u Hr. Ukoliko nam ostane 2 dana do povratka i zadesi nas ruzno vrijeme, pakujemo se...u auto i kuci.
E zato avion zakon! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyNed Feb 04, 2018 1:26 pm

Zemo nem da ti saberem dane u Mičigenu , premašiće godišnji odmor , a gde je još i more smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyNed Feb 04, 2018 3:43 pm

podbarac ::
Zemo nem da ti saberem dane u Mičigenu , premašiće godišnji odmor , a gde je još i more smehsmeh

Ako si joj rekò.....stalno je u turizmu,ne ladi tabane a prica nesto o danima odmora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyNed Feb 04, 2018 7:32 pm

Nemo' ste takvi.Istina...u poslednje vrijeme, umjesto mora ... vise njegujem seoski turizam...vikendom!  

Meni fali godisnjeg odmora, onako u komadu... I sta je bolan vikend turizam naspram 3 sedmice mora?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyČet Apr 19, 2018 10:26 am

100 km od Zagreba .Rastoke su predivne sad u proleće. 

RASTOKE

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Rastok10




DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Rastok11
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPon Jun 18, 2018 9:51 pm

NAJVEĆA SRPSKA INVESTICIJA U HRVATSKOJ: Ovdje je najluksuznija plaža na Jadranu, a noćenje košta i do 8000 eura VIŠE 

Cijene u Kempinskom, piše B92, variraju ovisno o mjesecu najma. Noćenje s doručkom u sezoni košta od 150 do 300 eura po osobi. Najam apartmana u prosjeku košta između 500 i 600 eura dnevno, dok noćenje u jednom od predsjedničkih apartmana košta oko 8000 eura.

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Pxl_170616_13188698

Hotel Kempinski u Savudriji zasad je najveća investicija Srbije u Hrvatskoj, a ova turistička sezona bit će prva otkako je prošle jeseni taj hotel kupila MK Grupa srpskog ‘kralja šećera’ Miodraga Kostića.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 1:22 am

Nisam imao pojma da je čuveno "Zrće" u stvari "šljunkara" na Pagu ,kod Novalje ? 
Tačnije ....nisam imao pojma da sam bio "na Zrću" kad još nije bilo "Zrće" u današnjem smislu ?
Iz nekih razloga moju tadašnju devojku nisu hteli roditelji da puste ,jer je imala prijemni za fakultet ,tako da sam otišao sa drugarom iz NS ,u kuću (praznu) neke njegove rodbine .Da bi stvar bila luđa -i on je džabe čekao svoju devojku da dođe ,koja se nije pojavila ?  
Već prvo veče nađem neke moje muzikante ,inače baš dobre drugove iz Apatina koji su svirali u bašti nekog restorana ("Orijent ekspres "bend ,pojačani nekom pevačicom iz Osijeka ) 
Proveo sam se super ! 
Ceo "boravak" je bio ludnica -nas dvoje smo imali svako svoj apartman ,a "koštalo" nas je dva suncobrana ,koje smo kupili tamo i ostavili vlasnicima ,čisto reda radi i zbog "kulture" . 
Nije falilo ni "strankinja" ,tj Nemica .  tongue
Da bi bilo još luđe ,po povratku sam pravio toj pevačici gornji cirkularni most (tada nije bilo keramike ,radio se neki "isosit" ) tako da me celo letovanje nije koštalo ama baš ništa (a nije da smo štedeli ,naprotiv ) Ja sam se morao vratiti ,jer sam radio ,a imali smo i neke zakazane svirke ,tako da sam se vratio sa bendom ,njima baš istekao angažman , a moj drugar je ostao (čekajući devojku ) .
Posle 2- 3 dana eto njega kod mene -izeš more ,ženska nije došla , njemu bilo dosadno . Još 10 dana je bio kod mene ,ja ga vodio na moje svirke ,došli još neki naši drugari iz NS ,bilo je super .
Uopšte mi nije to palo na pamet skoro do ovih dana ,potpuno sam zaboravio tu destinaciju ,nego, čitajući o famoznom "Zrću" ,prisetih se ? Pag ,Novalja ...pa to je "to"? 
Jbt...pa ja bio tamo još 1987-88 ? Danas ne bih otišao ,ni malo me ne privlači taj "tehno" fazon (ili šta je već) Ne zato što sam prestar (a jesam) nego...ne volim tu muziku . 
Šta smo jutra sačekali na plaži, uz vino i gitare ...drugačiji je to bio "feeling" .I verovatno su bila i drugačija vremena .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 2:45 pm

Top destinacija.Orgijanje,alkohol u potocima,šmrče se sve i svašta,golotinja.Muzika dodatno nabija stimulaciju za ludilo.More stranaca dolazi samo zbog "čuvenog partijanja na Zrću".
Neka hvala-nikad nisam bila ljubitelj takve vrste "opkupljanja" .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 8:46 pm

Moj sin je zelio sa drugarom u Novalju,zbog Zrce....trazila sam,hoteli sve sobe za po 15 osoba,mjesovito,apartmani ne bas nesto posebno,preko 120eura noc i na kraju sin kaze,sa avionom ce me sve izaci jeftinije na Palmi de Majorci.....cijene su nabili kao da te ceka raj,a gledam na netu i ta Zrce,ko industrijska zona,ni lada ni nekih objekata,bukvalno,more,plaza,ponesi cugu,travu i veseli se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 11:04 pm

Astra ::
Moj sin je zelio sa drugarom u Novalju,zbog Zrce....trazila sam,hoteli sve sobe za po 15 osoba,mjesovito,apartmani ne bas nesto posebno,preko 120eura noc i na kraju sin kaze,sa avionom ce me sve izaci jeftinije na Palmi de Majorci.....cijene su nabili kao da te ceka raj,a gledam na netu i ta Zrce,ko industrijska zona,ni lada ni nekih objekata,bukvalno,more,plaza,ponesi cugu,travu i veseli se.
Dobro je što nije otišao.Ništa pametno ne bi video,ni lepo se proveo.
Zaista su cene enormne a provod i odmor nikakav.Neka mesta su zaista precenjena a plaže i ono što nude ne vrede tih para.

Svakako će se na Majorci lepše provesti i odmoriti.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 11:20 pm

Astra ::
Moj sin je zelio sa drugarom u Novalju,zbog Zrce....trazila sam,hoteli sve sobe za po 15 osoba,mjesovito,apartmani ne bas nesto posebno,preko 120eura noc i na kraju sin kaze,sa avionom ce me sve izaci jeftinije na Palmi de Majorci.....cijene su nabili kao da te ceka raj,a gledam na netu i ta Zrce,ko industrijska zona,ni lada ni nekih objekata,bukvalno,more,plaza,ponesi cugu,travu i veseli se.
Ja imam osećaj da je "Zrće" u stvari ,hrvatska "Guča" . Tako to meni nekako izgleda . Princip je isti -ostalo su nijanse (što bi rekao Đole ) zubic










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Jun 20, 2018 11:24 pm

Danubius ::
Astra ::
Moj sin je zelio sa drugarom u Novalju,zbog Zrce....trazila sam,hoteli sve sobe za po 15 osoba,mjesovito,apartmani ne bas nesto posebno,preko 120eura noc i na kraju sin kaze,sa avionom ce me sve izaci jeftinije na Palmi de Majorci.....cijene su nabili kao da te ceka raj,a gledam na netu i ta Zrce,ko industrijska zona,ni lada ni nekih objekata,bukvalno,more,plaza,ponesi cugu,travu i veseli se.
Ja imam osećaj da je "Zrće" u stvari ,hrvatska "Guča" . Tako to meni nekako izgleda . Princip je isti -ostalo su nijanse (što bi rekao Đole ) zubic
Samo malo "fensi" izdanje.  zubic Alii to je to.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPet Jul 06, 2018 9:09 pm

Mnogi ljudi koji nemaju kuću na moru ili prijatelje ono što jedva skupiše (pričam o onima tankog džepa) uplatiše odmor za DŽ. Vratili  su se ranije jer je bilo loše vreme,more se ohladilo i bilo im je dosadno.
Šokirani cenama koje su kažu užasne-da im je bilo bolje da za te pare idu u Grčku ili bilo koju drugu destinaciju.
Zaista su proždrljivi ovi naši što se tiče cena.
Ceđena pomorandža na Hvaru 62 kn iliti 9  evra.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPon Avg 01, 2022 11:53 am

Odem u Dalmaciju na more, udjem u kafic i kazem konobaru "Ja bih pivo".
Konobar:"Pa pivaj ko ti brani"!
zubic
-----
Inače ,Hrvati "deru" kao nikada (po izveštajima )










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyČet Avg 11, 2022 3:47 pm

Po današnjem izveštaju "Hrvatske turističke udruge " skoro 200 000 Srba letuje tamo.
Tačnije -60 % više nego prošle godine .
A ovi naši politikanti naci paTrijote -da puknu od muke .










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPon Avg 15, 2022 9:33 am

Ja ću dodati još par mesta u Hrvatskoj koja se ne posećuju tako često a koja su predivna. Išao sam na njihovo more dok je SFRJ bila živa, posle ne. Razlog, preskupo za moj džep.

6 skrivenih dragulja na hrvatskoj obali


Hrvatska je turistička velesila i ima predivno more, fantastične plaže i planine u zaleđu koje nude savršen odmor i za najprobirljivijeg posetioca. Skoro svako je čuo za Dubrovnik, Split, Istru, Poreč, Rovinj, Makrasku, Hvar, Korčulu, i tako dalje, trebalo bi nam mnogo prostora da nabrojimo sve svetski poznate turističke destinacije na hrvatskom primorju.

Pored ovih visoko komercijalzovanih destinacija, postoje i manje poznata mesta koja su nekako (neopravdano) u senci, ali koja uopšte ne zaostaju po svojim lepotama i sadržinama.

U produžetku pogledajte našu listu od 6 destinacija na hrvatskom primorju koja su pošteđena masovnog turizma, a koje vredi posetiti.



Motovun
Da krenemo sa severa, od Istre. Motovun je živopisni gradić koji je smešten u središtu Istre. Ima prelepu staru arhitekturu, od koje odvajamo crkve svetog Stjepana iz XVII veka, Blažene Device Marije od Servita iz XVI veka, Sv. Jovana Krstitelja i Blažene Device Marije od Vratiju iz XVI veka, Sv. Antuna Padovanskoga, sv. Margarete na groblju pod Gradiziolom.

Motovun je magnet za entuzijaste koji hoće da zamene velinu plaža sa jahanjem konja, vožnjom kanua na reci Mirni, vole da lete paraglajderima i deltaplanima, da sakupljaju tartufe u Motovunskoj šumi, i da uživaju u tipičnim istarskim jelima i vinima.

U Motovunu se od 1999 godine održava poznati Motovunski filmski festival.

motovun

Volosko
Volosko je jedno od najlepših sela na hrvatskoj obali. Praktički je deo Opatije sa kojom je povezan šetalištem pored obale sa palmama i smokvama. Ako volite šetnje, predlažemo vam rutu od Preluke do Lovrena. Ovo ribarsko seoce je prošarano uskim uličicama u kojima se nalaze vrhunski restorani i konobe.

Volosko vole porodice sa decom zbog mira i spokoja. Za ljubitelje dinamičnijeg odmora, sunčanja i plivanja, postoje nekoliko manjih plaža.



Kornati
Kornati su sastavljeni od 89 predivnih i raznolikih  ostrva. Ostrva su okružena tirkiznim morem i dugim peščanim plažama ili strmim liticama (poznatim kao krune).

Ranije su ostrva bila prekrivena šumom, ali zbog ispaše stoke ono je posečeno. Danas su ovce i koze nestale a ostalo je kamenje i oko 350 km suvozida.

Na najvećem ostrvu Kornat postoje ostaci ilirskih naselja i rimskih ruševina. Ostale arhitektonske znamenitosti uključuju srednjovekovne ruševine na ostrvu Panitula i crkvu iz XVI veka na Piskeri.

Deo privlačnosti Kornata (koji je 1980 godine proglašen nacionalnom parkom) leži u njegovoj nepristupačnosti. Nema puteva, trajekti ne voze, tako da ako hoćete da ih posetite mora da iznajmite brzi čamac ili jahtu u marinama na ostrvima Žut i Piškera.

kornati

Senj
Senj je smešten između mora i obronaka dva planinska lanaca - Velebita i Male Kapele.

U Senju postoje predivne plaže sa belim peskom i kristalno čistom vodom, ali njegova velika turistička vrednost i privlačnost leži u tome što se u neposrednoj blizini nalazi nacionalni park Severni Velebit, kao i parkovi prirode Velebit i Plitvička jezera. Samo za nekoliko sati vožnje, sunčanje i kupanje možete  zameniti uživanjem u planinarenju i trekingu.

Senj je jedan od najstarijih gradova na Jadranu i ima bogatu istoriju i arhitekturu. Jedna od najvećih atrakcija je tvrđava Nehaj koja se nalazi na brdu u samom centru grada, kao i gradska većnica, u kojoj se nalazi lođa iz XIV veka, palata Carina iz XVIII veka, Gradski muzej Senj, katedrala Svete Marije, itd.

Pored Senja se nalaze manja ribarska sela (Juraj, Lukovo, Klada, Starigrad, Jablanac) u kojima možete da uživate u odličnoj hrani i piću.



Šipan
Ostrvo Šipan se nalazi 17 km severozapadno od Dubrovnika. Pejzaži na ostrvu su predivni, plaže prelepe, voda tirkizna i čista, ali ono što najviše privlači pažnju je stara arhitektura. Malo je poznato da su ovde letovale stare dubrovačke porodice. Iza njih su ostale srednjovekovne crkve, kule, tvrđave, stare palate i vile, od koje su neke ruševine, ali neke su i preživele. Šipan je mesto bogate vinske kulture i na njemu se nalaze brojni vinogradi i maslinjaci.

Na Šipadu postoje dva gradića, Suđurađ i Šipanska Luka. Ako dolazite u Dubrovnik, odvojite malo vremena i obavezno posetite Šipan i njegove najpoznatije znamentosti: Knežev dvor i palatu Skočibuha iz XVI veka koju je podigla familija Stijepović-Skočibuha i koja je služila za odbranu ostrva od gusara. Ne zaboravite da popijete čašu vina od autohtone sorte grožđa Plavac mali.

Šipan

Cavtat
Pola sata južno od Dubrovnika nalazi se gradić Cavtat. U Cavtatu postoji veliki broj plaža sa možda najčistijom vodom na celom primorju. Pejzaž oko Cavtata je zapanjujući. Šume čempresa iznad grada nude fantastičnan pogled i priliku za šetanje.

Pored većih plaža, postoje manje stenovite uvale koje su omiljene kod turista koji traže privatnost i mir.

U Cavtatu vredi da se poseti crkva Svetog Nikole iz XV veka, palata Knežev Dvor, groblje Svetog Roka (na kom se nalazi mauzolej porodice Račić koji je projektovao Ivan Meštrović), spomenik viktorijanskom naučniku Baltazaru Baldi Bogišiću i još puno toga.

Zaštitni znak Cavtata su i brojni restorani, kafići i konobe koji nude odličnu hranu i domaća vina.

tekst i slike sam pozajmio sa sajta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySub Avg 27, 2022 9:24 am

Tekst potpisuje Dada Batinić iz Makarske i prenosimo ga u nastavku u cijelosti:

Talijani te uvik pitaju govoriš li engleski, ali tvoj odgovor, ma kakav bio, ne razumi jer engleski ne pričaju. Rečenica "Spik ingliš?" u njih se prenosi s koljena na koljeno i za nju su svi čuli. Vuču se po kući ka slina po maramici i uvik in svašta triba, obično ono što u sebe doma nemaju. Svi sve pitaju uglas i isprid tebe se posvade prije negoli odgovoriš. Kad odu, taj apartman više ne moreš nikome iznajmit jer ga triba piturat, deratizirat, a najbolje-spalit! Fale ti cijevi od vode, fali ti pepeljara...fali ti i živaca da o Talijanima uopće pišeš.

Bosanci, meni najmiliji gosti, uvik u autu dovedu makar osobu više negoli auto more primit. Kako priđu granicu, nije jasno. Čin parkiraju, ispadaju vanka s osmijehon, ko da nisu putovali 5, 6, 7, 8 sati po najvećoj vrućini. Puten, kažu, stali u Jablanicu, donili ti malo pečenoga, pa u Blagaj, donili ti urmašicu, a u Metkoviću kupili marmeladu od nektarina, mislili ponit kući, ali in se sviđaš pa ti dali i to. Grle te i ljube iako se prvi put vidite. Rezervirali su apartman na sedan dana, a lovu potrošili drugi dan ujutro. Nesritni i nikakvi spremaju se kući, povest će i rođaka nazad, trevili ga jutros na plaži, doša samo na dan. Kako su ti se uvukli pod kožu, daš in pet dana gratis. Rođaku također. Oni plaču od sriće, ti jecaš. Pitaju te šta ti je, ne znaš ni sam. Otad ste najboji prijateji pa zimi, dakako, ideš u njih. Više spize izideš u tih sedan dana negoli u sebe cilu godinu. Kad se vratiš doma oni te svako malo pitaju kako si, a ti njih samo kad in misliš doć u goste. Kad o njima pričaš svome društvu, spominješ ih ka čimavice koje ti liti navrnu pa ne moš zaradit, a kad oni svojima govore o tebi, svaki njiov prijatej misli kako si super pa te zafrendava na fejsbuku. Zaključiš da si ograničen dalmatinskin mentaliteton i gadiš se sam sebi u periodu od 1.10. do 1.6.

Ako je Švabo reka da će doć u subotu u 10.00 more bit autocesta zatvorena zbog bure, more mu umrit mater, ali njega eto u 10:00:00. Prema njima se ophodiš ka i oni prema tebi, službeno, ko da si doša u općinu sređivat papire. Gledate se malo ladno, malo s nerazumijevanjen, ti strepiš jel ti išta fali, a njima smeta i da ih pitaš kako su. Nakon toga ih više ne vidiš i ne čuješ. Pari da ih nema, ne troše ni vodu ni struju, jedino što svaki dan na konop obise novi šugaman. Ti poštuješ kućni red zbog njih, televiziju slušaš na 20, a ćaći zapritiš da ćeš ga ostavit u staračkome pojača li na 30. Mobitel ti ne zvoni nego drće, a taman i da si dobijo na lotu, prošapćeš jupi. Kad odu, daješ stan samo Amerikancima da se izbalansiraju energije.

Amerikanci non-stop laprdaju i zvizneš na živce još na kolodvoru. Nijedne rečenice u njih nema bez najmanje dvi podštapalice i jasno ti je zašto naš čovik uspije u stranome svitu. Za Hrvatsku su prvi put čuli igrajući društvenu igru. Skupilo se njih šest pa jedan nabojo na zemljopisnoj karti di će društvo ove godine prije fakulteta. Prst mu zavatijo i susjedne zemlje no, za razliku od BiH i Srbije, Krejša je na moru. Za Neum isto nikad nisu čuli. U avionu su izguglali sve o našoj povijesti od stoljeća sedmog naovamo, vidili pošto su nan kurve i spiza i čude se da znamo šta je wi-fi. Potraš ih prije negoli ste došli do apartmana.

Poljaci nisu sigurni je li Makarska grad u koji su naumili ić, niti znaju kako su do tebe došli. Pitaju te svašta, ne čuju ništa. Pitaju more li se na planinu i kad je najboje ić. Rečeš da je najboje prije sunca, nikako u podne, odu u podne. Rečeš da je dućan pedeset metara livo, odu desno do izlaza iz grada. Pitaju te di je nudistička plaža, neće se tamo kupat nego da ne bi zabunon na nju nabasali. Uputiš ih nistrmo, javna plaža in je 5 minuta od kuće. Kad se vrate, pokazuju ti slike koza i pripoznaš među kozama Andriju Bakujina koji živi u Velikome brdu, deset kilometara odavde. Svaki put kad ih pogledaš glupavo se smješkaju i u sebi misliš da su tribali odsjest u kakvome centru za skrb. Porazbijaju ti pola inventara, optuže te da in prpaš po stvarima jer ne mogu nać svoj otvarač za konzerve. Zaštopaju perilicu za suđe jer teču skupa sa manistron gurnu unutra. Kad odu, malo razmišljaš o Hitleru.

Englezima je sve ekselent, osin šta prezirno komentiraju ono što vide i dotaknu. Srdela je odlična, ali zar nemate fish and chips? S mladima je lakše, čuli su za Dubrovnik i Zrće pa in objasniš da si ti između. Odma će sutra tamo ili vamo, zavisno od autobusnih linija. Moraš in sve naplatit unaprid jer loču, padnu s balkona istu večer i naredne dane provedu u bolnici. Odeš jednon u posjet, poneseš kilo limuna i litar soka, Englez je još u komi, vratiš sve doma. Potrošio si, ali nije ti žaj.

Australci ti plate deset dana, ali kako prvu večer svrate u pivnicu tako ih narednih devet dana više ne vidiš. Dođu doma tek deseti dan, u istoj majci i istin gaćama u kojima su ih vidio i prvi dan. Panično traže pasoš, kasne na avion. Ljube ti i grle mater, itaju se na susidu s kojon ne govoriš, vidili je da zaliva isprid kuće. Dovikuju se sa prolaznicima, mašu svima. Mašeš skupa sa susjedon (profesionalci ste), a kad zamaknu za prvu okuku, njoj jebeš mater i popiješ malo vode s cukron da te ne kolpa. Za Australce se ne triba sekirat da neće stić na avion jer se još nije dogodilo da oni nemaju sriće. Uvik se potrefi da je gužva oko ukrcaja pa kasnili tri sata ili tri dana uvik stignu na vrime.

Francuzi, čin su došli, zapisuju na šta će se žalit ne bi li dobili povrat novca. Odma se pogodiš da in vratiš 100 eura samo da te ne gnjave za svaku sitnicu. Za njiove pare iznajmiš apartman u tete i vratiš se kad oni odu.

Česi ubace stvari u stan, nameče ceradu na auto i nema šanse da će sist za volan do kraja odmora, iako obilaze cilu Rivijeru. Znaju svaku samoposlugu u gradu, upoznati su sa besplatnin zbivanjima, kulturnin znamenitostima, bauljaju po plaži i planini....Tek kad su sve izvižitali sidnu popit kriglu pive. Ko što Čehinja voli pokazat sise, tako Čeh voli pokazat drob. Ko što se Čehinja, koristeći razvedenost obale, kriomice kresne s našin spasiocen na plaži, tako Čeh kriomice loče pivu, izgovarajući se da mora u kafić na zahod. U muškaraca i dalje dobro kotira "fudbalerka", a ženske se strižu nakratko i to tako da ne znaš jel je ostriglo ili počupalo. Da se ne misle oće li izgorit ili neće, sprže se odma prvi dan pa se među svojima fale ko je crveniji. Žaj ti je kad odu jer su razdragani i nema u njima zla. Njiova ćer ti se ionako oženi za rođaka, viđat ćete se.

Hercegovac ne rezrvira ništa jer je još za vrime rata kupijo stan u Makarskoj. Kako nije od vele odanja, gleda kako bi dotra prva dva kola od mercedesa u plićak. Kad izađe iz auta sidne u najbliži kafić i pije tri deca dok žena iskrcava sve iz gepeka. Ona ita peraje, maske, dicu, suncobrane, rukavice... Polak toga dica odma meću na sebe. Kad su dica u moru, mater in sidi pod suncobranon i motri na njih ka bejvoć iako ne zna plivat. Dica deranjen nadjačavaju jet-ski egzibicije i cila plaža gleda šta ta dicu mogu. A mogu slijedeće: začepit nos rukon i stisnit usta da poplave, pa taknit glavon more. Tako nekih stotinjak puta, ali s istin žaron i povicima. Jedini način da se njih riješiš je da zovneš "pauka".

Austrijanac
, ka i Slovenac, ako i dođe, dođe na bicikli ili makar s auton koje vuče pet šest bicikli na krovu. Ne iđe na more nego ga vidiš na po staze kad odeš na planinu kopat kunpire. Voziš golfa tricu TDI i do vrha "Sv. Jure" je mrtva trka. Pokušavaš ga izgurat sa staze ali digne biciklu na zadnje kolo i ruvinaš auto o kamen. Dođe na vrh prvi, a od polak litra vode koje ima sa sobon, ostalo mu četiri deca. Daje tebi jer ti u autu ne radi klima.

-----
Srbe ,doduše-ne pominju.... zubic










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Pele7

Pele7


Datum upisa : 28.03.2023

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Apr 12, 2023 2:53 pm

Kijara-brm ::
Rastoke - Slunj  top88
Rastoke - Slunj
Udaljene su 30 km od NP Plitvička jezera u gradu Slunj. Samo ime „Rastoke“ govori da se tu nešto rastače, a to
je rijeka Slunjčica koja se preko sedrenih stijena ulijeva u rijeku Koranu, a u svojem toku kroz rastoke stvara
mnoštvo malih jezera i slapova od kojih su najpoznatiji Buk, Hrvoje i Vilina kosa. Rastoke nam govore o
simbiozi fantastičnih tvorevina prirode i ljudskih dostignuća starih već stoljećima, a to se radi o mlincima -
žličarama, od kojih prva datira još iz 17. stoljeća. Zbog ovakve skladnosti graditeljske, povijesne i
etnografske baštine Rastoke su 1969. godine uvrštene u Registar nepokretnih spomenika kulture Regionalnog zavoda za zaštitu spomenika kulture u Zagrebu.


DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Rastoke-01
VIŠE  link
Rastoke - Slunj su predivne, blizu su i Plitvička jezera, predivan kraj i priroda, na putu do mora. Ovo lajkam obavezno, taj kraj je preljep https://www.emajstor.hr/clanak/645/slunj_-_grad_bogate_povijesti_i_ocaravajuce_prirode https://upoznajhrvatsku.com/ponuda/izvor-slunjcice

super:)
Nazad na vrh Ići dole
Pele7

Pele7


Datum upisa : 28.03.2023

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptySre Apr 12, 2023 2:56 pm

Kica/Praja ::
DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Croatia_hrvatska_varazdin_0006


Varaždin, pitomina, zelenilo, povijest, komotitet


DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Castle-Trako%C5%A1%C4%87an-near-Vara%C5%BEdin-Croatia


DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Varazdin



DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Varazdin-streets-june-2011-d
U Varaždinu je poznat Špancirfest, bila sam jedne godine, nema čega nema, spoj svih umetnosti, kreative, veoma ljepo


DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 5332124881_595121c9d9_b
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 EmptyPet Jul 07, 2023 8:12 am

Navodno -tanjir špageta -25 eu
Tri pića -60 eu

Hvar /Jelsa /

Čitajte i sami

RESTORANI IMAJU CENE KAO DA SLUŽE SVEMIRSKU HRANU" Poznata Srpkinja otišla na more u Hrvatsku pa raspalila: Jeste vi normalni?!

Za dodatak -pojavila se opasna meduza "Pelagija" -samo u Dubrovniku je za dan zabeležno 8 uboda .
Nadalje -na plaži Zrće ,policija je zaplenila rekordne količine droge (uglavnom ,sintetske )
Welcome in Croatia.










DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DESTINACIJA/HRVATSKA   DESTINACIJA/HRVATSKA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DESTINACIJA/HRVATSKA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» DESTINACIJA /SRBIJA
» DESTINACIJA -ITALIJA
» DESTINACIJA -VOJVODINA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: O PUTOVANJIMA :: NAŠA PUTNIČKA AGENCIJA-
Skoči na: