DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CRKVA I MARKETING ? - Page 18 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

CRKVA I MARKETING ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

CRKVA I MARKETING ? - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyPon Maj 04, 2009 8:09 pm

First topic message reminder :

Svedoci smo svakoga dana da crkve (sve redom) koriste sva moderna tehnološka sredstva da bi se približila vernicima .
Tako imamo crkvene TV i radio stanice , diskografsku produkciju , moguće je pratiti direktan prenos mise na internetu itd .

Da li je ovakav makijavelistički pristup crkve u redu , ili je crkva zaista preterala u uplitanju u sve tokove života ?
Jellena snima duhovne pesme u modernom duhu

Za album dobila blagoslov od Amfilohija

Autor: M. M. | 04.05.2009. - 05:00

[You must be registered and logged in to see this image.]Pop pevačica Jellena snima, nakon duže diskografske pauze, album koji će u našoj muzici predstavljati nešto sasvim novo, budući da se radi o modernom albumu duhovne muzike.

- Otac Miljko iz moje crkve na Bežanijskoj kosi, u kojoj ja često pevam na crkvenim svečanostima, došao je na ideju da napravimo muziku koja će mlade ljude približiti crkvi. Dobili smo blagoslov i od mitropolita Amfilohija, jer mnoge druge vere imaju ovako nešto, a mi ne - kaže Jellena i ne krije veliko uzbuđenje zbog ovog projekta koji bi napravio spoj pop muzike i duhovnih tekstova.
- Planirano je da se ceo projekat realizuje pred kraj godine, a uskoro će izaći i prvi singl kako bi ljudi čuli o čemu se radi i kako bismo se uverili da se ljudima to sviđa - kaže Jellena i ističe da je u pitanju veoma osetljiva tema, te je stoga rešila da uz sebe ima vrhunske saradnike.

- Kontaktirala sam s nekima sa estrade zbog muzike i tekstova, kao što je Bora Čorba, jer tekstovi ne smeju biti previše duhovni kako bi se ta muzika slušala u diskotekama. Producent albuma je Zlaja Timotić, za koga je ovo takođe izazov - objašnjava Jellena i nada se da će ovaj novi zvuk naići na dobar prijem muzike.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptySre Jul 31, 2019 10:00 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Skupljanje novčane pomoći za djecu vjernika, nije moralno niti je opravdano.
Ali je skupljanje novca za crkvu visokomoralno i bogougodno.

A kad smo već kod morala i crkve......

[You must be registered and logged in to see this image.]

Približavanje narodu u pravom smislu reči i delu. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Nov 12, 2019 10:35 am

Zajedno sa drugim reklamama ,pronađoh i ovu jutros u sandučetu.
Rent-a -pop -rezervišite na vreme .

Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica

Datum upisa : 10.12.2013

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Nov 12, 2019 6:59 pm

Današnji cirkus u kome zdušno učestvuje SPC i TV Hepi .
"Učesnik rijalitija" Mili Radosavljević (lopov i makro ,više puta osuđivan ) je rešio da se "krsti" .
U "pravoslavlje" ga je uvela kuma Vendi (šatorska pevaljka ,takođe osuđivana )
Razlog -želi da se venča sa takođe "učesnicom rijalitija" -koja ga je nedavno prijavila za nanošenje telesnih povreda i prebijanje (proces u toku)
Srećni par se nada da će "mladoj" rođeni brat biti pušten iz Zabele na venčanje .
Nema šta da se kaže -ovi mantijaši, Sotonu bi krstili ,samo da se "piše" o njima .

Ne vidim tu ništa loše .. nikad nije kasno za neke stvari i promjene.. mozda započne novi život uz božji blagoslov..nikad se ne zna..😊
Nazad na vrh Ići dole
kutijica

kutijica

Datum upisa : 10.12.2013

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Nov 12, 2019 7:00 pm

Jesam li ja ovo dobro citirala, ne znam još da li se to tako radi .. ispravite me ..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Dec 03, 2019 10:44 am

Od kada se trudnice mogu venčati u crkvi ,kad su greh  bluda počinile ? 
Izgleda da mogu -bar u SPC .Verovatno popovski prećutni "amandman" na božije zakone . 

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Dec 17, 2019 8:20 pm

Od kada se trudnice mogu venčati u crkvi ,kad su greh  bluda počinile ? 
Izgleda da mogu -bar u SPC .Verovatno popovski prećutni "amandman" na božije zakone . 

Bilo je tog i pre pola veka. Ja sam bila "treća" pred oltarom kad su se moji roditelji venčali. Istina moja mama je imala diskretnu sivu haljinu ali ne zbog trudnoće već nisu pravili neku "paradu" pa eto da se prištedi jer je tu haljinu bilo moguće nositi i u drugim prilikama.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Dec 17, 2019 9:33 pm

ZoxZoja ::

Bilo je tog i pre pola veka. Ja sam bila "treća" pred oltarom kad su se moji roditelji venčali. Istina moja mama je imala diskretnu sivu haljinu ali ne zbog trudnoće već nisu pravili neku "paradu" pa eto da se prištedi jer je tu haljinu bilo moguće nositi i u drugim prilikama.
Ne kažem da neki popa nije "zažmirio" .Ali ,čini mi se da nije po "pravilniku" ,ni SPC ,ni kod katolika.

U crkvenom pravu je najstrožije zabranjeno pristupiti svetoj tajni braka, ako je mlada u blagoslovenom stanju .

E sad ,neko traži dozvolu od episkopa (biskupa),neki popovi venčaju na svoju ruku .

Koliko sam ja čitao po toj temi ,prosečno više od stotinu parova godišnje se u Srbiji ne mogu crkveno venčati zbog trudnoće -jer nisu pre toga sklopili crkveni brak . Biće da kao i Ustav u Srbiji -svako tumači kako hoće ,i ne drži se osnove "dogme" .
Uvek se nađe kakav drugi pop kome se plati ,ili on smatra da je njegovo diskreciono pravo da sam odredi hoće li venčati trudnicu .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptyUto Jan 14, 2020 11:29 am

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptySub Feb 29, 2020 11:22 pm

Ma oko šipke -ako to pomaže "majci Crkvi" u marketingu .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptySub Mar 14, 2020 3:29 pm

A nijedan respirator ili masku ne bi narodu kupili i poklonili ,dok sede u svojim palatama na milionima .
Pa vi samo litijajte ,"ne dajte svetinje" njihovih novčanika i voznih parkova .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 EmptySre Mar 18, 2020 9:11 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je naravno, budalaština ,prskanje svete vodice po ulicama neće spasiti narod od korona virusa ,ali ovi mantijaši bar pokazuju dobru volju da budu sa narodom . 
Ovi naši se povukli u svoje (dobro snabdevene)  mišje rupe .
Sutra ću baš da pitam koleginicu ,umrla joj svekrva ,da li je g.popa otpevao "gospodi pomiluj" pod maskom ?
Kladim se da jeste ,i brzo pobegao u svoj "pajero" .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: CRKVA I MARKETING ?   CRKVA I MARKETING ? - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole

CRKVA I MARKETING ?
Nazad na vrh 
Strana 18 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: