DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)

Ići dole 
+34
Diplomirani Duduk
Sibila_
pesma
Nut
daljinski
Marea
Kica/Praja
Čiča
Šmizla
ZoxZoja
debilko
Astra
Lakota
montoya
Kijara-brm
promaja
Samouka
Tarja
Samhain
Tattoo
cojle
padreex
AstrinaKomsinica
brunolino
vasko1
sonia
Crna_ovca
sanjalica.ns
neiskusan
determinanta
dejan
Draganna
Lily
Danubius
38 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Maj 21, 2009 8:08 pm

Stalno se spočitava da Crkva nema dovoljno ulogu u sistemu školstva i zdravstva. Spominju se neke vekovne tradicije u tome , od onoga kada je "sveti Sava podučavao Srpčad" do trubljenja o odličnim katoličkim školama i gimnazijama.
E pa da vidimo koji primer , kako to Crkva radi (kao i obično, pričam o dve najveće hrišćanske Crkve -bez razlike) -pa da se čuju naša mišljenja ?

Ne samo u prosveti....Crkva je sada prisutna u svim porama državne uprave , zaključno sa Vojskom i RRA ?
To je ok...ili ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Nov 06, 2014 8:41 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Maj 21, 2009 8:09 pm

Irska: sveštenici zlostavljali decu

Irska se od pre nekoliko dana suočava sa bolnom istinom koja je sada zvanično izbila na površinu, iako su za nju mnogi znali decenijama.




[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedna od zgrada u Dablinu koja je između 1871. i 1966. korišćena kao katolička škola
U Dablinu je, naime, objavljen šokantan izveštaj o, kako se navodi, decenijama dugom fizičkom, seksualnom i psihičkom zlostavljanju dece u ustanovama kojiima je upravljala katolička crkva u Irskoj.

Crkva je u toj zemlji ne samo veoma moćna, nego igra i važnu ulogu u društvu upravljajući brojnim školama, popravnim domovima, sirotištima i domovima za nezbrinutu decu.

Irska državna televizija je pre nekoliko godina emitovala seriju dokumentaraca o temi zlostavljanja dece koja su bila u nadležnosti crkve, a potom je država imenovala posebnu komisiju kojoj je zadatak bio da istraži taj problem.

Devet godina do istine

Istraga je trajala punih devet godina, a sada je objavljen i izveštaj koji potvrđuje da je decenijama trajalo masovno zlostavljanje dece u ustanovama kojima je upravljala crkva. Izveštaj je predstavio sudija Šon Rajan:




[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
"Za nas u komisiji, ovo je kraj dugog puta - ali je taj naš put jako kratak ako se u poredi sa putem koji su, tražeći zadovoljenje pravde, prošle žrtve", rekao je on.

Jedna od žrtava je Kol O' Gorman, koga je između 14. i 17. godine života seksualno zlostavljao sveštenik.

On danas živi u Britaniji , a o svom iskustvu je napisao knjigu koja se zove "Neverovatno".

"Upoznao sam sveštenika po imenu Šon Forčun, na okupljanju koje je crkva organizovala za omladinu. Dve nedelje kasnije on je došao u našu kuću i pitao da li bih mogao da mu pomognem da u njegovoj novoj parohiji organizuje okupljanja mladih. Bio sam počastvovan i oduševljen. Ni moji roditelji nisu ni jedng trenutka sumnjali u dobre namere sveštenika - bila je to 1991. godina u katoličkoj Irskoj, i ja sam otišao kod njega. Ali njegova namera nije bila da mi pruži priliku da radim ono šte me je zanimalo, nego da me seksualno zlostavlja. Sve što su me do tada učili bilo je da su sveštenici dobri i da ne mogu da učine zlo. Ja sam zato za ono što mi se dešavalo krivio sebe - što je on, opet, koristio da me ucenjuje i da me primora da ponovo odem kod njega."

Hroničan problem




[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Tom Hejs je jedan od onih koji su preživeli maltretiranje sveštenika
U izveštaju specijalne komisije irske vlade stoji da je seksualno zlostavljanje bilo hroničan problem, posebno u crkvenim ustanovama za dečake.

Navode se, između ostalog, reči čoveka koji kaže da se u domu za nezbrinutu decu u kojem je rastao radovao Božiću zato što makar na taj dan nije bilo seksualnog zlostavljanja.

Međutim, u izveštaju se kaže i da su i fizičko i psihičko maltretiranje bili redovna pojava; novinar irske državne televizije An Mari Grin pratila je objavljivanje nalaza specijalne komisije:

"Jedna žena opisuje kako je časnim sestrama omiljeni način kažnjavanja bio da uhvate decu za kosu i da ih tako podignu s poda. Premlaćivanje male dece je bilo redovna pojava. Žrtve kažu da su redovno bičevane, šutirane, da su im nanošene opekotine i da su im glave potapane ispod vode. Bilo je i ponižavanja, i drugih oblika psihičkog maltretiranja. Deca su, pritom, često loše hranjena. Novac koji su crkvene ustanove dobijale od države kako bi hranile decu je preusmeravan u ishranu monaha, sveštenika i časnih sestara, a deca su dobijala jako lošu hranu."

"Mnogi su znali šta se dešava"

U Irskoj su mnogi znali šta se dešava, ali se malo ko usuđivao da javno optuži moćnu i uglednu katoličku crkvu, koja se uz to svojski trudila da ućutka svaku žrtvu koja se usudila da progovori.




[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Najviši katolički velikodostojnik u Irskoj se izvinio
Nalazi izveštaja su zato i šokantni i očekivani - a ono što je za većinu Iraca verovatno najveći šok je nalaz komsije da je crkva, umesto da pokuša da spreči maltertiranje, sistematski prikrivala šta se dešava tako što je npr. sveštenike koji su seksualno zlostavljali decu selila iz jedne parohije u drugu, iz jedne škole u drugu.

Najviši katolički velikodostojnik u Irskoj, kardinal Šon Brajdi, izvinio se i rekao da ga je sramota.

Žrtve zlostavljanja tvrde da je napravljen veliki i važan korak, ali da pravda još uvek nije potpuno zadovoljena jer imena sveštenika, monaha i časnih sestara koji su učestvovali u zlostavljanju ostaju zaštićena, odnosno neće biti objavljivana










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Maj 21, 2009 8:09 pm

Surove metode odvikavanja u Duhovno rehabilitacionom centru

Zavisnike u manastiru Crna Reka leče batinama /video/

Autor: FoNet | 21.05.2009. - 11:37
[You must be registered and logged in to see this image.]
U Duhovno rehabilitacionom centru Crna Reka, čiji je upravnik protojerej Branislav Peranović, zavisnici se u sklopu "lečenja" prebijaju lopatom, pesnicama, nogama, piše nedeljnik Vreme, na čijem se internet sajtu može videti snimak prebijanja štičenika Centra. (http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307)

Pored toga što štićenike prebijaju lopatama, postavlja se pitanje imaju li medicina, psihijatrija i zakonodavstvo bilo kakav smisao ako lekove dozira Peranović, koji je studirao poljoprivredu, "medicinske sestre" su ovlašćeni batinaši, a čuvari pitbul terijeri i dobermani, navodi Vreme.
Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka nalazi se u blizini Novog Pazara, a zvanično je registrovan 2005. godine.
"Jedan od onih koji su prošli "rehabilitaciju" kaže da su ga pri dolasku u centar pratili roditelji. Uz prijatnu priču ponudili su roditeljima ugovor u kom stoji da ovisnik na lečenju pristaje na svaku vrstu tretmana, 'što uključuje lakše i malo teže batine'. Potom su potpisali papir u kojem
stoji da je period lečenja šest meseci, po ceni od 350 evra mesečno", piše Vreme.
"U dvorištu poređaju zavisnike u krug da gledaju kako tuku ´nevaljalog´. Biju motkama, lopatama, pesnicama, šipkama, kaiševima, čime stignu", tvrdi bivši štičenik Duhovno rehabilitacionog centra.
Prema njegovim rečima, i Peranović "zna da bije, često su mu ruke krvave": "Kad udara rukama i nogama leti mu mantija na sve strane. Trenira borilačke veštine".
Iz razgovora sa poznavaocima prilika unutar crkve kao institucije i crkvenim licima na službi u i oko Novog Pazara može se zaključiti da je centar imao drugačiju namenu. To je blagoslovio i vladika Artemije, ali kad je video da se sve otrglo kontroli, on je digao ruke, navodi Vreme.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Maj 22, 2009 3:37 pm

.. strasnooo.. zgrozena sam..
.. stalno je to napominjano ali dokaza nije bilo.. pa se sve vodilo pod rekla-kazala.. ali drago mi je da istina konacno pronadje svoj put i da se obelodane takva zlodela..
.. ali za to bi trebalo i da odgovaraju nasilnici.. zasto im kriju imena???
.. trebalo bi da se ustraje i istera stvar na cistac.. mediji bi mnogo mogli da pomognu u tome, ali pitanje je ko stoji iza svega..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Mar 12, 2010 6:42 pm


Sistematsko zlostavljanje u katoličkoj školi





[You must be registered and logged in to see this image.]Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Zgrada katoličke gimnazije „Kanizijus“ u Berlinu


Seksualno zlostavljanje polaznika jedne katoličke privatne gimnazije u
Berlinu počelo je još 70-ih godina. Današnji rektor ove gimnazije rešen
je da raskrsti sa tom temom.







Prema
navodima današnjeg rektora katoličke gimnazije „Kanizijus“, sistematski
su seksualno zlostavljana najmanje 22 učenika. Iako je bilo prilično
jasno da se to dešavalo, tadašnji nadležni su - ćutali. To ćutanje je
počiniocima omogućilo da kasnije zlostavljaju i decu u drugim školama.



„Stidim
se do neba“, rekao je pater Klaus Mertens 1. februara, u Berlinu, na
konferenciji za novinare koju je sam sazvao. Bio je to prvi put da
jedna crkvena institucija obznanjuje skandal u koji je umešana. Vidno
potresen, Mertens je dodao da se stidi, kako za svoj red, tako i za
crkvu koja je „kapitulirala pred nasiljem i štitila ga“. On je rekao i
da je crkveno učenje o seksualnosti bilo toliko udaljeno od realne
svakodnevice i pitanja mladih ljudi, da je o toj temi prestalo da se
govori; to potiskivanje seksualnosti je olakšalo zlostavljanje i
istovremeno otežalo njegovo suzbijanje.



Delikti zastareli



[You must be registered and logged in to see this image.]Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Vanredna konferencija za novinare rektora škole

Pater
Mertens, danas rektor jedne katoličke privatne škole, u gimnaziju
„Kanizijus“ došao je 1994. i tu se zaposlio kao učitelj. Zahvaljujući
njemu, srušen je zid ćutanja o duhovnom i telesnom zločinu koji je
pratio školovanje mladih jezuita. Mertens je čuo glasine o seksualnim
aktivnostima svojih kolega, i to mu nije dalo mira.



Više
puta je prisustvovao sastancima bivših đaka gimnazije, tražeći od njih
odgovarajuće informacije, dok mu se napokon 2006. jedan od bivših đaka
koji je trpeo zlostavljanje nije pismeno obratio i opisao teška
iskustva kroz koja je morao da prođe u pomenutoj gimnaziji.



Mertens
te informacije nije odmah izneo u javnost, ali je obavestio starešine
svog reda i Vatikan. Izborio se da red dobije specijalnu opunomoćenicu
za slučajeve zlostavljanja, a počele su da se javljaju i druge žrtve.
Pokazalo se da je u zlostavljanju postojao sistem, no, do sada
otkriveni slučajevi važe kao zastareli: u Nemačkoj seksualni delikti
zastarevaju deset godina nakon što žrtva postane punoletna.



Pismeno izvinjenje iz Čilea



Jedan
od počinilaca, bivši nastavnik u gimnaziji „Kanizijus“, danas kao
65-godišnjak živi u Čileu. On se pismenom izjavom obratio svojim
nekadašnjim žrtvama, uz priznanje i reči: „Žao mi je zbog onog što sam
učinio tebi i drugima. Molim te da i oprostiš - ukoliko to možeš“.



Drugi
optuženi, sada 69-godišnji penzioner, odbacuje optužbe. No, posle rada
u „Kanizijusu“, najpre je prešao u Getingen, pa zatim u Hildeshajm, i u
svakom od tih gradova upao je u oči svojim interesovanjem za mlade
momke i decu. Danas živi u Berlinu kao penzioner.



Jezuiti
su inače najbrojniji muški red u okviru katoličke crkve. Širom sveta
imaju oko 19.000 članova, a u Nemačkoj radi oko 400 jezuitskih časnika.
Oni slave asketski život, poslušnost papi i celibat, ali nisu monasi
koji žive u manastirima. Ovaj red je osnovao Španac Ignacio Lojola u
16. veku.


E ZATO treba mantijaše (svih vrsta ) držati što dalje od škola Ovo nije ni prvi ni najveći skandal Na stotine ih je zataškano .

Veronauka ? Da.....ko želi -ali ne u školama !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Mar 12, 2010 6:51 pm

U hrvatskim je školama vjeronauk uveden kao izborni predmet čije se predavanje odvija u školi .
Mišljenja sam da to nije ispravno i da vjeronauku i crkvi nije mjesto u školi . Iz mnogo razloga .
Vjerska uvjerenja su intimna i osobna stvar svakoga pojedinca i ona nemaju veze sa obrazovnim sustavom , niti ga njime treba ispreplitati .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Mar 12, 2010 6:58 pm

Draganna ::
U hrvatskim je školama vjeronauk uveden kao izborni predmet čije se predavanje odvija u školi .
Mišljenja sam da to nije ispravno i da vjeronauku i crkvi nije mjesto u školi . Iz mnogo razloga .
Vjerska uvjerenja su intimna i osobna stvar svakoga pojedinca i ona nemaju veze sa obrazovnim sustavom , niti ga njime treba ispreplitati .
U Srbiji je veronauka za vreme vladavine Vojislava Koštunice nametnuta u škole .Kao ,izborni predmet, ali se roditelji gotovo boje reći da ne žele da im deca idu na veronaku,jer je pravoslavlje postalo lajt-motiv čarobne reči kojom se svi busaju u grudi -nacion,patriotizam . I moje dete ide-jer ne želim da se zbog toga svadjam sa bivšom ženom koja je postala vernik u svojoj 30-iz ČISTE POMODNOSTI , no odlučno sam protiv veronauke u školama .
U zdravstvu apsolutno ZA -ali odande su proterani , mada je Vojvodina imala veliku tradiciju časnih sestara , koje su u isto vreme bile i školovane medicinarke i bile su na najgorim mestima -u TBC dispanzerima, domovima starih ,psihijatriji....e to je nekom nadobudnom komunjari smetalo .Sada umesto pažnje takvi bolesnici imaju veću količinu sedativa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Mar 12, 2010 7:16 pm

po meni crkva ima toliko preveliku ulogu u svemu da je cak i preterano.....mesaju se u ratove,negde ih i stvaraju,mesa se u politiku blagosilja vojnike koji idu u rat (zar nebi trebalo da je crkva protiv ratova?!?!?!?!?!)i u mnogo toga u sta po mome misljenju nebi trebalo uopste,samim tim mislim da ne treba da imaju ni u prosveti ni u zdravstvu cak treba ukinuti njihov glas u raznim poljima i da se vrati vera na normalni nivo a zna se sta se pod tim podrazumeva,sirenje mira idt otprilike sve sto je nestalo do sada a preuzelo pohlepa i novac........
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Mar 13, 2010 8:49 am

Prethodno pitanje je da li je crkva preuzela državu ili je država toliko slaba da preusmerava oslonac na religiju. Bar u Srbiji, procenjujem da je ovo drugo i da vlast zbog svojih propusta (da ne upotrebim grublju reč), ciljano skreće temu ka crkvi, iz razloga da bi proširili svoj prostor lova u mutnom. Uostalom, uvek je tako u siromašnim i neuređenim državama. A deklaratorno smo sekularna država. Hohštapleri!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
neiskusan
Sasvim običan lik
neiskusan


Location : Negde daleko
Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Mar 13, 2010 11:44 am

Smatram da ne treba da ima veću ulogu u gore nabrojanom sverama.
Dok je Pravoslavna Crkva ovako podeljena i to na različite načine i dok je mnogo "Vatikanskih špijuna", koji zagovaraju unijatstvo, u istoj !
Kada se stvari srede a nadam se da hoće - daće Bog - moglo bi se razmisliti o takvoj ideji!
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Mar 13, 2010 12:14 pm

Uvođenje veronauke u prosvetu kao nastavnog predmeta, stvorilo je konfuziju kod učenika: da li je Bog stvorio svet ili je čovek nastao od majmuna....????
U današnje vreme teško je vaspitavati decu na ispravan način, boreći se protiv laži, licemerja, nemorala i svih kontradiktornosti na koje nailazimo kako u medijima tako i u realnom životu, a ovi nam ga dodatno zagorčavaju....!!!!
Lično, pristalica sam prve teorije, mada smatram da je pokušaj edukacije dece po pitanju religije izveden na veoma loš i neprofesionalan način.


Poslednji izmenio sanjalica.ns dana Sub Mar 13, 2010 8:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Mar 13, 2010 12:31 pm

...ako je tachno to da je Bog stvorio choveka,mene onda muchi pitanje a ko je stvorio Boga...pa onda kada su rekli Bog je na nebu...po nauchnoj osnovi kada su otishli u Kosmos...opaaa Bog je svuda oko nas...i ako se mi molimo tom jedno jedinom Bogu odakle ostalima njih zilion?! A gledano sa strane nastali od majmuna...odakle je nastao majmun...onda odakle je nastala ta jedna celija...ko nam garantuje da je bio taj veliki prasak...niko...tako da ja ne bi vishe zamarala moju glavu jer NIKO nmz da mi odgovori na ovo uvek ce se naci dva suprotna mishljenja...kao kod mog nastavniika veronauke koji tvrdi jedno i nastavnice biologije koja tvrdi neshto sasvim drugo... Veronauka je bzvz kao predmet a na nju idem samo zato shto se Gradjansko ocenjuje :DDDDD

Cerka Crne ovce...
Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik
neiskusan


Location : Negde daleko
Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Mar 13, 2010 12:36 pm

Kao što neko, nekada reče - nije na nama da sudimo!!!!! moli
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPon Maj 24, 2010 5:09 pm

Danubius ::
Stalno se spočitava da Crkva nema dovoljno ulogu u sistemu školstva i zdravstva. Spominju se neke vekovne tradicije u tome , od onoga kada je "sveti Sava podučavao Srpčad" do trubljenja o odličnim katoličkim školama i gimnazijama.
E pa da vidimo koji primer , kako to Crkva radi (kao i obično, pričam o dve najveće hrišćanske Crkve -bez razlike) -pa da se čuju naša mišljenja ?


Moje misljenje je da religija treba da bude prisutna, kako u skolstvu, tako i u zdravstvu. Osvrnucu se ovaj put samo na zdravstvo, narocito na pacijente koji su oboleli od neizlecivih bolesti. Vera, uteha, nada, ma koliko mala bila, mnogo znaci u tim momentima..
Samo onaj koji je bar jednom bio pacijent zna o cemu govorim, nemoc je strasna stvar...
Ako ostavimo pacijente po strani, onda bi ucesce vere dobilo jednu drugu dimenziju. Mislim na osoblje. Nisu dzaba zene koje su pomagale od davnina obolelima nazvali SESTRAMA. Istorijski gledano , jedino ne postoji ubistvo sestre prema sestri ili bratu. Setrinska ljubav je najveca.
SVI koji rade u zdravstvu, bez obzira kojeg zanimanja bili, trebalo bi da imaju vere, jer jedino vera moze da natera coveka da ima strah ( savest) od neceg mnogo veceg nego sto je sef ili direktor. Mnogo toga se ne bi desavala u medicini da je malo vise vera prisutnija. Neka im je na savesti...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Apr 30, 2011 11:42 am

Vladika gleda porno

Milan Vlajčić | 30. 04. 2011. - 00:02h |

U jednoj od onih serijskih TV-emisija koje se bave životom i delom naših savremenika, gledao sam portret vladike Porfirija, predsednika Saveta RRA (Republičke radiodifuzne agencije).

Neću pominjati ime autorke jer ovo nije TV-recenzija (nije reč o Studiju B, jer je tamo časni vladika redovni podstanar). Njemu nemam ništa da zamerim, jer je njegovo svetovno angažovanje simbol opšte pometenosti ove razbijene zemlje.



Kad bi na čelu vrhunskog regulatornog tela za medije u Engleskoj bio neki anglikanski biskup, cela Engleska bi skočila na noge: mi smo sekularna država. Slično u Nemačkoj, Italiji, kolevci hrišćanstva. Tamo bi to bilo nemoguće zamisliti.



Ali mi živimo u nezvaničnoj, pravoslavnoj džamahiriji, i vladike (poseban slučaj su nosioci medalje za jezik mržnje, Filaret i Amfilohije) u nas se upliću u sve živo i mrtvo (ovo drugo im je bliže, jer oni i moraju da brinu o onom svetu).


U pomenutoj emisiji autorka je uspela da dozna da je prečasni, pre preuzimanja odgovorne dužnosti za kontrolu medija, pravio neki crkveni program. To je nju razveselilo, a mene ražalostilo (da ne kažem nasmejalo). Zar je to dovoljno?



Odgovarao je smerno. Iskreno govoreći, pitanja su bila oprezno metiljava. Pošto je iskazivao brigu za celokupni medijski sistem, voleo bih da doznam kako nadgleda silesiju pornografskih programa u noćnim satima. Morao bi i to da ima u vidu. Vladici nije lako.


Zato se i dogodilo da u proteklim godinama (pet-šest) RRA nije učinila ništa, osim iskazivanja zabrinutosti za ovo ili ono. A oni su najveća briga. I izvrsno se podudaraju sa nizom „nezavisnih“ tela koja ničemu ne služe. Sem da se zataškaju prave nevolje ovog društva ogrezlog u korupciji i bezakonju.




[You must be registered and logged in to see this image.]


Ja se slažem da može da bude neko iz Crkve u jednom takvom telu ,ali da bude predsednik Republičke Radiodifuzne Agencije ???
Tako nešto ima možda samo u Iranu .
Ne mislim ništa loše o samom Porfiriju ...on se samo utopio u "nečinjenje "










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
vasko1

vasko1


Datum upisa : 02.01.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPon Maj 02, 2011 11:19 am

Dragi papa, a da si sami platite dolazak u Hrvatsku?

Opet nam dolazi papa, za što ćemo, totalno dekintirani, iskeširati 42 milijuna kuna. Biskupima iz dvora od oniksa, uvjerili smo se, ništa nije preskupo, pa zašto im onda ne prepustiti da namire troškove dolaska vrhovnoga poglavara. Nije da nemaju para.
Prijašnjih godina na papine je posjete otišlo ukupno više od 220 milijuna kuna. Ovaj put barem ne taracamo Žnjan, ali će nas dolazak katoličkog pape stajati i dalje pregolemih 42 milijuna kuna. Zašto njegov dolazak ne bi platila Crkva u Hrvata?

Premda se prvi put u javnom životu glasnije raspravlja o cijeni papina posjeta Hrvatskoj i tko bi zapravo taj trošak trebao podmiriti, činjenica je da se većina političara lijeve orijentacije (oni desni a priori takve svetinje ne dovode u pitanje) o toj temi nastoji ne izlijetati.

Čak i oni čiji se životni nazori bitno razlikuju od službene politike Crkve, da je kontracepcija grijeh, a homoseksualnost bolest, gromoglasno šute. Izbori su blizu i svašta bi im se moglo zamjeriti. Ni na kraj pameti im nije da bi im se mogla zamjeriti upravo ta šutnja, ako ni zbog čega drugog, a onda zbog toga što u državi na rubu prosjačkog štapa niti malo ne mare za to koliko bi se pametnije moglo utrošiti tih 42 milijuna kuna.
Tako se još jednom događa da udruge civilnog društva i mediji preuzimaju ulogu koju bi u svakoj zreloj demokraciji trebala imati oporba. Uz poziv na prosvjed u petak 3. lipnja, Udruga građana za zaštitu ljudskih prava David postavlja logična i racionalna pitanja koja bi se trebala konačno postaviti i u Saboru kada bi to bila institucija koja doista vodi računa zadaćama koje joj je Ustav namijenio. Među ovlastima je, naime, i donošenje proračuna, pa o smislenosti trošenja novca iz proračuna u koji svi uplaćujemo gomilu novca ne samo da imaju pravo pitati, nego bi im to bila jedna od osnovnih dužnosti.

No, umjesto uhljebljenih političara koji se ne usude zamjeriti crkvenim moćnicima, ključno pitanje artikulirali su iz javnosti malo poznate udruge:

"Zašto svi porezni obveznici RH plaćaju dolazak pape ove godine kada je on samo poglavar Rimokatoličke crkve, ali ne i predstavnik i poglavar građana, građanki, kršćana, muslimana, protestanata, pravoslavaca...?"

Odgovor na ovo pitanje izbjegavaju svi ...,a trebao bi neko u Samostalnoj Nezavisnoj Demokratskoj Hrvatskoj odgovoriti ,svojim građanima čiji novac odlazi za ovakve ceremonije ,kada su svi na rubu bankrota....Došlo je vrijeme da se otvoreno kaže loliko Hrvatsku košta ta simpatija Vatikana ,ugovori sa Svetom Stolicom ,i obaveze koje iz toga proizlaze !Ćutanje nije više zlato već kukavičluk ,moćnika !!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Maj 13, 2011 11:15 am

Društvo | petak 13.05.2011 | 09:54

Amfilohije briše crkvu iz registra

Izvor: Tanjug
Podgorica
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije kaže da će tražiti da se
iz registra crkava i verskih zajednica u Beogradu izbriše Mitropolija,
ako je registrovana.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Naime, prema nekim informacijama, Mitropolija je navodno registrovana 2006."Crkva
to nije tražila, Mitropolija to nije tražila, Sinod to nije tražio",
kazao je mitropolit. On je rekao i da Mitropolija crnogorska primorska,
kao osmovekovna institucija, ne treba potvrdu u registraciji ni u Crnoj
Gori ni u Srbiji. Amfilohije je rekao da nema ambiciju da postane poglavar autokefalne crkve kakva je u Crnoj Gori postojala 1918. godine.

"Ja se nisam registrovao. Ja ne znam. To je neko drugi. Ako je to
uradio bivši ministar vera Srbije, onda je to protivzakonito. Nema
nikakvog razloga da se registrujem bilo gde... Taj zahtev nisam podneo.
Nikada nisam niti ću ikada", kazao je Amfilohije, gostujući u emisiji
"Načisto" Televizije "Vijesti".

Prema njegovim rečima, država
mora što hitnije da donese Zakon o crkvama i verskim zajednicama, ali i
da uspostavi posebnu instituciju koja će se baviti odnosom crkve i
države.

"(Igor) Lukšić misli da se uspostavi minstarstvo vera
ili tako neko telo, jer je ovo stanje pravnog vakuuma. Ne može da
funkciniše ovakav odnos izmedju crkava i država", kazao je on.Za Amfilohija Radovića je poznato da ga puno ne zanima šta misli Sinod ili Patrijarh -on stalno javno nastupa u ime SPC .Sad za njega ne važi ni zakon ove ili bilo koje druge države . Još malo pa ga neće zanimati ni Božiji zakoni (tj, po meni se to odavno desilo, da ne nabrajam primeri )
On "postavi" Crkvu gde on hoće (slučaj onog metalnog "kioska" na vrhu planine ) ,kakve dozvole, prostorni plan , uklapanje u arhitekturu...kakva država, on je Amfilohije Radović.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyNed Jul 03, 2011 10:44 pm

moj stav je da se u danasnje doba previse mjesa ,bilo koja...nema tu razlike...

sto se tice vjeronauka u sklostvu , osobno sam protiv i slazem se sa francuskim primjerom skolstva , kriz i polumjesec i buda i davidova zvijezda i drugi religijski znaci nemaju sto traziti u skoli...kratko i jasno odvojio bih to od skolstva...nek se uci van skole i na drugom mjestu , a ne kao sastavni predmet , moze ali pod uvjetom da je opca religija...
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

vasko1


Datum upisa : 02.01.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyNed Jul 03, 2011 10:51 pm

brunolino ::
moj stav je da se u danasnje doba previse mjesa ,bilo koja...nema tu razlike...
.

Ima razlike i to enormno velike ,i u želji da se te razlike smanje crkve dobijaju novi zamah u uplitanju u sve i svašta !
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPon Jul 04, 2011 3:27 am

brunolino ::
moj stav je da se u danasnje doba previse mjesa ,bilo koja...nema tu razlike...

sto se tice vjeronauka u sklostvu , osobno sam protiv i slazem se sa francuskim primjerom skolstva , kriz i polumjesec i buda i davidova zvijezda i drugi religijski znaci nemaju sto traziti u skoli...kratko i jasno odvojio bih to od skolstva...nek se uci van skole i na drugom mjestu , a ne kao sastavni predmet , moze ali pod uvjetom da je opca religija...

Znala sam ja da si ti pametan:)
Velim ja da svijetu treba nova "religija" - humanizam:)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPon Jul 25, 2011 12:58 pm

SAMO JEDNA KANONSKA CRKVA


Mitropolit Ilarion: Za lažno predstavljanje se ide u zatvor ili ludnicu



“Ako bi se neko lažno predstavljao kao predsjednik, premijer
ili ministar, završio bi u zatvoru, ili u ludnici”, rekao je Ilarion.


[You must be
registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ilarion, Roćen i Amfilohije na prijemu (Foto: Zoran Đurić)

Ruski mitropolit Ilarion ocijenio je juče da u Crnoj Gori
postoji jedna kanonska crkva na čijem čelu je mitropolit Amfilohije i
“mala grupa samozvanaca koja se želi prikazati kao crkva”.

Ilarion je potvrdio da je takav stav iznio u razgovoru sa
predsjednikom, premijerom i ministrom vanjskih poslova, ali je odbio da
odgovori na pitanje “Vijesti” da li se iko od pomenutih zvaničnika
saglasio sa njim povodom statusa “grupe samozvanaca”, odnosno Crnogorske
pravoslavne crkve.


“Neprofesionalno bi bilo da pričam o tome, izrazio sam svoje
mišljenje. Političari imaju pravo na svoje mišljenje, ali da bi se
sačuvalo jedinstvo, mnogo je bitno da pravilno budu primijenjene sve
činjenice”, kazao je Ilarion na konferenciji za medije, zahvalivši
zvaničnicima na “otvorenom razgovoru”.

On je istakao da na jednoj teritoriji ne mogu da postoje dvije kanonske crkve, kao što ne mogu ni dvije države.

“Ako bi se neko lažno predstavljao kao predsjednik, premijer ili
ministar, završio bi u zatvoru, ili u ludnici”, rekao je Ilarion.

On nije saglasan sa pričom koju je čuo da su pravoslavci podijeljeni u Crnoj Gori.

“Postoji kanonska crkva kojoj pripada većina i mala grupa samozvanaca koji se žele prikazati kao crkva”, pojasnio je Ilarion.

On je kazao da je Crna Gora višekonfesionalna država, ali da, kao i u
Rusiji, postoji crkva većine - Mitropolija crnogorsko-primorska, na
čijem čelu je mitroplit Amfilohije, a koja ulazi u sastav SPC.

“Jedinstvo pravoslavnih crkava je iznad državnih i političkih
granica. Ruska pravoslavna crkva postoji i u drugim državama, a ne samo u
Rusiji, što sam istakao u razgovoru sa crnogorskim državnicima... Zato
se u kabinetu našeg patrijarha ne nalazi samo jedna, već 15 državnih
zastava... Tako i SPC danas postoji u više država”, istakao je Ilarion.

Upitan da li bi Ruska pravoslavna crkva priznala autokefalnost
Mitropoliciji crnogorsko-primorskoj ako bi se s tim saglasila SPC,
Ilarion je kazao da bi za to bila neophodna saglasnost svih crkava.

“Za autokefalnost, međutim, nije dovoljno da se na političkoj karti
svijeta pojavi nova država. Da je tako, bilo bi 150, a ne 15
pravoslavnih crkava”, pojasnio je Ilarion.

On je istakao da “raskolnici” uvijek ostaju u manjini i da se njihova
brojnost može podizati do jednog nivoa, uz pomoć političara i mas
medija, navodeći primjer Ukrajine u kontekstu postojanja dviju crkava u
Crnoj Gori.

Da li zbog činjenice da je Ilarion iznio veoma jasan stav o statusa
SPC, ili pak vodeći računa da je, kako je kazao, u toku izrada zakona o
vjerskim zajednicama i vraćanju crkvene imovine, mitropolit Amfilohije
je biranim riječima govorio o potrebi jedinstva crkve i viševjekovnim
odnosima Crne Gore i Rusije.

Amfilohije je ocijenio da iskustva Ruske pravoslavne crkve treba da
nam pomognu kako ne bi bile ponovljene greške koje su se desile nakon
raspada SSSR-a.

Dvojica mitropolita su saglasni da su Crnogorci i Rusi narodi “iste
krvi i iste vjere”, a Ilarion je istakao i ekonomski momenat saradnje
dvaju naroda.

“Prošle godine Crnu Goru je posjetilo 150.000 Rusa. Ne samo da se
odmaraju i sunčaju na primorju već posjećuju manastire i crkve”, kazao
je Ilarion.

Amfilohije je otkrio da Ilarion komponuje od svoje treće godine i da
zbirku svojih kompozicija poklonio crnogorskim zvaničnicima.

Mitropolita Ilariona, koji je i predsjednik Odjeljenja spoljnih
crkvenih veza Moskovskog patrijarhata, primio je juče i premijer Igor
Lukšić.

“Aktivnosti koje sprovodi Vlada usmjerene su u cilju ostvarenja punog
jedinstva pravoslavlja u Crnoj Gori, bez pretenzija da se država miješa
u elemente kanonskog prava. Upravo taj princip nadnacionalnosti može da
bude osnova organizovanja jedinstvene pravoslavne crkve u Crnoj Gori
koja treba da bude podrška i oslonac državi Crnoj Gori. Sagovornici su
konstatovali da sva otvorena pitanja treba rješavati dijalogom, uz puno
razumijevanje i strpljenje, koje će doprinijeti kvalitetu i dugoročnoj
održivosti rješenja.


...............
Ruska crkva predlaže „konfederalni status“ za Crnogorsku mitropoliju

*
Ideju srpskom patrijarhu Irineju izneo mitropolit Ilarion, prošle
nedelje prilikom posete Beogradu * Moskovski „predlog za razmišljanje“
primljen „više nego hladno“




[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako je Danasu preneto, visoki predstavnik Moskve pozvao se na
politiku i praksu Ruske pravoslavne crkve nakon raspada Sovjetskog
Saveza, kada su formirane nove, nezavisne države, i kada su se javile
tendencije slične onima koje sada imamo u Crnoj Gori. Pravoslavne crkve u
Ukrajini, Belorusiji, Moldaviji i baltičkim zemljama, na primer, dobile
su značajnu samostalnost, koju su – u formi autonomije – već posedovale
pravoslavne ruske crkve u Japanu i Kini. U opisivanju ove situacije
naročito je mesto imala Ukrajina, gde je nakon sticanja nezavisnosti
došlo do raskola koji još nije prevaziđen, ali je Moskva dala
samoupravne prerogative pravoslavnoj crkvi te zemlje.
Podvučeno
je, međutim, da veća samostalnost nije značila i autokefalnost, jer su
sve ove crkve ostale u sastavu Ruske pravoslavne crkve.
Mitropolit
Ilarion, koji je drugi čovek Ruske crkve, upadljivo je isticao tokom
posete da je ovamo stigao sa „blagoslovom patrijarha moskovskog i cele
Rusije Kirila“, što predlogu za razmišljanje nesumnjivo daje veću
specifičnu težinu. Svojim je sagovornicima nove odnose ocenjivao da su
„kanonski čvrsti ali pragmatični“, slikovito ih predstavljajući kao
„konfederalne“.
Danasov izvor navodi da je na sastanku u
Patrijaršiji – kojemu je pored patrijarha Irineja prisustvovao i
ministar Vuk Jeremić sa svojim savetnikom Damjanom Krnjevićem – ideja
ruskog mitropolita Ilariona primljena „više nego hladno“. Možda bi
tačnije bilo kazati da je izazvala konsternaciju, precizirao je naš
sagovornik. O tome svedoči i zvanično saopštenje na sajtu SPC koje
navodi samo tehničke podatke o susretu.


------------------


Ovo je bilo suviše i za jednog Amfilohija Radovića . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
padreex

padreex


Datum upisa : 11.07.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPon Jul 25, 2011 9:40 pm

Naravno,samostalnost jednoj Crkvi se dodeljuje sa saglasnoscu svih Pravoslavnih Crkava.

Ovo sto Crnogorci rade,je isto kada bi ste vi napravili kucu u Crnoj Gori,i posle nezavisnosti,dodju Crnogorci i kazu,mars napolje-ovo je sada moje.

Upitanju je mala grupica ljudi,vernicima nije ni vazno da li ce biti SPC ili CPC,...No,ipak,slazem se da svaka drzava treba da ima i svoju Crkvu(samostalnu),ali je postupak za dobijanje samostalnosti poznat,...
Nazad na vrh Ići dole
http://emanuil.serbianforum.info/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Jul 28, 2011 1:44 pm

Evo ovoliko:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sramota.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Sep 29, 2011 12:48 pm

Hrvatski biskup traži prekid odnosa sa Srbijom

[You must be registered and logged in to see this image.]
Uvređen srpskim optužnicama za "branitelje"


----------------
Ruska crkva za zabranu Markesa i Nabokova

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ruska pravoslavna crkva traži da se dotični pisci zabrane jer "opravdavaju pedofiliju"
Zvaničnik Ruske pravoslavne crkve ocenio je danas da bi vlada
trebalo da istraži i zabrani knjige Vladimira Nabokova i Gabrijela
Garsije Markesa u kojima ti autori, po njegovom mišljenju, "opravdavaju
pedofiliju".Kako danas prenose svetske agencije, sveštenik
Vsevolod Čaplin, koji predvodi odeljenje Moskovske patrijaršije za
odnose s javnošću, govorio je o Nabokovljevom romanu "Lolita" i
Markesovoj knjizi "Sto godina samoće".
Zvaničnik je u izjavi radiju Eho Moskve, koju prenosi ruska agencija Interfaks,
naveo da bi dela dvojice pisaca trebalo isključiti iz nastave u
srednjim školama, zato što te knjige na romansiran način predstavljaju
"perverzne strasti koje ljude čine nesrećnima".
-----------
Obraz slagao za blagoslov SPC

[You must be registered and logged in to see this image.]


Starešina hrama protojerej stavrofor Radivoj Panić kaže da su članovi
"Obraza" bili kod njih i obavestili ih da u nedelju nameravaju da dođu
na liturgiju posle koje bi ispred Hrama Svetog Save započeli šetnju, za
koju je Obradović medijima objasnio da će se kretati centralnim gradskim
ulicama, do Saborne crkve, u isto vreme kada se bude održavala i "parada ponosa".
- Oni
su došli kod nas i rekli nam da imaju odobrenje policije za taj skup,
odnosno da im je u policiji rečeno da moraju da vide sa nama da li imamo
nešto protiv njihovog okupljanja. Na liturgiju može da dođe svako,
naravno bez ikakvih parola i bez bilo kakvog ometanja službe. A što se
tiče okupljanja ispred hrama, mi ne možemo ni da ga dozvolimo niti da ga
zabranimo, i to smo im i rekli. To je u nadležnosti policije jer se
radi o javnom prostoru
- kaže otac Radivoj Panić.
--------------



Bošnjačko nacionalno veće

Zukorlić pozvao Bošnjake na bojkot popisa stanovništva

[You must be registered and logged in to see this image.]---------------

Itd ,itd,itd.....ovo samo iz današnjih novina .


Sem SPC ,tj dela sveštenstva koje je direktno pomenuto (a i to se može tumačiti kao "peremo ruke " ) ostali sebi uzimaju pravo da pozivaju narod i sude o tome šta treba i šta ne treba -iako se ne radi ni o čemu što je iz njihovog "delokruga rada" -nego o stvarima koje se tiču države ?
SVI su isti.......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Sep 29, 2011 7:39 pm

Previse se mjesaju, ali politika je tako nastala.

Svatko voli biti farao, samo sumnjam da nitko od njih ima muda za to.
Volio bi zivjeti prije nego sto su vjere nastali, bio bi mirni zivot.
Ova diktatura i moc itd. ide mi na keks.

Zivim svoj zivot a ne kako oni hoce.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Sep 29, 2011 8:16 pm

padreex ::
Naravno,samostalnost jednoj Crkvi se dodeljuje sa saglasnoscu svih Pravoslavnih Crkava.

Ovo sto Crnogorci rade,je isto kada bi ste vi napravili kucu u Crnoj Gori,i posle nezavisnosti,dodju Crnogorci i kazu,mars napolje-ovo je sada moje.

Upitanju je mala grupica ljudi,vernicima nije ni vazno da li ce biti SPC ili CPC,...No,ipak,slazem se da svaka drzava treba da ima i svoju Crkvu(samostalnu),ali je postupak za dobijanje samostalnosti poznat,...

Vernicima verovatno nije posebno ,ali SPC jeste .Nije toliko problem ni "autokefalnost" , a ni "uhlebijenije" sadašnjeg vladike i sveštenstva -nego se radi o velikoj imovini . Crna Gora je potencionalno odlična destinacija ,i imati tamo imovinu nije šala ,a još je teže odreći se nečega što si smatrao "svojim"
No čak ni u "banana republikama " nije moguće baš razbojnički zauzeti i oteti nešto za čega nemaš papire da je tvoje . Kad se reše sadašnji nerešeni imovinski odnosi -onda će i crkve medjusobno rešiti svoja medjusobna neslaganja . Ruku na srce , logično je da Makedonci i Crnogorci traže autokefalnost -ni nama se ne bi dopalo da nema SPC ,nego da nam je "glavna "Ruska Pravoslavna Crkva recimo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Sep 29, 2011 10:48 pm

Danubius ::




Bošnjačko nacionalno veće

Zukorlić pozvao Bošnjake na bojkot popisa stanovništva

[You must be registered and logged in to see this image.]---------------


Зукорлићеви људи упали у полицијску станицу

Четворицу младића који су лепили плакате у Новом Пазару на којима је био позив на бојкот пописа становништва и парола „Тунис, Египат, Либија, Санџак“ полиција је легитимисала.
С обзиром да нису имали никакве легитимације приведени су у полицијску станицу.

Недуго затим, Зукорлићеви бандити са два аутомобила упадају на ограђени паркинг простор испред станице полиције и у саму станицу.

Прете полицајцима, од којих су неки побегли, кажу: „Како смете да хапсите наше људе?!“; и извлаче их из станице полиције.
Тиме су показали да праву власт у такозваном Санџаку има Муфтија.

Ко је дозволио Зукорлићу да буде јачи од државе Србије? – преноси Милован Дрецун.











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Sep 29, 2011 11:26 pm

cojle ::

Тиме су показали да праву власт у такозваном Санџаку има Муфтија.
.
Taj Zukorlić se nije pojavio juče -nego pre 20 godina . Ne znam tačno ,nisam pratio ,ali je valjda došlo do cepanje Islamske zajednice u Srbiji ,te valjda sada postoje dvojica "glavnih" -ovaj Zukorlić i muftija beogradski Muhamed Jusufspahić (inače jedan kul lik ) Ovaj drugi nema stvarni uticaj -jer većina muslimana žive u Sandžaku -te su sve vlasti do sada koristile uticaj verskih vodja tamo dole -da bi dobile glasove .Sada se ovaj izgleda sasvim otrgao u umislio da vodi neki svoj "džihad" ,šta li ? Muftijama je mesto u džamijama ,a ne po političkim tribinama .(uostalom ,isto važi i za popove i "svećenike " -nemaju oni šta da traže u politici )
A ovaj slučaj je jasan -šta tu ima da se priča ? Nemaš lične dokumente -zna se procedura.Upao si u policijsku stanicu ? Zna se procedura . Da je policija upotrebila i vatreno oružje -nije prekomerna upotreba sile .
Uostalom ,takvi plakati su i protivzakoniti -jer imamo zakon o popisu stanovništva koji je donet još 2009 .
Zna se ko je obuhvaćen popisom (da ne duljim, državljani republike Srbije svakako ) i postojii zakonski okvir gradjanske obaveze -dakle nije to anketa koja se dobrovoljno popunjava .
NIKO NIJE OBAVEZAN da se izjasni o nacionalnoj i verskoj pripadnosti ako to ne želi -i to je obuhvaćeno zakonom -ali neke stvari su ozbiljne i važne za sve nas -i niko nema pravo da tako nešto bojkotuje -a još manje da poziva na bojkot .
Da sam na mestu državnih organa - ja bih se pozabavio ozbiljnije ovim likom.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyUto Okt 18, 2011 9:59 pm

Patrijarh najglasnija opozicija

Izvor: Danas
Beograd -- Patrijarh Irinej, postao najglasnija
opozicija vlasti u Srbiji kada je reč o odnosu prema EU i uslovima za
nastavak evropskih integracija, piše „Danas“.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto: Tanjug

On
je svojim oštrim izjavama o EU i Kosovu zauzeo stav čak oštriji od
velike većine opozicionih partija i, sa izuzetkom radikala, jače od njih
ističe potrebu odustajanja Srbije od evropskog puta.
Patrijarh
srpski izjavio je prekjuče u Jagodini da je pred Srbijom veliko
iskušenje, jer joj nude da uđe u Evropu, ali sa „strašnom cenom“ - da se
odrekne Kosova i Metohije.

„Ako treba da žrtvujemo KiM da
bismo ušli u Evropu, da im se onda zahvalimo na njihovoj dobroti i
ljubavi. Neka nas ostave same, neka nam ne čine ono što su nam nedavno
učinili, a da naše Kosovo ostane sa nama“, rekao je patrijarh posle
parastosa koji je služio kod Spomenika Jagodincima poginulim za
oslobođenje i ujedinjenje od 1912. do 1918. godine.
Podsetimo, poglavar SPC je i sredinom septembra, prilikom odlaska u
Kosovsku Mitrovicu, u posetu Srbima na barikadama, poručio: „I ako
stradate, znate zašto stradate, ako budete morali krv da prolijete,
znate zašto to činite. To je sveto mučeništvo i odbrana svete zemlje. To
je poruka naše crkve, episkopa i arhijereja i onih koji se brinu o
vama.“


Nešto kasnije, 7. oktobra, u manastiru Mileševa, u
društvu ruskog ambasadora Aleksandra Konuzina, patrijarh Irinej je,
između ostalog, poručio da je srpski narod imao „puno prijatelja, bar
smo tako mislili, mnogi od njih stali su na stranu onih koji nas ne vole
i koji nas mrze“. „Ostali smo sa malo prijatelja, ali ostali smo s
našim najvećim prijateljem, ruskim narodom“, zaključio je Irinej.


Živica Tucić, verski analitičar, kaže da je
javnost u Srbiji podeljena oko teme evrointegracija, pedesetak odsto je
za, dok je ostatak neodlučan ili protiv.

„U tih 50 odsto koji
su za EU ima i vernika SPC i ono što patrijarh govori nije u skladu s
njihovim interesima. Ipak, patrijarhove reči neće imati veliki uticaj na
promenu njihovog mišljenja, jer se crkva ovde shvata više u
tradicionalnom smislu, kao mesto gde se krsti, venčava i sahranjuje. U
tom smislu, politički uticaj SPC je ograničen“, smatra Tucić.


On podseća da su crkve i sve verske zajednice prilikom usvajanja Zakona o
zabrani diskriminacije u svom zvaničnom saopštenju navele da neće
stajati na putu evropskih integracija i da će ga pomagati. Na pitanje
Danasa šta se desilo u međuvremenu, pa je SPC došla do pozicije koja se
može tumačiti i kao „antievropejstvo“, Tucić ističe da je
evroskepticizam porastao u celom društvu.

„Crkva bi trebalo da
pitanje Kosova prepusti državi da rešava i da ima u vidu ne želje, nego
realnu situaciju“, zaključuje Živica Tucić.
------------
Ja bih samo zapitao gospodina Patrijarha , a i sve druge iz "tvrdog krila" SPC ,koji eto ,otvoreno pozivaju da se "gine na barikadama" ,citiram :
„I ako
stradate, znate zašto stradate, ako budete morali krv da prolijete,
znate zašto to činite. To je sveto mučeništvo i odbrana svete zemlje. To
je poruka naše crkve, episkopa i arhijereja i onih koji se brinu o
vama.“
zašto onda nema njega i svih drugih crnih mileševskih anđela ,te ideologa iz raskoša svojih vladičanskih palata onda tamo sa ljudima -da daju primer ?
"Besede"-pa sednu u svoje Audije i Čirokije i pobegnu što dalje.

Takve poruke su dovele do onoga do čega su dovele u Hrvatskoj -a upravo oni su prvi pobegli .
Na šta ovo liči -na pozivanje onih ljudi tamo na "mučeništvo" i smrt radi vere i zemlje ? Pa nije valjda proglašen džihad ,pa trebaju takve izjave ?

Pokojni patrijarh Pavle ,pokoj mu duši je uvek smirivao i pozivao na razum .

Jedino ako gospodin Irinej nema nameru da postane novi Čarnojević ,jer se to ne daj Bože lako može desiti sa ovakvim nastupom -umesto strpljivih pregovora.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySre Okt 26, 2011 9:16 am

SVEŠTENIK NIKODIM KAŽNJEN SA 900 EVRA ZA GOVOR MRŽNJE




Utorak, 25. Oktobar, 2011.|

Autor: Novinske agencije






[You must be registered and logged in to see this image.]

PODGORICA - Zbog izjave da je "crnogorska nacija produkt ljudskih
sujeta i slabosti, a generalno tvorac crnogorske nacije zapravo đavo",
sveštenik Nikodim Bogosavljević kažnjen je sa 900 eura, pišu Dnevne
novine.

On je marta ove godine tu izjavio dao na Radiju Svetigora.

Zbog te izjave mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije je razrešio
je dužnosti sveštenika Bogosavljevića 29. marta ove godine.

Crnogorsku naciju nije stvorio Bog nego je ona plod ljudskih sujeta i
slabosti, a generalno je tvorac crnogorske nacije đavo u suštini stvari,
rekao je tada iguman manastira Dajbabe, protosinđel Nikodim
(Bogosavljević) u emisiji Pitajte sveštenika Radija Svetigora. Na
pitanje slušaoca kako se izjasniti na sledećem popisu stanovništva u
slučaju ako se otac u porodici izjašnjava kao Crnogorac, a sinovi kao
Srbi, a ima i razmirica u porodici, Nikodim je rekao da je situacija
teška, ali “ne i nerešiva”.
------------
Zbog te izjave mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije je razrešio
je dužnosti sveštenika Bogosavljevića....


A onda je licemer ,protiv kojeg se vode nekoliko procesa za govor mržnje (od gejeva (nakot sodomski itd) do Vuka Draškovića (lud ,"bolestan") članova Crnogorske vlade (malomozgići ) ,predstavnika medjunarodne zajednice ( nacisti ) američki predsednik (smrdi nečoveštvom ) lično nastavlja sa istim -i još uvek ,bez sudskog epiloga ?

Srpski kardinal Rišelje ,je sudeći po poslednjim izjavama , već zatrovao i novog Patrijarha ,kao da je i on već pod njegovom šapom .
A šta i očekivati od čoveka koji je na samrtnoj postelji pokušao obmanuti patrijarha Pavla da potpiše ostavku ? Samo ga je Pavle ,i onako star i bolestan izbacio kao kofer -a ovi vajni politikanti ga se boje kao samog djavola .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Jan 05, 2012 5:06 pm

Region | četvrtak 5.01.2012 | 15:50



"Misa u Zagrebu sramota Evrope"



Izvor: Tanjug


Tel Aviv -- Mise koje su držane povodom 51.
godišnjice smrti Ante Pavelića u Zagrebu i Splitu su sramota Evrope,
kaže glavni lovac na nacističke zločince Efraim Zurof.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Direktor
jerusalimskog ogranka Centra "Simon Vizental" je u članku pod naslovom
"Nacistički memorijal u Hrvatskoj sramota za Evropu", napisao i da takve
mise u čast Pavelića označavaju obnovu tradicije započete devedesetih
godina 20. veka nakon što je Hrvatska postala nezavisna.

"U odgovoru na proteste Centra Vizental, mise su posle
prestale i odgovorni sveštenik Vjekoslav Lasić je napustio Hrvatsku, ali
se na nesreću vratio pre nekoliko godina i nastavio sa svojom
neofašističkom aktivnošću bez kažnjavanja", naveo je Zurof.

On
je podsetio da je Hrvatska uveliko na putu da postane član Evropske
unije, a da članstvo u tom bloku zemalja zavisi od prihvatanja njenih
vrednosti i normi.

"Da li je memorijalna misa za jednog od najvećih ratnih zločinaca saglasna sa članstvom u EU?", pita se lovac na naciste.

"Tužna istina je da je u vezi s tim Evropska unija sasvim promašila u
bavljenju ponovnom pojavom neofašizma i promicije iskrivljavanja
Holokausta", napisao je Zurof.

Kao primere je naveo Litvaniju,
Latviju, Estoniju, Međarsku i Rumuniju koje su, kako tvrdi, preduzele
aktivne korake da ponovo ispišu svoju istoriju Drugog svetskog rata,
minimizirajući ili pokušavajući da sakriju "jako značajnu ulogu" koju su
igrali njihovi sunarodnici u zločinima Holokausta, sa jedva kojom reči
protesta ili osude iz Brisela.

Napisao je i da se u Hrvatskoj nije čula nijedna reč protesta zbog nedavnih misa, umesto ljutnje i demonstracija.
-----------
Nego šta je nego sramota za Hrvatsku -i nije prvi put da se "crkva u Hrvata" tako mnogo "krščanski milosrdno" odnosi prema onima koje prati odrednica "ustaštvo " .
Nisu bolji ni pojedini naši mantijaši -i oni se utrkuju ko će "blagosloviti " kakvog profašističkog "patriotu " -kriminalca koji zastupaju "srpske nacionalne interese" na način da nas svet prezire .

Da ne bi slučajno nekoga zaobišao -ni "ulema" u Bosni nije puno bolja -možda od svih nabrojanih ,samo u većoj tišini muti u pozadini sa raznim militantim islamskim fundamentalistima .
Sve je to isto društvo -i da se ja pitam ,nijedne "mantije " ne bi bilo nigde gde se nešto odlučuje od državnog interesa -a za svaku svinjariju -sud kao i za svakog gradjanina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySub Jan 14, 2012 7:16 pm

Region | subota 14.01.2012 | 11:43



Amfilohije: Neronovsko nasilje



Izvor: Beta


Podgorica -- Mitropolit SPC u Crnoj Gori Amfilohije
osudio je "neronovsko nasilje" nad narodom u Libiji, Avganistanu, Iraku i
na Kosovu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Tanjug, arhiva

On
je na proslavi nove godine po Julijanskom kalendaru pozvao one "koji su
se obogatili na grbači naroda" da vrate "oteto" bogatstvo.

Mitropolit
Amfilohije je posle ponoći, između petka i subote, na skupu posvećenom
dočeku Nove godine podržao Crnogorsku akademiju nauka i umetnosti, koja
se protivi ujedinjenju sa Dukljanskom akademijom nauka i umetnosti.
Spajanje dve akademije, pod imenom Crnogorska akademija nauka i umetnosti, predviđa predlog zakona o CANU.

Današnji podgorički listovi objavljuju potpuno različite podatke o
broju prisutnih na dočeku takozvane Pravoslavne nove godine, ispred
Crkve Svetog Đorđa.

List "Vijesti" navodi da je bilo "nekoliko
hiljada", a "Dan" da se prošle noći, na dočeku Nove godine po starom
kalendaru, okupio "do sada najveći broj građana iz većine gradova Crne
Gore".

List "Pobjeda", međutim, navodi, na naslovnoj stranici, da se pred Crkvom Svetog Đorđa okupilo "oko hijadu građana".

Najveći broj prisutnih, prema navodima tog lista, napustio je skup pre nego što je mitropolit Amfilohije održao moleban.
----------
Što se tiče bogaćenja na grbači naroda - dovoljno je da se pogleda vozni park vladika i njihovi "dvori" -pa da sve bude jasno .
A što se političkih istupa ovog pravoslavnog Rišeljea ....tome više nema kraja .

Ne samo da negira nacije ,baca anateme ,tetoši desničare i ekstremiste ,poziva na rušenje vlasti sad već u dve zemlje -sad se pozabavio i medjunarodnim odnosima -i to na pravoslavnu novu godinu ,mitinge drži?

Ovome ništa sveto nije ........ [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Jan 27, 2012 6:03 pm

Obezbeđenje
SPC u belim mantijama sprečilo je 27. januara zvaničnike Novog Sada i
pojedine ambasadore da uđu u prostor predviđen za zvanice tokom pomena
žrtvama Novosadske racije.

Izmedju ostalih -i Izraelskog ambasadora .

Ko je dao pravo SPC da drži monopol nad pomenom žrtvama racije ,kada je sve vreme rata saradjivala sa profašističkom Nedićevom vladom ,a pojedini predstavnici crkve su se direktno stavili na tu stranu -kao pop Momčilo Djujiž recimo ? Sramota !



[You must be registered and logged in to see this image.]Pripadnici crkvenog obezbeđenja tokom obeležavanja godišnjice Novosadske racije

Obratite pažnju na maskirnu uniformu ispod mantije ! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyNed Mar 11, 2012 11:18 am

MONAHINJE OVLASTILE HRISTA DA IZABERE RUSKOG PREDSEDNIKA




Nedelja, 11. Mart, 2012.|

Autor: Agencija BETA


Monahinje manatria Pokrvoskog izbor predsednika Rusije
prepustile Isusu Hristu, a poglavar Ruske pentekostalne crkve Putina
proglasio za cara Solomona






[You must be registered and logged in to see this image.]




MOSKVA- Predsednik oblasne izborne komisije u Verhoturju, koji
važi za duhovni centar Urala, Vladimir Mostovšakov, saopštavajući
konačne rezultate izbora za predsednika Rusije, rekao je da su sve
monahinje manastira Pokrovskog prepustile izbor budućeg šefa države
Isusu Hristu.




Kako prenosi Verska informativna agencija, Mostovšakov je kazao
da monahinje "nisu bile spremne da svoj glas daju nijednom kandidatu
već su na listiću napisale 'Ja sluškinja Božja poveravam Gospodu našemu
Isusu Hristu da izabere dostojnu glavu državi'".




Dodao je da su sve monahinje Pokrovskog manastira izašle prvi put na izbore.



Komisija je konstatovala da monahinje nisu bojkotovale izbore, niti precrtale listice, tako da su oni priznati kao važeći.



Na izbore u Verhoturju je izašlo 56 odsto glasača, a Vladimiru Putinu
poverenje je ukazalo 79 odsto njih. Na drugom mestu je lider komunista
Genadij Zjuganov koji je osvojio 9 odsto glasova.



Ruski patrijarh Kiril je u svojoj čestitki budućem predsedniku Rusije
Putinu istakao da su njegovoj pobedi doprineli arhijereji, sveštenici,
monasi i vernici.





Poglavar: Putin kao car Solomon



Poglavar Ruske pentekostalne crkve, koja ima 400.000 vernika, Sergej
Rjahovski, uputio je naknadno čestitku pobedniku na predsedničkim
izborima, premijeru Vladimiru Putinu.



"Kao nekada biblijski car Solomon, vi ste izabrani da vladate
brojnim narodom, molitveno vam želim da vam Gospod daruje kao i Solomonu
srce razumno, kako bi sudili narodu i razlikovali dobro od zla" -
navodi se u ovoj nesvakidašnjoj čestitci.




Rjakovski ističe,kako navodi Verska novinska agencija, da je
većina pripadnika ove crkve protestantske orijentacije glasala za
Putina, i njegova pobeda je dobar znak da će se politika međureligijskog
mira u Rusiji "uspešno produžiti".




U ruskim protestantima Putin je mogao da vidi, smatra Rjakovski, "verne služitelje Bogu", iskrene vernike koji žive u biblijskoj Čistoti. "Mi strogo sledimo reč Božju: Boga se bojte, cara poštujte".



Verska novinska agencija dodaje da je Solomon bio car drevnih Jevreja,
deset vekova pre nove ere, mudar vladar i graditelj Jerusalimskog
hrama.



Vladao je 37 godina, mada je sam doprineo propasti svoje zemlje, zbog mnogoženstva, imao je harem sa 700 žena, i rasipništva.



Razgnevio je Boga jer je u starosti na kratko priklonio paganskom kultu. Nakon njegove smrti carstvo se podelilo.



Otuda, i pored Solomonove mudrosti i blagostanja koje je doneo zemlji,
Putina porediti sa njim ne smatra se među analitičarima u Moskvi
"najsrećnijim", komentariše Verska agencija.
---------
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySre Mar 14, 2012 7:34 pm

CRKVA ZABRANILA PROJEKCIJU PARADE U DUBROVNIKU

DUBROVNIK - Srpski film “Parada” reditelja Srđana Dragojevića u poslednjih mesec dana izazvao je neviđeno zanimanje u Hrvatskoj, ali Dubrovčani ga još nisu videli.

Kako sada stvari stoje to se neće desiti dok se ne završi renoviranje jedinog zimskog bioskopa u gradu “Sloboda”.

Za potrebe prikazivanja filmskih projekcija koristi se dvorana “Visia”, koja je u vlasništvu Dubrovačke biskupije.

Međutim, predstavnik Crkve nije dozvolio da se film “Parada” prikazuje u dvorani “Visia”, piše Slobodna Dalmacija.


Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySre Mar 14, 2012 9:29 pm

Biskup Uzinić: "Parada" se kosi sa svim načelima Katoličke crkve

- Crkva nije zabranila prikazivanje filma Parada u Dubrovniku, jedino smatramo da svoj prostor ne možemo ustupiti za projekciju ovog filma iz više razloga, a jedan je i taj što se tematika kosi sa svjetonazorom Katoličke crkve kada je u pitanju odnos prema homoseksualnosti - kazao je na konferenciji za novinare biskup dubrovački msgr. Mate Uzinić suočen, kako je naveo, sa brojnim novinarskim upitima kojim su ga na temu neprikazivanja filma “Parada” srpskog redatelja Srđana Dragojevića obasuli brojni mediji.

- U Crkvi vlada načelo supsidijarnosti, što među ostalim znači da ja ne moram znati nešto što znaju ljudi na nižim razinama dužnosti, pa sam tako tek jutros saznao za odluku koja je donesena o neprikazivanju filma “Parada” u prostoru kina Visia kojim gospodarimo. Svakako, stojim iza odluke koju su donijeli moji suradnici - istaknuo je biskup Uzinić obrazloživši razloge neprikazivanja filma još detaljnije:

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Biskupski ordinarijat dijeli zajednički ulaz u kino Visia te smo smatrali da bi plakatiranje postera filma moglo odaslati krivu poruku da se radi o blagonaklonom pogledu na homoseksualnost koju Dubrovačka biskupija podržava, a koji nije usklađen s pogledom Katoličke crkve. Drugi razlog je političke naravi, a vezan je uz Domovinski rat u kojem je Dubrovnik dosta pretrpio.

- Naime, u filmu su sve suprotstavljene strane stavljene “pod isti nazivnik” što smatramo nezgodnom porukom za ovaj Grad i građane. Dakle, zbog odudaranja od stavova Katolične crkve i odnosa prema Domovinskom ratu, u našem prostoru “Parada” neće biti prikazana. No, slobodan je svatko tko ga želi pogledati.- naveo je razloge biskup Uzinić te izrazio i svoj osobni stav o problematici kojom se film bavi:

- Premda ne podržavam parade, a još manje nasilje, smatram da je parada način na koji se želi isprovocirati, a ne samo propagirati jedan stil života. No, s gnušanjem gledam na nasilna događanja koja su se dogodila na paradama u Beogradu i Splitu. Svatko ima pravo na življenje svoje seksualnosti u smislu da ne vrijeđa drugu osobu. Smatram da svrha parade nije propagirati jedan način življenja već i provocirati one koji drugačije misle. Netko može biti homoseksualac, ali za Katoličku crkvu, on živi grijeh. - kazao je biskup Uzinić.

Na novinarsko pitanje jeli istina da su se u prostoru kina Visie do sada prikazivali filmovi neprimjerene tematike za taj prostor, biskup je odgovorio:

- Istina je da su prikazivani filmovi koji odskaču od našeg svjetonazora. To je bila pogreška. “Prošli” su, a da nismo to primjetili, no ubuduće ćemo o tome više voditi računa - zaključio je biskup dubrovački msgr. Mate Uzinić.

- U filmu se okupljanju krijumčari i šverceri iz cijele ex Jugoslavije, a homseksualci su iskorišteni samo kao paravan za izjednačavanje žrtve Domovinskog rata i agresora. Snažna poruka koju ovaj film šalje zapravo je ismijavanje žrtve rata. Ni neki hrvatski filmovi u Visii nisu mogli “proći”, pa nitko nije dizao ovoliku buku - zapitao se Tihomir Oreč, direktor tvrtke u vlasništvu Biskupskog ordinarijata koja gospodari dvoranom Visia.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 10:23 am

Samhain ::
Biskup Uzinić: "Parada" se kosi sa svim načelima Katoličke crkve

Licemerno kao i uvek .
Bez obzira šta lično mislim o filmu Andželine Žoli -činjenica je da je ovaj film tamo prikazan , bez ikakve cenzure ,iako obiluje scenama nasilja pa i uslovno rečeno ,i seksa u najgorem mogućem svetlu ,a i medjunacionalnom mržnjom .
"Parada" -film koji je napravljen pre svega da propagira toleranciju -treba zabraniti ? Čak i onda kada se kroz celu priču humorom prikazuje i medjuetnička tolerancija ,pa i na ovakav način ?

Mantijaško licmerstvo ,i udarac hrvatskom društvu koje teži demokratskim slobodama -bar deklativno .Ovo bar taj deo javnosti ne sme mirno da gleda,niti da dopusti da biskupske konferecije odredjuju šta se sme a šta ne sme .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 10:31 am

licemjerstvo bi bilo da u cijeloj HR zabrane film. si ti uopće pročitao text pre odgovora?


filmski.net
Parada možete pogledati ...
15.03.2012 CineStar Split 16:00
15.03.2012 CineStar Zagreb 16:50
15.03.2012 CineStar Novi Zagreb 17:40
15.03.2012 Cinestar Arena IMAX 19:00
15.03.2012 Cinestar Zadar 19:00

jutarnjilist.hr
Nepoželjan im film koji je pogledalo 150.000 Hrvata: Crkva u Dubrovniku zabranila Paradu
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 11:25 am

Samhain ::
licemjerstvo bi bilo da u cijeloj HR zabrane film. si ti uopće pročitao text pre odgovora?


Pa ja nigde ni ne kažem da je film zabranjen u Hrvatskoj . Ja samo kažem da je licemeran postupak ovih dubrovačkih mantijaša i da hrvatska javnost treba da reaguje . Dubrovačka ne može ništa -njihov bioskop -njihovo pravo da zabrane .
A prevashodno sam reagovao zbog mešanja crkve u sve i svašta ,pa da uslovno kažem i u kulturu ,što šteti samom ugledu države .
Opet -bez obzira šta mislim o filmu Andjeline Žoli ,Republici Srpskoj a i Srbiji sigurno nije doprinelo pozitivnom imidžu zemlje da jedan čovek svojom voljom "zabrani" ili da desničarske grupe prete danima svima koji se usude da dodju da ga i pogledaju ? Ili ono što su izjavljiavli i radili pojedini sveštenici (i visoki velikodostojnici SPC )u vezi održavanja gej parade u Beogradu i najavi snimanja i premijere ovog filma .
Najveće licemerje je što se ovde radi o gospodi iz Katoličke crkve -a upravo kod njih ,u odnosu na brojnost klera -je homoseksualnost vrlo raširena . Ovo je vrlo osetljivo -i ako zabrane u Dubrovniku ,već će se naći hor narikača koji će zabranu tražiti i na drugim mestima , gde kler ima uticaja .
Zna se ko i kako i zašto može da zabrani jedan film -to je regulisano zakonom ,a sve van toga je zabrana i oduzimanje prava na slobodnu volju .Da sam ja Dubrovčanin -ne bi me zadovoljilo objašnjenje -idi u Zadar ili Split pa gledaj tamo , biskup ne dopušta ovde . Ko su bre oni da odlučuju umesto nas , valjda nismo maloumni ,pa ćemo sami oceniti šta je šta ? Iznajmljuješ prostoriju ,za to ti se plaća -ko si ti da odredjuješ šta se tamo može a šta ne prikazati ? Ili ti svojina daje pravo i da ucenjuješ ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 11:29 am

stavila sam link, no očito ga nisi pročitao. i odgovaraš na jednu vijest mješajući babe i žabe.


JUTARNJI LIST = HRVATSKE NOVINE

Nepoželjan im film koji je pogledalo 150.000 Hrvata: Crkva u Dubrovniku zabranila Paradu

Vlasnik dvorane 'Visia' odbio je prikazati popularni film Srđana Dragojevića

Iako je srbijanski film “Parada” redatelja Srđana Dragojevića u posljednjih mjesec dana izazvao neviđeno zanimanje među hrvatskom kinopublikom, Dubrovčani ga (još uvijek) nisu uspjeli vidjeti, javlja Slobodna Dalmacija.


Parada osvojila tri nagrade na Berlinaleu, Zlatni medvjed za talijanski film 'Cezar mora umrijeti'

Nedvojbeno najprihvaćeniji film od publike iz cijele regije, koji je u Hrvatskoj do sada vidjelo 150.000 gledatelja i kojemu nije promakla ni nagrada s jednog od najvažnijih filmskih festivala u Europi i svijetu - Berlinalea, dobio je “crveno svjetlo” za prikazivanje od Crkve u Dubrovniku, koji se diči statusom grada kulture.

Zbog renoviranja jedinoga gradskog zimskog kina, znakovita imena “Sloboda”, dubrovačka institucija u kulturi Kinematografi Dubrovnik “gost” je u dvorani “Visia”, prostoru kojim gospodari Dubrovačka biskupija.

Kako se suradnja Kinematografa Dubrovnik s vlasnicima dvorane “Visia” - tvrtkom “Benfortuna” d.o.o. - zasniva na programskoj koncepciji koju “amenuje” predstavnik Crkve, film “Parada” nije prošao njihov minimum uvjeta da bude prikazan u dvorani “Visia”.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 11:34 am

Danubius ::

Da sam ja Dubrovčanin -ne bi me zadovoljilo objašnjenje -idi u Zadar ili Split pa gledaj tamo , biskup ne dopušta ovde . Ko su bre oni da odlučuju umesto nas , valjda nismo maloumni ,pa ćemo sami oceniti šta je šta ? Iznajmljuješ prostoriju ,za to ti se plaća -ko si ti da odredjuješ šta se tamo može a šta ne prikazati ? Ili ti svojina daje pravo i da ucenjuješ ?

Da sam ja dubrovčanka, ili bi čekala da se zimsko kino opremi i film tu bude prikazan, ili bi baš otišla u split zadar. film nije generalno zabranjen u dubrovniku, a biskup je dao svoj razlog zašto ga ne puštaju u SVOJIM prostorijama. jer nije gradonačelnik zabranio prikazivanje filma, kao što je šef kinocentra u BL zabranio prikazivanje anđinog filma. banjalučani su ako su htjeli morali isto za Bg :D

pošto spoiminješ anđu stalno i nju uspoređuješ, a ne znamo dali je njen film u gore pomenutom kinu gledan. njen film nije moguće gledati u BL i to ne od strane vlade, niti crkve nego:
Citat :

Tamošnji ministar prosvjete i kulture, Anton Kasipović kaže kako njegovo ministarstvo ne zabranjuje niti odobrava prikazivanje filmova, a distributer filma za RS i direktor Multipleksa Palas u Banjaluci, Vladimir Ljevar kaže da će u svom kinu puštati filmove koje ljudi hoće gledati, a s ovim ostvarenjem to nije slučaj.

- Taj film definitivno neće biti prikazan u Banjaluci i to je moja odluka. Ja određujem što će igrati u Palasu, a što ne - odlučan je Ljevar.
LINK ka cijelim vijestima ->[You must be registered and logged in to see this link.]

hm, ko je on da zabranu dodijeli? on lično odlučuje i fertig.. pa ti gledaj :D
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 12:39 pm

Samhain ::
a biskup je dao svoj razlog zašto ga ne puštaju u SVOJIM prostorijama
Pa izgleda da u "svojim prostorijama" to ide "live "? [You must be registered and logged in to see this image.]

| četvrtak 15.03.2012 | 10:16

Hrvatski župnik zlostavljao dečake

Izvor: Jutarnji list, Slobodna dalmacija


Zagreb -- Zadarski nadbiskup zabranio održavanje
misa penzionisanom svešteniku don Nedelju Ivanu iz Bibinja u Hrvatskoj,
zbog optužbi da je zlostavljao preko sto dečaka.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Print skrin teksta iz Jutarnjeg lista
Kako saznaje Slobodna Dalmacija, ceo slučaj je preuzeo Vatikan.
Naime,
kako piše Jutarnji list, bibinjski župnik više od 20 godina držao je
mise, ispovesti, venčavao, krstio, pokrenuo je izgradnju mesne crkve,
zbog čega je dobio i nagradu za životno delo Opštine Bibinje i postao
počasni građanin tog mesta.


Međutim, sada su stigle strašne optužbe na njegov račun, da
je za svo to vreme sistemski i perfidno seksualno zlostavljao mlade
dečake koji su bili ministranti ili koji bi mu dolazili na ispovest.
Prema svedočanstvima tih dečaka, župnik ih je dirao po genitalijama,
skidao im odeću, ispitivao ih o mastrubaciji, pipao i grlio, piše dalje
Jutarnji list.

Ceo slučaj izašao je u javnost kada je nekoliko
njegovih žrtava, danas već odraslih muškaraca, zajedno prijavilo slučaj.
Pošto broj župnikovih žrtava svakodnevno raste, pretpostavlja se da ih
je bilo, za svo vreme njegovog delovanja koje j etrajalo preko 20
godina, bar sto.

Jutarnji list dodaje da se sumnja i da se don
Ivan prema nekim žrtvama ophodio još okrutnije, nego prema onima koji su
prijavili ceo slučaj, jer među mnogima vlada zavet ćutanja.

Prema tvrdnjama tog lista, tako bi ovaj pedofilski skandal mogao postati najveći u Hrvatskoj.

U međuvremenu, reagovala je i Zadarska nabiskupija iz koje je saopšteno
da je istraga o celom slučaju u toku i da se do daljnjeg bibinjskom
županu zabranjuje držanje svete mise i ispovesti.
Modus operandi


Slučaj je zadarskom nadbiskupu Želimiru Puljiću prijavio jedan
hrvatski iseljenik, tokom njegovog boravka u Njujorku, i sve mu
ispričao, tražeći hitnu istragu.

Istraga je ubrzo i pokrenuta i
u okviru nje došlo se do ispovesti više žrtava, tako da je sva
dokumentacija poslata u Vatikan u Kongregaciju za nauk vere gde je sada
pokrenuta službena istraga, što je nadbiskup Puljić takođe potvrdio u
izjavi za Zadarski list.

Prema dosadašnjim ispovestima, don
Ivan je prilikom držanja ispovesti pozivao dečake u sakristiju umesto u
ispovedaonicu. Kada bi mu oni okajavali griehe najviše ga je zanimalo da
li masturbiraju i tražio od njih da opisuju kako to rade i šta pritom
zamišljaju. Pošto je don bio naočite građe uspevalo mu je da
ispovedaonike zastraši i da im naredi da ne pričaju ukoliko bi ih
prilikom ispovesti dirao, grlio i ljubio.

Prema neslužbenim informacijama pred mnogima se, dok bi ih dirao, i samozadovoljavao.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 12:43 pm

vidim da je stobom diskusija jako .. efikasna :smile santa :
kakve veze sad ima pedofilija sa prikazivanjem filma "Parada"???
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 12:52 pm

Danubius ::


Mantijaško licmerstvo ,i udarac hrvatskom društvu koje teži demokratskim slobodama -bar deklativno .Ovo bar taj deo javnosti ne sme mirno da gleda,niti da dopusti da biskupske konferecije odredjuju šta se sme a šta ne sme .
Danubius ::


| četvrtak 15.03.2012 | 10:16

Hrvatski župnik zlostavljao dečake

Izvor: Jutarnji list, Slobodna dalmacija


Zagreb -- Zadarski nadbiskup zabranio održavanje
misa
penzionisanom svešteniku don Nedelju Ivanu iz Bibinja u Hrvatskoj,
zbog optužbi da je zlostavljao preko sto dečaka.


to što jedna budala ne može svoju kitu da drži ispod kute ne odobrava ni biskupija, po tome je i reagovala. ali mi se ovdje igramo skakanjem po temama i nema smisla :smile santa :
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 1:10 pm

Samhain ::
vidim da je stobom diskusija jako .. efikasna [You must be registered and logged in to see this image.]
kakve veze sad ima pedofilija sa prikazivanjem filma "Parada"???
Ima veze sa homosekusalnošću -čime se bavi fim "Parada" .
Ne samo u ovom slučaju (koji po vokaciji jeste pedofilija ,ali sa homoskesualnom odrednicom ) mnoštvo ovakvih slučajeva ,baška kad se radi o katoličkim župnicima ,i to u Hrvatskoj -naći ćeš na temi "Homoseksualnost u crkvama" i slažem se da ne treba na ovoj da proširujemo raspravu .
Meni to izgleda kao ona izreka " Ko o čemu, k..va o poštenju"
Samo želim reći da je krajnje licemerno zabraniti film sa ovakvom tematikom,sa onakvim objašnjenjem -a u "svojoj kući" zataškavati na stotine slučajeva koji su sem homoseksualnosti vezani i za pedofiliju ,i da nadalje smatram da takvi postupci loše izgledaju po imidž jedne zemlje -ukoliko je u pitanju stepen ljudskih prava , sloboda , i demokratije .
A najviše mislim da crkve trebaju da gledaju svoja posla -a ne da se u x slučajeva mešaju u nešto za čega je zadužena država i njeni mehanizmi -pa makar se radilo i o nadležnosti ministarstva kulture .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyČet Mar 15, 2012 1:21 pm

pedofilija.. mmh, i ti si muškarac. ne češljaj sve preko jednog češlja. u svakom leglu ima kukolja - katolička crkva ne odobrava ni homoseksualnost, kao ni pedofiliju. za inkviziciju se papa izvinuo čovječanstvu, što naravno ne ublažava niti briše povijest. dakle za tebe su svi svećenici ili homosexualni, ili pedofili? tematika homosexualnost se u srbiji prima otvorenih ruku :) daj molim te. gore u postovima si nabacao hrvatsku, anđin film, sad prelazimo na pedofilnog svećenika i spajamo pedofilnost sa homosexualnosti jer to u kontextu ovom sad odgovara.

nije crkva generalno zabranila taj film u HR. najbolje je sve u jedan koš i svi su fuj loši.

koliko pedofila ima u svijetu? da li je svaki muškarac pedofil? homosexualan? ne nije
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyUto Apr 10, 2012 9:34 am

Katolička crkva nasrnula na Obamu zbog kontracepcije


Planeta,
16:03, 09.04.2012.

Sukob crkve i predsednika Amerike vodi se zbog uvođenja kontracepcije u zdravstveno osiguranje

[You must be registered and logged in to see this image.]


VAŠINGTON - Sukob Katoličke crkve u Americi i predsednika Baraka Obame
oko uvođenja kontracepcije u zdravstveno osiguranje ponovo se
razbuktao, pošto su crkveni velikodostojnici ocenili da se država na taj
način meša u verske slobode.

Kardinal Timoti Dolan rekao je, gostujući na SiBiEs Njuz (CBS News) da crkva nije želela sukob, ali da se neće ni povući.

Vlada se, smatra kardinal, radikalno meša u unutrašnja pitanja crkve i
vere, što ne bi smela da radi. On je to izjavio povodom želje Obamine
administracije da kontracepcija postane obavezni deo zdravstvenog
osiguranja i za zaposlene u školama, fakultetima, bolnicama i drugim
mestima, čiji su poslodavci verske institucije.

Bela kuća je nedavno, nakon pažljivog odmeravanja snaga,
odlučila da donekle ublaži tu meru, tako što poslodavci koji
predstavljaju neku religijsku organizaciju
, neće morati
direktno da plaćaju kontraceptivna sredstva za zaposlene, već će radnici
pod povoljnim uslovima to sami moći da nabavljaju od osiguravajućih
kompanija.

Ipak, to nije bilo dovoljno za Katoličku crkvu, koja je nezadovoljna samim pominjanjem kontracepcije.

Drugačiji stav je izneo Emanuel Kliver, sveštenik Metodističke crkve,
čiji su vernici uglavnom Afroamerikanci, rekavši da predlog Obamine
administracije nije rat protiv religije, kako ga nazivaju neki
konzervativci.

Obamu su zbog stava da je potrebno uvesti kontracepciju na listu
zdravstvenog osiguranja, oštro napali i kandidati za republikansku
predsedničku nominaciju .
---------------
Pa šta će njima kontracepcija ....u homoseksualnim odnosima nema "štete" ,a ako neka časna sestra ipak zatrudni.....ima načina da to "reši" već vekovima -takva deca se smeste u tajne i zabačene manastire manje poznatoh "redova" - i eto novih redovnika /redovnica koji se od malena vaspitaju u religioznom duhu .A običan svet neka umire od side ili neka radja gladnu sirotinju -pravo im budi, kakva kontracepcija . Pa kada bude u nevolji zbog toga -okrenuće se Bogu . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptySre Apr 25, 2012 8:45 am

Mislim...bolje da pop podrži komuniste , nego ekstremne desničare i neonaciste , kao što su uglavnom do sada .
No ja i dalje tvrdim da sveštena lica nema šta da traže u politici.
[You must be registered and logged in to see this image.]
---------------
Pop podržao komuniste!

Sveštenik SPC Božidar Šaponja dao podršku Komunističkoj partiji


[You must be registered and logged in to see this image.]


BEOGRAD - I nad popom ima „drug“!
Protojerej Božidar Šaponja, sveštenik Srpske pravoslavne crkve, otvoreno je stao uz jednu političku opciju. I to možda ne bi bilo toliko čudno da nije reč o - ni manje ni više - Komunističkoj partiji!
Šaponja je na predizbornoj konvenciji komunista u Šapcu imao veoma
nadahnut govor o petokraki, uporedivši je sa zvezdom iz Vitlejema koju
su sledili mudraci. Crvenu boju kojom su ofarbana uskršnja jaja
poistovetio je s crvenim komunističkim barjakom.

Sveštenik je i same komuniste, koje je predvodio Titov unuk Joška Broz, potpuno
zbunio tim svojim činom, ali je izmamio i aplauze. Naročito je burno
bilo kad je ispričao da je Isus svoje apostole oslovljavao sa „drugovi“.

-
Komunizam nosim u duši i rukovodim se izrazom da krst nosim, a zvezdom
se ponosim. Zvezda je bila vodilja mudracima kad se rodio Isus Hristos u
Vitlejemu. Budimo srećni što imamo petokraku, jer će ta petokraka, kao
zvezda vodilja, nas komuniste ponovo dovesti da budemo uz narod. Isus
Hristos je prvi istakao crvenu boju i crveni barjak kad je vaskrsao, i
tada je rekao: „Sa ovim ćete pobediti svet“ - ispričao je Šaponja.

Rekao je i da je sveštenik već 47 godina, a da je u vreme komunizma sagradio čak tri crkve, i to za šest meseci.

-
U vreme „drugova“ bio sam više cenjen i poštovan nego posle
demokratskih promena koje su se dogodile u državi - kazao je Šaponja.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyPet Maj 04, 2012 3:53 pm

Podrška iz Hilandara

Otac Kiril, duhovnik manastira Hilandar, otvoreno je podržao pokret
Dveri, čije je lidere nazvao „istinski nacionalno i duhovno odgovornim
ljudima“.

- Oni će dosledno i do kraja sprovesti program duhovne i materijalne
obnove Srbije. Verujem da su ovi mladi ljudi, koji su se već dokazali na
braniku vere i nacije, istinska budućnost Srbije - rekao je on.

Iz Dveri su naglasili da im podrška oca Kirila, kao i velika podrška običnog naroda, najbitnija za ovaj pokret.
-------
Inače se radi o "stranci" tipične populističke nacionalne ekstremne desnice ,ili da ne ulepšavamo -fašistima .

Kako bi inače nazvali stranku koja program bazira na jednoj nad-naciji ,koja stalno projektuje da tu zajednicu ugrožavaju manjine poput Roma, Jevreja, muslimana, LGBT, protive se svim vrednostima demokratskih društava , propagiraju zauzimanje teritorija susednih država....
To smo već jednom imali u par zemalja -a zvalo se upravo kako rekoh .

I ne samo "otac Kiril iz Hilandara " -i militantni deo Srpske Pravoslavne Crkve javno ili tajno podržava ove .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  EmptyUto Avg 07, 2012 1:15 pm

Već smo pisali o slučaju "Crna reka " (centar za lečenje narkomana pod okriljem SPC ,skandal je izbio kada je otkriveno da se štićenici teško batinaju -ima na forumu ,ne mogu sad da nađem,pa zato za sada -ovde ... )
Pa ,pošto se Crkva razume ,pored politike, socijale ,gejova i u medicinu -evo rezultata !

POP BATINAŠ UBIO NARKOMANA [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Drzavni posao!
» Jeste li znali ?!
» CRKVA I MARKETING ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: