DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Što je to u našoj glavi? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Što je to u našoj glavi? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Što je to u našoj glavi?

Ići dole 
+2
Vangelis
Kijara-brm
6 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Sep 24, 2009 1:49 am

Kako ljudi mogu prolaziti pokraj nekoga na ulici, dok taj neko leži u nesvesti?

Čega se ljudi boje? Zar ih nimalo ne peče savest da prolaze "mrtvi ladni" pored te osobe?

Tim osobama je potrebna pomoć..Čega se boje?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:36 pm

Ludaka u sebi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:41 pm

Ljudi su postali ravnodušni na sve što se ne tiče njihovog života .

No ima pomalo i onoga-što da se mešam ? Jer desilo mi se već da dižem pijanca na ulici -pa da me ispljuje samo tako.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:46 pm

Citala sam u novinama,stariji covek,izlazeci iz auta,inace invalidan je tako pao da se zanesvestio,auto parkiran pred kucom,na ulici,vrata od auta ostala otvorena,covek se do jutra smrzao i umro,niko nije stao da pogleda zasto su vrata od auta otvorena.
Ne mogu da verujem,staravicno je to sto se desava u ljudskom mozgu,svi nekud zure,ne zanima ih nista drugo oko njih,samo moc,novac,uspeh.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:47 pm

Danas je jedini moral sacuvati glavu na ramenima...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:54 pm

Vangelis ::
Danas je jedini moral sacuvati glavu na ramenima...

Hteo si reći da je došlo vreme odsustva etičkih moralnih načela, ili šta?!
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:56 pm

Kornelija ::
Vangelis ::
Danas je jedini moral sacuvati glavu na ramenima...

Hteo si reći da je došlo vreme odsustva etičkih moralnih načela, ili šta?!

Bas to sam hteo reci...
Doslo je poremecaja na trzistu morala... Ponuda mala,cena visoka,ne isplati se rizikovati...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 21, 2009 11:58 pm

danubius ::
Ljudi su postali ravnodušni na sve što se ne tiče njihovog života .

No ima pomalo i onoga-što da se mešam ? Jer desilo mi se već da dižem pijanca na ulici -pa da me ispljuje samo tako.

Bila sam u istoj situaciji i to nekoliko puta. Pozvala sam hitnu pomoć koja nije htela doć, a onda policiju koja je reagovala otprilike ovako: "Ma, pijandura". Moj komentar je bio: "Alkoholizam je bolest i ovo je bolestan čovek.".

Odveli su ga u stanicu milicije.

Svako ko se pravi blesav i prozuju pored pijanca i ostalih kojiam je potrebna možda samo ruka, jeste djavo u čovečijem liku.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Okt 22, 2009 12:02 am

Moral je selektivno propustljiv...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Okt 22, 2009 12:03 am

Vangelis ::

Doslo je poremecaja na trzistu morala... Ponuda mala,cena visoka,ne isplati se rizikovati...

U pravu si, nažalost. Još uvek je onih koji ne misle tako, Bogu hvala, pa ni ja. Cena me ne interesuje.

Sigurno je da znate za onu priču, li bar verziju koju ću navesti.

Radnja se zbiva u konc logoru

Jednoga dana došli su po Ciganina, Jevrejin je ćutao.
Drugoga dana došli su po Srbina, Jevrejin je ćutao.
Trećega dana došli su po Jevrejina, niko nije imao da ćuti.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Okt 22, 2009 12:04 am

Moral je selektivno propustljiv...(op.cit.)...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Okt 22, 2009 12:06 am

Vangelis ::
Moral je selektivno propustljiv...

Moral je vrlo definisan i ne promenljiv. Ako ga mi menjamo, ne znači da nova pravila važe.

Selektivna propustljivost je dobra ukoliko odbija maligne pojave.
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyČet Okt 22, 2009 11:29 pm

Zasto bismo menjali moralna nacela ako se pravila ne menjaju... Dakle,menjaju se pravila... Ili se menja drustvo... Dodje mu isto-za-isto...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyNed Jul 20, 2014 1:12 am

Xenia ::
Citala sam u novinama,stariji covek,izlazeci iz auta,inace invalidan je tako pao da se zanesvestio,auto parkiran pred kucom,na ulici,vrata od auta ostala otvorena,covek se do jutra smrzao i umro,niko nije stao da pogleda zasto su vrata od auta otvorena.
Ne mogu da verujem,staravicno je to sto se desava u ljudskom mozgu,svi nekud zure,ne zanima ih nista drugo oko njih,samo moc,novac,uspeh.
Što znači da su tuđi životi za njih gubljenje vremena ,kad već trče za novcem,uspehom.
Samo jedan tel poziv može da spasi ljudski život..
I to je teško,a da ne pričam o pokušaju pružanja prve pomoći.
Pobogu ,zar se niko ne stavlja u poziciju da se svima nama može desiti isto,a niko  da nas pogleda.Ležiš kao pas na ulici.Svi prolaze ,niko da pomgne.
Gde će im duša..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyNed Jul 20, 2014 10:43 am

Upravo sam u situaciji....pacijenti uvijek dolaze,a osoblja malo,vrijeme godisnjih.....vise smo upuceni jedni na druge,nego na medicinsko osoblje....a ja kakva sam,ne mogu da ne pomognem,makar to bilo i odvesti stariju osobu do lifta,zagrliti neku staricu koja je tuzna jer joj nije dosla porodica ovaj vikend u posjetu.
Ljudi se razumiju kad su u istom kosu....ali cim si zdrav,bogat,uspjesan,pocinjes da zaboravljas da si nekad i ti bio neko drugi.Ne kaze se djaba,sit gladnome ne vjeruje.
Ja sam ,recimo,jedan od zivljih pacijenata,mislim da skoro nema osobe ovdje kojoj u bilo kojem vidu nisam pomogla....cak se sad i sale kad me vide...evo nase med. sestre,ona nas tjera i u setnju i na vjezbe....ali i jednostavno pravim drustvo nekome ko se osjeca sam.
Neskromno mogu reci,ponosna sam na sebe sto sam takva....a moja sestra mi cak i rekla....Ti si mama svima ....imam cak 3 mlade djevojke koje me svako jutro izljube,jave se kad god se sretnemo...jedna cak mora da ide u drugu kliniku,pa se samo mazi kao mace sa mnom .
Volim sto znam da volim i sto imam osjecaj za druge ljude,sudbine....muke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyUto Okt 07, 2014 4:14 pm

Danubius ::
Ljudi su postali ravnodušni na sve što se ne tiče njihovog života .

No ima pomalo i onoga-što da se mešam ? Jer desilo mi se već da dižem pijanca na ulici -pa da me ispljuje samo tako.
Ne sudi po jednome.

Nekome ćeš možda i spasiti život..
Ne piše nikome na čelu da li je pijan ili mu je zaista potrebna pomoć.
Ipak pozvati hitnu mnogo znači za nečiji život,a nama nije teško.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptyUto Okt 07, 2014 11:57 pm

U nasim glavama je mozgic, ali IZNAD je Svijest, a probudjena svijest ne zna za strah i rizik smatra uspjesnim "disanjem", tako da nije tesko pomoci ljudima, tesko je shvatiti da to nije tesko,,,
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 08, 2014 1:13 am

Marea ::
U nasim glavama je mozgic, ali IZNAD je Svijest, a probudjena svijest ne zna za strah i rizik smatra uspjesnim "disanjem", tako da nije tesko pomoci ljudima, tesko je shvatiti da to nije tesko,,,
Verovatno bi se u mnogima probudila svest kad bi doživeli takvu sudbinu.Ležiš bespomoćno,i čekaš da li će ti neko pomoći ili samo proći(misleći pijan/pijana je).
Još gore ako si u nesvesti ili ti život visi o koncu..
Ne bi mogla proći a da ne pomognem.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? EmptySre Okt 08, 2014 10:11 am

To je tako normalno, da pomognemo ljudima,,,tu cini mi se nema neke dilime, a gdje ima, rekoh vec,,,Strah je najveci covjekov NEPRIJATELJ, to tvrdim jos od davnina, al' ne ne, to ne znaci da cu reci koliko godina imam,,😄
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Što je to u našoj glavi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Što je to u našoj glavi?   Što je to u našoj glavi? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Što je to u našoj glavi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: