DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Znatiželja/poremećenost BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Znatiželja/poremećenost BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Znatiželja/poremećenost

Ići dole 
+3
Danubius
sonia
Kijara-brm
7 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPet Okt 30, 2009 10:53 pm

Znam da ljudi svašta rade, ali ovo napravit, pa šta to treba bit,
znatiželja, poremećenost ? Šta se tad mota
ljudima po glavi kad ide ovako šta napravit?
Šta vi ljudi mislite o tome? Sad su vec i osnovnoškolska deca postala ubojice.
Najgore je kad takve stvari rade deca, a roditelji ne reagiraju! Što očekivati od njih u kasnijim godinama?

Pošto je link nestao..da obnovim  temu.

U Splitu su deca oderala mačku, polili je benzinom, zapalili i snimali kako jadna juro okolo pokusavajuci se ugasit, i sve to snimali i smejali se.

Djeca vežu pse za prugu i snimaju kako ginu

Nakon dojava Vinkovčana Prijatelji životinja obavijestili su policiju o šokantnim slučajevima zlostavljanja životinja, pasa i mačaka, uz prugu na periferiji Vinkovaca.
Stanovnici tog dijela Vinkovaca posvjedočili su Prijateljima životinja da su viđali osnovnoškolsku djecu kako pse vežu za prugu, a potom mobitelima snimaju stradavanje nesretne životinje pri nailasku vlaka. Osim pasa, na pruzi su, dodaju Prijatelji životinja, nađena i izmrcvarena tijela mačaka.

izvor: Net.hr

Još nekoliko primera - žabama  odrežu samo stražnje noge i ostave ih, ili kad su zecu odrezali uši .
Najgore je što takvi linkovisnimljeni kruže netom..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Pon Jan 05, 2015 12:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPet Okt 30, 2009 11:15 pm

A gde je mozak? [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPon Jun 28, 2010 2:37 pm

Kijara-brm ::
Znam da ljudi svašta rade, ali ovo napravit, pa šta to treba bit,
znatiželja, poremećenost ? Šta se tad mota
ljudima po glavi kad ide ovako šta napravit? Koje udare jadna patkica
bespomoćno trpi a radi čega?

[url=https://www.youtube.com/watch?v=myr3jicImmI
[You must be registered and logged in to see this link.]


Ako zanemarimo ovu patkicu, naslov teme je jako zanimljiv za diskusiju.
Eva je bila znatizeljna?
I Kolumbo je bio radoznao? ( eh, ti grafiti)

Mnogo toga se desava na svetu bas zbog znatizelje. Sad dokle to ide, i u kom pravcu, to je vec nesto drugo..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPon Jun 28, 2010 2:57 pm

Kreten muči jadnu životinju . No jeste smešno i originalno .Doduše ...nama je smešno i kada neko pred nama padne i razbije se . To je valjda automatska radnja, ne verujem da smo u duši sadisti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySre Jan 16, 2013 10:24 pm

Danubius ::
Kreten muči jadnu životinju . No jeste smešno i originalno .Doduše ...nama je smešno i kada neko pred nama padne i razbije se . To je valjda automatska radnja, ne verujem da smo u duši sadisti.
Kako ko...Ko zna šta u nama čuči...,a nije izašlo na videlo...
Nismo svesni svoje nesvesti...
Tu bi Nut dobro razradila temu..:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPet Jan 24, 2014 3:33 pm

Nisam otvarala link,ne volim takve scene,pretpostavljam kakva je  cherry ..ali uvek sam se pitala oko te morbidne radoznalosti,sta je pokrece.Sta ljude tera da u gomili stoje oko saobracajke,posmatraju povredjene,ranjene,kako ih odnose,sapucu..sta je to u stvari?Osecaj srece sto to nisu oni? ili?  55555 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPon Jan 05, 2015 12:20 am

Tužno je kad neki ljudi  to smatraju nečim zabavnim, no i još je i više za zabrinuti se ako na to netko gleda kao benignu pojavu.
Ono što se odvija u glavama ljudi koji ne tade takve stvari.Ne misle o emocijama drugog stvorenja, samilost,misle samo kako učiniti nesto.Možda jednog dana će pogledati na svoje postupke i videti kako su nerazumni ili divlji bili.

Ponašanje dece pa i odraslih  je samo odraz društva koje više ne zna kud bi samo sa sobom pa traži sve ekstremnije i ekstremnije načine *zabave*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPon Jan 05, 2015 12:33 am

Zeznuh se i otvorim link i zeludac mi se okrenuo...masa ljudi stoji u krugu a u sredini dzelat odsjeca glavu momku...vidi se iza jos nekih 4,5 tijela bez glave....kakav zeludac moras imati,meni je muka i nakon 2 sata od snimka a ne daj boze u realu da to vidim,trebala mi me hitna odvesti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPon Jan 05, 2015 12:40 am

Astra ::
Zeznuh se i otvorim link i  zeludac mi se okrenuo...masa ljudi stoji u krugu a u sredini dzelat odsjeca glavu momku...vidi se iza jos nekih 4,5 tijela bez glave....kakav zeludac moras imati,meni je muka i nakon 2 sata od snimka a ne daj boze u realu da to vidim,trebala mi me hitna odvesti.


Gde je tu pamet?Ljudi snimaju takve morbidne stvari koje su njima još i smešne..
I tako kruže netom..
Nema tu dobne granice.Jednako deca snimaji i odrasli..raznorazna mučenja od ljudi do životinja..

Više mi  ni kod dece to ne deluje kao znatiželja već poremećaj ovog društvo u kome je ekstremna zabava postala svakodnevnica.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyČet Jan 15, 2015 10:35 pm

DakleM...
Je suis Charlie, fašizam, terorizam, religija, crna hronika i da ne nabrajam su svakodnevne teme koje kolaju svim prostorima. Da li smo toliko izopačeni što se samo time hranimo ili postoki još neki kutak gde vlada ljubav?
BradRs end sistRs, počnite razmišljati o konstruktivnim stvarima a ne destruktivnim.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPet Jan 16, 2015 1:08 am

Kijara-brm ::
Danubius ::
Kreten muči jadnu životinju . No jeste smešno i originalno .Doduše ...nama je smešno i kada neko pred nama padne i razbije se . To je valjda automatska radnja, ne verujem da smo u duši sadisti.
Kako ko...Ko zna šta u nama čuči...,a nije izašlo na videlo...
Nismo svesni svoje nesvesti...
Tu bi Nut dobro razradila temu..:)
..


Jesmo..i te kako..negde tamo duboko dole,ali naravno..postoje razlike medju nama..Medjutim,svuda oko nas,ima mnogo sitnog, potmulog, prerusenog, prigusenog svakodnevog sadizma... Sadista nanosi patnju i iz toga izvlaci neko mracno i varljivo zadovoljstvo koje se, naravno, ne ogranicava na seksualnu sferu... To cak nije ni zadovoljstvo vec pre neko trenutno olaksanje koje veoma brzo ustupa mesto osecanjima potistenosti i praznine....
Postoje i oni ,koji u mrcvarenju ljudi prave predstave ,a govore  da se radi o korisnom kaznjavanju(Bozije kuce su po tome poznate,logori smrti,mucilista ..i raznorazne tajne katakombe stvorene za nepodobne,odbacene,izopstene,nepopularne... ljude,ili zivotinje..)Takvi sebe ''vide kao bic'',koji siba ljudsku niskost i nesavrsenstvo..

Medjutim,popravljanje ljudi nije ono sto sadista zaista i zeli..!!!Ma šta drugi cinili, uvek se nekako ispostavi da su, po njegovom dubokom uverenju, dostojni jedino sikaniranja i prezira... Njegove je zahteve nemoguce ispuniti jer su namerno neostvarivi...
Sadisticke sklonosti postoje gotovo u svakome... Intenzitet ovih sklonosti, medjutim, zavisi od stepena samopostovanja i samopouzdanja..

Dakle,sadista bi bio  osoba lisena samopostovanja koja  ne moze da podnese, da drugi imaju ono sto njemu nedostaje... Duboko i gorko zavidi drugima  na zadovoljstvu sobom, svojim mogucnostima i svojim postignucima, na radosti, uzivanju u zivotu.... Covek bez samopostovanja je ocajnik koji bi da sve oko sebe gurne u ocajanje...(psiholog i psihija....)


Ako sebe pazljivo  i iskreno analiziramo,iznenadicemo se sta cemo tada u sebi,otkriti....Znaci, kada se osetimo uzdrmanim, uznemirenim, ponizenim, kada smo nezadovoljni sobom,  i "loše raspoloženi" ,tada se u nama javlja, cesto neodoljiva potreba da nekog "ujedemo", da mu "izbrusimo", da nekom "natrljamo nos". Da nekog, dakle, uvredimo i povredimo. Tada lako, ni krivi ni duzni, stradaju oni, koji nam se slucajno nadju tu negde ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyPet Jan 16, 2015 1:17 am

John Doe ::
DakleM...
Je suis Charlie, fašizam, terorizam, religija, crna hronika i da ne nabrajam su svakodnevne teme koje kolaju svim prostorima. Da li smo toliko izopačeni što  se samo time hranimo ili postoki još neki kutak gde vlada ljubav?
BradRs end sistRs, počnite razmišljati o konstruktivnim stvarima a ne destruktivnim.
..

Ma,John,zivot ne bi bio to sto jeste,dakle potpun i ispunjen ,kada ne bismo videli i njegovu ruzniju stranu..Nego ,ti meni ,onda, kazi:''Kako bi ''izgledalo Sunce bez meseca,svetlost bez tame,dan bez noci,ljubav bez mrznje i dobro bez zla...''???A i nas forum bez ove ''raskosnosti'' zivota...Bilo bi ,onako ''mlohavo'' da samo ''gugucemo'',cvilimo,sapucemo,smejuljimo se ,ostrvljeni na radosti,sladostrasca i miline zivota..Hajmo..ponekad i o ovome..zasto ne!!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 6:45 pm

Nut ::

Sadisticke sklonosti postoje gotovo u svakome... Intenzitet ovih sklonosti, medjutim, zavisi od stepena samopostovanja i samopouzdanja..


Ne bih se slozila.

Sadist je bolestan.

Ah da, zaboravih, po tvojoj toeriji svi se mi radjamo "bolesni" hahahahahahahaahahah

To me tako podsjeti na: (znam da znas engleski:)

"Take Me To Church"

My lover's got humour
She's the giggle at a funeral
Knows everybody's disapproval
I should've worshipped her sooner

If the heavens ever did speak
She's the last true mouthpiece
Every Sunday's getting more bleak
A fresh poison each week


'We were born sick, ' you heard them say it


My Church offers no absolutes
She tells me, 'Worship in the bedroom.'
The only heaven I'll be sent to
Is when I'm alone with you—

I was born sick,
But I love it
Command me to be well
Amen. Amen. Amen. Amen.

[Chorus 2x:]
Take me to church
I'll worship like a dog at the shrine of your lies
I'll tell you my sins and you can sharpen your knife
Offer me that deathless death
Good God, let me give you my life,,,,,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 8:23 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Sadisticke sklonosti postoje gotovo u svakome... Intenzitet ovih sklonosti, medjutim, zavisi od stepena samopostovanja i samopouzdanja..


Ne bih se slozila.

Sadist je bolestan.

Ah da, zaboravih, po tvojoj toeriji svi se mi radjamo "bolesni" hahahahahahahaahahah


Kono,koliko puta sam kazala,i da ''to nije moja teorija''..dokazano i prokazano da covek donosi na svet i lose stvari ne samo dobre.naravno ne postajemo svi sadisti..!!Nekako su mi najgori oni potuljeni,perfidni,dusevni,pasivni sadisti kojih je danas jako mnogo.

Naidjoh malopre na ovo..da ti se ''smuci zivot''..Ovo je nesto jos gore..

HOROR U SJENICI Zaklao mladića, pa pevušio na saslušanju!

[You must be registered and logged in to see this link.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 8:31 pm

Nut ::
Nekako su mi najgori  oni potuljeni,perfidni,dusevni,pasivni  sadisti kojih je danas jako mnogo.

Naidjoh malopre na ovo..da ti se ''smuci zivot''..Ovo je nesto jos gore..

HOROR U SJENICI Zaklao mladića, pa pevušio na saslušanju!

[You must be registered and logged in to see this link.]


Tačno tako, Nevjerovatna je stvar koliko je takvih svuda oko nas.
Što se tiče članka, strašno i baš me zanima epilog čitave priče. Zapravo, bilo bi jako interesantno kada bi novinari kad već objavljuju takve strahote i napisali kako je kažnjen (ili nije) neko ko je kadar tako nešto uraditi bez trunke kajanja ili bilo kog lošeg osjećaja u vezi s tim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 8:38 pm

Nut ::
.
Sadisticke sklonosti postoje gotovo u svakome... Intenzitet ovih sklonosti, medjutim, zavisi od stepena samopostovanja i samopouzdanja..

Svako od nas je sposoban da ubije ,pod određenim okolnostima ,zar ne ?
Pa opet 99,99% nas to ne čini .
Svaki muškarac može da udari, ponizi , maltretira ženu .
Pa opet ,nijedan iole normalan neće to činiti -bar ne namerno (čak ni onda kada mu se ta žena otvoreno ponudi svojim "stavom " za to ,i to ne jednom ,nego i tokom više godina )
Svako može da bije svoje dete -pa opet velika većina nas to ne čini.
Svako od nas može da muči životinju -pa nas većina to nikada nije niti će uraditi .
Sadističke sklonosti ,ako  postoje u nama ,mogu da postoje samo kao kratkotrajna pomisao ,"eto, mogu" a nikada ne sme da se pretvori u izvedbu .
To je vezano isključivo za kućno vaspitanje i poimanje časti .
Starije generacije su vaspitavane da uvek štite slabije i da se ne iživljavaju nad slabijma,i nekako ,to nam je "usađeno" .
Kada se tokom života javi takav poriv ,kao što je neki dan konstatovano kod onog poznatog vaterpoliste ,za koga je utvrđeno da je sadistički silovao žene po Beogradu ,onda se tu radi o psihičkoj devijaciji ,ili dugo potiskivanim mračnim nagonima  ,no to je već u domenu psihijatrije i sudstva ,da utvrde zašto i kako ,i kolika kazna treba da bude .
Nema te "radoznalosti" koja bi normalnog čoveka naterala da se oproba u sadističkim postupcima .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 8:47 pm

Deni@
Citat :
Nema te "radoznalosti" koja bi normalnog čoveka naterala da se oproba u sadističkim postupcima .

Ali ima ovoga veoma cesto..i to sam napisala gore..

Ako sebe pazljivo i iskreno analiziramo,iznenadicemo se sta cemo tada u sebi,otkriti....Znaci, kada se osetimo uzdrmanim, uznemirenim, ponizenim, kada smo nezadovoljni sobom, i "loše raspoloženi" ,tada se u nama javlja, cesto neodoljiva potreba da nekog "ujedemo", da mu "izbrusimo", da nekom "natrljamo nos". Da nekog, dakle, uvredimo i povredimo. Tada lako, ni krivi ni duzni, stradaju oni, koji nam se slucajno nadju tu negde..

To su blagi oblici sadizma....














[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySub Jan 17, 2015 9:20 pm

To nije sadizam.Ni blagi..sadizam bi bio kad bih u tim trenutcima skocila,zavezala nekog i zabijala mu eksere pod nokte,gasila cigarete na njemu i sl..namerno mu nanosila bol.Sadizam je bolest,dusevni poremecaj..a verbalni obracun sa nekim ko nas je uvredio ili ponizio je normalna reakcija.Sasvim bi neobicno bilo da tako nesto ne izazove nikakvu reakciju u nama.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptyUto Jan 20, 2015 2:14 pm

Nut ::

Kono,koliko puta sam kazala,i da ''to nije moja teorija''..dokazano i prokazano da covek donosi na svet i lose stvari  ne samo dobre.naravno ne postajemo svi sadisti..


Daj dokaze.

I ja sam nebrojeno puta ponovila da su ti "dokazi" insufficient. Niko nikad nije uspio dokazati tu teoriju da se svako bice radja bolesno, sem "bozijih knjiga" naravno, a u njih se mora vjerovat jelte;))))))))

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySre Jan 21, 2015 12:02 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Kono,koliko puta sam kazala,i da ''to nije moja teorija''..dokazano i prokazano da covek donosi na svet i lose stvari  ne samo dobre.naravno ne postajemo svi sadisti..


Daj dokaze.

I ja sam nebrojeno puta ponovila da su ti "dokazi" insufficient. Niko nikad nije uspio dokazati tu teoriju da se svako bice radja bolesno, sem "bozijih knjiga" naravno, a u njih se mora vjerovat jelte;))))))))


Pre svega ,Rodjenje nase u suprotnosti, nema nikakve veze sa time da se radjamo bolesni..(mesas pojmove ..cini mi se..)..

Nikada nisam  kazala da se covek radja bolestan..(mada imam mnogih koji to tvrde..mislim na ljude od znanja.i struke..)nego sa klicama..i dobra i zla. vise svetova..(nije samo Jung govorio o kolektivnom nesvesnom..ali pustimo nauku..)

Hajd'mo ovako..kako mislis da s e radjamo kao dobri..nevini..pa nas onda sta kvari..zivot..pa ..Covek je zivot, i njegov  sastavni deo .kao i glavni sudionik!!!zivot je raskosna kategorija..i ovako i onako..milion puta je o tome pisano..i ne samo ja ..nego toga ima svukuda..pa i priroda to potvrdjuje..sunce-mesec,crno ,belo.tama-svetlost.dan -noc..dobro..zlo..na kraju svega imamo-jin i jang..

" gde ima svetla, treba biti i tame,
" gde je oblik, treba biti i prazan prostor,
" gde je gore, treba uvek biti i dole,
" gde je zatvoreno, treba uvek biti i otvorenog,
" tamo gde ima kvarenja, uvek ima i života!
Jin i Jang

Jang-Adam-muški princip-animus-Sunce...
Jin-Eva-ženski princip-anima-Mesec..




Govorim o tendenciji da se posluzim poznatim simbolima kineske filozofije(Jin iJang),i o uverenju da mozda onda  pomirimo i konpenzujemo suprotnosti koje sigurno zive u nama, kako bi obe, zajedno ,prisutne u relativnoj harmoniji dovele do celine naseg bica

.Nasoj bezobzirnoj netoleranciji prema drugima,nasem grabezu za posedovanjem,suprostavljamo potrebu da budemo tolerantni i skromni,da pocnemo da se bavimo sustinom...

Koristim ove simbole..da bih uprostila stvar..ne donosimo na svet samo lepo,slatko,mirno,divno,radosno..vec i sve suprotnosti.od toga..e sada tokom zivota ..u zavisnosti od svega sto nam se desava ..postajemo..ovakvi..onakvi.pa onda i sadisti..sadizam ima svoje  upozoravajuce efekte..u tisini neke price ,mozemo se iznenada i odjednom naci u sredistu zbivanja koje nam se spocitava  i to nas onda  moze veoma  razdraziti..Ima brakova s a kojima sadizam  n a ovaj nacin pocinje .blagim prekorima''korisnim savetima '' ,da se nesto ne sme ili nikako ne moze uciniti..do sve zescih verbalnih napada ..pa do ciste agresije.i uzivanja u svemu tome...

Dakle sve je stvar ''POMIRENJA SUPROTNOSTI''(suprotnost kao jedinstvo,a ne kao negacija..)..to je sustina svega..kada to nestane..dakle kada  prevagne neka od ''likova''.postajemo ovakvi ili onakvi...

I ponovo..

Suprotnosti i covek...polje posmatranja,koje vazi za sve ljude,ma gde ziveli i kakva god da je filozofija u pitanju!To je psihicki zivot,koji i pored sve razlicitosti i rascepkanosti u osnovi bi trebao biti  celovit.
Zamislimo ove suprotnosti u nama samima!..

To nam predlaze i Karlfild Dirkhajm i usmerava na madjusobno dopunjavanje i kompenzaciju tih suprotnosti ,kako bi one zajedno i u relativnoj harmoniji dovele do one sinteze i celine naseg bica . ..Cesto to izmice kontroli..

Bica kao i svi fenomeni,od univerzuma do atoma,podvrgnuti su zakonu Jin-Jang,cije jedinstvo sacinjava kosmicku energiju.... (ovo sve  zbog jasnoce...)
Oni se nalaze svuda i njihova ravnoteza omogucava zdravlje u organizmu i harmoniju u univerzumu.Ali,kako su bica i fenomeni u osnovi dinamicka ranoteza razlicitih formi,nista nije stabilno,niti definitivno i sve je u neprestanom pokretu:Jin i Jang neprestano privlace jedan drugog i njihove akcije su vecne,a bolesti predstavljaju vise ili manje izrazenu neuravnotezenost izmedju ovih dveju energija.
I jos se kaze:''Postoje ,dve vrste bolesti:jedne koje su nastale prekomernom delatnoscu elemenata Jina i druge neumerenom aktivnoscu elemenata Janga.Da bi se prekinula ova neuravnotezenost,dovoljno je smanjiti preteranu delatnost jedne ili druge energije ili podstaci njihovo nedovoljno funkcionisanje...

ok..ovo je jedna od najprihvatljivij teorija..a i ,''brate mili''..ima toga zaista svuda...

Pa..sta onda mislis kako se covek radja..?..a nije bolestan..na kraju sta je bolest..hajd' malo da vidimo sta je to???..sta znaci normalan.covek???..i ko je bolestan..oni u bolnicama..ili  mi na ulici..Ovo je jedno od prvih  pitanja  danasnjice   na kojima  se radi jako mnogo...Ima interesantnih gledista potkrepljenih u stvarnosti..na ovu temu..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySre Jan 21, 2015 1:08 am

A jebote post Nut...ne mogu citat toliko...samo ,iako je nevezano za sam naslov teme....klica kazes postoji kad se rodimo...postoji gen...on nije ni los ni dobar...on je nas zivot,a zlo i dobro se ispisuje u mozgu,koje je po rodjenju,ne potpuno prazan istina,ali nesvjesno ispunjen i dok stignemo do prave svjesti,na njega upisuju svi sta zele....i formiraju nam licnost.
Znaci gen je zivot a saznanja se graviraju naknadno,a iz saznanja ce poslije izaci dobar ili los covjek.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost EmptySre Jan 21, 2015 2:09 am

Astra ::
A jebote post Nut...ne mogu citat toliko...samo ,iako je nevezano za sam naslov teme....klica kazes postoji kad se rodimo...postoji gen...on nije ni los ni dobar...on je nas zivot,a zlo i dobro se ispisuje u mozgu,koje je po rodjenju,ne potpuno prazan istina,ali nesvjesno ispunjen i dok stignemo do prave svjesti,na njega upisuju svi sta zele....i formiraju nam licnost.
Znaci gen je zivot a saznanja se graviraju naknadno,a iz saznanja ce poslije izaci dobar ili los covjek.
..

Ne razumem ovaj post..ali ni ti nisi razumela moj...
Ne znam o cemu pises..
Citat :
''.klica kazes postoji kad se rodimo...postoji gen...on nije ni los ni dobar..

Ovo sam shvatila ..ali nisi ti bas, razumela..
gen..ti ga nazivas gen..klica-ONA JE  I DOBRA I LOSA...to je istina..
i nije gen nas  zivot..nego sam  kazala..covek je ''sam zivot''..u prenosnom smislu..

Ako si vec citala,nuzno je bilo da sve procitas pazljivo da bi razumela..ali tu nema mnogo mudrovanja..covek  bi trebao da  zivi  u harmoniji sa svojim suprotnostima..(lose-dobro,lepo-ruzno,dan-noc,svetlost -tama,ljubav-mrznja..).Cesto je ona narusena ..i onda ,eto ''belaja''...

Jin-Jang suprotnosti koje se dopunjuju...

Konpenzacija  suprotnosti, koje sigurno zive u nama, kako bi obe, zajedno ,prisutne u relativnoj harmoniji dovele do celine naseg bica ..

Ovo je sustina..

a bolesti predstavljaju vise ili manje izrazenu neuravnotezenost izmedju ovih dveju energija...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Znatiželja/poremećenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Znatiželja/poremećenost   Znatiželja/poremećenost Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Znatiželja/poremećenost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: