DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jedno mislim - drugo govorim BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jedno mislim - drugo govorim BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jedno mislim - drugo govorim

Ići dole 
+7
sonia
slatkicass
Astra
anja007
Danubius
Xenia
Kijara-brm
11 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:27 am

Živimo u vremenu koje ne prašta pogreške te često, da bi se zaštitili, jedno govorimo, drugo radimo.

Često ne možemo ili nije preporučljivo iskazati svoja mišljenja jer se
ne bi poklapala s većinom koja razmišlja drugčije, jedno mislimo,
drugo radimo...zbog x razloga prisiljeni smo glumatati nešto što nismo.
Ovisno o sredini i ljudima koji nas okružuju, prilagođavamo se i
često puta naše misli i stavovi ne reflektiraju ono što radimo i
govorimo.


Lažemo li sebe, lažemo li druge?

Kakva je to laž? Laž i gluma u smislu samoobrane i zaštite? Da li je etički ispravna?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:32 am

Trudim se da govorim ono sto zaista mislim i osecam jer zelim i da me drugi dozivljavaju onakvim kakav zaista jesam. Ne zelim da stvaram laznu sliku o sebi pa i po cenu da se prava ne svidi mnogima.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:35 am

Nikad nisam rekla da se slažem s nečim ako to i ne mislim,toliko
poštovanja prema samoj sebi imam,rađe ću zaćutati i ne komentarisati,nego
gaziti sama po sebi.Mislim da mi je to najbolje rešenje.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:43 am

Istina je jedina kojim komuniciram sa prijateljima,porodicom,ali na netu sam primetila da mnogi vole da ne cuju istinu,onda precutim,ali ne mogu ni da glumim ono sto ne mislim i da govorim suprotno od svoga ubedjenja.Zato me nikad nema na temama gde nije pozeljna istina,hahahaha.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:45 am

Vreme je smutljivo, tako da ako čovek govori zaista šta misli , dovodi sebe u opasan sukob sa okolinom . Meni se to stalno dešava , evo , i na forumu (teme -politika ) i to i kada se trudim da bude "u rukavicama" .
Nekada je bolje prećutati , ili neutralno povladjivati , jer niti možete dokazati da vam je stav ispravan , niti se može boriti sa brojno nadmoćnijima . I da se ne lažemo -svi to radimo , radi "mira u kući"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Nov 01, 2009 12:48 am

danubius ::
Vreme je smutljivo, tako da ako čovek govori zaista šta misli , dovodi sebe u opasan sukob sa okolinom . Meni se to stalno dešava , evo , i na forumu (teme -politika ) i to i kada se trudim da bude "u rukavicama" .
Nekada je bolje prećutati , ili neutralno povladjivati , jer niti možete dokazati da vam je stav ispravan , niti se može boriti sa brojno nadmoćnijima . I da se ne lažemo -svi to radimo , radi "mira u kući"



Jednostavno zaćutiš i makneš se..
Šta ću reći tako je,ako ne mislim/misliš...
Pa nek brije ko šta hoće.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyPon Nov 02, 2009 11:25 am

O da, cesto govorim ono sto mislim, iako mi to ne ide bas u prilog...
Mozda je nekada bolje precutati , ali ja jos uvek radim na tome...ucim...


anja
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySre Dec 02, 2009 6:55 pm

Ima dana kad ucinite dobro djelo kad kazete nesto sto drugi zeli cuti,posebno sto se tice osoba koje su bolesna,pa zar nije lijepo kad im kazete danas posebno dobro izgledas,jer i najzdravijeg ubija kad mu kazete nesto kao sto si danas blijed,ili izgledas kao da te tenk pregazio.
Tako da neke male lazi ponekad imaju dobar ucinak,a ne stet nikome.
Drugo su neki prncipi,uvjerenja od kojih se ne odstupa i to je snaga karaktera,mada susat protiv rogatog nije nikad mogao,pa i korak unazad ne znaci da se salzes vec da ne zelis raspravljati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 1:39 pm

[quote="Astra"]Ima dana kad ucinite dobro djelo kad kazete nesto sto drugi zeli cuti,posebno sto se tice osoba koje su bolesna,pa zar nije lijepo kad im kazete danas posebno dobro izgledas,jer i najzdravijeg ubija kad mu kazete nesto kao sto si danas blijed,ili izgledas kao da te tenk pregazio.
Tako da neke male lazi ponekad imaju dobar ucinak,a ne stet nikome.


Apsolutno tačno..Znam po sebi.Čim malo smršam,jao kako loše izgledaš.
Tačno se čovek drugačije oseća..Bolje da mi maznuo šamar,nego to rekao... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 1:45 pm

Zelim da ispricam,za mene jednu anegdotu moga tetka.
Izasao je kao svaki dan da proseta,sreo ga stari prijatelj kojeg nije vidio godinama i prvo sto mu je rekao "kako si ti ostario"
Moj tetak je dosao kuci i prica nam to uz komentar(dalmatinac)
"Oli bi ga djava odnija da mi je reka kako san sesan i lip,kako dobro izgledan,nego je isa rec da san ostarija,i sta je sad dobija,da se ja osican gore,a njemu siguro nije boje.

Toga se uvijek sjetim kad nekoga sretnem ,posebno koga duze nisam vidjela....neke mozda i male lazi,mogu nekome popraviti dan,ali bezazlene istine pokvariti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 1:48 pm

Ne znam..........vrlo retko kazem ono sto ne mislim. Pre ce se desiti da preuctim, nego da kazem. Vise puta sam lose prolazila zbog toga ali sta cu....ne mogu se sada menjati...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 2:40 pm

Malo silogizma:

Ja sam žena > Sve žene su lažljive > Ja sam lažljiva

Da li sam ja lažljiva?

_____________________________

Svako ima prava da kaže šta misli ali, isto tako, svako ima prava da ne kaže baš ništa o sebi, a da pri tom neće slagati. Iz generalno iznešenog stava o ljudima i pojavama u društvu, lako je naslutiti o kakvom čoveku se radi,

Laž o sebi bi me jako opteretila. Ko laže, mora više pamtiti. Ko pamti izrečenu laž o sebi, opterećuje svoj um. Ko opterećuje svoj um, remeti svoj duševni mir. Ko remeti svoj duševni mir, postaje očajnik a da to nikada i nikome neće priznati.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 2:55 pm

Malo realnosti :

Ja sam žena > Sve žene su lažljive >

Ovo nisam ja izmislio -nego neko pametniji ....i iako TO mislim-ne KAŽEM , jer sam FIN prema ženama....
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 05, 2009 3:46 pm

Danubius ::
Malo realnosti :

Ja sam žena > Sve žene su lažljive >

Ovo nisam ja izmislio -nego neko pametniji ....i iako TO mislim-ne KAŽEM , jer sam FIN prema ženama....
[You must be registered and logged in to see this image.]

Lepo sam napisala da je to silogizam (logička postavka). Ovo što si ti rasparčao više nema smisla. Dakle. pravilno je:

Ja sam žena > Žene su lažljive > Ja sam lažljiva.

Iz datog se može postaviti pitanje da, ako sam ja lažljiva žena, a rekla sam da jesam, znači li to da sam slagala da sam lažljiva, tačnije da ja uopšte nisam lažljiva. Zatim, ako utvrdimo prema postavci da ja nisam lažljiva jer sam slagala da jesam, znači li to da nisam lažljiva? Opet se vratimo na početak postavke gde tvrdim da sam lažljiva. Koji je konačni odgovor?

To je silogizam koji se tumači vekovima. A to što ti misliš da su žene lažljive, samo je znak koliko ih obožavaš. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 12, 2009 3:09 pm

Janko ::
Trudim se da govorim ono sto zaista mislim i osecam jer zelim i da me drugi dozivljavaju onakvim kakav zaista jesam. Ne zelim da stvaram laznu sliku o sebi pa i po cenu da se prava ne svidi mnogima.


Pravi momak sa juga [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptySub Dec 12, 2009 3:37 pm

Ne cutim, vec kazem sve sto mislim..Kome odgovara dobro, kome ne odgovara opet dobro.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyNed Mar 14, 2010 8:49 pm

Kijara-brm ::
Živimo u vremenu koje ne prašta pogreške te često, da bi se zaštitili, jedno govorimo, drugo radimo.

Često ne možemo ili nije preporučljivo iskazati svoja mišljenja jer se
ne bi poklapala s većinom koja razmišlja drugčije, jedno mislimo,
drugo radimo...zbog x razloga prisiljeni smo glumatati nešto što nismo.
Ovisno o sredini i ljudima koji nas okružuju, prilagođavamo se i
često puta naše misli i stavovi ne reflektiraju ono što radimo i
govorimo.


Lažemo li sebe, lažemo li druge?



Kakva je to laž? Laž i gluma u smislu samoobrane i zaštite? Da li je etički ispravna?

Nije rijetkost da ljudi jedno govore a drugo rade . Ako je način takvoga življenja izbjegavanje odgovornosti , to je vrlo loš obrambeni mehanizam . Međutim , ono nije samo neodgovorno ponašanje i nepoštivanje drugoga , jer laganje drugoga jest neodgovorno i neozbiljno ponašanje . Bitno je ne obećavati ono što uistinu nismo u mogućnosti učiniti . Glumatanja i laganja druge ( a ponajprije sebe ) loša je navika i ne donosi zadovoljstvo onome tko to čini .
Nazad na vrh Ići dole
kety

kety


Datum upisa : 15.06.2010

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyUto Jun 15, 2010 6:25 pm

za mene vazi ona:Sto na umu to na drumu!

To je jedno,a drugo iskrena sam prema sebi,to mi je najvaznije...uvijek volim ljude gledat u oci...ako si neiskren to ne mozes!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim EmptyPon Avg 24, 2015 10:06 pm

Da, i kod mene je cesto ( bar 99% ) sto na umu, to na drumu. No, nekad treba podici rucnu i reci ono sto u biti ne mislis, odnosno, reci ono sto vidis da ta osoba zeli da joj kazes. Time ces nekom popraviti dan i uciniti ga srecnijim.
Nekad mi prosto bude zao da nekog razocaram i razuveravam u suprotno.
Ali kako rekoh, u vecini slucajeva kazem sta mislim, pa kom opanci....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jedno mislim - drugo govorim Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedno mislim - drugo govorim   Jedno mislim - drugo govorim Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jedno mislim - drugo govorim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TI MOZES SVE,AL JEDNO NE
» Jedno slovo manje
» MISLIM-DAKLE JESAM ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: