DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Moja Libera-Subotica BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Moja Libera-Subotica BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Moja Libera-Subotica

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyPet Apr 30, 2010 8:09 am

Oprečna su mišljenja koji je bio prvi naziv za Suboticu. Ja sam se priklonila imenu koje, kako kažu, datira iz rimskog doba, kada je Subotica bila trgovačko naselje na putu za Budim. Libera. Kao sloboda. Čovek i ne može drugačije da se oseća u njoj. U četrnaestom veku smo bili prestonica kratkotrajne srpske države samoproglašenog cara Jovana Nenada.
Tipične vojvođanske arhitekture, sa ušorenim sokacima sve do blizu centra. Tu još uvek petlovi kukuriču novom danu, a s proleća se čuju gugutke, ptice mira i lagackog života.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyPet Apr 30, 2010 8:45 am

Palata Rajhl je izgrađena 1904. godine, sazidao je arhitekta Ferenc
Rajh kao svoj dom. Palata je izuzetan primer secesijske arhitekture. Od
početka šezdesetih godina prošlog veka, Rajhl-palata tj. likovni
susret, predstavlja mesto gde se održavaju najreprezentativnije izložbe
u gradu.











Moja Libera-Subotica 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyPet Apr 30, 2010 2:52 pm

Danubius ::
ps Franciuscus Ferenc Raichle je Apatinac ...
Nemoj ti tu meni, piši o Ferencu i o Apatinu. :geek:
I nisam zamislila da o Subotici pišem suvoparno iz tamo nekih podataka, hoću da joj dam dušu mojim "perom".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyUto Jun 22, 2010 8:01 am

Neke ulice u mom gradu su mnogo lepše izgledale pre jednog veka. Evo jedne od tih, a kada prođe ova luda kiša, slikaću da vidite kakva je sad.
U ovoj ulici je početkom 60-ih, s desne strane bila smeštena pijaca, srećom nije dugo potrajalo. Zamislite jednu od glavnih ulica u gradu sa svom prljavštinom koju može proizvesti pijaca! Između ostalog, i ulice pamtim po mirisu, pa bih ovu nazvala "Ulica s mirisom kifli", jer je, takođe 60-ih postojao veliki mlečni restoran, koji se, btw, zvao Mlečni restoran. U njemu su, na crno-belom kamenom podu, bile postavljene aluminijumske stolice i stolovi, dve velike vitrine, u jednoj su bila peciva, u drugoj mlečni proizvodi. Pravo od vrata je bio "šalter"-otvor u zidu iza koga su bili pekari, obučeni u lepu belu uniformu sa obaveznim kapama i plavim natpisom. Subotom, kada sam sa mamom išla u kupovinu, obavezno smo svratile na doručak, a ja sam uvek tražila kiflu namazanu puterom i flašicu jogurta. Da, onda je jogurt bio u flašicama od 2 dcl sa plavim staniolskim poklopcem, a mleko sa crvenim. Kada je dan bio prohladan, tada sam pila belu kafu, pravljenu od Frankove "Divke", tj. cikorije. Eh, što je to bio ukus!


Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyČet Sep 09, 2010 10:45 pm

Divan grad, vozači su kulturni nemam reči , samo je dosadno posle 20 h , kao da stupa policijski čas, ulice skoro prazne . A biciklisti si prava napast , njih se treba čuvati .Eeee , postoje i semafori koji "pričaju" to ovde u mom selu nema , a da ih i ima nema efekta , ništa se ne bi moglo čuti od buke, a 70 % učesnika u saobraćaju ih nepoštuje . Nego , u tvojoj blizini kuće dal ima neki spomenik "KRST" na samoj krivini ka " Matijeviću " na Beogradskom putu ?

Gledam slike , deluje mi poznato
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyNed Sep 26, 2010 12:01 am

njushkalo_ ::
. Nego , u tvojoj blizini kuće dal ima neki spomenik "KRST" na samoj krivini ka " Matijeviću " na Beogradskom putu ?

Gledam slike , deluje mi poznato
Ja nisam u blizini Beogradskog, već u blizini Somborskog puta (koji je upravo na Beogradski, tj. seče ga putem za Kelebijski granični prelaz), a što se tiče "krsta", po Su ih ima mnogo, ali nisu baš veliki, pa tako ima dva u mojoj ulici. To su "oznake" nekih porodica koje su ranije živele na određenim gradskim teritorijama ili je neko od njih tu i sahranjen. Nešto, kao zadužbinu su ostavljali u vidu "krsta".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyPet Nov 05, 2010 6:58 am

Neki se Novosađanin lepo dosetio da "akvareliše" Subotičko arhitektonsko jezgro. Hvala Vladimiru Bursaću što je ovekovečio staru Suboticu...

Moja Libera-Subotica Subotica-2
Moja Libera-Subotica Subotica-1
Moja Libera-Subotica Subotica-4

...a onda su megalomanski manijaci došli na ideju da sruše staru zgradu pozorišta i kreću u zidanje Skadra...pardon, Skeletora-kako ovo arhitektonsko čudo, sada, nazivaju Subotičani. Pisaću još o ovom poduhvatu decenije, do tada pogledajte na šta ovo liči...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyČet Dec 16, 2010 9:10 am

Ovaj sam tekst htela napisati na "Free smoking zoni", ali nešto me tehnički zezucka.
Elem, Subotica ima, u okviru "Maxi" samousluge, jedan deo gde je smešten "Plato", prodavnica knjiga i kafić. Od samog početka je postalo kultno mesto za izlazak od prepodneva do 21 h. Mesto šareno, puno raznih knjiga, sitnica, od privezaka za ključeve, kockica za jamb, ukrasnih kutijica, postera, slika, do naliv pera prestižnih proizvođača...Jednom rečju jedno od najprimamljivijih mesta u gradu. Leti su postavljali baštu ispred same zgrade, a kada su vrućine postale nesnosne, prvi su postavili velike vodene ventilatore, pa je, definitivno, bilo najhladovičnije mesto za sedenje na žegi, a onda je došao Zakon o zabrani pušenja...I u početku je tamo bilo dozvoljeno zapaljivanje, ali od pre neki dan...Ogromne nalepnice sa zabranom...Uuuuuuuuf...Sada "Plato" zvrji prazan. Pitam se kome ovo odgovara? Da li je država namakla pare od vlasnika, ili mu je zapretila, pa je on promenio status? Kako god, gubi vlasnik, ali su i građani Subotice izgubili mestašce za uživanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyČet Dec 16, 2010 9:00 pm

Daj malo slikica iz tvog objektiva /Jezero.Već sam ga zaboravila:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptySub Jul 09, 2011 11:03 am

determinanta ::
Ne znam da li su u svim gradovima građani 'vako uvrnuti kao mi Subotičani?! Živa na termometru, jutros nešto pre 8h, već na 26,5 C, a sve prazno. 'Bem ih šašave, pa kad će u nabavku? Penzioneri, istina, drežde još jutros od 5 ispred banke. Jel' i kod vas to rade? Koji im je antrak? I tako...puste ulice i kafići...

Ja i doručkovala i popila kaficu, još uvek nikog nema...





Jeste isto....penzioneri opsedaju banku ,a kafići jesu pusti ,no u Apatinu razumljivo ,jer su u toku Ribarske večeri ,što znači da su mnogi ujutru došli kući.
Nego...pogledah nešto na netu "najpoznatiji subotički kafiči " pa nadjoh ovo:

Alkatraz
Zagrebačka 23, www.clubalcatraz.eu
Live music on Fridays, rock and house DJ nights on Saturdays.

Beer & Co.
Matije Korvina 4, www.beersu.com
Jazz, blues, rock live music on Thursdays, Fridays and Saturdays.

Club Code
Trg slobode 8, www.myspace.com/clubthecode
Techno and electronic DJ nights during the weekend.

ExYu
Žarka Zrenjanina 44a
Live rock on Tuesdays, Fridays and Saturdays.

Latino
Matije Korvina 10
DJ and folk music during the weekend.

Neptun
Dimitrija Tucovića 2
DJ house&folk on Fridays, live folk music on Saturdays.

The Pub
Matije Korvina 13
Live rock music on Mondays and Thursdays, karaoke every second Friday.

Q-Bar
Matije Korvina 17
Live musin on Tuesdays, DJ house

Renaissance
Matije Korvina 13,www.renaissance.co.yu
DJ house until midnight, folk after midnight during weekends.

Sax
Matije Korvina 10 www.saxcaffe.com
DJ & live music: rock, jazz, rap, reggae, techno.

Trubadur
Rajhlov park 11
DJ, techno and electronic music.

-------------

A gde je "Boss" i "Antikvarium" (ako se dobro sećam kako se zovu ) radi li to ? Meni se dopadalo tamo......










Moja Libera-Subotica 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptySub Jul 09, 2011 11:14 am

Danubius ::
A gde je "Boss" i "Antikvarium" (ako se dobro sećam kako se zovu ) radi li to ? Meni se dopadalo tamo......
"Boss", definitivno, nema potrebu za reklamom, on je uvek krcat! "Antikvarijum" je zatvoren odavno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptySub Jul 09, 2011 11:31 am

Kijara-brm ::
Daj malo slikica iz tvog objektiva /Jezero.Već sam ga zaboravila:(

PALIĆKO JEZERO Moja Libera-Subotica 601923926

Inače ...uvek upitan kvalitet vode -ali možda ubedljivo najskuplji "boravak" tamo . Lepo jeste , nema se šta reći, ali......papreno.










Moja Libera-Subotica 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Moja Libera-Subotica Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja Libera-Subotica   Moja Libera-Subotica EmptyNed Jul 24, 2011 9:41 am