DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?

Ići dole 
+6
ZoxZoja
Kijara-brm
dusicaa
popovac
sonia
Danubius
10 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Jul 02, 2010 6:28 pm

Privatnim prostorom nazivamo prostor oko sebe u krugu od, od prilike 1 metar.
Kaže se da imamo svojevrsne „balone“ u kojem se želimo osećati sigurno ili barem ugodno.
Tog
„balona“ često nismo svesni, sve dok ne osjetimo nelagodu ili
ugodu, ovisno o nivou poznanstva i intimnosti sa osobom koja u taj
privatni prostor ulazi, slučajno, ili namerno.


Ne govorim o situaciji u kojem priželjkujemo neki dodir [You must be registered and logged in to see this image.] , niti se može izbeći situacija slučajnog dodira nekog stranca u autobusu, utakmici i sl.... to je nehotični dodir.
No , da li vam smeta situacija kada neko , želeći pokazati svu svoju srčanost ili srdačnost, ne može
prestati…tapšati po ramenu…gladiti po ruci…unositi se u lice ?


Zanima me, kako se vi nosite sa takvim situacijama?
Otvoreno pokazujete negodovanje?
Izmičete se u nadi da će dotični shvatiti?
Psujete u sebi i čekate da prođe?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Jul 02, 2010 6:50 pm

Jao! Trebalo bi da provedete 24h u razgovoru sa Arapima, pa da onda razgovaramo o ovoj temi. Oni kroz razgovor toliko gestikuliraju, da je to strasno. U pocetku mi je jako smetalo, i ako i mi imamo te obicaje, ali sam se navikla.
U psihijajtiji sam naucila da citam pokrete tela, tako da zavisi sta ''procitam'' tako se i ponasam. Npr. jako agresivan covek moze da bude opasno tih sto je vec znak za ''uzbunu'' da se udaljite na odgovarajuce rastojanje. [You must be registered and logged in to see this image.]


Kad me neko potapsa po ramenu, samo ga pogledam tako da mu drugi put ne padne na pamet.
Gladi po ruci, kazes? [You must be registered and logged in to see this image.]
Unosi u lice [You must be registered and logged in to see this image.]


( Ne psujem u sebi )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Jul 02, 2010 7:50 pm

Nemam običaj tapšati po ramenu ni meni bliske osobe ,a da ne govorim o "strancu ". Nemam nikakv običaj dodirivanja ,u običnom razgovoru ,bez obzira na temu o kojoj razgovaramo .U ženskom društvu to po prirodi stvari izbjegavam ,ako se ne radi o dragoj ,dobro poznatoj osobi ,a taj dodir objašnjava situaciju o kojoj pričamo . Imao sam iskustva da druga stana ,iako ne očekivano ,želi dodirom preći granicu normalnog ponašanja .
.... Popravljam telelevizor mladoj gospođi ,a ona sve oko mene majstore šta će te popiti ,ruka njena već na mom ramenu ... pa zašto nećete ... jesteli za kafu ? ...Gospođo ja sam pod strujom nemojte ,da vas drmne ....
Zavrim popravak ... a ona . .. joj baš vam hvala ja ne mogu bez serija znate ja sama...dođe mi da vas poljubim !! .Gospođo evo sad je u redu možete gledati šta hoćete ... to vas košta dvadeset eura . Samo tren .. donosi novce i onako iz zahvalnosti .. pa svratite ponekad na kafu ! Hoćun kažem ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Jul 02, 2010 8:53 pm

Nemam taj običaj, a baš ga i ne razumem. Čak nisam ni neki ljubitelj rukovanja ili ljubljenja kada "red nalaze" Čak se i najviše bojim da nisam preblizu nekoj osobi, ako je tema žustrija, da je ne bi nehotice "pljucnuo" u retorčkom žaru.
A na ono "gde si"...pa "tapšanje" po ramenu, tj kada vas neko raspali ....verovatno ne mogu ni da prikrijem da bih rado vratio...ali u sekundi , nimalo nezno ..refleksno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyUto Mar 01, 2011 6:51 pm

Severnjaci su cista suprotnost Arapima ( o njima pisah gore). Oni govore tako jednolicno, tihim tonom, da mi se cini uspavacu se dok se razgovor zavrsi... A jos su tliko ljubazni, da moram uciti kako da razgovaram. Tek sad vidim, mi njima delujemo kao da se svadjamo dok razgovoaramo!
Nasa komunikacija je mnogo ''toplija'' u odnosu na sever Evrope. Na primer, nase reci uvek mogu da imaju ''rep''...Ima toga u svakom jeziku, ali mi smo ga, brate, preterali! [You must be registered and logged in to see this image.] I mnogo smo grubi, gledajuci sa strane, u ophodjenju. Recenice koje pocinju sa molim ili izvini, postaju prava retkost...
Isto je i sa gestikulacijom i ugrozavanjem tudjeg ''prostora'', toga ovde zaista skoro da nema...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyUto Maj 24, 2011 8:20 pm

Nastavak...Ma, ima.... Ovde samo- klem, klem! Samo se grle! I smeskaju. Navatam sebe kako sam pocela da se osmehujem i ja drugim ljudima (Skandinavci se osmehnu jos sire i pozdrave, a Balkanci me gledaju u stilu- Koji ti je..sta se kezis?!... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyNed Mar 30, 2014 8:12 pm

Danubius ::



Zanima me, kako se vi nosite sa takvim situacijama?
Otvoreno pokazujete negodovanje?
Izmičete se u nadi da će dotični shvatiti?
Psujete u sebi i čekate da prođe?
Prvo se izmicem, onda uputim prekoran pogled, pa ako je tup ( tupa) i nastavlja, otvoreno reagujem- ruke k sebi!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyNed Mar 30, 2014 8:54 pm

Danubius ::
Nemam taj običaj, a baš ga i ne razumem. Čak nisam ni neki ljubitelj rukovanja ili ljubljenja kada "red nalaze" Čak se i najviše bojim da nisam preblizu nekoj osobi, ako je tema žustrija, da je ne bi nehotice "pljucnuo" u retorčkom žaru.
A na ono "gde si"...pa "tapšanje" po ramenu, tj kada vas neko raspali ....verovatno ne mogu ni da prikrijem da bih rado vratio...ali u sekundi , nimalo nezno ..refleksno.

 dm5  takve balvanske nežnosti bi uzvratila,ma gde bili .. dm2 
kažu da imam tešku ruku-za žensko:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyNed Mar 30, 2014 9:02 pm

MRZIM takvo ponašanje. Izlazi iz mog prostora ako nisi pozvan u njega. Rukovanje sa onima koje znam samo formalno mi je ok ali sve više od toga niti upražnjavam niti dozvoljavam da bude upotrebljeno. Ljudi nekako valjda osete tu moju "odbojnost" pa retko ko i pređe tu granicu.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyNed Mar 30, 2014 11:59 pm

Danubius ::


Zanima me, kako se vi nosite sa takvim situacijama?
Otvoreno pokazujete negodovanje?
Izmičete se u nadi da će dotični shvatiti?
Psujete u sebi i čekate da prođe?

Oh kako je ovo dobra tema!

Postoje citavi predmeti, classes koje se bave ovim:)
Point je uzeti tudji govor tijela pod kontrolu:) Mali primjer: mirroring ce izmanipulisati necije odobravanje etc.;)))))))))))))) Dalje se snalazite sami  zlz 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPon Mar 31, 2014 1:24 am

Zaboravila sam da napišem da me još više od zadiranja u moj privatan prostor nervira kad vidim da neko dohvati dete pa ga grli i ljubi a ovo se izvija i ne može da pobegne. Onda bih najradije tom balvanu lupila šamarčinu i pitala ga kako se oseća kad neko njemu radi ono što mu se ne sviđa. Imam u rodbini dvoje takve dece koja bukvalno imaju averziju i na rukovanje i svaki put kad im čestitam rođendan PITAM mogu li da ih poljubim. Obično dobijem potvrdan odgovor a u očima im "pročitam" da su zadovoljni što sam pitala.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPon Mar 31, 2014 12:44 pm

Ja imam baba strinu koja je oduvek obozavala da me ljubi,gnjavi ,stipka za obraz,miluje po glavi...aaaaaa  :zubi3: ..izbegavala sam je na kilometar,uzmicala,ali dzaba ,uvek me je stizala..Sad retko naidjem na takve osobe,cini mi se da mi u ocima procitaju da mi ne diraju mojih pola metra i tako i bude.Inace,postoje osobe sa kojima rado delim taj prostor i to i one isto dozvoljavaju..
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPon Mar 31, 2014 8:45 pm

Obožavam kad mi neko nesto priča a ruka mu stalno po meni lupka , dodje mi da mu je odsečem 'bem ga blesava , kad dosadi lepo mu objasnim - pipni me još jednom odvaliću te u sred čela .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPon Mar 31, 2014 11:09 pm

Jako me nerviraju ti neželjeni dodiri. Kad mi neko nešto priča pa hvata za ruku, za rame, koleno, lupka me po ramenu...ljudima sa kojima sam bliska kažem- ajde skidaj ruke sa mene, a nepoznatima pružim samo ruku kada se upoznajem.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Apr 11, 2014 3:18 pm

Danas sam mislila da cu ostati bez leve ruke..gotovo rekoh,odnese je..toliko odusevljeno me je stezao,drmao,a sve vreme prica,pa je jos poklopio sa desnom...  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  EmptyPet Apr 11, 2014 5:08 pm

Lakota ::
Danas sam mislila da cu ostati bez leve ruke..gotovo rekoh,odnese je..toliko odusevljeno me je stezao,drmao,a sve vreme prica,pa je jos poklopio sa desnom...  smehsmeh 
trebala si lagano izvući desnu,pa opičiti po ramenu,da se neUGODNO iznenadi...  :zubi3: .
(da mu pokažeš da si i ti ouševljena..  :zubi3: )










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?    NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NEŽELJENI DODIRI U KOMUNIKACIJI ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: