DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?

Ići dole 
+2
Aurora Borealis
sonia
6 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyUto Avg 17, 2010 5:03 pm

Tamni kolutovi oko ociju, narocito ispod donjih ocnih kapaka veoma su cest problem, a pojavljuju se i kod vrlo mladih osoba.
Mogu biti nasledni, mogu biti posledica upotrebe nekih kozm. preparata, predugog izlaganja suncu, ali i simptom neke bolesti (hipotireoze, npr.)

Kakva su vasa iskustva sa podocnjacima i kesicama ispod ociju?
Kako ih spreciti, leciti?


Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Podocnjaci-tex-2










Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 4:04 pm

Sto se tice kesica ispod ociju, one nastaju obicno kod ososba starijih od 35 godina zivota Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? 56516 Izuzetak su oni sto boluju od bolesti bubrega ili kardivaskularnog sistema. Kod njih se kesice ispod ociju javljaju u svakom dobnom uzrastu.
Kesice nastaju kao posledica starenja, pre svega starenja vezivnih tkiva i usporenog metabolizma.
Tako metabolizam , usporen zbog starosti, ima za posledicu slabiju cirkulaciju, zadrzavanje krvi u kapilarima koze, pucanje zidova krvnih sudova, izlazak krvnih elemenata u okolno tkivo koze i nastanak pigmentacija u kesicama ispod ociju.
Usporena cirkulacija znaci i da je usporena limfna drenaza.

Znaci, udruzena dva faktora: slab dotok hranljivih materija i usporen odvod raspadnih, stetnih produkata iz koze oko ociju.










Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 6:18 pm

mislim da je i jedno i drugo.....ja ih imam vjerovatno zbog mojih kamencica u bubrezima....ali uvijek ih imam.....kako ih lijeciti....nekad sam koristila masku.....pa recimo da sa njom jedno lijecite a drugo stetite.....sada imam neke kremice Loreal i Garnier...to je samo bacanje para...ali eto hajd da ne kazem da nisam probala.....mislim da je meni najbolji lijek dovoljno sna i zivot bez stresa.....ali to je nemoguce..... cherry ....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 6:30 pm

Aurora Borealis ::
.....mislim da je meni najbolji lijek dovoljno sna i zivot bez stresa.....ali to je nemoguce..... cherry ....


Dok je nama FB-a i foruma, i jest nemoguce Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? 944472










Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 6:31 pm

I ja ih imam,ali sam to pripisala genetici.Svi sa mamine strane ih imaju i jave se vec u pubertetu...Mada...nije iskljuceno da nije nesto i sa zdravstvene strane... cherry
Ne tretiram ih ni malo drugacije od ostalih dijelova lica.Povremeno stavim kolutove krastavca na oci ili rashladjenu kesicu caja...a sto se kremica,seruma tice...ne koristim nista za tu namjenu...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 6:52 pm

samo ti Sonja zezaj.....ali tako je kako je.....ne znam gdje bih prije.....da li da legnem da spavam ili da ide na nett....i kazes podocnjaci..... 55555

ma iskreno bosanka meni i ne smetaju.....ali moje zaove i rodice me tjeraju da nesto poduzimam.....ali meni stvarno ne smetaju.....kako moj muz pjeva prodje ljeto trideseto.....tako nekako i je......zasto da se zamaram sa tim....
migg
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 8:27 pm

sonia ::
Aurora Borealis ::
.....mislim da je meni najbolji lijek dovoljno sna i zivot bez stresa.....ali to je nemoguce..... cherry ....


Dok je nama FB-a i foruma, i jest nemoguce Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? 944472

Dijagnoza potvrđena... :clown:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 11:54 pm

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Nemampodocnjake

Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Tea 1

Tea 1


Datum upisa : 31.07.2010

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyČet Avg 19, 2010 11:57 pm

Dobar korektor isto pomogne :)
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyPet Avg 20, 2010 12:32 am

Zaista ne znam kakvu sam kremu dobila od drugarice kozmetičarke (koja je, btw, skupa k'o jaja od Sent Petera!), upravo da mi "izbeli" podočnjake. Nakon 3-4 dana se to zaista i dogodilo! Kremu joj spravljaju u našoj gradskoj apoteci, tako da nema naziv, niti se vidi sastav. cherry

p.s. kremu nisam platila Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? 460727
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? EmptyPon Avg 29, 2011 12:42 pm

Neredovno i nedovoljno spavanje su isto tako vazeci uzrocnici nastanka podocnjaka...










Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?   Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Podocnjaci- estetski problem ili znak bolesti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pedijatrija
» Bolesti voznje
» Infarkt srca i druge koronarne bolesti....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: