DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Laptop vs. desktop računari... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Laptop vs. desktop računari... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Laptop vs. desktop računari...

Ići dole 
+19
dusicaa
Astra
podbarac
srculence
ZoxZoja
Šmizla
Ladyintheblack
MadamX
slatkicass
cojle
Lily
determinanta
Kijara-brm
Aiko
popovac
sonia
SunStorm
Danubius
Tornado
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Tornado
Wind of change
Tornado


Godina : 50
Datum upisa : 25.09.2010

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Sep 26, 2010 2:11 pm

First topic message reminder :

prednosti i mane jednih i drugih...

Vaše mišljenje o tome??...
Nazad na vrh Ići dole
http://bez-ogranicenja.4umer.com/forum.htm

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Avg 23, 2015 12:08 am

Moj komp jos u komadu a Astrologov ....pa ocekujem poslije reparature da cemo imati dva laptopa od dosadasnjeg jednog.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Avg 23, 2015 10:19 am

Još uvek veran "klasici" . Znam da je konzervativno ,ali ,verovatno zato što "poznajem kutiju" ,a ne bi se usudio da "pogledam u creva" lapu . 
U "kutiju" možeš uvek da "dodaješ" ,u lapu je manje više sve -integrisano . 
Ima i drugih razloga : 
- kao i klasični ,treba ga čistiti ,a to rade servisi 
- ne znam nijedan koji ima potpuno ispravnu bateriju , a mnogi imaju i dodatno "hlađenje" .Način na koji ga ja koristim (danima upaljen ) bi ga sigurno pregrevao . 
-najvažnije ....većinom imaju 15  " monitor ,a meni je polako i 22 " "malo" 
Pa onda ,tastatura je premala ,osetljiv je na "pad" i svašta nešto ...
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Avg 23, 2015 1:16 pm

Volim desktop računare, ali evo već dugo koristim lap top. Razlog? Nemam dovoljno mesta u stanu za dva desktop računara.
Ali..navikla sam i na laptop, mada me nervira tastatura, nekako mi je mala, i nema numerički deo posebno.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptySub Sep 26, 2015 11:06 pm

Danubius ::

Nesumnjive su prednosti lap-topa -možete ga nositi svuda ,pa i u krevet ,po perfomansama su se izjednačili sa desktop računarima ,web cam može da ima uglove o kojima ste samo mogli sanjati ...
No nije baš sve tako krasno .
I dalje se greju ,jer korisnici ne shvataju da je to ipak računar ,u čije komponente ,i pored elegantne kutije ,ulazi prašina .
Za čišćenje -samo servis .
Otvaranje i zatvaranje milion puta ošteti flet kabel koji vezuje dve komponente (kao kod "preklopnih" mobilnih)
Baterije kod mnogih lapova nemaju baš neki duži život -i evo vas opet na "žici" .
Sam monitor je obično na 15 /17 incha -dakle ,ne baš zgodan za "ćorave" . 
Kad vam otvoren tresne na pod -to je obično i kraj .

No pričao ja štagod -lapovi su pobedili .
Sad vec laptop vs laptop...
Kad se setim moje Toshibe od ''5kg'' , pa pogledam ( podignem ) cerkin MacBook Air...



[You must be registered and logged in to see this image.]


Ja koristim jos uvek ovaj moj Hp...i vec me polako baterija zafrkava...

Ovde se i ne isplati  popravljati... Razmisljam vec neko vreme o Samsung-u...nije mi neophodan...pa razvlacim...Ono, sad telefoni preuzeli skoro sve funkcije ( net- bank i sl. ) pa...Laptop vs mobil? ;)
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Sep 27, 2015 12:45 pm

Mislim da ce jos mnogo vode proteci Dunavom dok ja naucim da telefon koristim kao racunar.
Em mi je sve to minijaturno, em sam bez misa osakacena. Tako da ja i dalje glasam za lap-top.
E da, jedino gde prednost dajem telefonu je direktno kacenje slika i objava na drustvene mreze. :)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Nov 01, 2015 6:19 pm

U analizi lap topova ,tj u razgovoru sa vlasnicima  najveći problemi su "grejanje" i jako kratak rok koliko baterija" drži" (a često i brzo rikne ,pa skoro da nema lapa koji nije "na žici" ) 
Da nije tako -onda se ne bi prodavali ovakvi proizvodi 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako se PC "greje" -skineš mu bočne panele ,i ok ,*ladi se sam . Ako je procesor prašnjav ,pa zato "greje" -jednostavno ga očistiš usisivačem .
Za svaku glupost lap se mora nositi u servis ,pa i za "čišćenje" . 
Niko nije pomenuo (i možda nisam u pravu ) ali nešto se mislim ....mora postojati "veza" između tastature i monitora lapa ,a to je verovatno scart kabel . 
Pa kada jedno milion puta "otvoriš" lap, onda se kabel  "načne" . 
Zato su izbacili i "preklopne" mobilne .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Nov 01, 2015 7:44 pm

Danubius ::

Zato su izbacili i "preklopne" mobilne .

Jes izbacili...pitaj Adele jesu li ;)
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda



Datum upisa : 13.09.2013

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Nov 01, 2015 7:48 pm

Kod mene nema to "VS".
Svaki ima svoju ulogu i funkciju.
Snažan desktop računar služi za video montaže rad na PS i skladištenje, a lap top praktičan, prenosiv, brz...za net i pisanije.
U zavisnosti šta radim taj i koristim.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyNed Nov 01, 2015 7:52 pm

Laptop je u prednosti sto ga mozete svugde poneti.
Po meni je desk ipak bolji jer i kad "ostari" sa malo teh. znanja mozete ga dovesti na visi nivo i opet je u formi.
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyPet Apr 22, 2016 9:31 am

Danubius ::
U analizi lap topova ,tj u razgovoru sa vlasnicima  najveći problemi su "grejanje" i jako kratak rok koliko baterija" drži" (a često i brzo rikne ,pa skoro da nema lapa koji nije "na žici" ) 
Da nije tako -onda se ne bi prodavali ovakvi proizvodi 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako se PC "greje" -skineš mu bočne panele ,i ok ,*ladi se sam .

I ne samo to, nego se moraju menjati i kuleri.

Citat :
Kada treba zameniti kuler :

Prošlo je više od 2 godine od kupovine laptopa.

Laptop niste više od dve godine nosili na čisćenje.

Laptop je počeo da se pregreva i da se gasi.

Zamena kulera u našem servisu traje oko 1 sat od kada donesete na servis. Zamena kulera je rutinska, brza popravka koja se završava za 45min.

Zašto je bitna zamena kulera – hladnjaka? Kuler i hladnjak su rashladni deo jednog laptopa, a to je jedna od najbitnijih stvari na vašem laptopu bez kojih laptop ne bi mogao da radi. Bez kulera i hladnjaka laptop bi se ugasio posle 5 – 7 sekundi rada. Kuler i hladnjak hlade isključivo samo 2 dela u vašem laptopu: procesor i grafičku karticu. To su delovi koji se zagrevaju i bez hlađenja ne mogu da rade. Takođe, ti delovi zahtevaju jako dobar i kvalitetan rashladni sistem, a to zavisi od korišćenja računara, jer što vi više opteretite laptop, procesor brže radi i više se greje. Proizvođači laptopova prave rashladne sisteme prema dimenziji laptopova što je na samoj granici da se taj laptop lepo hladi. Ti sistemi hlađenja (kuleri i hladnjaci) kada su novi lepo rade i laptop se ne pregreva. Posle nekoliko meseci na tim sistemima se nakupi dosta sitne prašine i taj hladnjak oslabi hlađenje procesora 50%. Procesor se više zagreva, a vi se hvalite kako možete da pečete jaja na vašem laptopu. Naravno da ne pomišljate da odete u servis. Prođe još pola godine i taj laptop radi, ali se pregreva. Jedom se desi da ga upalite, ali on više ne može da se upali ili se pali, ali nema sliku na ekranu. Kada odete u servis saopšte vam da je graficki čip stradao, a to se desi samo malo posle isteka garancije laptopa.

Da bi sprečili kvarove na vašim laptopovima morate na maksimalno 2 godine zameniti rashladni sistem laptopa i na svakih 6 meseci laptop čistiti od prašine i menjati termalnu gumicu i termalnu pastu na procesoru i grafičkoj kartici. Ukoliko se pridržavate saveta da redovno čistite vaš laptop i na dve godine menjate hladnjak na laptopu, izbegavate sigurne kvarove na grafičkim karticama.

citat sa bloga
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyUto Avg 02, 2016 10:01 am

Danubius ::
Tema je početa 2010 i sada verovatno nema puno smisla .
Bar 80 % korisnika je "prešlo" na lap-top .
Nesumnjive su prednosti lap-topa -možete ga nositi svuda ,pa i u krevet ,po perfomansama su se izjednačili sa desktop računarima ,web cam može da ima uglove o kojima ste samo mogli sanjati ...
No nije baš sve tako krasno .
I dalje se greju ,jer korisnici ne shvataju da je to ipak računar ,u čije komponente ,i pored elegantne kutije ,ulazi prašina .
Za čišćenje -samo servis .
Otvaranje i zatvaranje milion puta ošteti flet kabel koji vezuje dve komponente (kao kod "preklopnih" mobilnih)
Baterije kod mnogih lapova nemaju baš neki duži život -i evo vas opet na "žici" .
Sam monitor je obično na 15 /17 incha -dakle ,ne baš zgodan za "ćorave" . 
Kad vam otvoren tresne na pod -to je obično i kraj .
Možda sam staromodan ,ali sam pre za neku "zver" u kutiji .
Kad primetite da se greje ,otvorite kutiju ,izduvate i gotovo -ne treba servis .
Leti jednostavno skinete bočne stranice -i ne pregreva se ,taman bilo 50+ C .
U njega se može ugurati svaka zver od grafičke kartice i još mnogo toga -lap je tu ograničen prostorom .
Nataknete monitor od 25 incha pa i veći -pa vidite i bez naočara .
Baterija je gotovo večna .
Može da radi okrenut na "glavu" .
No pričao ja štagod -lapovi su pobedili .

..ovo crveno ...s rezervom ...
Sva kućišta su napravljena tako da kuleri vuku vazduh preko diskova, ploče i procesora i to radi svoj posao samo u slučaju da je kućište zatvoreno. Ako skineš boćne stranice /makar samo jednu/, kuler PSU-a i onaj na procesoru, hlade samo sebe ... ploča i diskovi se tad pregrevaju što definitivno nije pametno i dugoročno vodi ka neminovnom kvaru

brdjanin ::
Kod mene nema to "VS".
Svaki ima svoju ulogu i funkciju.
Snažan desktop računar služi za video montaže rad na PS i skladištenje, a lap top praktičan, prenosiv, brz...za net i pisanije.
U zavisnosti šta radim taj i koristim.

upravo tako
... laptop služi ženi za Skype a ja ga koristim samo onda kad ono što sam odradio na desktopu treba da pokažem klijentu ...mada i to sve više izbjegavam i na stiku odnesem na klijentov računar


Pregrijavanje lap-topova...preciznije rečeno Notebook-ova najčešće nastaje iz samo 2 razloga:

1.Dokonost ... jes lepo kad se zimi umotaš u deku...pa fino lap u krilo i surfaš ...

...ali ... dlačice iz deke a i one druge, budu usisane od kulera, i popune kanale kuda vazduh prolazi, i još češće, umotaju se na samom kuleru .... ventilator se sporije vrti a usput i nema šta da vrti i samo već vruć vazduh gura na ploči i grafičku ....

2.Konstrukcija ... sve je više i više plastike koja se uvija ... tim uvijenjem, posebno ako lap nosimo jednom rukom, uvijaju se i unutrašnji elementi, koji onda naprave da se kuler sa procesora "odlijepi", i kreću problemi .... lap počne da zuji jer se kuler ubi da obori temperaturu procesora, procesor sam počne da se pregrijava te tako pregrijava i elemente /kondenzatore/ oko sebe ...i onda ili lap štuca ili se ugasi "iz čista mira". /u stvari, ugasio se zato da bi se spasio i da nebi pregorio jer na određenoj temperaturi pošalje naredbu ploči da ugasi komp kako nebi bio uništen/

Pravi lap-top računari su imali tzv. doking-station ...mjesto u koje se lap "utakne". Pored raznih proširenja funkcionalnosti, tu je bio i dodatni koler koji je usmjeravao vazduh prema otvorima na lap-u. Nije bilo pregrijavanja, nije se uvijao jer je čvrsto sklopljen u doking, i nije bilo deke da posuđuje dlačice ...ali kao što gore rekoh šta je 1. razlog, Lap-topovi su evoluirali u Notebook-ove i nastali su svi već pomenuti problemi...

da skratim ...potpuno se slažem sa brdjanin-om ...sve ima svoju namjenu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyUto Avg 02, 2016 10:30 am

fantom® ::

..ovo crveno ...s rezervom ...
Sva kućišta su napravljena tako da kuleri vuku vazduh preko diskova, ploče i procesora i to radi svoj posao samo u slučaju da je kućište zatvoreno. Ako skineš boćne stranice /makar samo jednu/, kuler PSU-a i onaj na procesoru, hlade samo sebe ... ploča i diskovi se tad pregrevaju što definitivno nije pametno i dugoročno vodi ka neminovnom kvaru


Vraćam bočnu stranicu .Nisam znao za sistem.
Kad smo već kod "grejanja" -kako ti ovo izgleda ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
fantom®

fantom®


Godina : 59
Location : Banja Luka od 65-te
Datum upisa : 16.12.2012

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyUto Avg 02, 2016 10:51 am

...baš kako i treba da bude kad je "low usage" :playa:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 EmptyUto Feb 21, 2017 9:58 pm

Zanimljiv tekst o zanimljivoj dilemi (koji možete pročitati ukoliko vas volja ) 

Je li bolje držati laptop priključenim na punjač?

Koliko sam ja shvatio ,baterija je jako osetljiva stvar na lapu ,pa je eto ,treba vaditi ,ako se radi "na struju" , pa je bolje raditi na "struju" ,jer na bateriji ne dobijamo prave performanse računara ,te nije dobro ako se sasvim isprazni ,te se lap jako greje ako.... 
Kako god se okrene ,nekako je meni lično puno jednostavnije da uključim računar (desktop ),pa i radi kako treba ,i ne greje se ,a poštoga  ne nosim sa sobom ceo dan (i u krevet)  ,poštedim sebe zavisnosti od neta i buljenja u monitor satima . 
I to jeste "prednost" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laptop vs. desktop računari...   Laptop vs. desktop računari... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Laptop vs. desktop računari...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Moj desktop
» PRODUZITE ZIVOTNI VEK LAPTOP BATERIJI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: