DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Do petice preko interneta   BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Do petice preko interneta   BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Do petice preko interneta

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Do petice preko interneta   Empty
PočaljiNaslov: Do petice preko interneta    Do petice preko interneta   EmptyPon Sep 27, 2010 2:47 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
У зависности од тога који разред дете похађа, која је тема задатог рада, да ли је слободна или из градива, цене се крећу од 500 до 1.500 динара, а ако је хитно састав може да се добије за два сата и кошта 4.000 динара.

Прескакање школских обавеза, читање лектира и припреме за писане задатке сада замењују интернет огласи који нуде инстант знање или различити блогови на којима сами ученици размењују своје добро оцењене радове . Тако је време када је ученике обливао хладан зној на помисао на писани задатак из српског, анализу ликова из неког дела давно прошло. Штуро препричана „Ана Карењина”, „Браћа Карамазови”, „Сумњиво лице” или било која друга обавезна лектира за основну и средњу школу могу се добити веома брзо, у зависности колико је времена потребно да се жељена лектира „скине”, тачније који програм имате на рачунару и колико је брз.


Највећи број таквих сајтова не само да нуде списак препричаних лектира по азбучном реду већ и детаљно упутство како то да урадите и који су програми неопходни, а ако их немате како и њих да скинете. Већина таквих сајтова за „скидање” лектира и писање састава своје услуге нуди бесплатно, а поједини нуде и лозинку која се плаћа око 500 динара.

А ако желите да интернет писац само за вас или ваше дете напише састав на задату тему лако ћете наћи оглас: „Пишем саставе за основну и средњу школу”. Довољно је да на Гуглу укуцате „састав из српског” и понуда је бројна. Писци обично за контакт остављају своју имејл адресу или број мобилног телефона.


У зависности од тога који разред дете похађа, која је тема, да ли је слободна или из градива, цене се крећу од 500 до 1.500 динара. А ако неком хитно треба нека од оваквих услуга за два сата може да добије готов рад за 4.000 динара и проблем састава или лектире је решен.

– Основци траже да им пишем саставе о приповеткама које читају у школи, док су средњошколцима највећи проблем обимне лектире, мада поједине мрзи да прочитају чак и оне које имају по 20 страница. Цена их не брине, очигледно је да такво понашање благосиљају родитељи. А није ретко ни да и сами родитељи ступе у контакт са мном уместо детета и траже услуге, а најчешће оправдање им је, иако објашњење не тражим, да наставници не знају да пренесу градиво или да њиховом детету све друго добро иде осим писања састава из српског и да му зато треба мало помоћи.


Када родитељ има такав став није чудо што дете хоће све да добије без труда, уместо да седне и прочита лектиру или размисли о саставу. Лакше је узети новац од тате и маме па да то неко други уради за њега. Најнижа цена је 500 динара за основце па и до 4.000 динара за средњошколце, ако је тема захтевнија и мора да се уради дан за дан. Ово ми је додатни посао већ 10 година, продала сам много радова и добила много петица у бројним средњим школама, не само у Београду већ и у Нишу, Новом Саду, Суботици, Прокупљу... – објашњава Драгана П., која се оглашава као „пишем и помажем око писања састава из српског језика”, али, ипак, не жели да своје пуно име и презиме види у новинама.


Маја Кулић, професор српског језика у Основној школи „Вук Караџић”, каже да није мали број основаца који имају унапред написане саставе, али да се то увек примети.

– Када радите с децом, тачно знате фонд њихових речи, начин изражавања, како склапају реченице. То су најчешће реченичне конструкције које нису својствене дечјем узрасту. Осим тога, многи од њих напамет науче написане саставе, али направе катастрофалне правописне грешке. Затим, дешава се и да узму туђу свеску из које, на пример, читају реферат који нису претходно ни прочитали, као и да им неко напише састав, а да не стигну да препишу па онда први део састава буде одличан, а закључак напише сам и јасно видите о чему се ради. Највише таквих примера је било док сам радила у средњој школи, а основци су скромнији по том питању. И довољно је само да питате да ли ти је неко помогао око домаћег и то су онда одговори мало мама, тата, баба, деда... Санкције за такво понашање не постоји, осим уколико их не ухватим на делу да преписују. Такве саставе обично оценим нижом оценом која је у складу са учениковим знањем и упозорим га да то више не ради – објашњава Кулићева.

Међу професорима који се оглашавају да држе приватне часове постоје и они који се противе томе да деца добију све на готово.


–Мислим да су родитељи највећи кривци за овакво стање јер подржавају децу у томе да не уче и то представљају као начин сналажења а не као превару која ће им се осветити кад-тад. Држим часове из српског језика и помажем деци у савладавању граматике, али када су у питању писани састави само могу да им помогнем да дораде, али сами. Од мене не могу добити написан састав. Осим тога, мајка сам двоје школске деце, основца и средњошколке, никада им нисам написала састав нити дозволила да скину неку препричану лектиру или да им то ја урадим. Инсистирам на томе да ако не ураде на време сносити последице због тога, па ће следећи пут сести и на време урадити све. Знам да то деца раде, али опет понављам да су родитељи главни кривци. Рецимо, друг мога сина редовно узима приватне часове из свих предмета, а родитељи му редовно плаћају писање саставе. И то им не смета јер сматрају да је боље да дају новац него да он добије јединицу– кажеСофија Јовановић, професор српског језика.

Међутим, и без новца и без знања родитеља ученици се и сами сналазе, преко Фејсбука или различитих блогова, размењујући искуства и саставе. Тако је један исти састав на тему љубави добио петице у четири средње школе у Београду. А Марко је поделио своје искуство с блог ортацима, објашњавајући како му је ортакиња која је прочитала „Оњегина” препричала до детаља и да је сутрадан на контролном добио петицу, а да књигу није ни узео у руке. Али највећи бедак био му је, како пише, то што је његова ортакиња, која му је помогла, добила тројку, иако је читала. Један Стеван, на истом блогу, препоручује да је ипак најбоља варијанта за лектиру, да ако ти неко преприча садржај до детаља, или га скинеш с нета, после тога прочиташ критику и нема шансе да те профа провали, „посебно ако није смор као овај мој”.



Инстант знање вишег ранга

Не траже инстант знање само основци и средњошколци, већ су и бројне понуде за писање дипломских, матурских, па чак и мастер радова. Наравно, њихове цене су знатно више. Тако су бројни огласи и оваквог типа:

1. Пишем дипломске и семинарске радове, као и разне радове, на тему економије и сродних области (менаџмент, организација, маркетинг...). Цена зависи од обима рада, теме, литературе, рокова и слично и креће се од 20 до 80 евра. Такође, пишем и пружам помоћ при писању бизнис планова.


2. Пишем дипломске радове, страна 1.500 динара, а за семинарске 1.000 динара

3. Написан и сређен мастер рад из актуелне економске теме – цена по договору


Гордана Башовић, Политика, објављено: 18/01/2010.

*

Хвала Даци што ми је данас, на почетку недеље пресудне за оцењивање и закључивање оцена, указала на овај чланак. Новинар је свој посао обавио ваљано и изнео поражавајуће чињенично стање, чији сам и сама била сведок много пута.

Невоља натера човека на све и свашта,али никад нисам разумела ни своје колеге које су пристајале на зараду на основу писмених радова. Во времја кад сам и сама држала часове, родитељима сам приликом првог сусрета говорила да писање "тема" (како се то популарно назива) не долази у обзир. Помоћ и сугестије - да, али писање никако. Приметила сам да некима није право, али ме никад нису условљавали мада су ми и сами испричали приче које само потврђују ово што пише у чланку.

Родитељи и децо драга, поставићу вам само питање које је неко ових дана поставио у једној тв емисији: Да ли бисте желели да вас лечи доктор који је купио диплому или да вам гради план прави архитекта са купљеним знањем, а радовима на тој истој кући руководи инжењер са "знањем" стеченим на исти начин? Ако је ваш одговор "Да", желим вам добро здравље и топао дом!

Violeta Milicevic

Pa da cujem i Vase misljenje...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Do petice preko interneta   Empty
PočaljiNaslov: Re: Do petice preko interneta    Do petice preko interneta   EmptyPet Okt 08, 2010 7:25 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ako je sve ovo tacno, a mislim da jeste, onda skolstvo treba dobro da se zabrine i uvede neke izmene.
Evo jednog primera iz skandinavske skole- Lektira se cita na casu, odgleda se i film ako postoji na tu temu. Tu, na casu se razgovara o likovima, i onda pise. U sustini, pisani deo je kao test koji se resava, a steceno znanje ostaje.
Radovi, i ako ih ima, rade se u skoli, domaci takodje, postoji cas za pisanje ''domacih zadataka''. Uvek se radi na kompjuteru, tako da skolski program, koji je vezan za sve kompjutere proverava moguci ''prepis'' sa neta.
Ne mogu sad da se setim, ali ima jos toga , sto bi i nase skolstvo moralo da promeni.
Sto se tice pa fakulteta, a narocito zanimanja koja su vitalno vazna, tu nema diskusije. Mito, korupcija i ''muckanje'' bilo koje vrste bi moralo da bude strogo kaznjavano tako da se ne bi vise ni javljala pomisao na to.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Do petice preko interneta   Empty
PočaljiNaslov: Re: Do petice preko interneta    Do petice preko interneta   EmptyČet Nov 04, 2010 8:32 pm

E ovo je bas lepo napisano.......

tacno je da se danas takve stvari rade,da se kupuju ocene (bilo je toga i u mojoj skoli),bla bla bla....

ali ne treba tooliko dramiti oko toga. Ja sam ucenik,idem u 1 godinu srednje....... od kako sam krenula u 5 razred osnovne skole,lektira se cita KOD KUCE i za to ti da odredjen rok (recimo mesec dana da je procitas).... skole su toliko propale (da ne kazem da su raspad sistema) tako da ne znam samo na sta bi pustali film deci da gledaju.... i da imaju,i da im puste,kao da to pa vredi..... pola od tih ucenika nece ni gledati taj film,jer ih to jednostavno ne zanima i smatraju da postoje mnoogo bitnije stvari (samo ne znam koje) u zivotu od,za njih,"glupe" skole i obrazovanja.... Domaci zadaci se rade KOD KUCE... ne zovu se za dzaba DOMACI zadaci....a slazem se sa Sonia... podmitanje,korupcija i mito bi definitvno trebali da budu strogo kaznjivani....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Do petice preko interneta   Empty
PočaljiNaslov: Re: Do petice preko interneta    Do petice preko interneta   EmptyUto Jan 18, 2011 9:02 pm

Najstarije mi dete ide u 10. razred. Sledece godine ce u srednju skolu.
Kao i vecini njegovih vrsnjaka, glavna okupacija mu je kompjuter, internet, igrice i ostalo...Na internetu su ''svoj na svome''.
Kao sto kaze Anamaria ima stvari koje decu totalno ne interesuju, cak mozda i da im ponudis film umesto knjige, a kud knjiga...
Ovde skolstvo i tu naslo caku. Zaista, svaka im cast! Bez obzira sto mi imamo obicaj da kazemo kako su nase skole jace teorijski i sl..Mozda i jesu, ali dzaba kad je ta teorija neupotrebljiva u praksi...
Oni spremaju zadnju godinu osnovne skole da se prireme za odabir srednje, kao i za zivot, ako ne zele da nastave neobavezno skolovanje...
Primer..
Nedelju dana traje projekat. Duzan si da obidjes banku ( predas papir da si iz skole) i da simuliras trazenje kredita, otvaranje racuna i sl.. Dalje, ides u agenciju, treba da ''kupis kucu'' i tako redom..Snalazi se...
Projekata koliko zelis...Koristi internet, niko ti ne brani, svi ga koriste...Ali uradi sta treba i kako treba ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Do petice preko interneta   Empty
PočaljiNaslov: Re: Do petice preko interneta    Do petice preko interneta   Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Do petice preko interneta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ISTORIJA -PREKO FACEBOOKA :))))
» FACEBOOK i drugi "izlozi" ...
» EX YU - zajedno preko sporta (REGIONALNE LIGE ?)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: