DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
Prijemportal*Latest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nutricionizam-dodaci u ishrani..

Ići dole 
+2
AstrinaKomsinica
jutarnja izmaglica
6 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptySub Okt 23, 2010 1:54 pm

Dodaci u ishrani

Idi na: so, sirće, začini
So

So ili natrijum hlorid, je jedinjenje koje je našem organizmu potrebno u tačno određenim količinama. Nažalost lako možemo preterati u količini soli koju svakoga dana unosimo u organizam. To preterivanje posledica je navike soljenja i onih namirnica koje već u prirodnom obliku sadrže upravo onu količinu soli, koja je dovoljna našem organizmu.
So je preko potrebna za život?

Tačno. So se sastoji od jona natrijuma i jona hlora. Oba jona su neophodno za niz osnovnih metaboličkih procesa. Oni su neophodni za transport kroz ćelijsku membranu, čime se ćelija zapravo hrani, obnavlja i izbacuje iz sebe štetne materije. Natrijum je potreban i za izlučivanje vode, čime se osigurava acidobazna ravnoteža organizma. Jedna od najvažnijih uloga jona hlora ostvaruje se u procesu varenja (lučenje želudačne kiseline).
So nema nikakvu energetsku vrednost.
So treba svakog dana unositi hranom?

Tačno. Kao što je rečeno so je jedinjenje čiji je nedostatak u ishrani nespojiv sa životom. Ona je za održavanje osnovnih životnih funkcija važna gotovo skoro kao i voda. Dovoljno je samo 1-2g soli kako bismo zadovoljili dnevnu potrebu organizma za tom namirnicom. Činjenica je da tu količinu uglavnom unesemo namirnicama koje u svom sastavu imaju natrijum hlorid, pa nije potrebno dodatno soljenje. Ako se ipak, u izuzetnim slučajevima, dogodi da unosimo manju količinu soli od dnevne potrebe, vrlo brzo osetićemo grčenje mišića i opštu slabost.
So pomaže zadržavanju vode u organizmu?

Tačno. Veća količina soli u organizmu utiče na povećanje količine vode u organizmu, kako bi se ta suvišna so na neki način „razredila“ i zadržala normalna, uravnotežena koncentracija soli (0,9%). Treba naglasiti da takvo stanje traje kratko vreme i da ne izaziva nikakve dodatne smetnje kod zdravih osoba. Međutim, kod osoba koje pate od bolesti srca veća količina soli uslovljava zadržavanje veće količine vode, pa se povećava ukupna količina krvi i srce mora jače i više „pumpati krv“. Zbog toga se svim srčanim bolesnicima i osobama koje zbog bilo kog razloga imaju problem sa radom srca preporučuje neslana hrana. Pojedini lekovi koji utiču na zadržavanje vode u organizmu (kortikosteroidi i kontracepcijske pilule) mogu izazvati isti rezultat kao i povećana koncentracija soli, pa se pri upotrebi tih lekova preventivno preporučuje nesoljena hrana.
Ko se bavi sportom mora izbegavati so?

Netačno. Zavisno od vrste sporta, svaki bi sportista morao voditi računa o ishrani. Bavimo li se sportom, pri kome se dodatno znojimo, organizam traži unošenje dodatnih količina soli hranom. Pri izrazitim fizičkim naporima, posebno leti, organizam znojenjem može na dan izgubiti i do 2 litre tečnosti. Znojenjem se iz organizma izlučuju mnoga štetna i toksična jedinjenja, ali i velike količine rastvorenih minerala. Tako se može izlučiti i do 15g natrijum hlorida na dan. Dodatno soljenje namirnica koje prirodno već sadrže so u takvim slučajevima je neophodno za održavanje ravnoteže metabolizma.
Jodirana so sprečava pojavu gušavosti?

Tačno. Nedostaje li joda u prehrani duže vreme nastaje gušavost, odnosno nedovoljna aktivnost štitne žlezde, praćena uvećanjem žlezde. Danas se obična kamena so jodira i time se sprečava pojava gušavosti.
Dnevna količina za unos soli bile bi oko 6g – 1 kafena kašičica.
Sirće

Sirće koristimo kao začin jelima, a najviše se koristi za oplemenjivanje ukusa salata pripremljenih od sirovog povrća. Brojne svetske kuhinje koriste sirće kao dodatak gotovim jelima napravljenim sa manjom količinom masti, odnosno ulja i soli. Ono daje poseban ukus i dijetalnim jelima, a pritom nema opasnosti od pojave neželjenih posledica.
Sirće koje se upotrebljava u kulinarstvu je vodeni rastvor sirćetne kiseline (5-6%). Sirćetna kiselina je slaba organska kiselina koja sirćetu daje karakterističan kiseli ukus.
Sirće se dobija vrenjem vina ili nekih drugih alkoholnih napitaka. Pojedini mikroorganizmi odgovorni su za zakiseljavanje jer etil-alkohol pretvaraju u sirćetnu kiselinu.
Upotreba sirćeta seže u daleku prošlost. Sirće se spominje i u Bibliji. Stari Grci i Rimljani su ga koristili kao začin i kao napitak za čišćenje organizma. Upotreba sirćeta nije ograničena samo na začinjavanje salata, već se primenjuje i u postupku konzervisanja brojnih namirnica, u prvom redu raznovrsnog povrća.
Vrste sirćeta

Boja i ukus sirćeta zavise od svojstava osnovne materije od koje se pravi sirće. (5)
Vinsko sirće -dobijeno fermentacijom crnog ili belog vina, sve više se koristi u svakodnevnoj pripremi jela, ali je još uvek veća zastupljenost alkoholnog sirćeta. Mirisni aceto balsamico, tamno smeđe je boje, dobija se vrenjem crnog vina iz područja Modene. Proces starenja traje 15-50 godina. Cena takvog sirćeta nije mala, ali daje salatama izuzetan ukus.
Postoje i posebne vrste vinskog sirćeta koje se proizvode uz dodatak aromatičnih i lekovitih biljaka. Najčešće se primenjuju pelin, divlji komorač i ruzmarin.
Jabukovo sirće –dobija se vrenjem jabukovog soka, pri čemu je najbolje koristiti nekultivisane, samonikle, divlje jabuke koje mogu da uspevaju i donose rod bez primene zaštitnih hemijskih sredstava. Mogu se koristiti i kultivisane jabuke pod uslovom da nisu prskane. Smatra se da jabukovo sirće ima i lekovita svojstva, pa se primenjuje u narodnoj medicini kod artritisa, astme, smetnji pri varenju, respiratornih infekcija, povišenih vrednosti holesterola i dr. Od jabukovog sirćeta može se napraviti izuzetan napitak sa vodom i medom. I ovaj napitak može se uzimati ujutru na prazan stomak, pre jela, uz jelo ili posle jela (1 supena kašika sirćeta, 1 kašičica meda i razmuti se u čaši obične vode). (8)
Začini

To su proizvodi biljnog porekla, svojstvenog mirisa i ukusa, koji se dodaju jelima, prehrambenim proizvodima i pićima, radi postizanja odgovarajućeg mirisa i ukusa ili poboljšavanja njihove svarljivosti. Začini podstiču lučenje sokova za varenje, pa poboljšavaju apetit, varenje hrane i iskorišćenje hranljivih sastojaka. Isto tako začini:
Poboljšavaju cirkulaciju na oštećenoj sluzokoži
Poboljšavaju rad nekih organa
Deluju na rad pljuvačnih žlezda
Pospešuju proizvodnju žuči (anis, crni luk)
Razbijaju krvne ugruške (biber, čili, ljuta paprika)
Poboljšavaju rad gušterače (cimet, kari, karanfilić, lovor)
Rastvaraju sluzi i pomažu njihovom izbacivanju (cimet)
Poboljšavaju izlučivanju mokraće (list peršuna i celera)
Deluju baktericidno, u svežem stanju (crni i beli luk, cimet, majčina dušica, ruzmarin, itd.)
Deluju protiv crevnih parazita (beli luk, bosiljak i dr.)
Pored toga, mnogi sastojci začinskih biljaka su snažni antioksidansi (đumbir, slačica, majoran, cimet, nana i dr.) i deluju antikancerogeno (svi začini).
Začinske biljke koje treba dodavati na početku kuvanja, jer sadrže dosta celuloze su: kim, anis, lorberov list, biber, aleva paprika i dr.
Pred kraj kuvanja dodaju se: bosiljak, čubar, majoran, nana, majčina dušica, a pred služenje: peršun, celer, mirođija, kopriva, muskatni oraščić.
Začinsko aromatično bilje stavlja se u manjim količinama u jelo, posebno ako se koristi mešavina začina, da bi jelo bilo prijatnog ukusa i mirisa. Začine treba kupovati u manjim količinama i držati u dobro zatvorenim kutijama ili tamnim teglicama, i to na suvom, provetravanom mestu. Rok upotrebe treba poštovati, jer mogu izazvati mikrobiološko kvarenje hrane.
Anis - začin koji se najviše upotrebljava za testa, kolače i likere. Može se dodati kao karminativ (smanjuje nadutost i grčeve izazvane varenjem hrane bogate biljnim vlaknima), a služi i za spravljanje karminativnih čajeva.
Bela slačica –seme koje se koristi kao začin u pripremi marinada, turšija, kobasica, umaka, za proizvodnju senfa i majoneza.
Senf – se dobija mešanjem mlevene bele i crvene slačice, kojima je oduzeto ulje, uz dodatak vode, sirćeta ili vina, soli i drugih začina, sa šećerom ili bez njega. Oštar ukus i aroma senfa dobija se fermentacijom smeše.
Biber – pojavljuje se u 2 oblika: beli i crni. Razlikuju se po stepenu sazrevanja plodova. Biber u zrnu se čuva duže vremena, a mleveni gubi miris i podložan je dejstvu bakterija. Upotrebljava se za: sva jela i proizvode od mesa i ribe, supe, gulaše, paprikaše, turšije, marinade, salate i umake.
Bosiljak – zeljasta biljka prijatnog mirisa i pomalo sladunjavog i oštrog ukusa. Upotrebljava se kao začin za paradajz (svež ili kuva), mahunasto povrće i jela sa jajima.
Vanila – tropska biljka vrlo mirisnog, dugačkog ploda sličnog mahuni. Upotrebljava se u šipci i u prahu za slatka testa i kolače.
Karanfilić –cvetni pupoljak tropskog drveta, prijatnog mirisa sličnog karanfilu. Upotrebljava se u cvetu ili u prahu, za slana ili slatka jela, bujone i marinade.
Kim – jednogodišnja biljka čije je seme izrazito jakog mirisa i ukusa. Upotrebljava se za jela od mese, divljači i za posipanje slanog peciva.
Lorber (lovor) –zimzeleni žbun Mediterana, čije lišće, kada se protrlja ima miris badema. Upotrebljava se u malim količinama za supe, kisele čorbe, umake, marinade, jela od pasulja i jela od kupusa.
Beli luk – ima snažna baktericidna svojstva. Koristi se kao dodatak mnogim jelima od mesa, ribe i povrća. Treba ga jesti svakodnevno i dodavati u prohlađena jela, ali ne mnogo usitnjen zbog lake isparljivosti aktivnog sastojka.
Nana – sladunjavo-oštra i na ukus hladno delujuća aromatična biljka. Upotrebljava se kao začin za jela od leguminoza, sladolede, kremove i likere.
Mirođija –zeljasta biljka izrazitog mirisa. Koristi se kao začin za čorbe, umake, jela od graška, namaze za sendviče i druga jela. Cvet se upotrebljava za turšiju, naročito za kisele krastavce.
Morski (muskatni) oraščić – aromatični plod tropskog drveta, koji se stavlja u razna slana i slatka jela.
Ruzmarin – zimzeleno šiblje igličastog lista. Koristi se kao začin za jela od ribe, mesa, mesa kunića, a naročito za mesa jačeg mirisa (meso ovaca i divljači).
Soja – jednogodišnja mahunasta biljka poreklom iz kine.
Ekstrakt od soje (soja sos) – začin koji se priprema od kuvanog, samlevenog sojinog ploda, koji se podvrgava fermentaciji od 1-5 godina. Upotrebljava se za isticanje ukusa jela i dodaje se u kapima.
Cimet – aromatična kora tropskog drveta crvenkaste boje, prijatnog ukusa i mirisa. Osušena kora ili njen prah upotrebljavaju se kao začin za slatka i slana jela. Cimet u kombinaciji karija, karanfilića i lorbera je neophodan sastojak ishrane dijabetičara, jer stimuliše rad pankreasa, tj. lučenje insulina.
Kari – vrlo ljut i pikantan indijski začin u prahu, kombinovan od više začina. Može se upotrebljavati i za jela od mesa i za jela od povrća. (8)
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptySre Maj 23, 2012 6:06 pm

cola


Kažu da svaki dan moramo pojesti jednu jabuku, a i jednu bananu... radi kalija.
Također i naranču zbog vitamina C. I obavezno popiti jednu šalicu zelenog čaja (bez šećera za prevenciju dijabetesa) kao i za smanjenje masnoće u krvi... Svakoga dana moramo popiti dvije litre vode (da, i poslije je ispišati, što udvostručuje vrijeme koje smo do sada provodili u WC-u).
Svakoga dana treba uzeti barem jedan Bioaktiv ili jedan jogurt da biste imali sve dobre bakterije, za koje nitko ne zna što su točno, ali ako se ne opskrbiš s barem milijun i pol tih bakterija, vidjet ćeš vraga.
Svakoga dana jedan aspirin za prevenciju infarkta i jedna čaša crnog vina, također protiv infarkta. I jednu čašu bijelog, za živčani sustav? I jednu čašu pive... ne mogu se sjetiti za što? Ako ih popiješ odjednom, međutim, možeš dobiti moždani udar, ali ne sekiraj se, nećeš ni primijetiti.
Svakoga dana treba jesti balastne tvari. Puno, puno, gomilu balastnih tvari, dok ne posereš neprikladan izraz veličine manjeg đempera.
Potrebno je 4 do 6 dnevnih obroka, laganih, s tim da ne smiješ zaboraviti žvakati svaki zalogaj 42 puta.Tako da ti samo za jelo treba 5 sati...
E, da, iza svakog jela trebalo bi oprati zube, tako da zube treba oprati i poslije jabuke, poslije bioaktiva, poslije banana, poslije balastnih tvari i tako sve dok imaš zube u ustima. S tim da ne zaboraviš zubni konac, masažu desni i ispiranje vodicom za usta. Bilo bi dobro urediti kupaonicu, možda staviti unutra CD player ili TV, jer s obzirom na vodu, balastne tvari i zube, provest ćeš puno, puno vremena unutra.
Treba spavati 8 i raditi preko 8 sati, plus 5 za jelo, to je 21. Ostaje ti 3 sata, ako nije gužva u prometu. Prema statistikama, TV se gleda prosječno 3 sata dnevno. Sada se to više ne može, jer svakoga dana treba hodati najmanje pola sata (savjet: nakon 15 min kreni natrag jer ako ne, pola sata postaje cijeli sat).
Treba njegovati prijateljstva, jer su poput biljaka, treba ih održavati svakodnevno. Pretpostavljam i kada ideš na put?
Između ostalog, moraš ostati informiran, i čitati barem dvoje dnevnih i nekoliko tjednih novina, da bi imao kritički stav...
Seksati se treba svaki dan, ali bez upadanja u rutinu: treba biti inovativan, kreativan i iznova osvajati. Za sve ovo treba vremena. Da ne govorimo o tantričkom seksu.
Treba imati vremena i za dodir s prirodom, pranje poda-suđa-veša, da ne govorimo o tome što sve treba ako imaš kućnog ljubimca ili djecu...
Računica kaže da je za sve to potrebno minimalno 29 sati. Jedina mogućnost koja se nameće je raditi nekoliko stvari istovremeno:
Npr: tuširaj se hladnom vodom i drži usta otvorena... tako ćeš popiti 2 litre vode. Dok izlaziš iz kupaone sa četkicom za zube u ustima, istovremeno se seksaj (tantrički) s partnerom koji istovremeno gleda TV i čita novine dok ti pereš pod.
Ostala ti je jedna ruka slobodna? Nazovi prijatelje! I rodbinu! Popij vino (nakon razgovora s rodbinom će ti trebati). Aaaaajjj!
No, ako ti je ostalo dvije slobodne minute, pošalji ovu poruku svojim prijateljima (koje treba pazit kao biljke) dok jedeš žlicu meda, koja je vrlo korisna.
Sada te pozdravljam, jer između jabuke, jogurta, crnog vina, prve litre vode i trećeg obroka s dnevnom dozom balastnih tvari, ne znam više što trebam, ali moram hitno u WC.
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 49
Datum upisa : 06.01.2012

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Dragocena žižula   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptyPon Nov 05, 2012 12:00 pm

Žižula je egzotično voće slatko – kiselog ukusa. Poreklom je iz Kine. Braonkasti plodovi se beru krajem septembra i početkom oktobra. Najbolje ih je konzumirati na prazan stomak. Od njih se mogu praviti ukusne marmelade, sokovi ili likeri. Ako svaki dan konzumirate ovo voće, to je kao da ste uzeli dnevnu multivitamin tabletu.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nutritivna vrednost

Žižula (Ziziphus jujuba) idealna je namirnica za sve one koji žele da se hrane zdravo. Plod žižule ima veliku hranljivu vrednost. Ovo voće je značajan izvor vitamina B grupe ( B1, B2, B6), provitamina A, kao i vitamina C i K. Žižula je bogata mineralima: gvožđem, magnezijumom, cinkom, fosforom, kalcijumom, kalijumom, natrijumom, bakrom, manganom… Sadrži ugljene hidrate, belančevine, masti, kiseline i flavonoide.

Lekovita svojstva žižule

Ovo jedinstveno voće jača imunološki sistem. Plod se koristi svež, a može i da se osuši. Žižula snižava krvni pritisak, reguliše probavu i pomaže u borbi protiv oboljenja disajnih organa. Suvi plodovi žižule ublažavaju bolove, poboljšavaju rad jetre i creva i povećavaju apetit. Takođe, blagotvorno deluju u slučaju depresije, štite od srčanih oboljenja i kancera. Žižula je odličan lek za nervozu i protiv nesanice. Veoma je korisna u lečenju hroničnog umora. Zahvaljujući dragocenim sastojcima, žižula je sjajan borac protiv starenja. Osim ploda, lekovita svojstva poseduju i lišće i kora.


Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptyPet Jun 20, 2014 1:28 pm

Hahahaaa  smehsmeh  :rlol:  :rlol: Kono  :santa: 


Imam prijatelja koji se profesionalno bavi nutricionizmom - kvalifikovan nutricionista. Preko neta, ponekad pronadjem pacijente koje mu upućujem. Ako se neko odluči za ovu vrstu, uslovno rečeno, dijete, ne može pogrešiti. Koliko sam upućena, iz njegovih saveta i priče, vidim da se pri obraćanju zvaničnom nutricionisti, dobija način ishrane prilagodjen odredjenoj osobi i njenim navikama i potrebama organizma. Znači, nutriciionista samo blago "skreće" osobu, u pravcu koji je zdraviji za njen/njegov organizam, a da pri tome, nema kasnijeg "bumerang efekta", vraćanja kilaže, nesvestica, malaksalosti, niti je potrebno trpeti neku "patnju" dok se skidaju kilogrami. Da ne reklamiram ovde, ali ako je neko zainteresovan, može mi se obratiti na pp, jer je dogovor i tretmane savetovanja, moguće sprovesti preko neta ili telefonskih razgovora. 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptyPet Jun 20, 2014 1:49 pm

Samo ako je kvalifikovan,ali i to ne znači da će osoba da skine kile.
To sve ovisi od slušaja do slučaja i koje vrste bolesti osoba vuče za sobom:((.
U svemu treba biti umeren,pa i u jelu..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptySub Jun 21, 2014 1:46 am

Rekoh da je kvalifikovan i profesionalni nutricionista, to mu je posao kojim se bavi 15 godina. Ako pažljivije pročitaš moj post, videćeš da se radi najpre o razgovoru i anketiranju pacijenta, pa se radi pojedinačna dijeta zavisno od osobe, navika, sklonosti, obolenja... Dijeta po meri - tako je nazvao njegov zvanični sajt i tako radi. Bliže objašnjavanje, bilo bi reklamiranje, što ne želim da radim na ovom forumu, a inače mi je to jedan od dodatnih poslova koje radim. 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. EmptyUto Jun 02, 2015 3:31 pm

HRANA ZA SREĆU:
6 namirnica koje dokazano poboljšavaju raspoloženje!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Američka nutricionistkinja i savetnica za ishranu hokejaške ekipe New York Rangersa i košarkaške ekipe New York Yankeesa, Cynthia Sass, za instant sreću preporučuje šest namirnica za koje su istraživanja pokazala da zaista pomažu

Link link
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Nutricionizam-dodaci u ishrani..   Nutricionizam-dodaci  u ishrani.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nutricionizam-dodaci u ishrani..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nutricionizam- Recepti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: HIGIJENA I NUTRICIONIZAM-
Skoči na: