DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Linn Ulmann BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Linn Ulmann BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Linn Ulmann

Ići dole 
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Linn Ulmann Empty
PočaljiNaslov: Linn Ulmann   Linn Ulmann EmptyČet Maj 19, 2011 7:24 pm

Rodjena 9. avgusta 1966. u Oslu, studirala u Americi englesku literaturu.
Prvi roman- Pre nego zaspis ( 1988.)

Dobitnica je vise nagrada u Norveskoj, Danskoj i Velikoj Britaniji za svoje romane, kao i za rad u novinarstvu.

Ona je cerka glumice i rezisera- Liv Ulmann i rezisera Ingmar Bergman.
Udata je za pisca Nielsa Fredrika Dahla, imaju dvoje dece i zive u Oslu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Linn Ulmann Empty
PočaljiNaslov: Re: Linn Ulmann   Linn Ulmann EmptyČet Maj 19, 2011 7:26 pm

Odlomak iz romana- Pre nego sto zaspis
Kovčeg sam, rekao je nevjerni suprug, zamišljam ga kako se možda i lagano smiješi, kovčeg sam spakirao prije skoro deset godina, draga moja, točno četiri mjeseca nakon što smo se vjenčali. Što će reći: Počeo sam ga pakirati tada. Malo po malo, razumiješ. Svaki put kad bi legla na kauč i ispružila se u onom velikom odvratnom pletenom džemperu kojega si ti toliko voljela, jedva se trudeći da otvoriš usta kako bi mi naređivala, praktički podrigivala naređenja, molim te donesi mi čašu mlijeka, molim te donesi mi jednu jabuku, molim te donesi mi zdjelu čipsa. Ili svaki put kad bi mi obavila ruke oko vrata, dok sam sjedio i čitao knjigu ili slušao glazbu ili jednostavno gledao kroz prozor, kad bi mi obavila ruke oko vrata i prošaptala: "O čemu razmišljaš, o čemu razmišljaš?" I svaki put bi se prisiljavao smisliti odgovor koji bi te zadovoljio, razmišljam o našem ljetnom odmoru ili baš nam je bilo dobro u kinu prošli tjedan ili kako si lijepa u toj haljini ili možda bismo mogli obojiti kuhinju u žuto jer ti si uvijek željela preuređivati, nikada nisi bila zadovoljna; i svaki put kad bi jela suhe šljive; tko zaboga jede suhe šljive, ždere šljivu za šljivom kao što to ti činiš i mljackaš. I svaki put, razumiješ, nešto tome slično, ovaj ili onaj detalj, ja sam pakirao u kovčeg po jedan odjevni predmet. Gaćice, košulju, jednu čarapu, drugu čarapu, svilenu kravatu, potkošulju... Što je tvoja, kako reći? Što je tvoja uvreda bila gora, to sam pakirao veće i ljepše odjevne predmete. Ako si kašljala cijelu noć, što ponekad činiš, pakirao sam džemper. Za svako tvoje: "o čemu razmišljaš" pakirao sam kravatu. Za svaku suhu šljivu jednu čarapu. Kad si me silila da spavam s tobom, kao što me, naravno, na tebi svojstven način, siliš da spavam s tobom, pakirao sam lanenu košulju. I ponekad, kad sam na svojim prstima osjetio tvoj miris znao sam spakirati i cijelo odijelo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Linn Ulmann Empty
PočaljiNaslov: Re: Linn Ulmann   Linn Ulmann EmptyČet Maj 19, 2011 7:28 pm

Pre nego sto zaspis..
.....................................
Ponekad se pitam: Kad je brak gotov?
Sasvim sigurno i prije nego bračni partneri zajednički zaključe, sad je gotovo, sad se moramo rastati i stvarno se razvedu.
Zato se pitam: Kad je neki brak gotov?
Je li to onda kad jedno od nas pomisli: Da bar umreš.
Je li to onda kad jedno od nas (prvi put) kaže: Ne želim više živjeti s tobom. Uništavaš mi život.
Je li to onda kad jedno od nas bulji u strop i šapće: Učinit ću bilo što samo da ne spavam noćas s tobom?
....................................................










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Linn Ulmann Empty
PočaljiNaslov: Re: Linn Ulmann   Linn Ulmann Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Linn Ulmann
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: BIBLIOTEKA DANUBIUS FORUMA :: STRANI PISCI/PESNICI-
Skoči na: