DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )

Ići dole 
+16
sonia
Lakota
Samouka
Astra
Danubius
slatkicass
Samhain
cojle
Tattoo
EAGLE
promaja
determinanta
Lily
brunolino
Krupljanka
jelajelena
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:12 am

BivŠi general Vojske RS teŠko bolestan
Mladić ima rak

Bivši general Vojske RS boluje od teškog oblika tumora limfnih žlezda, zbog čega je polovinom 2009. operisan i podvrgnut hemoterapiji u Beogradu, tvrdi njegov advokat
[You must be registered and logged in to see this image.]
U lošem stanju ... Haški pritvorenik Ratko Mladić

Bivši general Vojske RS Ratko Mladić, koga je Srbija pre dva dana izručila Haškom tribunalu, boluje od teškog oblika raka limfnih žlezda, tvrdi njegov advokat Miloš Šaljić.

Šaljić za Press kaže da je zbog progresije ove bolesti njegov klijent polovinom 2009. godine operisan, a zatim podvrgnut hemoterapiji u jednoj bolnici u Beogradu. Prema medicinskoj dokumentaciji kojom on raspolaže, Mladić boluje od nonhočkinovog limfoma, koji mu je zahvatio stomak.
Gde je lečen?

- On je oboleo mnogo ranije. U nalazu iz zdravstvene ustanove u kojoj je ležao, a koji posedujemo, piše da je u istoj bolnici lečen i devet godina pre 2009. - objašnjava Šaljić za Press, i pokazuje medicinski nalaz u kojem stoji da je od 20. aprila do 18. jula 2009. godine Mladić dobijao terapiju na nekoj od klinika.

- Ratko je tada operisan zbog problema sa čirevima u stomaku, što je posledica nonhočkinovog sindroma. Bio je na hemoterapiji, zbog čega mu je, kao što ste videli, kosa opala, a koža mu je crvena - kaže Šaljić....
[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio jelajelena dana Čet Jun 02, 2011 9:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:13 am

ISPOVEST BRATa blizanca stradalog taksiste
Izbegao sam smrt na mestu gde mi je brat poginuo

Rampa smrti - Na prelazu Gorić kod Valjeva voz pre mesec dana umalo udario brata blizanca Milovana Aškovića, koji je tamo poginuo u ponedeljak

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ogorčeni na „Železnice Srbije"  ... Milun (levo) i Radovan Ašković, sin i brat stradalog taksiste Milovana

Radovan Ašković (58), brat blizanac taksiste Milovana Aškovića, koji je u ponedeljak poginuo na pružnom prelazu jer rampa nije bila spuštena, kaže za Press da je on pre mesec dana na istom prelazu za dlaku izbegao smrt!

Radovan Ašković ispričao je kako je pukim slučajem izbegao sudar sa vozom na pružnom prelazu u naselju Gorić!

- Rampa je bila podignuta, a ja sam bio u automobilu na dva-tri metra od pruge. Onda je ispred mene odjednom projurio voz! U tom trenutku niti je rampa bila spuštena, niti je radila signalizacija! Nisam ni bio svestan da sam za dlaku izbegao smrt! Tek kada sam se vratio kući shvatio sam šta se dogodilo i koliko sam imao sreće - priča Radovan, i dodaje:
Niko nije čuo sirenu

- Nisam ni sanjao o tome da će mesec dana kasnije na istom mestu poginuti moj brat blizanac! Brojni očevici su potvrdili da je rampa u trenutku nesreće bila podignuta. Niko od meštana nije čuo sirenu voza. Mašinovođa se nije zaustavio ispred pružnog prelaza, niti je zvučnom signalizacijom upozorio na dolazak voza. Uništio je jednu porodicu! Pitam se gde je kraj i da li neko od nadležnih razmišlja o tome da na isti način može da bude unesrećena još neka porodica - očajan je Radovan Ašković.

U porodici nastradalog taksiste kažu da s njima niko nije kontaktirao iz „Železnica Srbije", niti je dolazio da im izjavi saučešće.

- To je sramno! Zbog njih nam je porodica zavijena u crno, a oni se nisu ni udostojili da nam pošalju ni telegram saučešća, kao da je voz ubio psa a ne čoveka! To očigledno nikoga ne interesuje. Mog oca nema, ne mogu mi ga vratiti, ali na ovaj način vređaju ljudsko dostojanstvo. U narednih nekoliko dana donećemo odluku da li ćemo podneti tužbi protiv odgovornih - kaže sin nastradalog taksiste Milun Ašković.

Taksista Milovan Ašković sahranjen je juče na Novom groblju u Valjevu. Članovi porodice, brojni prijatelji i valjevski taksisti juče su ispratili Milovana. Njegove kolege su u 14 časova, simbolično, u koloni vozila krenuli na poslednji ispraćaj kolege sa taksi stajališta kod glavne autobuske stanice u Valjevu, koje je bilo baza nastradalom taksisti.

Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:13 am

Zločin iz strasti - U Sankt Peterburgu nađeno izmasakrirano telo milionerke Ane Belogolov
Srbin osumnjičen da je ubio svoju ljubavnicu, rusku bogatašicu!

Srpski državljanin osumnjičen je za brutalno ubistvo svoje ljubavnice, ruske milionerke Ane Belogolov (41)! Telo bogatašice, vlasnice hotela „Park" u Crikvenici i vile u Opatiji u Hrvatskoj, nađeno je u njenoj luksuznoj kući u Sankt Peterburgu!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Misterija ... Ana Belogolov bila vlasnica hotela i vila u Hrvatskoj

Ubistvo se dogodilo u trenutku dok su Ana i njen ljubavnik Srbin bili sami u sobi.

- U vreme zločina Anina desetogodišnja ćerka Marta je bila u šetnji sa guvernantom. Kada se vratila u sobi u prizemlju imala je privatni čas i tek kada je u kupatilu pronašla krvave delove odeće svoje majke ušla je u njenu sobu i na krevetu ju je pronašla oblivenu krvlju. Devojčica je u sobi pored mrtve majke zatekla i njenog dečka Srbina, koji je takođe bio teško ranjen - pišu ruski mediji.
Napisao oproštajnu poruku

Ruska policija je otkrila da je Ana Belogolov zadavljena i izbodena nožem! U istrazi policija se suočila sa mnogo kontroverznih detalja jer je milionerkin dečko, kombinujući ruski i srpski jezik, prvo izjavio da je ona izvršila samoubistvo i da je on povređen dok je pokušavao da je zaustavi.

- Tu izjavu je potkrepila i pronađena oproštajna poruka u kojoj je ona navodno napisala da ona nikoga ne krivi za smrt. Ipak, kada je u obližnjem hotelu pronađen štampač ne kome je urađena poruka, srpski državljanin je promenio svoju izjavu rekavši da je on napisao oproštajnu poruku, a da su njega i njegovu devojku napali i izboli nožem nepoznati provalnici koji su tražili nakit i novac - navodi štampa u ovoj zemlji.

Policija sumnja da je Srbin ubio rusku bogatašicu jer je krvave delove odeće pokušao da uništi, ali je zbog dolaska guvernante i deteta morao da ih sakrije u veš-mašinu.
Svađa ljubavnika

Ruski mediji spekulišu da su se ljubavnici posvađali jer je milionerka htela da prekine vezu i da je došlo do žestoke tuče u kojoj je Srbin nasrnuo na nju i počeo da je davi, a da je ona zgrabila nož i ranila ga, posle čega joj je on oteo oružje i izbo je. Takođe se ne odbacuje ni teorija da je ljubavnik nakon zločina sam sebe ubo nožem pokušavajući da policiju uputi na pogrešan trag.

Ubijena milionerka je biznis započela 1993.  otvaranjem lanca apoteka „Violeta", a kada je 2003. posetila hrvatsku obalu ona joj se izuzetno svidela, zbog čega je u Opatiji i kupila vilu uz more. Želeći da ulaže u hrvatski turizam, kupila je u Crikvenici hotel „Park" u koji je htela da uloži sedam miliona evra, ali je zbog problema sa birokratijom zemljište na kome se nalazi hotel kupila tek 2009. i u hotel nije uložila kapital. Pored hotela u Hrvatskoj, Belogolova je u Sant Peterburgu imala 19 apoteka i bila je i vlasnica nekoliko medicinsko-estetskih centara.

Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:17 am

PRED FINALE „TOP MODELA" IVANA STANKOVIĆ OTKRILA
Plašim se starosti

Bore - Mislim da je starost kazna za svaku lepu ženu. Ne volim je, ali ću se na svoj način boriti da kada dođe izgledam što bolje. Zaljubljena sam, ali nikakve planove nemam po tom pitanju. Brak za mene predstavlja vrhunac ljubavi, ali nažalost svedoci smo da se sve više javnih ličnosti razvodi nakon jedne ili dve godine braka, ja to ne želim
[You must be registered and logged in to see this image.]
" Danas svaka sebe naziva manekenkom, misicom i mis poljskog cveća, a za mene je to vređanje poziva. Takođe mi je ponižavajuće da slušam kako se kupuju tašnice dok muž radi" ...
Ivana Stanković, poznata manekenka i autorka rijalitija „Srpski top model" na Prvoj, pred veliko finale koje će biti u nedelju uveče, objašnjava zbog čega se završnica takmičenja održava u Zagrebu, a ne u našoj prestonici.

U intervjuu za Press, manekenka koja je u svojoj karijeri nosila modele najpoznatijih svetskih kreatora i slikala se za kampanje najprestižnijih svetskih robnih marki otkriva da se kao i većina njenih koleginica plaši starosti.

Zbog čega ste finale ovog takmičenja organizovali u Zagrebu, a ne u Beogradu, budući da je reč o izboru srpskog top modela?

- Budući da se ovaj šou snimao na više lokacija, namera je i bila da se veliko finale održi tamo gde su budući srpski top modeli prodefilovali. Izbor je pao na Zagreb, gde su naše devojke učestvujući na hrvatskom Fešn viku bile izuzetno zapažene od stručnjaka i javnosti, a dokaz za to je veliko medijsko interesovanje u regionu za „Srpski top model" i naše finalistkinje.

Na račun devojaka koje ste odabrali za projekat bilo je mnogo negativnih komentara. Kako to komentarišeš?

- Ljudi brkaju jednu bitnu stvar, a to je da ovoj projekat nije izbor za najlepšu manekenku. Ideja i koncept ovog šoua jesu da se odabere devojka koja prvo mora da ima fizičke predispozicije, a svaka od finalistkinja to ima. Tu su još i ličnost, napredak, rad na sebi, karakter, fotografije.

Da li si razmišljala da se podvrgneš plastičnoj operaciji?

- Razmišljala sam samo o nekim stvarima. Odlazak pod nož i primanje anestezije bez preke potrebe zarad fizičkog izgleda za mene je ludilo i bes. Devojke koje to rade dva-tri puta stvarno ne razumem. Ne volim egzibicije te vrste jer nisam videla nekog da posle toga izgleda fenomenalno ili mlađe već mi izgleda izobličeno, kao zombi i naduveno od silnog botoksa. Lek za lepotu su zdrava ishrana, miran san, prirodne kreme, masaže lica i mezoterapija.

Planiraš li da u skorije vreme staneš na ludi kamen?

- Zaljubljena sam, ali nikakve planove nemam po tom pitanju. Brak za mene predstavlja vrhunac ljubavi, ali nažalost svedoci smo da se sve više javnih ličnosti razvodi nakon jedne ili dve godine braka, ja to ne želim. Kada budem sigurna da kraj sebe imam ono pravo, onda će se i to desiti jer ja sve stvari radim strastveno.

U tvom slučaju, kada je pravo vreme da se ostvariš u ulozi majke?

- Nemam tipičan životni put. Sada su se te granice pomerile, pa ukoliko budem imala decu, to će biti sa 42-43 godine. Kada je majčinstvo u pitanju, još uvek sam nezrela, bez obzira što sam uspešno prošla u belom svetu.

Da li misliš da danas svako zaslužuje da bude manekenka?

- Znam da mene u Beogradu ne voli određena grupa ljudi, ali kada pogledam ko su oni, onda mi nije žao jer ne bih želela da me oni vole. Kažu mi da ostavim sponzoruše na miru, ali ne mogu jer smatram da današnje devojke ne treba da se ugledaju na takve osobe. Danas svaka sebe naziva manekenkom, misicom i mis poljskog cveća, a za mene je to vređanje poziva. Takođe mi je ponižavajuće da slušam kako se kupuju tašnice dok muž radi.

Da li se kao većina manekenki plašiš starosti?

- Mislim da je starost kazna za lepu ženu. Plašim se starosti, ne volim je, ali ću se na svoj način boriti da kada dođe izgledam što bolje.

Jesi li nekada tražila pomoć psihijatra?

- Kod nas je to još uvek tabu tema, a, prema mom mišljenju, to je stvar kulture. Imam problem sa zatvorenim prostorom, konkretno sa liftom, jer sam se kao mala zaglavila u njemu. U takvim slučajevima treba se konsultovati sa psihijatrom, ali meni su ipak tu uvek bili folk muzika i porodica.

Kome je namenjena tvoja knjiga „Bez daha"?

- Moju knjigu ne bi trebalo da kupuju devojke koje zanima kako se dobro udati, a još bolje razvesti jer ja takve savete ne delim. Ali onima koji žele da znaju kako postići uspeh a ne skrenuti s puta svakako da će moja knjiga biti od koristi.

Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:20 am

JK: Ceca opet pljačka milione! (FOTO)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jelena Karleuša ne propušta priliku da oplete po koleginicama. Iz njenog statusa koji je objavila na društvenoj mreži “Fejsbuk”, pretpostavlja se da je na njenoj meti, kao i obično, Svetlana Ceca Ražnatović!

-Znate šta u Srbiji radi osuđeni kriminalac koji je opljačkao milione od naroda? Pljačka ga i dalje! Sa osmehom. I to iz zatvora. Napred srpska sirotinjo, otkidaj od usta, podmazuj masne guske, da se lopovska fukara obogati još malo, dok vaša deca žive u bedi... Za vas, pusta sirotinjo, ni pesma nije za DŽ. Ko vas je*e kad ste budale. Ne znam da li da žalim moj narod ili da budem ljuta na njega... MoŽda i jedno i drugo. OPEN YOUR MIND! Aman! – piše Jelena Karleuša na svom "Fejsbuk" profilu, deleći “muku koja je mori” sa fanovima.

Izvor (S medija)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:23 am

PETORO DECE NA IVICI GLADI!








Posle smrti Slobodana Milosavljevića njegova porodica u
bezizlaznoj situaciji, pošto su i dosad jedva preživljavali od male
nadnice







[You must be registered and logged in to see this image.]
KURŠUMLIJA - Bukva im uništila život!
Niko nije ni slutio da će se uobičajena seča drva Slobodana Milosavljević pretvoriti u noćnu moru za njegovo petoro dece.

Kobnog jutra 23. aprila Slobodan je otišao u šumu da zaradi nadnicu za
svoju porodicu, ali nije se vratio. Bukva je pala na njega i usmrtila ga
na licu mesta. Ostavio je suprugu Biljanu i petoro dece.

Tada je počela nova tragedija Milosavljevića. Jedva krpe kraj s krajem,
a nova glava porodice je njegov 15-godišnji sin Stefan. Svako jutro
ustaje pre zore kako bi u šumi nasekao drva, koja će prehraniti njegovu
braću i sestre. Sudbina im zavisi samo od humanih ljudi.

Majka Biljana (35) invalid je, a Katarina (16), Stefan (15), Jasmina
(14), Saša (12) i Jovana (9) izgubljeni su u socijalnom stančiću u selu
Žuč kod Kuršumlije. U beznađu su i ne vide način da nastave dalje.

Šta im najviše treba? Biljana spušta glavu, ćuti... Jedna suza skotrlja joj se niz lice. Tuga, očaj...

- Ne znam! Deca moraju da nastave školu, ali kako... - jedva izusti.

Zavlada bolna tišina. Najstarija Katarina, učenica prve godine srednje
škole u Kuršumliji, gleda u jednu tačku na zidu, dok najmlađa Jovana,
plavi anđeo u surovo crnoj majici, ljubopitljivo posmatra goste.

- Jovana ide u školu u selu, dok ostala deca putuju autobusom u Kuršumliju - objasni Biljana kroz jecaj.

Osnovci, Stefan, Jasmina i Saša imaju besplatan prevoz, dok za Katarinu
moraju da izdvoje 3.600 dinara mesečno, što je polovina dečjih
dodataka, koji su im jedini mesečni prihod.











Opština: Ministri na potezu!

Zamenik predsednika opštine Kuršumlije kaže da će opština pomoći ovoj
porodici, ali da mora da se pronađe dugoročno rešenje za njih.

- Predložiću Opštinskom veću da im se dodeli novčana pomoć kako bi
makar trenutno imali novca da deca nastave školovanje. Biljana je
invalid i nije sposobna za rad, ali pokušaćemo da joj pronađemo posao
koji bi mogla da obavlja. Ipak, to nije dovoljno. Jedino rešenje su
stipendije za decu i očekujem da će pojedini ministri koji su i ranije
imali razumevanja za slične sudbine u našoj opštini i ovog puta pomoći -
kaže Milošević.

Račun za pomoć

Posle teksta o tragičnoj smrti Slobodana Milosavljevića veliki broj
čitalaca javljao se i pitao kako da pomognu njegovoj porodici. U
dogovoru s opštinom, Biljana, čije je prezime Maksimović, otvorila je
tekući račun kod Vojvođanske banke broj 355-3200097950-75, na koji se
može uplatiti pomoć.



Vesti:
Slobodan Milosavljević, Petoro dece na ivici gladi, Majka Biljana (35) invalid je, a Katarina (16), Stefan (15), Jasmina (14), Saša (12) i Jovana (9), u socijalnom stančiću u selu Žuč kod Kuršumlije, seča drva
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 02, 2011 9:24 am

Dara Bubamara u spotu sa 100 statista

[You must be registered and logged in to see this image.]

Popularna pevačica Dara Bubamara snimila je nedavno spot za svoju pesmu "Galama", u kom je učestvovalo više od 100 statista.

Novosađanka je okupila ekipu statista u jednom poznatom klubu u svom rodnom gradu, gde su ceo dan proveli snimajući scene za video izdanje ove "bučne" numere: Dara Bubamara ostala bez novih pesama



- "Galama" je sama po sebi postala veliki hit, tako da već sad ima više od četiri miliona pregleda na internetu. Na ovaj način sam htela publici da dodatno približim pesmu. Unajmili smo više od 100 statista i ceo ambijent je prilagođen kako bi se dočarala situacija iz pesme. Videćete uskoro, spot je vrcav, veseo, zanimljiv, baš kao i ja - rekla je za Alo! kroz osmeh Dara.

Izvor: S media, foto: Alo!
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:17 am

Srbija domaĆin najveĆeg vojnog skupa 2011.
Vrh NATO-a i ruski generali u Beogradu

Potvrda - Čak 54 države potvrdile učešće na NATO konferenciji od 13. do 15. juna. Načelnici - U Beograd stiže 25 načelnika generalštabova najmoćnijih armija sveta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na najvećem ovogodišnjem vojnom skupu u svetu, koji se pod pokroviteljstvom NATO-a održava od 13. do 15. juna u Beogradu, učestvovaće više od 180 predstavnika odbrambenih sistema država svih kontinenata, potvrđeno je Pressu u Ministarstvu odbrane.

Kako saznajemo, do sada je učešće potvrdilo 159 učesnika iz 54 države i vojnih komiteta NATO-a i Evropske unije, ali se očekuje da još neke od ukupno 69 država koje je pozvala Saveznička komanda za transformaciju potvrdi dolazak u Beograd.

Medu potvrđenim učesnicima nalazi se 25 načelnika generalštabova i deset zamenika, među kojima je i zamenik NGŠ Vojske Ruske Federacije general Valerij Gerasimov, koji predvodi čitavu delegaciju ruskih visokih oficira. Prisustvo visokog ruskog zvaničnika, kao i oficira država članica Partnerstva za mir, programa čiji je potpisnik i Srbija, demantuje spekulacije da se radi o NATO samitu u vojno neutralnoj zemlji.

- Nakon poziva Savezničke komande za transformaciju, Srbija je razmotrila mogućnosti i krajem 2009. godine prihvatila da bude domaćin ovog skupa. Komandant Savezničke komande, francuski general Stefan Abrijal, u januaru ove godine uputio je pozive na adrese 69 država, i to 28 članica NATO-a, zatim 22 članice Partnerstva za mir, Mediteranskog dijaloga, Istanbulske inicijative, kao i kontakt država - navode u Ministarstvu odbrane.
Gerasimov predvodi Ruse

Do sada su učešće potvrdile sve članice NATO-a osim Grčke, Rumunije i Litvanije, zatim sve članice Partnerstva za mir, osim Malte, Moldavije, Turkmenistana i Tadžikistana.

Od država Mediteranskog dijaloga u Beograd dolaze predstavnici Mauritanije, Jordana, Alžira i Tunisa, i to na vrlo visokom nivou, bez obzira na činjenicu što se većina tih zemalja suočava sa bezbednosnim izazovima i unutrašnjim problemima. Istanbulsku inicijativu predstavljaće Katar, Kuvajt i Ujedinjeni Arapski Emirati.....
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:19 am

Pet godina nije izašla iz roditeljske kuće, živela je u sobi punoj fekalija!

Duševni bolesnik M. L. (39) iz Uba više od pet godina nije izašla iz kuće svog oca, a soba u kojoj je boravila bila je puna fekalija! M. L. je konačno zbrinuta na psihijatriji valjevske bolnice, na zahtev njenog oca Radoslava. Međutim, on nije mogao da objasni zbog čega ranije nije pozvao lekare u pomoć!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Drama... Kuća u kojoj je M. L. (39) iz Uba živela sa roditeljima

Nesvakidašnji događaj otkriven je pre nekoliko dana, kada se ubskom Domu zdravlja za pomoć obratio otac obolele žene.

- Otac nam je rekao da mu je ćerka psihički obolela posle studija i da se izolovala u delu porodične kuće u koji nikoga nije puštala. Rekao je da ona već pet godina ne komunicira sa roditeljima, da ne održava ličnu higijenu niti higijenu prostorija u kojima živi, da je agresivna i da viče na oca i majku. Psihijatar je nakon razgovora sa ocem preporučio bolničko lečenje pacijentkinje. Pošto je reč o agresivnoj osobi, uz asistenciju policije uspeli smo da M. L. izvedeno iz kuće. Zbog njenog lošeg stanja, ona je odmah smeštena u bolnicu - priča za Press dr Zoran Vuković.

Kako saznajemo, M. L. je nađena u katastrofalnom psihofizičkom stanju, a soba u kojoj je zatečena bila je puna fekalija. Očevici kažu da je bila zapuštena, duge ućebane kose, slaba u licu, izgubljenog pogleda i da nije želela da razgovara ni sa kim, pa ni sa roditeljima.

Njeni roditelji kažu da poslednjih dana po Ubu, ali i društvenim mrežama na internetu kruže neistinite priče da su ćerku držali zaključanu 15 godina!

- Ona je kao dete obolela od epilepsije. Studirala je istoriju i geografiju u Nikšiću, stigla je do druge godine i tada je napustila studije. Posle nekog vremena počela je da se povlači u sebe, izgubila je kontakte sa prijateljima i retko je izlazila iz kuće. Samo je čitala knjige i odbijala je da pije lekove. U poslednje vreme otkazale su joj i noge i zbog toga smo morali da potražimo lekarsku pomoć. Netačne su priče da je bila zapuštena. Higijena jeste bila loša jer je bila slabo pokretna. Odbijala je da pređe u drugu prostoriju. Vrištala je i bunila se, kada su je lekari izveli majci je rekla da će se ubiti ako je odvedemo u bolnicu - priča otac Radoslav L.

Policija istražuje da li je došlo do zanemarivanja bolesne osobe. O ovom slučaju informisano je i javno tužilaštvo u Valjevu. U Centru za socijalni rad u Ubu kažu da M. L. nije bila njihov korisnik i navode da su za ovaj slučaj čuli tek pre tri dana. U ubskom Domu zdravlja rekli da se M. L. nije lečila u toj ustanovi još od studentskih dana, niti je imala zdravstveni karton.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:20 am

IzreČena presuda profesoru geografije
Nastavniku pedofilu osam godina robije!

Oralni seks - Ivan Miović Štasni (59) iz Petrovaradina primoravao đake na oralni seks u školskom kabinetu i njihovim kućama. Snimao decu - Zlostavljanje je snimao kamerom, a potom nesrećnu decu ucenjivao
[You must be registered and logged in to see this image.]
Robija za nastavnika... Ivan Miović Štasni

Ivan Miović Štasni (59), nastavnik geografije iz Petrovaradina, osuđen je juče u Višem sudu u Novom Sadu na osam godina zatvora zbog pedofilije.

Suđenje je bilo zatvoreno za javnost, a Štasni je svoju odbranu iznosio duže od dva sata, nakon čega je sud naložio njegovo dopunsko medicinsko veštačenje.

- Tokom suđenja je nedvosmisleno utvrđeno da je Ivan Miović Štasni počinio dela koja mu se stavljaju na teret. Takođe, prema veštačenju koje je izneto tokom postupka, on je u vreme izvršenja ovih dela bio svestan značaja svojih radnji i morao je da zna su protivne zakonu i moralu. Štasni je osuđen na jedinstvenu kaznu od osam godina zatvora zbog zloupotrebe položaja, iskorišćavanja maloletnika za pornografiju i rasturanja pornografskog materijala. Njemu je izrečena zabrana obavljanja nastavničkog poziva od 10 godina - rekla je obrazlažući presudu sudija Slobodanka Gutović.
Umalo linčovali pedofila

Štasni je radio kao nastavnik geografije u dve osnovne škole, u Petrovaradinu i Šangaju. U školskom kabinetu i u kućama učenika primoravao je đake na oralni seks, sve to je snimao kamerom, a potom nesrećnu decu ucenjivao snimcima. On je deci puštao pornografske filmove, dodirivao ih po genitalijama i zlostavljao tako što ih je oralno zadovoljavao. Dela koja mu se stavljaju na teret priznao je u prvom razgovoru pred tužiocem i pred njegovim braniocima, a takođe je to potvrdio u sudu........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:21 am

Policijska akcija „Fensi"... Inspektori uhapsili serijskog razbojnika i njegovog saučesnika
Opljačkao šest banaka u Beogradu obučen u firmiranu garderobu!

Inspektori kriminalističke policije uhapsili su Andriju Jovanovića (28) iz Novog Pazara koji je osumnjičen za pljačku šest banaka u Beogradu!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jovanović je u pljačke odlazio elegantno obučen u skupocenoj garderobi, pa je zbog toga ova akcija dobila ime „Fensi"! Policija je uhapsila i Aleksandra Canića (24) iz Beograda koji je bio saučesnik Jovanoviću u jednoj pljački.


U šest razbojništava oteto je skoro 3,4 miliona dinara, a prilikom hapšenja kod Jovanovića su pronađeni i pištolj i oko 70.000 dinara.

- Istraga je utvrdila da je Andrija Jovanović izvršio šest razbojništava u ekspoziturama u Beogradu, a da mu je Aleksandar Canić bio saučesnik samo u prvoj pljački - kaže naš sagovornik, i dodaje:

- Akcija hapšenja je dobila ime „Fensi" jer je Jovanović prilikom upada u banke uvek na sebi imao firmiranu odeću i obuću i nije bio maskiran! Nosio je samo firmirani kačket. Jovanović je prvu pljačku, 16. jula prošle godine u Privrednoj banci na Novom Beogradu, izveo sa Canićem, koji posle toga nije hteo više da mu pomaže, iako ga je Jovanović nekoliko puta zvao u akciju.

U policiji kažu da je Jovanović opljačkani novac koristio za kockanje i kupovinu skupocene garderobe.

- Jovanović je uhapšen na ulici dok je spremao novu pljačku. Prilikom jedne pljačke on je ušao u banku i stao u red. Tada je stao u sredinu reda, pa se posvađao sa jednom starijom gospođom, posle čega je otišao na kraj reda i sačekao da dođe do šaltera. Potom je izvadio pištolj, repetirao ga i rekao: „Ovo je pljačka! Daj pare!" Tokom poslednje izvršene pljačke, kada je već oteo novac, stao je i prodrao se: „Pi... vam materina! Dok se vi razbacujete parama, Srbija gladuje" - kaže izvor Pressa iz istrage.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:22 am

Koja smelost....
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:23 am

Lady Gaga: Ne, samo ne tu pesmu!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Popularna pevačica otkrila je da postoje neke pesme koje je do bola rastuže, a jedna od njih je...

Jedna od pesama koje Gagu dovedu do suza i agonije, a iz razloga što je podsete na bivšeg dečka, je i pesma "You and I".

Gaga je ovu pesmu napisala dok su ona i njen bivši još uvek bili u vezi.

"Ne postoji nijedna pesma na mojim albumima koju nisam ja napisala, i mislim da kada sam pišeš svoje pesma, pronalaziš načine da kroz njih oživiš i preživiš neke svoje emocije. Kada ih pevam, one zvuče drugačije svaki put, i drugačije ih doživljavam...ponekad se u njima obraćam bivšim momcima, ponekad fanovima...", izjavila je Gaga magazinu "US Weekly".

"Sve pesme me na određen način 'pomere', ali ova me potpuno izbaci iz ravnoteže", opisala je Gaga kako se oseća dok peva pesmu "You and I"

Gaga je izjavila još i da je njena prisna veza sa fanovima "ono što joj daje snagu i održava je u životu".

Pevačicin novi album, koji je tek od nedavno u prodaji, već je dobio titulu najbrže prodavanog albuma ikada.

Poslušajte kako Lady Gaga izvodi "You and I" uživo

Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 03, 2011 9:26 am

OVI SUKOB na estradi... MILAN STANKOVIĆ vs „GRAND"
Objavio pesmu bez dozvole i otišao na TV Prvu

Skandal - Pevač ponovo otpočeo rat sa čelnicima „Granda", za koji je i dalje vezan ugovorom! U tajnosti je snimio singl „Perje", pustio ga na internet i odlučio da se prvo pojavi kod Ivana Ivanovića na TV Prvoj umesto na Pinku kod Ognjena Amidžića
[You must be registered and logged in to see this image.]













NOVI SUKOB na estradi... MILAN STANKOVIĆ vs „GRAND"
Objavio pesmu bez dozvole i otišao na TV Prvu

Skandal - Pevač ponovo otpočeo rat sa čelnicima „Granda", za koji je i dalje vezan ugovorom! U tajnosti je snimio singl „Perje", pustio ga na internet i odlučio da se prvo pojavi kod Ivana Ivanovića na TV Prvoj umesto na Pinku kod Ognjena Amidžića


Pevač i predstavnik Srbije na prošlogodišnjoj Pesmi Evrovizije Milan Stanković otpevao je novi singl „Perje", koji je u sredu uveče postavljen na Jutjub bez znanja „Grand produkcije". Pored toga, on je napravio još jedan skandal jer će večeras, tačno godinu dana posle medijske izolacije, o svemu bez cenzure pričati u emisiji „Veče sa Ivanom Ivanovićem" na Prvoj srpskoj televiziji!

Popović sprema tužbu?!

Kako saznajemo, direktor „Granda" Saša Popović šokiran je novonastalom situacijom i juče je hitno sazvao sastanak kako bi odlučili šta će uraditi po pitanju Milana Stankovića. S obzirom na to da Milanov ugovor koji je potpisao na pet godina ističe 2012, javnim nastupom bez znanja „Granda" prekršio je jednu od tačaka, što može debelo da ga košta.

- Popović je bio van sebe kada je čuo šta mu je Milan uradio iza leđa i odmah je okupio ljude iz upravnog odbora „Granda" i pravnike da se konsultuju o podizanju tužbe. Da stvar bude gora, Milanovo pojavljivanje u „Amidži šouu" je već bilo dogovoreno i sve je teklo po planu da se pevač vrati Pinku i „Grandu", zato će mu sada biti zatraženo da isplati svaki dinar koji su čelnici ove produkcije uložili u njegovu karijeru - kaže naš izvor blizak Popoviću.

Mladi pevač je prvobitno trebao da gostuje kod Ognjena Amidžića na Pinku, ali se u poslednjem trenutku predomislio.

Milan je godinu dana odbijao nastupe koje mu je zakazivao „Grand", ali sada je odlučio da se vrati na scenu novim singlom, o čemu čelnici njegove matične kuće nisu bili obavešteni. To nam je potvrdio i Žika Jakšić, glavni producent „Granda".

- Nisam čuo pesmu i ne znam da je ona uopšte objavljena - rekao nam je na početku razgovora Žika i seo za kompjuter kako bi se uverio u naše tvrdnje.

- On je i dalje pod ugovorom sa „Grandom" i nisu tačne priče da prelazi u „Siti rekords"! On ima pravo da u privatnoj režiji uradi pesmu i postavi je na internet jer je to njegova privatna stvar, ali nema pravo da pesmu izda za drugu diskografsku kuću dok ne raskine ugovor sa nama - kaže Žika, i pošto se uverio da je pesma „Perje" postavljena na Jutjub, dodao:

- Vidite, nigde ne piše da je Milan postavio ovu pesmu. Mogao je bilo ko da dođe do demo snimka i da je stavi na net. Nećemo ulaziti u raspravu niti ćemo dizati tenziju oko celog slučaja, ali su vrata „Granda" Milanu i dalje otvorena - kaže Jakšić.

Žika nije želeo da komentariše zvanično saopštenje koje je u sve redakcije stiglo sa Prve srpske televizije, a u kome se navodi da će Milan Stanković večeras biti gost Ivana Ivanovića i premijerno izvesti novi singl.

- Ukoliko do toga dođe, videćemo šta ćemo da radimo, ali do tada ne želim da dajem bilo kakav komentar. To su sada samo hipoteze i nagađanja, pričaćemo ako se stvarno pojavi kod Ivanovića - bio je kategoričan čelnik „Granda".

Iako je jedan od razloga koje je Stanković navodio kao neslaganje sa matičnom kućom bio narodna muzika koja se promoviše u njoj, nova pesma plavog čuperka upravo je urađena kao dobra balada narodne muzike, dok pozadinu pesme prati i nova slika ovog miljenika tinejdžerki „okovanog" u perje.

Milan Stanković u toku jučerašnjeg dana nije odgovarao na naše pozive.

Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 8:46 am

BIVŠI KOMANDANT VRS PRED SUDIJAMA U HAGU
Mladić: Gnusne optužbe

Vojnički pozdrav - Mladić sudije pozdravio salutirajući levom rukom i predstavljajući se sa „general Ratko Mladić". Kazao je da „razume srpski i makedonski" i odložio izjašnjavanje o „monstruoznoj optužnici"

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rekao da želi da živi i doživi slobodu ... Ratko Mladić po dolasku u sud

Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić odložio je juče izjašnjavanje o krivici, nazivajući navode optužnice „gnusnim i monstruoznim", a predsedavajući sudija Alfons Ori zakazao je novo izjašnjavanje o krivici za 4. jul.

Dok je Ori čitao rezime optužnice, Mladić je tokom prvog pojavljivanja u sudnici tri puta odrečno, u neverici, odmahnuo glavom.

- Ja bih želeo da dobijem ovo što ste pročitali, ove gnusne optužbe protiv mene - rekao je Mladić Oriju posle čitanja rezimea. - Da to pročitam sa svojim advokatima. Meni treba više od 30 dana da to shvatim. Ove gnusne reči nikada nisam čuo niti mogu to da shvatim - rekao je Mladić, posle čega je Ori rekao da je propisan rok od 30 dana.

Šaljić: Mladić zna ko ga je izdao!
Advokat Miloš Šaljić tvrdi da Ratko Mladić zna ko ga je izdao i predao vlastima. Šaljić kaže da mu je Mladić, kada je shvatio da će ga i teško bolesnog izručiti Hagu, otkrio da zna ko ga je ocinkario, ali mu nije saopštio i ime.
- Rekao mi je da zna ko je otkrio gde se skriva, ali nije želeo da mi kaže ime. Da li će to da otkrije sada kada je u Hagu - zaista ne znam - rekao je juče Šaljić posle prvog pojavljivanja Mladića pred Haškim sudom.
Prema Šaljićevim rečima, teško bolesnog generala juče su morali da nakljukaju lekovima protiv bolova kako bi mogao da izdrži pojavljivanje pred sudijama.
- Mladić je doveden direktno iz bolnice koja se nalazi pri Haškom tribunalu. Ko je hteo, mogao je da vidi da je Mladićevo zdravstveno stanje izuzetno teško. On se muči, ima strahovite glavobolje i nije sposoban ni za najobičnije stvari, a kamoli za suđenje. Mladić je čovek kome je neophodna stalna lekarska nega. On je pune dve nedelje pre hapšenja bio prikovan za krevet, u kojem su ga i našli. Oduzeta mu je kompletna desna strana, vuče nogu i kreće se otežano i veoma sporo. Mora da jede strogo dijetalnu hranu, što će mu biti omogućeno dok je u bolnici, ali kada ga premeste u pritvor, suočiće se i sa problemom ishrane - kaže Šaljić.

Mladić je rekao da je branio „svoj narod i svoju zemlju", a ne Ratka Mladića. Kazao je i da nije ubijao „muslimane kao muslimane, ni Hrvate kao Hrvate", niti da danas „ubija po Libiji i Africi" i da nema razloga da se plaši „javnosti, novinara, nijednog naroda i narodnosti"..........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 8:51 am

NESREĆA U NIŠU - „peŽoom" se zakucali u drvo
Poginula devojka, petoro povređeno

Troje teško povređeno - Tanja R. (25) iz Niša je poginula, a teško su povređeni Miloš M. (22), Žarko N. (19) i Marija D. (26). Lakše povrede zadobili su vozač „pežoa" Miloš N., koji je imao 0,97 promila alkohola u krvi, i suvozač Jovan C. (21)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mesto nesreće ... „Pežo" sa šestoro mladih udario u drvo, pa u kapiju dvorišta porodice Cajić

Tanja R. (25) je poginula, a petoro njenih prijatelja je povređeno kada su u Nišu „pežoom" udarili u drvo! Teško su povređeni Miloš M. (22), Žarko N. (19) i Marija D. (26), a lakše povrede zadobili su vozač „pežoa" Miloš N., koji je imao 0,97 promila alkohola, i suvozač Jovan C. (21).

Teška saobraćajna nesreća dogodila se u noći između četvrtka i petka u Knjaževačkoj ulici u Nišu. Ana Cajić i njen suprug Dejan, koji žive u blizini mesta udesa, prvi su priskočili u pomoć.
Drama u slupanom autu

- Iz sna nas je probudio strašan prasak! Čuli smo tup udarac, kao da je palo drvo. Istrčala sam bosa iz kuće i videla dvojicu momaka kako izlaze iz slupanog auta. Izvlačili su iz kola jednog povređenog mladića. Na zadnjem sedištu su bez svesti bili dve devojke i jedan mladić. Odmah smo shvatili da je momak sa zadnjeg sedišta u teškom stanju - kaže Ana Cajić, i dodaje:

- Iz nosa mu je tekla krv i krkljao je. Bio je prignječen sa leve strane, pa nismo smeli da ga diramo da ga ne bismo još više povredili. Kvasila sam ga vodom, ali on nije dolazio svesti. Izvukli smo mu jezik da se ne bi ugušio. Dvojica povređenih mladića, od kojih se jedan žalio na bolove u grudima, taksijem su otišla do Hitne pomoći. Vozač je ostao pored kola, dok nije došlo vozilo Hitne pomoći koje je odvezlo ostale povređene do bolnice.

Naša sagovornica kaže da nema sumnje da se „pežo" kretao velikom brzinom.

- Udarac je bio tako jak da su se kola nakon udarca u drvo odbila i razvalila našu kapiju! Od siline udarca stvari putnika u „pežou" su se svuda razletele. Minđušu jedne devojke našli smo na ulici, baterija jednog mobilnog telefona je odletela skoro do naših ulaznih vrata, a još neke stvari su pronađene na krovu obližnjeg objekta - rekla je Ana Cajić.

Miodrag Grujović, portparol Osnovnog suda u Nišu, potvrdio je da je uzrok nesreće brza vožnja, ali nije precizirao kojom se brzinom kretao „pežo".
Fakti
- Četvoro mladih poginulo u udesu 18. aprila 2009. godine u Bulevaru Nemanjića u Nišu
- Predrag Ranđelović (29), Jelena Jovanović (26), Uroš Tasić (20) i Jovana Radosavljević (23) stradali kada se vozilo u kome su bili zakucalo u drvo
- „Mazdom 323" u kojoj su bili nastradali upravljao Nikola Stojanović (21), koji je jedini preživeo udes
- Do udesa došlo kada je Stojanović pri brzini od 120 do 140 kilometara na sat izgubio kontrolu i izleteo van puta i zakucao se u drvo

- Istražni sudija je na mesto nesreće izašao oko tri sata ujutro. Na mestu nesreće je zatečen vozač „pežoa" koji je podvrgnut alkotestu. Utvrđeno da je u tom trenutku imao 0,97 promila alkohola u krvi, ali je upućen u Hitnu pomoć kako bi mu se utvrdila prava koncentracija alkohola - kazao je Grujović, i dodao da je istražni sudija naložio vanredni tehnički pregled vozila.

Teške povrede

Nebojša Đorđević, direktor Hirurške klinike u Nišu, kaže da je jedan od povređenih putnika Žarko N. zadržan na lečenju.

- Žarko je primljen sa povredama i krvarenjem u grudnom košu i stomaku. Operisan je, trenutno je van životne opasnosti, ali je rano za dalje prognoze - kazao je Đorđević.

Na Klinici za neurohirurgiju primljeno je troje povređenih.

- Tanja R. je primljena sa višestrukim prelomom rebara i krvarenjem u stomaku, ali je uprkos svim preduzetim merama lečenja ubrzo po prijemu na kliniku umrla. Miloš M. je primljen u teškom stanju. Preduzimamo mere intenzivne nege, priključen je na aparate za disanje. On ima povredu leve ruke i nagnječenje unutrašnjih organa, bez svesti je i njegovo stanje je teško. Kod nas je i Marija D., koja je zadobila povrede desne strane lica i lakta. Ona ima i prelom vilice, pa će je preuzeti Maksilofacijalna hirurgija. Ona je pokazala znake oporavka i prebačena je sa intenzivne nege na odeljenje - kaže dr Ivan Stefanović, direktor Klinike za neurohirurgiju.

Kako saznajemo u niškoj bolnici, Tanja R. je bila u svesnom stanju kada je primljena na lečenje. Prema rečima medicinskog osoblja, devojka je sa njima razgovarala i tražila neke stvari. Odvedena je na snimanje kako bi se utvrdila težina povreda, ali je ona vrlo brzo preminula.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 8:54 am

Samoubistvo u Vlasotincu - Pucala iz pištolja sebi u glavu
Devojka se ubila zbog raskida sa momkom

Milena Pešić (21), student prava iz Vlasotinca, izvršila je juče samoubistvo u svojoj kući. Kako Press saznaje, Milena je iz pištolja pucala sebi u glavu zbog raskida sa momkom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tuga ... Kuća porodice Pešić u Vlasotincu

Milena je juče oko 11 časova u pratnji roditelja dovezena u teškom stanju na Neurohiruršku kliniku u Nišu, u koju je upućena iz Leskovca. Dok su okrvavljenu devojku iznosili iz vozila Hitne pomoći, njeni roditelji su vrištali tražeći pomoć.

- Kćeri moja, pa zar zbog momka da se ubiješ - jecala je njena majka. Ona je lekarima kazala da je ćerku videla pre odlaska na pijacu i da ju je poljubila.

- Nisam ni slutila da se oprašta od mene - ispričala je kroz suze Milenina majka. Nesrećni roditelji su ishod ćerkine borbe za život očekivali u hodniku Neurohirurške klinike. Medicinsko osoblje se trudilo da im olakša muke, međutim, oni su odbijali da uzmu bilo kakvo sredstvo za smirenje. Oplakivali su ćerku rečima da je bila odličan student i da ne mogu da shvate šta ju je nateralo da se ubije.

Ivan Stefanović, direktor Neurohirurške klinike, saopštio je da je devojka primljena sa teškim povredama.

- Pacijentkinja je primljena zbog povreda mozga. Ona je bila u komi i obilno je krvarila. Preduzeli smo sve mere, ali je ona preminula u 13 časova - kaže Stefanović.

U trenutku nesreće u kući Pešića u Vlasotincu sa Milenom je bio samo njen brat Aleksandar.

- Spavao sam jer sam rano ujutru otpratio suprugu na ispit i vratio sam se u krevet. Čuo sam da Milena ulazi u našu sobu. Otvorio sam oči, a ona je prišla i samo me poljubila. Zatim je bez reči izašla iz sobe. Posle nekoliko minuta čuo sam neki jak udarac, nije ličilo na pucanj već više kao da se nešto ruši. Utrčao sam u njenu sobu i imao šta da vidim. Pozvao sam Hitnu pomoć i roditelje, koji su bili na pijaci - kroz suze kaže Aleksandar. On dodaje da ništa nije ukazivalo da može doći do tragedije.

- Ne znam koji je to razlog da ona digne ruku na sebe. Bila je dobar student na drugoj godini Pravnog fakulteta. Pre dva dana mi je samo onako, više u prolazu, rekla kako je raskinula sa momkom, ali nije to saopštila na neki dramatičan način. Ne mogu da verujem da je zbog ljubavi to uradila - priseća se Aleksandar.

Rođaci kažu da je Milena bila izuzetno fina i mirna devojka.

- Milena je studirala prava. Svi smo se šalili sa njom da će ona biti prvi advokat ili sudija u porodici. Ne znamo zašto je to uradila ni da li je to sve zbog nekog momka. Njen brat kaže da je bila malo neraspoložena što je raskinula vezu - pričaju očajni Milenini rođaci.

Kako saznajemo, pištolj kojim se ubila bio je u vlasništvu njene porodice.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 8:57 am

POSLEDNJI DANI SLOBODE srpske FOLK DIVE
Ceca obišla manastir i Žitorađu!

Vera - Svetlana Ražnatović, koja će ovih dana otići u kućni zatvor na osam meseci, posetila je pre tri dana manastir Grabovac kod Obrenovca, u kome se pomolila za zdravlje, a potom i rodnu kuću u Žitorađi
[You must be registered and logged in to see this image.]
Svetlana Ceca Ražnatović nekoliko dana pre odlaska u kućni zatvor odlučila je da poseti nekoliko omiljenih mesta, saznaje dobro obavešten izvor Pressa blizak folk zvezdi. Pevačica se prvo pomolila bogu u manastiru Grabovac kod Obrenovca, a zatim otputovala kod roditelja u Žitorađu.

- Ceca obavlja poslednje pripreme pred kućni zatvor i jako joj je bitno da psihički i duhovno ostane mirna. Neće joj biti lako da narednih osam meseci provede u kući, ali je to prihvatila na najbolji mogući način, bar za sada. Ona očekuje da presuda svakog trenutka stupi na snagu i da dođu da joj stave narukvicu na nogu, pa svaki dan koristi kao poslednji pred zatvor. Početkom sedmice posetila je manastir Grabovac kod Obrenovca, u koji inače često ide, kako bi se pomolila za svoje i zdravlje porodice i posavetovala se sa monasima kako da prevaziđe sve što je čeka narednih meseci. Ona je ostala nekoliko sati u manastiru, poslušala molitvu i nakon razgovora sa monasima otišla - kaže naš izvor blizak pevačici.

Kako saznajemo, Ceca najviše brine kako će novonastalu situaciju prihvatiti njeni roditelji Slobodan i Mira, koji žive u Žitorađi, pa ih je zato ove sedmice posetila sa ćerkom Anastasijom i sestrom Lidijom, dok sin Veljko i dalje miruje u kući zbog povrede kičme.


- Ceci je najžalije što njena porodica sve ovo preživljava možda čak i bolnije nego ona sama. Otac Slobodan duboko je povređen što njegovu mezimicu terete i stalno je zove kako bi mu bilo lakše. S druge strane, majka Mira se trudi da izbalansira situaciju, ali su i na njoj vidljivi tragovi tuge, što Cecu dodatno boli. Cecini roditelji su bili kod nje za Anastasijin rođendan, ali ih je ona i ove sedmice posetila u Žitorađi. Ceca voli da ode tamo u devojačku sobu i ispriča se sa svojima uz domaću kafu i ručak koji njena mama spremi. Iako će najverovatnije jedna od tri destinacije koje izabere da posećuje tokom zatvora biti porodična kuća u Žitorađi, Ceca je želela to da uradi i kao slobodna - kaže naš izvor.

U Cecinu kuću prethodnih dana doneto je sve što će joj biti potrebno u narednih osam meseci, ali će ona imati pravo da traži dodatne zahteve koje će joj odobravati Uprava za izvršenje krivičnih dela preko posrednika koji će je svakodnevno kontrolisati.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 9:02 am

VB:Nemeševa mama ne priča o "gospođi Čvrljak"


Nada Nemešević gostovala je u emisiji "Pozovi Velikog Brata" gde je, u ne toliko reči, stavila javnosti do znanja da Marijana neće biti "srpska snajka".
[You must be registered and logged in to see this image.]
Poslednji put kada smo čuli Nemeševu mamu, bilo je takođe u emisiji "Pozovi Velikog Brata", gde se javila telefonom tek kako bi rekla da "Marijana, alkoholičarka koja šeta sa pićem u ruci i plaćena je za seks", neće živeti sa njenim sinom.

Sada se kaje što je to rekla, ali i dalje stoji iza svojih reči...

"Nemeš nije uradio ništa što se ne radi napolju", počela je Nada Nemešević da priča o svom sinu i njegovim "problemima sa alkoholom". "On je ušao u rijaliti da bi promovisao sebe i svoju muziku, a sve ostalo što se dešava je uticaj zatvorenog prostora...".

O Marijani nije želela, tačnije izbegavala je da priča, ali je bilo primetno da joj nisu prijali komentari slušalaca koji su se uključivali u program da "prozbore s njoj reč-dve". Uzdisala je, odmahivala glavom...bilo joj je neprijatno što njenog sina dovode u kontekst sa Marijanom. Ipak, progovorila je i o njoj... tek da kaže: "o gospođi Čvrljak ne želim da pričam".

"Nemeš je ušao nespreman, problem u koji je upao sa određenom ukućankom...mislim da je našao izlaz u konzumiranju alkohola...", rekla je Nada.

"Mislim da se svima nama desilo da se zbližimo sa pogrešnom osobom, a ja sam u braku sa Nemeševim tatom od svoje 17. godine tako da mislim da nisam kompetentna. O gospođi Čvrljak ne želim da pričam".

Izgleda da je Marijana dobro procenila da bi bilo najbolje da raskine sa Nemešom jer je "njegovi neće prihvatiti".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 04, 2011 9:05 am

Neznam dali neko prati velikog brata ...? ja ne
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 8:42 am

Počela istraga o poslovanju „Galenike"
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dokazi - Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal počelo sveobuhvatnu istragu i prikupljanje dokaza o malverzacijama u srpskom farmaceutskom gigantu ...
Sumnjivo poslovanje... Direktor „Galenike" Nenad Ognjanović

Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal pokrenulo je istragu o malverzacijama u javnom preduzeću „Galenika", o kojima je Press pisao seriju tekstova prethodnih meseci, otkriva naš list.

Provera nezakonitog i štetnog poslovanja krenula je iz dva pravca - Specijalno tužilaštvo dostavilo je našoj redakciji zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja kojim se traži da dostavimo sve tekstove i dokaze koje posedujemo, dok je drugi zahtev otišao u MUP Srbije, preciznije u Službu za borbu protiv organizovanog kriminala.
Zahtev tužilaštva

Naime, nakon što je Press objavio niz tekstova o malverzacijama u najvećem državnom proizvođaču lekova, decenijama unazad profitabilnom javnom preduzeću koje se prošle godine pretvorilo u gubitaša, u našu redakciju stigao je dopis iz tužilaštva sa molbom za prikupljanje svih informacija, kojim obično počinju ovakve istrage.

U zahtevu koji je potpisao Vojislav Isailović, zamenik tužioca za organizovani kriminal, na osnovu člana 225 Zakonika o krivičnom postupku, od Pressa je zatraženo da se dostave svi tekstovi i dokazi kojima se ukazuje da je nezakonitim postupanjem direktora „Galenika" a. d. Nenada Ognjenovića prouzrokovana višemilionska materijalna šteta tom privrednom društvu.

Po nalogu tužilaštva uveliko postupa i policija, a kako smo saznali, SBPOK uveliko pročešljava poslovanje državnog farmaceutskog giganta...........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 8:45 am

Maler... Otkazan koncert Dejvida Gete
Srušila se bina na Kalemegdanu
[You must be registered and logged in to see this image.]
Koncert francuskog di-džeja i producenta Dejvida Gete, koji je trebalo da se održi sinoć u 23 časa na košarkaškim terenima kluba Partizan na Kalemegdanu, otkazan je oko 18 sati jer su se srušili nadstrešica i reflektori iznad bine


Lakše su povređena tri člana benda "Mistejk mistejk", koji je kao predgrupa imao tonsku probu u trenutku kada se urušila i na pola polomila krovna konstrukcija bine.

Pevačica grupe Aleksandra Krstić je zadobila povrede glave, koleginica iz benda Milana povredu ruke, a kolega Adam ramena i noge. Posle nezgode blokirani su ulazi u ograđeni deo predviđen za održavanje koncerta, a Getini obožavaoci, koji su pristizali na Kalemegdan, vraćeni su.

Organizatori koncerta poručili su da se nastup francuskog di-džeja odlaže najviše za 60 dana.

- Koncert je otkazan usled tehničkih problema i odlaže se do daljnjeg, ali će svi koji su kupili karte moći da ih iskoriste za novi datum koji ćemo zakazati narednih dana - rečeno je u organizaciji.
Izvor press
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 8:50 am

GODINU DANA POSLE NESVAKIDAŠNJE SAOBRAĆAJKE
Oslepeo posle sudara sa sinom!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Udarac motorom - Slaviša Marković (51) iz Paraćina 6. juna prošle godine zakucao se motorom u automobil koji je vozio njegov sin Aleksandar (19). U komi 16 dana - Slaviša zadobio teške povrede, 16 dana bio u komi. Preživeo je, ali je izgubio vid

DUG I TEŽAK OPRAVAK... Slaviša Marković sa sinom Aleksandrom

Slaviša Marković (51) iz Striškog naselja kod Paraćina pre tačno godinu dana doživeo je tešku saobraćajnu nesreću kada se motorom zakucao u automobil koji je vozio njegov sin Aleksandar (19)! Slaviša, koji je zadobio teške povrede i izgubio vid, kaže za Press da je srećan što je ostao živ!

Posle 32 dana lečenja u bolnici i 16 dana provedenih u komi Slaviša Marković se oporavio od strašnih povreda, ali su ostale trajne posledice.
Ne seća se udesa

- Na levom oku izgubio sam vid, a na desnom vidim samo 20 odsto. Vid mi je teško oštećen zbog povrede očnog živca kad sam razbio glavu o beton. Nikakve naočare ne mogu da mi pomognu. Kada sedim, osećam jake bolove zbog povrede petog kičmenog pršljena. Zato ne mogu da sedim bez naslona duže od jednog sata, a zbog premora ruku ne mogu sam da se brijem. Zbog podrhtavanja ruku čak mi je i ispijanje soka ili kafe veliki problem - priča Slaviša Marković.

Naš sagovornik kaže da mu je sudar promenio život.

- Godinu dana sam na bolovanju, a uskoro očekujem rešenje o invalidskoj penziji i o naknadi za tuđu negu i pomoć. Od lekova sam se ugojio desetak kilograma - priča Slaviša.

Marković kaže da se još uvek ne seća šta se dogodilo pre tačno godinu dana.

- Čak se i ne sećam da sam vozio motor! Rekli su mi da se tog dana, u nedelju, glavna ulica u Paraćinu upravo zatvarala za saobraćaj. Policajac me je pustio da prođem pre nego što je postavio znak. U celoj ulici praktično smo bili samo ja i moj sin Aleksandar u „krajsleru"! On je čekao da se parkira. Kako sam se motorom zakucao u njega i pao na glavu ni danas mi nije jasno - priseća se Slaviša.

Iako nije vozio brzo, Slaviši je od siline udarca pala kaciga i on je glavom udario u beton. Bio je u komi 16 dana, a neurohirurzi ćuprijske bolnice nisu smeli da daju nikakve prognoze. Probudio se i oporavio samo zahvaljujući izuzetno snažnom organizmu.............
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 8:53 am

Optužnica... Tužilaštvo za ratne zločine
Dobrovoljci optuženi za ubistvo i silovanja
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tužilaštvo za ratne zločine Republike Srbije podiglo je optužnicu protiv tri državljanina Srbije koja ih tereti da su, kao pripadnici dobrovoljačke jedinice u sastavu Vojske Srpske Republike BiH, 14. juna 1992. u Bijeljini, počinili ratni zločin protiv civilnog stanovništva


- Optužnica je podignuta protiv Dragana Jovića, Zorana Đurđevića i Alena Ristića. Oni se terete da su ušli u kuću bošnjačke porodice, oduzeli im novac i stvari i potom naizmenično silovali dve žene, od kojih se jedna par dana ranije porodila. Jović je zatim ubio civila pucajući mu u usta. Dve žene su iz kuće, gole i bose, poveli kroz grad. Oni su potom opljačkali kuću jedne žene invalida i odvezli se njenim „jugom" - navodi se u saopštenju Tužilaštva za ratne zločine, i dodaje:

- Po izlasku iz grada, na putu ka Brčkom, u mestu Ljeljenča, zaustavili su auto i ispred njega naizmenično silovali dve žene. Onda su ih, gole i bose, ostavili na putu i otišli. Kako je saopšteno, tužilac predlaže da sud okrivljenima produži pritvor. Predmet „Bijeljina" je BiH ustupila Srbiji na osnovu Zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima. Pretkrivični postupak je prethodno vođen pred Osnovnim sudom u Bijeljini.


Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 8:57 am

U ZAGREBU ODRŽANO FINALE MODNOG RIJALITIJA
Neda Stojanović je prvi srpski top model
[You must be registered and logged in to see this image.]
Neda Stojanović proglašena je sinoć za prvog srpskog top modela u okviru istoimenog takmičenja koji se emitovao na Prvoj srpskoj televiziji!


Ona je na gala finalu koje je održano u Zagrebu izabrana za najbolju u konkurenciji koju su još činile Milica Đorđević i Bojana Banjac! Pobednica je potpisala ekskluzivni ugovor sa modnim studijom „Klik", a kako je žiri koji su činili Ivana Stanković, Nenad Radujević i Miša Obradović rekao, Nedu čeka blistava svetska karijera top modela!

Emisiju koja je oborila sve rekorde gledanosti vodile su Ivana Zarić i Marija Kilibarda, a u muzičkom delu publiku su zabavljali Marija Šerifović i Aleksandra Radović!

Izvor(Press)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPon Jun 06, 2011 9:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pomešana osećanja pevačice zbog ćerkinog neuspeha
Božinovska: Drago mi je što je Jelena ispala!


Ponedeljak - 06.06.2011

Iako je mlada učesnica „Zvezda Granda“
Jelena Vučković preksinoć ronila gorke suze zbog napuštanja takmičenja,
njena majka, folk pevačica Goca Božinovska, imala je pomešana osećanje
sreće i tuge.

Naime, dok je Jelena plakala,
Goca je, kako nam je sama priznala, u prvom momentu osetila olakšanje
jer je u proteklih nekoliko meseci živela pod strahovitim pritiskom zbog
svoje ćerke.
- Kada je Jelena ispala, prvo sam bila u šoku! Kao da me je ošinuo grom!
Ali, nakon toga osetila sam ogromno olakšanje jer sam u proteklom
periodu bila izložena strahovitom pritisku zbog njenog takmičenja -
priča Božinovska.
- Meni je pao kamen sa srca! Često sam čula komentare kako Jelena zbog
mene i njenog oca Radeta Vučkovića prolazi i kako je privilegovana, što
apsolutno nije tačno. Uostalom, i ovo njeno ispadanje je čist dokaz da
je niko od nas nikada nije gurao, niti urgirao za nju kod Saše Popovića.
Otkad nam je saopštila da se prijavila na takmičenje, Jelena je bila
izričita da želi sama da se izbori bez našeg mešanja. Tako je i bilo.
Kad god bih pokušala da joj nešto sugerišem, ona bi saslušala, ali na
kraju je ipak uradila po svom, što dokazuje da je izuzetno tvrdoglava i
uporna - kaže folk pevačica, kojoj ćerka nije dozvolila da kupuje
kartice i glasa za nju.

- Jelena je moje dete, veoma sam ponosna na nju, a u isto vreme i ljuta
zbog toga što nijednog momenta nije dozvolila da joj pomognem u
glasanju. Ponudila sam joj da se organizujemo u vezi s glasanjem, što je
ona kategorički odbila. Zato je sada i ispala - priča uzbuđeno Goca,
koja je, kako kaže, pokušala da objasni ćerki da je glasanje izuzetno
važno.
- Ona je tvrdila da je najbitnije pevanje i glasanje naroda koji šalje
te poruke. Jelena je donekle u pravu, ali možda se te večeri nekom ne
dopadne njena haljina, frizura, pesma… Zato je bitno da se što više
glasa. Ipak, hvala svima koji su podržali moju ćerku, zadovoljna sam što
je bez ičije pomoći dogurala maltene do kraja. To što je ispala joj je
odlična škola da ponekad treba poslušati savet starijeg, a ne samo
tvrdoglavo gurati napred. Po ko zna koji put pokazalo se da sam u pravu i
da mladi misle da su najpametniji, a kada im se to obije o glavu, onda
shvate da je roditelj znao šta priča. Jedino što sam joj objasnila je da
to takmičenje ne treba shvatiti kao kraj, već naprotiv, kao nešto novo,
jer kad se jedna vrata zatvore, druga se odmah otvore - zaključuje
Božinovska.

Jelena preplakala celu noć!


Pošto je u večeri kada je Jelena ispala iz takmičenja bila na nastupu u Bosni, Božinovska nije mogla da bude uz ćerku.
- Pozvala sam Jelenu jer sam želela da joj se nađem u ovom teškom
trenutku. Međutim, ona je bila toliko razočarana i potresena da je jedva
mogla da prozbori koju reč. Sutradan sam saznala da Jelena celu noć
preplakala i da oka nije sklopila od suza - kaže potreseno Goca.
Dragana Tripić
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 8:51 am

Bunt - Radnici traže zaostale plate
Štrajk upozorenja u „ABC fudu"

Radnici Fabrike zamrznutog povrća „ABC fud" u Ruskom Krsturu, koja je u većinskom vlasništvu kiparske firme „ETT Evgenija", ponovo su juče održali jednosatni štrajk upozorenja zahtevajući isplatu zaostalih zarada.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Oni su zapretili da će, ako poslodavac ne ispuni njihove zahteve, u petak, 10. juna, stupiti u generalni štrajk.

- Nakon jednosatnog štrajka organizovanog 3. juna, većinski vlasnik fabrike je isplatio prošlogodišnje dnevnice kombajnerima, putne troškove zaposlenima, nadoknade porodiljama i otpremnine radnicima koji su otišli u penziju. Međutim, više od 50 sezonskih radnika nije dobilo zarade za poslednjih sedam meseci. Stalni radnici su prošle sedmice primili martovsku platu, a trebalo je da im bude isplaćena i aprilska - rekao je za Press predsednik Samostalnog sindikata u fabrici „ABC fud" Mihajlo Pap. On dodaje i da su za period od oktobra 2010. do marta stalni radnici, kojih ima 130, dobijali minimalce, a da bi aprilska plata trebalo da bude redovna.

- Prema potpisanom sporazumu s poslovodstvom fabrike, do septembra bi trebalo da nam se isplati i razlika u platama za šest meseci, koliko smo umesto normalnih zarada primali minimalce - ističe Pap.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 8:57 am

Pregazio dete, pa pobegao!

Točkom prešao dečaku preko glave! Na mestu mrtav - Daniel Kiš (15), učenik iz Martonoša, pronađen mrtav pored seoskog puta sa smrskanom lobanjom ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mesto nesreće ... Daniel stradao na putu Martonoš - Kanjiža

Policija traga za vozačem koji je u selu Martonoš kod Kanjiže pregazio Daniela Kiša (15), učenika iz Martonoša, i pobegao! Nesrećni dečak je pronađen mrtav pored seoskog puta sa smrskanom lobanjom! Pretpostavlja se da je Daniel pao pod vozilo, čiji su mu točkovi prešli preko glave!

Telo pregaženog Daniela pronašao je taksista Aleksandar Saša Brankov iz Martonoša.

- Vraćao sam se kući u ponedeljak oko dva sata ujutru. Na putu Kanjiža-Martonoš, dva kilometra od sela, pored kolovoza video sam telo. Kada sam izašao iz kola, zatekao sam stravičan prizor! Video sam telo dečaka sa glavom koja je bila skoro odrubljena! Pozlilo mi je, nekoliko puta sam povraćao. Jedva sam smogao snage sa pozovem policiju. Ni sada ne mogu da dođem sebi. Kada mi se vrati pred oči smrskana dečakova glava, teško mi je i strašno - priča taksista Brankov.

Kako saznajemo, Daniel Kiš, učenik osmog razreda OŠ „Jovan Jovanović Zmaj" u Kanjiži, u noći između nedelje i ponedeljka pešice se vraćao kući iz Kanjiže u Martonoš, gde je živeo sa majkom Olgom Vereš i očuhom...........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 8:59 am

Nasilje u Pirotu - Mladić bez ikakvog povoda napao maturanta koji je igrao fudbal sa drugovima
Bokser brutalno prebio učenika!

Bokser N. J. (17) iz Pirota brutalno je pretukao Lazara Ćirića (14), učenika iz ovog grada! Ćirić je zadobio otvoreni prelom desne ruke, zbog čega je hitno operisan u Nišu!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lazar Ćirić kaže da se napad dogodio na igralištu nedaleko od sportske hale „Kej" u centru Pirota.

- Sa drugarima sam igrao fudbal. N. J. je došao i počeo redom da nas zadirkuje i maltretira. Okomio se na mene, vrteo me držeći me za noge dva puta i bacao u vazduh. Onda me je obuhvatio rukama i ponovo bacio u vazduh. Prvi put sam se dočekao bez posledica, ali drugi put sam pao na leđa, dočekao se na ruku i zadobio otvorene prelome ruke - priča Lazar.

Lazareva majka Zdenka Ćirić kaže za Press da u vreme kada se drama dešavala, u njihovom stanu u ulici 7. juli nedaleko od igrališta, nije bilo nikoga.

- Suprug je bio dežurni inženjer u Hidroelektrani, a ja sam bila kod komšinice. Lazar, koji je inače vukovac, poslednjih dana naporno je učio spremajući se za prijemni ispit i rekao mi je da je umoran i da hoće da ode na igralište da igra fudbal sa drugarima. Ubrzo me je suprug pozvao, rekao da je Lazar pretučen i da ga je Hitna pomoć odvezla u bolnicu. Obe kosti leve podlaktice su imale otvoren prelom, pa su nas uputili hitno u Niš - kaže Zdenka.

Ona dodaje da je N. J. nasilnik od koga se plaše sva deca koja dolaze na igralište kod hale „Kej".

- Nasilnik je romske nacionalnosti, ali to je u ovoj situaciji najmanje bitno. Takvom nasilniku je mesto u popravnom domu, a ne na ulici. Imamo podršku roditelja drugara mog deteta, ali i rođaka i komšija. Stvar ćemo isterati do kraja jer to što se desilo Lazaru ne bih želela da se desi više ijednom detetu. Naročito mi je žao jer je Lazar vukovac, uskoro treba da polaže prijemni. Zbog huligana je pretrpeo ogroman stres i teške povrede - kaže naša sagovornica.

Prema rečima dr Nebojše Jovanovića, ortopeda pirotske bolnice, Lazar je na njegovo odeljenje primljen u pratnji roditelja i policije.

- Lazar će šest do osam nedelja nositi gips, a posle će morati da ide na fizikalnu terapiju, s obzirom na vrstu preloma - kaže dr Jovanović. U pirotskoj policiji u toku su saslušanja svih aktera ovog nemilog događaja.

Izvor(Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 9:03 am

POBEDNICA SRPSKOG „TOP MODELA" NEDA STOJANOVIĆ
Odoleću alkoholu, drogi i prostituciji!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Karakter - Poroci još uvek nisu uzeli maha u našem modnom svetu i na džet-set partijima koliko u inostranstvu! Ja sam protivnik i alkohola i droge i ne bih poklekla pred takvim stvarima, a poslovnom pratnjom se nikada ne bih bavila

Pobednica rijaliti takmičenja „Srpski top model" Neda Stojanović (18) iz Raške kaže da je spremna da se nosi i s lepom i s ružnom stranom modelinga. Ona tvrdi da će se odupreti alkoholu, drogi i prostituciji koja je zastupljena u tom svetu.

U intervjuu za Press ona kaže da je zasluženo pobedila i da će maksimalno iskoristiti šansu koju je dobila u ovom takmičenju.

- Mnogo sam uzbuđena i srećna što sam uspela. Još uvek nisam sabrala utiske, ali mislim da su moj izgled i to što sam verovala u sebe pobedili. To samopouzdanje su mi iz emisije u emisiju ulivali modni kritičari rečima da sam tipična manekenka. Dok sam hodala pistom i slikala se, davala sam se potpuno i to su ljudi u finalu prepoznali. Na početku serijala nisam bila sigurna u sebe i pomišljala sam da odustanem, ali sada vidim koliko mogu da se borim.

Šta ti je najteže palo tokom takmičenja?

- Izolacija i zatvoren prostor na početku, ali kasnije izbacivanja. Jednostavno nisam imala sa kim da pričam i da se ispraznim, već mi se sve skupljalo i jedino mi je taj plač pomagao da sve prebrodim. Sve to me je ojačalo i da u finalu nisam pobedila, sigurno bih to muški podnela, bez suza.

Poznato je da su svetski modeli skloni porocima, konzumiranju droga i alkohola. Da li ćeš uspeti da se izboriš sa svim tim?

- Dosta sam o tome razmišljala i mislim da ću moći. Droga i alkohol još uvek nisu uzeli maha u našem modnom svetu i na džet-set partijima koliko u inostranstvu! Ja pak mislim da je sve do vaspitanja i karaktera neke osobe. Ja sam protivnik i jednog i drugog poroka i ne bih poklekla pred takvim stvarima jer ovaj posao volim i nisu mi novac i popularnost jedini motivi.

Da li bi potpisala ugovor sa nekim poznatim kreatorom ukoliko bi shvatila da to podrazumeva i bavljenje poslovnom pratnjom?

- Naravno da bih takvu ponudu odbila jer ukoliko neki kreator želi da vas uzme da radite njegovu reviju, znači da je u vama prepoznao nekog ko može da iznese njegove modele. Međutim, kada bi mi ponudili bilo kakvu vrstu „prostitucije", to bi značilo da taj kreator to radi zbog novca, koji meni jeste bitan, ali ja imam granicu do koje idem. Poslovna pratnja nikada ne bih bila.

Da li to znači da se ne bi slikala naga za potrebe neke kampanje za veliki novac?

- Ne želim tako da počnem svoju karijeru, ali za nekoliko godina neću imati bojazan od toga niti problem da se skinem. Jednostavno, sada sam mlada i želim da me zapamte po nekim drugim stvarima, a ne golim slikama.

Da li je modeling tvoj životni put ili planiraš da upišeš fakultet?

- Razmišljala sam o studijama jer sam završna godina gimnazije, ali mislim da ove godine neću nastaviti školovanje. Ukoliko dobijem dobre poslovne ponude, završavaću ga vanredno.

Veliki broj tvojih koleginica oprobao se u voditeljstvu i na filmu. Imaš li ti takvih ambicija?

- Nisam razmišljala o tome, ali film i gluma mi idu od ruke, pa zašto da ne ukoliko dobijem neku ponudu.

Imaš li dečka?

- Nemam i tek ga sada neću imati jer ću se okrenuti karijeri. Nemam visoke kriterijume, dovoljno je da bude zgodan i dobar, ali očigledno još nije naišao pravi.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 9:36 am

Seka: Srpska vlast nije normalna!!!
Folkerka oplela po državnom vrhu zbog poskupljenja goriva!
Seka: Srpska vlast nije normalna!!!
Utorak - 07.06.2011
Vest da je gorivo u Srbiji ponovo poskupelo iznervirala je i razočarala građane, ali i folk zvezdu Seku Aleksić, koja je odlučila da svoj stav podeli sa nekoliko stotina hiljada svojih poklonika na internetu! Tako je pevačica, revoltirana ovim poskupljenjem, javno iskritikovala vlast na svom „fejsbuk“ profilu!

- Opet poskupljuje gorivo??? Ono, nisu normalni... Jadan ovaj narod, iskreno ga žalim! Jadni smo, 90 odsto naroda nema osnovne potrepštine za život! Razočarana sam!!! Svaki dan nešto poskupljuje, sve je gore i gore... Gde li će ova situacija dogurati, pitam se?! Gde su svi nestali??? - napisala je Seka na svojoj stranici.
Kao što je bilo i za očekivati, armija nezadovoljnih odmah je podržala folk divu i sočno popljuvala vlast, označivši je kao „katastrofalnu“.
- Treba nam neko poput ruskog premijera Putina, koji će uvesti reformu kako bismo kasnije bolje živeli - samo je jedan od komentara koji su Sekini prijatelji komentarisali na njenom zidu. Očigledno potresena nad sudbinom svog naroda, Seka se izuzetno iznervirala, pa je nastavila debatu.

- Strašno, stvarno mi se k... od njih - napisala je pevačica i dodala:
- Ne znam šta da mislim, šokantno!
Ovakvi komentari doveli su do toga da se obožavaoci i prijatelji udruže u pljuvanju po aktuelnoj vlasti u Srbiji, a neki od njih došli su do ideje i da bi Seka trebalo nešto konkretno da preduzme tim povodom.
- Ja mislim da Seka treba malo da se zabavi politikom i da mi glasamo za nju , kakav crni Tadić, uz Seku je budućnost! - napisao je jedan od njenih „fejsbuk“ prijatelja, na šta je folkerka odgovorila sa osmehom.
U želji da čujemo da li će Seka razmisliti o političkom angažovanju, pozvali smo je, ali su nam iz njene PR službe odgovorili da neće davati nikakve dodatne izjave.


Dokazani humanista!

Odmah po njenom oglašavanju, na internetu su se mogli pročitati i komentari da folk diva ima puno pravo da komentarišete aktuelnu vlast, ako se uzme u obzir da važi za jednog od najvećih humanista u Srbiji.
Naime, opšte je poznata stvar da je Seka Aleksić pre nekoliko godina osnovala svoj humanitarni fond iz kojeg odvaja sredstva za najugroženije i da je na taj način pomogla mnogim porodicama i pojedincima. Kada je prošle godine Kraljevo zadesio katastrofalni zemljotres, Seka je bila prva pevačica koja je pritekla u pomoć i donela žiteljima ovog grada sredstva neophodna za život. Aleksićeva je donirala Kraljevu nekoliko šlepera koji su sadržali vodu, građevinski materijal i hranu.


I ranije prozivala vlast!

Ovo nije prvi put da folk diva iznosi svoje negodovanje na račun aktuelne vlasti. Naime, ona je Borisu Tadiću, predsedniku Srbije, održala javnu lekciju iz humanosti. Dok je pomagala zemljotresom razoreno Kraljevo, optužila je prvog čoveka Srbije da je zatajio pred pravom nesrećom, a „svesrdno je pomogao paradiranje gejeva“.
- Poštovani gospodine predsedniče, bila bih presrećna kada biste podržali Kraljevo sa većim novčanim iznosom od onog koji ste izdvojili za gej paradu... Kada biste takođe podržali humanitarni koncert koji planiramo moje kolege i ja u „Beogradskoj areni“... Kada bi država s vama na čelu pomogla tim porodicama. Podržite i pomozite ljudima koji su vas izglasali za predsednika naše zemlje. Hvala u njihovo i moje ime - napisala je Seka na internetu u novembru mesecu.
- Predsednik Tadić je dokazao da stremi evropskim integracijama, pa je svesrdno pomogao održavanje gej parade u Beogradu, ali mislim da bi sada bio red da podrži i sve one koji imaju većih životnih problema od paradiranja. I ti ljudi su ponosni, pa ne kukaju da su im životna prava ugrožena, a pomoć im je neophodna - izjavila je tada Aleksićeva za „Alo!“.

Dragana Tripić
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyUto Jun 07, 2011 9:42 pm

Srbija | utorak 7.06.2011 | 10:11
Dinkić: Ne živi se loše zbog mene

[You must be registered and logged in to see this image.]

„Nikada nam građani nisu dali 50 odsto podrške, neka se žale onima za koje su glasili. Ja sam uvek sve uradio što je bilo do mene“, kazao je Dinkić.

Kritikujući partokratiju i centralizam u Srbiji, koji su građeni 20 godina, Dinkić je naveo da prihvata „svoj mali deo odgovornosti“ u tome.

Na pitanje kako se sada setio da kritikuje partokratiju kada je u vlasti već 11 godina, istakao da nije sve to vreme samo gledao, već se borio da to promeni pojedinačnim gestovima i radio i završavao sve što je bilo na njemu.

Dinkić je kazao da je sve što je do sada uradio, uradio kako treba, počev od izgradnje bankarskog sistema, koji je prema njegovim rečima, najbolji deo finansijskog sektora, pa sve do dovođenja Fijata u Srbiji, koji inače ne bi ni došao, da nije bilo njega.

„Istina je da je Fijat došao zbog mene, zbog Ministarstva ekonomije, a bili su korak da odu u Rumuniju“, kaže Dinkić.

Lider URS-a je istakao da je uvek nastojao da postavlja stručne ljude na čela javnih preduzeća i naveo primer direktora Komercijalne banke koji je, prema njegovoj oceni, stručan a ne partijski kadar, a ta banka je jedna od najuspešnijih.

On je istakao da je aspolutno za profesionalizacija javnih preduzeća i da to može vrlo brzo da se uradi.

Na konstataciju da se ponaša kao Kalimero i da se o temama koje sada pokreće URS priča 11 godina, tokom koji je bio na vlasti, Dinkić kaže:

„Ja sad hooću da uradim neću više da pričam“.

Ao, ao, baš nepravda prema Mađi, ccc, srce moje naivno.

P.S. obrati pažnju na dve bolodovane rečenice, pa kako da mu ne veruje čovek.
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySre Jun 08, 2011 7:59 am

Koliko graĐane Srbije koŠtaju poslanici?
Penzioner u Skupštini Srbije zarađuje čak 100 prosečnih plata
[You must be registered and logged in to see this image.]
Rekorder - Šef poslaničkog kluba PUPS-a koštao nas lane 3.277.942 dinara i jedini je od 250 poslanika koji je iskoristio baš sve povlastice

Bingo... Čolakoviću su plaćeni i izrada vizit karti i parkiranje

Šef poslaničkog kluba PUPS-a Momo Čolaković (71) koštao nas je lane 3.277.942 dinara, navedeno je u izveštaju o rashodima za rad parlamenta u koji je Press imao uvid.

Čolaković je jedini od 250 parlamentaraca koji je iskoristio sve poslaničke privilegije i naplatio parking, izradu vizitkartica, odvojeni život od porodice i smeštaj u Beogradu.
Tri miliona za 22 poslanika

Iako živi u Novom Sadu, koji je od prestonice udaljen svega 74 kilometra ili nešto više od sat vremena vožnje, Čolaković je za odvojeni život od porodice naplatio 241.538 dinara, a za smeštaj u Beogradu 420.000 dinara. Građani Srbije su za parkiranje automobila potpredsednika PUPS-a izdvojili 119.335 dinara. O trošku poreskih obveznika Čolaković je štampao i vizitkartice (944 dinara). On je iskoristio ove povlastice iako je na ime redovne poslaničke plate u 2010. godini dobio 1.649.762 dinara
Bingo... Čolakoviću su plaćeni i izrada vizit karti i parkiranje

Šef poslaničkog kluba PUPS-a Momo Čolaković (71) koštao nas je lane 3.277.942 dinara, navedeno je u izveštaju o rashodima za rad parlamenta u koji je Press imao uvid.

Čolaković je jedini od 250 parlamentaraca koji je iskoristio sve poslaničke privilegije i naplatio parking, izradu vizitkartica, odvojeni život od porodice i smeštaj u Beogradu.
Tri miliona za 22 poslanika

Iako živi u Novom Sadu, koji je od prestonice udaljen svega 74 kilometra ili nešto više od sat vremena vožnje, Čolaković je za odvojeni život od porodice naplatio 241.538 dinara, a za smeštaj u Beogradu 420.000 dinara. Građani Srbije su za parkiranje automobila potpredsednika PUPS-a izdvojili 119.335 dinara. O trošku poreskih obveznika Čolaković je štampao i vizitkartice (944 dinara). On je iskoristio ove povlastice iako je na ime redovne poslaničke plate u 2010. godini dobio 1.649.762 dinara.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Plaćeni parking

1. Momo Čolaković, PUPS 119.335
2. Božidar Delić, SRS 64.330
3. Sulejman Spaho, SRS 63.345
4. Ivan Andrić, LDP 51.345
5. Jelena Budimirović, SNS 45.050

Predsednik poslaničkog kluba PUPS-a je u grupi 22 najplaćenija poslanika, koji su sa skupštinske kase „podigli" više od tri miliona dinara u prošloj godini (pogledajte tabelu). Čolaković bi sigurno bio na čelu najskupljih parlamentaraca da pet prvoplasiranih (Gordana Čomić, Miloš Aligrudić, Nataša Jovanović, Dragoljub Mićunović i Bajram Omeragić) nisu članovi parlamentarnih delegacija, tako da je gro njihovih troškova otišao na službena putovanja.
Najveća stavka - plate

Inače, Skupština Srbije potrošila je u 2010. godini 1,46 milijarde dinara, od čega je na troškove poslanika „otišlo" 595,5 miliona dinara, dok su nas stručne službe parlamenta koštale 869,6 miliona dinara. Najveća stavka su plate poslanika (299,9 miliona dinara) i službenika (274,2 miliona). Finansijski izveštaj o radu parlamenta verovatno će ove sedmice biti predstavljen na sednici Administrativnog odbora.

Izvor (press)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySre Jun 08, 2011 8:38 am

Protestima spreČili usvajanje devojČice
Šiđani ne daju Andrijanu!

Ostaje kod hranitelja - Stotine meštana je nakon protesta i peticije uspelo da natera Centar za socijalni rad da jednogodišnju Andrijanu ne da na usvajanje van šidske opštine, već da ona ostane u hraniteljskoj porodici Preradović, koja ju je primila kada je imala samo 17 dana
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jednogodišnja Andrijana, koja je odlukom Centra za socijalni rad trebalo da bude oduzeta hraniteljskoj porodici Preradović i data na usvajanje drugoj porodici van Šida, ujedinila je meštane te varoši u nameri da ona ostane u njihovom gradu. Stotine Šiđana je peticijom i protestima uspelo da natera nadležne da devojčica do daljeg ipak ostane u hraniteljskoj porodici Preradović u Šidu, koja je preuzela brigu o Andrijani kad je imala svega 17 dana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prihvatili je kao rođenu ćerku... Ljubomir i Dragica Preradović

Andrijana je, inače, poverena prošle godine na hraniteljsko staranje Dragici i Ljubomiru Preradoviću, a potencijalni usvojioci devojčice bili su njihovi sin i snaja Goran i Dubravka.
Usvojitelji sin i snaja

Oni nemaju dece, pa su nameravali da usvoje malu Andrijanu, s obzirom na to da stariji Preradovići to nisu mogli da učine zbog svojih godina.

- Želimo da dete ostane u našoj porodici i mislimo da je i za nju najbolje da ostane ovde i da je usvoje naši sin i snaja, kad već ne možemo supruga i ja. Obavili smo sve potrebne formalnosti i činilo nam se da smo na korak od usvajanja - priča Ljubomir Preradović.

Kada se učinilo da će sve proteći u najboljem redu, Centar za socijalni rad doneo je odluku da Andrijanu usvoji neka druga porodica koja se nalazi izvan šidske opštine.

- Odlazak iz naše porodice bi za Andrijanu sigurno bio veoma stresan i traumatičan, pa se pitam da li je uopšte neko u Centru za socijalni rad o tome vodio računa. Zato supruga i ja nismo hteli da potpišemo takvo rešenje. O svemu tome obavestili smo i opštinsko rukovodstvo, a spremni smo bili da tražimo prijem i kod ministra Ljajića - navodi stariji Preradović.
Pomoć ombudsmana

Kako je za naš list izjavio Goran Preradović, na inicijativu predsednice opštine Nataše Cvjetković obavljeni su razgovori i sa pokrajinskim ombudsmanom.

- Koliko znam, sada se i ta institucija uključila u ceo slučaj. Prema našim saznanjima, predmet se nalazi na rešavanju u Novom Sadu, pred drugostepenim organom, i nadamo se da će ovih dana sve biti rešeno i da će Andrijana ostati naša. Na stotine ljudi nas svakodnevno zove, interesuje se šta se događa i spremno je da se opet okupi i spreči da odvedu Andrijanu iz Šida - priča Goran Preradović.

Pomoć i podrška ovoj porodici stigle su od komšija i prijatelja, ali i od skoro svih Šiđana. Protekle sedmice čak su organizovali i proteste i potpisivanje peticije protiv oduzimanja deteta porodici Preradović.
„Ne damo decu"

Na prošlonedeljnom skupu ispred Centra za socijalni rad stotine Šiđana se okupilo s transparentima na kojima je pisalo: ''Mi ne damo našu Nanu'', ''Ne damo našu decu''... Pojavila se i predsednica opštine Šid Nataša Cvjetković, koja je rekla da ''tu nije došla kao predsednica opštine, već kao majka i žena''.

- Nadam se da ćemo i ubuduće sve probleme rešavati institucionalno, kao što je to bilo u ovom slučaju - istakla je Nataša Cvjetković.

Nakon zajedničkog razgovora predsednice, hranitelja i predstavnika Centra za socijalni rad, odlučeno je da Andrijana ostane u porodici Preradović do konačne odluke viših organa.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySre Jun 08, 2011 8:41 am

StraviČan zloČin u deČjem sos selu u kamenici
Štićenik doma ubio kuvaricu!

Maloletnik - Sedamnaestogodišnji S. M. nožem brutalno izbo radnicu u menzi Doma za nezbrinutu decu u Sremskoj Kamenici. Užasan prizor - Iskasapljeno telo Svetlane Zorić pronađeno na kuhinjskom podu u lokvi krvi

[You must be registered and logged in to see this image.]
Novosadska kriminalistička policija uhapsila je sinoć oko 20 časova S. M. (17), štićenika Dečjeg SOS sela u Sremskoj Kamenici, zbog sumnje da je ubio Svetlanu Zorić (33), kuvaricu u ovoj ustanovi za nezbrinutu decu!

Motiv ovog stravičnog zločina još uvek je nepoznat, a kako saznajemo, S. M. je u menzi Dečjeg sela nožem više puta izbo nesrećnu ženu i pobegao!

Zaposleni u Dečjem selu ubrzo su pronašli iskasapljeno telo Zorićeve i pozvali policiju, koja je uhapsila tinejdžera.

Prema rečima Pressovog izvora, telo Zorićeve je otkriveno u lokvi krvi u menzi, a na telu je bilo vidljivo više uboda nožem.

- Nedaleko od mesta zločina pronađen je i nož kojim je, kako se sumnja, maloletnik izbo Svetlanu Zorić. Motiv ubistva još nije utvrđen, ali moguće je i da je u pitanju koristoljublje. Istraga će utvrditi prave razloge ovog brutalnog ubistva - kaže naš izvor.

Direktorka Dečjeg SOS sela Ksenija Balaban kaže za Press da je S. M. njihov štićenik već duže vreme i da je bio mirno dete.

- Svi smo šokirani jer on nikad nije pravio probleme. Završavao je srednju školu i bio je vrlo dobar učenik. Malo je osoben momak i voleo je da gleda horor filmove, ali ništa nije nagoveštavalo da je u stanju da uradi nešto tako užasno - priča Ksenija Balaban.
Ubica pomagao vaspitaču

Zamenik direktora Dečjeg sela Vidoje Radulović rekao je da je S. M. bio jedan od najprimerenijih dečaka u Dečjem selu i da je neposredno pre incidenta pomagao svom vaspitaču.

- U jednom trenutku došao je kod vaspitača krvavih ruku i saopštio da je ubio kuvaricu - rekao Radulović, i dodao da ovog trenutka ne može da precizira kako je došlo do incidenta.

Radulović je napomenuo da je ovo prvi incident takve vrste od kada postoji ova ustanova od 1975. godine.

Osumnjičeni mladić živeo je u ovoj ustanovi sa još dva brata. Kako saznaje Press, njih su roditelji tamo ostavili pre pet godina zbog porodičnih problema. Braću su često posećivali rođaci, a čak je bila pokrenuta i inicijativa da se za njih trojicu pronađe plac kako bi napravili kuću. Najstariji je student i bavi se muzikom, dok je srednji završio autolimarsku školu. S. M. je pohađao srednju mašinsku školu, a oni koji ga poznaju kažu da se u poslednje vreme neuobičajeno ponašao i da je na svom Fejsbuk profilu ostavljao čudne poruke.

Sedamnaestogodišnjak je uz krivičnu prijavu za teško ubistvo priveden kod istražnog sudije za maloletnike Višeg suda u Novom Sadu Miroslavi Alimpić, koja mu je odredila pritvor.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySre Jun 08, 2011 9:04 am

IZBACILI PORNIĆE IZ SUDA

(1) Send to friend Print Sreda, 8. Jun, 2011
Ministarstvo pravde odlučilo da u sudstvu ograniči pristup internetu kako bi ubrzalo rad zaposlenih
[You must be registered and logged in to see this image.]

BEOGRAD - Odgledali su svoje!
Više od deset hiljada zaposlenih u sudstvu neće moći da uživa u neograničenom pristupu internet sajtovima na kojima se nalaze pornići, igrice i drugi sadržaji koji nisu usko vezani za njihov rad. Ovu odluku donelo je Ministarstvo pravde zbog, kako kažu, efikasnijeg poslovanja, pooštravanja discipline i bezbednosti informativnog sistema.

Cilj mere je, kako tvrdi pomoćnik ministra pravde za informacione tehnologije Dejan Pašić, da se ubrza rad zaposlenih u sudovima.

U periodu pre reforme pravosuđa sudovi su imali decentralizovan pristup internetu. To danas nije slučaj jer je ministarstvo omogućilo da se svih 60 sudova umreži.

- Sproveli smo anketu kako bismo utvrdili koje su to internet stranice koje korisnici najčešće posećuju i na osnovu odgovora sastavili listu od 150 internet adresa koje će korisnicima biti dostupne - navodi Pašić i objašnjava da je bilo korišćenja i sajtova s pornografskim sadržajem:

- Sajtovi su podeljeni na dva sektora - prvim su obuhvaćene adrese Vladinih institucija i sajtova neophodnih za obavljanje posla, a drugi sektor odnosi se na socijalne mreže, sajtove za skidanje muzike, filmova...

- Pristup mrežama poput Fejsbuka, ali i ostalim zabavnim internet stranicama, biće delimično ograničen, obavljaće se u internet sobama uz prisustvo administratora, a odgovornost za korišćenje biće na predsednicima sudova - ističe Pašić.


Valjda će izbaciti i iz Skupštine, Vlade i ostalih institucija pa da
prestane sveopšti narodni sex.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:30 am

Srbi idu sve kasnije u penziju
Izvor: Novosti

Beograd -- Ukoliko prođe preporuka Međunarodnog monetarnog fonda, žene bi u starosnu penziju mogle da idu tek sa 65, a muškarci sa 67 godina.[You must be registered and logged in to see this image.]


O ovoj inicijativi raspravljaće ekspertska grupa, ali ko će je činiti i kada će se ona formirati još nema pouzdanih informacija. I u kabinetu potpredsednika Vlade Jovana Krkobabića potvrđuju da u Vladi Srbije zasada nema nijednog zvaničnog zaključka o njenom sastavu, ali ni inicijativi da se ona oformi.

Izvesno je, međutim, da će do kraja godine Srbija morati da ima svoju ”platformu” predloga za podizanje starosne granice jer je tako, krajem 2010. godine, obećano delegaciji MMF.

Prema novom Zakonu o PIO, koji je na snagu stupio 1. januara , žene u Srbiji mogu da odu u penziju sa 60 godina života i najmanje 15 godina radnog staža, dok muškarci mogu da dobiju rešenje sa isto toliko staža i 65 godina života. Ukoliko žene odrade pun staž od 35 godina, mogu da se penzionišu i sa 53 godine, a ukoliko muškarac odradi pun staž od 40 godina, on može da se penzioniše sa 53 godine i četiri meseca. Za oba pola starosna granica nije važna, ako su platu primali 45 godina.

O ovoj su temi, na poslednjem sastanku sa stručnjacima MMF, razgovarali i predstavnici sindikata koji su učestvovali u stvaranju poslednjeg Zakona o penzijsko-invalidskom sistemu.

"Mi jesmo spremni za razgovore o podizanju starosne granice, ali ne na način na koji to zahteva MMF.Oni bi najviše voleli da se ženama podigne starosna granica za pet, a muškarcima za dve godine u jednom koraku, dakle odmah i bez ustezanja. Mi, međutim, mislimo da je to neodrživo. Važno je da se napravi precizna dinamika podizanja granice i da se to učini postepeno", objašnjava Milorad Mijatović iz Saveza samostalnih sindikata Srbije.

O neophodnosti podizanja granice gotovo da nema dileme ni među predstavnicima Vlade i sindikata. Kao argument za ovaj, u narodu nepopularan potez, oni ističu neodrživost sadašnjeg penzijskog sistema.

"Srbija spada u jednu od deset najstarijih nacija sveta. A uz to imamo i veoma nepovoljan odnos broja penzionera i zaposlenih, jer praktično današnji radnik radi za današnjeg penzionera, a ne za sebe. Zato je reforma neophodna", kažu u SSSS.


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:30 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slobodan M. (21), brat dečaka koji je ubio Svetlanu Zorić:
Bata je zanemeo kada je ubio kuvaricu!


Petak - 10.06.2011

Motivi koji su Sašu M. (17) u utorak uveče
naveli da na veoma brutalan način usmrti tridesetčetvorogodišnju
Svetlanu Zorić (34) i dalje su pod velom tajne.

Četiri
dana od tragedije, niko, pa ni njegov četiri godine stariji brat
Slobodan (21), ne može da spozna šta se u glavi osumnjičenog mladića
događalo kada je ušao u kuhinju i sa više uboda nožem usmrtio jednu od
kuvarica Dečjeg sela u Sremskoj Kamenici.
Slobodan kaže da je Saša bio najbolji i najmirniji od sve braće, koje je
centar za socijalni rad, nakon što im se majka Bosiljka preudala, pre
12 godina smestio u Dečje selo, gde su proveli svoje dečačke dane.
- Kada smo došli u ustanovu za brigu o deci bez roditeljskog staranja,
Saša je imao šest, Spomenko osam, a ja 10 godina. Odvajanje od majke
Saša je kao najmlađi brat najteže podneo - svoju životnu priču za „Alo!“
započinje Slobodan M., rođeni brat dečaka kome se na teret stavlja da
je počinio ubistvo.

Najstariji brat, inače student treće godine Prirodno-matematičkog
fakulteta u Novom Sadu, kazuje da im je život krenuo nizbrdo davne 1995.
Godine, kada im je otac preminuo. Naredne tri godine živeli su u
zajednici sa majkom, koja se tri godine nakon smrti supruga udala za
drugog čoveka.
- Kada se mama udala za drugog čoveka, život nam se pretvorio u pakao.
Majka nas je zapostavila, a očuha apsolutno nismo interesovali. Sve je
to trajalo do 2001. godine, kada sam otišao u centar za socijalni rad,
gde sam se požalio na fizičko zlostavljanje. Tada su nas smestili u
Sremsku Kamenicu, gde smo pozavršavali škole i krenuli na fakultet -
objašnjava Slobodan, dodajući da noćima ne spava zbog svega šta se
dogodilo.
Slobodana, koji živi u jednom od stanova koje Dečje selo ima na području
Novog Sada, o svemu su obavestili u utorak uveče. Pozvali su ga iz
ustanove i rekli da mora hitno da dođe u Sremsku Kamenicu.
- Mokar od tuširanja, izašao sam iz kade. Kada sam stigao u dom,
pomoćnik direktora mi je rekao: „Saša je zaklao Cecu“. Mislio sam da je
neki crni humor. Nisam verovao šta mi čovek priča - drhtavim glasom
objašnjava naš sagovornik.
Dok je policija obavljala uviđaj, Slobodan je otišao do Saše, koji je sedeo u vozilu Hitne pomoći.
- Ruke su mu bile u zavojima i krvave. Njegov pogled se gubio u daljini.
Gledali smo jedan drugog, a nijedan od nas nije mogao da pusti glas -
priča brat Slobodan.
Saša je bio veseo, normalan dečko. Niko nikada nije mogao ni da zamisli
šta se u njegovoj glavi događa, a posebno da je spreman da ubije
kuvaricu koja ga je svakodnevno hranila.
- Ne mogu da prevalim preko usta šta je napravio. Četiri dana već živim u
neverici. Ne spavam, ne jedem. Bio je to dobar i pošten mladić. To što
je uradio ne mogu apsolutno ni sa čim da povežem, pa ni sa tim što smo
odrastali bez majke, koja nas nije posetila prethodne tri, četiri
godine. Kada god je dolazila u dom, želela je da vidi svu trojicu. Uvek
nas je grlila i plakala - objašnjava Slobodan.
On kaže da je strašno što su uništena dva mlada života. Život nedužne
kuvarice, koja je bila u najlepšoj mladosti, i Saše, koga čekaju sud i
zatvor u trenucima kada je trebalo najviše da se razvija.
- Najstrašnije je kada roditelji sahranjuju sopstveno dete. Znam kako je
bilo kada je moja baka sahranjivala moga oca. Mogu samo da zamislim
kako je Cecinim roditeljima!? Strašno mi je sve ovo. Ne mogu i ne znam
šta bi više mogao da kažem - suznim očima za „Alo!“ završava svoju tužnu
priču rođeni brat osumnjičenog Saše M.
Slobodan i Spomenko se sa majkom Bosiljkom nisu čuli ni posle zločina
koji se dogodio u Dečjem selu. Navodno, promenila je oba broja mobilnog
telefona koje je imala, a do sinova nije pokušala da dođe ni posle
stravičnog masakra.

Svetlana nije ličila na našu majku


Prema Slobodanovim tvrdnjama ubijena kuvarica ni po čemu nije ličila na njihovu majku.
- Ceca uopšte nije ličila na našu mamu ni po čemu. Majka nam je visoka,
prosta žena, sa izrazitim crtama lica. Prosto nema nijedne crte da liče.
Ceca je jedna prizorna i pristojna žena - tvrdi Sašin brat.
N. N. Travica
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:31 am

Poslednji oproštaj

SAHRANJENA KUVARICA DOMA ZA NEZBRINUTU DECU








Kuvarica Svetlana Zorić (34), žrtva štićenika Dečjeg
sela u Sremskoj Kamenici S. M. (17), sahranjena na Novom groblju u Novom
Sadu







[You must be registered and logged in to see this image.]
NOVI SAD - Tuga i neverica!
Svetlana Zorić (34), kuvarica doma za nezbrinutu decu u Sremskoj
Kamenici, koju je štićenik S. M. (17) u utorak uveče oko 19 časova ubio
nožem, sahranjena je juče na novosadskom Novom groblju. Nesrećnu ženu je
na poslednji počinak ispratilo više stotina rođaka i prijatelja, među
kojim su bili i štićenici Dečjeg sela, gde se tragedija odigrala.

- Ustani, ćerko moja, pođi s nama kući - naricala je neutešna majka Dušanka kad se spustio poklopac na porodičnoj grobnici.

Igrom sudbine, i Svetlanin otac Svetozar odrastao je u domu za decu bez
roditelja, jer je u Drugom svetskom ratu ostao bez oca i majke.

- Trebalo je neko ranije da reaguje, da s tim mladićem pričaju, da vide
šta nije u redu - kaže za Kurir stric pokojne Svetlane Milorad Zorić.












Brat S. M.: Uništili su nam detinjstvo

S. M. (21), najstariji brat mladića koji je ubio Svetlanu, rekao je
juče da je njihov očuh Stevan Filipović zaslužan za to što su braća
smeštena u Dečje selo.

- On je suvišan u celoj ovoj tragediji. Ta žena koju nazivate mojom
majkom ne treba da dolazi, i ona je suvišna. On je ušao u naše živote i
uništio nam detinjstvo. Jedva smo pobegli od njih - priča S. M.



Vesti:
Sahranjena kuvarica doma za nezbrinutu decu
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:33 am

Samouka ::


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.

pa ovdje kod mene vec su nudjeni prijedlozi da se podigne na 70g , jer eto kazu ljudski vijek je porastao...tako da dok ja jos malo krenem , biti ce na 75g...pod uvjetom da dozivim , e , sad to je drugi roman...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:35 am

brunolino ::
Samouka ::


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.

pa ovdje kod mene vec su nudjeni prijedlozi da se podigne na 70g , jer eto kazu ljudski vijek je porastao...tako da dok ja jos malo krenem , biti ce na 75g...pod uvjetom da dozivim , e , sad to je drugi roman...

Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:37 am

Samouka ::


Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.

e,sada to je druga prica ,da li puzes po zemlji ili hodas , gleda se koliko kuka imas... migg
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 8:40 am

brunolino ::
Samouka ::


Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.

e,sada to je druga prica ,da li puzes po zemlji ili hodas , gleda se koliko kuka imas... migg

More, nadam se ja da će to sve "Narod pozlatiti".. dok proradi ona
zaprljana motka.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 10, 2011 11:42 am

jelajelena ::
Protestima spreČili usvajanje devojČice
Šiđani ne daju Andrijanu!

Ostaje kod hranitelja - Stotine meštana je nakon protesta i peticije uspelo da natera Centar za socijalni rad da jednogodišnju Andrijanu ne da na usvajanje van šidske opštine, već da ona ostane u hraniteljskoj porodici Preradović, koja ju je primila kada je imala samo 17 dana
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jednogodišnja Andrijana, koja je odlukom Centra za socijalni rad trebalo da bude oduzeta hraniteljskoj porodici Preradović i data na usvajanje drugoj porodici van Šida, ujedinila je meštane te varoši u nameri da ona ostane u njihovom gradu. Stotine Šiđana je peticijom i protestima uspelo da natera nadležne da devojčica do daljeg ipak ostane u hraniteljskoj porodici Preradović u Šidu, koja je preuzela brigu o Andrijani kad je imala svega 17 dana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prihvatili je kao rođenu ćerku... Ljubomir i Dragica Preradović

Andrijana je, inače, poverena prošle godine na hraniteljsko staranje Dragici i Ljubomiru Preradoviću, a potencijalni usvojioci devojčice bili su njihovi sin i snaja Goran i Dubravka.
Usvojitelji sin i snaja

Oni nemaju dece, pa su nameravali da usvoje malu Andrijanu, s obzirom na to da stariji Preradovići to nisu mogli da učine zbog svojih godina.

- Želimo da dete ostane u našoj porodici i mislimo da je i za nju najbolje da ostane ovde i da je usvoje naši sin i snaja, kad već ne možemo supruga i ja. Obavili smo sve potrebne formalnosti i činilo nam se da smo na korak od usvajanja - priča Ljubomir Preradović.

Kada se učinilo da će sve proteći u najboljem redu, Centar za socijalni rad doneo je odluku da Andrijanu usvoji neka druga porodica koja se nalazi izvan šidske opštine.

- Odlazak iz naše porodice bi za Andrijanu sigurno bio veoma stresan i traumatičan, pa se pitam da li je uopšte neko u Centru za socijalni rad o tome vodio računa. Zato supruga i ja nismo hteli da potpišemo takvo rešenje. O svemu tome obavestili smo i opštinsko rukovodstvo, a spremni smo bili da tražimo prijem i kod ministra Ljajića - navodi stariji Preradović.
Pomoć ombudsmana

Kako je za naš list izjavio Goran Preradović, na inicijativu predsednice opštine Nataše Cvjetković obavljeni su razgovori i sa pokrajinskim ombudsmanom.

- Koliko znam, sada se i ta institucija uključila u ceo slučaj. Prema našim saznanjima, predmet se nalazi na rešavanju u Novom Sadu, pred drugostepenim organom, i nadamo se da će ovih dana sve biti rešeno i da će Andrijana ostati naša. Na stotine ljudi nas svakodnevno zove, interesuje se šta se događa i spremno je da se opet okupi i spreči da odvedu Andrijanu iz Šida - priča Goran Preradović.

Pomoć i podrška ovoj porodici stigle su od komšija i prijatelja, ali i od skoro svih Šiđana. Protekle sedmice čak su organizovali i proteste i potpisivanje peticije protiv oduzimanja deteta porodici Preradović.
„Ne damo decu"

Na prošlonedeljnom skupu ispred Centra za socijalni rad stotine Šiđana se okupilo s transparentima na kojima je pisalo: ''Mi ne damo našu Nanu'', ''Ne damo našu decu''... Pojavila se i predsednica opštine Šid Nataša Cvjetković, koja je rekla da ''tu nije došla kao predsednica opštine, već kao majka i žena''.

- Nadam se da ćemo i ubuduće sve probleme rešavati institucionalno, kao što je to bilo u ovom slučaju - istakla je Nataša Cvjetković.

Nakon zajedničkog razgovora predsednice, hranitelja i predstavnika Centra za socijalni rad, odlučeno je da Andrijana ostane u porodici Preradović do konačne odluke viših organa.

Izvor (Press)

Odluka o Andrijaninoj sudbini za sedam dana!!!
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 16, 2011 10:14 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Intervju: Patrijarh Irinej o nato za Alo!:
Rekao sam samo ono što boli narod!


Četvrtak - 16.06.2011

Patrijarh srpski Irinej poručio je u intervjuu za “Alo!” da nije kvazipatritizam to što ne želi Srbiju u NATO!

Naime,
istog dana kada je patrijarh izjavio da Srbija još nije zalečila rane
od bombardovanja i da u tu alijansu naša zemlja ne treba da ulazi jer su
rane sveže, ministar odbrane Dragan Šutanovac je poručio da
“kvazipatriote napadaju NATO”.
U razgovoru za “Alo!”, Njegova svetost kaže da ga uopšte ne interesuje šta političari pričaju.
- To je njihov problem što tako govore, svako govori onako kako misli. U
svakom slučaju, država verovatno ima svoje razloge da tako priča i da
vodi takvu politiku, ali ja ne mislim tako.
- Ipak, sigurno niste iznenađeni što je vaš stav izazvao takve komentare?

- To je moj stav. I ja imam pravo da iznesem mišljenje bez obzira na to
da li se ono nekome dopada ili ne. Ja samo mislim da je još prerano da
govorimo u ulasku u NATO, sve je to još sveže, sve te rane ovog
napaćenog srpskog naroda... Još su sveže bolne uspomene na NATO
bombardovanje Srbije, na sve što smo preživljavali i kao država i kao
narod. Zato i kažem da je rano da stupamo s njima u neko partnerstvo ili
zajednicu. Teško je tako olako preći preko svega toga.
- Vrhovni komandant NATO za transformaciju general Stefan Abrijel je u
Beogradu rekao da treba da gledamo u budućnost, a ne u prošlost. Da li
je to izbegavanje priče o bombardovanju?

- Da, da... To je opet njihova stvar, ali srpski narod dobro pamti šta je proživeo. I to ne smemo da zaboravimo!
- Vrlo ste oštro kritikovali konferenciju NATO u Beogradu. Da li vas je neko zvao, da li vam je neko zamerio?
-Ne, niko me nije zvao. A i zašto bi? Ja sam samo rekao ono što osećam i što pretpostavljam da oseća i boli moj narod.
- Mislite li da narod na referendumu treba da se izjasni o ulasku u NATO?
- U to ne ulazim, to treba narod da kaže! Ja sam svoje rekao, stojim iza toga!

Šutanovac: Besmislene optužbe


Kada kvazipatriote napadaju NATO zaboravljaju da napadaju Grčku,
Rumuniju, Bugarsku, Norvešku, kao i da se time čini šteta na
bilateralnom planu odnosa Srbije s tim zemljama, rekao je za „Blic“
ministar odbrane Dragan Šutanovac i naglasio da „Srbija i dalje ostaje
vojno neutralna“.
- Već za sedam dana ili nekoliko meseci, nakon održavanja vojne
konferencije u Beogradu, ubeđen je Šutanovac, videće se sav besmisao
napada i optužbi da je ovo korak Srbije ka članstvu NATO. „Tada će biti
jasno da je sve što govore protivnici održavanja ove konferencije
apsolutno netačno“, izričit je Šutanovac.
S. Vojinović
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 16, 2011 10:17 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Porodična tragedija u novobeogradskom bloku 22
Muž ubio ženu, pa pucao sebi u glavu


Četvrtak - 16.06.2011

Dragan Miljković (56) ubio je juče oko 19
sati svoju suprugu Vesnu (54), ispalivši joj u grudi nekoliko hitaca iz
pištolja, a potom presudio i sebi u njihovom stanu u Bulevaru Arsenija
Čarnojevića 44 u Novom Beogradu. Beživotna tela u hodniku stana pronašao
je njihov sin M. M. (22) kada se vratio kući.

Kako
saznajemo, mladić je zatekao zaključane sigurnosne rešetke na njihovom
porodičnom stanu na petom spratu zgrade, dok su vrata stana bila
zatvorena, ali ne i zaključana. Kada je otvorio, ugledao je tragove
krvi, a zatim i svoju majku u blizini ulaznih vrata, dok je njegov otac
ležao nešto dalje u hodniku sa pištoljem u ruci. Nesrećni mladić odmah
je pozvao Hitnu pomoć i policiju, ali su lekari mogli samo da konstatuju
smrt bračnog para.
- Pretpostavlja se da je žena pokušala da pobegne iz stana jer je njeno
telo bilo u blizini ulaznih vrata. Ona je ubijena sa nekoliko hitaca u
grudi, dok je muškarac izvršio samoubistvo pucajući sebi u glavu -
kažu u beogradskoj policiji.
Niko od komšija međutim nije čuo pucnjavu, niti raspravu iz stana
porodice Miljković. U bloku 22 susedi ih znaju kao izuzetno fine,
kulturne i tihe ljude, a motiv porodične tragedije za sada je nepoznat i
njihovim najbližim prijateljima.

- Vesna se sa porodicom ovde doselila još kao srednjoškolka sedamdesetih
godina, dok je Dragan došao koju godinu kasnije. Upoznali su se ovde u
kraju i njihova ljubav traje još od gimnazijskih dana. Kasnije su se i
venčali i preselili u njegov stan. Niko od nas nikada nije čuo da su
imali bilo kakvih problema - kažu poznanici porodice Miljković.
Oni napominju da se ovaj par nije rastao ni nakon saznanja da ne mogu da imaju dece, već su se odlučili da usvoje sina.
- Dečak im je bio sve na svetu i delovali su kao jako srećna porodica.
Nikada ih u komšiluku niko nije čuo ni da su povisili ton jedno na
drugo. Bili su izuzetno pedantni i neporočni, toliko da Dragan čak ni
posle fudbala nikada nije popio ni pivo sa nama komšijama - kažu komšije
i dodaju da ne znaju da su Miljkovići eventualno imali finansijskih
problema. Kako kažu, iako Dragan u poslednjih nekoliko meseci nije
radio, Vesna je kao ekonomista lepo zarađivala na poslovima u bankama.

Napadnut novinar „Blica”


Jedan od prijatelja sina nastradalih Miljkovića, koji se raspitivao o
tragediji bračnog para, a zatim razbesneo kada mu je rečeno da
razgovara sa novinarima koji izveštavaju o nemilom događaju, bez ikakvog
povoda počeo je da dobacuje novinaru „Blica“ V. M. niz psovki, a potom i
nasrnuo na njega. Iako novinar nije odgovorio nijednog trenutka na
uvrede, mladić mu je prileteo i udario ga u predelu glave, a zatim se
trkom udaljio kroz blokove uzvikujući pregršt uvreda i psovki okupljenim
novinarima. Policija je napravila zapisnik o celom događaju, dok je
novinar sa lakšim povredama prevezen na VMA.
B. Jelovac
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyČet Jun 16, 2011 10:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Srbi gledali pomračenje Meseca


Četvrtak - 16.06.2011


Potpuno pomračenje Meseca trajalo je sinoć
jedan sat i 40 minuta. Kako je Beogradsko astronomsko društvo „Ruđer
Bošković“ obavestilo, Mesec je izašao u 20 sati i 16 minuta, a u 20 sati
i 23 minuta počeo je da ulazi u senku Zemlje.

Građani
Srbije imali su priliku da posmatraju potpuno pomračenje Meseca, i to
odmah posle njegovog izlaska na istočnom delu horizonta. Pomračenje je
bili dobro vidljivo golim okom samo tokom prolaska Meseca kroz Zemljinu
senku.
Beograđani su ovu interesantnu pojavu pratili sa terase Narodne opservatorije na Kalemegdanu.
Pojava se inače pratila iz Evrope, Afrike, Australije i Južne Amerike i
većeg dela Azije, dok je za stanovnike Severne Amerike bila nevidljiva.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptyPet Jun 17, 2011 11:59 pm

Obavezno pogledajte šta se dogodilo mom drugu Boletu!:

[You must be registered and logged in to see this link.]

* Mater im svima hohštaplersku! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 18, 2011 9:33 am

Mladić: Srbija da plati odbranu



Izvor: Blic



Beograd -- Porodica generala Ratka Mladića zahtev
Srbiji i RS da snose troškove odbrane Ratka Mladića pred Haškim
tribunalom, kaže njegov advokat Miloš Šaljić. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ratko Mladić (Beta)

Pitanje
finansiranja Mladićeve odbrane, a verovatno i troškove porodice zbog
odlaska u posetu optuženom, postavićemo Vladi u Beogradu, rekao je
Šaljić.
Na primedbu kako haški optuženik može da očekuje da država
finansira njegovu odbranu kada se nije dobrovoljno predao, Šaljić je
rekao da se ni Gotovina nije predao, pa je za odbranu od Hrvatske dobio
32 miliona evra.

Šaljić je potvrdio da će Darko Mladić ocu u pritvorskoj
jedinici zatvora u Sheveningenu predati spisak potencijalnih branilaca.
Mladić bi trebalo da kaže koga sa spiska advokata želi da angažuje. Tim
će biti podeljen u tri ekipe. Jednu će činiti tri-četiri branioca koji
će biti sa Mladićem u Hagu, rekao je Šaljić.

Ostale dve ekipe,
dodao je, biće u Beogradu i Republici Srpskoj, gde će uzimati izjave
svedoka i pripremati ostale potrebne dokaze. U timu će biti advokati iz
Srbije i RS koji se pretežno bave krivicom, koji su kao branioci
učestvovali u haškim suđenjima i koji poznaju propise i suštinu haških
procesa.

Šaljić je rekao da će među njima biti i bar jedan advokat iz inostranstva.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) EmptySub Jun 18, 2011 9:34 am

Niko ne zna broj dece prosjaka



Izvor: Politika



Beograd -- Decu prosjake neretko roditelji
zloupotrebljavaju jer izazivaju sažaljenje kod ljudi da bi prikupili
veću sumu novca, piše "Politika".[You must be registered and logged in to see this image.]

Radni
dan osmogodišnjeg Novosađanina Dejana ne počinje pakovanjem knjiga za
školu. Malom Dejanu je svaki dan isti – i leti i zimi, on umesto u redu
za užinu, stoji ispružene ruke na novosadskim ulicama. Za hleb sebi i
svojoj, kako kaže, bolesnoj majci, zarađuje proseći i to od ujutru do
uveče "Ne idem u školu, a baš bih voleo. Šta da radim, mora se
ovako... Nemaju svi sreće u životu", s neverovatnom zrelošću za svoje
godine zaključuje Dejan.

Neko, kako kaže, mora da zarađuje.
Majka mu je, objašnjava, teško bolesna i ona ne može da im obezbedi
egzistenciju, otac ih je davno napustio, a kirija i računi stižu svakog
meseca.

Ni on ni njegova majka ne uspevaju da dobiju socijalnu pomoć, iako žive u teškim uslovima.

I sudbina Elvisa (20) iz Beograda je slična. Njegovu situaciju dodatno
otežava i činjenica što je, zbog cerebralne paralize, vezan za
invalidska kolica. Na beogradskim ulicama, kada je "dan dobar" zaradi do
500 dinara, ali kako kaže, to nije život.

Obraćao se, kaže, svima koji bi mogli da mu pomognu, ali još nije uspeo da reši nijedan problem.

"Skupljao sam dokumenta, lekarske nalaze, ali izgleda da nisam dovoljno
bolestan. Kažu, za ta kolica, kakva su meni potrebna, moram da budem
još bolesniji", razočarano, ali i dalje kroz osmeh priča sagovornik
"Politike", pokazujući deformisane noge.

Tragom potresnih
ispovesti ovih, za institucije, ali i većinu prolaznika nevidljivih
ljudi, "POlitika" se obratila Ministarstvu za rad i socijalnu politiku,
gde su saznali da ne postoji zvanična državna strategija za rešavanje
problema prosjačenja, a posebno kada je reč o deci i starim licima, dok,
odgovor na pitanje da li uopšte postoji bilo kakva evidencija o broju
dece u Beogradu i Srbiji koja su prepuštena ulici, nisu ni dobili.

Sa druge strane u Prihvatilištu i Prihvatnoj stanici za decu Beograd,
koje mališani sa ulice doživljavaju kao utočište, kažu da je tokom 2009.
godine u ovu ustanovu dovedeno tridesetsedmoro dece, dok je tokom 2010.
spas od sumorne svakodnevice kod njih pronašlo 26 mališana.


"Međutim stvarna brojka je prikrivena. Većina dece dolazi sa udruženim
problemima. Dete napravi krivično delo krađe, ali ujedno i prosi, skita,
žrtva je trgovine ljudima, ili zavisnik od psihoaktivnih supstanci, te
je prosjačenje propratna pojava nekog glavnog problema", kaže za
"Politiku" Marija Grbić, socijalna radnica iz ovog beogradskog
prihvatilišta, dodajući da je za većinu dece prosjačenje izvor
egzistencije, a neretko ih roditelji zloupotrebljavaju, jer deca koja
prose izazivaju sažaljenje kod ljudi i zarade veću sumu novca koju daju
roditeljima.

"Reč je o deci koja dolaze iz marginalizovanih
porodica, pripadaju nižim socijalnim grupama, žive u lošim socijalnim,
ekonomskim i kulturnim uslovima. Marginalizacija se upravo i ispoljava
kroz zavisnost od drugih", objašnjava ona, napominjući da se deca i
mladi, odmah po prijemu uvode u sistem
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» EKSKLUZIVNO ,SKANDALOZNO
» VESTI IZ SVETA FILMA
» Vesti u ogledalu - NJUZ
» GOLE VESTI NA TV ::::: zanimljiv eksperiment ili ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: