DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPet Jul 01, 2011 1:07 pm

First topic message reminder :

Dešava se (kao trenutno u Srbiji ) da nema nekih lekova .
Pošto nas ima sa svih strana sveta -možemo jedni drugima pomoći .
Dakle...tema na kojoj možemo "oglasiti " koji nam je lek potreban ,a ostalo je stvar dogovora .
Ja već jesam nabavljao nepohodne lekove za dete jedne naše članice-žena nije mogla naći nigde ,a ja sam našao 8 kutija u našim seoskim apotekama .
Nažalost , potreba ima...pa da pomognemo jedni drugima .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Avg 30, 2011 10:21 am

Samouka ::

Imam dve kutije lasixa, ali si i nedostupan na telefonu, kako da ti dostavim
Stiglo je ! NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 3677605671
Jedno obaveštenje za sve koji imaju nekoga kome treba ili sami koriste nitro glicerin .
Tačno je da ga neće biti - u mom gradu ga već nema .(Samouka ima informacije iz prve ruke ) NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 382946
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Avg 30, 2011 10:32 am

Svaka cast. Ova tema je vrh!!! rukuju se
Nazad na vrh Ići dole
martinikolesq

martinikolesq

Datum upisa : 13.09.2011

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 13, 2011 8:26 pm

I meni bi trebala informacija gde nabaviti Lasix.Ovaj lek pije moja beba koja je operisala srcanu manu pre mesec dana.Probao sam da pronadjem ovaj lek i u Beogradu ali bezuspesno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 13, 2011 9:45 pm

martinikolesq ::
I meni bi trebala informacija gde nabaviti Lasix.Ovaj lek pije moja beba koja je operisala srcanu manu pre mesec dana.Probao sam da pronadjem ovaj lek i u Beogradu ali bezuspesno.
Ako si iz Bgd....možeš da nadješ u bolničkim apotekama -tamo mora da bude uvek . Dakle ,moraćeš malo "okolo" . Nadješ" nekoga" u Kliničkom centru , ili Institutu za majku i dete ,ili sličnoj ustanovi (lupam) -bolničkog tipa, oni moraju da imaju u svojim internim apotekama .
Imaju na hitnoj pomoći -i tamo moraju da imaju ,ali je u obliku injekcije ..to je krajnja alternativa . To sam proverio danas -imaju na svim "hitnima" .
Naravno...može se nabaviti u inostranstvu svugde -19.95 eu kutija .
Nazad na vrh Ići dole
Sashco

Sashco

Datum upisa : 27.09.2011

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 8:08 pm

Potrebne 3 kutije tableta Venter. Kod nas se izgleda ne mogu nabaviti, proizvodjac KRKA Slovenija. Svaka informacija je dobrodosla.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 8:41 pm

Sashco ::
Potrebne 3 kutije tableta Venter. Kod nas se izgleda ne mogu nabaviti, proizvodjac KRKA Slovenija. Svaka informacija je dobrodosla.

VENTER se koristi kod problema sa želudačnom kiselinom , čirom i sl ?

To je komercionalni naziv leka -a generična supstanca mu je sukralfat.

E sad ,,,,"zamena" bi mu mogli onda biti OMEPRAZOL,SUKRALFAT ,Cimetidin ,Famotidin, Nizatidin ,Ranitidin .
Ovo proveri sa lekarom -nisam ni lekar,ali meni je to logično .

Iako je KRKA proizvodjač , recimo u mom gradu to funkcioniše tako da odeš u privatnu apoteku ,kažeš šta ti treba -i oni (uglavnom ) nabave .

Evo ovde imas da se naruči on line

http://goldpharma.com/search/ NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 601923926

Nemamo mislim nikoga iz Slovenije , ali Krkinih lekova ima u Hrvatskoj,nadam se da će neko od naših da pročita ša ti se javi .
Nazad na vrh Ići dole
Lajra

Lajra

Godina : 46
Humor : Imam koliko hoces
Datum upisa : 01.08.2009

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 8:55 pm

A moze i Ranisan...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.serbianforum.info/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 9:06 pm

Lajra ::
A moze i Ranisan...

Naravno ...ukoliko je problem sa želudačnom kiselinom ili ulkusima ..
To je čak i uobičajeni lek .
Nazad na vrh Ići dole
Sashco

Sashco

Datum upisa : 27.09.2011

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 9:10 pm

Hvala na brzim odgovorima. Osoba kojoj je potreban Venter uskoro ide na hemoterapiju i zracenje i pretpostavljam da je dr sa nekim razlogom izabrala taj lek. Citam po netu da je za zastitu sluzokoze zeluca...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2011 9:23 pm

Sashco ::
Hvala na brzim odgovorima. Osoba kojoj je potreban Venter uskoro ide na hemoterapiju i zracenje i pretpostavljam da je dr sa nekim razlogom izabrala taj lek. Citam po netu da je za zastitu sluzokoze zeluca...
Jeste ....deluje tako što napravi "film" preko sluznice želuca i creva , i tako ublažavaju agresivno delovanje kiseline na nju . Verovatno dr smatra da je taj preparat najbolji -ali , ako je to namera , lako će mu naći "zamenu" od domaćih lekova . Ima drugih koji funkcionišu na sličan način . Hemoterapija je invazivana mera , koja obavezno stvara mučninu ,verovatno je želela da smanji posledice .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPet Sep 30, 2011 11:55 am

.. ХИТНО потребна О+ крвна група за двогодишњег дечака који болује од леукемије! Мора да буде млађи мушкарац (не може женско већ су пробали па је лоше реаговао). Зовите на телефон 065/280-4368 (Ивана).

.
zvezda 1 zvezda 1 zvezda 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
starakuca

starakuca

Datum upisa : 30.09.2011

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPet Sep 30, 2011 1:27 pm

Treba mi Sintrom 4 mg. Svaka pomoc dobro dosla.
Nazad na vrh Ići dole
Nenad Rokvic

Nenad Rokvic

Datum upisa : 07.11.2011

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPon Nov 07, 2011 10:42 am

determinanta ::
vixylu ::
HITNO POTREBAN,MAKAR JEDNA KUTIJA, SINTROM4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MOJ OTAC JE 2 DANA BEZ LEKA A NE SME DA PIJE NI FARIN NITI DECENOL.....SINCIMA NEMA JER SE TRENUTNO NE PROIZVODI!!!!!!MOLIM VAS!!!!!!!
Javi gde da ti pošaljem!

Gde ste nabavili lek Sintrom?
Ja ga u Nisu i okolini ne mogu naci nigde.
Cuo sam da moram da odem do Bugarske ili Makedonije zbog njega.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPon Nov 07, 2011 11:20 am

martinikolesq ::
Lasixa sada ima u Beogradu (meni je Samouka poslala pre sva dana )

starakuca ::
Treba mi Sintrom 4 mg. Svaka pomoc dobro dosla.

Nenad Rokvic ::

Gde ste nabavili lek Sintrom?
Ja ga u Nisu i okolini ne mogu naci nigde.
Cuo sam da moram da odem do Bugarske ili Makedonije zbog njega.
Sintroma nema u državnim apotekama ,ali se može dogovoriti sa privatnikom da nabavi .Ja tako radim ,dobijem kutiju na dve nedelje .
Ne znam kako u Nišu funkcioniše ,ali kod nas koji smo blizu granice ,ima tih švercera koji donesu po narudžbini .Mislim da to važi i za pijace u Nišu ,ima sigurno ko donosi "robu" iz Bugarske ili Makedonije ."Napolju" košta oko 20 eu ,originalan ,no ne mora da znači ,ja ga plaćam 5 Eu ,mislim da dolazi iz BIH.
Nazad na vrh Ići dole
sojka

sojka

Datum upisa : 08.11.2011

PočaljiNaslov: SINTROM 4 IMA KUPITI U SARAJEVU, AKO JE NEKOME POTREBAN NEKA MI SE JAVI.   NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Nov 08, 2011 8:06 am

Danubius ::
zeka72 ::
molim vas da li neko ima informaciju o leku Sincum 4 gde ga mogu nabaviti trebalo bi mi 10-ak kutija zbog bolesnog oca hvala unapred
Upravo pre par dana sam otvorio temu za ovo -i baš za isti lek .(spojiću ih ) Sincuma 4 nema u apotekama već par meseci, ali sam ja nabavio "ispod tezge " u privatnoj , i to original Sintrom 4 (Galenikina zamena se očekuje tek krajem augusta ) Cena je 490 din (original ) Obrati se Determinanti na pp (i ja ću)

ps Ima ga u Madjarskoj, Hrvatskoj ,Sloveniji .
[b]
Nazad na vrh Ići dole
sojka

sojka

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Nov 08, 2011 8:09 am

lijek sintrom 4 ima kupiti u sarajevu ako je nekome potreban neka mi se javi.[b]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Nov 08, 2011 8:37 am

sojka ::
lijek sintrom 4 ima kupiti u sarajevu ako je nekome potreban neka mi se javi.[b]
Sojka ,dobro nam došla NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 527949
Lepo od tebe ,što odmah nudiš pomoć (to je i smisao ove teme -i funkcioniše ovo naše medjusobno pomaganje !) NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 693876
Nazad na vrh Ići dole
sojka

sojka

PočaljiNaslov: Hvala bolje vas nasla:)   NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyUto Nov 08, 2011 11:40 am

:proleće : lol!
sojka ::
Sojka ,dobro nam došla NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 527949
Lepo od tebe ,što odmah nudiš pomoć (to je i smisao ove teme -i funkcioniše ovo naše medjusobno pomaganje !) NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 693876
[b]
Nazad na vrh Ići dole
milenamil

milenamil

Datum upisa : 26.11.2011

PočaljiNaslov: lek sintrom   NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptySub Nov 26, 2011 1:14 pm

hitno mi je potreban lek sintrom, ako neko zna gde ga mogu nabaviti neka me obavesti. unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptySub Nov 26, 2011 1:42 pm

milenamil ::
hitno mi je potreban lek sintrom, ako neko zna gde ga mogu nabaviti neka me obavesti. unapred hvala

Vrati se par postova nagore -imaš rešenje tamo ,pa se obrati na pp ili mail forumašu koji je ponudio pomoć.
Možeš i pratiti temu ispočetka -Sintroma nema mesecima u apotekama ,imaš razne predloge ,u zavisnosti gde živiš . NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 61597
Nazad na vrh Ići dole
Ivana888

Ivana888

Datum upisa : 06.07.2012

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPet Jul 06, 2012 7:10 pm

Da li neko moze da mi nabavi Lasix od 40mg? Potrebne su mi dve kutije, ali ne bih odbila ni jednu. Zaista mi je neophodno. Hvala unapred. Ja u Beogradu nigde ne mogu da nadjem, ali se nadam da su negde ostale zalihe, u nekim apotekama.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPet Jul 06, 2012 7:42 pm

Ivana888 ::
Da li neko moze da mi nabavi Lasix od 40mg? Potrebne su mi dve kutije, ali ne bih odbila ni jednu. Zaista mi je neophodno. Hvala unapred. Ja u Beogradu nigde ne mogu da nadjem, ali se nadam da su negde ostale zalihe, u nekim apotekama.
Za moje znanje -apsolutno ne . Meni je nabavila Samouka (nick na forumu ) u par navrata baš u Beogradu -iz apoteke KBC .
Kasnije sam nabavljao Lopix (to je u stvari original ,"Lasix" je naša verzija ) to možeš da nađeš u privatnim apotekama ,ponekad ima .
Kod mene lekari već mesecima uopšte ne prepisuju Lasix jer znaju da nema , nego neku od zamena (diuretik kome je baza ista kao Lasixy ) koje dolaze pod raznim imenima -što ti može reći nekii urolog ili internista -oni su upoznati čega trenutno ima .
Ja nažalost nemam više ničega u rezervi -sve sam podelio kome je trebalo .
Nazad na vrh Ići dole
Ivana888

Ivana888

Datum upisa : 06.07.2012

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptySub Jul 07, 2012 1:44 am

Ivana888 ::
Za moje znanje -apsolutno ne . Meni je nabavila Samouka (nick na forumu ) u par navrata baš u Beogradu -iz apoteke KBC .
Kasnije sam nabavljao Lopix (to je u stvari original ,"Lasix" je naša verzija ) to možeš da nađeš u privatnim apotekama ,ponekad ima .
Kod mene lekari već mesecima uopšte ne prepisuju Lasix jer znaju da nema , nego neku od zamena (diuretik kome je baza ista kao Lasixy ) koje dolaze pod raznim imenima -što ti može reći nekii urolog ili internista -oni su upoznati čega trenutno ima .
Ja nažalost nemam više ničega u rezervi -sve sam podelio kome je trebalo .

Hvala puno na brzom odgovoru. Nasla sam danas u jednoj apoteci neku zamenu pa cemo pokusati sa tim lekom. U pitanju je YURINEX
Nazad na vrh Ići dole
Ella1956

Ella1956

Datum upisa : 17.09.2012

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPon Sep 17, 2012 12:23 pm

HITNO POTREBAN LEK!

Hitno mi je potreban original SINTROM 4mg. U Beogradu nisam uspela da ga nadjem. Moze li neko da mi pomogne?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 EmptyPon Sep 17, 2012 1:24 pm

Ella1956 ::
HITNO POTREBAN LEK!

Hitno mi je potreban original SINTROM 4mg. U Beogradu nisam uspela da ga nadjem. Moze li neko da mi pomogne?
Ne mogu da obećam ,jer nisam u toku već tri meseca ,kako mi je otac preminuo ,ali sam se snabdevao u jednoj privatnoj apoteci "ispod tezge" Sintrom, original (mislim da se naša zamena zove Sincum)
Ta transakcija se obavljala utorkom -tako da ću sutra imati neku informaciju .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !    NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

NAŠA APOTEKA -lekovi ,hitno !
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ĆASKAONICA :: HUMANITARNI DANUBIUS-
Skoči na: