DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Crnogorski turisitcki rijecnik BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Crnogorski turisitcki rijecnik BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Crnogorski turisitcki rijecnik

Ići dole 
+2
Danubius
Astra
6 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyPet Jul 04, 2008 5:58 pm

Stigla je nova grupa turista--------Vidju avetinje!
Siguran sam da je tako--------------Da jebe oca!
Zao mi je, ali nemamo ajskafe-------Dje cu ti je skuvat ladnu?!
Da li je gospodjica raspolozena za jedno pice?-----------'Os popit nesto?
Nisam siguran da imamo nes kafu, moram da proverim za sankom----------------Ako ces je sam mijesat'.
Ovi mora da su iz Beograda------Vidju pedercine.
Jesi li cuo da su se sinoc pobili Jovo, Momo, Anto, Djuro, Branko, Pero, Milo, Ivo i Dejo sa dvojicom turista?----------------Jebase im oca ocinjega!
Zao nam je ali svi kapaciteti su popunjeni---Mo's se jebat!
Vasa poruzbina stize odmah--------Jesi na odmoru, dje si navro?
Bice nam zadovoljstvo ako budete nas gost----------Odracemo ga ka'zeca.
Ne bih se mogao sloziti sa vama--------Nu, ti ces mi kazat'
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyPet Jul 04, 2008 6:18 pm

Apropo.......isao na more u Igalo , i prvo ono standardno.....sve toplije stvari ostale dole u gepeku (pokrivao sam se i novinama i zavesom sa busa, tamo na Zlatiboru) i konačno bus stane,,,,ali vozač i kondukter nestanu u sekundi...samo su rekli ono "pauza 15 minuta" Rekoh li da je i hrana ostala dole ? E pa , gladan kao pas, a bus stoji u nekoj vukojebini, desno samo okomita stena, ali levo svetli nešto kao birtija...
Krenem ja tamo, i stvarno, "ugostiteljski objekat" pitam konobara" Izvinite , gde smo? (Lik inače u crno beloj kombinaciji, košulja do pupka otkopčana , a ona konobarska "salveta " mu služi da briše znoj) izbeči se on na mene, pa kaže "U Bijelo Polje , jadan,,,,,"To je rekao kao da smo u Parizu ispod Ajfelovog tornja, a ja ga tako nešto pitam...Mislim se ja , jadna ti mama sa brda, konjino, ali pitam može li se dobiti koji sendvič?
On promrsi nešto kao "njeguški pršut , sjenički sir....." Ajd, tri komada , ali molim vas brzo , otićiće bus.....
U medjuvremenu , popijem pivo, a sendviča nema, nemaaaa....pitam onoga ."izvinite, hoće li to...?" Ovaj opet promrsi :"A dje žurite, vrat slomili, neće vam more pobeć "
Konačno, dobijem i platim papreno.....Naravno, bus već odavno turira , i još mi i šofer pomene majku (u sebi, ali videlo se) Otvorim dugo očekivanu hranu-a ono, kao da je retardirana baba sekirom sekla ..Ništa, pojeo sam ....a to je bio tek početak "doživljaja" u Montenegro Landu

Mene tamo više neće videti......bogumi..... :evil:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyPet Jul 04, 2008 6:51 pm

Pricali mi prijatelji Sviceri,bili su na Crnogorskom primorju,sjedili do iznemoglosti u basti nekog restorana i cekali konobara da dodje,a on je inace gledao kroz staklo na njih.Kad je covjek konacno usao i pitao da li rade i mogu li dobiti bar pice,on im odgovorio da mogu ali da dodju sami po to jer on ne moze da izlazi na "to sunce".Rekli su nikad vise!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
veccana44

veccana44


Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 07.12.2007

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 7:17 pm

Ja mislim da ovdje neko podebelo laski;))Da vas cujem gospodo u kojem ste to mjesto ljwtovali u koji restoran vam se to desavalo.E ja mislim da vi niste ni guzicu u more umocili a ne da ste objedovali.hehehe
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 7:52 pm

Ja tamo nikad u zivotu nisam bila......ne mogu govoriti u svoje ime,ali sam isto tako cula u privatnom aranzmanu,ono zakupljena kuca,dvoriste,sam kuhas,rostiljas.....ispadne basnoslovno...predivno.S druge strane,vecina poredi sa Grckom,kazu cijene manje ,usluga bolja,pa sto da ne odu do Grcke.
Veccana,mozda je to i los glas koji ih bije,.ne znam,samo ne hvale ih previse.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 8:01 pm

Draga moja Veccana ja sam obisla celo Crnogorsko primorje.. od Ulcinja do Igala..i istina je... mogu ti navesti bezbroj takvih i slicnih primera... i ono sto su zaboravili dodati...uz svo postovanje prirodnih lepota i ljudi koji tamo zive, ali... istina je i da NEMA vode... to dodje kao igra na lotou.. da ima vode i da se mozes istusirati i skinuti sa sebe so... ravno glavnom zgoditku i to je glavna tema o kojoj se svi zezaju, kad letuju tamo..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 8:11 pm

A ako insistiras evo i primera..

.. u oktobru sam bila na par dana u Igalu.. setajuci obilazili smo i Herceg Novi, naravno... sednemo u bastu, jer je jos uvek bilo fenomenalno vreme (cak sam se i kupala jedan dan) i naravno cekamo na konobara.. i cekamo.. i krene sala... da li je kafic samoposluzivanje ili ljudi jednostavno ne rade.. i naravno da je kolega otisao po konobara, jer sta cete, bilo coveku mrsko da se seta.. i veoma nas je ljubazno pitao...sta 'ocemo... srecom svi su bili bas raspolozeni pa je njegovo ponasanje prihvaceno sa smehom i salom, ali neko drugi bi ustao i otisao.. ista prica se ponovila i u HN... pa smo se bas zezali sa time, da li treba posle case prljave i odneti unutra, a mozda i oprati.. da pripomognemo ljudima.. i da je sezona prosla, pa sto su setali, setali, sad odmaraju.. ali tako je... bila sezona ili ne..

.. bez ikakve uvrede, ali i sama znas da toga ima... ne u svim lokalima, ali eto ima i takvih "vrednica"..
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 8:20 pm

Astra, jeste tako... svi pretezno idu u Grcku, Tursku ili Bugarsku.. jer su mnogo jeftiniji sa cenama.. usluga je sjajna.. trude se oko svakog turiste, da bi im dosao i naredne godine.. kod njih je jasna racunica, zive od turizma i cilj im je da se osecas prijatno i da potrosis sto vise novaca.. i da dodjes ponovo.. u medjuvremenu ispricas svojoj okolini kako je sve extra i eto i njih do godine..

Crna Gora mi je draga, jeste lepa.. ima sta da pokaze, ali usluga je hmmmmm... cene visoke, i jos problemi sa vodom.. pa sad vidi zasto se svi okrecemo drugim destinacijama i drugim zemljama..
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 9:59 pm

Lily ::
Astra, jeste tako... svi pretezno idu u Grcku, Tursku ili Bugarsku.. jer su mnogo jeftiniji sa cenama.. usluga je sjajna.. trude se oko svakog turiste, da bi im dosao i naredne godine.. kod njih je jasna racunica, zive od turizma i cilj im je da se osecas prijatno i da potrosis sto vise novaca.. i da dodjes ponovo.. u medjuvremenu ispricas svojoj okolini kako je sve extra i eto i njih do godine..

Crna Gora mi je draga, jeste lepa.. ima sta da pokaze, ali usluga je hmmmmm... cene visoke, i jos problemi sa vodom.. pa sad vidi zasto se svi okrecemo drugim destinacijama i drugim zemljama..

da..upravo tako osim sto nije usluga adekvatna ceni koju nude..dok u Grchkoj je to sasvim prihvatljivije.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 10:01 pm

citat:
Krenem ja tamo, i stvarno, "ugostiteljski
objekat" pitam konobara" Izvinite , gde smo? (Lik inače u crno beloj
kombinaciji, košulja do pupka otkopčana , a ona konobarska "salveta "
mu služi da briše znoj) izbeči se on na mene, pa kaže "U Bijelo Polje ,
jadan,,,,,"To je rekao kao da smo u Parizu ispod Ajfelovog tornja, a ja
ga tako nešto pitam...Mislim se ja , jadna ti mama sa brda, konjino,
ali pitam može li se dobiti koji sendvič?
On promrsi nešto kao "njeguški pršut , sjenički sir....." Ajd, tri komada , ali molim vas brzo , otićiće bus.....
U medjuvremenu , popijem pivo, a sendviča nema, nemaaaa....pitam onoga
."izvinite, hoće li to...?" Ovaj opet promrsi :"A dje žurite, vrat
slomili, neće vam more pobeć "


ziva istina :011ag3:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyNed Jan 11, 2009 10:18 pm

veccana44 ::
Ja mislim da ovdje neko podebelo laski;))Da vas cujem gospodo u kojem ste to mjesto ljwtovali u koji restoran vam se to desavalo.E ja mislim da vi niste ni guzicu u more umocili a ne da ste objedovali.hehehe

Situacija je drastichno promenjena na bolje, Budva ima sta da ponudi(nema sta nema)ali su cene naduvane..mozda je razumljivo zbog same navale, naplata plaza, naplata parkinga svuda.... sto za mene ostavlja los utisak da redje se odlucujem da dolazim.
Krajnje razumni razlozi za odluku da se letuje u Grchkoj su:
Put mnogo bolji i laksi bez obzira na 100 km razlike u daljini
Vechi izbor mesta za letovanje
Povoljniji aranzmani i znatno bolja usluga
Manje guzve..sa obzirom na izbor i ponudu
Jednostavno, mirniji odmor provedem u Grckoj
Nemam primedbe na crnogorsku obalu, chak sta vise mogu i rechi da je lepsa od dobrog dela iste u Grckoj.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyČet Jan 15, 2009 3:24 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik EmptyPon Jul 01, 2013 2:34 pm

Za neupućene turiste

NORMALNO
CRNOGORSKI
Stigla je nova grupa turistaViđu avetinje!
Siguran sam da je takoDa jebe oca!
Žao mi je, ali nemamo ice coffeeĐe ću ti ja skuvat’ ‘ladnu?
Da li je gospođica raspoložena za jedno piće?O’š popit’ nešto?
Nisam siguran da imamo nes kafuAko ćeš je sam miješat‘
Ovi mora da su iz BeogradaViđu pederčine
Jesi li čuo da su se sinoć pobili Jovo, Momo, Anto, Đuro, Branko, Pero, Milo, Ivo i Dejo sa dvojicom turista?Jebaše im oca očinjega!
Žao nam je, ali svi kapaciteti su popunjeniMo’š se jebat’!
Vaša porudžbina stiže odmahJesi na odmoru, đe si navro?
Biće nam zadovoljstvo ako budete naš gostOdraćemo ga ka zeca
Ne bih se mogao složiti sa vamaNu, ti ćeš mi kazat’
Ručak je bio izvrstanPojedo’ boga oca










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Crnogorski turisitcki rijecnik Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski turisitcki rijecnik   Crnogorski turisitcki rijecnik Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Crnogorski turisitcki rijecnik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KO JE Joanikije -mitropolit crnogorski ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: