DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pokret Zeitgeist BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pokret Zeitgeist BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pokret Zeitgeist

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Only women

Only women


Location : Koje kude
Humor : Smeh do suza a i dalje...
Datum upisa : 14.07.2011

Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist EmptySre Okt 26, 2011 1:06 pm

Pokret Zeitgeist ( "The Zeitgeist Movement" ) nije politički pokret. Ne prepoznaje nacije, vlade, rase, religije, vjerovanja ili klase. Pokret Zeitgeist te razlike smatra lažnima i zastarjelima. One su daleko od pozitivnog stvaralačkog čimbenika koji istinski koristi kolektivnom ljudskom rastu i potencijalu. Ipak, osnovna moć tih razlika jest sama politička (korporacijska, religijska i druga) vlast, koja uzrokuje globalnu podjelu, a ne jedinstvo i ravnopravnost, koji su cilj Zeitgeist pokreta.

Iako je važno shvatiti da se sve u životu prirodno kreće, moramo također priznati stvarnost da ljudska vrsta ima sposobnost drastično usporiti i paralizirati napredak, kroz društvene strukture koje su zastarjele, dogmatične (nekritične) i stoga neusklađene sa samom prirodom. Svijet koji danas gledate, pun ratova, korupcije, elitizma, zagađenja, siromaštva, epidemijskih bolesti, iskorištavanja ljudskih prava, nejednakosti i kriminala je rezultat ove paralize.

Ovaj pokret poziva na širenje svijesti i na evolucijski napredak, kako onaj osobni i društveni, tako i onaj tehnološki i duhovni. Smatra i prepoznaje da je ljudska vrsta na prirodnom putu ka ujedinjenju, odnosno razumjevanju o tome kako priroda djeluje, te kako se čovjek u nju uklapa kao dio univerzalnog odvijanja kojeg nazivamo život. Cilj je revidirati društvo našeg svijeta u skladu s današnjim saznanjima na svim razinama, ne samo stvarajući svijest o društvenim i tehnološkim mogućnostima koje su mnogi naučili kao nemogućima ili protiv „ljudske prirode“, nego također osigurati sredstva da se nadiđu oni elementi u društvu koji podržavaju ove zastarjele sustave.

Pokret Zeitgeist oštro kritizira monetarni sustav koji se temelji na općem dugu, iskorištavanju rada i korupciji. Kritizira i nesposobnost institucija sustava da ponude stvarna održiva riješenja. Probleme svijeta kao što su ekonomske krize, recesije, kriminal, ratovi, siromaštvo i sva društvena moralna iskrivljenja u osnovi ne vidi kao politički problem, već ponajprije kao problem organizacijske i tehničke prirode. Znakovita je analiza po kojoj je dug svih vlada u svijetu (bez masivnih kućanskih dugova) oko 52 bilijarde dolara. Prema tome ispada da je u osnovi cijeli svijet bankrotiran (samo četiri države u svijetu ne duguju drugim državama). Kako može planet kao cjelina dugovati sam sebi ogromne količine novca?! Očito da je to besmislica. Monetarni sustav je zastario i postao je disfunkcionalan.

Važno udruženje, na temelju kojeg su izvedene mnoge ideje ovog pokreta dolaze iz organizacije zvane Projekt Venus („The Venus Project“) koji vodi socijalni inženjer i industrijski dizajner, Jacque Fresco (93). On je gotovo cijeli život radio na stvaranju oruđa potrebnog za ostvarivanje nacrta svijeta koji bi eventualno mogao iskorjeniti rat, siromaštvo, kriminal, društveno raslojavanje i korupciju. Njegove predodžbe nisu radikalne ili kompleksne. One ne nameću osobno tumačenje u njihovom oblikovanju. U ovom modelu društvo je stvoreno kao ogledalo prirode, s predodređenim varijablama.

Sam pokret nije centralizirana konstrukcija, već se temelji na međunarodnoj suradnji na svim razinama. Kao idejna struktura nije smišljen da bi vodio, nego da bi organizirao i obrazovao.

Izvor: Wikipedia






Šta mislite o ovom pokretu i njegovim pristalicama u Srbiji?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist EmptySre Okt 26, 2011 5:18 pm

Ne znam dovoljno, ali sam nacula ponesto...u glavnom mi se dopada ideja. Mada mislim da smo mi jos daleko od takvog nivoa svijesti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist EmptySub Nov 26, 2011 1:55 pm

Only women ::
Pokret Zeitgeist ( "The Zeitgeist Movement" ) nije politički pokret. Ne prepoznaje nacije, vlade, rase, religije, vjerovanja ili klase.

Mene odmah piši medju te . Okoreli Zeitgeister ! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist EmptyPet Feb 22, 2013 9:13 pm

Izuzetni sam postovalac Zeitgeista. Ono sto iskreno zalim, sto necu doziveti da se njihova misija i plan ostvare, jer hiljade godina su odrzavale ovaj establisment, jos toliko ce trebati promeniti danasnju svest.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist EmptyUto Feb 03, 2015 3:16 pm

Da, još mnogo laži će proteći medijima pa pravo kroz ljudske uši, još dugo, dugo će filovati dečije mozgove glupostima u državnim školama i širiti mitomaniju po religijskim okupljalištima zarad održanja dogme vlastodržaca kojima je sloboda ropstvo a čovek ništica, i manje od nule. Ceo sistem, čiji smo deo, je unapred predodređen da propadne.

Sve ovo što nam se događa je samo slika u ogledalu svih problema čovečanstva koji su uzrokovani našim kolektivnim mentalnim i duhovnim stanjem. Naša kolektivna svest je uspavana, nismo svesni činjenice da smo Jedno. To Jedno ne znači da trebamo biti jednoobrazni, ni sam pojam jednakosti to ne znači - ali ga nažalost veliki broj ljudi tako doživljava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pokret Zeitgeist Empty
PočaljiNaslov: Re: Pokret Zeitgeist   Pokret Zeitgeist Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pokret Zeitgeist
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hippie pokret
» Ravnogorski pokret-nekad i sad

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: