DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptySre Nov 09, 2011 10:17 pm

Svi gledamo sta se desava trenutno u Grckoj...Italija grca u dugu koji cak pokusava i da proda, prvi pokusaj sutra, Berlusconi potvrdjuje da daje ostavku cim "postavi" nove ekonomske mjere (deja vu, sta li je?!)...Njemacka jos suti, mjeri...UK ne spava...Razmatra se "International bailout" za Italiju!??!?! What's up!?

Da li je ovo samo bumerang srljanja u globalnu krizu, ili nesto "vec zacrtano" na jednom od sastanaka re: New World Order?!
Nazad na vrh Ići dole
Milojica

Milojica


Datum upisa : 23.07.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 12:29 am

Jel bre veštice,šta ti tu pričaš engleski?Nije ti ovo Vašington.I taj EU kad propadne,Srbija će da se digne ko Fenix iz pepela.A,ostali svet da ode u pm.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:03 am

Ti pricas sa Turkinjama?!
Nazad na vrh Ići dole
Milojica

Milojica


Datum upisa : 23.07.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:14 am

AstrinaKomsinica ::
Ti pricas sa Turkinjama?!

Ti Turkinja?Ko te pusti ovde.Sigurno ova šta kuglu drži i čeka lolu da je pokupi.Nije ni čudo zašto svet propada.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:20 am

Daj ti meni objasni sta ce bit sa EU, da se ne sekiram...A bome radojice sta ces ti ako se raspadne?!
Nazad na vrh Ići dole
Milojica

Milojica


Datum upisa : 23.07.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:22 am

Zabole me džon snajka.Nisam ja u EU.Ti se sekiraj,ne ja.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:24 am

Pa moram se sekirat, valja mi kupovat vase dionice odavde:))) Ko prvi djevojci...muhahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 2:51 am

radojica ::
Zabole me džon snajka.Nisam ja u EU.Ti se sekiraj,ne ja.

Sve mi se nesto cini da neces ni bit....hahaha,joj,cuti tamo,da ti daju metlu Evropljani,poletio bi ko da si dobio svemirski brod.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 6:29 am

Koliko ja vidim najnaprednije zemlje Evrope nisu u EU pa ne vidim ni jedan razlog zašto bi mi bili? Koliko se sećam mi smo kao samostalna država bili jedna od vodećih u toj istoj Evropi dok nas nisu raz*ebali. Ako je alternativa da opstanemo (što ja lično ne verujem) da uđemu u nju ja se slažem, ali dobrovoljno ja nebi nikada na to pristala. Skoro sam bila u Rumuniji i vidim da se debelo kaju što su ušli. Poslednje dve godine žive gore nego mi a tek im se sprema loše jer sada treba iz budžeta da izdvajaju za Grčku i Italiju. Mogu vam reći da smo mi i dalje za njih "Amerika" i ako su oni u toj EU.

Da li je neko možda upoznat da smo sa samim pregovorima dobili deportovanih jedno 30 000 Roma i poslednjeg belosvetkog ološa?

Šta mislite šta će se tek desiti kad uđemo?

Seljaci mi se već žale da moraju da fiksaju stoku ako žele da prodaju. Jel' znate šta to znači? To znači da više nećemo jesti onako lepo meso kao do sada nego ćemo jesti ono bezukusno što sam jela po toj Evropi koje izgleda kao papir a ti moraš da nabiješ kilo začina da bi uopšte mogao da ga jedeš.

Meni se lično to ništa ne sviđa!

Pre bi ja da mi konačno zasučemo rukave i počnemo pošteno da radimo nego što se mlatimo po belom svetu :girlcool:











Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 7:10 am

rouzvel ::


Da li je neko možda upoznat da smo sa samim pregovorima dobili deportovanih jedno 30 000 Roma i poslednjeg belosvetkog ološa?



Pa nisu to njihovi -nego naši . Samo nam ih vraćaju . To su ilegalni emigranti ,lažni azilanti ,pa zatim oni koji su, dok smo mi stajali u redovima pred ambasadama dobili vizu ,jer su imali 55 rođa tamo da "garantuju" , a mi nismo . Otišli oni u posetu ,pa lepo ostali...koju godinicu .
Sad je prošlo vreme ,par godina su ih tolerisali i hranili , nisu se uklopili u smislu jezika ili nekog posla ,pa došlo vreme za pa-pa ,pošto imaju i svoje probleme . Srbija ima 300 azilanata ,pa cirkus ,Evropa ima na stotine hiljada ,pa gleda da polako rastereti -koliko im dopuštaju zakoni o "ljudskim pravima" .
Ono što nama smeta kod Evrope je uvodjenje reda ,na to mi nismo navikli .Od toga da svaki pas i govedo ima svoje dokumente ,do saobraćaja, pravnog i poreskog sistema . Mi smo navikli na "slobodu ",što u saobraćaju znači recimo - voziš krntiju kojom ugrožavaš i sebe i druge na ćelavim gumama -ali ok....ko ga j.....
Tranzicija je naravno bolna , reforme su bolne ,i gledamo svaki dan one što love u mutnom ,one što su se napljačkali ,pa se snašli u nekoj verziji najsurovijeg kapitalizma ,izrabljuju nas nevoljnike koji smo svedeni na proletere . Opšta nesigurnost -to je problem nas izašlih iz socijalizma .
No, Evropa znači i da radiš i zaradiš ,i da se to pošteno plati, a znači i pravnu državu .
Italija i Grčka nisu Nemačka -oni su "mediterano" ,mnogo sličniji nama ,skloni da olako troše više nego što zarade ,i sada je došlo vreme da se krediti otplaćuju .Naviklo se živeti na jednom nivou -a za to treba i rintati,a ako to ne radiš ,onda treba da stegneš kajiš ,na čega se teško navići ako si osetio mnogo bolje . Rumuni , Bugari i nama slični misle da ulazak u EU znači odmah "mercedesa" i 2000 eu plate za svakoga . Malo sutra ,,,,to je dugotrajan proces , da se uopšte dostigne neki nivo za kojim kaskamo 10-20 godina u svemu . Ne verujem da bi "evropski projekat" mogao propasti, suviše je tu para u igri ,ali treba uzeti u obzir da se Ujka Samu ne dopada suviše jaka Evropa ,a i da Rusija ima neke planove kako bi opet postala velesila što objektivno nije ,pa nije isključeno mnogo teškoća za održavanje EU .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 10:26 am

rouzvel ::
Koliko ja vidim najnaprednije zemlje Evrope nisu u EU pa ne vidim ni jedan razlog zašto bi mi bili? Koliko se sećam mi smo kao samostalna država bili jedna od vodećih u toj istoj Evropi dok nas nisu raz*ebali. Ako je alternativa da opstanemo (što ja lično ne verujem) da uđemu u nju ja se slažem, ali dobrovoljno ja nebi nikada na to pristala. Skoro sam bila u Rumuniji i vidim da se debelo kaju što su ušli. Poslednje dve godine žive gore nego mi a tek im se sprema loše jer sada treba iz budžeta da izdvajaju za Grčku i Italiju. Mogu vam reći da smo mi i dalje za njih "Amerika" i ako su oni u toj EU.

Da li je neko možda upoznat da smo sa samim pregovorima dobili deportovanih jedno 30 000 Roma i poslednjeg belosvetkog ološa?

Šta mislite šta će se tek desiti kad uđemo?

Seljaci mi se već žale da moraju da fiksaju stoku ako žele da prodaju. Jel' znate šta to znači? To znači da više nećemo jesti onako lepo meso kao do sada nego ćemo jesti ono bezukusno što sam jela po toj Evropi koje izgleda kao papir a ti moraš da nabiješ kilo začina da bi uopšte mogao da ga jedeš.

Meni se lično to ništa ne sviđa!

Pre bi ja da mi konačno zasučemo rukave i počnemo pošteno da radimo nego što se mlatimo po belom svetu :girlcool:


Rouzvel,ja ovo pricam od pocetka....pa sve drzave koje su pristupile EU su pred bankrotom.A i sto se tice "moranja",paket pomoci Grckoj je Svica ladno odbila i ne mogu je natjerati,ali clanicu EU mogu...a nadalje,sve ide po standardima EU,pa tako i proizvodnja svega genetskog i hibridnog....za BIO produkte se debelo placa,a bas takve ima nasa zemlja,treba to da se promjeni.
Kad se glasa da Ch udje u EU,ja obavezno glasam za NE....pa ta unija pobogu stjera i jedni Njemacku u corsokak.
Da ne nabrajam,znaju svi sta sve donosi clanstvo sa sobom,vise zla nego dobra,jer oni ne uzimaju na svoju stetu,vec samo korist,a prikazu obratno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 10:32 am

Najbolje da ceo svet bankrotira

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ili će biti veliko tumbanje

Jedan od najvećih autoriteta finansijskih tržišta Džim Rodžers tvrdi da se svet nalazi na putu prema finansijskoj krizi koja će biti gora od one iz 2008.
- Imaćemo
još kriza u Evropi i Americi. Svet je u problemima. Trošilo se previše
novca poslednjih nekoliko decenija i sad sve dolazi na naplatu
- rekao je on.
Rodžers je dodao da će kriza biti teža od one iz 2008. jer je sada dug mnogo veći.
- Prethodni
put je Amerika učetvorostručila svoj dug, a sada to više nije moguće.
Grčka ne može da udvostruči svoj dug kao tada. Sledeći put situacija će
biti puno gora
- tvrdi on i dodaje da su vodeće valute u stravičnoj sitruaciji.
- Postoji rizik od širenja globalne finansijske nestabilnosti ako svetske privrede ne budu reagovale zajednički - upozorila je direktorka MMF-a
Kristin Lagard. Ona navodi da "ako ne budemo delovali zajednički,
svetska privreda će se izložiti riziku od širenja nesigurnosti i
finansijske nestabilnosti".
Zanimljivo je da on jedino rešenje vidi u mogućnosti da svi glavni igrači proglase bankrot.
- Ako
proglasite bankrot, preživećete. Tako će svi depoziti biti spašeni jer
će ih neko osigurati. Sistem bi tako mogao da preživi
- smatra Rodžers.
Ipak,
dogodiće se nešto drugo. Čeka nas, tvrdi on, još mnogo bolnih udaraca
jer neke države, poput Nemačke, imaju kredibilitet, pa se bankrot neće
dogoditi.
- Niko ne bi želeo da im pozajmi novac. Grčka ekonomija bila bi sve gora, a to bi bila loša vest i za ostatak sveta -
tvrdi Rodžers. On smatra da bi grčki izlazak iz evrozone bio loša vest
za Grke jer oni bi se verovatno vratili lošim starim navikama poput
štampanja novca.

-------
Što smo i mi radili i videli gde je to dovelo . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! EmptyČet Nov 10, 2011 1:06 pm

Naprdjuju Rodzersi i dan i noc, te ovako, te onako, a mi opet ko ovcice, samo ono malo trave ispred sebe vidimo.
Jos od "prvog rata" u Iraku, ako ne i prije, Amerika se sistematski sprema da preuzme ekonomske uzde cijelog svijeta. Malterisanja stila "ekonomski krah u Americi" su samo dobar paravan za pljacku ne vise stoljeca, nego vjecnosti. Taktikom zastrasivanja, ovaj put opstankom, narod je naveden da razmislja o "precim" stvarima nego sto je svjetska politika, dok cika Sam polako, ali sigurno ubire kajmak po cijelom svijetu. Federalne rezerve vise nemaju "gdje da stanu", a fed je zapecatio sve banke, krediti su mrtvi, i ne planiraju ozivjeti uskoro, tako da kad jedna po jedna clanica EU pocne prodavati dug, guess ko ce biti "spasilac":)))
Mislim da od drveta ne vidimo sumu, i kao i obicno, nista nismo naucili iz sopstvene istorije, mislim na svijet uopste. Onda nam i treba da nam se ponavlja.
"Vjetrovi feudalizma lome meeeeeee..."
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!   Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Grcka, Italija...pocetak kraja EU ili...?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DESTINACIJA -ITALIJA
» Grcka
» GRCKA KUHINJA
» ZLOUPOTREBA HUMANOSTI -ima li kraja ???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: