DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?

Ići dole 
+25
bosankaa
Okano
MadamX
sunrise
promaja
Sibila_
brdjanin
Astra
Danubius
Nut
daljinski
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Čupka
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
sonia
Tattoo
Zana
Leona ;)
ZezaM
Lily
jutarnja izmaglica
Samhain
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyUto Dec 20, 2011 10:56 pm

First topic message reminder :

Opće veselje

Kako spriječiti božićnu depresiju




Zimski 'blues' više je stvar našeg stava kojeg poprimimo tijekom zime, ali vrijeme je da s tim prestanemo






[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako se riješiti problema s depresijom? (Dreamstime)




Iako bi božićni blagdani
trebali biti vrijeme radosti i sveopćeg veselja, mnogi ljudi, što
pokazuje i velik broj istraživanja, osjećaju se turobno i depresivno.
Neka istraživanja kažu da je zimsko razdoblje općenito depresivnije od
ostalih godišnjih doba iz jednostavnog razloga što je puno manje
sunčanih dana, vrijeme je sivo i hladno, a dani kratko traju.

No, koji god razlog bio, s depresijom se treba nositi i s njom se treba boriti, pa tako i u ovo blagdansko doba. Ako se osjećate turobno, vjerujte da sigurno niste jedini.

Juliette i
Michael McGannon, autori Poslovnog vodiča za zdravlje (Business
Leader's Health Manual), zato savjetuju kako pobijediti božićnu depresiju.

Ovi liječnici objašnjavaju da je zimski 'blues' više stvar našeg
stava kojeg poprimimo tijekom zime. Samo ako ostanemo pozitivni pokrenut
ćemo svoj imunološki sustav. Podaci pokazuju da optimistični ljudi u
prosjeku žive 7,6 godina duže od pesimističnih osoba. Zato, iako u
crvenim nosevima koji stalno cure nema ničeg seksi, morate zauzeti stav
'Ja sam seksi ove zime'.

Dakle, najbolji je savjet da se oraspoložite. Živčane centre u mozgu
koji kontroliraju naš dnevni ritam i raspoloženje stimulira količina
svjetlosti koja ulazi u naše oči. Niske razine serotonina
(neurotransmitera u mozgu) uzrokuju depresiju, a kad boravimo na svjetlu
te razine se dižu i to popravlja naše raspoloženje.

Kad padne
noć, naša tijela proizvode melatonin, supstancu koja našem tijelu govori
da je vrijeme spavanja, a melatonin se ne proizvodi kad smo izloženi
svjetlosti. Tijekom dosadnih zimskih dana ne primamo dovoljno svjetla
tijekom dana, posebice kad smo unutra. Naše tijelo zato može i dalje proizvoditi tu supstancu zbog čega se osjećamo pospano.

Dakle,
bitno je da više vremena provodimo vani. Nije važno što možda nema sunca
ili što nije toplo - važno je samo barem kratko biti na danjem svjetlu,
što će nam omogućiti bolje raspoloženje i, samim time, ljepše i
veselije blagdanske dane.
------------
Pojam je poznat ,i zabeležen u ozbiljnim psihološkim i psihijatrijskim istraživanjima . Čak često ima za posledicu i samoubistvo .

Patimo li i mi od toga ,kako se nosimo sa depresijom vezanom za božične i novogodišnje praznike, šta mislimo da je uzrok da se baš tada javlja ovakvo depresivno stanje kod mnogih ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gost
Gost




BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 12:04 pm

Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... lu6777
jedino ako dobijem neku kilu viska.. smehsmeh



Samnom bi koju skinula. :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 12:17 pm

Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... [You must be registered and logged in to see this image.]
jedino ako dobijem neku kilu viska.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ima par stanovitih čimbenika oko blagdanskog ozračja u Lijepoj i ovoj Našoj .
Vi dobijete božićnicu ,razna sniženja .....mi dobijemo smajlisasrednjimprstom i najavu poskupljenja struje i gasa za 25 % .
Tak da malo utiče to na raspoloženje ,nemremo hiniti sreću ,ne ?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Leona ;)
Leona



Datum upisa : 02.11.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 12:36 pm

Danubius ::
Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... [You must be registered and logged in to see this image.]
jedino ako dobijem neku kilu viska.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ima par stanovitih čimbenika oko blagdanskog ozračja u Lijepoj i ovoj Našoj .
Vi dobijete božićnicu ,razna sniženja .....mi dobijemo smajlisasrednjimprstom i najavu poskupljenja struje i gasa za 25 % .
Tak da malo utiče to na raspoloženje ,nemremo hiniti sreću ,ne ?
[You must be registered and logged in to see this image.]
oooo, sta da kazem sad fsrt
nisi bas upucen ..Nema vise bozicnica,kriza je svugde..a sta se struje tice kod nas je vec skocila.. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 12:40 pm

Kakva depresija?! Nemam kad dahnut, malo radim, malo partijam, slabo spavam, al je kvalitetno smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 12:42 pm

..sve do ove godine odbolujem ove praznike..ove godine ce mi se okupiti svi mili i dragi u kutju a cure ce mi biti polazenice... zateleban radujem se prvi put,posle dugog niza godina
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 2:15 pm

Evo ja da se upisem u ovu temu, upravo me sustiglo i priznajem da me je posteno " spucalo"
Jutros sam kitila jelku, tj jos uvek je kitim.
Imam ukrase za jelku jos od mog detinjstva, i nepisano pravilo je da se svake NG tj. katolickog Bozica, kiti jelka ali uvek se pridodaju, kupuju novi ukrasi.
I tako ja uzimam ukrase,i onda gledam koji je kakav i vidim kuglice koje sam kupovala za vreme ratnih godina, nisu cak ni plasticne, vec papirne nabacan stras na njih..Ljudi, koji su sve strahovi odjednom kod mene izasli na povrsinu, odjednom me neka tuga i melanholija snasla..
Znaci ova jelka i ukrasi na njoj su prica kako smo koju godinu preziveli i kako smo se snalazili...

Eto...meni su ukrasi bili dovoljni kao okidac..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:21 pm

Danas sam vidjela sta moze biti ta Bozicna depresija: jedan stari cikica, 80 +, dosao da nam pozeli sretne praznike, pa zasjeo, te topla cokolada, te malo prica,,,,Zena mu umrla prije par godina, i sad je sam,,,Nas dusa zaboljela, ali makar smo proveli malo vremena s njim:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:22 pm

Ma koja depresija?! To je patnja, evo vec se omrsio, cijelo vecer me gledalo vino, sad ja njega gledam i pijem :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:37 pm

Tattoo ::
Evo ja da se upisem u ovu temu, upravo me sustiglo i priznajem da me je posteno " spucalo"
Jutros sam kitila jelku, tj jos uvek je kitim.
Imam ukrase za jelku jos od mog detinjstva, i nepisano pravilo je da se svake NG tj. katolickog Bozica, kiti jelka ali uvek se pridodaju, kupuju novi ukrasi.
I tako ja uzimam ukrase,i onda gledam koji je kakav i vidim kuglice koje sam kupovala za vreme ratnih godina, nisu cak ni plasticne, vec papirne nabacan stras na njih..Ljudi, koji su sve strahovi odjednom kod mene izasli na povrsinu, odjednom me neka tuga i melanholija snasla..
Znaci ova jelka i ukrasi na njoj su prica kako smo koju godinu preziveli i kako smo se snalazili...

Eto...meni su ukrasi bili dovoljni kao okidac..
Ja te apsolutno razumem .Čak i ponešto se potpuno poklapa -moja majka je sačuvala nešto ukrasa koje nismo polupali kao deca -i tih par komada obavezno idu na jelku .
Ne možeš da se ne setiš nekih srećnih Božiča ,sa PRAVIM jelkama do plafona,stvarnom isčekivanju i radostima zbog poklona....puno toga .
Ali dok ovo nisi napisala ,nisam ni bio svestan nečega što je podsvesno i tebe oneraspoložilo .
Primetno je da pratim neko vreme unazad (opet) politiku ,i mene sve što ovi rade -neodoljivo podseća na devedesete ,a zna se čemu je to vodilo i šta smo preživeli .Rata se ni onda nisam bojao ,jer tu možeš da pogineš pa gotovo ,ali ono mrcvarenje sa onim šta smo morali slušati sa TV ,inflacije , one bede i nesigurnosti i strepnje nad decom,da sutra nemaš šta da im daš da jedu ,a nemaš ni mogućnost da zaradiš......
Ja vidim nagoveštaje "deja vu ".
Neki ljudi umeju da se "opuste i zaborave " -bar na ovaj dan .
I ja sam ,naravno ,glumio "dobro raspoloženje" i sve što je trebalo ...ali nisam mogao isključiti ni mozak ,ni srce ni misli .
A to nije bilo nimalo veselo .
Da ne kažem da je ovo prvo Badnje veče gde moj otac ne sedi za čelom stola....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 26, 2012 12:30 pm

Pred Novu godinu, pred Božić kao i pred sve ostale praznike+rođendan, obavezno sam depresivna.

Sećam se tih dana kako je nekada kuća bila puna, kako sam bila bezbrižna, kako sam se radovala.

Danas, ekonomska kriza, u stanu majka i ja, ostale stolice prazne. Sestra, zet i klinci dođu sutradan, na kratko. I obavezno se povede priča o tome šta je sve poskupelo.

Da, depresivna sam ovih dana. Šetam dosta, kupujem po nešto..ali to nije to.

Pokušavam to osećanje tuge da potisnem dok čitam neke "laganije" knjige, ali podsvesno ipak osećam da nisam ok.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 26, 2012 12:37 pm

Džudi ::
Pred Novu godinu, pred Božić kao i pred sve ostale praznike+rođendan, obavezno sam depresivna.

Sećam se tih dana kako je nekada kuća bila puna, kako sam bila bezbrižna, kako sam se radovala.

Danas, ekonomska kriza, u stanu majka i ja, ostale stolice prazne. Sestra, zet i klinci dođu sutradan, na kratko. I obavezno se povede priča o tome šta je sve poskupelo.

Da, depresivna sam ovih dana. Šetam dosta, kupujem po nešto..ali to nije to.

Pokušavam to osećanje tuge da potisnem dok čitam neke "laganije" knjige, ali podsvesno ipak osećam da nisam ok.




Ako dozvolis depresiji imaces je onda, svi mi sami uticemo na nasu okolinu. Ako odes sat vremena jogging i vratis se, sva si snojava ali ne vise depresivna.Odes pod tus i izapers depresiju sa vodom poslije jogging-a.

Ako se opet opustis, pogotovo u negativnim mislima upanes opet u depresiju, vazno je da si uvjek aktivna, koliko mozes.

Prijatelji, drustvo, recimo forum jedan sluzi dobro protiv depresije.Sala, zeza je na dnevnom programu.Mada i druge stvari se mogu dozivjeti na forumu jednom, ali sa vremenom se naucis.

Uglavnom neces vise biti depresivna, ne u tom obliku vise.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 26, 2012 3:02 pm

AstrinaKomsinica ::
Danas sam vidjela sta moze biti ta Bozicna depresija: jedan stari cikica, 80 +, dosao da nam pozeli sretne praznike, pa zasjeo, te topla cokolada, te malo prica,,,,Zena mu umrla prije par godina, i sad je sam,,,Nas dusa zaboljela, ali makar smo proveli malo vremena s njim:)
Na zapadu je još izraženija ,jer se "okidači" nalaze na svakom koraku.
To su već statisike davno registrovale da broj samoubistava i pokušaja u vreme praznika rapidno skoči,a imaju i dosta pameti da uoče koji profil je najranjiviji .
Zato su i razna udruženja i dobrotvorne organizacije posebno aktivne .
Nekada lepa reč,topao obrok i malo društva spasi glavu ,dok "trenutak" ne prođe.

Dolinac ::


Prijatelji, drustvo, recimo forum jedan sluzi dobro protiv depresije.Sala, zeza je na dnevnom programu.Mada i druge stvari se mogu dozivjeti na forumu jednom, ali sa vremenom se naucis.

Uglavnom neces vise biti depresivna, ne u tom obliku vise.
Upravo kako Doli kaže . Sve može da pomogne -jer je kod depresije nr 1 -povlačenje od ljudi . U stvari -još pothraniš svoju samoću i crne misli (ne pametujem ,zaista znam o čemu govoriš ) Čak i jedan forum može da bude vrsta "grupne terapije" .
Mislim ,pre jedno 2 godine ,baš u novogodišnjoj noći ,nema ko nije svratio na forum ,malo se chatovalo ,malo čestitalo , puno zezalo ,a neki su ostali sve do jutra. Ja sam bio kod kuće ,ali se nijednog trenutka nisam osetio usamljeno ili loše ,a proveo sam se bolje nego da sam bilo gde "na silu" otišao .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 26, 2012 9:49 pm

Dolinac ::


Prijatelji, drustvo, recimo forum jedan sluzi dobro protiv depresije.Sala, zeza je na dnevnom programu.Mada i druge stvari se mogu dozivjeti na forumu jednom, ali sa vremenom se naucis.

Uglavnom neces vise biti depresivna, ne u tom obliku vise.

Slažem se. Jesam depresivna, ali ne toliko da imam crne misli, znam da je ovo sezonska depresija, najpre izazvana zbog lošeg vremena.

Da, net, prijatelji, komšiluk, dobra knjiga-sve su to lekovi protiv depre, najbolji i provereni.

Bonus -kuvano vino ili čaj od nane..

@ Dani,

Doček Ng na forumu je odličan, znam to..mislim da će mi i ovde biti zanimljivo.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 26, 2012 10:52 pm

Ako je tako onda cu da otvorim temu Nova godina kod Dzudi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Dec 31, 2012 8:22 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Srpkinja skočila
sa zgrade u Njujorku [You must be registered and logged in to see this image.]



Niko nije imao pojma da je bila u depresiji!

Fotograf Sandra Gotlib kaže kako je Marijana izgubila svoju iskru
nedavno. ''Nekako se činila umorna, nervozna. Nije mogla da se nosi sa
svim stvarima koje su joj se dešabale'', rekla je Sandra.

Međutim, niko nije znao s čim se sve tačno ona nosi, i koliko je nju to tištilo.
[You must be registered and logged in to see this image.]
________________
Izgleda li ova žena kao neko u teškoj depresiji ?

Pa se ovako završilo.......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyČet Okt 10, 2013 11:48 am

QQ, ovde vec poceli sa prodajom za Bozic smehsmeh  Stigao katalog sa stolnjacima. Neko pati od depresije, nekog drmne manija, izgleda.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyČet Okt 10, 2013 1:05 pm

sonia ::
nekog drmne manija, izgleda.
Ovo je istina! Jos prije Halloween-a moji ukucani krenu planirat sta cemo:) I ne da se nesto aman mora kupovati, nego je vise proslava sto smo zajedno:) Tad se jedino svi skupimo, pa nije ni cudo da nam je milo:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyČet Okt 10, 2013 1:10 pm

sonia ::
QQ, ovde vec poceli sa prodajom za Bozic smehsmeh  Stigao katalog sa stolnjacima. Neko pati od depresije, nekog drmne manija, izgleda.
hahaha da istresu novca dok se ima...:zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 6:24 pm

Mene uhvati praznicna euforija..raspolozenje mi je bolje,meni su svi ti dani razlog da se setim i onih koje sam preko godine mozda zanemarila,i lepih uspomena iz detinjstva,vreme kad i kuhinja zamirise nekim jelima koje spremam samo tada,cak znam da neke stvari radim bas onako kako su baka i majka radile.I ne ocekujem od dece neko veliko druzenje sa nama,raduje me zajednicki rucak,znam da ce Ng cekati sa svojim drustvom,sestra sa njenom porodicom..i to mi je normalno..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 6:39 pm

Da se ne lažemo -"predprazničko raspoloženje" zavisi od materijalnih mogućnosti .
Nije isto ,jer u Evropi i svetu zaposleni dobijaju "božićnicu" ,bonuse ,13 tu platu ,a tu su i enormni božični popusti svuda (mislim ,naravno ,na katolički božić )
Kod nas -kraj godine je (krajnje ) vreme kada moramo isplatiti poreze ,osiguranja ,razne račune ,imamo samo povećane troškove (deca se spremaju za novu godinu ,ako su manja ,očekuju velike poklone ,treba spremiti i prazničnu trpezu itd )
Nema nekih bitnijih popusta ili rasprodaja ,plate su iste (male ) godinama i ne dobijamo ni dinara više ...čemu onda da se radujemo ,ako nam je problem uopšte i "servisirati" praznike ?
Onda dolazi i ono neizbežno ,sećanje na neka davna (bolja ) vremena ,pa saznanje da nam je već više od 20 godina "ovako" i kako izgleda -svaka sledeća godina je još gora .
Nije nevažno ni brojanje godina -što je cifra veća ,osećamo se gore .
Kao što rekoh -ja sam tipičan slučaj nekoga ko se u to doba godine oseća najgore -uglavnom ,zbog navedenog .
Ne popravlja raspoloženje "sumiranje " nečega gde je rezultat negativan .
A ako smo još i "sami" za praznike ...ne znam ko ne bi bio depresivan .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 8:00 pm

Praznicna depresija me uhvati ne iz gore navedenih razloga ( koje navodi Dany) vec samo i iskljucivo zato sto mi u tim danima jako fale drage osobe kojih vise nema.
Tad mi naviru secanja na divno provedene praznike, a oni su bili deo tih zabava, druzenja....
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 9:02 pm

Deni je napisao sjajan post i objasnio sustinski..sta se dogadja sa vecinom ljudi za vreme Bozicnih praznika..

Samo bih kazala..za depresiju..Ne bi trebalo odvajati..''bozicnu''.nesto specijalno/..jer depresija je postala 'skoro normalna pojava'' u savremenim drustvima..(sto ona svakako nije..)Zaista se danas savremena psihijatrija nasla pred problemima ..sta je bolest..da li smo vec u kolevci bolesni..,,a sta onda sa zdravljem..

Dakle..depresija  ..u nasim uslovima, posebno ekonomska situacija vecine ljudi (koja je sve gora..)To bi trebalo ovako ..
Dakle,osobe koje imaju depresiju svoje stanje nazivaju raznoliko. Mladji kazu da su "u bedaku". Drugi kazu da su "u komi, dowunu", "u zivotnoj krizi", da se "osecaju grozno", da je "bolje da ih nema" i slicno. Pogledajmo kako se oseca osoba koja ima depresiju........
            Prvo i osnovno što je muci jeste potistenost, odnosno duboko snizeno raspolozenje (lat. depressio = potistenost). Osoba pogodjena depresijom je dakle nesrecna, utucena, tuzna, katkad zapravo ocajna i bespomocna.
 Osim sto je potistena, pojacano je razdrazljiva i osetljiva na stres, prigovore, uvrede, kritike i druge zivotne nepogodnosti.
 Oseca se usamljeno, napusteno, nevoljeno i suvisno. Iako su joj paznja i drustvo potrebni, guzva joj smeta i zini je teskobnim...
 Tipican depresivac slabije se koncentrise, bezvoljan je, apatican, trom i usporen, nista ga ne veseli i ne motivise...
  Neke posledice depresije usko su prepoznatljive na telesnom planu: poremećaj spavanja, apetita i polne moći, brze umaranje i iscrpljivanje, bolovi u raznim delovima tela i opsta nemogućnost ispunjavanja svakodnevnih obaveza...

Stresne okolnosti koje najcesce izazivaju depresiju: gubitak, smrt nekoga ili neceg važnog, npr. voljene osobe ili kucnog ljubimca samoca, odsustvo prijatelja ili ljubavi  teska bolest (vlastita ili u porodici)  porodjaj, teska trudnoca selidba,drasticna promena zivotnih okolnosti siromastvo, teski uslovi zivota nezaposlenost ili besposlenost beskucnistvo, pretrpljena katastro(npr.zemljotres, pozar) pretrpljeno nasilje (npr. silovanje, razbojnistvo, otmica) izlozenost sikaniranju, zastrasivanju, pretnjama sudski proces ili  cekanje presude, zatvor ili cekanje izvrsenja presude..

Sigurna sam  da ce vecina od nas ,ako se za vreme  Bozicnih  praznika oseca lose,..gore, sebe pronaci..

Mozda ipak Bozicna depresija i  moze,jer je to zaista  praznik,.gde bi ljudi trebali pokazati  najbolje sto nose u sebi,svoje ljubavi.i radosti,zadovoljstva  i raskosnost  bogatstva duha..Umesto toga na Bozicnoj trpezi imamo:

Decenijema u stresu...i osiromasenju,specijalno prazninu, unutar sopstvenog bica,alijenaciju i teskobu.....Takvi mesto srece,nude potistenost,tugu i bezvoljnost,mesto radovanja,mucan osecaj promasenosti zivota...suzdrzanost u kontaktima,usamljenost pothranjenu besmislom  i patnjom nad zivotom koji odlazi..a,sve u drustvu koje ga ''svojim pravilima '' ne pusta da dise..

Bozicna depresija je kao suicidalni jastuk kojim nas ''neko''gusi i hoce da dokrajci..

Izolovan,otudjen,usamljen,duboko ekonomski,dusevno, i duhovno  osiromasan covek..kao da prisustvuje ''tamnoj noci duse''..a sve to,umesto mira,radovanja,u tisini ljubavi sa svima i sa sobom..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 10:11 pm

Ovde depresija počinje sve ranije.Ili groznica kupovanja...
Početkom novembra,ma i pre je mnogo centara okićeno.A da ne pričam da se ukrasi i razno razne džidža midže prodaju sve ranije..
Ovde je kupovna moć još donekle normalna,jer  Katolički Božić se  slavi  kao najveći Blagdan...
Taj dan mora da se ima svega,a posle neki i grcaju da isplate samo taj dan..

Ne vata mene ta depresija...jer Nova godina mi više nije tako bitna,samo onaj osećaj praznine i tuge da si stariji i da sam mogla mnogo toga još uraditi a nisam..Još ako ne idem nigde,kao što poslednjih godina nemam želje ,misli su sve jače..
No ove ću valda negde ići...
Posle se Božić normalno proslavi.Ništa preterano..
Ne raduju me ti praznici.Nema ni čemu da se radujem cupkam u mestu....,umesto da se pokrenem već jednom!!!.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Čupka
Bledska Namiguša
Čupka


Godina : 51
Datum upisa : 05.01.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 10:14 pm

Kijara, iste smo...mozemo zajedno negde jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 10:17 pm

Čupka ::
Kijara, iste smo...mozemo zajedno negde jakog 
jesmo bre komšiluk ili nismo... jakog 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Čupka
Bledska Namiguša
Čupka


Godina : 51
Datum upisa : 05.01.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 16, 2013 10:19 pm

vala jesmo i nismo na drugoj planeti da to ne bi moglo da se desi jakog 
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2013 12:49 am

Danubius ::
Da se ne lažemo -"predprazničko raspoloženje" zavisi od materijalnih mogućnosti .
Nije isto ,jer u Evropi i svetu zaposleni dobijaju "božićnicu" ,bonuse ,13 tu platu ,a tu su i enormni božični popusti svuda (mislim ,naravno ,na katolički božić )
Kod nas -kraj godine je (krajnje ) vreme kada moramo isplatiti poreze ,osiguranja ,razne račune ,imamo samo povećane troškove (deca se spremaju za novu godinu ,ako su manja ,očekuju velike poklone ,treba spremiti i prazničnu trpezu itd )
Nema nekih bitnijih popusta ili rasprodaja ,plate su iste (male ) godinama i ne dobijamo ni dinara više ...čemu onda da se radujemo ,ako nam je problem uopšte i "servisirati" praznike ?
Onda dolazi i ono neizbežno ,sećanje na neka davna (bolja ) vremena ,pa saznanje da nam je već više od 20 godina "ovako" i kako izgleda -svaka sledeća godina je još gora .
Nije nevažno ni brojanje godina -što je cifra veća ,osećamo se gore .
Kao što rekoh -ja sam tipičan slučaj nekoga ko se u to doba godine oseća najgore -uglavnom ,zbog navedenog .
Ne popravlja raspoloženje "sumiranje " nečega gde je rezultat negativan .
A ako smo još i "sami" za praznike ...ne znam ko ne bi bio depresivan .

Potpisujem. Razlika je jedino što ja nemam svoju decu, već sestrinu, i njima kupujem poklone.

Usput da spomenem da je krenula Koka-Kolina reklama sa Deda Mrazom.

trtrr 










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySre Dec 25, 2013 2:44 am

Nevjerovatno koliko se radujem Bozicu ..a za to je zasluzna moja unuka....ni traga ranijim depresijama...jos samo da i Nova godina prodje ovako i pocet cu se radovati cak i svome rodjendanu....ahahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 8:13 pm

Dame i gospodo ,osećate li već simptome ?
Ako ste "skloni" a još ih nema -sad će,ovih dana ..... :lonac:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 8:25 pm

Vidim na ovoj strani moj post od prosle godine.
Ne bih nista dodavala posebno.
Godine prolaze, na gubitke se navikavam i nedam sebi da klonem, a jos manje da padam u depresiju.
Vazno je zdravlje porodice, ljubav i harmonija.
Zivot je lep!
Hocu da se smejem, pevam, igram, ludujem, hocu da zivim!
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 8:32 pm

Ja zamalo isti post da napisem..sreca te izlistah pa videla da sam vec kuckala..ovom se radujem jos vise,tezak period je iza nas,i zelim da svi sto pre zaboravimo na njega.. ererere

p.s. dva puta kucam isti post..nece da ode.. booored
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 8:36 pm

Mene ova vrsta depresije drma čitave godine ... u stvari već pet godina zaredom i ima fine maksimume koje dostiže u periodima velikih praznika i rođendana ... radim na otklanjanju uzroka iste al slabo je to kad se nagomilalo svega što nije trebalo. Valjda će tamo do Uskrsa biti bolje.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 8:57 pm

Astra ::
Nevjerovatno koliko se radujem Bozicu ..a za to je zasluzna moja unuka....ni traga ranijim depresijama...jos samo da i Nova godina prodje ovako i pocet cu se radovati cak i svome rodjendanu....ahahaha

Ko da juce bilo...bmti....nista nije bilo kako treba,ove sam obecala sama sebi da nema depre....nije niko vrijedan....a osmjeh mora da bude jer unucad ocekuju od blesave bake da se uvijek blesavi i spusta na njihov nivo.
Ne smije mi niko pokvariti obecanje sebi dato.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptySub Nov 29, 2014 9:13 pm

Pre sam pred praznike  i za praznike uvek bila prazna,ma koliko ljudi bilo oko mene.Sad što sam starija sve se više radujem..
Uzočin sa i ja sva...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyNed Nov 30, 2014 3:52 pm

Kakava depresija, moje omiljeno doba godine! I jos bas po mom tabijatu, docekacemo Bozic na moru :D :D
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 9:22 am

Jedan  nemački trgovački lanac je snimio veoma dirljivu i neobičnu "božićnu" reklamu . 
Bukvalno su rasplakali Evropu .A zašto ? Jer ima puno istine u njoj . Pogledajte ,razumećete i ako ne razumete jezik. 



PO TEMI : 
Božić jeste jedan od najvećih i najradosnijih praznika svuda u svetu . Firme daju "bonuse" , dobijaju se slobodni dani za praznike , trgovački lanci se utrkuju u ogromnim sniženjima ....Božićni praznici se nazivaju i "vreme darivanja" . 
Kod nas je sasvim drugačije . 
Mi ne dobijamo ama baš ništa .Krajem godine dolaze na naplatu računi koji se ne mogu prolongirati -osiguranje kuće ,registracija vozila ,porezi državi .......Tu su blizu i Nova Godina ,pravoslavni Božić, Slave .....dakle ,još troškova. Trudimo se da bar deci omogućimo neke poklone ,doček  Nove godine ...

 I onda ,čemu da se radujemo ? 
I nije to najgore . Za one koji su "sami" ,cela ta praznična groznica ,reklame na tv ,prizori iz sveta koji se raduje ,deluju još depresivnije .Meni lično ,najgore doba u godini .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 11:21 am

Bože, ima li te? [You must be registered and logged in to see this image.]

Njima je svaki dan depresivan ne samo za Božić.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 11:58 am

Ja potpuno shvatam da je neko depresivan jer ne moze djetetu da kupi poklon,bilo da je to Bozic u pitanju,rodjendan ili neka druga prilika....takodjer ako sam covjek docekuje neki praznik,cemu da se veseli.
Tugu prizove i pomisao na one kojih vise nema bas u te dane okupljanja porodice.
To je jednostavno tako i ne moze to da shvati onaj ko nije u takvoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 12:07 pm

Astra ::
Ja potpuno shvatam da je neko depresivan jer ne moze djetetu da kupi poklon,bilo da je to Bozic u pitanju,rodjendan ili neka druga prilika....takodjer ako sam covjek docekuje neki praznik,cemu da se veseli.
Tugu prizove i pomisao na one kojih vise nema bas u te dane okupljanja porodice.
To je jednostavno tako i ne moze to da shvati onaj ko nije u takvoj situaciji.

Božić je dan kada okuplja porodica i nije bitno šta ima na stolu ili ispod jelke. Ljubav nas okuplja.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 12:53 pm

John Doe ::


Božić je dan kada okuplja porodica i nije bitno šta ima na stolu ili ispod jelke. Ljubav nas okuplja.

A šta ako je porodica mala, i godinama je sve manja?

I važno je šta tog dana ima na stolu i ispod jelke. Tada se sprema svečani ručak, dele se pokloni. To je tradicija u celom svetu i važi i za katolički i za pravoslavni Božić.

Mene već hvata frka vezana za NG i za Božić i za slavu..a pre NG idem na još jednu slavu..tako da razmišljam o svemu.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:13 pm

Vaistinu, sve manja.
Stariji lagano ali sigurno idu kod Stvorioca al' to nije razlog da se ostatak porodice okupi, te mlađima prenese stečeno znanje o precima i to kako je bilo kada je porodica veća.

Uostalom, zašto bi' ja objašnjav'o osnovne stvari u životu.
Ko je izostavio osnovno obrazovanje i kulturu, nepovratno je uskraćen za osnovu.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:17 pm

John Doe ::


Uostalom, zašto bi' ja objašnjav'o osnovne stvari u životu.
Ko je izostavio osnovno obrazovanje i kulturu, nepovratno je uskraćen za osnovu.


rasta

Odakle tebi pravo da tumačiš ko ima a ko nema osnovno obrazovanje i kulturu?

Ovo je čista uvreda.

Nigde te nisam uvredila a ti to neprestano činiš. Šta je tvoj cilj?

Offujem ovu temu, jer ne mogu i neću više da ti ćutim.

Nastavi da živiš svojim lepim i sjajnim životom, a nas koji mračimo ili smo depresivni, obiđi..ima ovde puno veselih ljudi sa kojima lepo komuniciraš.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:25 pm

Za Božićne depresivce - Srećan Božić
Za decu - 150 Eura
Za unuke - 200 Eura
Božići, kom2 - po 150 Eura
Nova godina - haljina, doček, odelo + sitni troškovi - cca 600 Eura
Slava - 200 Eura
-------------------------------------------------------------------------------
Cirka 1300 Eura
------------------------------------------------------------------------------++
+ gorivo + ovo, ono i to...
Jebajiga...


[You must be registered and logged in to see this image.]

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:31 pm

I sada svi treba da budemo impresionirani time što ćeš potrošiti 1300 evra? Lično, ne verujem ti.

Neću ovde da prezentujem budžet za sva predstojeća slavlja. Besmisleno je i ružno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:33 pm

JD je savršeno u pravu jer se podsmeva ovoj temi.

Božić je porodičan praznik. Ne vreme kad se manijakalno kupuje, troši, sprema ... već VREME koje darujemo svojim voljenim. Makar im poklonili i jednu sparušenu jabuku. To što bi svi da im praznici izgledaju kao sa kokakoličarskih reklama ili iz holivudskih filmova s produkcije je samo odraz kupoholičarskog mentaliteta gde je važno pokazati se i dokazati se prvo sebi. Kupujemo deci ili kupujemo decu skupim, lepo upakovanim poklonima? Ili partnera? Ili roditeljima koje nismo obišli pola godine a na 5 km od nas su dokazujemo kako ih volimo nekom tričarijom koju ćemo otplatiti ko zna kako? Pa ih zaboraviti do sledećeg "obaveznog prazničnog viđenja".

Volim i ja da darujem. I da primam poklone. Ali neću se zatvoriti u kuću i lupati glavom o zid i naricati nad sobom jer nemam milione. Otići ću da najiiskrenije čestitam drugarici rođendan makar ponela kao poklon papuče koje kod kineza koštaju 250 dinara. Jer ja svoju drugaricu volim i želim da taj dan budem sa njom. A znam da i ona osluškuje kad će lupiti kapija kao znak da dolazim. Jer da nije tako ne bi mi ni bila drugarica.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:34 pm

MadamX ::
John Doe ::


Uostalom, zašto bi' ja objašnjav'o osnovne stvari u životu.
Ko je izostavio osnovno obrazovanje i kulturu, nepovratno je uskraćen za osnovu.


rasta

Odakle tebi pravo da tumačiš ko ima a ko nema osnovno obrazovanje i kulturu?

Ovo je čista uvreda.

Nigde te nisam uvredila a ti to neprestano činiš. Šta je tvoj cilj?

Offujem ovu temu, jer ne mogu i neću više da ti ćutim.

Nastavi da živiš svojim lepim i sjajnim životom, a nas koji mračimo ili smo depresivni, obiđi..ima ovde puno veselih ljudi sa kojima lepo komuniciraš.

Ovo sam sčuv'o da ne bi bilo frke.
DakleM, citir'o sam ti prvi deo posta i odnosio se na brojnost familije i bla, bla.
Drugi deo posta, koji si ti citirala se odnosi na svakoga i nikoga.
Suviše pridaješ sebi značaja po pitanju mojih postova.
Nisam ja kriv što sebe prepoznaješ u mojim pisanijama.

[You must be registered and logged in to see this image.]


rasta
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:37 pm

Ruzno je kada covek ima porodicu koja se pre makar jednom ili dva puta godisnje okupi za istim stolom a onda ih se mora maltene moliti da dodju.
I koliko god covek misli ili kaze da mu je svejedno ili nalazi opravdanja za njih nije tako. Svi mi imamo svoj zivot i obaveze ali smatram da je makar taj jedan dan vazan za sve nas. ii naravno da pokusavamo da ga ulepsamo makar sa punom trpezom i nekom sitnicom ispod jelke i to vise da ucinimo radost deci . Osim toga mi smo tradicionalno takvi da za takve prilike mora da bude pa kud puklo da puklo.
Naravno da ako to sve izostaje godinu za godinom covek postaje depresivan jer se oseca odbacenim od najblizih.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:44 pm

@Daljinski
To je tuga zbog odrasle dece koji su otišli svak na svoju stranu i na toj strani slave s svojim porodicama. Ako i nisu deca, onda si možda ti otišao na neku stranu.
Nije to depresija, no tuga.

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 1:48 pm

John Doe ::

[You must be registered and logged in to see this image.][/b]

rasta

Logično je da se prepoznajem u tvojim postovima, jer su namenjeni meni. To se vidi iz aviona.

Ovom fotkom vređaš..ponovo, po ko zna koji put.

Dosta više..











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 2:36 pm

Zox@

Citat :
Volim i ja da darujem. I da primam poklone. Ali neću se zatvoriti u kuću i lupati glavom o zid i naricati nad sobom jer nemam milione. Otići ću da najiiskrenije čestitam drugarici rođendan makar ponela kao poklon papuče koje kod kineza koštaju 250 dinara. Jer ja svoju drugaricu volim i želim da taj dan budem sa njom. A znam da i ona osluškuje kad će lupiti kapija kao znak da dolazim. Jer da nije tako ne bi mi ni bila drugarica.
..

Zox..pa ti si postala ''prava poeta''..kakav drazestan delic posta, koji su uvek jako dobrii poucni... brdski










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2015 7:06 pm

John Doe ::


Božić je dan kada okuplja porodica i nije bitno šta ima na stolu ili ispod jelke. Ljubav nas okuplja.

Drug moj, pa valjda ljubav pruzamo 365 dana u godini a ne samo za Bozic ???
Za Bozic se trudimo da damo jos nesto u vidu nekog poklona, ma koliko on skroman bio.
Sta mislis, kako bi objasnio deteu od 5-6 godina da si pod jelku ove godine stavio ljubav?
Potrcalo bi do jelke trazilo, trazilo ...i jako umanjilo nas trud da mu objasnimo da je ljubav najvaznija ( sto i jeste).
Tako da ne streljamo odmah one koji imaju znake bozicne depresije. Treba to razumeti.
Licno nisam sklona depresiji ni pesimizmu. Optimista sam na svim poljima. Nisam kukala ni onda kad smo se jedva prehranjivali a ni danas kad imam sve obroke i ponesto preostane.
Darivanje nam je cin zadovoljstva, kako licni, tako i onog koga darujemo. To je i deo tradicije ovih prostora, koliko god se mi mozda gnusali.
No od svega je najbitnije da su svi zivi, zdravi, na broju i po mogucnosti na okupu, to se slazem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 7:54 pm

Oblik "božićne depresije" koja preovladava kod mene je verovatno baziran na "osećaju usamljenosti" ,prolaznosti , nedostatku pozitivnih očekivanja ...(ili tako nečemu ) 
To je naravno iracionalno ,kada se malo bolje razmisli ,jer mi je tu dete ,porodica ,prijatelji ...dakle ,u najmanju ruku kao neki" uzrok" ne pije baš vodu ,no zaista se vrlo često ponavlja ,ako u tom trenutku nisam u "emotivnoj vezi" (što ne znači da nije bilo  i jako lepih "božića" ) 
Ono što želim reći nije nužno da ste formalno "sami" pa se tako osećate . 
Možete da budete i u braku ,pa da imate osećaj "praznine" ,ili da budete izuzetno nervozni ,ako vam u tom trenutku nije do "praznika" . 
Recimo ,ovako  spite

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 8:10 pm

Ja premostim depresije kupovinom....zaista kupujem poklone za sve....ja se radujem jako tim paketicima ispod jelke,a bilo je vremena kada su paketi sadrzavali bukvalno potrebne stvari...kao sad recimo bojice ili olovke za skolu....ali ispod jelke to dobija neku drugu dimenziju....i sama se sjecam da sam dobijala kao dijete cizmice....koje bih morala dobit i bez Bozica....tako da,nema izgovora i ovoga....ne treba poklon....ja djetinjstvo pamtim po okicenoj jelki,po Deda mrazu,cijeloj bajci tih dana.
Imala ili ne imala...paketici su morali biti pod jelkom....pa makar to bilo par narandzi,kikiriki i bombone tipa 505 sa crtom.
I carskom djetetu poklon izmami osmjeh....pa ne bih odustala od takve tradicije,makar to bila bezvrijedna stvar.
Ako imam za duvan,za gorivo u autu....e jebem ga onda ako nemam za cokoladu taj dan u godini.
Moje tuge se jave pred novu godinu i moj rodjendan....ne volim da ga slavim,najradije bih pobjegla negdje da me ne nadju....jer ti dani me opet vracaju u djetinjstvo,onu tamniju stranu i uvijek ponovo isplivaju te dane na povrsinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 8:44 pm

Ajd'sad malo drugacije..kazete ''bozicna depresija''.....lako objsnjiva stvar...ne bih rekla da je to depresija..nego prosto nekakva  drugacija predstava  neceg sto je bilo nekada  jako lepo. .i .necega sto je zaista bila radost..Zasto??zato,/sto zivimo u jadna,nesigurna,tuzna , vremena,zastraseni spoljnjim  i unutrasnjim svetom .bez  ljubavi,para,samopouzdanja,sigurnosti,ucaureni u sopstvenu prazninu...postali smo uplaseni,sebicni.egoisticni,zatvoreni,usamljeni..izgubljeni..razorene su nam porodice,brakovi.drustva..ne znamo sta je normalno,zdravo...namecu nam s e devijacije ,bolesti i poremecaji kao svakodnevnica okupana krvavim pirovima po gradovima,lokalima,stadionima i dr.. i onda ..kako ocekivati mir,blagostanje,''tisinu miline zivota i blage otkucaje srca''  To je na jednoj strani.. na drugoj..SVE NAM JE DOSTUPNO..filmovi,muzika,mobilni.igrice i sve kojestarije savremene tehnologije..nekada su s e ljudi radovali ''filmu koji ce se prikazivati za N.Godinu''// a,danas nam je muka od flmova (barem meni..)..
Tako da je i N.g.  ,skoro i Bozic postao kao svaki drugi dan..(ima radnji koje i za te dane rade..)....
Znam mnogo ljudi koji  buduce praznike docekuju.kao svaki drugi dan..Nema vise cemu covek da se raduje.!!!!Naravno,govorim generalno...ali tako je..sada je hit sta ce se kome lose dogoditi...ili jos bolje, gde se provode nasi politicari i estrada...!!!
Mi s e razboljavamo..secajuci s e proslih vremena i prica nasih majki kako s e nekada druzilo,radovalo,slavilo...a uz put ,nema ni snega (zato sam licno besna..jer obozavam zimu..)tako da sve ''ide u sluzbu'' da NAM BUDE DEPRESIVNO....''

ALI Ne-dajmo se narode..pokusajmo u sitnicama  naci radovanja,nekoj knjizi,finoj muzici,zagrljaju voljene osobe..porodicnom skupu ,tamo gde ga ima..decici slatkoj..ona su uvek potrebna jer da njih nema ,mi ''matori'' bi smo se poubijali..zaista..

ovo je samo delic,mojeg ''svakodnevog trabunjanja'' o nastupajucim praznicima.. lu6777 ...voli vas Nut...

Ps:Meni se cini ,da sam depresivna od rodjenjams'obzirom kako gledam na ljude............ :c925:










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Pet Dec 04, 2015 9:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 9:04 pm

Hej ljudi, ma kako neutješno djelovalo: relativno smo zdravi, nismo gladni, imamo jedni druge...malo li je?

jakog
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 9:07 pm

justicija ::
Hej ljudi, ma kako neutješno djelovalo: relativno smo zdravi, nismo gladni, imamo jedni druge...malo li je?

jakog
..

Bravo justi..mnogo je, i divno si to kazala..!!! :c925:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 9:12 pm

Astra ::
Ja premostim depresije kupovinom... 
Možda to i pomaže .Ali napisah kako se nama "završava godina" Finansijski da gore ne može. 
I onda nema baš puno razloga za radovanje . 
Ovo što pričam se odnosi na "katolički božić" ali nije puno bolje ni za "pravoslavni",blizu je tu "datum ".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 9:19 pm

Ne poricem,veca kupovna moc jeste ovamo,ali ja sam kupovala i kad nisam imala....smjesno,ali rekoh vec...taman to bili kikirikiji i mandarine...biranje kesica,masnica....sivanje sama ili pletenje,kupovanje carapica koje sam svakako morala da kupim djeci....a o racunima necemo....uvijek je covjeku njegova muka najveca,pa nema smisla.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 EmptyPet Dec 04, 2015 9:23 pm

justicija ::
Hej ljudi, ma kako neutješno djelovalo: relativno smo zdravi, nismo gladni, imamo jedni druge...malo li je?

jakog

Dusice moja,u pravu si...a zar to nemamo cijelu godinu....365 dana....e pa Bozic zelim da je drugaciji po bilo cemu od ostalih dana u godini.
Ne zelim da budem shvacena....moze pa lako njoj....navodim vec treci put....za taj dan ste mogli isplesti papucice,kapicu....nacrtati nekome nesto....napraviti kutijicu za nakit...dekupazom,skoljkama....ne znam ,kakve ko sklonosti ima.....ali 50 godina znam da je to dan kad se poklanja nesto drugo,ne samo ono sto vec imamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» DEPRESIJA
» So, kafa i depresija neprijatelji kostiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: