DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SREĆA-šta je to  ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SREĆA-šta je to  ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SREĆA-šta je to ?

Ići dole 
+56
MadamX
Draganna
Gothic
podbarac
Bokssha
Čiča
Marea
pesma
ZoxZoja
Kijara-brm
Rara Avis
Danubius
brdjanin
dusicaa
tok tuk tok
yozla
promaja
Okano
Sikret
senticka
kekec
doctorr67
Blebetalo
Uther Pendragon
ZezaM
slatkicass
Ivana_258
tvrtko
Zana
sanjalica.ns
Djoka20
Sibila_
Samouka
Hestija
brunolino
AstrinaKomsinica
Nut
Najda M.
zvezdaa
montoya
raspolozena
sonia
Krupljanka
veccana44
Silvy
Oci-ANDJELA
PJER
dragana555
Sanjalica
Luckasta
Lily
svilanaasvaltu
anja007
Crna_ovca
Smiljan
SHRAFCIGGER
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 23, 2008 10:08 am

First topic message reminder :

Šta je sreća? Koliko ste puta sebi postavljali ovo pitanje u trenucima kada vam se čini da vam ništa ne ide od ruke, da su vam svi okrenuli leđa, i da svi projekti koje započinjete, bivaju srušeni već na samom startu.

Koliko puta ste čuli da neko kaže “Ma, pusti ga, on je rođen pod sretnom zvijezdom!” Da li pamtite riječi vaših baka ili tetki koje su tužnog glasa ponavljale: “ Rodi me majko sretnu, pa me niz vodu baci...”

O sreći su govorili i pisali mnogi umni ljudi, a Paulo Koeljo kaže da je sreća zaista blagoslov, ali je još češće osvajanje.

U astrologiji, postoje planete, njihovi položaji i aspekti koje prave sa drugim planetama, a koje smatramo izuzetno sretnim, i osobi daju mogućnost lakše ostvarljive sreće.


Neko sreću pronalazi u snovima i maštanju, neko misli da je sreća prepoznati pravu stvar u pravo vrijeme i zgrabiti šansu.....Šta je sreća, po vama ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Gost
Gost




SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Apr 11, 2009 10:35 am

danubius ::

Srcem ..često žene traže mnogo , mnogo više, pored "srca"

Tačno, ali samo ako je srce MALO. Tu će se zadržati kratko i produžiti dalje. Velika srca daju i bez potražnje.

Citat :
A drugi deo rečenice , tipično ženski-nema "humanog" osvajača -osvajač pokorava , uzima plen, diktira pravila ....ako je došlo do predaje -može samo biti malo blaži, zar ne ?

Pošto sam ja žensko, ne smeta mi tvoja konstatacija osim da sam tipična, što ti nikako ne možeš znati, zar ne.
Zameni reč "osvajanje" s drugom, i već ćeš drugačije pisati.

Citat :
Žena bi da ne bude pokorena, da se ne preda -ali eto , osvojena je SAMO ZATO ŠTO JE TO ONA DOZVOLILA Još i zadržava pravo da taj status i menja , čim joj se nešto ne dopadne .

A zašto da ne menja? Ne verujem da je to "nešto" sitnica.

Citat :
Ali u jednom se slažem-SREĆA JE kada žena ume sve ovo fino da izbalansira ...a pojedine žene to umeju

Još veća sreća je ako ima s kim balansirati i to se zove HARMONIJA.


Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Apr 11, 2009 10:39 am

Astra ::
Pravi ljudi ce je naci i u jednosj jedinoj rijeci,a krivi nece ni da se rasipa oko njih kao kisa.

Bravo! :upravusi:


Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc



Datum upisa : 11.10.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Apr 11, 2009 10:13 pm

evo jedne mudre pricice o sreci, da li nam zaista zivot samo jednom u zivotu pruzi pravu priliku, a mi je iskoristimo ili ne ??????????

"- Nekada davno živela jedna tužna devojka....
- A zašto je bila tužna?
- Polako nemoj me odmah prekidati, sve ću ti ispričati po redu. Zato što je bila usamljena i bez ikog na svetu...
- Jel ni mamu nije imala?
- Nije imala nikog, sama samcata. Sedela je jednog dana ta tužna devojka na obali sinjeg mora.
- A zašto sinjeg kad je more plavo?
- Dobro - plavog mora, kad je ugleda Bog sa nebesa i sažali se na nju. Kako se ona igrala kamenčićima, u reši da jedan pretvori u kamen sreće. Iznenada kamenčić koji je ona uzela snažno je zasijao na njenom dlanu, lepše od bilo kog dragulja.
- A ona?
- Isprva se silno obradovala, ali je pomislila: možda ima još ovakvog čarobnog kamenja na plaži, pa je pažljivo spustila svoj i krenula da traži drugo.
- I onda?
- Išla tako, išla, spustio se mrak i ona shvati da je kamen samo jedan jedini, i pravljen samo za nju pa brže potrči nazad, ali nije mogla da ga nađe.
Sari već podrhtava brada.
- A sutra kad je bio dan, jel ga onda našla?
- Nije, more ga je odnelo sa sobom.
Suzice se skupljaju (bajka treba srećno da se završi šta je sad ovo?)
- A zašto ga je more odnelo?
- Zato što nije bila dovoljno dobra. bog joj je spustio sreću u ruke, ali ona nije znala da je zadrži. Polakomila se i htela jos. Ali tu nije kraj bajke. More čuva taj kamenčić sreće i izbaciće ga pred neku drugu devojku, koja ga bude zaslužila i koja će znati da ga čuva.
- A meni je ipak žao i one devojke što ga je izgubila - kaže pospani glasić.
(I meni je.)
- Šta je dalje sa njom bilo?
- Ne znam, nije ni važno; samo ti lepo sanjaj.
(Znam, ostala je na obali i jos uvek moli more da joj vrati njen dragi kamen.) "
Nazad na vrh Ići dole
veccana44




Datum upisa : 07.12.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySre Apr 15, 2009 11:28 am

Ucenik:
"Osho, jednom prilikom ste nam ispričali priču o čoveku koji je bio star više od sto godina. Jednog dana, baš na svoj rođendan, upitao je sebe:" Zašto sam ja oduvek srećan?" Zatim je sam dao odgovor: "Svakog jutra kada se probudim ja mogu da biram da budem srećan ili nesrećan. I ja uvek izaberem sreću"
Kako to da mi obično biramo nesreću? Kako to da nismo svesni mogućnosti izbora?

Osho:
To je jedan od najsloženijih pitanja ljudskih problema i mora biti razmotren što je moguće dublje. I to ne samo teoretski, to vas mora zainterosovati.
Svi se tako ponašaju - uvek pogrešno izaberu: jad, bedu, depresiju. Za tako nesto mora da postoji jako dubok razlog. A on itekako postoji.
Prva stvar: ljudska bića imaju definitivnu ulogu u svemu tome. Ako ste nesrećni i jadni, kroz to uvek nesto dobijate. Ako ste srećni, gubite.
Od samog početka dete oseća tu razliku. Kad god je nesrećno svi ga simpatišu, svi pokušavaju da mu udovolje, svima je stalo da se dete oseti voljenim. Dakle, kroz nesreću dete dobija opštu ljubav. A čak više od toga, važnije: on je uočen, pridobija pažnju. A tuđa je pažnja hrana za ljudski ego, pažnja je težak alkohol, opasan stimulans. Tuđa pažnja daje energiju, kroz nju osećate da ste neko. I baš zbog toga toliko potrebe, toliko mnogo žudnje da se privuče pažnja.

Ako vas svi gledaju, vi se odjednom osećate veoma važnim. Ako vas niko ne gleda - kao da vas nema, ko da više niste tu, odjednom ste postali ne - biće. Ljudi vas gledaju, brinu se o vama, daju vam energiju.

Od samog početka biramo pogrešne stvari, biramo jad, bedu. Biramo pesimizam, depresiju, tamnu stranu života. To je prvi razlog.
Drugi razlog je povezan sa prvim, kad god ste srećni, kad god ste radosni - svi su ljubomorni. Ljubomora, to znači da vas svi smatraju suparnikom. U tom trenutku niko nije prijateljski raspoložen, svako je neprijatelj. I tako se mi učimo kako da ne budemo radosni, kako da sakrijemo blaženstvo, kako da prikrijemo smeh - zbog toga što ne želimo da od drugih stvaramo neprijatelje.

Gledajte ljude kada se smeju. Oni su naučili kako da iskalkulišu svoj smeh. Njihov smeh nije zvonak, ne dolazi iz dubine bića. Oni vas prvo pogledaju, zatim procene situaciju... i tek se onda smeju. Ali, tada se smeju samo do određenog stepena - do granice koju ćete tolerisati, do granice koju dopuštate, do granice koja neće potaknuti vašu ljubomoru.
Smeh gotovo da je nestao. Ako ste bedni niko neće misliti da ste ludi, ali ako ste radosni i ako plešete od sreće svi će pomisliti: "Vidi ga - ludak" Ako vidimo nekoga ko je istinski radostan, odmah pomislimo da nešto sa njim nije u redu.

Pa koji je ovo tip društva? Ako je neko jadan, sve je u redu. On ne odskače iz mase jer je celo društvo manje - više slično njemu. Jadnik je punopravni član društva, on mu pripada u svakom smislu. Ali zato ako je neko radostan svi kao po komandi pomisle da je taj potpuno otkačio. Odjednom, takav čovek kao da ne pripada nama - i svi osećamo ljubomoru.

Zbog ljubomore, mi takvog čoveka osuđujemo. Pokušavamo na sve moguće načine da ga vratimo u pređašnje stanje. A mi to stanje nazivamo normalnim. Psihoanalitičari će pomoći, psihijatri će pomoći, svi će pomoći da se taj divni čovek opet vrati u normalnu bedu.

Društvo ne može da dopusti radost. Radost je najveća revolucija. Ponavljam: radost je najveća revolucija. Ako ljudi postanu srećni celo će društvo morati da se promeni, zbog toga što ovo društvo počiva na mizeriji.
Ako su ljudi srećni, vi ih ne možete voditi u rat - u Vijetnam, u Egipat, ili u Izrael. Ne, ne možete. Neko ko je srećan samo će se nasmejati vašoj ponudi i reći: "Rat? Pa to je glupost!"

Ako su ljudi radosni vi im ne možete nametnuti opsednutost novcem. Oni neće protraćiti cele svoje živote u sakupljanja novca. Njima će ta opsednutost izgledati budalasta - da čovek provede ceo svoj život u menjanju mrtvog novca, umreti u sakupljanju. A novac da bude dovoljno velik tek kad oni sami umru. Pa to je apsolutni idiotizam! Ali, taj se idiotizam uočava samo kada ste srećni.

Ovo društvo počiva na bedi. Beda je najveća investicija ovog društva.
I jednom kada shvatite da je sreća vaš izbor, tada će vam cela stvar ličiti na igru. Tada - ako želite da budete jadni, možete biti jadni. Ali, zapamtite, to je vaš izbor. I nemojte se žaliti. Niko osim vas nije odgovoran za vaše stanje. To je vaša drama. Ako želite to, ako želite neki jadan život, onda je to sada vaš izbor, vaša igra. Vi sve to igrate. Igrajte se što lepše!
Ali onda ne lutajte od savetodavca do savetodavca sa pitanjem: "Kako da ne budem jadan?" ili "Kako da budem srećan?" To je apsurdno.

Od ovog trenutka pokušajte, pokušajte da budete srećni. Ako pokušavate, ako ste već odlučili da pokušate, onda pokušajte svim svojim srcem. Budite srećni, i na samom vrhunce sreće videćete da je sa vama i ceo svet srećan.

Postoji jedna stara izreka: plači, i plakaćeš sam, smej se i ceo svet smejaće se s tobom. Ali, to zavisi od vas - ako možete stvoriti posledicu. A ja vam kažem, vi je možete stvoriti. To je najjednostavnija moguća stvar. Izgleda veoma teško samo zato što još niste pokušali - pa pokušajte!

Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka




Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyČet Apr 16, 2009 5:21 pm

Srecu treba pronalaziti u malim stvarima.
Ja sam jako sretna kad mi neko kupi lizalo.
Jako sam sretna kad me neko iskreno zagrli.
Jako sam sretna kad me neko probudi samo da mi kaze da me voli.
Jednostavno nikad necemo biti sretni ako srecu budemo trazili u velikim i materijalnim stvarima.
Ne trazi nemoguce ako hoces da budes sretan.
Srecu ne mozemo opisati.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka




Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyČet Apr 16, 2009 5:22 pm

sreca je

*smejati se iz srca
*zaljubiti se
*smejati se bez razloga
*cuti kako neko govori nesto lepo o tebi
*provesti vreme sa osobama koje volis
*trcati po kisi
*dugi razgovori sa prijateljima
*kada ti neko kaze da te voli
*kada znas daa te neko nikada nece ostaviti

itd...
"nije sreca para puna vreca"
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka




Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyČet Apr 16, 2009 5:27 pm

[b]ima jedna pametna recenica koju negdje procitah davno.. sretan si kad shvatis da ne moras biti sretan.. tako nekako ide. i ja se slazem. mislim kad covjek shvati da uopste nije bitno da li ce postici sve sto je mislio da bi ga ucinilo sretnim (a nikada to nece postici jer se svakim uspjehom stvara jos jedna zelja), i kad se opusti, jednostavno pusti da mu se dogadja sta god treba da se dogodi, pa bude sta bude, tako rasterecen moze jedino biti sretan. to je samo moja teorija, ali mislim da ima smisla.[/b
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka




Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyČet Apr 16, 2009 5:28 pm

sreca je sto smo zivi i zdravi ponekad je sreca i kad nemamo srece u ljubavi jer neke osobe nikad nisu ni osetile sta je ljubav, a mi se zalimo sto smo debeli, kakva nam je kosa a ne gledamo druge osobe na primer mentalno zaostale, oni jadni ne znaju nista..sta ce oni u zivotu, a mi koji mozemo sve da radimo mi se samo zalimo...
sreca nije samo ono da kazes ja sam srecan, to nisu samo pare, postoje ljudi koji imaju sve sto pozele, sve sto mogu da kupe, al su prazni...nemaju zdravlje, ljubav..
trebamo da budemo srecni sto smo ovakvi rodjeni ;)
Nazad na vrh Ići dole
veccana44




Datum upisa : 07.12.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPon Apr 20, 2009 11:21 am

Da bi bili sretni Antonije De Melo fino kaze....Oslobodite se svih iluzija budite svesni i pocnite da zivite....Znaci treba pronaci put oslobodjenja,ali sve je individualno svi smo razliciti svi razlicito tretiramo tu malu rijec sreca a toliko veliku i nama nepoznatu mozda a da nismo toga svesni..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPon Apr 20, 2009 1:05 pm

veccana44 ::
Oslobodite se svih iluzija budite svesni i pocnite da zivite....

Iluzije su često vrlo lekovite i to baš u trenutku odsustva ili ne prepoznavanja sreće u nekoj stvari.

Čovek koji nije svestan svoje sreće, zapravo i nije srećan. Potpuno je nevažno kako ga drugi posmatraju i kako misle da bi bili srećni da su na mestu "nesrećnog".

Sreća nije konstantna jer niko ne može reći da je srećan u svom životu, ali može reći da je zadovoljan ili ne i to je opet stvar vremena u kome se nešto dešava.

Jedna sreća dodje, zadrži se, prodje, a onda nova i tako idemo kroz život spremni za sve osećaje.
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

veccana44


Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 07.12.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2009 3:06 pm

Ponekad se nalazimo i u zabludi da smo srecni..hehehe

Ima jedna budisticka legenda...Zenka orla je polozila jaje medju kokoske,i to jaje se ispili,rastao orao medju kokoske cijeli zivot,ponasao se kao one.I negdje pred smrt gleda orla u visine kako leti.Kaze on u sebi.E sto nisam bio orao pa da letim tako visoko....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2009 7:44 pm

veccana44 ::
Ponekad se nalazimo i u zabludi da smo srecni..hehehe

Potpuno je nebitno što je čovek bio srećan a u zabludi. Bio je srećan, to je fakat.

Žuber lepo piše "Zabluda nas uznemiri, a istina smiri". Nakon toga, pitanje je - kako će ko i kada će da se "smiri".
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 48
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2009 8:24 pm

eeee, upravo sam najsrecnija(i besnaaaaa) sto sam pronasla dete.Lepo se zaigralo, otislo kod druga kuci, a ti majka pronadji ga medju tridesetak kuca SREĆA-šta je to  ? - Page 2 902410
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2009 8:35 pm

Silvy ::
eeee, upravo sam najsrecnija(i besnaaaaa) sto sam pronasla dete.Lepo se zaigralo, otislo kod druga kuci, a ti majka pronadji ga medju tridesetak kuca SREĆA-šta je to  ? - Page 2 902410

pravilo br 1:ne ideš nigde dok se ne javiš
pravilo br 2: ako ideš kod druga, prvo se čujem sa njegovim roditeljima
pravilo br 3: NIKAD_ali NIKAD ne ideš nigde da ne znam gde si


Ova pravila kod mene važe do danas ....samo, što su veći, nije baš sigurno da su tamo gde kažu.

Ako treba i SREĆA-šta je to  ? - Page 2 902410.....dok ne shvati .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 48
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2009 8:43 pm

ma uvek pita, i za najmanju sitnicu i uvek se igrali na ulici ispred kuce
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Sep 22, 2009 1:14 am

1 – Ciljana sreća Onaj koji postiže cilj – Budući da
su moderni ciljevi simbolični, nije važno koliko su oni visoki, sve
dok je riječ o ciljevima koje smatramo važnima. Svatko bi sebi
trebao postaviti realno ostvarive ciljeve i primjerene našim
sposobnostima. Postavimo li sebi prevelike ciljeve u odnosu na
talente stalno ćemo biti nesretni jer ih nismo u mogućnosti
ostvariti.

2 – Kompetitivna srećaPobjednik – Ova vrsta sreće
izazvana je s postizanjem pobjede. Povezana je s prvom kategorijom,
ciljanom srećom, ali se razlikuje u tome što ciljana sreća ovisi o
postizanju osobnih ciljeva, a u slučaju kompetitivne sreće pobjeda
je uvijek na račun suparnika.



3 – Kooperativna srećaPomagač – Uz ukorijenjeni
nagon za pobjedom, od pračovjeka smo naslijedili i urođeni nagon da
pomažemo drugima. Takvo stanje sreće karakteristično je za
dobročiniteljska djela.

4 – Genetska srećaSrodnik – Nagon za reprodukcijom
samoga sebe toliko je snažan biološki imperativ da uspjeh na tom
području donosi trenutke velike sreće. Svaka faza tog procesa od
zaljubljivanja, preko vezivanja, rađanja do uspješnog odgoja djeteta
stvara valove sreće. Ovo je jedan od najintenzivnijih oblika sreće
koju ljudi mogu osjetiti. Ljubav prema partneru ili djetetu nadilazi
bilo kakav drugi oblik sreće.

5 – Senzualna srećaHedonist – Kada ljude pitamo
koji su im trenutci u životu bili sretni, najčešće se spominje
užitak u ukusnom obroku ili neki drugi tjelesni užitak.

6 – Misaona sreća Intelektualac – Ljudski mozak se
tijekom evolucije toliko povećao da je sada na razini da može
stvoriti osjećaj sreće jednostavni misaonim igrama sa samim sobom.
Te igre mogu biti najjednostavnije kartaške ili kompjutorske igrice,
križaljke, šah, do velikih znanstvenih istraživanja.

7 – Ritmična srećaPlesač - Ovo je posebno
intenzivna vrsta sreće povezana s intenzivno ritmičnim aktivnostima.
Doživljava se kroz ples, pjevanje, sviranje, aerobik… Gdje god
ljudska aktivnost uključuje „udarac“ odnosno ritam, postoji
mogućnost da nas on ponese. Dijeliti taj osjećaj s drugima pojačava
to iskustvo. Današnja glazba se pojednostavila do te mjere npr. rave,
techno ili jednostavna glazba narodnih pjesama, da je od nje ostao
samo zaglušujući ritam. Takva glazba ne zahtjeva nikakvu misaonu
aktivnost, tada ljudi odbacuju bilo kakvu intelektualnu kontrolu i
prepuštaju se ritmu se ritmu, što vodi do intenzivnih trenutaka
sreće.

8 – Opasna sreća Odvažno ponašanje – Namjerno i
dobrovoljno biranje rizičnih situacija izvor je sreće pojedincima
kojima običan život ne pruža dovoljno intenzivnih trenutaka sreće.
Dva najpopularnija oblika takvog ponašanja su kockanje i ekstremni
sportovi. Kockanje vodi u opasnost bankovni račun, a ekstremni
sportovi tijelo.



9 – Sreća u spokojuMeditant – Cilj je pronaći
unutarnji mir. Međutim, sreću u trenutcima meditacije samo rijetki
ljudi mogu pronaći jer je to za većinu ljudi suviše pasivno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Sep 22, 2009 1:22 am

Poput starog kopača zlata, moraš se pomiriti s tim, da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati
nekoliko sićušnih zrnaca zlata...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Sep 22, 2009 1:23 am

Sreća nije stvar srećne zvijezde ili materijalnog imetka. To je mentalni stav. On izvire iz poštovanja onoga što imamo umjesto da patimo zbog onoga što nemamo. To je tako prosto – a istovremeno tako teško ljudskom razumu da pojmi
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan


Datum upisa : 23.10.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Sep 22, 2009 1:29 am

SRECA JE ONO STO NOSIMO U SEBI, A DA TOGA NISMO SVJESNI...[i]
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyNed Okt 04, 2009 7:10 pm

Sreća je danas obasjala moje lice kroz svaku poru ušla u cijelo moje biće
Sreća
je iskra što vodi nas u tami. Sreća je plamen što grije nas kad smo
sami. Sreća je tren što oči nam iskri. Sreća je lahor što misli nam
bistri .
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyNed Okt 04, 2009 7:12 pm

Misao koju ja jako volim i sa kojom se slazem.

Srećan je covek, bio kralj ili seljak, onaj koji nadje srecu u svom domu... To zaista jeste najveca sreca. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyNed Okt 04, 2009 7:15 pm

To je nešto što neki imaju......a neki drugi jednostavno ne-ma šta radili i kako god dobri ljudi bili.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Okt 10, 2009 1:53 pm

....sreca je onaj osjecaj kad se probudis nasmijan, ispunjen, jer te ceka divan dan......



...sreca je kad znas da neko u tom momentu misli na tebe....



...sreca je ono sto ti tako lako sruse i uzmu....



...sreca je kad shvatis sta zelis...



...sreca je kad dobijes i stvoris sansu za novi pocetak...



...sreca je kad uradis nesto za sebe i budes ponosan na to a vec si mislio da su ti sve tvoje uzeli...



...sreca je tako malo, a tako mnogo...



...sreca je kad ne das da te nesreca obuzme...
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Okt 10, 2009 1:54 pm

Sreca je imati dva sina,predivnu porodicu,i predobrog muza... to je za mene pojam srece..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Okt 10, 2009 2:14 pm

Za mene je sreca kada mi je porodica ziva,zdrava,kada se svi porodicno,familijarno okupimo,posecujemo,pomazemo....da su svi oko mene srecni i zadovoljni...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 4:35 pm

Što ne boli –to nije život,što ne prolazi –to nije sreća.


Andric
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 4:40 pm

Sreca je samo imati zdravlje...sve ostalo je lutrija...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 4:57 pm

montoya ::
Sreca je samo imati zdravlje...sve ostalo je lutrija...

Pod uslovom da imaš za tiket.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 4:58 pm

eeeee za taj "tiket" treba ti i "pedigre"..... [You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 4:59 pm

A pedigre nije lutrija.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Okt 23, 2009 5:00 pm

naravno da nije..osim ako nisi zamenjena u porodilishtu:) [You must be registered and logged in to see this image.]










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPon Nov 30, 2009 12:30 pm

Sreća je subjektivan osecaj . Neko je srećan sa malo, a nekome ni mnogo nije dovoljno da oseca sreću.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySre Mar 24, 2010 2:31 pm

.. pih.. znala sam da je negde nacinjena.. greska.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Jul 03, 2010 4:28 pm

Ima tolijko o sreci.meni se ovo jako svidja ..ovako nesto...

Ako ne ocajavamo zbog toga sto necemo da budemo to sto jesmo,ako ne bezimo sami od sebe,ako smo to sto jesmo sada,mi cemo biti prisutni u sadasnjem vremenu,u trenutku,u tom sada,u stvarnosti koja je tu.Ne u proslosti,koja postoji u secanju, ne u buducnosti,koju zamisljamo, vec u trenutku koji je sada ovde,koji je stvaran...
Nazad na vrh Ići dole
zvezdaa
Severnjača
zvezdaa


Location : sever
Humor : moje drugo ja
Datum upisa : 19.06.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Jun 21, 2011 9:12 pm

Evo jednog načina da duplirate svoju sreću: usrećite i nekog drugog! Pravi odnos sa drugima, kao i to kada im pomognemo, samo će nas još više usrećiti.

To je samo jedan primer .. :proleće :
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Jun 21, 2011 10:24 pm

Velika sreća je imati zdravlje...tek kad se suočiš sa smrću i preživiš, shvatiš da je zaista veliki deo sreće biti zdrav, zbog sebe i onih koji te vole...

I...da dodam...često nam je sreća na dohvat ruke, ali mi je nismo svesni i prosto nam izmiče...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 10:37 pm

U bekstvu smo...Verujemo da je sreca stvar geografije,ili klase,boje koze,ili pak da svoje trikove skriva pod gomilom novca i mami nas...Tezimo da negde odemo...Sve vreme dok bezimo ne napusta nas osecanje melanholije koje se krije kao kamicak u nasim omiljenim udobnim patikama ili kao veliki trn uskracenosti emocionalnog priznanja koji nam je usao pod kozu...
Dusevna patnja je uvek tu da nas upozori da bezimo od samih sebe...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 10:40 pm

Nut ::
U bekstvu smo...Verujemo da je sreca stvar geografije,ili klase,boje koze,ili pak da svoje trikove skriva pod gomilom novca i mami nas...Tezimo da negde odemo...Sve vreme dok bezimo ne napusta nas osecanje melanholije koje se krije kao kamicak u nasim omiljenim udobnim patikama ili kao veliki trn uskracenosti emocionalnog priznanja koji nam je usao pod kozu...
Dusevna patnja je uvek tu da nas upozori da bezimo od samih sebe...

I love you Nut, to vec znas:) Hajde dodji na vacation kod nas, ovo je ozbiljan poziv...ima da knjigu napises poslije 10 dana, hahahahaha
Nema ni geografije, ni klase, ni iceg sem one proste, sirove, jednostavne srece:)
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 10:50 pm

Nut ::
..
Dusevna patnja je uvek tu da nas upozori da bezimo od samih sebe...

toje najteza stvar kod covjeka , borba sa samim sobom...borba u kojoj gubimo...

onda bjezimo od sebe ,jer se bojimo sa sobom suociti...gadna stvar... migg
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 10:51 pm

Sreca i nesreca su jedno te isto, mada se menjaju u zivotu.Konstanta je, 50%-50% je ima u cijelom zivotu. Sreca pripada zivotu, htjeli i li ne htjeli je imati. Jedno i drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 10:59 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
U bekstvu smo...Verujemo da je sreca stvar geografije,ili klase,boje koze,ili pak da svoje trikove skriva pod gomilom novca i mami nas...Tezimo da negde odemo...Sve vreme dok bezimo ne napusta nas osecanje melanholije koje se krije kao kamicak u nasim omiljenim udobnim patikama ili kao veliki trn uskracenosti emocionalnog priznanja koji nam je usao pod kozu...
Dusevna patnja je uvek tu da nas upozori da bezimo od samih sebe...

I love you Nut, to vec znas:) Hajde dodji na vacation kod nas, ovo je ozbiljan poziv...ima da knjigu napises poslije 10 dana, hahahahaha
Nema ni geografije, ni klase, ni iceg sem one proste, sirove, jednostavne srece:)
..

A,gde je dusevna patnja..??? migg A,ja o njoj ,jer svaka romanticna strast (a..ona je vazna...)je protkana dusevnom patnjom,ali i osecanjem krivice...Dusevna patnja potice od onoga sto se naziva ''usamljenoscu ljubavnika'',koji u svoj sadasnji trenutak unosi prosle ceznje ,koje taj trenutak cine sadrzajnijim ....ali su izgledi za njihovo zadovoljenje mali...
Nego..ima nesto..vazno... ..meni ,..dusevna patnja u muzici,umetnosti,knjizevnosti ,deluje kao snazno ,veoma cenjeno svojstvo koje uzdize nivo ljudskosti...one koje pojedini od nas poseduju...divan osecaj..raskosan put poplocan cvetnom stazom...To je prava sreca...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:02 pm

Pa da nije bilo dusevne patnje, ne bi bilo ni ovakve srece, zar ne?! Znas kako se kaze, ko nije osjetio na svojoj kozi, ne zna ni da prepozna, a ni da cijeni:)
Ali dodje dan kad patnja ustupi mjesto sreci:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:05 pm

AstrinaKomsinica ::
Pa da nije bilo dusevne patnje, ne bi bilo ni ovakve srece, zar ne?! Znas kako se kaze, ko nije osjetio na svojoj kozi, ne zna ni da prepozna, a ni da cijeni:)
Ali dodje dan kad patnja ustupi mjesto sreci:)

lol! Bolje covjek se nemoze istaknuti.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:20 pm

AstrinaKomsinica ::
Pa da nije bilo dusevne patnje, ne bi bilo ni ovakve srece, zar ne?! Znas kako se kaze, ko nije osjetio na svojoj kozi, ne zna ni da prepozna, a ni da cijeni:)
Ali dodje dan kad patnja ustupi mjesto sreci:)
..

Ah,draga moja,postoje ljudi koji ne mogu bez patnje..nikako. (ona je pokretac strahovite energije...)......i ona je stalan pratilac njihove srece...(mislim da bi ti ovo mogla razumeti,kako treba...)
Srecna si ..u ljubavi..ali uvek trazis inspiraciju u patnji jer te to obogacuje,dovodi do ''emocionalne ivice'' u susretima sa sopstvenim selfom.....ponekad u takvim stanjima dusa ''bude na kolenima''...to nece umanjiti tvoju srecu..naprotiv.. produbiti ce je i uciniti snaznijom i carobnijom...a ti ces s e osecati kao da si stigla na ''Mont everest''...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:23 pm

To su pravila svemira, noc i dan, sreca i nesreca, itd.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:24 pm

Pa to razumijem, mada ne bih rekla "uvijek trazi inspiracuju u patnji"....Dugo mi je godina trebalo da prihvatim i mir kao odredjenu inspiraciju. Ipak, slazem se u ovome s tobom, onaj divni osjecaj "on the edge", energija jeste jaka, nekad prejaka:) Ali, vrijedna svaki peni! leptir
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:36 pm

AstrinaKomsinica ::
Pa to razumijem, mada ne bih rekla "uvijek trazi inspiracuju u patnji"....Dugo mi je godina trebalo da prihvatim i mir kao odredjenu inspiraciju. Ipak, slazem se u ovome s tobom, onaj divni osjecaj "on the edge", energija jeste jaka, nekad prejaka:) Ali, vrijedna svaki peni! leptir
.

Patnja kao slatka,tajanstvena i preko potrebna ...inspiracija da bi se doslo do dubljih slojeva psihe ...koliko god da smo ''srecni''...zelimo da se stvari razvijaju.....a,nije patnja -''losa kategorija''..ona kao i sve ima i svoju dobru...ja bih rekla cak i jako dobru stranu...Kod nekih, ona je u stalnoj prisutnosti i deluje uvek kada joj se za to, ukaze prilika..ali to neciju srecu nece umanjiti..sta vise, produbice stvari...''Takvu srecu''..mozemo ponekad ''spakovati'' u kutijicu ispunjenih zelja za sva vremena...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:44 pm

Nut ::

Patnja kao slatka,tajanstvena i preko potrebna ...inspiracija da bi se doslo do dubljih slojeva psihe ...koliko god da smo ''srecni''...zelimo da se stvari razvijaju.....a,nije patnja -''losa kategorija''..ona kao i sve ima i svoju dobru...ja bih rekla cak i jako dobru stranu...

kratko i jasno ,patnja te procisti i produbi... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptySub Avg 13, 2011 11:52 pm

Sreca- Desanka Maksimovic





Ne merim više vreme na sate,
ni po sunčevom vrelom hodu;
dan mi je kad njegove se oči vrate,
a noć kad ponovo od mene odu.


Ne merim sreću smehom, ni time
da li je čežnja moja od njegove jača;
sreća je meni kad bolno ćutim s njime,
i kad nam srca biju ritmom plača.


Nije mi žao što če života vode
odneti i kaplju moga življenja;
sad neka mladost i sve neka ode;
on je stao kraj mene pun divljenja.


.............................................










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyNed Avg 14, 2011 12:19 am

'Nekoc sam napisala...


'Ne pokusavajmo da izbegnemo neizbezno i da dostignemo nedostizno''.Iza ovih reci,krije se zivotna mudrost.Nikad nam zivot nece dati manje nego sto nam je potrebno.Ako mislimo da se sa njim mozemo cenkati,sigurno cemo biti nesrecni.Zivot ima svoju jednostavnu mudrost,koja se ogleda u tome da ga je nemoguce prevariti.U zelji da nadmudrimo zivot,sami sebe obmanjujemo...on zna za nasu najvazniju tajnu.....

Aj'malo da pojasnim....

Kako to lako mozemo utvrditi...recimo na primeru ''smrti''...Svi znamo da cemo umreti...(Kao sto je poznato,tu nema izuzetka... ..)A,otprilike svi smo u vlasti straha od smrti..vecina nas se plasi umiranja -a to je nekako pokusaj da se izbegne neizbezno..
Naravno trud oko toga je uzaludan,i nikako smrt ne mozemo izbeci...ali mi smo uporni i zato psihicki stradamo...

Vecito smisljamo opasnosti,koje mogu da nam se dogode,bojimo se izmisljenih pretnji i svu snagu upiremo u njihovo izbegavanje....

Ima smisla, da se saglasimo sa tim da smo svi smrtni,da ce ona doci u svoje vreme i da tu ne moze nista da se uradi...

To bi bilo ono neizbezno....

A.. nedostizno...

Bojimo se i onoga sto nas ne ugrozava ,ali i zudimo za onim sto nas ne privlaci.Pri svojoj tezji da dostignemo nedostizno,ispoljavamo neke,zacudujuce lose osobine...

Mastamo da se u nas zaljube oni koji uopste ne mare za nas.Nasa deca racunaju da cemo i kao roditelji uvek razumeti(kao da mi nemamo svoje misljenje!)A,mi Roditelji se nadamo da ce deca uvek biti uz nas i to uz puno ljubavi i brige(kao da nasa deca nemaju svoj zivot)Svi sebi crtamo svoju srecu...

Istovremeno potpuno ignorisemo ono sto je moguce i dostizno...Posledica svega je, da se osecamo prevareno i ronimo gorke suze!Da bismo problem resili,potrebno je da sebi detaljno i uverljivo nacrtamo ono ''sto... zelimo''..Crtezi su toliko ''sareni'',da shvatamo u kojoj smo zabludi bili...Zbog toga ,ulazimo u fazu ocaja ,buduci da s shvatamo da smo dugo tezili nedostiznom...

Ako se trgnemo,i sada pogledamo okolo,videcemo da se zivot nije ni slucajno zavrsio,da ide svojim tokom kao sto je i isao...pocecemo da otkrivamo sta je sta i shvatiti da u zivotu postoje realne stvari koje ce nas radovati..i ne postoji''mala sreca''..Sreca je uvek sreca ,a srecan covek ne razmislja da li je ona mala ili velika!Kada smo srecni...vise od toga nam ne treba ...Tada je svaka sreca ogromna ,pa i ona koja izgleda majusna...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Avg 16, 2011 12:54 am

biti zdrav

Dok god imamo zdravlje,mozemo traziti srecu,a kad ga izgubimo,onda jedino zelimo da smo zdravi.
k
Kako su neke zelje i nadanja smijesni u poredjenju na neke stavri koje su stvarna sreca...imati komad kruha,kap ciste vode,lezaj i krov nad glavom,majku koja nema sidu,kad shvatimo stvarnu srecu,onda cemo i znati prepoznati onu koju mi imamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Avg 16, 2011 10:05 pm

Nut ::
'Nekoc sam napisala...


'Ne pokusavajmo da izbegnemo neizbezno i da dostignemo nedostizno''.Iza ovih reci,krije se zivotna mudrost.Nikad nam zivot nece dati manje nego sto nam je potrebno.Ako mislimo da se sa njim mozemo cenkati,sigurno cemo biti nesrecni.Zivot ima svoju jednostavnu mudrost,koja se ogleda u tome da ga je nemoguce prevariti.U zelji da nadmudrimo zivot,sami sebe obmanjujemo...on zna za nasu najvazniju tajnu.....


Ni manje, ni vise...dovoljno:) leptir
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Avg 16, 2011 11:10 pm

Nikad nam zivot nece dati manje nego sto nam je potrebno.

Zivot izgleda zaboravio na,recimo Somaliju,pa im nije dao bas nista,a valjda im je to dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Mar 30, 2012 11:10 pm

Recept za sreću u obitelji:

Sastojci:
4 žlice ljubavi;
2 šalice finoće;
3 žlice podnošljivosti;
1 žlicu simpatije;
3 žlice nade;
8 žlica dobrote.

Način pripreme:
Puno
vjere. I smijeha prema ukusu. Sve dobro izmiješati i obilno
nadolijevati dobrotom. Zatim peći na laganoj vatri u velikodušnom srcu,
koje je spremno na neprestano opraštanje.
Servira se toplo, ne smije
se ohladiti, i to malo po malo, trenutak po trenutak, dan po dan, u
svim prilikama i okolnostima. Servirati svim uzvanicima: mužu, ženi,
djeci (velikoj i maloj), djedovima, bakama, susjedima, prijateljima,
rodbini i svima koji naiđu.

Vjerujte ovom receptu! Nepogrješiv je i uvijek zadržava izvanredan okus i pospješuje apetit.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPet Mar 30, 2012 11:11 pm

Da vas netko danas zaustavi na ulici i upita što bi vas učinilo
sretnijim, što biste odgovorili? Više novca, više slobodnog vremena,
veća kuća, dobitak na lotu? Iako bi mnogi poželjeli upravo materijalnu
dobit, stručnjaci tvrde da nas to ne bi usrećilo.







[You must be registered and logged in to see this image.]
Sreća je način života


Psiholozi su nedavno otkrili
recept za sreću. Za veće zadovoljstvo u životu dovoljno je da svakog
dana zapišete bar dvije lijepe stvari koje ste doživjeli. Iako ova
teorija izgleda pomalo naivno, rezultati istraživanja pokazali su da je
istinita. Stručnjaci tvrde da je to dobar način da se fokusirate na
lijepe trenutke koji se, inače, brzo zaboravljaju.

Drugi recept
po savjetu psihologa je zapisivanje svojih najistaknutijih vrlina (na
primjer duhovitost, poticanje entuzijazma, radoznalost...) i svakodnevno
njihovo primjenjivanje. Na ovaj način ćete više ugađati sebi i raditi
stvari koje vas čine sretnijim.





[You must be registered and logged in to see this image.]
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.

Više se zbilja ne sjećam gdje sam pronašla ovu priču ali je na mene ostavila jak utisak, pa se nadam da će se i vama svidjeti..

"Dakle, ti bi želio da razgovaraš sa mnom?" reče Bog.

"Ako imaš vremena" rekoh.

Bog se nasmiješi."Moje je vrijeme vječnost" .

"Što si me htio pitati?"

"Što te najviše iznenađuje kod ljudi?"

Bog odgovori:

"Što im je djetinjstvo dosadno. Žure da odrastu, a potom bi željeli ponovo biti djeca.

Što troše zdravlje da bi stekli novac, pa potom troše novac da bi vratili zdravlje.

Što razmišljaju tjeskobno o budućnosti, zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti.

Što žive kao da nikada neće umrijeti, a onda umiru kao da nikada nisu živjeli."

Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tišini.

Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi životne pouke želio da tvoja djeca nauče?"

Osmjehujući se, Bog odgovori:

"Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voljeti.
Da nauče da nije najvrjednije ono što posjeduju, nego tko su u svom životu.

Da nauče kako se nije dobro uspoređivati s drugima ...

Da nauče kako nije bogat onaj čovjek koji najviše ima, nego onaj kojem najmanje treba.

Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povrijedi voljeno biće, a potom su potrebne godine da se izliječi.

Da nauče opraštati.... tako da sami opraštaju.

Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nježno vole, ali to ne znaju izreći niti pokazati.

Da nauče, da se novcem može kupiti sve. Osim sreće i ljubavi.

Da nauče da dvije osobe mogu promatrati istu stvar, a vidjeti je različito.

Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima ... a ipak ih voli.

Da nauče kako nije uvijek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi opraštati.

Ljudi će zaboraviti što si rekao. Ljudi će zaboraviti što si učinio.

Ali nikada neće zaboraviti kakva si osjećanja u njima pobudio."










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyNed Apr 01, 2012 4:30 am


PISMO OCA

Ako te niko ne voli, moja je radost voljeti te.
Ako plačeš, želim te utješiti.
Ako si slab, daću ti svoju snagu.
Ako te niko treba, ja te trebam.
Ako si beskoristan, ja ću ti posvetiti pažnju.
Ako si prazan, ispuniće te moja punoća.
Ako te je strah, ja ću te nositi na svojim leđima.
Ako želiš hodati, ići ću s tobom.
Ako [...]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyPon Apr 02, 2012 10:12 pm

Sreća ne dolazi kao gost. Ne kuca na vrata, ne javlja se i ne predstavlja se.
Sreća se osjeti i prepozna, srcem, dušom osjećajem.
Sreća se udiše nečijim dahom.
Sreća se pije sa nečijih usana.
Sreća se ogleda u nečijim očima.
Sreća se umiva suzama radosnicama.
Sreća se grije toplim dlanovima.
Sreća se srećom hrani.
Sreća od sreće raste.
Sreća sreću čuva
[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 03, 2012 5:18 am

..moja deca,moje unukice..moj dragi...to su moje sretje :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 EmptyUto Apr 03, 2012 4:52 pm

Pozitivan osjecaj sa pozitivnim i negativnim dogadjaima u zivotu koji nas sretnu i prate. :329340:



Negativan dogadjaj ili dozivljaj bi bio na primjer: Kad moj SEF padne i razbije glavu i kuka kao dijete smehsmeh E to je sreca!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   SREĆA-šta je to  ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SREĆA-šta je to ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: