DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nezeljena trudnoca BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nezeljena trudnoca BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nezeljena trudnoca

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyUto Jan 22, 2013 10:48 pm

Kakvo mišljenje imate po pitanju neželjene trudnoće: da li se ta veza treba krunisati brakom ili ne? Ako nema one prave ljubavi, da li treba ići u tu avanturu (brak) ili ne?
Dovoljno mi je ovo nezeljena,da bih donela odluku.Ako nema ljubavi,nezeljena trudnoca je jos veci teret za buduci brak.Vecito prebacivanje i prozivanje.Ne hvala.
Druga je tema sta sa tom trudnocom? Ne moraju se sva deca roditi u braku ne...?
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyUto Jan 22, 2013 10:53 pm

nestasna ::
[b][color=green]Kakvo mišljenje imate po pitanju neželjene trudnoće: da li se ta veza treba krunisati brakom ili ne? Ako nema one prave ljubavi, da li treba ići u tu avanturu (brak) ili ne?

Ne, trudnoca ne sme biti JEDINI razlog braka...Nema od tog posla nista...Nesrecni roditelji, samim tim i dete...Ali smatram da bez obzira na medjusobne odnose roditelja, dete trebaju prihvatiti oboje, a ako ljubavi nema, onda moze imati civizilizovanosti...
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyČet Apr 03, 2014 9:13 pm

Ne znam gde da napisem post, pa izvukoh ovu temu.
Naime procitah danas u novinama da je 13-o godisnja devojcica iz Zajecara u 7 mesecu trudnoce.
Otkrili su nastavnici. Zivi sa majkom.
Nece da prizna ko je otac deteta. Smestena je u hraniteljsku porodicu. Posle poridjaja ta porodica ce prihvatiti i nju i dete, do 16 godine,a onda socijalna sluzba brinuti do 18. Nakon napunjene 18 godine i ona i dete budu prepusteni sami sebi.
Kakva li buducnost ceka tu dete-majku i njeno dete ?
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyČet Apr 03, 2014 9:34 pm

Teska..to sigurno,sve ostalo zavisice od nje  ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyČet Apr 03, 2014 9:52 pm

dusicaa ::
Kakvo mišljenje imate po pitanju neželjene trudnoće: da li se ta veza treba krunisati brakom ili ne? Ako nema one prave ljubavi, da li treba ići u tu avanturu (brak) ili ne?
Dovoljno mi je ovo nezeljena,da bih donela odluku.Ako nema ljubavi,nezeljena trudnoca je jos veci teret za buduci brak.Vecito prebacivanje i prozivanje.Ne hvala.
Druga je tema sta sa tom trudnocom? Ne moraju se sva deca roditi u braku ne...?
Neželjena trudnoća je nekada značilo kamen oko vrata ,ili doživotnu robiju za nekog nesrećnika .
Danas naravno ,nije tako ,a nije obavezno ni "nezeljena" trudnoća van braka .
Dešava se i u braku ,kada  par ima veliku decu ,i izvesne godine ,pa malo "popusti" sa "merama" ..
Ako je nešto "neželjeno" onda treba preduzeti mere (znam da će ovo izazvati moguću raspravu o "abortusu kao ubistvu" ) ,no kao neko ko je "preživeo " dve (jednu van i jednu bračnu ) glasam za "rešavanje " .
Jer da nisam -možda bi se ukopao za ceo život sa osobama do kojih mi baš nije bilo previše stalo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyČet Apr 03, 2014 10:00 pm

dusicaa ::
Kakvo mišljenje imate po pitanju neželjene trudnoće: da li se ta veza treba krunisati brakom ili ne? Ako nema one prave ljubavi, da li treba ići u tu avanturu (brak) ili ne?
Dovoljno mi je ovo nezeljena,da bih donela odluku.Ako nema ljubavi,nezeljena trudnoca je jos veci teret za buduci brak.Vecito prebacivanje i prozivanje.Ne hvala.
Druga je tema sta sa tom trudnocom? Ne moraju se sva deca roditi u braku ne...?

Ako ne želiš trudnoću onda postoje samo dve opcije: nemoj se ne boj se (savet mog profesora Marksizma) ili korištenje neke od sigurnijih mera zaštite (pilula ili kondom). Metod "pa neće baš mene zakačiti" je pouzdan kao i ajkula koja tvrdi da je vegetarijanac.

Brak u tom slučaju? Lično nikad ne bih ali svako je kovač svoje sreće pa ko se odluči/padne na foru "uhvati frajera na bebu" sam je birao. Druge dve opcije koje u principu sama žena odlučuje su abortus ili samohrana majka. Opet svako po savesti svojoj odlučuje šta će.

Naravno pravim razliku između neželjene i neplanirane trudnoće. Kod ove druge je par obično u vezi i planira zajedničku budućnost pa ih trudnoća samo malo ubrza.

Što se tiče ove devojčice iz Zaječara čitala sam vest i ježila se. Nama bi pod hitno trebalo ukidanje i veronauke i građanskog i uvođenje ZDRAVSTVRNOG vaspitanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca EmptyČet Apr 03, 2014 10:09 pm

ZoxZoja ::


Što se tiče ove devojčice iz Zaječara čitala sam vest i ježila se. Nama bi pod hitno trebalo ukidanje i veronauke i građanskog i uvođenje ZDRAVSTVENOG vaspitanja.
Amen !
Neželjena ili neplanirana ,zovimo kako hoćemo,kad se desi da čoveku od 50 i kusur supruga saopšti da je trudna (a ni sama nije mlađana prvorotka ) pa imaju još 1-2  deteta na pola studija ,ili sina /ćerku koji su na pragu braka ....meni ne deluje kao pametna ideja ono -"beba ,superrrrr "
Pošto nismo besmrtni ,nisam siguran da je to baš  prava stvar -sve ima svoje vreme .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Nezeljena trudnoca Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezeljena trudnoca   Nezeljena trudnoca Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nezeljena trudnoca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TRUDNOCA I PORODJAJ

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: