DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Introventnost - slabost ili snaga ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Introventnost - slabost ili snaga ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Introventnost - slabost ili snaga ?

Ići dole 
+2
Tarja
Sikret
6 posters
AutorPoruka
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyČet Jan 31, 2013 11:29 am

Živimo u društvu koje glorifikuje otvorenost i društvenost.Ipak,mnogo je
introvertnih ljudi koji se teško uklapaju u društveno zadane okvire,ili
prosto "iskaču iz njih.
Introvertnost nije stidljivost,a ipak često je tako
kvalifikujemo.
Introvertni ljudi slabije reaguju na podražaje iz
okoline,a ipak to ne mora biti nužno njihova slabost.
Podsjetimo se samo na neka imena kojima je ova osobina zajednička: Spielberg,Orwell,Proust,Newton; Chopin,Gandhi..

Slabost ili snaga ?


P.S.
Da li je problem u tome što je celi sistem u kom živimo,radimo i
krećemo se,od škola i ustanova,radnih mesta i institucija,pa i
društvenih zbivanja zapravo kreiran za ekstrovertne..a kakav bi bio
svet bez recimo Van Goghovih suncokreta..
Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyČet Jan 31, 2013 11:34 am

Mislim da je introvertnost u granicama normale sasvim pozitivna osobina. Licno cu mnogo vise ceniti takvu osobu nego onu koja se po svaku cenu uklapa u neke drustvene okvire, iako sustinski to nije.
Problem introvertnosti je sto se ona pomalo kosi sa onim iskonskim da je covek socijalno bice, da mu trebaju ljudi, ali ipak...To je malo preterano u savremenom dobu, pa se previse potencira na te neke grupe i pripadnosti istim. A opet paradoks je da su ljudi nikad usamljeniji u svojoj istorji postojanja.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyNed Mar 15, 2015 1:53 pm

Za mene je pre izolovanost,jer one koje ja-znam- su nedodirljivo zakljucani.Dovoljni sami sebi u toj meri da me na neki nacin plase,a ujedno bude i besmislene ideje okloine zbog cega su takvi.Od najbezazlenijih do najgorih..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyNed Mar 15, 2015 1:59 pm

jako mi je ruzno isticanje i pojavljivanje svuda....sto bi rekli ,biti zacin u svakoj corbi,to je vec oboljenje...ali isto i susta suprotnost nije bas olicenje zdravlja,psihicki nesto ne stima s takvim osobama...jer mi jesmo drustvena bica....ulazenje u sebe vodi depresiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyNed Mar 15, 2015 5:30 pm

I slabost i snaga. Slabost jer se povlačiš pred navalentniji. A opet i snaga da odeš bez borbe. Jer ne vredi uvek ni biti borac. Neke bitke to ne zaslužuju.

Oni koji se hronično sklanjaju i povlače su već nešto drugo. Njima je verovatno potrebna pomoć. Da shvate zašto su se povukli u sebe i da steknu socijalne veštine koje nemaju ili koje su zaboravili.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? EmptyNed Mar 15, 2015 5:35 pm

Danas je odrambeni sistem biti introvertan -ko to može ,štitite tako sebe  od puno stresa  i nepotrebnog nerviranja .
No, suviše introvertnosti vodi i u samoizolaciju ,pa i ekscentričnost ,što takođe nije dobro.
Nije snaga ,a nije ni slabost ,nije loše imati kontrolisanu dozu i toga (ja sigurno nemam ,a nekada bih voleo )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Introventnost - slabost ili snaga ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Introventnost - slabost ili snaga ?   Introventnost - slabost ili snaga ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Introventnost - slabost ili snaga ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Snaga uma
» Snaga podsvesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: