DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Negativne misli zapisujte i bacite u smeće BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Negativne misli zapisujte i bacite u smeće BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Negativne misli zapisujte i bacite u smeće

Ići dole 
+7
Auror@
dusicaa
Danubius
Ladyintheblack
slatkicass
AstrinaKomsinica
Sikret
11 posters
AutorPoruka
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptyČet Jan 31, 2013 6:00 pm

Česte negativne misli opterećuju nas do te mere da kvare kvalitet života
i ugrožavaju psihičko i fizičko zdravlje, tvrde psiholozi.

Zbog toga je važno savladati mehanizam "čišćenja" negativnih misli iz
mozga, a jedan od delotvornih načina je zapisati ih na papir i baciti u
smeće, tvrde stručnjaci sa Univerziteta Ohio i Univerziteta u Madridu.


Iako zvuči smešno, taj mehanizam stvarno deluje, tvrde stručnjaci koji
su u studiji sproveli nekoliko zasebnih eksperimenata na studentima,
piše Huffington Post.

Nakon što su zapisali svoje negativne misli, deo ispitanika ih je
ponovo pročitao i razmišljao o njima, dok su ostali papirić sa zapisanim
mislima odmah bacili u smeće.


U upitniku koji su potom ispunjavali, volonteri koji su bacili papirić pokazali su mnogo pozitivnije stavove.

- Naravno, negativne misli neće potpuno nestati ako ih zapišete i
bacite papir, jer ih uvek možete ponovno stvoriti. Ipak, ovo privremeno
rešenje deluje, barem trenutno
- rekao je vođa studije, Ričard Peti.

On je dodao da ta tehnika ima katarzičan efekat, a može da se primenjuje i nekoliko puta na dan kako bi se rasteretili



Kako se vi rešavate svojih negativnih misli?
Da li imate neke posebne sisteme za skretanje pažnje sa onog što vas muči?
Ako vas obuzmu negativne misli, da li im se predate i to vas drži neko vreme ili vas brzo prođe?
Šta mislite, da li stvarno ima efekta pisati sve ono loše što osećamo na papir ?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptyČet Jan 31, 2013 10:43 pm

Sikret ::

Kako se vi rešavate svojih negativnih misli?

[/color]

Nemam ih:) jakog
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptyČet Jan 31, 2013 10:57 pm

Citat :
Šta mislite, da li stvarno ima efekta pisati sve ono loše što osećamo na papir ?

Moraću to da primenim, isprobam, kad me budu obuzele takve misli...
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 1:45 am

Pisanje negativnih misli, izbacivanje iz sebe negativne emocije - tugu, bes, depresivne momente, zaista je rešenje. Nekad uspe za kraće, nekad za duže vreme i uz više pokušaja. Konkretno, kad god sam se izgubila u sopstvenim mislima, uzimala sam papir i olovku i pisala... Mnogo je hartije, otišlo u smeće, nekad mi je izgledalo glupo, sve što sam napisala i čime sam se bavila prethodnog dana, a nekad mi se dopadalo kako sam složila reči i tako su nastale pesme, koje još uvek preživljavam, čitajući ih.

Ruski psiholog, V. Ljermontov, predlaže još jednu tehniku da se odagnaju "crne misli". On naime, tvrdi, da se tim negativnim mislima, trebamo obratiti i to sledećim pitanjima:

1. Ko si ti?
2. Šta hoćeš od mene?
3. Ko te je poslao?

Na ovaj način, negativne misli se tretiraju kao nešto što nam je poslato, što nije deo nas samih. Pitanja trebamo imati na umu, kad god ne možemo pronaći rešenje za neki problem, kada nam je potrebno vreme ili snaga, da izdržimo situaciju u kojoj se nalazimo, pa nas savladaju loše misli, koje donose depresivno stanje, a uz to nas često i blokiraju, da pronadjemo izlaz iz situacije.
Umesto da se prepustimo očajanju, možemo još postaviti i ova, dodatna pitanja:

1. Kome je potrebna moja bol?
2. Kome je potreban moj strah?
3. Ko se hrani mojom teskobom, strahom i osećajem beznadja?

Psiholog, dalje navodi, da se ne moramo upinjati da pronadjemo odgovore, već da samo postavljanje tih pitanja, pomaže da se osećamo bolje i da osećamo olakšanje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 2:21 am

neko pise....neko crta i baci u smece
Desilo mi se da crtam ...negativnost...izbacujem iz sebe.....saram divlje,udaram....ne povlacim crte nego ih bacam....dovedem se do suza....do bijesa...ali tako izbacim sve sto me pritisce i ,vjerujte,desi se olaksanje....postigne se zadovoljstvo.Sve treba izbaciti iz sebe na nacin koji vam najbolje odgovara...ja crtam,a vi...izaberite,ali ucinite to.
Ne radi se samo o negativnim mislima...tu je i strah i stid i nemoc....to treba otjerati od sebe...pokusajte,uzivite se i bicete iznanadjeni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Ladyintheblack
Maskota Foruma
Ladyintheblack


Godina : 31
Location : Gdje ljubav putuje....
Humor : Uvek raspolozena :)
Datum upisa : 05.05.2014

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 11:25 am

Ja ih izbacujem placem...Kad mi se nakupi bas zatvorim se u kupatilo i isplacem...
I posle toga se ismijem sama sebi,zasto se sve nerviram dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 11:56 am

Kada bih ja "zapisivao" i bacao u smeće,pored svih problema imao bih i kućnu "ekološku katastrofu" smehsmeh 
U suštini ,u redu su sve tehnike koje pomažu da se neki problem reši ili popravi raspoloženje ,i možda imamo bolju sliku ,ako nam je to pred nosom ,tj "crno na belo" na papiru .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 11:59 am

Ah da dodam....kad me okupe crne misli,pomislim da ima i gore....bolest,glad,zedj,ratovi u svijetu...i shvatim da meni i nije tako lose.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 12:22 pm

Astra ::
Ah da dodam....kad me okupe crne misli,pomislim da ima i gore....bolest,glad,zedj,ratovi u svijetu...i shvatim da meni i nije tako lose.
Ne zapisujem, ne crtam ne skrabam, ne vristim ne kukam, upravo radim ovo sto Astra napisa.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 1:36 pm

Ne zapisujem ja ništa..
Samo da je zdravlja.Tu me malo brecne,kad vidim koliko ih nema iz moje generacije i mlađih.
Nekad se isplačem zbog *sitnica*.
Suze su OK.

Više me brinu ovi oko mene.Sve više je ljudi koji negativno razmišljaju.Za njih bi trebalo otvoriti besplatno savetovalište.
*Kako odagnati negativne misli*.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 4:38 pm

Aj kad vi kažete da to pomaže verovaću vam. Ali ako moje negativne misli sadrže egzistencijalni strah nikakvo pisanje i bacanje papira neće popraviti ono što jeste. Gas je poskupeo a njavljuje se još jedno i to veće poskupljenje za januar, ugalj je poskupeo za 50% skoro a ja sam i dalje bez posle i primanja. I onda mi neko kaže da će moja briga kako ćemo se grejati nadolazeće zime biti rukom odnesena simboličkim bacanjem parčeta papira u kantu za smeće. Da citiram Konu: Sve je to jedan veliki shit.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 8:32 pm

Ko je pažljivo čitao, mogao je videti, da se ne nudi rešenje problema, koji je eventualno uzrok negativnim mislima, samo se pomaže da se oslobodimo onoga što čak može biti loše po celokupno zdravlje. Razgraničenjem briga i problema, na one koje možemo rešiti i na one, pred kojima smo nemoćni, već smo pošli ka razrešenju. Izbacivanjem negativnih emocija, lakše dolazimo i do pravih rešenja. Panika, što je poskupeo ugalj, neće zagrejati, ali ako se mirne glave razmisli, možda se nadje rešenje. 
Svaki put, kod takvih, realnih problema, uspevala sam da pronadjem rešenje - pišući. Na primer, konkretno - jedne zime nismo imali nikako grejanja (centralno grejanje i inače, nije uvek u pravo vreme, niti zagreva uvek dovoljno). Konkretno - šta ja tu mogu da uradim? Pišem - čuvanje toplote, izolacija.. Pokrivanje - trebaju nam jorgani i još ćebadi... Leganje u krevet, pre nego što sasvim nestane grejanje... Dalje, krenem novčano - za izolaciju, mogu li se upustiti u neke spoljne izolacije? - Ne, jer je u pitanju zgrada, za takve troškove, tad nisam imala novca. Šta imam? Imam staru ćebad, peškire i krpare, imam lepljive trake, nekog stiropora na tavanu... I tako redom... Kad stavim sve na papir, odmah osećam olakšanje, jer sam razgraničila, šta mogu, a šta ne, pa sutradan mogu krenuti sa poslom koji sam isplanirala. 
Jedan drugi period - nismo imali nikakva primanja... Kako dobiti novac, od nečega što imamo u kući? Imam konac, imam krpice, imam mnogo, na izgled nepotrebnih stvari... Samo razmišljanje, postane konfuzno, mozak se grčevito hvata pitanja ŠTA? KAKO? Stavljeno na papir, kao da mi se samo složilo. Rezultat - napravila sam oko 100 kutijica za nakit, od plastičnih kutija od Pavlovićeve kreme. Na bicikl, pa po prodavnicama, trafikama i pijacama - "legle" su nam pare, od kojih smo preživeli. Još sam posle imala narudžbine... 
Psiholozi tvrde, da treba pisati i kod nekih važnih odluka u životu - u smislu, da li treba nešto učiniti, ili ne, tako što se podeli hartija na 2 dela, na jednu stranu pišemo razloge, zašto bismo to trebali učiniti, sve pozitivne posledice, a na drugu stranu, sve ono, zbog čega ne bismo to smeli učiniti i negativne posledice. Kada sve imamo na papiru, tačno možemo videti, čega ima više, šta je "prevagnulo".
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 9:57 pm

Ono što sam počela da zapisujem na papir su obaveze radi lakšeg snalaženja.
Samo ne znam odakle se odjednom stvori 7-8 obaveza,a ne zna koju bi pre.
Lepo to napišem na papir,pa se po tome organizujem,šta pre ,šta je uz put.
Gde god dođeš ,naravno čeka se.

Eto tako ja sebe u poslednje vreme organizujem kad je više obaveza..
I zato nema negativnih misli.Laganini sve.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 10:11 pm

Pisala sam jedno vreme u svesci, i nisam je bacila. Pisanje je ventil kroz koga se kanališu sva osećanja, i dobra i loša.

Zapisujem i obaveze, pravim i spiskove za kupovinu, i spiskove prioriteta kad dobijem novac 10 i 25 u mesecu.

Te ceduljice kasnije bacam.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 10:39 pm

Ovo je savjet za razbijanje stresa....ako je brak pred razvodom,nece niko da ga popravi ako napise na papiru da zeli odrzati brak,ali ako napise sve ono lose u tom braku i sagleda to...jer jedno je misliti a drugo cuti ili procitati tu misao...onda je i stres oko razvoda daleko manji....ja ovako vidim smisao ovoga.Usmjeri misao i neces se bar naci u haosu....a i haos se moze lijepo nacrtati...i kad gledam jednu stvar...sjetim se,ima tu jos toga,pa dopunim,dok ne izleti sav negativan naboj.
Moj problem ostaje,ali sam ja sposobnija da ga pokusam rijesiti na mirniji ,trezveniji nacin.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 10:44 pm

Pa zar i ovo što sam ovde napisala nije baš to - pražnjenje negativne energije? Ja imam drugi sistem i z asad je delotvoran. Pričam sama sa sobom, pravim mentalne beleške, kombinujem, krojim i prekrajam. A kad sve to nije dovoljno imam dobrog prijatelja kojem pričam tj pišem. Tako svoje misli vidim na ekranu a to je već put ka rešenju. Što bi moja Veca rekla na fb kad ima problem s botom "Ja vodim monolog u inboxu kod prijatelja i problem rešen".

Ali to još uvek neće sprečiti Bajatovića da očerupa i ovo malo kapitala koji je ostao u Vojvodini jer smo mi gasifikovani 90%. Ovde pisanje i kombinovanje ne pomaže. Potrebna je revolucija ali to je već tema koju mogu da bistrim s Danijem na Politici a ne ovde.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 10:47 pm

Eto vidis...pisi planove za revoluciju....ahahhah,mozda ce ti se uciniti lako ostvarivim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće EmptySub Sep 20, 2014 10:53 pm

Astra ::
Eto vidis...pisi  planove za revoluciju....ahahhah,mozda ce ti se uciniti lako ostvarivim.
Sad me Zox  revolucijom podsetila na Vladicu iz Varljivog leta.. :zubi3: .
Zox piši planove:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty
PočaljiNaslov: Re: Negativne misli zapisujte i bacite u smeće   Negativne misli zapisujte i bacite u smeće Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Negativne misli zapisujte i bacite u smeće
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» OPSESIJE I OPSESIVNE MISLI-imamo li ih ?
» MUDRE IZREKE POZNATIH
» Virtualni citac misli...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: