DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni

Ići dole 
+51
Elektra
wrdoljak
nikolicka
Samouka
Danubius
lane
Kijara-brm
savo
Black Wizard
el_vibrador
Kica/Praja
Astra
Gothic
Mima65
ZoxZoja
MadamX
Lakota
CaC1
brdjanin
Nut
Hestija
dusicaa
podbarac
AstrinaKomsinica
Zana
milenanik3
Stojan
ZezaM
Tattoo
Sibila_
neiskusan
EAGLE
Only women
promaja
brunolino
mladenk
cojle
Vangelis
Tea 1
REVELIN
slatkicass
Ivana_258
sonia
popovac
zirafa
Lily
determinanta
svilanaasvaltu
Krupljanka
bosankaa
njushkalo_
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Mar 16, 2010 8:41 pm

First topic message reminder :

Pevačica Ksenija Pajčin i njen dečko, maneken Filip Kapisoda pronađeni su večeras mrtvi u stanu u Nikšićkoj ulici broj 5 u beogradskom naselju Voždovac, saznaje Blic online.
Kako je rečeno u informativnoj službi MUP-a, oboje imaju prostrelne rane na glavi, a pištolj iz kojeg je pucano pronađen je pored njihovih beživotnih tela.
Još uvek nije poznato da li je u pitanju ubistvo ili samoubistvo. U MUP-u navode da je istraga u toku, ali da je najverovatnije reč o ubistvu i samoubistvu.
Beživotna tela Ksenije i Filipa pronašla je njena majka u svom stanu na Voždovcu, javlja Tanjug.
Kako nezvanično saznajemo, policija je pre dva dana intervenisala zbog prijavljenog nasilja, ali tada niko nije bio priveden.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Sep 26, 2013 8:34 am

I sama sam na cardi nekoliko puta uzivala, cak i proslu godisnjicu braka tamo proslavila.

Pocivao u miru!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Okt 23, 2013 2:41 pm

Dolores Lambaša (32) podlegla ozljedama, preminula u bolnici
Glumica je preminula od teških ozljeda zadobivenih u prometnoj nesreći. Liječnica iz brodske bolnice rekla je kako su njezine ozljede bile preteške i tijelo nije izdržalo


[You must be registered and logged in to see this image.]





U 14 sati preminula je Dolores Lambaša (32) od teških ozljeda zadobivenih jutros u prometnoj nesreći. 
VezanoOtac Dolores Lambaše: Ono što su mi jutros rekli nije dobroPrijatelji i fanovi Dolores šalju poruke podrške na Facebooku
Ozljede su bile preteške. Pokušali smo ju reanimirati, no tijelo nije izdržalo - izjavila je novinarima dr. Blanka Sabolić-Körmendy iz bolnice u Slavonskom Brodu.
Do nesreće je došlo u srijedu rano ujutro, oko 6.30 sati, na autocesti A3 kod Sredanaca 250 metara prije izlaska za 'Slavoniku'.
U sudaru s drugim automobilom lakše je ozlijeđen glumac Stojan Matavulj (52), koji je upravljao Nissanom, varaždinskih tablica, u kojem je Lambaša bila na suvozačevom mjestu. Navodno je bila vezana, no u ležećem položaju te je prilikom prevrtanja automobila ispala kroz stražnja vrata. 
Glumica je zadobila teške ozljede trbušne šupljine i prsištaa izgubila je i dosta krvi.
S lakšim ozljedama prošao je i vozač (40) Pola na kojeg je, zbog nedržanja razmaka, naletio Matavuljev automobil.
Oba automobila su se kretala u smjeru Zagreba, a nakon sudara su sletjeli s ceste.
Liječnik: Napravili smo sve što smo mogli, teško je išta više reći...
Liječnici su se nekoliko sati borili za život mlade glumice.
- Pacijentica je primljena u 7 i 20 sati. Odmah je proslijeđena u operativnu salu, gdje je reanimirana i gdje su učinjeni kirurški potupci u smislu hemodinamske stabilizacije. Operativni zahvat je završio, a pacijentica se sada nalazi na Odjelu za intenzivno liječenje gdje se dalje provode potupci u smislu stabilizacije i održavanja njezinog stanja - rekao je dr. Josip Samardžić, voditelj Odjela za kirurške bolesti nakon operacije nakon operacije.
Dodao je kako su ozljede opsežne i teške te da su oni napravili sve što su mogli. 
>>> Otac: Ono što mi jutros rekli za Dolores, nije dobro 
>>> Prijatelji i fanovi Dolores šalju poruke podrške na Facebooku

Kaznena prijava protiv Matavulja
Protiv Stojana Matavulja (52) će zbog izazivanja prometne nesreće podići kaznenu prijavu.
Glasnogovornica PU brodsko-posavske Kata Nujić rekla je kako je Nissan, zbog ne držanja dovoljnog razmaka, udario u vozilo VW Polo slavonskobrodskih registarskih oznaka.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Okt 23, 2013 2:45 pm

Preminula Dolores Lambaša: Poznata glumica izgubila bitku za život nakon strašnog sudaraPreminula je Dolores Lambaša. Povrede su bile preteške.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Glumica Dolores Lambaša (32) teško je povrijeđena u saobraćajnoj nesreći koja se jutros oko 6,30 sati dogodila na autocesti A3 kod Sredanaca. Lambaša je hitno prebačena u bolnicu dr. Josip Benčević u Slavonskom Brodu, gdje su se ljekari borili za njen život.
 
Dolores Lambaša operirana je nedugo nakon što je u 7.20 dovezena u brodsku bolnicu.
 
Prema riječima voditelja odjela za hirurgiju dr Josipa Samardžića "pacijentica je primljena u politraumatiziranom stanju s teškim ozljedama." 
 
 
 R.I.P :(
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Okt 23, 2013 7:22 pm

PODLEGLA OZLJEDAMA
Preminula Dolores Lambaša
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nesreća se dogodila oko 6.30 sati, 250 metara prije izlaska s A3 na 'Slavoniku'. Mlada glumica preminula je u slavonskobrodskoj Općoj bolnici Dr. Josip Benčević nakon što se tim liječnika satima borio za njezin život. Ozljede koje je zadobila bile su bile preteške. 

'Jutros u 7.20 u našu ustanovu primili smo žensku osobu politraumatiziranu i u stanju šoka te s teškim ozljedama koje ugrožavaju život. Odmah je upućena u operacijsku salu gdje je učinjena reanimacija i svi kirurški postupci hemodinamske stabilizacije. Bolesnica je trenutačno na odjelu intenzivne skrbi gdje se provode postupci stabilizacije stanja i oporavka. Ozljede su teške i opsežne, ISS kod koji mjeri intenzitet ozljeda je preko 60, što upućuje na ozbiljnost ozljeda i zahvaćenost više organskih sistema', rekao je za Radio Slavoniju dr. Josip Samardžić, voditelj Odjela za kirurgiju.

Neslužbeno smo doznali kako je glumica zadobila teške ozljede abdomena i unutarnjih organa. Glasnogovornica PU brodsko-posavske Kata Nujić za tportal je rekla kako je 52-godišnjak, upravljajući osobnim vozilom marke Nissan varaždinskih registracija, zbog nedržanja dovoljnog razmaka, udario u vozilo VW Polo slavonskobrodskih registarskih oznaka kojim je upravljao 40-godišnjak. Prilikom sudara oba su vozila sletjela s kolnika. Četrdesetogodišnjak je lakše ozlijeđen.

Tešku je nesreću uzrokovao Lambašin kolega 52-godišnji Stojan Matavulj. Protiv njega je podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu zbog sumnje u kazneno djelo izazivanja prometne nesreće, doznajemo u slavonskobrodskoj policiji.

'Ozljede su bile preteške. Pokušali smo ju reanimirati, no tijelo nije izdržalo', izjavila je novinarima dr. Blanka Sabolić-Körmendy iz bolnice u Slavonskom Brodu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Okt 23, 2013 10:09 pm

POSLJEDNJI POZDRAVI DOLORES LAMBAŠIHvala ti na svemu, žao mi je što nisi vidjela koliko ljudi te voli, odmori se sad, anđele!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nakon što je u srijedu, 23. listopada sudjelovala u teškoj prometnoj nesreći na autocesti A3 kod Sredanaca, glumica Dolores Lambaša je podlegla ozljedama i preminula. Ožalošćeni prijatelji i kolege mlade Šibenčanke u potpunom su šoku.

FOTOGALERIJA

Nakon što se proširila tužna vijest o tragičnoj smrti Dolores Lambaše, na njezinom profilu na Facebooku pojavile su se poruke šokiranih fanova, prijatelja i kolega. 

':-( R.I.P. Dolores Lambaša – jedna od najljepših glumica ikad', napisao je ožalošćeni obožavatelj lijepe Šibenčanke. 

Voditeljica Hana Tabaković u šoku je izrazila posljednji pozdrav prerano preminuloj Dolores: 'Zbogom, prekrasna ženo, počivaj u miru.' 

Glumicu i Lambašinu kolegicu iz serije Zakon ljubavi Ankicu Dobrić dobili smo na telefon i priopćili joj tužnu vijest: 'Užas, strašno, ne vjerujem! Ne znam što bih vam rekla.' 

'R.I.P., sunce moje malo! Neka te anđeli čuvaju D. L.', napisala je Gianna Apostolski na Fejsu

Pjevač Amir Kazić Leo, s kojim je Dolores snimila pjesmu Ne smijem te voljeti, bio je zgrožen tužnom viješću. 


    [You must be registered and logged in to see this image.]
    OZLJEDE PRETEŠKEUmrla Dolores Lambaša, liječnici nisu mogli učiniti ništa


'Šokirani smo tužnom viješću i tragičnom smrću glumice Dolores Lambaše. Zauvijek ćemo je pamtiti kao velikog i predanog profesionalca i prijatelja. Svoju posljednju televizijsku ulogu odigrala je u seriji Ruža vjetrova te u ime RTL-a Hrvatska i cijelog tima Fremantle Media izražavamo duboku sućut obitelji', izrazila je svoje žaljenje ekipa RTL Televizije. 

Pjevač Giuliano Đanić, s kojim je Dolores sudjelovala u showu Zvijezde pjevaju, za Dolores je imao samo riječi hvale: 'Prestrašno da tako mlada osoba puna, puna života ode na takav način. S njom mi nikad nije bilo dosadno, nedostajat će mi.' 

'U šoku sam, maloprije sam saznala. Ne mogu vjerovati. Neki dan sam je srela na cesti... Pamtit ću je po veselju i lijepim pjesmama koje je pisala', kratko je komentirala glumica Marija Borić s kojom je Lambaša surađivala u sapunici Najbolje godine, redatelja Gorana Rukavine

Lambašina kolegica iz serije Dobre namjere, glumica Jelena Perčin jedva je izgovorila: 'To je strašno. Teško je bilo što reći u ovom trenutku.' 

Voditeljica Barbara Kolar s Dolores se intenzivno družila tijekom snimanja showa Zvijezde pjevaju: 'Pamtim da je privatno ostavljala sasvim drugačiji dojam no što je djelovala javno. Javno je djelovala energično i kao žena koja točno zna što hoće, a ja sam upoznala i njenu sasvim drugu stranu – toplu, nježnu, ženstvenu. To što se dogodilo je stvarno prestrašno i u potpunom sam šoku.' 

Jedan od komentara na Facebooku koji je dirnuo mnoge je onaj njene velike prijateljiceMartine Mijić: 'Draga moja Ava Gardner, opet si nas uspjela trgnuti i šokirati. Vjerovala sam do posljednjeg trena da si jača od svega, kao i milijun puta do sada, ali valjda si se umorila ... Nedostajat će mi naši razgovori u zoru, dok svi spavaju, a nas dvije lude čekamo prve ptičice da propjevaju. Žao mi je, više od ičega, što nismo odradile onaj planirani ženski izlazak i naljutile našeg Juru. Hvala ti na svemu, na svakom savjetu, toploj riječi. Žao mi je što nisi vidjela koliko ljudi te voli, puno više od onih dušobrižnika koji su ti zagorčavali život. Odmori se sad, anđele. Zauvijek ćeš mi biti u srcu, jer bila si posebna, uistinu posebna, što sam ti i milijun puta rekla. Volim te, Ava moja! Počivaj u miru.' 

Sa glumcem Aljošom Vučkovićem, Dolores je surađival na filmu Vjerujem u anđele, a on je nikada neće zaboraviti: 'Pamtim je kao veliku energiju u svemu, u poslu i u životu. Bila je velika profesionalka i divna prijateljica, žao mi je, moja iskrena sućut obitelji. 





[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: preminuo Vinko Coce   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Okt 27, 2013 7:38 pm

Preminuo Vinko Coce

U splitskom Kliničkom bolničkom centru noćas oko 1 sat u 59. godini umro je naš istaknuti pjevač Vinko Coce, Trogirski Slavuj, kako su ga zvali ljubitelji lake glazbe.



U svibnju ove godine je u teškom stanju završio u bolnici zbog infekcije. Iako se počeo oporavljati i činilo se da stvari idu na bolje, bolest je ipak bila jača.



'Trogirski Slavuj', kako ga mnogi zovu, poznat je po brojnim hitovima koji su obilježili hrvatsku, ali i dalmatinsku glazbu.



Vinko Coce rođen je u Trogiru 1954. godine. Posvećen glazbi, postao je tenor u kvintetu Mali Kanti već s petnaest godina. Klapi Trogir priključio se 1972. godinge. Paralelno je završio glazbenu školu i kao prvi vokal klape obišao Europu. Primljen je konačno u zbor kazališta u Splitu. Pet godina izvodio je cjeloviti operski repertoar pritom ne zapuštajući svoju klapu.



Veliko priznanje stiglo je iz Firence: Vinko Coce dobio je ponudu asistirati u zboru teatra Komunale. Tamo je u operi "Boris Godunov" pjevao s Lucianom Pavarottijem.



Samostalnu karijeru Vinko Coce započinje 1991. godine pjevajući zabavnu glazbu. Dvije godine kasnije snima svoj prvi album Mirno spavaj, ružo moja koji je donio nekoliko hitova. Iste godine osvaja i Grad Prix na Splitskom festivalu zabavne glazbe s pjesmom Sićaš li se, Lungomare. Zajedno s klapom Trogir dobiva i nagradu Porin.



Snimio je nekoliko antologijskih kompozicija karakterističnog dalmatinskog melosa, uključujući nenadmašne Ribare. Posebno je oduševio duetom sa Zoricom Kondžom i pjesmom Sto mandolina.



Zbog uspješne solističke karijere, Coce 2000. postaje članom Hrvatske glazbene unije te dobiva status slobodnog umjetnika. Bio je i stalni član komornog zbora samostana benediktinki i sv. Nikole u Trogiru.



U lipnju 2003. u Trogiru je organiziran samostalni koncert Vinko i prijatelji, na kojem nastupaju i Oliver Dragojević, klapa Trogir, klapa Tragos i, kao pratnja, grupa Delfini.



U kolovozu 2003. Coce organizira predstavljanje svjetskih manje poznatih tenora Prvo međunarodno natjecanje mladih tenora, uz medijsku pozornost i pokroviteljstvo predsjednika RH Stipe Mesića.



Ove mu je godine izašao novi album Morska svitanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Okt 27, 2013 7:40 pm

Gledala sma ga live,divan covjek,saljivdzija a glas,predivan...meni najdraza njegova Vilo moja

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Okt 27, 2013 8:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Okt 27, 2013 8:13 pm



Kada umrem umotan u bilo
na Poljud odnesite mi tilo
nek viori barjak na kojem pise
Hajduk zivi vjecno on i niko vise
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 2:16 am

Ovo je stvarno tuzna vijest,,,gledali smo ga nekoliko puta, divan pjevac:)

Laka mu zemlja.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 2:22 am

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: PREMINUO ALEKSANDAR TIJANIĆ   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 7:37 pm

PREMINUO ALEKSANDAR TIJANIĆ

[You must be registered and logged in to see this image.]



Direktor Javnog servisa Srbije, Aleksandar Tijanić preminuo je danas u šezdeset trećoj godini, a njegovo beživotno telo pronađeno je u ulici Mihaila Pupina. Tijanić je, prema našim saznanjima, imao ranije srčanih problema kao i dijabetes. Kako nezvanično saznajemo Tijanić je poslednji dan života proveo na radnom mestu a smrt ga je stigla pred kućnim pragom.
Tijanic je umro ispred ulaza zgrade u kojoj je stanovao na Novom Beogradu.
Portparolka Hitne pomoći Nada Macura je rekla da je Tijanić pronadjen ispred ulaza u zgradu u Bulevaru Mihaila Pupina, u besvesnom stanju, oko 17.10 minuta, da je ekipa Hitne pomoći pokušala reanimaciju, ali da je bila bezuspešna.










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 7:45 pm

IZNENADNA SMRT
Umro Aleksandar Tijanić, direktor RTS-a


[You must be registered and logged in to see this image.]
Tijanić je, kako su potvrdili u Hitnoj pomoći, preminuo ispred ulaza u zgradu u kojoj je stanovao, u novobeogradskom Bulevaru Mihaila Pupina.

Kako je agenciji Tanjug rekla glasnogovornica Hitne pomoći dr. Nada Macura, Tijanić je nađen ispred ulaza u zgradu u besvjesnom stanju, oko 17,10 minuta, a ekipa Hitne pomoći je bezuspješno pokušala reanimaciju. Macura zasad nije mogla potvrditi uzrok smrti.

Tijanić je dugogodišnji suradnik medija diljem bivše Jugoslavije, a novinarsku karijeru započeo je u beogradskom magazinu NIN, gdje je jedno vrijeme radio i kao urednik.

Veliki dio karijere proveo je u kući Politika, a bio je prvi ravnatelj Televizije Politika i BK Televizije, te suradnik i kolumnist brojnih tiskanih medija u bivšoj Jugoslaviji, među kojima zagrebačkih magazina Start i Danas, splitske Slobodne Dalmacije, ljubljanske Mladine, sarajevskog Oslobođenja, te beogradskog Evropljanina čiji je utemeljitelj i vlasnik bio Slavko Ćuruvija, ubijen 1999. godine.

Tijanić je neko vrijeme proveo i u politici – kao ministar za informiranje Srbije u vladi Mirka Marjanovića (1994-1996), te savjetnik za medije i informiranje predsjednika SR Jugoslavije Vojislava Koštunice (2001-2004).

Aleksandar Tijanić rođen je 13. prosinca 1949. godine u Đakovici, na Kosovu, a jedno vrijeme živio je u Podujevu i Prištini. Na dužnosti ravnatelja RTS bio je u drugom mandatu, a prvi je započeo 2004. godine.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji izmenio Kijara-brm dana Pon Okt 28, 2013 9:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 8:02 pm

Kijara-brm ::


Nije bio član nijedne stranke.
Nije -ali je radio za sve režimske ,mislim na SPS ,radikale ,DSS ,kako  je ko bio na vlasti .Direktno zaslužan za podstrekavanje na ubistvo Zorana Đinđića .
O mrtvima sve najlepše -o ovome se nema šta lepo reći .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 8:03 pm

Kijara-brm ::

Oženjen je, ima kćer Zaru i sina Stefana
Vise nije. Vodi racuna kako copy/paste tekstove :mahhh:

Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 8:04 pm

Bio je dobar novinar, mnogima uzor, šteta što se ispolitizovao!
Ali nek počiva u miru :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 8:09 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::


Nije bio član nijedne stranke.
Nije -ali je radio za sve režimske ,mislim na SPS ,radikale ,DSS ,kako  je ko bio na vlasti .Direktno zaslužan za podstrekavanje na ubistvo Zorana Đinđića .
O mrtvima sve najlepše -o ovome se nema šta lepo reći .

Nisam znala..No coment..za ovoga...Samo zbog Đinđića...
Hestija ::
Kijara-brm ::

Oženjen je, ima kćer Zaru i sina Stefana
Vise nije. Vodi racuna kako copy/paste tekstove :mahhh:

Tako prenosi T-portal.
Evo sad u 21.07..i oni ispravili ceo tekst... :mahhh:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑


Poslednji put izmenio Kijara-brm dana Pon Okt 28, 2013 9:08 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 8:29 pm

Lega ::
Otišao je.I vidim da je nebitan...

moj pametni Lega , skontala iz prve , koji sam ga i turio a znam da nije vredan trosenja prostora na forumu , greska jbt 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Okt 28, 2013 9:30 pm

podbarac ::
Lega ::
Otišao je.I vidim da je nebitan...
moj pametni Lega , skontala iz prve , koji sam ga i turio a znam da nije vredan trosenja prostora na forumu ,  greska jbt 
neka ga..inače ne bi saznala za info o Đinđiću:(((










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 1:58 am

Neka počiva u miru...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Preminuo Srdja Popovic   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 1:51 pm

Preminuo Srđa Popović
| blic

Advokat i borac za ljudska prava Srđa Popović preminuo je u 76. godini života, posle kraće i teške bolesti u Beogradu.

Srđa Popović (1937–2013), rođen u Beogradu; Pravni fakultet je završio 1961. i postao partner u porodičnoj advokatskoj kancelariji koju je 1933. osnovao njegov otac Miodrag. Ubrzo je postao najistaknutiji advokat ljudskih prava u Jugoslaviji. Posle studentske pobune u Beogradu juna 1968. usledila su hapšenja i suđenja, a gradom je kružila pesmica:



zidovi, zidovi
niotkuda vrata
zovite mi, molim vas,
Srđu advokata.



Branio je mladog Zorana Đinđića, ali i Dobrici Ćosića, Vuka Draškovića, Miću Popovića, Gojka Đoga, Leonida Šejka, Vojislava Šešelja, Mihaila Markovića, Dragoljuba Mićunovića, Nebojšu Popova, Kostu Čavoškog, Dušana Makavejeva, Željka Ražnatovića Arkana, Franju Tuđmana, Vladimira Šeksa, Dobroslava Paragu, Ivana Zvonimira Čička.

U svetu je postao poznat još 1976. godine kada je bio na naslovnoj strani londonskog "Tajmsa", koji ga je opisao kao "čoveka koji je dugo žigosan u Jugoslaviji, jer je jedan od hrabrih muškaraca i žena koje brane progonjene zbog svojih uverenja".
[You must be registered and logged in to see this image.]



Bio je jedan od najvećih protivnika režima Slobodana Miloševića, odnosno jedan od prvih intelektualaca koji je na njega ukazao kao "veliku opasnost".

Godine 1989. je pokrenuo nedeljnik "Vreme". Često je proglašavan izdajnikom srpstva. Zbog javnih pretnji 1991. izbegao je u SAD odakle se vratio posle svrgavanja Miloševića 5. oktobra 2000. godine.



U novije vrijeme je kao zastupnik porodice ubijenog srpskog premijera Zorana Đinđića.



Podizanje optužnice za oružanu pobunu JSO-a i istovremeno povlačenje krivične prijave protiv Vojislava Koštunice, advokat Srđa Popović smatra sramotom srpskog pravosuđa.


“U krivičnoj prijavi protiv predsednika SRJ, Vojislava Koštunice, kao i šefa Vojne službe bezbednosti, Aca Tomića, naveo sam dokaze koji ukazuju na to da je postojala veza između oružane pobune JSO-a i kasnijeg atentata na predsednika srpske vlade, dr Zorana Đinđića” – kaže Srđa Popović za Portal Analitika.“

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 7:15 pm

28.05.2011
Sjajan tekst na odličnom webu Peščanika objavio je legendarni beogradski odvjetnik i humanist Srđa Popović, jedan od najvećih intelektualaca svog vremena, čak ako je riječ i o svjetskim okvirima. Pogledajte sjajnu analizu poskočice što ju je lansirao još uvijek neosuđeni ratni zločinac: "Tko vam je kriv što ste glasali za Miloševića!" Srđa će nam uz to otkriti još ponešto, a zbog svega toga, što na drugom mjestu nećete naći, ovaj tekst svakako je vrijedan čitanja. Još jednom pozivamo: čitajte, ne budite budale
[You must be registered and logged in to see this image.]
U genocidu i (sličnim teškim "političkim" zločinima) možete uvek raspoznati tri ključne i nužne uloge: Ideologa, PolitičaraGenerala. Ideolog je uvek u potrazi za svojim političarem, a političar za svojim generalom. Tek kada se uzajamno pronađu nastupa trenutak akcije.
Već dok se uzajamno traže, stvara se jedan ambijent u kome ni ideje ideologa ni politika političara ne moraju biti do kraja eksplicirane; one se mogu svesti na manje ili više suptilne nagoveštaje, kojima duh ambijenta obezbeđuje tačno tumačenje i pretvara ih u samorazumljiva naređenja i, konačno, akciju.
Naravno da je ova slika simbolički uprošćena. Jer, ideolog ima svoje sledbenike u intelektualnoj eliti i medijima preko kojih širi svoje ideje i uticaj i stvara ambijent, političar ima svoju partiju i svoje glasače pomoću kojih osvaja državni aparat i ovlašćenja, a general vojsku koja je spremna da sledi njegove naredbe (čast dezerterima). To im omogućava da tvrde da samo ispunjavaju "narodnu volju". Još je Hitler govorio: "Na javno mnenje ćemo se pozivati kada ga budemo formirali." Ali ostaje činjenica da su ova trojica glavne dramatis personae: ideolog, političar, general.
Post factum, prvi će se pravdati da "nije tako mislio", drugi "da nije tako naredio", a treći "da je bio samo instrument politike i duha vremena" (recimo, ubica Zorana Đinđića je to lapidarno artikulisao: "Ja sam samo metak, letim tamo gde sam naciljan, drugi povlače oroz").
Dva dana nakon hapšenja generala Mladića, jedan beogradski dnevni list osvanuo je sa velikim naslovom na prvoj stranici: "KO VAM JE KRIV ŠTO STE GLASALI ZA MILOŠEVIĆA". U daljem tekstu se ovakav naslov podrobnije objašnjava: "Mladić je u nekim trenucima bio raspoložen za priču, pa je zbijao šale (?!), kako na račun prisutnih tako i političara: 'Ko vam je kriv, vi ste birali Miloševića, a ne ja".
Nema ničeg šaljivog u Mladićevoj izjavi. To je supstrat njegove odbrane, klasične odbrane egzekutora koja se može ovako razložiti i sumirati: (1) ja nisam izabrao Miloševića, on je izabrao mene; (2) Miloševića je izabrao srpski narod; (3)ja sam samo sprovodio njegovu politiku; (4) dakle, bio sam instrument narodne volje, i na koncu (5) u čije me ime sada pozivate na odgovornost?!
Ovoj logici se ne može nešto suštinski zameriti. Sem, naravno, da je Mladić pristao da bude ovako instrumentalizovan i da je pokazao ogroman višak entuzijazma.
Više je puta isticano kako upravo glavni akteri zločina počinjenih u naše ime zagovaraju ideju kolektivne krivice, u kojoj pokušavaju da razblaže onu svoju, individualnu. A "kolektiv" isuviše često na to pristaje: "Svi smo mi Mladić", "Svi smo mi Gotovina", "Suđenje Miloševiću je suđenje srpskom narodu", "Hag je rezultat srbofobije".
"Kolektiv" na to pristaje, jer njime vlada plemenska svest, organska povezanost svih pripadnika plemena – dirnete li jednog od nas, dirnuli ste svakog pojedinačno! Naši pojedinačni životi dobijaju vrednost i smisao jedino u plemenu. Kako je izjavio ideolog: biti Srbin i čovek jedno je isto.
Zbog svega toga hapšenje Mladića i njegovo suđenje može biti antiklimaktično. Umesto katarzičnog dejstva može nastupiti potištenost, apatija i dalje tonjenje u resantimanski nacionalizam, bar kod onih 71% građana koji, prema ispitivanju javnog mnenja, ne bi prijavili Mladića, ili onih 51% koji smatraju da on ne treba da bude isporučen Haškom tribunalu.
Ovo daje posebnu snagu Mladićevom pitanju: u čije ime me sada isporučujete? I isporuka Miloševića i isporuka Mladića Hagu, jednom MEĐUNARODNOM sudu, događa se i dogodila se protiv volje većine. U jednoj zemlji u kojoj još uvek vlada populizam, tojest koja demokratiju shvata isključivo kao – makar i nedemokratsku – vladavinu većine, ova činjenica stvara posebne probleme. Potez sadašnjih vlasti da Mladića isporuče jeste duboko demokratski uprkos manjinskoj podršci; taj potez je, kao i izručenje Miloševića, bio u našim prilikama hrabar, što znači i vrlo rizičan.
Pokazuje se još jednom da problemi ove zemlje nisu striktno politički, da problem predstavlja razoreno društvo i njegova iskrivljena svest. S druge strane, i pokazani zakasneli znaci odgovornog liderstva u političkoj sferi, koje u nuždi odlučuje i protiv volje većine, mogu povratno uticati na karakter društva i njegovu svest. Ta nada bi bila osnovana ukoliko bi sadašnja vlast interpretirala ovu svoju odluku na pravi način, pokazala da ovo nije bila samo politička iznudica (nužno zlo koje će nam omogućiti da dobijemo kandidaturu, pristupne fondove, da bolje živimo itd), i branila je isključivo argumentima morala i pravde, umesto dosadašnjih utilitarnih izvinjavanja.
Ovakvoj interpretaciji predaje Mladića, neophodni kredibilitet ne mogu dati samo reči, već i dela, koja bi se sastojala u energičnom procesuiranju svih onih koji su pomagali u skrivanju Mladića uključujući, pored otkrivenih jataka, i sadašnje i prošle pripadnike Vojske, organa bezbednosti i pravosuđa. Tek onda bi bilo "kristalno jasno" (B. Tadić) da je čin predaje Mladića početak konačnog obračuna ne samo sa Generalom, već i sa ostacima državnog aparata Političara, pa i sa samim Ideologom. Samo tako bi se ućutkali i oni koji ovu predaju nazivaju prodajom.
Srđa Popović










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 7:16 pm

Srđa Popović kod Aleksandra Stankovića...NEDELJOM U 2











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 7:18 pm

Posle Vladana Batića ,evo i Srđa .Možda ostaje još samo Rajko Danilović u tom trilingu retkih poštenih advokata u Srbiji .Ostali su davno prodali dušu ,a ovakvo sudstvo omogućuje da reč "pravda" i "istina" zauvek nestanu iz Srbije . Od tri musketara -fale već dvojica .
Počivaj u miru .

POSLEDNJI INTERVJU SRĐE POPOVIĆA ZA NOVINE 

link 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 7:19 pm

Umro Srđa Popović - Najveći protivnik Miloševića i srpskih nacionalista
 
[You must be registered and logged in to see this image.]Srđa Popović
Beograd -- Advokat i borac za ljudska prava iz Beograda Srđa Popović preminuo je u 76. godini života, nakon kraće i teške bolesti.
 

Popović je rođen u Beogradu, Pravni fakultet je završio 1961. i postao partner u porodičnoj advokatskoj kancelariji koju je 1933. osnovao njegov otac Miodrag. Ubrzo je postao najistaknutiji advokat i zastupnik ljudskih prava u Jugoslaviji - podsjeća B92.
 
Tokom devedesetih godina Popović je bio jedan od istaknutih boraca protiv režima Slobodana Miloševića i jedan je od prvih intelektualaca, koji je ukazao na njega kao na "izuzetnu opasnost". 
 
Zajedno sa novinarima koji su otpušteni iz državnih medija zbog nesaglasnosti sa Miloševićevim režimom, 1990. je pokrenuo prvi privatni medij u tadašnjoj Jugoslaviji - nedeljnik "Vreme". 
 
Bio je jedan od rijetkih koji je javno izgovorio da 5. oktobra "Miloševića nije skinula ulica, već međunarodna zajednica, uz pomoć određenih krugova u zemlji", ocjenjujući da je u pitanju bila neka vrsta dogovora. 
 
Otvoreno je govorio i o kosovskom problemu ocijenjujući da je ono izgubljeno još 1990. godine, zbog čega je nazivan izdajnikom, a bio je na meti kritika i zbog svog stava o stranoj intervenciji u Srbiji. 
 
Autor je knjiga: "Kosovski čvor – drešiti ili seći" sa grupom autora (1990), Put u varvarstvo (2000), Poslednja instanca I, II, III (2003), Nezavršeni proces (2007), One gorke suze posle (2010). 
 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 8:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedan dan nema Tijanića i odmah rasulo...
Lektor danas nije ni došao na posao cat










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 11:20 pm

Čitam neke naslove u novinama -i ne mogu da verujem šta čitam? 
Slažem se da o "mrtvima sve nalepše -ali ???????
Izgleda da ova zemlja definitivno pati od amnezije .
Genijalni novinar ,bard našeg novinarstva ,bla bla ....
Aloooo ? Prodana duša ,režimski sluga ,od Miloševića ,preko Vučića (kada je bio radikal i ministar informisanja kod Slobe )preko Koštunice ,pa kada su ubili Đinđića ,živ se nije činio (i nije bio lustriran ,a direktno je i lično učestvovao u podstrekavanju na ubistvo ) -čim su došli Toma i Vučić-eto ga opet -TV Beograd u službi režima ,i to beskrupulozno .
Dobar novinar ima svoju etiku ,kodeks istine ,bar nešto -ovaj je bio medijski aparatčik za kreiranje javnog mnenja -isključivo u službi Gospodara -a služio je sve redom .
Kakav bre profesionalac ,kakva je to televizija ? Ona na kojoj se emituje "Bolji život" ,slovima i brojem OSAM PUTA ? Pa ljudi neće da plaćaju predplatu za tu televiziju !
Odličan novinar ,medijski mag ?
Pa i Gebels je bio odličan novinar i genijalan u kreiranju javnog mnenja -ali u koje svrhe ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Okt 29, 2013 11:29 pm

Ovaj je očito bio dobra šlihtara...

@sonija..dani žalosti se produžili...:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Okt 31, 2013 1:56 am

Ja izgleda spadam u retke koji su ga poštovali i voleli..bar je tako na net forumima..U medijima, i oni koji ga nisu voleli, neosporno tvrde da je bio izuzetan novinar.

Bio je čovek koga ste mogli da volite ili mrzite. Tu sredina nije postojala.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Okt 31, 2013 2:00 am

Ne umem da mrzim.Mogu samo da ga ne simpatišem.Pogotovo zbog Đinđića... 
Toliko od mene za dotičnog!!!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Okt 31, 2013 7:26 pm

Džudi ::
Ja izgleda spadam u retke koji su ga poštovali i voleli..bar je tako na net forumima..U medijima, i oni koji ga nisu voleli, neosporno tvrde da je bio izuzetan novinar.

Bio je čovek koga ste mogli da volite ili mrzite. Tu sredina nije postojala.
Jedna od retkih koja se usudila da ga nazove pravim imenom (zločincem ) ,Biljana Srbljanović (profesor na Fakultetu dramskih umetnosti ,čije su drame prevođene na 20 jezika i igrane po celom svetu ) trpi napade na društvenim mrežama od koga ?


Od Mire Škorić ,pevaljke ,Jelene Tinske ,kvazi balerine i jedne od najvećih dro....(lakih žena ) srpske estrade i sličnih .
To ti valjda govori zašto poštena i intelektualna Srbija nije volela "gromadu srpskog novinarstva" ?


Tinska -zlo od žene ,sterilna ??? nesrećnica .

Valjda Tinskoj gospođa Srbljanović nije dovoljno "fertilna" ,za razliku od nje koja je davala svakome od 17 -77 godina ko je ikada negde "nastupio" na domaćoj estradi ?
Jer se Biljana usudila napisati -istinu :

“Ne sećam se ovako tronutog vrha države povodom smrti Stojana Cerovića, mnogo ozbiljnijeg i većeg novinara, koji nije učestvovao u ZU, ZU dalje u tekstu abrevijacija za zločinačko udruženje.

Ne sećam se da je Aleksandar Vučić uputio saučešće porodici Ćuruvija kada su novinara ubili pred kućom kao psa. I tada je bio ministar, i to, zamislite, informisanja”, zaključila je Srbljanovićka.


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Okt 31, 2013 7:44 pm

Deni@
Citat :
Jedna od retkih koja se usudila da ga nazove pravim imenom (zločincem ) ,Biljana Srbljanović (profesor na Fakultetu dramskih umetnosti ,čije su drame prevođene na 20 jezika i igrane po celom svetu ) trpi napade na društvenim mrežama od koga ?
Pravim imenom..A,KO JE ONA???.Sudija,porotnik,pravednik,svetski policajac..Tijanic je  neosporno bio vrstan novinar i jedan od najvecih kada je pisana rec  u pitanju,..mada ga licno nisam nikada nesto ''cenila''posebno..Ali reci da je ''zlocinac'' je zaista krupna stvar..kada Srbljanovicka pozeli da se za nju cuje,ona ''odvali'' ovako nesto..sramota je to kazati ..kao sto je mnogo toga sramno sta je ona pisala..Sve njih u isti kos....Koji egzibicionizam,upleten u kolo skupa sa politicarima,estradnom bulumentom i bogatim skorojevicima..Naravno..ni one''lake '' ne zaostaju..to su Tinskini fazoni,ali sada joj ne vredi jer je vremesna ,pa vise egzibicije i promocija vulgarnosti i prostakluka  kod naroda  ne pali..sexualne aberacije su tako reci prevazidjene..a..Mica trofrtaljka je zez.....moguce da se ona  podigne iz pepela kada bude imala devedeset..
A, Srbljanovica'' mrzi''..ceo svet..

U kakvom momentumu..govori o zlocinu..sto ne progovara za  njenog Cedu..i slicnima..kako se  iz pocepanih farmerki uvukao u svilene kosulje ..i uz beli prah zari i pali politickom pozornicom Srbije...

Pih..jadna zena..a i svi ovi koji komentarisu...

Ps:Deni,avatar ti uopste ne odgovara ..nikako.. karakterno i tipski..ne verujem da si '' vestac''..cola 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Okt 31, 2013 8:15 pm

Nut ::
.Ali reci da je ''zlocinac'' je zaista krupna stvar..
U kakvom momentumu..govori o zlocinu..sto ne progovara za  njenog Cedu..i slicnima..kako se  iz pocepanih farmerki uvukao u svilene kosulje ..i uz beli prah zari i pali politickom pozornicom Srbije...

Pih..jadna zena..a i svi ovi koji komentarisu...

Ps:Deni,avatar ti uopste ne odgovara ..nikako.. karakterno i tipski..ne verujem da si '' vestac''..cola 
Nije uopšte krupna stvar .
Sem u kreiranju mržnje i ratnom huškanju u kome je zdušno učestvovao zajedno i po diktatu onih koji su suđeni za "zajednički zločinački poduhvat" -LIČNO je pisao tekstove (kukavički se krijući iza inicijala ) koji su doprineli ubistvu premijera Đinđića ,a o zločinu prema narodu Srbije ,svojim "delanjem" preko TV Bastilje ,dakle demagogijom ,lažima kojima se veliča režim i sl -zaslužio je ovaj epitet .
Pobogu -šta je sa moralnom odgovornošću i novinarskom etikom ,gde je toga bilo kod njega ?
Sluga svih režima -eto šta je bio . Kad je reč rekao protiv ubistava i progona kolega ? Pa lično je oterao sve ljude od pera sa televizije ,sve slobodnomisleće i doveo prodane duše .
Zaboravljate da je taj divni novinar radio i za Bogoljuba Karića ,tj bio direktor BK TV?????

[You must be registered and logged in to see this image.]


Možda i jesam veštac -znaš da mi uvek spočitavaš "intrudere" :rlol:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: In memoriam-poznati Srbija   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Nov 12, 2013 2:59 pm

Umro glumac Drago Čumić Čuma

12. novembar 2013. 13:07
Izvandredni komičar iz filmova Zdravka Šotre i omiljeni glumac Puriše Đorđevića, Dragomir Čumić Čuma, preminuo je u nedelju 11. novembra u 76. godini, posle kraće bolesti.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Legendarni glumac rođen je u Siraču u Hrvatskoj, 8. maja 1937. Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, a karijeru je započeo ulogom u filmu "San" Puriše Đorđevića 1966. godine.

Popularni Čuma razvio se u jednog od najprepoznatljivijih likova srpske kinematografije. Bez pompe i afera, suptilno i iskreno, tumačeći na stotine malih i velikih likova, upisao se u vrh karakternih glumaca. Najuspešnije uloge ostvario je u komičnim ulogama nespretnjakovića i gubitnika, kao u filmu "Radio Vihor zove Anđeliju" iz 1979. godine. Mlađe generacije pamte ga po ulogama u filmovima "Lajanje na zvezde" i "Kad porastem biću kengur".
Poslednjih godina igrao je u veoma popularnim televizijskim serijama poput "Šešir profesora Koste Vujića", "Vojna akademija", "Bela lađa", "Ranjeni orao", "Nepobedivo srce"...

S velikim uspehom izvodio je monodramu "Beara hvata visoku loptu", nastalu na osnovu razgovora sa fudbalskim golmanom Vladimirom Bearom za vreme snimanja filma "Braća po materi".

"Imao sam sreću da sam sa Dragom Čumićem radio nekoliko filmova. Naš početak je bio u filmu "Jutro", "San", "Podne", "Biciklisti", "Cross country", a zatim smo sa njim u glavnoj ulozi snimili pet filmova po Čehovu. Zbog uloga na televiziji i u filmovima Šotre bio je veoma poznat i ljudi su ga u susretu pozdravljali sa osmehom. Njegovim tragom pošla su i njegova deca, dve ćerke, koje studiraju na Fakultetu dramskih umetnosti", reči su Puriše Đorđevića, a prenosi list "Danas".

Dragan Čumić Čuma preminuo je u Beogradu u 76. godini života.

Autor: B.B.
Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Nov 18, 2013 10:05 pm

Preminuo Ljuba Vračarević
Beta |

Majstor i tvorac realnog aikidoa Ljubomir Vračarević umro je u noćas u 67. godini posle duge bolesti, rečeno je agenciji Beta u Svetskom centru realnog aikidoa.

Vračarević je osnivač stila realni aikido i nosilac je crnog pojasa 10. dan. On je ceo svoj profesionalni rad posvetio realnom aikidu, autentičnom stilu samoodbrane, koji je stvarao godinama.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Zvanje majstora, crni pojas 10. dan stekao je 1971. godine, a nosilac je i drugih majstorskih zvanja: prvi dan u džudou, prvi dan u rukopasnom boju, osmi dan u džiu-dzici.



Tokom boravka u Japanu radio je sa učiteljima Kišomrauom Uješibom, Hirošijem Tadom i Gozom Šiodom.



Vračarević je u poslednjih 20 godina obučavao službe ozbezbeđenja i telohranitelja predsednika Libije, Zimbabvea, Makedonije, Republike Srpske, a držao je kurseve i ruskim "alfama". U toku karijere održao je više od 250 seminara, a bio je redovan član Ruske akademije nauka o Zemlji i Međunarodne akademija za nacionalnu bezbednost.



On je 2002. godine u Sjedinjenim Američkim Državama primljen u Kuću slavnih u borilačkim veštinama i tada mu je dodeljeno priznanje Veliki majstor (grandmaster), što je najveća titula Kuće slavnih.



Vračarević je 2007. godine u Beogradu osnovao Evropsku kuću slavnih za borilačke veštine i sportove.



On je na Zvezdari u Beogradu u decembru 1993. godine osnovao Svetski centar realnog aikidoa.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Dec 15, 2013 7:50 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sećanje: 13 godina od smrti Harisa Brkića
Tanjug | subota, 14.12.2013. | 13:49
U nedelju, 15. decembra, navršava se tačno 13 godina od kada je tragično izgubio život jedan od najboljih košarkaša Partizana Haris Brkić

Godišnjica smrti legendarnog igrača crno-belih, spletom okolnosti, biće obeležena utakmicom 12. kola Jadranske lige između dva kluba u kojima je ostavio najveći trag, Partizan - Budućnost.

Brkić je 15. decembra 2000. godine podlegao povredama, pošto je tri dana ranije, još uvek nepoznati napadač, pucao na njega iz pištolja na parkingu dvorane "Pionir".

Za klub iz Humske odigrao je 294 zvanične utakmice i postigao 3.740 poena.

Košarkom je počeo da se bavi u sarajevskoj Bosni sa 10 godina. U Partizan je došao 1992 i za prvi tim počeo da nastupa od sezone 1993/1994, nakon pozajmice čačanskom Borcu. Narednih godina sa velikim uspehom igrao je za tim iz Humske, sa kojim je osvojio tri titule prvaka države i tri nacionalna Kupa, dok je u sezoni 1997/1998 bio deo generacije koja igrala na fajnal foru Evrolige u Barseloni.

Sa mladom reprezentacijom Jugoslavije osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Turskoj 1996. godine, a bio je i povremeni član seniorskog državnog tima.

U sezoni 1999/2000 igrao je za podgoričku Budućnost, sa kojom je osvojio titulu prvaka Jugoslavije, da bi se krajem 2000. godine ponovo vratio u Partizan.

U znak sećanja na Harisa Brkića, klubovi za koje je nastupao, Bosna, Borac, Budućnost i Partizan svakog leta organizuju memorijalni turnir.

Godišnji pomen tragično preminulom košarkašu Partizana održaće se sutra u 11 sati na Centralnom groblju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Dec 19, 2013 11:22 am

Preminula Ružica Sokić
| blic

Čuvena glumica Ružica Sokić umrla je jutros u 79. godini života posle duge i teške bolesti.
Ružica Sokić

Ružica Sokić rođena je 1934. u Beogradu kao kćerka trgovca i suvlasnika lista „Pravda“ Petra Sokića (1893 — 1964). Još kao devojčica učestvuje u Dečjoj radio-dramskoj grupi Radio-Beograda, a godine 1958. diplomirala je glumu na Akademiji za pozorišnu umetnost u Beogradu. Kraće vreme bila je članica Savremenog pozorišta, ubrzo prelazi u Atelje 212.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Glumila je u oko 40 filmova; već za prvu ulogu („Gorki deo reke“, 1965, J. Živanovića) nagrađena je Srebrnom arenom na festivalu u Puli. Najveće uspehe ostvarila je glavnim ulogama pevačice u filmu „Kad budem mrtav i beo“ (Ž. Pavlovića, 1967) i prostodušne uličarke u filmu „Žuta“ (V. Tadej, 1973), za koju je u Puli nagrađena Zlatnom arenom.


Za svoj filmski i pozorišni rad dobila je brojne nagrade i priznanja, među kojima je i "Dobričin prsten", a tokom 2010. objavila je knjigu sećanja „Strast za letenjem“.


Volela sam njenu Zutu,neprevazidjena u njoj.. ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Dec 19, 2013 12:08 pm

Pokoj joj dusi,jos jedna legenda nas je napustila,laka joj zemlja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Dec 19, 2013 12:17 pm

Pokoj joj dusi.
Imala sam cat da provedem desetak dana sa njom pre 5-6 godina na severu Backe u jednom malom mestu, gde odem kad zelim apsolutni mir.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Dec 19, 2013 12:40 pm

Odlična glumica...Legenda..
Pokoj joj duši.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Jan 07, 2014 10:54 pm

TRAGEDIJA NA IBARSKOJ: Otac Vlade Divca poginuo u saobraćajnoj nesreći!
Automobil kojim je najverovatnije upravljala Radmila Divac (72) udario najpre u stub, a zatim sleteo s puta i nekoliko puta se prevrnuo. Milenko Divac (77) izdahnuo u čačanskoj bolnici
[You must be registered and logged in to see this image.]

ČAČAK - Zavijeni u crno.

Milenko Divac (77), otac proslavljenog srpskog košarkaša Vlada Divca i predsednika Olimpijskog komiteta Srbije, poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila kod Ovčar Banje, u selu Međuvršje, nedaleko od manastira Vavedenje, saznaje Kurir!
[You must be registered and logged in to see this image.]Vlade sa ocem Milenkom u porodičnoj kući u Prijepolju[/font][/color]
U ovom udesu Divčeva majka Radmila (72) je teško povređena i ona je prebačena u čačansku bolnicu, a prema nezvaničnim informacijama, njeno stanje je stabilno i ona nije životno ugrožena. Kako saznajemo, u trenutku sudara Milenko i Radmila su putovali iz pravca Beograda ka Prijepolju.
 
- Prema prvim informacijama, vozilom je upravljala Radmila, budući da Milenko već godinama nije seo za volan. Uviđajem je utvrđeno da je vozilo, u kom su bili supružnici Divac, nedaleko od manastira Vavedenje najpre udarilo u stub, a zatim sletelo s puta i nekoliko puta se prevrnulo - rekao je izvor Kurira!
[You must be registered and logged in to see this image.]Milenko Divac
Dr Miroslav Sretenović, porptarol čačanske bolnice, potvrdio je za Kurir da je M. D. primljen s teškim povredama od kojih je ubrzo izdahnuo.
- R. D., koja je bila saputnik u kolima takođe je zadobila teške povrede, ali njene povrede nisu opasne po život. Kod nje je reč o ortopedskim povredama - potvrdio je dr Sretenović. Uviđaj na mestu nesreće još traje.
- Zasad ne možemo da govorimo o uzrocima koji su doveli do saobraćajne nesreće. Pretpostavljamo da je loša vidljivost i magla na tom delu puta razlog zbog kojeg je vozilo sa roditeljima proslavljenog košarkaša udario u stub - rekao je izvor Kurira.
D. ČEKOVIĆ - Z. ŠAPONJIĆ
Ne odgovara na pozive
Vlade zanemeo od bola

Reporteri Kurira pokušavali su da stupe u kontakt sa slavnim košarkašem, ali on se do zaključenja ovog broja Kurira nije odazivao na naše pozive. Nezvanično saznajemo da se Vlade, nakon što je čuo za nesreću, javio samo jednom svom prijatelju, kojem je rekao da mu je otac kritično i da su male šanse da preživi!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Feb 25, 2014 3:25 pm

Umro Lepi Bora iz "Slatkog greha"!
NovostiOnline | 25. februar 2014. 14:19 |

Basista "Slatkog greha" Dušan Trifunčević zvani Lepi Bora, preminuo je danas u Novom Sadu posle duge i teške bolesti
Lepi Bora
[You must be registered and logged in to see this image.]

Lepi Bora iz benda “Slatki greh”, preminuo je danas nakon teške bolesti. Ostaće upamćen kao najveseliji muzičar osamdesetih.

Iako rođeni Beograđanin, Trifunčević je dugo živeo u Novom Sadu. Svirao je gitaru, klavijature i violinu, iako je u “Slatkom grehu” uglavnom je bio šoumen.

- Odlazak Lepog Bore iliti Makse kako smo ga mi zvali u bendu, veliki je gubitak ne samo za njegove najmilije, nego i za nas njegove kolege i prijatelje.

Kada je Lepa Brena startovala kao brend, hteli smo da ima nekog simpatičnog veseljaka koji je ludo zaljubljen u nju, a ona ga ne primećuje, pa je izbor pao na Maksu kog smo prekrstili u Lepog Boru.

Imali smo nekoliko zajedničkih, duetskih numera, ali i bezbroj zajedničkih, veoma uspešnih koreografija.

Nedostajaće mi njegov specifičan humor, ljudska toplina i veliko srce - rekla je za njegova velika prijateljica Brena.

Početkom devedesetih, s raspadom Jugoslavije i “Slatkog greha”, Bora mikrofon i vrcave scenske kostime zamenjuje proizvodnjom i veleprodajom čaja za mršavljenje “super mršavko”.

- I pored toga sto je imao tri bajpasa, odlično se osećao, nikada se nije žalio, pa sam shodno tome veoma iznenađen, zatečen i potresen njegovom smrću – kaže Saša Popović.

Lepi Bora biće sahranjen u četvrtak na Gradskom groblju u Novom Sadu.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Feb 25, 2014 5:28 pm

Počivao u miru...:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Feb 25, 2014 9:41 pm

Ode nas Bora , mirno ti more .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyUto Feb 25, 2014 10:10 pm

Lakota ::
Umro Lepi Bora iz "Slatkog greha"!
NovostiOnline | 25. februar 2014. 14:19 |

Basista "Slatkog greha" Dušan Trifunčević zvani Lepi Bora, preminuo je danas u Novom Sadu posle duge i teške bolesti
Lepi Bora
[You must be registered and logged in to see this image.]


Eto ,šta je život ? Kada je imao enormnu težinu i živeo "500 na sat" ,pa bio vrlo ozbiljan kandidat za moždani udar ili aneurizmu ,nije mu ništa bilo .
Kada se potpuno povukao ,smirio ,rapidno  smršao (čak je i reklamirao neki od onih čajeva za mršavljenje ) ,znači -živeo normalno,onda se desi ovo.
Počivao u miru .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Mar 05, 2014 7:49 pm

Iznenada preminula glumica Maja Petrin
[You must be registered and logged in to see this image.]

U Zagrebu je u 43. godini iznenada preminula Maja Petrin, filmska i kazališna glumica koja je od 2000. godine članica ansambla Zagrebačkog kazališta lutaka.
Vijest o iznenadnoj smrti glumice je potresla glumački svijet. 

Uz kazališnu karijeru (odigrala je cijeli niz uloga u Histrionima, Teatru ITD, HNK u Zagrebu, Maloj sceni...) Maja Petrin je gradila i televizijsku karijeru: na HTV-u je od 1999. i 2000. godine vodila emisiju o filmu 'Zvjezdana prašina', te igrala u serijama serijama 'Obiteljska stvar', 'Susreti nezgodne vrste', 'Naša kućica, naša slobodica', 'Villa Maria', 'Zabranjena ljubav', 'Ponos Ratkajevih', 'Zakon ljubavi', 'Hitna 94', 'Pod sretnom zvijezdom', 'Stipe u gostima'… 

Glumica je 2009. godine imala srčani udar, tada su joj ugrađeni stentovi za proširenje žila. Iza sebe ostavlja 17-godišnju kći te ostale članove tugujuće obitelji, prijatelje i kolege. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Maja Petrin je 1988. diplomirala na Školi za ritmiku i ples. Nakon toga sedam je godina provela u baletnom ansamblu Gradskog kazališta Komedija, a 1993. upisala je studij glume na ADU. 

Glumila je u Histrionima (Tajna krvavog mostaDoktor pod musLažna barunicaNa tri krala), u Teatru u gostima (Zlatni dečki), u Zorinu domu Karlovac (Romanca o tri ljubavi), u Kerempuhu (Cabaret), u Teatru &TD (Atentatori), u Teatru Lapsus (A sad spavajte), u HNK-u (Nikad više), u GK Komedija (Opera za tri grošaBuba u uhu) i u Maloj sceni (DokazŽivot x 3).

Širu popularnost stekla je 2004. godine jednom od glavnih uloga u prvoj hrvatskoj telenoveliVilla Maria, gdje je tumačila lik Zore Rački. 

POČIVALA U MIRU:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Mar 12, 2014 3:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

12.03.2003. - 12.03.2014.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyČet Mar 20, 2014 8:06 pm

U 82. GODINI
Preminuo poznati srpski glumac Dušan Poček
[You must be registered and logged in to see this image.]
Srpski glumac Dušan Poček preminuo je 18. ožujka u Beogradu u 82. godini života, a publika će ga najvjerojatnije najbolje pamtiti po ulozi Jezdimira Uskokovića u popularnoj seriji 'Bolji život'
Publici najpoznatiji po ulozi Jezdimira Uskokovića u popularnoj seriji 'Bolji život', srpski glumac Dušan Poček glumio je i u brojnim drugim serijama i filmovima. Tako je šezdesetih glumio u 'Putu oko svijeta', 'Bokseri idu u raj', sedamdesetih u 'Ljubavi na seoski način', 'Salašu u malom ritu', 'Više od igre', osamdesetih u 'Vrućem vjetru', 'Kamiondžijama' i drugima, piše srpski Blic.
Nakon završetka Akademije došao je u Beogradsko dramsko kazalište čiji je bio član do umirovljenja. Njegov dugogodišnji prijatelj Zoran Đorđević otkriva i malo poznatu činjenicu da je Poček studirao i medicinu te su ga svi u kazalištu zvali 'doktore'. Kako ističe Đorđević, Poček je bio izvrstan glumac i sjajan kolega. Jedna od kazališnih uloga koju je igrao do umirovljenja bila je ona u predstavi 'Poltron'. 'Kada sam ga posljednji put vidio, prije nekoliko mjeseci, bio je pomalo klonuo, govorio je o svojoj tuzi što više ne igra u svom kazalištu', kaže Đorđević za Blic.


Odličan glumac...
Počivao u miru..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptySre Apr 09, 2014 4:28 pm

Umrla Svetlana Velmar Janković
Izvor: B92 | Izvor: SANU/Laguna

Srpska akademija nauka i umetnosti sa žaljenjem obaveštava javnost u Srbiji da je preminula knjževnica Svetlana Velmar Janković u 82. godini života.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Foto: Tanjug/ Rade Prelić


Akademik Svetlana Velmar Janković dala je izuzetni doprinos srpskoj i svetskoj književnosti i svojim delima obogatila je opus naše savremene književnosi i književne kritike. Dopisni član Odeljenja jezika i književnosti postala je 2. novembra 2006. godine, a redovni član je od 5. novembra 2009. godine. Oblast rada akademika Svetlane Velmar Janković bila je književnost.

Svetlana Velmar Janković rođena je u Beogradu, 1. februara 1933. godine. Diplomirala je na Filološkom fakultetu u Beogradu francuski jezik i književnost. Kao sekretar i urednik časopisa "Književnost" bila je i u uredništvu koje je vodio Eli Finci i u uredništvu koje je vodio Zoran Mišić. Dugo je godina uređivala, u Izdavačkom preduzeću Prosveta, edicije savremene jugoslovenske proze i esejistike. Osnovala je biblioteku Baština.

Objavila je romane: Ožiljak (1956, drugo, prerađeno izdanje 1999), Lagum (1990), Bezdno (1995), Nigdina (2000) i Vostanije (2004); eseje: Savremenici (1967), Ukletnici (1993), Izabranici (2005) i Srodnici (2013); sećanja: Prozraci (2003); zbirke pripovedaka: Dorćol (1981), Vračar (1994), Glasovi (1997), Knjiga za Marka (1998) i Očarane naočare: priče o Beogradu (2006); molitve: Svetilnik (1998); dramu Knez Mihailo (1994) i knjigu drama Žezlo (2001); monografiju Kapija Balkana: brzi vodič kroz prošlost Beograda (2011).

Dobitnica je nagrada: "Isidora Sekulić", "Ivo Andrić", "Meša Selimović", "Đorđe Jovanović", "Bora Stanković", Nagrade Narodne biblioteke Srbije za najčitaniju knjigu u 1992. god, NIN-ove nagrada za roman godine (1995), "Neven", " Politikinog zabavnika", "6. april" za životno delo o Beogradu i dr. Njena dela su prevođena na engleski, francuski, nemački, španski, italijanski, grčki, bugarski i mađarski jezik.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPet Apr 18, 2014 3:14 pm

Preminuo Mirko Đorđević

| 18. 04. 2014. - 14:11h
Verski analitičar i publicista Mirko Đorđević preminuo je u 76. godini života, navodi sajt "Peščanik".
[You must be registered and logged in to see this image.]


Mirko Đorđević je rođen 29. novembra 1938. u Brodu kod Crne Trave, u južnoj Srbiji. Školovao se u Beogradu, gde je magistrirao komparativnu književnost.

Bio je član Društva književnika Srbije, koje je napustio u znak protesta posle razaranja Vukovara krajem 1991. godine i sa još nekoliko kolega osnovao Forum pisaca.

Bio je jedan od urednika lista "Republika", redovan saradnik "Danasa" i "Peščanika". Bio je član Foruma pisaca, PEN kluba, Nezavisnog društva novinara Vojvodine i dobitnik nagrada – “Konstantin Obradović” 2007. za unapređenje i širenje kulture ljudskih prava; “Dušan Bogavac” 2008. za etiku i hrabrost; “Vukove povelje” 2008. za vrhunska ostvarenja u istraživanju nacionalne kulture i pedagoške baštine i Nagrade za toleranciju među narodima Vojvodine 2009. godine.

Objavio je veliki broj autorskih knjiga (“Osmeh boginje Klio” 1986; “Znaci
Bio ravnodušan prema tome što je na spisku "srbomrzaca"
Đorđević je pre dva dana bio saslušan u Višem tužilaštvu u Beogradu kao svedok u istrazi protiv pripadnika organizacije “Naši” Ivana Ivanovića, zbog objavljivanja spiska “30 najvećih srbomrzaca”, na kojem se našao i sam Đorđević. Verski analitičar rekao je da je ravnodušan prema “spisku” jer smatra da je u srpskoj tradiciji da se ljudi različitih stavova međusobno nazivaju izdajnicima.
vremena” 1998; “Sloboda i spas – hrišćanski personalizam” 1999; “La voix d`une autre Serbia”, Pariz 1999; “Legenda o trulom Zapadu” 2001; “Sjaj i beda utopije” 2006; “Kišobran patrijarha Pavla” 2010; “Balkanska lađa u oluji” 2010; “Oslobođenje i spasenje” 2012; "Pendrek i prašina" 2013.).

Sarađivao sa brojnim međunarodnim stručnim časopisima, priredio mnogobrojne knjige, prevodio je sa ruskog i francuskog jezika.

Krajem oktobra 2002. bio je jedan od devet intelektualaca koji su uputili javnosti Srbije apel u kojem pozivaju na suprotstavljanje radikalnom nacionalizmu i populizmu, a 2003. je priredio knjigu "Srpska konzervativna misao" koja govori o velikoj prisutnosti svetosavskih organicističkih ideja u Srbiji.

Živeo je i radio u Šimanovcima u Sremu. Više od 40 godina je bio u braku sa suprugom Mirom, sa kojom ima dvoje dece.
Nazad na vrh Ići dole
CaC1

CaC1


Datum upisa : 08.01.2014

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Maj 05, 2014 5:24 pm

Preminuo Timoti Džon Bajford
Beograd -- Timoti Džon Bajford, britanski režiser, scenarista i glumac, koji je veći deo svog radnog veka proveo u Srbiji, preminuo je danas u 73. godini, objavio je RTS.
Timoti Džon Bajford ostaće upamćen kao Englez koji je napravio najbolje srpske TV serije za decu - "Neven", "Poletarac", "Babino unuče"...

Dobitnik je Povelje Zmajevih dečjih igara 2011. godine, a početkom 2013. godine dobio je nacionalnu penziju Srbije. Bajford se godinama borio sa teškom bolešću.

Bajford je rođen 1941. godine u Salisberiju u Engleskoj, a karijeru je započeo radeći za dečji program BBC.

Za dokumentarac "I Want to Be a Showjumper" ga je nagradila BAFTA 1969. godine, a dve godine kasnije se preselio u tadašnju Jugoslaviju, gde se oženio i ostao do kraja života.

Bajford je u Srbiji ostavio dubok trag radeći na dečjim programima, prevođenju i predavanju engleskog jezika.

Bajford je veći deo radnog veka u Srbiji proveo sa statusom stranca, a državljanstvo je dobio tek sa 65 godina.
[You must be registered and logged in to see this image.]

RIP
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Maj 05, 2014 5:34 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
CaC1

CaC1


Datum upisa : 08.01.2014

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Maj 18, 2014 2:59 pm

Preminuo Dobrica Ćosić
Akademik, jedan od najvećih srpskih pisaca i nekadašnji predsednik SRJ, Dobrica Ćosić, preminuo je jutros u 93. godini, potvrdila je njegova porodica.
Dobrica Ćosić je rođen 29. decembra 1921. u Velikoj Drenovi, kod Trstenika.


Bio je srpski pisac, romansijer i esejista, politički i nacionalni teoretičar i redovni član SANU.
Bio je prvi predsednik Savezne Republike Jugoslavije od 1992. do 1993. godine.
Nazivan "ocem nacije", ostaće upamćen po romanima "Daleko je sunce", "Koreni, "Deobe", "Vreme smrti", "Vreme zla" i "Vreme vlasti".
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Maj 18, 2014 3:44 pm

počivao u miru...


Koreni. Roman žudnje za nastavkom, produženjem, ali roman o sve dubljem ukopavanju u tuđe.
Sanjanje o svome, ali prilaženje tuđem, dalekom koji postaje najbliži.
Koreni umesto jutra, nose noć, umesto sreće nanose taloge sumnje, crnila, i opreza.
Pravi roman za odlazni januar...I one koji taj januar baš i ne vole.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyNed Maj 18, 2014 4:18 pm

Taj u miru pocivati nece. I nek nece.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Jul 07, 2014 10:07 am

ODLAZAK LEGENDE: Preminuo Bora Todorović

POP KULTURA09:46, 07.07.2014.

21
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
A
Bard srpskog glumišta preminuo je jutros, nakon nekoliko dana provedenih u bolnici u kritičnom stanj

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slavni glumac je umro jutros u Kliničkom centru Srbije.

Bard srpskog glumišta preminuo je jutros, nakon nekoliko dana provedenih u bolnici u kritičnom stanju. Bora Todorović (84) je pre nekoliko dana imao moždani udar i pao je u komu, rekli su nedavno izvori iz Kliničkog centra Srbije.

"Glumac je nedavno operisao slepo crevo, ali mu je tokom oporavka pozlilo, posle čega mu je konstatovan moždani udar. Pre operacije Bora se nije žalio, niti je išta ukazivalo na to da ima ozbiljnijih zdravstvenih problema", kaže izvor.

Bard srpskog glumišta pre godinu se pozdravio se s glumom, a tek nedavno je postao i deda.

Rođen je u učiteljskoj porodici i u Beogradu 5. novembra, 1930. godine. Studije mašinstva je zamenio glumom i studirao u klasi sa Ljubom Tadićem, Slobodanom Cicom Perovićem i Markom Todorovićem kod profesora Joze Laurenčića. Brat je slavne Mire Stupice i otac je glumca Srđana Todorovića i glumice Dane Todorović.

Njegov prvi pozorišni angažman bio je u Beogradskom dramskom pozorištu, ali je sa sestrom Mirom Stupicom i njenim tadašnjim suprugom Bojanom Stupicom ubrzo otišao u Zagreb i četiri godine radio na sceni Hrvatskog narodnog kazališta (1957-1961).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Jul 07, 2014 11:10 am

Bora je stvarno legenda , počivaj u miru .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Jul 07, 2014 1:13 pm

Odličan glumac...
Počivao u miru.....










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 EmptyPon Jul 07, 2014 4:52 pm

Nije veliki Majstor umro samo je promenuo kafanu ... počivaj u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni   zvezda - In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni
Nazad na vrh 
Strana 6 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» In memoriam-poznati SVET
» MERILIN MONROE (in memoriam -50 godina )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: IN MEMORIAM-
Skoči na: