DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako smanjiti CPU vreme ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako smanjiti CPU vreme ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kako smanjiti CPU vreme ?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 10:52 am

Verovatno 99% korisnika računara nikada ne gleda performanse rada svog PC ,ali 1 % stalno nešto čačka po tome (i ja spadam u te ) i naravno -uvek se nešto uoči što ne valja .
Moj problem (a kako ga pomenuh  ,ispade da i svako ko je pogledao ima sličan ) je stalni rad procesora na 100% ,što ne sme da bude . Normalno je da ova cifra "skače " ,i ne bi bio problem da je nekada na 100% -ali ne sme da "zašteka" i tu stoji . 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dakle -procesor je na stalnoj maksimalnoj granici izdržljivosti?
Da stvar bude zanimljivija -radna tmperatura svih komponenti je idealna -nema nikakvih znakova pregrevanja .
Koristim xp profesional sistem ,PC je IBM P4  na 1,6 procesora ,sa 1,25 GB RAM -što bi trebalo da pokriva rad ,jer sem sistema i par neophodnih programa ,dakle minimum ,ne koristim ništa što bi opterećivalo tako procesor i grafiku -ali se to ipak dešava .
Primetio sam sledeće-kada se stavi "suv" sistem -procesor je na normali .
Čim se doda (a mora se dodati) Ofice ,Winamp, Fleš ,Java ,Skype -procesor poludi ,čak i kada nijedna aplikacija nije uključena ?
Ono što sam našao na netu je ,da kod ovog problema nema rešenja -jednostavno ,aplikacije kao FB i sl "traže" novije verzije Fleš Plejera ,Adobe Readera -a to "stariji računari" (dakle ,oni ispod 2,6 procesora i ispod 2 Gb rama )izgleda ne mogu da "nose " ? 

Elem ....zna li neko nešto o ovome -ima li ko rešenje ,KAKO SMANJITI CPU VREME ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 1:09 pm

Ovo je znak da ti radi hrpa procesa na kompu.
Laicki...pokusaj
Iskljuci modem i provjeri opterecenje bez neta...ako je i dalje 100%,pogledaj u leru koje procese radi...vidi sta mozes da obustavis...preopterecen je,ko zna s cim ...vjerujem da po 10 minuta cekas da ti se otvori bilo sta sta trazis.

Kod mene je SAM,po 3 browsera,sa FB,sajtom radija i forumom,pa ne prelazi 37%
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 1:21 pm

Astra ::
Ovo je znak da ti radi hrpa procesa na kompu.
Laicki...pokusaj
Iskljuci modem i provjeri opterecenje bez neta...ako je i dalje 100%,pogledaj u leru koje procese radi...vidi sta mozes da obustavis...preopterecen je,ko zna s cim ...vjerujem da po 10 minuta cekas da ti se otvori bilo sta sta trazis.

Kod mene je SAM,po 3 browsera,sa FB,sajtom radija i forumom,pa ne prelazi 37%
Pa nisam toliki amater .....nema "procesa" u pozadini -samo sistem .
Čak provereno u BIOS -u ,da se nije šta "uvuklo" pa radi svoje -a da se ne "vidi" .
Naravno da ti ne prelazi 37 % -kad verovatno imaš tri puta brži procesor ,i grafiku koja jede malu decu .  spite
I kad mi ama baš ništa nije uključeno, dakle ni browser,ama baš ništa -skoči na 100% i ne pada .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 1:37 pm

Iskljuci modem da ne radi vise svchost.exe,pa onda vidi da li je i dalje na 100%,ili si navuko trojanera koji ti crpi sve
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 2:25 pm

Astra ::
Iskljuci modem da ne radi vise svchost.exe,pa onda vidi da li je i dalje na 100%,ili si navuko trojanera koji ti crpi sve
I bez modema skače odmah na 100% . Nema trojanca ,niti bilo kakvog drugog malwera ,čak je i "Windovs" legalan .
Upadate sistema radim svakodnevno -uradio sam i Micorosft test na sve živo ,jok ....nema virusa .
Dakle -sve što sam znao ,a opet "zašteka " .Sveže očišćeni kuleri ,procesor takođe ,nova silikonska mast ,ni zrna prašine ni na jednoj rešetki .
Radna temperatura idealna .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 10, 2014 2:45 pm

Ja bas nisam strucnjak...pokusavam logicki da mislim...ako sigurno nemas virus,mozda je mehanicki kvar na procesoru...silikonska pasta ...siguran si da je stavljena dobro...ne kazes,koji procesi rade kad je iskljucen komp sa modema...kako ne bi trebalo da radi svchost...sta onda radi koji proces ti vuce i opterecuje.
Mozda ce se ipak javiti neko strucan...i ja cackam sama dok ne nadodjem na nesto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptySub Jan 11, 2014 6:25 am

Ovakav problem se cesto desava a razloga moze biti vise. Daleko bi nas odvukla diskusija da sve mogucnosti istrazujemo pojedinacno. Sazeto, imas problem u Operativnom systemu. bez obzira sto mislis da ti je XP ispravan, ne radi dobro. Necu ulaziti u objasnjenja zasto ali imas ocigledno problem u registrima i sa dll fajlovima. Kako to rijesiti? Pocecu od jednostavnog ka tezim solucijama.
1. RegCure Pro
program koji dosta uspjesno rjesava te probleme.
2. Otici na Microsoft site i tamo dowlodovati falove i aplikacije koje popravljaju systemska ostecenja.
3. Otvoriti registre i manuelno uraditi niz izmjena u vrijednostima za servis koji opterecuje processor.

Postoje jos neke stvari koje se manuelno mogu uraditi ali traze duzu prepisku mada nije
komplikovano za uraditi.
Izaberi jednu od ovih mogucnosti a ja ti stojim na raspolaganju za pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptySub Jan 11, 2014 3:33 pm

ZIKO ::
Ovakav problem se cesto desava a razloga moze biti vise. Daleko bi nas odvukla diskusija da sve mogucnosti istrazujemo pojedinacno. Sazeto, imas problem u Operativnom systemu. bez obzira sto mislis da ti je XP ispravan, ne radi dobro. Necu ulaziti u objasnjenja zasto ali imas ocigledno problem u registrima i sa dll fajlovima. Kako to rijesiti? Pocecu od jednostavnog ka tezim solucijama.
1. RegCure Pro
program koji dosta uspjesno rjesava te probleme.

Našao,skenirao, konstatovao problem ....ali ,koju god verziju uzmem ,free,trial ,demo ,crack -nedostaje ono što mi treba ,serial key ?
U "crack" verziji nema kreka ,u demo /trial uopšte ne izbaci ono 30 days...samo "kupi" verzija ili "unesi serial" .
Ako nisam sa 10 mesta skidao -isto, isto ,isto !

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptySub Jan 11, 2014 5:42 pm

Probaj ovo, sad sam testirao i radi.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptyPet Jan 17, 2014 9:26 pm

Zahvaljujem se svima koji su pokušali pomoći raznim predlozima .
I jesam sve probao -ali šipak .
Radi se o jednostavnoj stvari-neki virus koji nema teorije da se obriše ili "vidi" bilo kakvim programom .
Rešenje -defragmentacija diska ,sistem iz početka ,i pratiti stanje CPU posle svakog instaliranog programa .
U mom slučaju se "problematičnom" pokazala verzija Skype .Čim je zamenjena -odmah je komp radio bolje ,pa sam umesto Acdsee Pro 2 stavio stariju verziju ,itd .
I sada radi -savršeno ,"leti" . CPU -0 . Kada pustim video ,itd ,skoči, naravno -ali se i vrati , a ne "zašteka" na 100 % (baška kada ama baš ništa nije "otvoreno" )
Trajalo je 4 sata njakanja -ali bar sada sve "fercera" (što kaže Bosanka)

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  EmptySre Feb 05, 2014 3:21 am

Zao mi je sto nism bio od pomoci. Dobrim dijelom si i sam kriv jer sam povjerovao da je tacno ono sto si naveo. Sada nije bitno, vazno je da si rijesio problem.

Samo bi te pitao kako si i sta uradio u vezi ovoga.

"Čak provereno u BIOS -u ,da se nije šta "uvuklo" pa radi svoje -a da se ne "vidi" ."
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako smanjiti CPU vreme ?    Kako smanjiti CPU vreme ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako smanjiti CPU vreme ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kvalitetno provedeno vreme...
» Bez seksa za vreme posta!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: