DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)

Ići dole 
+27
sonia
Danubius
yo-wan
srculence
daljinski
Kameleon
brdjanin
Vanja 007
cojle
promaja
podbarac
Harite
bosankaa
Samouka
montoya
Sibila_
Đole
Aurora Borealis
debilko
slatkicass
determinanta
Oci-ANDJELA
Najmilija
Astra
doctorr67
Lily
njushkalo_
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Sep 16, 2009 2:05 pm

First topic message reminder :

Bermudski trougao- Niš- Pirot- Vranje( preko Leskovac)- mesto gde se padeži gube i nestaju ! [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio sonia dana Sre Mar 21, 2012 9:52 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jun 05, 2011 11:17 pm

НАПОМЕНА Мада врло слични језици нишког, пиротског, лесковачког, врањанског поднебља. Они се ипак разликују у неким врло битним сегментима и варијацијама.
Примера ради, Пиротски „ОТАЦ" је „башта", а нишлија каже „татко" /за њих је и карактеристично меко „Ћ"/.
Лесковчани имају звучно „Ч" и речи које су специфичне само за тај крај.
Врањанци, пак, имају на глаголима наставак „ЕВ", „АВ", „ИВ" /гледав, седев, трчив итд/.
Нишлије глаголима додају „ЈА" /гледаја, сенднаја, трчаја и тд./.
Глаголи у прошлом времену добијају наставак –ШЕМ /гледашем, седнашем, трчашем итд./.
Компарација се врши са додацима по и нај /малецко, помалецко, најмалецко/.Неко је рекао... „да је Вук Караџић рођен у Нишу, нишки би био књижевни говор"...
Не знам колико је то шала а колико стварна могућност, али чињеница је да Вук Караџић за свог живота и деловања никада није обилазио ове крајеве, тако да народна уметност овога краја није остала забележена /а тиме и сачувана од заборава/ као што је то случај са деловима које је Вук походио.
Стеван Сремац је за четири године службовања у Нишу, брзо заволео менталитет људи и богатство језика, и за њим остају „Ивкова слава" и „Зона Занфирова" као свето писмо оних који желе да сачувају овај дух.
Запис о старом Нишу оставио је и Михаило Голубовић својом причама, које су прво излазиле као фељтони у „Политици", а сакупљене и по први пут објављене као књига, пред балкански рат, под називом „Калчине приче".
Велика захвалност Михајлу Голубовићу, као рођеном Нишлији, што је сачувао и записао читаву једну историју језиком песника давно заборављеног.Што плачеш горо – горице
Што ти је тешко д'наске?
Горица тужно прозбори:
Умре ни срце што збори!
Уме ни човек без ману
Умре ни мелем на рану!
Кованл'к тужно зајеца!
Што ти је тешко д'наске?
И он горко прозбори:
Умре ни срце што збори!
Име што наше прослави –
На децу спомен остави!
Ћурлина ћути не збори!
Што ти је тешко д'наске?
Сремац те и с'г спомиња
Сремац те и с'г преклиња:
Табијет нишки да чуваш –
За странско ич да се не суваш!
А горди Ниш се засмеја !
Што ти је смешно д'н'аске?
Сремац ни славу пронесе.
Сремац ни име разнесе.
Ниш ће га дајма спомиња
И децу у њег заклиња ! [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:15 pm

Kol*ku se živujemo -dugo se lepo družimo

On je postar čovek od ti -stariji je od tebe

(Dule, Veliki Brat )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:17 pm

Postar od tebe? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:25 pm

sonia ::
Postar od tebe? [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa spominja se tako....malku gi ,da ga ebem -čini mi se da je malo stariji od mene (prim.prev.) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:28 pm

Danubius ::
sonia ::
Postar od tebe? [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa spominja se tako....malku gi ,da ga ebem -čini mi se da je malo stariji od mene (prim.prev.) [You must be registered and logged in to see this image.]





Obojica ste ki upisani!
Kaj da ve Morava izbacila [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:44 pm

sonia ::





Obojica ste ki upisani!
Kaj da ve Morava izbacila [You must be registered and logged in to see this image.]

Koj se potkači s'mene će iz*ede ćutek

Nee se samnom zaebaeš ,ću te ebem u dandalu
-ja sam ozbiljan čovek ,nije lepo da ovako aludiraš , moraću nešto preduzeti da se zaštitim (prim.prev) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:52 pm

Danubius ::
sonia ::





Obojica ste ki upisani!
Kaj da ve Morava izbacila [You must be registered and logged in to see this image.]

Koj se potkači s'mene će iz*ede ćutek

Nee se samnom zaebaeš ,ću te ebem u dandalu
-ja sam ozbiljan čovek ,nije lepo da ovako aludiraš , moraću nešto preduzeti da se zaštitim (prim.prev) [You must be registered and logged in to see this image.]


Aj ne mlati ale, mislis ako si sef da si uvatija Boga za onu rabotu [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Jun 07, 2011 10:57 pm

sonia ::



Aj ne mlati ale, mislis ako si sef da si uvatija Boga za onu rabotu [You must be registered and logged in to see this image.]

Ete ti kad se podevaš [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Jun 08, 2011 9:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



I mi CE SI trazimo autonomiju za nase govorno podrucje - Nis do Albanije! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Jun 08, 2011 10:41 pm

sonia ::
[You must be registered and logged in to see this image.]



I mi CE SI trazimo autonomiju za nase govorno podrucje - Nis do Albanije! [You must be registered and logged in to see this image.]

Табијет нишки да чуваш –
За странско ич да се не суваш!
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Jun 16, 2011 9:29 pm

Tija takvi što vole muži -muškarci koji vole muškarce , homosekusalci

kazuju -govore

(Duško,Veliki Brat )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Jul 15, 2011 2:04 pm

I sve takO, OVOMI-ONOMI [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Avg 05, 2011 9:57 pm











[You must be registered and logged in to see this image.] NEje bas oTKUDE Nis, al' komsije! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Sep 04, 2011 9:59 pm

Posandrcaja posusnjar pa pa potrcaja po prvu palaverku [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Sep 04, 2011 10:17 pm

sonia ::
Posandrcaja posusnjar pa pa potrcaja po prvu palaverku [You must be registered and logged in to see this image.]

A prevod ????
Bila neki dan jedna emisija o srpskom jeziku -sa osvrtom na "niški" "leskovački" i "vranjanski ".
Izmedju ostalog -ima jedan bend "iz Niš" koji repuju isključivo na "niški" (super su )
Da me izedeš tuj,ne se opsećam kako se vikaju ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Sep 04, 2011 10:31 pm











P.S. Sacekacemo, mozda neko zna prevod [You must be registered and logged in to see this image.] a i ovi reperi se uklapaju...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Sep 04, 2011 11:22 pm

sonia ::


P.S. Sacekacemo, mozda neko zna prevod [You must be registered and logged in to see this image.] a i ovi reperi se uklapaju...

Bogami , ni ovo ne pomaže za prevod..(NIŠLJISKI REČNIK)
Ko nije od tuj, se teško razbira od toj ... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Sep 04, 2011 11:23 pm

Ja zivjela 3 godine...bas mi slatko to njihovo pricanje,samo psovke,da se zaledis...to nema nigdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Okt 09, 2011 4:24 pm

Imao Leskovcanin devojku iz Bg-a.

Pozove je jednog dana na fiksni telefon i javi se njena majka.
Kaze Leskovcanin: -Dobar dan. Ima li gu Milena?
Mama odgovori : -Milena je na rucku.
Leskovcanin: -Kazi gu kad se skine od tuj rucku da me pozove.



[You must be registered and logged in to see this image.]





Nije bas Nis, al' komsije [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Okt 11, 2011 9:37 pm

Sve se ustreso [You must be registered and logged in to see this image.]

Idem po ulicu, gledam si svoju rabotu. Oko mene prolaze ljudi... vrčkolj. Ne obazirem se na nji. A isto mi je i da se obazirem, jer ih ne poznavam. Neke, pak, iz viđenja znam. Video kad gi kad sam bio u drva. Pred šumu im je kuća. Već sam kod hotela Dubočica. Dobar hotel, mislim se. Šteta što ovolk'o na memlu miriše. Ali ne oseća se sad tako jako. Miris memle je, u ovoj toploj letnjoj noći, prožet mirisom ćumura, mesa i pregorelog zejtina od štand sa girice. Sve to daje posebnu notu ovoj večeri. Oseća se neka pozitivna energija u vazduhu koju na trenutak poremeti neka neobanjana osoba pored koje prođem. To mi sve govori da će se desiti nešto neočekivano. I tada sam JE ugledao. Među gomilom ljudi koji vriju kao komine. Tako mala, a ponovo, u mojim očima tako velika, stajala je ONA.Odvajao nas je samo štand sa američke krofnice, od koji mi je dim iš'o direktno u oči. Zastao sam. Nisam znao šta da radim, kude sad da gledam. Dal' da ripam preko štand? Na trenutak mi se učinilo kao da me doziva.Ali, samo mi se učinilo. Poče da haluciniram. Rekoh sebi, što piješ kad si stoka i n'umeš se kontrolišeš.



Teškim korakom nastavio sam dalje glavnom ulicom, gazeći prazne flaše od Pepsi, limenke od Jelen pivo i poneku lepinju sa svem salvetu što je ispala nekom nemarnom čoveku. Stoka, mislim se, baca kude stigne. To je za u kočinu. Iako pokušavam da se koncentrišem na svoj korak kako ne bi iskršio glavu od to djubrište, ne mogu da JE izbacim iz svojih misli. ONA je ostala iza mene. Razmišljam o NJOJ iako vidim još hiljade takvih pored sebe. One su sada sve za mene prolazne, nijedna me ne privlači kao ONA. Zlatna li je, mislim se, koj mi je kompir. Ponovo razmišljam.. malopre nisam znao kude da gledam, a sad ne znam kude idem. To je to. Osećaj u stomaku mi je govorio da moram nazad. Naglo sam se okrenuo. Kako se okrenu tako se zabodo u jednu ženu sa pečen klas u ruke. Izvinih se kulturno. Ona me kulturno popreko pogleda. Nemam vremena za nju, a i koj gu je*e.



Nastavljam dalje prema mestu gde sam JE ugledao. Nadam se da je još tu, iako su za to sada veoma male šanse. Ipak, sreća mi se osmehnula. Na istom je mestu. Bila mi je lepša nego prvog puta. Ali, nije bila sama. Pored nje je bio stariji gospodin. Debeljan jedan. Zastao sam. Morao sam da vidim o čemu se radi, šta ON radi, da li je pipka sa oni prsti masni od jedenje i od koj zna koe drugo. To ne bih mogao da podnesem. Nije je dirao.Osetio sam olakšanje. Čekao sam svega nekoliko trenutaka, a meni se to učinilo kao večnost.



Čekanje je učinilo svoje - usmrde se na dim, a jutros sam oprao majcu.To je bila kap koja je prelila čašu, drugim rečima - popizde. Krenuo sam prema NJIMA. Stao sam odlučno ispred NJIH. Dlanovi su mi se znojili i tek tada osetih da u njima držim neku 'artišku. ON me pogleda očima koje su se ucrvenele kao da je vario šipke ceo dan sa "Iskrin" aparat za zavarivanje. Glas koj mi do tad ceo život beše piskav, sad se produbi. Rekoh: "Majstore, daj ovu pljeskavicu, al nemoj da nije taze!" "Evo odma' "- reče on. Ispružih ruku. Onu sa artišku. Gledam.... 100 dinara. Taman, kažem sebi, neću mora po pare doma da idem pa da se ponovo vr'ćam.



Nisam uzimao prilozi, ona mi je bila sve što mi je potrebno..

Bili smo zajedno - 4 minuta. Tol'ko mi je trebalo da gu icepim. Mnogo beo gladan







[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Okt 18, 2011 9:23 pm

Pita svekar snaju koja seje brasno:

" A be snajke moz' li da sejes to brasno a da ne mrdas s guzicu"?

A snaja odgovara :

" A ti tate moz' li da jedes gomna a da ne mrdas s vilicu" ?!



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Okt 19, 2011 9:25 pm

Smeje nam se svet: Ajnštajn u Nišu postao "Anštajn"



B.Janačković | 19. 10. 2011. - 16:59h
| Foto: Pogrešni nazivi u dve ulice | Komentara: 108




Gradske službe Niša prekrstile su jednog od
najvećih umova u istoriji sveta, fizičara Alberta Ajnštajna i njegovu
suprugu, matematičarku, Milevu Marić Ajnštajn. Na tablama u dvema
ulicama u naselju Stevan Sinđelić koje su postavljene pre nekoliko dana
pogrešno su napisana njihova prezimena tako da ispada da se prezivaju
Anštajn umesto Ajnštajn.



[You must be registered and logged in to see this image.]Da li možda nedostaje jedno "J"?



- Bilo mi je u prvom trenutku drago kada sam čuo po kom velikom
naučniku će se zvati naša ulica, ali sam se razočarao kada sam video
tablu sa nazivom u ulici pre nekoliko dana jer je imala grešku u
prezimenu. I ulici koja je dobila ime po njegovoj supruzi, Milevi Marić
Ajnštajn, napravili su istu grešku. Ljudi prolaze naseljem gledaju, pa
se zapitaju, da li je moguće - kaže Boban Igić iz Ulice Alberta
Anštajna.









Vojislav Stojadinović iz susedne Zaječarske ulice kaže da je
smešno i neodgovorno da se napravi takva greška. A Milan Marković kaže
da će Nišlije opet biti izložene podsmesima, zbog neodgovornosti
nadležnih.





[You must be registered and logged in to see this image.]Grafit na zidu je bez slovne greške



- Ne mogu da verujem da odluka prođe kroz toliko ruku a da niko ne
primeti grešku. Ovo pokazuje samo da niški odbornici ne gledaju kakve
odluke donose već da po komandi podižu ruke - smatra on.





Table su postavljene po nalogu Gradske uprave za komunalne
delatnosti u kojoj nisu znali za ovu grešku, ali se pravdaju da su
postupili po skupštinskoj odluci.





- Kada gradska Komisija za promene naziva donese predlog on se
šalje na saglasnost Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu,
a potom ga usvaja Skupština grada. U saglasnosti koju je izdalo
Ministarstvo stoje nazivi Ulica Alberta Anštajna i Mileve Marić Anštajn
pa je i Skupština grada usvojila takvu odluku. Čak i da primetimo grešku
mi nemamo prava da je ispravljamo na svoju ruku - kaže pomoćnik
načelnika Uprave za komunalne dolatnosti Čedomir Stipsić i dodaje da se
greška može ispraviti uz saglasnost Ministarstva za vršenje ispravke.





U Komisiji za promenu naziva ulica nismo mogli da razgovaramo sa
Dragoljubom Stamenkovićem. Table su postavljene po nalogu Gradske uprave
za komunalne delatnosti u kojoj nisu znali za ovu grešku, ali se
pravdaju da su postupili po skupštinskoj odluci.

--------
A će neki tamo da nam kazuju kako se vika u naš kraj ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Okt 19, 2011 10:24 pm

Danubius ::
Smeje nam se svet: Ajnštajn u Nišu postao "Anštajn"



Gradske službe Niša prekrstile su jednog od
najvećih umova u istoriji sveta, fizičara Alberta Ajnštajna i njegovu
suprugu, matematičarku, Milevu Marić Ajnštajn. Na tablama u dvema
ulicama u naselju Stevan Sinđelić koje su postavljene pre nekoliko dana
pogrešno su napisana njihova prezimena tako da ispada da se prezivaju
Anštajn umesto Ajnštajn.


Vojislav Stojadinović iz susedne Zaječarske ulice kaže da je
smešno i neodgovorno da se napravi takva greška. A Milan Marković kaže
da će Nišlije opet biti izložene podsmesima, zbog neodgovornosti
nadležnih.
Ne mogu da verujem da odluka prođe kroz toliko ruku a da niko ne
primeti grešku.
Ovo pokazuje samo da niški odbornici ne gledaju kakve
odluke donose već da po komandi podižu ruke - smatra on.

Table su postavljene po nalogu Gradske uprave za komunalne
delatnosti
u kojoj nisu znali za ovu grešku, ali se pravdaju da su
postupili po skupštinskoj odluci.

Kada gradska Komisija za promene naziva donese predlog on se
šalje na saglasnost Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu,
a potom ga usvaja Skupština grada
. U saglasnosti koju je izdalo
Ministarstvo stoje nazivi Ulica Alberta Anštajna i Mileve Marić Anštajn
pa je i Skupština grada usvojila takvu odluku. Čak i da primetimo grešku
mi nemamo prava da je ispravljamo na svoju ruku - kaže pomoćnik
načelnika Uprave za komunalne dolatnosti Čedomir Stipsić i dodaje da se
greška može ispraviti uz saglasnost Ministarstva za vršenje ispravke.


U Komisiji za promenu naziva ulica nismo mogli da razgovaramo sa
Dragoljubom Stamenkovićem. Table su postavljene po nalogu Gradske uprave
za komunalne delatnosti u kojoj nisu znali za ovu grešku, ali se
pravdaju da su postupili po skupštinskoj odluci.

--------
A će neki tamo da nam kazuju kako se vika u naš kraj ? [You must be registered and logged in to see this image.]



Pa ceo svet nek' vidi kakvi nas nepismeni vode. Bruka, zaista! Od Ministarstva pa nanize, redom... 'Oce li i njima jednom kraj da dodje vise?...[You must be registered and logged in to see this image.] I cije je ministarstvo za drzavnu upravu i lokalnu samoupravu, uopste, bas me zanima?












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPon Okt 24, 2011 10:58 pm

Nepismeni vuču,tuču, pretu da udavu ... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Okt 28, 2011 10:42 am

sonia ::
Nepismeni vuču,tuču, pretu da udavu ... [You must be registered and logged in to see this image.]

Verovatno možeš da gledaš "Pink" .E tamo ima jedna emisija ,"Put oko sveta " by Dule i Radojka .
Radi se o bračnom paru iz Galibabinaca (ma gde to bilo ) koji imaju zadatak da putuju svetom bez znanja stranih jezika .
Evo OVDE [You must be registered and logged in to see this image.] imas ineserte iz emisija .
Mislim da je super zanimljivo za ovu temu -možda ti i više razumeš ,ja pola ne razumem od njihovog "srpskog" ,vrlo je zanimljivo slušati . lol!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Nov 15, 2011 9:55 pm

Danubius ::
sonia ::
Nepismeni vuču,tuču, pretu da udavu ... [You must be registered and logged in to see this image.]

Verovatno možeš da gledaš "Pink" .E tamo ima jedna emisija ,"Put oko sveta " by Dule i Radojka .
Radi se o bračnom paru iz Galibabinaca (ma gde to bilo ) koji imaju zadatak da putuju svetom bez znanja stranih jezika .
Evo OVDE [You must be registered and logged in to see this image.] imas ineserte iz emisija .
Mislim da je super zanimljivo za ovu temu -možda ti i više razumeš ,ja pola ne razumem od njihovog "srpskog" ,vrlo je zanimljivo slušati . lol!



Sreca te Pink ne stize do Norge, bar ne sto se mene tice [You must be registered and logged in to see this image.] i mozda ne znam gde je Prigrevica, ali za Galibabinac znam da je NA PUT ZA SVRLJIG [You must be registered and logged in to see this image.] ( i ima ne samo dobru jagnjetinu, nego i odlican sir) ..

Nisam bas ljubitelj ovih serijala, ali slobodno pitaj, ako ne razumes PO NASKI, CE TI KAZEM [You must be registered and logged in to see this image.] sta te interesuje.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Dec 01, 2011 8:24 pm

Питује, онога суртука, Стевана Сремца један нишлија, прве године његовог професорског службовања у овом граду:

... - Господине, како мој син у чколи?
- Бога ми, право да кажем, неће да учи, рђаво је ...
- Тако је и несрећа је то. Јер, да је добар ја би га даја на занат, али је рђа, није пристао за никуд, па га накара у чколу! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Dec 01, 2011 10:13 pm

Čije je ovo: mesec sija ko tepsija a Morava trkalja kamenčići, kude si dra ga da se...?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Dec 03, 2011 9:19 pm

Đole ::
Čije je ovo: mesec sija ko tepsija a Morava trkalja kamenčići, kude si dra ga da se...?



A nije trebalo da ga pita ni gde je pesmu čuo ni od koga je pesmu naučio, a još manje je smeo da se ljuti, jer je ta pesma isuviše dobro poznata bila. Pevala se po celom gradu, i da je kalfa Kote malo-malo mućnuo glavom, setio bi se da je šegrt baš od njega istog čuo i naučio tu pesmu, kao što je on čuo i naučio od majstor-Mana. A posle, baš da je sve zaboravio kalfa Kote, nije trebalo da zaboravi onaj šamar što ga je pre nedelju dana dobio i on sam od majstor-Mana kad je tu istu pesmu pred njim zapevao. Zato je više nije pevao pred majstorom. Pa i ono maločas, možda šegrt Pote i ne bi zapevao i, ni kriv ni dužan, dobio šamar da nije sam on, isti kalfa Kote, zviždukao baš tu istu pesmu. Ukratko reći, ta se pesma najradije pevala u ono doba kad i ova naša pripovetka počinje. Bila je čisto fatalna sa svoje prilepčivosti; i ko je samo jedared čuo, nije mogao više da je izbije iz glave i zaboravi. Kad uveče leže u krevet, šapuće te stihove; kad ujutru ustane i potraži papuče, opet mu se ti isti stihovi otmu s usana, i on pevuši tu pesmu: "Sinoćke te, lele, vido', Zone..."



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Dec 28, 2011 11:13 pm

Utego se k'o fica pred tehnicki [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Dec 28, 2011 11:26 pm

Junakinja sa Bubnja. smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Dec 28, 2011 11:33 pm

Gay parada po nislijski- U dupe na vasar [You must be registered and logged in to see this image.]



Komsija cestita rodjenje deteta komsiji- Al' si ga napravio, ebo si mu majku [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Dec 30, 2011 6:55 pm

Na izlazu iz grada pisalo:

Hvala na posetU!

Stoje dvojica Nišlija i gledaju, tek će jedan:
-Ovo, bre, ne piše dobro!
-Pa ne piše! Ne kaže se Hvala nego Fala!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 01, 2012 9:15 pm

Sibila_ ::
Na izlazu iz grada pisalo:

Hvala na posetU!

Stoje dvojica Nišlija i gledaju, tek će jedan:
-Ovo, bre, ne piše dobro!
-Pa ne piše! Ne kaže se Hvala nego Fala!



A ti, s-ibila, pa znas, il'.. ?[You must be registered and logged in to see this image.]



P.S. E, pa nemoj takoj, rode, nemoj se kutas od rodbinu, k'ko mace pod asurku [You must be registered and logged in to see this image.]

E, cek ti ispricam za afrikanskog zajca:



- Ономад ли беше недеља. Јес' - ономад. Немашем послу, па се диго рано преди зору. 'Ајд, 'ајд, те дођо на Нишаву. Пређо ћуприју, па уфати ме малко зорт од онија бедеми и зидине. Занеја сам се к'ко поп Јова у оченаш. Фрљи очи на куде касарну тобџијску, море иде нешто по оној малецак бедем што је до врбаци. Шће тој да бидне, мајку му бре, Калчо, викам си у себ'. Утуви се да видим, па полак појдо на куде њег'. Кад он, жена буђава, спазија ме зар, па чучнуја куде једну коприву и учуљија уши. Зајац је, не мож друго да бидне!
Врну се до врбу, открши једно пруче и пријдо на куде њег'. Немаше три кораци, стану. Он гледа мен', ја гледам њег'. О мајку му, шће да је овој, к'кав је овој напас', да ме неје ништо собајле ступнуја на мађије, јал' ти на сугреби псећи, па нес'м пљунуја?!
Истин' да ти казујем почеше ме избијају грашке оди зној. Узортира се. Тој да видиш Калча, па се уплашија! Мрдну малко с'с пруче, он се обрну, па си пође полацке на куде касарину. Погледа, погледа, шта да прајим. Пушка ми неје туј. Чапа остануја дом, а убаво ћаше куче да пође с мен, ама кој је знао тога ђавола и кој се надао за овуј сорту зајци! Мисле се, мисле, па ми текну на памет што ми је казуваја један оџа у турско време.
Викаше он, Бог да га прости: Калчо, бре, ашколсум што си ловџија, и Султан знаје за теб, зашто смо ми испратили абер за сви ловци из Ниш, ама много те поштујем и теб ћу да ти казујем. Т'кој бива један муабет на зајци, с'лте ич да не збориш на други човеци - зашто ћу да те кољем к'ко пиле! За зајци не треба ни пушка, ни куче, с'лте мурафет. Видиш ли, зајца падниј на земљу. А си паднаја - умртви се. Зајац ће те надуши и ће почне да прилази накуде теб' све поблизо. К'д осетиш њушку, а ти почни да мрдаш с'с уши. Зајац се зарадује, па удари у смејање, з'што он знаје да мрда с'с уши најпоубаво, ама не мож'да види, па кад види уши мрдање у други он да умре од смејање и с'с руку га мож уфаћкаш.
Такој ти ја напрајим: одма се фрљим у онеј коприве, све ми свитке пођоше оди жар и ете ти га зајац. Зажмаја сам к'ко сојка, ама не видим, од стра' ми се учини к'ко теле. Сами уши почеше да ми мрдају, а спалај на Господа умем с'с уши да мрдам - учија сам због Чапу зашто неје умеја да распознава зајца од мачку, па га ја научи т'кој с уши мрдање.
Жена кисела, он неје бија од онија што се смеју. Убавачко приђе куде мен', па ми поче глоцка уши. И, анатема га, шћу да прајим? Ће останем чуљ. Трпе, трпе, па обрну главу и с'с зуби га довати за ногу. Туј си, кутре, - не мож' да мрднеш из Калчино фаћање. Диго се и погледа га - неје од наши зајци. Сав шарен к'ко змија звечарка. Сети се по онеја слике што ги има у Зелену гимназију - да је проклетиња из Африку. Однесо га дом, закла га, извади мас' за мелем, ћу ти испратим малко, а месо раздадо по комшил'к. Кој ће га руча африканског зајца. На комшије нес'м казуваја. Ама не ги је ништо било, с'лте искачали по ретко понапоље и ништо више!



Калчине приче - Михаило Голубовић.



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 01, 2012 9:27 pm

sonia ::
жена буђава,


Tuj ni rečnici ne pomagaju. novine











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 01, 2012 9:36 pm

cojle ::
sonia ::
жена буђава,


Tuj ni rečnici ne pomagaju. [You must be registered and logged in to see this image.]






travke brljavke [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 01, 2012 9:44 pm

sonia ::

travke brljavke [You must be registered and logged in to see this image.]



Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 01, 2012 9:51 pm

cojle ::
sonia ::

travke brljavke [You must be registered and logged in to see this image.]



[You must be registered and logged in to see this image.]




[You must be registered and logged in to see this image.] Jao, poljubim li ti sina na tatka! U petak bre!











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 15, 2012 2:15 pm

Sonia,istina li ovo pisanje ?


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Jan 15, 2012 2:24 pm

Danubius ::
Sonia,istina li ovo pisanje ?





Sve je moguce...











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPon Jan 16, 2012 9:26 pm

Da je Vuk živeo u Nišu...




Govor najstarijih stanovnika niškog kraja znatno se razlikuje od standarda, ali mu se približava, zaključak je nekih lingvista. Po mišljenju drugih, Nišlije mogu pogoditi mesto akcenta, ali ne i njegov kvalitet, a četiri akcenta i dužina teško da će se čuti kod govornika u tom kraju.

Krajem prošlog veka, Pol Luj Toma, Francuz koji je proučavao govor najstarijih stanovnika niškog kraja, zaključio je da se elementi tog govora znatno razlikuju od standarda, ali mu se približavaju. Tako je i danas.

Dijalekat sela iz okoline Niša danas se može čuti uglavnom na pijacama.

"Prodajem luka, papriku, trnjinke sam prodavala i sad ću da se pakujem i idem kući", kaže sedamdesetogodišnja Sevda Jocić, iz Leskovika, u čijem govoru se čuje samo jedan akcenat.

U gradu ćete retko čuti oblike kao što su uzeja, doneja, svideja. Ali, Nišlije se svog govora ne odriču, iako znaju da nije "baš pravilan".

Oni koji nisu iz Niša, ponekad imaju problema da razumeju sagovornika: "Ja pola ne razumem Nišlije, ne znam šta znače te reči; pričaju kako kome padne na pamet."

To ne znači da Nišlije ne znaju standardni govor, ali: "kod kuće ili u društvu, kada se opustim, govorim svojim, da kažem maternjim jezikom".

Studenti Srbistike na Filozofskom fakultetu u Nišu znaju da nema pravilnog ili nepravilnog govora, i da postoje standardni jezik i narodni govor. Prema rečima studentkinje Katarine Vitorović, na fakultetu se, uglavnom, može čuti standardni govor.

"Obično govorim dijalektom ili naddijalektom, vrstom jezika koji je bliži standardnom jeziku", kaže Vlada Stojanović, student srbistike.

Meni mi za mene nije

Niški govor pripada prizrensko-južnomoravskom govoru. Jordana Marković, upravnica Departmana za srpski jezik niškog Filozofskog fakulteta, kaže da ovaj govor karakterišu pojednostavljivanje padežnog sistema i samo jedan, tzv. ekspiratorni akcenat:

Ako govornik ovoga kraja primećuje da nešto nije u redu sa njegovim akcentima, on će pokušati da pogodi mesto akcenta, a akcenat sigurno ne. Četiri standardna akcenta u ovom kraju sigurno neće moći da se čuju."

Još jedna odlika koja se često može uočiti kod govornika ovog dijalekta je upotreba udvojenih oblika ličnih zamenica (meni mi donesi...), kojima se dodatno naglašava značaj govornika u onome o čemu priča.

Nišlije, ipak, smatraju da je njihov govor književni - našao se u delima Stevana Sremca u govoru njegovih junaka, a da je, kažu, Vuk Karadžić boravio u ovim krajevima, ovaj govor bi danas postavljao standarde

rts.rs

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Jan 28, 2012 11:50 pm

ПЦУВАЛО
Кад мој деда
почне пцује,
тој је да се записýје!
Ће ти треба
три писаљке
док дођеш до триста мајке!
Ће ти треба
цело блокче
док дођеш до мило бокче!
Он си пцује,
пцује, пцује...


Ко да чита, рецитýје!
Из бисáзи
ко да сéје!
Тој му личи, женá неје.
Тој ћу и ја,
саг сам дечко.
Пцýвало ми још малéчко!

Власта Ценић ( на народном, дољевачком језику )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Feb 05, 2012 9:30 pm

Romantika na vranjanski [You must be registered and logged in to see this image.]

Stojan i Stojanka ležev u krevetu. Ona mu š'pna na uvo:
- Kaži mi- Volim te, ljubavi.
- Volim te, ljubavi.
- Aj s'd mi kaži - Obožavam te, ljubavi.
- Obožavam te, ljubavi...


- Aj s'd be kaži nešto sam! - vika ona.
- Ma, spi više, mori, pi*ka ti materina luda!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Feb 05, 2012 9:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prognoza za ovi dani

'Ladan vetar koji je došao sa severa kontinenta pa uz Moravu dovde

je oterao blago umereno-kontinentalnu klimu leskovačke kotline u

'ladno-u tri pi**e materine-severnu klimu.

Ovo 'ladno vreme izazvalo je efekti u vidu:

pusteliju po grad,

ozbiljno šlajfovanje opanci kod Foto Batu,

tepanje za grejalice u Expert,

povećanu prodaju Yumisov čaj od kamilicu,

svođenje svi razgovori u grad na pričanje od 'ladno,

i efekti kod mene lično u vidu:

davanje 120 evra za dodatni' 4 kubika drva,

čistenje sneg u dvorište na svaki 5 minuta,

vadenje akumulator iz kola i

psovanje mog komšije jer mu umrzla nafta u kamion.



Temperatura: -10C

Subjektivni osećaj: ko da je -50C

Vlažnost: 73%

Trenutni pritisak: nešto me u šiju pretiska

Vetar: 5m/s, nikad ga ne dunuo

Izlazak sunca: na istok ujutru

Zalazak sunca: na zapad uveče



Padavine: Belča će ga natepati i danas i u narednim danima i smanjiti vidljivost na led po ulice omogućavajući tako da, ako se već nismo ljiznuli i utepali, to sad sa lakoću učinimo.



Vodostaj: Veternica je do kolena pod most na glavnu, sa blagim kolebanjima na kod halu kad se krene. Moguće su promene u nivou vode kao posledica istovarivanja šlepera z đubre u Jajnu.



Uticaj na građani: Niske temperature pogodovaće ribolovcima što pecav bez dozvolu jer je primećena umanjena aktivnost od strane ribočuvari, ali za svaki slučaj ako polazite u ribe kupite kineski štap od 300 dinara da možete s' lakoćom da ga zaje*ete dok begate.

'Ladan talas nepovoljno će uticati na lopovi koji upadaju po kuće jer su ljudi uglavnom u svojim domovima okupljeni oko pećke i radijatori.Ukoliko se ipak odlučite da krenete na neku kuću imajte na umu da možete da izedete glavu.

Sa druge strane, ova zima će pogodovati sitničarima koji kradev bicikle, jer je njihova upotreba smanjena i one u velikom broju sede vrzane s' lanci i sajle. Obavezno ponesite tople rukavice jer pajser nekad zna od 'ladno da se zalepi za ruke.



Stanje podzemnih voda: pukla cevka negde, cel' dan vodu ne'am..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyUto Feb 07, 2012 9:16 am

Mozes svuda da ides i sve da vidis ali jedan je miris na stari Nis na svi znana Nislijska mehana...



Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Feb 12, 2012 8:05 pm

Bravo za izbor, Snezo! [You must be registered and logged in to see this image.]

A evo jos jednog recepta- Sprza od merak ( plodovi tora )







[You must be registered and logged in to see this image.]



Свиња - колко-толко питома, ако већ не мож’ умиљата; казан - што поголем, то побоље; сол; туцана паприка (мож’ и грувана); црни лукац, ољупен; паприка из туршију, без дршку; џинке, отровљуте; комињак; гладна уста...









Треба ли да подсићам читаоци да свиња мора да буде добро утепана? Јер неје само један од бајаги мајстори јурио животињку са шуко-утичницу место њушку - са свем нож у свињску гушу - по двориште и по комшил’к; ако прво чујеш скичање и викање по сокаци, па се појави свињче сас дршку што му вири из шију , да знаш да одма’ иза њега иде и клач без искуство, што дахћа и пцује: е, на њега му товарење сас зајебанцију не гине док је жив, а надимак му остаје и на унуци, гарантовано. Још се прича како је један налетео - онако сас секиру и крвав до уши, у мајицу до пупак и са натпис на јуначке груди „СТОП ТХЕ WАР“ - право на неку мирољубиву делегацију, задужену за решавање конфликти на научну базу: ајде што су госпођу успели да дигнев из несвест тек са шићер и воду, ал’ ники неје очекивао да ће поновно да падне у исти и због објашњење; испало је да је госпођа вегетаријанка - и још је у неко друштво што воли живи свињчики - и да би била мања штета да је кољач, по стари српски обичај, јурио комшију по авлију због олук на међу.



Даклем, тазе и намртво утепан „лосос из кочину“ прво се шури и скида се кожа; не скине ли се, лако мож’ да добијеш чварци, а тој прајив само још онија што не знаев које је спржа. Важна напомена: избегава се клање у суботу, јел је то дан за породично бањање; лако се мож’ деси да ти цела фамилија урипи у текме сас врелу воду и пре свињу. Елем, цело сало се сече у коцке, цол са цол до два са два цола; у добро загрејан казан - немој да побркаш са корито од ономад, там су деца одамно - сипује се од кило до три кила воду, а коцке се турају одма и почиње топење сас мешање. Неки мајстори турав и лој од бубрези, за сваки случај. К’д се сало отопи, казан се пребацује на ‘ладну земљу и сас цедаљку и газу се одваја мас’. Тај мас’ је прва класа и чува се за дечурлију и за болни; намажеш гу дебело на леба, фрљиш преко њума сол и паприку и пуштиш ситну дечицу на сокак: ништа гим неће фали, не се секирај. К’д се мас’ одвоји, казан се врћа на ватру и па се меша, ал’ сад појако, док се грбина мушки не озноји. Опет се вади мас’, али је тој с’г друга класа: чувамо гу с’м за гости. У оно што је остало мож’ да додаш које оћеш, ал’ најбоље пасује месо скинуто од обарену главу. Поново се досипује неколко кила воду и сас варјачу се разбивав големи парчики на помалечки. Мешање ич не сме да престане још најмање цел сат.



Е, с’г иде права мајсторија! Прво сол - мешаш и пробујеш да не прекараш; па туцана ел грувана п’прика - туј ники неје претерао; скидање од ватру и последњо одвајање масноћу. Цеђење се ради кроз газу, сас притискање; а притискаш онолко јако колко нећеш да спржа буде мрсна. Такву готову мож гу туриш у црево ил’ у судови - њума преферирају овија уштогљени, а мож и да гу „разбарушиш„ сас виљушку, па да будне чупава ко битлес.



Тај спржа, „растресена“, треба за ово једење што га викав „ћерка да гледа, мајка да једе, ал’ на ћерку да не дава“! К’д је ватра већ пригасла, узне се земљано тавче, тури се још врућа спржа на дно, додава се црни лук, џинке и паприка из туршију - у прецизну размеру: ђутуре, па онда опет спржа, мало тако постоји без ч’чкање, а онда се полак меша. К’д почнев да ти течев сузе на уста, е, тад је доста.



Треба ти још комињак - оној вино што га мангупи теслимив на мамлази за двајес евра по флашу и крстив га „божоле“ - добар тешко ће нађеш ако неје домаћи; требав ти другари, тој има колко оћеш, чим намиришев муфте једење и пијење - те ги око казан ко црнци око баобаб (Љ. Живков), виљушке - да несу много прљаве, ал’ и да су штрокаве, све су тој витамини - и врућа погача. Може и сиренце; туј већ не мора да утепујеш целу овцу због две велије, неје људски...



[You must be registered and logged in to see this image.]

А после овакво једење ич да ти не буде криво ако одма мрејеш; ако је за утеху - неће будне сефте: више је Лесковчани изгинуло од холестерол из „плодови тора“ и више су ги потаманили прасећи свети „триглицериди“ - во имја пљесканицууу, ћеебапиии и спржуууу, јесссс да буде! - него сви ратови на гомилу. Викни гим - ако се претуриш од хоклицу - сам да те отркаљав у прв јендек к’д се оладиш и укочиш. Да не смићаш на овија што још мезетив... Неје мераклијски!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyNed Feb 12, 2012 9:21 pm

Ke iskacav nove postenske marke s`s likovi na nasi politicari!
-Narod ke se cudi od koju stranu da pljukne!


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPon Feb 13, 2012 5:33 pm

Драга моја Таске,

Овој писмо да ви га напишем, много пут сам се пишмањуваја и распишмањуваја, јербо несм имаја ефе на писување и етикецију. Теб ти жал за марку, па ми ич не писујеш. Како да си заборавила да смо се заверили на вечност и чупрење док јед’н од нас не изеде пилавче.

Сећаш ли се драга Таске кад се шетасмо кроз онија ћор сокаци, поред Сику ђевабџику, па се навалисмо на тарабе..., ја ве пригрли и приљуби и уштину за мишку, а мишка ви мека, мека ко тесто за мекице. У тај ма залаја шаров из Сикину авлију, падоше тарабе и ми уватимо џаду.

Е, драга Таске, с’г седим и стално си мислим к’ко ми је онај пољубац прираснуја за срце ко печурка за ћеремиду. Такој ти је тој, Таске, што викав наши стари Лесковчани. Љубав без темперамент, тој ти је ко лампа без гас. И љубав без осећање, ко тигањ без дршку.
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Feb 23, 2012 11:21 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Mar 21, 2012 10:04 pm

On je urbana legenda grada Leskovca a i šire. Pored naglaska, roštiljijade, srpskog Mančestera, postaje prepoznatljivi simbol grada. Više od godinu dana pod pseudonimom “Koe ima po grad?” piše tekstove na fb stranici istog naziva, Tekstove u vidu blogova objavljuje i naš portal u rubrici “Word Up”. Postavili smo našem sugrađaninu par pitanja, na koje nam on odgovara na svoj prepoznatljivi način.

Kako se osećaš ko najtraženija osoba u Leskovac a i šire? Merak li ti je?

- Golem merak mi je što sam uspeo to što sam ‘teo – da se ljudi ismeju. Za pare ne radim, ko što sam čuo da neki pričav po grad, pa da mi bude merak.

Merak mi je kad mi ljudi objašnjavav koe sam pisao.

Merak mi da gi klimam z’ glavu kogod filozof i vikam: “Da, be”.

Al’ od muku se smejem kad mi čita neki toj što sam pisao…sve me nešto počne žiga na desnu stranu.

A kako se osećam… pa na luk uglavnom, jed’o neke punjene paprike malopre, a majka naturala četrnaes glavice u šerpu. Pogleda gu u oči i potpuno iskreno gu pita: “Ženo, imaš li kantar?”


….
- Pošto se potpisuješ sa pseudonim tj. anoniman si, počeli ljudi da te povezuju sa Anonimusi, znaš da sad počeli gi apse?

- Ču toj. Ja gi podržavam, al’ nisam jedan od nji. Ni Anonimusi ne znav koj sam, jer sam uš’o u ilegalu k’o Mali Radojica. Što se ‘apsenje tiče video sam da oni obarav sajtovi, pra’iv cirkusi, a ja sam tek prekjuče naučio da zumiram stranicu na Mozilu (CTRL i +).

Prođe i ova ledenica od zimu, pa koe se opravljaš da radiš ovi dani?

Sa prvim zracima sunca nagrevam se po kafići. Sabiram energiju. Sedim na stoličku. Gledam ljudi. Žvakam kašičku. Smišljam si tekstovi. U tom momentu osetim miris, zamagli mi se pred oči i setim se – pukla cevka kod Kinezi u Modnu kuću. Plaćam na konobara i udaljavam se. Pored toga, redovno se utepujem sa sportske aktivnosti tipa košarka, fudbal, badminton.


….
- Što bi Jelena Bačić Alimpić pitala, da odeš kod nju u emisiju, il kod Sanju Marinković, kude crpeš inspiraciju za tekstovi?

- Pa pošteno da ti ka’em dovoljno mi je da se promajem jednom kroz glavnu ulicu i već imam šes’ stvari u glavu koe ću napišem. Dok dođem dom ja gi pola zaboravim. Na primer, izvori moje inspiracije su:

- vraljanje kese z đubre od terasu (tekst “Gravitacija”)

- skapuvanje čekaj’ći u glavnu poštu da platim telefon (tekst “Survivor Pošta” )

- večito švercovanje po vozovi i malverzacije sa kondukteri (tekst “Imaš ‘i kartu?”)

- novogodišnje palamudenje (tekst “Najbitniji dan u godinu”)

- bazd leskovačkih klubova (tekst “Prijateljski savet”)

- dosada (kao glavni razlog za otvaranje stranice) i mnogi drugi…


….
- Čuli smo, pričaju ljudi, da se priča po grad, da bile neke ponude za pozorište, knjige, sajtovi…će bude li nešto?

- Ma zvoni mi mobilni kad ono Siniša. Pavić. Ja ga iskulira. Rek’o koj će se s’d zanosi pa s’ tebe.

Posle se i probudi. Oko 10. Bile su ponude za pozorište i knjige al’ toj sve nezvanično, u zajebanciju. Premišljam se, pra’o da ti kažem, za neku pozorišnu predstavu da napravim/napišem. Neku monodramu tako. Može i neka knjiga da padne. Smišljam i nazivi..”Lovac u papriku”, “Kroz Veternički mulj”, “Manojlovačke basne”, “Čekajući Jugekspres”.

Šta slušaš, čitaš i gledaš ovi dani?

- Slušao sam 3 dana komšiju kako čuka, ispravlja neki lim.

Pre neki dan sam u kafanu slušao Zapevala sojka ptica.

Od knjige sam počeo da čitam Mali Princ. Uzeo sam gu iz biblioteku i još gu nisam vrnuo.

To je ustvari i pravi razlog što sam anoniman.

Gledam filmovi što skid.. što kupujem iz prodavnicu, original, s’ hologram, 600 dinara gi plaćam.

Gledao sam raspad atomskog jezgra i emitovanje radioaktivnih izotopa.. na televizor naravno.

Gledam kol’ko mal’umni ljudi ima po grad.

Gledam kako da se ništa ne radim, a da imam pare.

I gledam kroz prozor.


….

brza pitanja
- Najače naselje u Leskovac?

-Sproveo sam anketu – Dubočica

Ja volim da si sedim kod repetior.

Ne drogiram se, samo da se zna.


….
- Najbolje za jedenje iz Leskovac?

- Pljeskavica kad majstor ne štedi na meso,

burek sa pola kilo sir na hektar banicu,

majkina baklava,

sladoled prekoput zeleni pijac,

žilave palačinke iz palačinkarnice,

pregorene pice sa sitno seckanim komadićima podriguše


….
- Po koju stranu se šetaš na korzo?

Po onu na koju pristaje autobus kad ide otkud Pečenjevce.


….
- Treba li se roštiljijada premesti iz grad?

Ne, treba da se katapultira iz grad. Na neki proplanak.

Tagovali li su te u Safari?

Jesu. Skinuo sam tagovi jer izgledam ko lipsotina.


….
- Koe te nervira?

Devojka,

prašina po ulice,

cene na pijac,

mafijaši što kradev smoki po prodavnice,

oni što perev ulice,

ovi što kradev šahte,

kršene klupice,

zamočane ćoške,

nevrzani kučiki,

neštrojeni gradski je*ači,

pijane budale,

trezne budale,

božjaci što mi kradev internet,

ribe obučene k’o drumsko-kafanske pevaljke,

TomaCo napolitanke…….


….
- Koe nikad neće uradiš?

Nikad se neću opametim.


….

- Nastavi niz “Šta sam se najeo ribanjke…

(pošto sam u procesu odvikavanja od ribanjke, nemam nijedan kasvetan odgovor[You must be registered and logged in to see this image.] )

Koe si teo da te pitaju ljudi a do sad te nisu pitali?

Sve osim “Kude radim?” “Čiji sam?” i “Znam li onog/onu?”


[You must be registered and logged in to see this link.]



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySre Apr 11, 2012 10:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Maj 17, 2012 10:23 pm

ОНОДЕЊЕ и ТЕСНЕ ЦИПЕЛЕ [You must be registered and logged in to see this image.]

Ма прича ли ви ја како сам прошја ономад к'д бе у град? Како несам? Мене ми се чини да сам ви причаја.... А мож и да несам...!? Море како почеше са овија избори , ја се скроз заулави. Неје чудо и да ви несам причаја. Не мож бе да упалиш ТВ да да неки не изрипи на екран , и одма почиња нешто да обећава ... Те овој ће , те оној ће ... а знајем да не заебавав , а знајев и они. Него да ви причам. Бемо ономад татко , мајка ми и ја, у башчу код Мораву, брамо паприку. А она убава, црвена, голема, ће треба кило месо једну да напуниш, а пиринач ич да не тураш. Претера га и ја с'г , па ће неки да смисли заебанцију на наш рачун: - У Врање нема лагање , паприка никла и без сејање... Несу бе б'ш толке , ал' поголемачке су, кило паприке , пуна мерица. А љутице , малечке , никакве, љуте трујев. Татко вика на мајку ми што ги је и садила.Неје теја ни да ги бере , ал' мораја је , мајка ми теше му главу исцепи сас камен... Обрамо ми тој за ''дан ч'с , и ће ги носимо на пијац у Ниш , да ги продавамо. У Лесковац не идомо , кој ће ги на њи продава паприку, они си гу имав колко оћеш, ница ги и по зидови, и тој бе одма нанизана на кон'ц. Како су гу тој под стреу садили не ми је јасно... Стигомо у Ниш , зауземо тезгу , изнесомо кутије , а татко ми вика , да повр' турам онеј најголеме... Ја такој и работи... Извади и онеј љутице... Оне несу баш за излог ал' нека ги , мож неки ће купи и такве.Почеше жене да питујев за цену... На онуј ву големе, на онуј криве , једна вика љуте ву... а једна па цена ву голема. На татка ми вика : - А бе, овај паприка , пуњена ли ти је, па је толко скупа? Татко ми гу испцува , а и она му неје остала дужна... Пун пијац , а ништа не продадомо. Поче да се растурав људи... Ја огледне, па викам на татка ми, да ми купи плескавицу, видо сви ги бе једев : - Море узми сирење и паприку па си једи , каква плескавица, на њи кој ги је крив , што несу садили паприку ... Такој и бидна ... На тезгу поред нас једна жена ( да не ми замерите, гузица ву као наша мерица сас паприку) продава тикве... А и оне колке су , туго мајке, двојица ће тешко да ги носив... ја пробува да подигнем једну ал' немога. Тај жена ми вика : - Немој бе синко, не дизај толко тешко, чувај си јајца , како ће после нешто друго да дизаш!“Ја погледа , јајца несмо понели , а кутије ги већ диза, што ли ву је било на туј жену , о какви јајца ли је причала , ја си појима немам. Каза на татка што ми је казала , а он вика: - Море пушти гу бе синко, на њума ву само јајца пред очи... Ма приметија је татко ми да ву се јајца причињавав, ће гу заебава , па гу питује : - А мори „комшике“, к'д сади теј тикве , за гузицу ли се држа па су толке? Она га погледа онакој ребрачки, па му одговори : - А ти, к'д си садија теј љутике , за што си се држаја, за онуј ли работу? Татко ми поцрвене, како онеј паприке, теше из кожу да изрипи... и ућута се , спусти цену на паприке , продадомо ги за пола сат, и отидомо си дом. А дом к'д дођомо, на мајку ми вика да је било малка људи на пијац, и да је мораја да спушти цену, па је затој толко паре донеја. Мајка ми га питува : -Даја ли си бе на дете неки динар? Ја не мога више да ћутим па одговори : -Как'в мори динар, неје теја ни плескавицу да ми купи, него сам јеја паприку и сирење. - Арам да ти је бре, куде ће ти душа , на дете ич неси мислеја.Кој ти знаје што си ти на пијац работија, па су затој и паре малка. Ја ућута , несам смеја даље да причам за онуј са големе тикве. Оно несу само тикве биле големе , него боље да си ћутим... Мајка ми му узеде паре, и даде ми две иљаде, вика: - Купи си бе нешто, нек бар ти имаш вајду од толику муку или иди си у град.Е к'д рече у град мени ми текна... Ће идем у град , до с'д никад несам бија у оној што га викав „Дискотека“... И такој. Обања се ја ... Гледа на огледало дал' има ли што да бријам, ал оно нема', несу почеле да раснев длаке још. Облеко одело , оној матурско. Рукави ми беву малка кратки , ал' реко ће помине, друго несам имаја . Ногавице су добре, јел мајка ми ги подвија т'г , беву дугачке, па ги с'д опушти. Ципеле су исто од малу матуру. Татко ми ги купи код Кинези у Бању к'д бемо на сабор. Несу биле скупе. До душе биле су и т'д малка тесне , ал татко ми викаше ће се разгазев. Чуја сам да сви људи к'д купујев ципеле гледав, модел, боју , величину и цену, ал татко ми је изгледа гледаја само цену. Него што да работим обу ги њи ... А за сат не ви реко да сам га турија на руку. Тој је он'ј дигитални што ги викав. Несу му се све бројке виделе, ал' надзирав се . Тој ми дадоше за једн рођендан. Десети ли беше, ебем ли га, давно је било... и ће кренем. К'д оно неје једна мука, поче да пада киша. -Ту да Бог да никад не падала, па с'д ли је нашла да пада, к'д сам решија да идем прв'пут у град. У капку му се не видело. Куна бре псова, ал' она падаше, ко да гу неки од небо расипује. Тики стаде у јед'н ма. Погледа на он'ј сат, једва разазна да је десет...беше касно да идем. Поче да се соблекујем , к'д улеже татко ми у собу. - Што се бе соблачиш, неће ли идеш у град? - Како бе да идем , к'д да стигнем, видиш ли колко је сат! - и пружи му руку. Он погледа у сат па вика: - Па овој се бе ништо не види! - Па не се види , сећаш ли се бе к'д сте ми га купили!? Добро несам окачија на руку он'ј пешчани . Ете как'в си ти татко! На њега му докриве , па рече да узмем његову бициклу. - Коју бе , онуј ли што је од Турци остала к'д су бегали !? Не ме бе заебавај. Доста је за дан'с! Помисле се што да работим , па пристадо. Отидо у избу , а оно боја се не познава, кокошке на њум се качив к'д спијев. Нема контру , а нема ни он'ј лим што штити ногавице, да ги не фати ланац. Погледа нема ни светло ... Туго што да правим... Ал' тој ти што ти је... Обриса гу малка, на ногавицу стави штипаљку да ми не исцепи ногавицу , јана гу и крена. Мрак бе, ништо се не види, а по пут киша нанела камења и ђубре. Овија из горњу чаршију, једва чекав да падне киша. Т'д све што имав за бацање и ђубре, изнесев на улицу да вода однесе... Теше главу да искршим, што од камења , што од ланац к'д ми фати ногавицу. Несам видеја да је штипаљка испала ... Мота бе мота, душа ми на нос искочи , а не видим да се гума исцепила, на неко стакло ли је, кој ти знаје ... Псоваја сам бе и деду ,и татка ми , ма све што сам се сетија. Фрљи бициклу у жбун, и крена пешке... Иди бе иди , никад да стигнем... А ципеле ми направише жуљ, свитке ми искачав пред очи... Море не попуштам , идем ли идем... Стигна некако. Улего у дискотеку , а там мрак , дим , па к'д се саплето , очи теше искарам. Дал' сам негде запеја, ил' ми је неки у он'ј мрак турија саплитку ,тој не знам... једва бе ненако дођо до столицу .... Дође конобар , па ми пита: -За што си?. - Море несам низашто ,видиш ли да сам све наебаја, него донеси ми једну Цоца Цолу са коџа лед и забоди сламку сас малечак сунцобран! Тој сам видеја на рекламу , такој гу пијев. А музика туго мајке ... Завија бе ко к'д татко ми са моторно тестере крати дрва... К'д лупне он'ј гоч , подрипујем од столицу колко је јако. Седим си , пијем сокче и слушам музику... Љуљам се , као свиђа ми се музика. Море какво свиђање, љуљам се од болови да не приметев да сам изуја ципеле, ноге бе малка да одморим... жуљеви попуцали, крв липти ли липти... Па ги обу , белким ће ме искарав ако видив да сам бос. Извади кутију цигаре, украдо ги на татка ми, и ће запалим, да биднем фрајер... Леле леле, к'д се загрцна од дим, једва се поврна, реко готов сам, ја овој неће преживим... Једва до ваздух дођо... Седим такој, тики иде једна девојка... Коса замотана, ноге дугачке до гузицу, гузица ко лубеница , а груди како зреле диње ... пуцав... А штикле високе, туго мајке... Ја си ноге искрши сас овеј моје рамне, како ли је на њу , она мора да нема прсти, сигурно су ву отапли од такве ципеле ...!? Док гу ја мери , она дође куде мене па ми вика: - Ја сам Мануела . Играш ли бе ? Ће играмо ли? Ја забрави како се викам. - А ја Стојан ... некако се сети... играм мори играм , како па де не играм, ноге земљу не дотицав ... пролетос игра коло на сабор све у шесна'ес... ! Море куде знајем , него прихвати понуду, таква се не одбива. Устадо , ал' оћеш ноге клецав, што од болови, што од стра... Фати ме она око врат , ја њума око струк и кренамооо... Стегја сам гу око струк , коске ће ву искршим ,а све гледам у страну , не смем да обрнем главу спрам њума, ће се угушим бе , а и нос ми упада у њен деколте ... Висока бе ... Туго мајке ,очи сам избуљија како маче на џигерицу... љуљам се , а натам , а навам, као играм бе.Ма какво црно играње, поче се презнојавам од болови. Она ми вика: - Па неће се бе собаљамо, па си ме толко стегја. И што се бе толко љуљаш!? Полк бе. А не знаје јадна , ако гу пуштим има да треснем на сред онуј дискотеку , тресем се бе од стра ко младо врбче на ветар, ципеле ме убивав па расипујев , онај работа, џерима ниједна, поче се мица... Ма сачувај Боже ... Леле леле , реко с'д ако се обрукам, има ме заебавав наредне дваес године... Фалим те Боже, некако се заврши и тој играње. Па седнамо , а она ме питује : - Ће ме испратиш ли до кућу? Ће морам да идем , татко ми је рекја да дођем дома до два. - Ће те испратим мори , како па да нећу... Викам ву , а и ја једва чекам да искочим из овуј лудницу, ципеле да собујем , иначе ће останем инвалид, ако ми нокти већ несу отпали... Плати ја оној што смо пили , све паре што ми даде мајка узедоше ми, и искочимо одотле. – Куде живиш мори? –питујем гу - Па у кућу бе живим, не живим на грану!- поче ме она заебава Лелееееееее, мислим се , ако гу фатим у неки мрак, има ми плати и за ципеле и за бициклу , ма за све бе, има гу искршим ко дете играчку , ако до с'д тој несам работија ... Кренамо ми низ улицу , дођомо до парк, па ву предложи малка да седнемо на клупу, да се одмори од високе штикле. Ма не ми је толко за њене штикле , него од болови одневиде, поче се саплићам. Седнамо , а ја се све пол'ко примицам, реко ће кренем да гу загрлим па што бидне... Море она не се снебива, не се буни , прифати... Уздрхташе ми и ноге и руке , вилице се укочише, и оглуве и одневиде , а за друго да ви не причам ... Туго што ли с'д да работим !? Е реко готово је... С'д ако не умрем ,има да живим ко гавран, двеста године....... Прикупи некако душичку... Поче да гу целивам... Рука ми сама отиде куде треба, ал' се и укочи, прсти ми утрнаше како да сам ги на врата прикљештија ... Окуражи се бе , па сам навалија како дете на еуро крем . Коске пуцав бе ... Акција што мисиш ... Реко готово је , овој ће бидне што ће бидне, ће падне онодеље ... Забрави бе и на ципеле, и на жуљеви... Там'н к'д је требало да бидне оној главно , ете ти гу њена сестра, пошла и она дом. - А мори , што работиш тој , татко ти ће те утепа!? Пооди дом!!! Она рипи од клупу , отрча пред њу ... ја онакој ко покисл петл гледа по њи , не знам што ме снађе ... Свес ми не дооди ...Несам стигја ни да гу питам за мобилан... Пођо си и ја... Дођо до бициклу ... Јана гу , оно низбрдица сама си иде , не морам да мотам , а и да моран не могу , ноге утрнале ... Онакој под стрес забравија сам да је гума исцепена, и да нема конрту ... па к'д се убрза туго мајке... Ем тресе , ем нема са што да кочим... Кочи бе сас ноге по асвалт кочи, јајца се све истресоше , а на ципеле ги и ђон одпаде... Укочи некако, фрљи и бициклу и оној што је остало од ципе , па пешке и бос некао дођо до кућу... Ебем ти и град, и бициклу, и ципеле, и онодење , за малка теше главу да изгубим... Не се бе смеј , на мене ич не ми је било смешно. Па не ли је такој? Ич неје за смешку!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyČet Maj 17, 2012 10:30 pm

Bogami za smejanje, onodil se sas biciklu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Maj 18, 2012 3:37 pm

Navodno je ovo monolog iz jedne niške PC igraonice :

Lik do mene sedi, igra counter i viče ko majmun lupajući u sto: "Jebem ti crkven direk i kolač u pič.u! Jebem li ti detenak usrani! Nenade! Zameni mi ovaj miš serem ti se u njega!" :zubi3:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptyPet Maj 18, 2012 10:32 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Maj 19, 2012 6:18 am

Citat :
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)

Malo Vranjanski dijalekt

[You must be registered and logged in to see this image.]

crtica O PRIZRENSKO TIMOČKOM DIJALEKTU

Prizrensko-timočki ili torlački dijalekti govore se na jugu i istoku, od okoline Prizrena preko sliva Južne Morave do Stalaća i gornjeg toka Timoka, do Zaječara. Dakle, tu spadaju vranjanski, leskovački, niški, pirotski kraj, i okolina. To je onaj dijalekat koji je postao popularan sa filmovima Tesna koža, serijom Porodično blago i sl. Ovi dijalekti rano su, još u srednjem veku, ispali iz štokavske jezičke zajednice i krenuli se odvojeno razvijati. Zato su najmanje slični ostalim dijalektima. Pri tome, oni su za to vreme stupali u niz intenzivnih kontakata s drugim balkanskim jezicima, time razvivši niz zajedničkih osobina sa tim jezicima (veći stepen analitičnosti, reduplikaciju objekta, određeni i neodređeni vid imenica i sl.), i tako ušavši u balkanski jezički savez.

No svi ti dijalekti danas se, naravno, manje-više gube, tj. menjaju se, kako njihovi govornici prolaze kroz razne škole i u školama uče kako je "ispravno" govoriti, i još brže, kako su i radio i televizija stigli i u zadnje selo. Onda ljudi uglavnom napuštaju dijalekte, jer se trude približiti svoj govor onome što smatraju "pravilnim" jezikom, što ih uče u školama ili što čuju na radiju i televiziji, s manje ili više uspeha. Kada naiđeš na ženu ili čoveka toliko nesvesne svoga jednom usvojenog jezika da njihovom dijalektu ni škola ni vojska ni televizija ni radio ni snaha iz drugog sela ni Farma ni Veliki Brat nisu uspeli nauditi niti najmanje, to je onda prava poslastica. Onda od njih možeš da čuješ kako je dijalekat toga mesta izgledao pre otprilike pedeset godina, kao da si u nekakvom lingvističkom vremeplovu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Maj 19, 2012 6:23 am

PISMO IZ BEOGRADA u tri dela (po vranjanski)
I deo

Dobi onomad pismo od drugaricu mi, tri d'na mi je trebalo da ga rastumačim! Ne ga je pisala na neki strani jezik, proveri ja, ido kude Hadžinikolića, ne li čovek sudski tumač, reko mož' je na engleski ili nemački pisan. On čovek vika neje, na beogradski!
Mislim se, pa nesam ja u školu učila beogradski, a neje ni ona! Vranjanka bre! Otišla u Beograd i odma se pogospodila, vranjanski zaboravila, usla vu prašina od beogradsku kaldrmu u mozak, pa pošuntavela. Pisuje pismo, a niki ne znaje da ga dešifruje.
Eve vidite sami.
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Maj 19, 2012 6:24 am

PISMO IZ BEOGRADA

II deo (odgovor)

"Evo me na nekoj treskavici kod blokeja, upoznala sam ga u privdži dok se klackala do faksa. Baš je cool! Odmah me smuvao da izduvamo jednu hašku cigaru i ja promašim faks i osvanem na Kukuriku Hil u njegovoj gajbi.
Jebo te, otkačio seldžuk divizn, nakupilo se tu nekoliko njih iz pasivnih krajeva, sve neke brze ruke Srbije, cepa se mutiš uz obaveznu travu, ma ubili se totalno! Bila i neka njegova sajmuša, Zlatice nećes verovati, pa ona je bre pravi skrndelj, utripovala se i meni baca niskusu, KBSZ! Otkačim je ja, dok si rekla keks! Ona će meni da provaljuje fazone a'la bapska magija! Otkasirala sam je odmah i otišla ti ona Ford tabanusom kući.
Blokej i ja ti se onda zavalimo do daske i padne ti tu dobro ispitivanje Postojnske jame!! Trebalo mi dva sata da se resetujem. Ma bio cool fes!


Isparlaćemo se kad se budemo videle.
Tvoja Zvezda Danica“
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 EmptySub Maj 19, 2012 6:30 am

PISMO IZ BEOGRADA
III deo (čudo sa hijeroglifima)

I ja se raspita na sve strane, ne li ima naši deca studirav po Beograd, te mi pomognaše da rastumačim ovija hijeroglifi.
Takoj nauci još jed'n jezik! Beogradski. Da mi je neki pričaja kako naši Vranjnci po Beograd živiv, da se jadni po gajbe sastajev i travu mesto cigare pušiv, da nemav što da pijev nego neki bućkuriši i da gi neke seljačke divizije sviriv ja moje dete ne bi tam pustila!
Danica čim dođe u Vranje, ja na ručak će gu vikam, a i Hadžinikolića da ni prevodi!
Pozdrav

IZVOR NOVINE VRANJSKE
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: