DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 MOTORI-paklene masine:))

Ići dole 
+23
Gothic
Bokssha
podbarac
Sikret
Uther Pendragon
promaja
Crna_ovca
SunStorm
komunikativn@
Kijara-brm
brunolino
Samouka
bosankaa
sonia
Aurora Borealis
Helena Trojanska
Admin
doctorr67
srki76
Oci-ANDJELA
slatkicass
Al_kapone_92
Storm_z
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Jun 12, 2008 9:04 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 8:32 pm

SunStorm ::
To isto slikano na "obilaznici", centru svih underground auto - moto desavanja u Apatinu??

[You must be registered and logged in to see this image.]

I dalje izgleda klasicno, sa svim fabrickim delovima. Trula visnja, ako se ne varam? Deluje lepo ofarbano, skroz simpaticno.
Lepsi bi bio da skines masku prednjeg fara (tada lici daleko ozbiljnije) i da montiras normalan drzac volana sa pesnicama, kao i veliki sic. To su jedni od osnovnih zahvata koje prodje i svaki APN prilikom dolaska u ruke mladjih, koji imaju volje da taj motor naprave da lici na nesto..
Upravo tamo .
Vrlo trula višnja -akril boja , tako je bio ljubazan da farba neki lik svog "juga" pa se zato čekalo -da ga odnese da ne vidi da se motor farba njegovom bojom . [You must be registered and logged in to see this image.]
Prednji far mora dole ,jer je ono staklo jedva providno ,mora da dobije novi auspuh (imam original , ali neću taj ) jer je ovome otpao prigušivač pa se dere kao lud , sajli ima, tj mogu se naručiti , ali je nosač već toliko izlizan da ne vredi -pa ima sad "ručni menjač" -direktno . Sic će isto da dobije novi -sve ovo kad se "steknu uslovi" .
Meni ispunjava osnovni -pali i ide ,ostalo mi baš nešto nije bitno (i jedna guma je ćelava)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 8:37 pm

Ovaj kanda je taze stigao iz austro ugarske [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
SunStorm




Datum upisa : 04.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 8:54 pm

Danubius ::

mora da dobije novi auspuh (imam original , ali neću taj ) jer je ovome otpao prigušivač pa se dere kao lud

Odes kod komsije mitica i vidis ima li da se kupe samo prigusivaci (za automatika ima, kontam da moze da se ubudzi). Novi auspusi su 10Eur pa navise...

Kijara-brm ::
Ovaj kanda je taze stigao iz austro ugarske [You must be registered and logged in to see this image.]
Ti to kazes za Danubiusa ili za moped? smehsmeh
Tako i treba da izgleda tomos moped ako je standardni, bez modifikacija. Da se podsetimo, Tomos je ipak radio u saradnji (po licenci) austrijskog Puch-a. :pušač:


Poslednji izmenio SunStorm dana Uto Jul 26, 2011 9:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:05 pm

hahhahahahha oboje i on i motor...Sad sam nadrapala... [You must be registered and logged in to see this image.]..Ako tomica tako mora da izgleda,Tibor ne mora... [You must be registered and logged in to see this image.]

Povratak otpisanih-original...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
SunStorm




Datum upisa : 04.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:10 pm

Ima nesto u tome - zato sam ja malo modifikovao mog tomicu cherry

A nije da tomos nije znao napraviti zveri.... Bilo je tu i danas cenjenih masina. Prepoznacete blok motora i sasiju, koje su bile identicne sa "obicnim" serijskim modelima. Umetnost je bila iz 50 ccm izvuci brzine od 100+ km/h.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tomos D6

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:18 pm

SunStorm ::

Ti to kazes za Danubiusa ili za moped? [You must be registered and logged in to see this image.]
Tako i treba da izgleda tomos moped ako je standardni, bez modifikacija. Da se podsetimo, Tomos je ipak radio u saradnji (po licenci) austrijskog Puch-a. [You must be registered and logged in to see this image.]
E to je tek ludnica ...kada smo razbucali ....nešto je švedska proizvodnja , nešto nemačko ,nešto englesko -da ne poveruješ. A sumnjam da je iko išta ikada menjao . Posetio sam "Mitić motors" [You must be registered and logged in to see this image.] i kaže on da je dosta toga "domaća radinost" što on dobije . Pokazao mi par karburatora, gornji navoj gde ulazi sajla za gas -pojedena, kao da je neko izgrizao .
Moj "bing" ima 50 godina i navoj je besprekoran , još i mesingani plovak ima unutra (ovi plastični se zaglavljuju, sva živa prljavština iz goriva se "lepi" za njih )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora



Datum upisa : 21.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo je moj san. :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:31 pm

Crna_ovca ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

E ovo je moj san. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ako se ne varam , to je jedan od Suzuki GSX -R serije (600,750,1000 cc -koji je već ?)
Treba samo da nabaviš 12-14 ooo Eu....i tvoj san za sekundu može da postane stvarnost ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora



Datum upisa : 21.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:37 pm

Danubius ::

Ako se ne varam , to je jedan od Suzuki GSX -R serije (600,750,1000 cc -koji je već ?)
Treba samo da nabaviš 12-14 ooo Eu....i tvoj san za sekundu može da postane stvarnost ! [You must be registered and logged in to see this image.]

750 :eee:

Zar ti ja licim na nekoga ko ce da sedne na nesto sa vise kubika :joint:

Al ne da je motoooooor.

Ma ne treba toliko da bi se kupio.Mnogo manje,ali za sada nista od toga cherry

Nego ti osedlaj svog tomicu pa u subotu na moto skup u Muzlju :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:45 pm

Crna_ovca ::
Danubius ::

Ako se ne varam , to je jedan od Suzuki GSX -R serije (600,750,1000 cc -koji je već ?)
Treba samo da nabaviš 12-14 ooo Eu....i tvoj san za sekundu može da postane stvarnost ! [You must be registered and logged in to see this image.]

750 [You must be registered and logged in to see this image.]

Zar ti ja licim na nekoga ko ce da sedne na nesto sa vise kubika [You must be registered and logged in to see this image.]

Al ne da je motoooooor.

Ma ne treba toliko da bi se kupio.Mnogo manje,ali za sada nista od toga [You must be registered and logged in to see this image.]

Nego ti osedlaj svog tomicu pa u subotu na moto skup u Muzlju [You must be registered and logged in to see this image.]

Bogami....SUZUKI SRBIJA [You must be registered and logged in to see this image.] kaže ovo : Cena (sa 18% PDV): 13.390 €L1 / 10.990 €L0

Ima ih par u Apatinu -i vozi ih "radnička klasa" ,tj oni što rade u Pivari .
Ko nas j.... kad ne pripadamo toj radničkoj klasi . lol!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 9:47 pm

E pa ne gledam ja nove..ne radim u pivari,a i ne volim pivo :eee:

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 669322 MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 669322 MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 669322
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 10:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 10:31 pm

Danubius ::
Posetio sam "Mitić motors" i kaže on da je dosta toga "domaća radinost" što on dobije. Pokazao mi par karburatora, gornji navoj gde ulazi sajla za gas -pojedena, kao da je neko izgrizao .
Moj "bing" ima 50 godina i navoj je besprekoran , još i mesingani plovak ima unutra (ovi plastični se zaglavljuju, sva živa prljavština iz goriva se "lepi" za njih )

Ne zaglavljuju se plasticni plovci tako lako. Ako ti je karb dobar - ne diraj ga. Navoj nije otisao ni na mom Bing 13 (sa motocikla T-14). BTW, svi na tomosima su ili Bing, ili Delorto. Zamenski nije tesko naci.
Sto se tice delova iz male privrede, takvo je stanje sa odredjenim delovima koje nema u originalnoj izvedbi. Ne mora nuzno biti lose - samo malo manje kvalitetno. Jedan prigusivac iz narodne radinosti nece istruleti tako lako, a kosta 200-300 dinara. Meni auspuh nije istrulio ni posle 9 godina, a mala privreda je (nije ni MF, a ni libnik i ostali markirani).
Manje vise, ne stedeti na vitalnim delovima (po mogucnosti, original ili najbolju kopiju) - sitnice/dodaci su te na kojima se moze praviti kompromis.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 10:46 pm

SunStorm ::
Jedan prigusivac iz narodne radinosti nece istruleti tako lako, a kosta 200-300 dinara.
Eto ...to nisam znao ,da se može kupiti samo prigušivač ?
Auspuh mi neće istruliti ...prohrom je (ručni rad ) taj će doživeti i novi milenijum. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Jul 26, 2011 11:10 pm

U krajnjem slucaju, moze da se napravi po uzoru na originalni primerak (iole vestiji bravar bi to mogao izmajmunisati: poklopac sa dve ili jednom cevi, ako me secanje sluzi).

Mali tip:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cena: smesna.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Avg 04, 2011 9:58 pm

SunStorm ::
U krajnjem slucaju, moze da se napravi po uzoru na originalni primerak (iole vestiji bravar bi to mogao izmajmunisati: poklopac sa dve ili jednom cevi, ako me secanje sluzi).

Mali tip:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cena: smesna.
Dobro te služi.I informacija je bila dobra . Prigušivač ,250 din ,by Mitić
Ne možeš prepoznati zvuk. Hvala!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Avg 06, 2011 1:40 pm

SunStorm ::
.
Lepsi bi bio da skines masku prednjeg fara (tada lici daleko ozbiljnije)
Kod fara nije problem maska -nego što je jako slab (kod svih )
Stručno objašnjenje -neki magnet na 6 volti vremenom oslabi -nema da se kupi ,a može se zameniti magnetom od 12 V -cena 23 eu ,ili se čeka da "naleti" kod oboma nam poznatog majstora Mitića .
Za sada sam rešio na drugi način -odvrnuh ja to da pogledam malo ...Naravno da slabo svetli , kada uopšte nema refleksijsko ogledalo ???
To se vremenom sasvim ogulilo -skoro crna pozadina . (da ne kažem da je i staklo fara bilo lepo prljavo ,stajalo je okrenuto "postrance" , kao i sama sijalica -dobila je tanku maglicu boje prilikom farbanja )

Elem ...rešenje prosto . Oprao sve u nitro razredjivaču . Na refleksijsku površinu nalepio najobičniju alu -foliju od čokolade . Sastavio ,zalepio silikonom -i sada svetli vrlo pristojno .
Kad "naleti" magnet , onda će dobiti i novi far ,bez maske .
A može sve da izgleda i ovako ,ko baš hoće da se malo potrudi [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Avg 13, 2011 11:12 pm

da.... samo je to APN, doduse dodje mu na isto, osim tockova i masine.

Nego, vozis li ti to cudo?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySre Maj 09, 2012 9:44 am

Juče pred firmom vidim neki zgodan motorčić ,ako sam dobro zapamtio -Tomos SLC ? Meni to izgleda kao neki bastard izmedju tradicionalnog APN i automatika ,no deluje mi kao lagani motorić za grad ? Zakleo bih se da je sigurno bolji od ovih kineskih skutera koje sad vozikamo , no očekujem od našeg experta Montoje da će pročitati i dati šire podatke .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySre Maj 23, 2012 2:09 pm

Ural
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Maj 24, 2012 11:28 am

Ovaj što sedi nazad sam ja ....
[You must be registered and logged in to see this image.]



A ovo je isti taj motor -koji pali iz prve i danas .
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sad "prispeo" da ga vozi i moj klinac .

Ni "harli" ne bi izdržao tri generacije -bez nekih naročitih popravki ?

Tomos jeste -kao što vidite .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Maj 24, 2012 11:30 am

Danubius ::


Ni "harli" ne bi izdržao tri generacije -bez nekih naročitih popravki ?

Tomos jeste -kao što vidite .

samo što se nevidi da li je T12 ili stariji T11 sa dve brzine.... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Maj 24, 2012 11:40 am

montoya ::

samo što se nevidi da li je T12 ili stariji T11 sa dve brzine.... :329340:
T03 ,dve brzine ,ručni menjač ,proizvodnja 1960 . Sem potrošnog -bombina,plovak , sajle ,gume -ništa ozbiljno nije rađeno . Najveći "kvar" -probila svećica rezervoar od gore ,jer tamo ima ono zgodno mesto gde možeš da staviš ponešto -a ja stavio dve svećice ,pa kako su "skakale" unutra ,probile . Malo lema -i ok .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Maj 24, 2012 11:41 am

Danubius ::
Juče pred firmom vidim neki zgodan motorčić ,ako sam dobro zapamtio -Tomos SLC ? Meni to izgleda kao neki bastard izmedju tradicionalnog APN i automatika ,no deluje mi kao lagani motorić za grad ? Zakleo bih se da je sigurno bolji od ovih kineskih skutera koje sad vozikamo , no očekujem od našeg experta Montoje da će pročitati i dati šire podatke .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da, to je Tomos APN 6 modifikovan.Promenili su palenje(dukati eektronac) , kvačilo je zamenjeno(poboljšano), manje modifikacije cilindar- glava- karburator.U svakom slučaju bolji je od svih kineskih skutera, prvenstveno što ima velike točkove (zbog bezbednosti) više je upotrebljiv, a da o kvalitetu i izdržljivosti ne komentarišem.
Jedina mana mu je što je skup,a za "omladince" ružan, tj. nije popularan svojim izgledom.Sve karakteristike su zadovoljavajuće nameni za koju je predviđen.










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySre Jun 06, 2012 8:47 am

Ovaj mi treba za turizam :
[You must be registered and logged in to see this image.]

i ovaj za po selu :
[You must be registered and logged in to see this image.]

a imam :
[You must be registered and logged in to see this image.]



i ovaj :
[You must be registered and logged in to see this image.]



zelje i mogucnosti :)
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPet Okt 12, 2012 11:42 pm

Imam Jawu od 500 kubika 1986.Isla sam svojevremeno na moto susrete sa partnerom.Volim motore (kroserice ne)Zatim na kampovanje...naravno u nekim 20 setim godinama zivota
Inace za koju godinu Jawa moja ce postati oltajmer haha

Volim harliku ... ali zelje su jedno a mogucnosti drugo
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Zene bajkeri   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyUto Okt 16, 2012 9:26 am

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Nov 04, 2012 1:16 am

UTIHNULI MOTORI


Legendarni Tomos otišao u povijest





[You must be registered and logged in to see this image.]
Tvrtka Tomos iz Kopra, unatoč izlaznoj strategiji
kojom će se pokušati osigurati zaposlenje za 59 preostalih radnika,
zadnjih je dana listopada praktično prestala postojati. Vijest je
iznenadila hrvatsku javnost koja je s agonijom Tomosa bila slabo
upoznata, a zatekla je i zaposlene koji tvrde da su imali dosta narudžbi
za iduće dvije godine










Ali potvrdio ju direktor Marjan Kanduč, koji je
istakao da će biti sačuvana robna marka 'Tomos', koja će se nastojati i
dalje razvijati. 'Bili smo zadnji takav proizvođač u Europi, ali ćemo
zbog konkurencije i troškova morati preseliti proizvodnju izvan
Slovenije', rekao je, dodavši da se ukida samo proizvodnja, dok će
razvojni odjel i dalje raditi.

Malo je ljudi iz generacija rođenih u periodu od '50. do '80. godina
prošlog stoljeća koji na ma na koji način nisu imali kontakt s nekim
Tomosovim proizvodom. Primjerice letimični pogled na plovila privezana u
riječkim lučicama, od Kantride do Mrtvog kanala, pruža nevjerojatnu
sliku: unatoč navali brojnih marki vanbrodskih motora, golemu većinu oslikava poznata naljepnica s natpisom 'Tomos 4', piše Novi list.

Druga, štoviše i značajnija, pojavnost Tomosa na hrvatskim, ali i prometnicama ostalih postjugoslavenskih država su mopedi.
Ne moderni skuteri s golemim, prenaglašenim i često besmislenim
plastičnim oklopima, već bazna stvorenja na dva kotača. Sklop obaveznih
elementa s cilindrom zapremine 50 ccm. Automatik ili s mjenjačem kao u
slučaju 'APN-a'. Mladi ih istina danas ne koriste ali Hrvatska pošta je
stalni kupac Tomosovih mopeda. Zanimljiv je svakako i podatak da je
Tomosov proizvodni program praktično do današnjih dana zauzimao golemi
postotak godišnjih registracija dvokotača. Kad bi došlo do snažnije
flotne aktivnosti HP-a čak i do 50 posto.

'Nevjerojatno mi zvuči ta činjenica – Tomos je propao. Ja sam naime u
Kopar iz sela Kotle nedaleko Huma odnosno Roča stigao sa samo 16 godina i
to na školovanje za mehaničara', priča svoja sjećanja na moćni Tomos Silvo Prodan,
danas umirovljenik koji je s iznimkom šestogodišnje pauze kad se okušao
kao privatni poduzetnik, čitav radni vijek proveo u Tomosu.

'Bila su to vremena kad se posao dobivalo odmah, tako da sam već 1957.
godine počeo raditi u Tomosu. Tvornica se još gradila, svečano joj je
otvorenje bilo 1959., a svatko tko je htio napredovati to je i mogao.
Naravno značilo je to stalno usavršavanje i učenje ali zapreka neke
druge vrste nije bilo', kazuje Prodan.

'Imao vam je Tomos u moje vrijeme skoro tri tisuće zaposlenih radnika', svjedoči Nikola Šukal,
vitalni šeszdesetogodišnjak porijeklom iz Turjaka nedaleko Bosanske
Gradiške, koji ovih dana čeka rješenje o odlasku u mirovinu. 'Bili smo
veliki, moćni, radilo se s punim kapacitetom, često i u tri smjene. No,
sve kreće nizbrdo krajem osamdesetih. Po meni već se tada vidjelo da će
po opstanak Tomosa biti velikih problema. Krajem devedestih nas najprije
preuzima švicarski Aluswis pa kanadski Alucan, no nije išlo. Na kraju
dolazi Hidrija, a kako sam se nalazio na radnom mjestu gdje više nisam
nego jesam radio, sam sam zatražio da me se pošalje na biro gdje sad
čekam umirovljenje', kaže Šukal.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 5:53 pm

Ne znam priupitah li montoyu-šta je bre ovo ???
Biće da je neki hibrid ,zagledao sam ,ali nijedne oznake nema ,ni marke ,ni...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:11 pm

BMW R 25..(250 ccm3) znači četvorotaktni iz 1950( i neke),prepravljen u custom-(ćoper) varijantu...prednja viljuška od MZ 250 TS sve sa točkom, naravno produžena za varijantu cusom..Prednji far od Tomos E 90...tako mi bar liči na slici, rezervoar od Triumph 650 boneville..pošto imaq čep za sipanje goriva sa strane....ostalo je sve sklepano..... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:20 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:22 pm

naj uspeliji Tomos svih vremena-Cross junior 50 i (80 ccm3)



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:25 pm

Jawa 500 re stayling...engine 1963...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:25 pm

doctorr67 ::
BMW R 25..(250 ccm3) znači četvorotaktni iz 1950( i neke),prepravljen u custom-(ćoper) varijantu...prednja viljuška od MZ 250 TS sve sa točkom, naravno produžena za varijantu cusom..Prednji far od Tomos E 90...tako mi bar liči na slici, rezervoar od Triumph 650 boneville..pošto imaq čep za sipanje goriva sa strane....ostalo je sve sklepano..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa vidim da mi motor nešto čudan ,sve u niklovanom "buretu" .
Mislim -nemam pojma o motorima ,samo mi se dopao na "oko" .
Jel* tu kardanski prenos -nema lanca ,ili mi se čini ?
Šta bi bila cena ovakvog ručnog rada -mislim, da se prodaje ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:33 pm

Danubius ::

Pa vidim da mi motor nešto čudan ,sve u niklovanom "buretu" .
Mislim -nemam pojma o motorima ,samo mi se dopao na "oko" .
Jel* tu kardanski prenos -nema lanca ,ili mi se čini ?
Šta bi bila cena ovakvog ručnog rada -mislim, da se prodaje ?

Da..ima prenos sa kardanom(original rešenje modela R25, R26, R27)...lepo je zamislio, ali je sklepao i nije finiširao do kraja.Mislim da bi bilo mnogo 300-400E...inače lepo uradjen castom re-dizajniran može koštato i preko 1000 e...Ima puno takvih primeraka u BMW seriji , tako da nisu traženi...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:37 pm

ovaj lik....pravi entuzijasta je nemoguće sklepao...na ČZ 175....je stavio motor i deo menjača od Lade Samare 1300.....
izgleda odvratno i zbudzeno...ali radi i ide...:))) :329340:


i mrtav ladan stavio bocu sa gasom(plinom pozadi)... :rlol: :329340:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:43 pm

Prava ZVER -Suzuki GSX1300R Hayabusa

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Nov 24, 2012 6:47 pm

Američke Igračke.... :329340:

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 11:48 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 12:23 pm



Potpisa se covek,udari mu autogram na sred puta. :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 12:30 pm

podbarac ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
gde ga nadje wow
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 12:35 pm

Sa stranice Harley-Davidson . Stavicu kasnije jos .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 2:15 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 3:52 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 3:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyNed Jan 27, 2013 3:55 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySre Jan 30, 2013 11:24 am

Jel ima neko vaki Kawasaki ?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Jan 31, 2013 10:31 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Maj 27, 2013 9:49 pm

doctorr67 ::
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mo*š misliti ,digao prednji točak .
Aj*d neka ovo uradi ? [You must be registered and logged in to see this image.]

_______________

Devojka vozila motor samo u tangama! (VIDEO+18)


Autor: rtl.hr | 27.05.2013 - 20:19:00h |

Zgodna Čehinja snimljena je kako luduje gradskim ulicama na svom motoru noseći samo obične crne tangice.

[You must be registered and logged in to see this image.]


U čemu je fora... ? | Foto: Screenshot "Youtube"


Ipak, na sebi je radi sigurnosti imala kacigu, ali ništa drugo nije je
štitilo od potencijalne nesreće, što su osudili i ljudi koji su
komentarisali video na Jutjubu.

U jednom trenutku je čak ustala sa sedišta i ponosno pokazala svoju zadnjicu muškarcima koji su je pratili gotovo dva minuta.











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Maj 27, 2013 10:01 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Maj 27, 2013 11:05 pm











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Jul 20, 2013 7:56 pm

Kad montoya ovo vidi.....slini
Jedan od bajkova sa susreta motociklista u Apatinu

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptySub Jul 20, 2013 9:57 pm

Danubius ::

Jedan od bajkova sa susreta motociklista u Apatinu

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znam ovaj motor....stavio je motor od VW Bube...lepo izgleda ali to nije motorcikl...to je klassični Trocikl...:trava : 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Honda   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Okt 10, 2013 1:14 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

            Honda cbr1100XX ,2007

4 cylinders, 4-stroke, Inline
Displacement: 1137 cc (69.47 cubic inches)
Bore × stroke: 79 mm × 58 mm (oversquare - shortstroke)
Cooling system: Water cooled
Power: 152.28 HP (112 kW) @ 9500 rpm
Torque: 119 Nm (12.13 kg-m) @ 7250 rpm
Throttle: Cable operated
Valves
Valve train: DOHC, variable
Valves per cylinder: 4
Fuel and ignition
Sparks per cylinder: 1
Fuel supply system: Fuel injection
Compression: 11:1
Engine mounting: Transverse
Lubrication system: Wet sump
Gear box: Manual 6-speed
Clutch: Wet, multiple discs, cable operated
Final drive: Chain
Spark plug pipe type: NGK, CR9EHVX-9
Motor oil: Synthetic, 10W/40
Starter: Electric

Length: 2160 mm
Width: 720 mm
Height: 1200 mm
Seat height: 810 mm

Frame type: aluminium, twin spar

Front
Suspension: Cartridge
Suspension travel: 120 mm
Fork angle: 25°
Brake: Twin Disk, Ø310 mm
Tire: 120 / 70 R17 ZR
Tire pressure: 2.9 bar
Rear
Suspension: mono shock, Swingarm
Suspension travel: 120 mm
Brake: Disk, Ø256 mm
Tire: 180 / 55 R17 ZR
Tire pressure: 2.9 bar

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Yamaha    MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyČet Okt 10, 2013 1:30 am


[You must be registered and logged in to see this image.]

2007 , FZ6, since 2004


Class Naked bike
Engine 600 cc, liquid-cooled, DOHC, inline 4-cylinder, 16 valves
Transmission Multi-plate clutch, 6-speed, chain
Wheelbase 1,440 mm (56.7 in)
Dimensions L 2,100 mm (82.5 in)
W 750 mm (29.5 in)
Seat height 790 mm (31.1 in)
Fuel capacity 19.4 l (4.3 imp gal; 5.1 US gal)

[You must be registered and logged in to see this image.]

                since 2010,   FZ8

Class Naked bike
Engine 779 cc inline-4
Bore / stroke 68.0 mm × 53.6 mm (2.68 in × 2.11 in)
Compression ratio 12.0:1
Power 78.1 kW (104.7 hp)
Torque 82.0 N·m (60.5 lbf·ft)
Transmission 6-speed, chain drive
Frame type Aluminium
Suspension Front: 43 mm telescopic forks
Rear:
Brakes Front: Dual discs
Rear: Single disc
ABS standard on FAZER8
Tyres Front: 120/70ZR17
Rear: 180/55 ZR17
Rake, trail 25° / 109 mm (4.3 in)
Wheelbase 1,460 mm (57 in)
Dimensions L 2,140 mm (84 in)
W 770 mm (30 in)
H 1,225 mm (48.2 in)
Seat height 815 mm (32.1 in)
Weight 215 kg (474 lb) (wet)
Fuel capacity 17 L (3.7 imp gal; 4.5 US gal)
Oil capacity 3.8 L (4.0 US qt)

 
  FZ1, since 2001

[You must be registered and logged in to see this image.]
  2011

Class Naked bike
Engine 998 cc (60.9 cu in), liquid-cooled, DOHC, inline 4-cylinder, 20 valves
Transmission 6-speed w/multi-plate clutch
Wheelbase 57.5 in (1,461 mm)
Dimensions L 84.3 in (2,141 mm)
W 30.3 in (770 mm)
H 47.4 in (1,204 mm)
Seat height 32.1 in (815 mm)
Weight 439 lb (199 kg) (2006–present)
458 lb (208 kg) (2001–2005) (dry)
485 lb (220 kg) (2006–present),
509 lb (231 kg) (2001–2005) (wet)
Fuel capacity 4.75 US gallons (18.0 L) (2006–present)
5.6 US gallons (21 L) (2001–2005)

Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Kawasaki    MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 1:23 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kawasaki Ninja 1000 , Z1000SX , 2011

2,105 x 790 x 1,170/1,230 (high position) mm
Sh 820 mm
19 litres
Liquid-cooled, 4-stroke In-Line Four
Displacement 1,043 cm3
Bore x stroke 77.0 x 56.0 mm
Compression ratio 11.8:1
DOHC, 16 valves
Fuel injection:φ38 mm x 4 (Keihin) with oval sub-throttles
Ignition-Digital
Starting-Electric
6-speed, return
Sealed chain
Clutch-Wet multi-disc, manual
Aluminium twin-tube

Maximum power
104.5 kW {142 PS} / 10,000 rpm

Maximum torque
111 Nm {11.3 kgf*m} / 7,300 rpm

Brakes, front
Dual semi-floating 300 mm petal discs. Caliper: Dual radial-mount, monobloc, opposed 4-piston.

Brakes, rear
Single 250 mm petal disc. Caliper: Single-piston

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Bokssha dana Pon Nov 04, 2013 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 8:45 pm

KAWASAKI 1400 GTR 2011

[You must be registered and logged in to see this image.]


Model: Kawasaki 1400 GTR
Year: 2011
Category: Sport touring


Displacement:    1352.00 ccm (82.50 cubic inches)
Engine type: In-line four, four-stroke
Torque: 136.00 Nm (13.9 kgf-m or 100.3 ft.lbs) @ 6200 RPM
Compression: 10.7:1
Bore x stroke: 84.0 x 61.0 mm (3.3 x 2.4 inches)
Valves per cylinder: 4
Fuel system: Injection
Fuel control: DOHC
Ignition: Digital
Lubrication system: Forced lubrication, wet sump
Cooling system: Liquid
Gearbox: 6-speed
Transmission type,
final drive: Shaft drive (cardan)
Clutch: Wet mDouble disk, manual
Frame type: Monocoque, pressed-aluminium
Rake (fork angle): 26.1°
Trail: 112 mm (4.4 inches)
Front suspension: 43 mm inverted fork with adjustable rebound damping and spring preload
Front suspension travel: 113 mm (4.4 inches)
Rear suspension: Bottom-Link Uni-Trak with gas-charged shock, Tetra-Lever.
Rear suspension travel: 136 mm (5.4 inches)
Front tyre dimensions: 120/70-ZR17
Rear tyre dimensions: 190/50-ZR17
Front brakes: Double disc. semi-floating 310 mm petal discs Dual radial-mount, opposed 4-piston, 4-pad. Optional ABS
Rear brakes: Single disc. 270 mm petal disc Opposed 2-piston. Optional ABS

Dry weight: 300.0 kg (661.4 pounds)
Seat height: 815 mm (32.1 inches) If adjustable, lowest setting.
Overall height: 1,345 mm (53.0 inches)
Overall length: 2,230 mm (87.8 inches)
Overall width: 790 mm (31.1 inches)
Ground clearance: 125 mm (4.9 inches)
Wheelbase: 1,520 mm (59.8 inches)
Fuel capacity: 22.00 litres (5.81 gallons)
Starter: Electric
Color options: Green/black, gray/black
Comments: ABS adds 4 kg to the weight. Maximum power with RAM Air is 117.6 kW (160 PS) at 8,800 rpm.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Moto Morini 1200   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 8:51 pm

Moto Morini 1200

[You must be registered and logged in to see this image.]

Displacement: 1187.00 ccm (72.43 cubic inches)
Engine type: V2, four-stroke
Power: 115.33 HP (84.2 kW)) @ 8500 RPM
Torque: 102.00 Nm (10.4 kgf-m or 75.2 ft.lbs) @ 6700 RPM
Bore x stroke: 107.0 x 66.0 mm (4.2 x 2.6 inches)
Valves per cylinder: 4
Fuel system: Injection. Magneti Marelli indirect injection
Fuel control: DOHC
Cooling system: Liquid
Gearbox: 6-speed
Transmission type,
final drive: Chain
Clutch: Multiple-plate clutch in oil bath
Exhaust system: Sport Termignoni with double silencer, 3-way catalytic converter and oxygen sensor. Euro 3.

Frame type: High-strength steel tube trellis frame
Rake (fork angle): 24.5°
Trail: 100 mm (3.9 inches)
Front suspension: Marzocchi upside down with 50 mm
Front suspension travel: 150 mm (5.9 inches)
Rear suspension: Single lateralshock absorber
Rear suspension travel: 150 mm (5.9 inches)
Front tyre dimensions: 120/70-R17
Rear tyre dimensions: 180/55-R17
Front brakes: Double disc. Bremo
Front brakes diameter: 320 mm (12.6 inches)
Rear brakes: Single disc. Bremo
Rear brakes diameter: 220 mm (8.7 inches)
Physical measures and capacities
Dry weight: 198.0 kg (436.5 pounds)
Power/weight ratio: 0.5825 HP/kg
Seat height: 800 mm (31.5 inches) If adjustable, lowest setting.
Overall length: 2,170 mm (85.4 inches)
Overall width: 865 mm (34.1 inches)
Wheelbase: 1,440 mm (56.7 inches)
Fuel capacity: 18.00 litres (4.76 gallons)
Reserve fuel capacity: 4.00 litres (1.06 gallons)
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness
Bokssha


Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 EmptyPon Nov 04, 2013 10:32 pm

Yamaha je predstavila verziju za proizvodnu 2014. godinu svog najprodavanijeg R1 superbajka, a recept ostaje isti kao i za prošli model uz gotovo iste performanse, ali uz varijacije kada su cene i boje u pitanju.

Yamaha YZF-R1 je prilično dobra mašina kada je reč o adrenalinu izazvanom brzinom. Motocikl pokreće redni četvorocilindarski motor zapremine 998 kubika, sa šestostepenim prenosom i kontrolom proklizavanja.

Potpuno podesivo ogibljenje za prednji i zadnji točak omogućava da se motor idealno prilagodi različitim uslovima vožnje, od svakodnevnog prenosa do vožnje na stazi.

YZF-R1 se na tržištu pojavio tokom septembra, a  dostupan je u plavo-beloj boji (kakvu ima Yamahin tim u MotoGP šampionatu, mat sivoj i Rapid crvenoj.

Sama cena zavisi od toga koju kombinaciju boja motocikl ima. U bojama tima za koji nastupaju Lorenco i Rosi cena iznosi 10.980 evra, dok u druge dve ona je nešto manja - 10.830 evra.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Engine
Type 998cc, liquid-cooled 4-stroke DOHC 16 valves (titanium intake valves)
Bore x Stroke 78.0mm X 52.2mm
Compression Ratio 12.7:1
Fuel Delivery Fuel Injection with YCC-T and YCC-I
Ignition TCI: Transistor Controlled Ignition
Transmission 6-speed w/multiplate slipper clutch
Final Drive #530 O-ring chain

Chassis
Suspension / Front 43mm inverted fork; fully adjustable, 4.7-in travel
Suspension / Rear Single shock w/piggyback reservoir; 4-way adjustable, 4.7-in travel
Brakes / Front Dual 310mm disc; radial-mount forged 6-piston calipers
Brakes / Rear 220mm disc; single-piston caliper
Tires / Front 120/70ZR17M/C 58W
Tires / Rear 190/55ZR17M/C 75W
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Sponsored content





MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOTORI-paklene masine:))   MOTORI-paklene masine:)) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MOTORI-paklene masine:))
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: MOTORI-
Skoči na: