DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Azilanti i ostali MIGRANTI....

Ići dole 
+33
rouzvel
Okano
podbarac
Kijara-brm
promaja
el_vibrador
savo
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
Gothic
Danubius
bosankaa
pesma
daljinski
brunolino
Astra
MadamX
ZoxZoja
Sibila_
Nut
debilko
brdjanin
dusicaa
slatkicass
Lakota
cojle
sonia
Tattoo
montoya
Lily
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Milojica
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!




Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|


Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta






Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 112140


BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Okt 12, 2020 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 10:08 pm

Mis'iiim, glupo bih se osećao da jednoj odrasloj osobi crtam ono što se dešava jer ne vidi od roze naočara.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 10:28 pm

Ne, ti ljudi nisu teroristi (iako ih sigurno ima), ovi ljudi su logistički potpomognuti i poslani da urušavaju EUROPU, njezine zakone, njezin smisao!

Kao i svi drugi ljudi ovih dana se lomim između emocija koje iz mene plivaju u trenutku kada gledam tužne slike, žena, djece, utopljenika, koje mediji nazivaju izbjeglice, i svega onoga što zapravo vidim od samog početka navodne ‘izbjegličke krize’ – ljudi dragi, ovdje nije riječ o izbjeglicama!

Upravo zbog toga, otišla sam u četvrtak ispred hotela Porin kako bi izbliza i bez medijske propagande pobliže istražila profil ljudi koji u ovom trenutku čine masovni kaos diljem Europe! Čim smo stigli pred Porin čuli smo urlikanje, vrištanje, vikanje! Cijeli hotel izašao je na balkone, trgali su krevete, bacali smeće i uzvikivali ‘SLOBODA’. U tom trenutku stojeći pokraj okupljenih medija mislim si- ‘Pa što im rade unutra, jel ih tuku, muče? O čemu je riječ? Instinktivno već u sebi optužujem hrvatsku policiju za ‘nehumano’ ponašanje, jer ne vidim drugi razlog za ovakvu vrstu ‘divljaštva’ i to u trenutku kada su svi dobili- krevet, vodu, hranu i prostor za higijenu!

Zaista, tada sam pomislila da su baš jadni! Imigranti na balkonu hotela, s transparentima na kojima piše – HELP, UN, ANGLEA MERKEL, FREEDOM itd. obišli su svijet, i tako su Hrvati u jednom trenutku ispali nehumani i nečovječni u medijima, jer eto, oni viču da su zarobljeni!

No, kasnije u razgovoru s jednim ilegalnim imigrantom doznajem – TO JE ČISTA MANIPULACIJA! Oni su naučeni kako manipulirati medijima i kako slati poruke ‘jada i bijede’ u svijet! Oni točno znaju što medije ‘pali’ i to je zaista nevjerojatno!

A sad ću vam ispričati što sam zapravo vidjela!

Priča 1.

Nakon što sam posvjedočila kaosu na blakonima hotela Porin, i dok sam u sebi pucala od ljutnje na hrvatsku policiju za koju sam mislila da vrši teror nad ‘jadnim izbjeglicama’, oni su počeli u grupama izlaziti iz hotela Porin, potpuno slobodni. Zaustavljam jednog imigranta (mladog) koji kao zna engleski i pitam ga – Zašto ste divljali prije nekoliko sati? Što su vam radili?- I kaže on meni: – Ništa, nismo se htjeli registrirati! Pitam ja- jesu vas tukli ili zlostavljali, kaže on: ‘Ne, jeli smo, pili, spavali, oni nam nisu dali da idemo prema Sloveniji dok se ne registriramo, a mi se ne želimo registrirati, zato smo vikali – SLOBODA – UPOMOĆ’.

'Ne želimo se registrirati, zato zovemo pomoć' rekli su nam imigranti!
‘Ne želimo se registrirati, zato zovemo pomoć’, rekli su nam imigranti!
Ja slušam i ne vjerujem što čujem! Ovaj ilegalni imigrant kao i ostatak njih nemaju papire, vize, isprave, putovnice. Oni nemaju ništa, i onda u zemlji koja ih je ugostila i bolje nego što je ugostila svoje ‘socijalne obitelji’ izvikuju ‘SLOBODA – UPOMOĆ’ i na taj način manipuliraju ljudskim osjećajima, to tvrdim jer su moje osjećaje izmanipulirali u jednom trenutku! Ostala sam u šoku! I nije mi jasno što to njima nije jasno!

Priča 2.

Kako oni izlaze iz hotela Porin u grupama, smještaju se ispod jednog drveta u blizini, u hladu. Kolegica i ja odlučujemo im prići! Prilazimo im i primjećujemo da je u ovoj grupi jedna žena nekoliko djece i 10 muškaraca. (Od 25- do 35 godina). Kako smo žene, muškarci već prilaze nama. Predstavljamo se kao novinarke, a tada se događa nešto ‘čudesno’. Muškarci zovu djecu oko sebe, i traže nas da ih slikamo. Jednog dječaka gurnili su prema kolegici kako bi se ona s njim slikala. Mi baš namjerno nismo željele slikati djecu, nije ok! Tada shvaćamo – oni su organizirani i pripremljeni za medije! Naravno, dolaze kamere hrvatskih i slovenskih medija i svi snimaju djecu, jer djeca su jako zanimljiva kamerama, iako je posve jasno da su djeca ovdje iskorištena. No dobro. Idemo dalje.


Priča 3.

S obzirom da nas opet manipuliraju osjećajima gladne i žedne djece, naš kolega vadi 10 eura koje nudi jednoj djevojčici. Na to cijela grupa muškaraca glasno uzvikuje : No money, we have a lot of money! (Ne novac, mi imamo puno novca), i ne dozvoljavaju da dječici damo novac. Na to mi ilegalni imigrant prilazi i govori kako oni nisu gladni i žedni i ja sam posve zbunjena i pitam se – pa zar nisu oni izbjeglice? Zar nisu gladni i žedni? Na to nam imigrant iz Iraka vadi 500 eura i tvrdi kako oni nisu siromašni.

Na to ih pitam, što im treba, voda, hrana, krevet, odnosno pitam ih što zapravo žele? A oni svi zajedno uzvikuju – Slovenija!

Pitam ih zašto ne ostanu u Hrvatskoj, oni uzvikuju Slovenija. Pitam ih kamo idete, oni uzvikuju Slovenija. Govorim im kako nemaju papire, no oni govore da oni idu, i da to nema veze! Zbunjena sam, jer sam već mislila pozvati ljude da ih ugoste u Zagrebu, a kad ono, oni to ne žele, oni idu, i kao da su programirani na cilj.

Priča 4.

Jedan ilegalni imigrant na pitanje kamo sada ide, govori mi- ‘Idem u Finsku’. Ja zbunjena i objašnjavam mu da mu na papiru piše da mora na Zagrebački velesajam, jer nema papire, a on mi govori – ja idem u Finsku. Jedan drugi mi je rekao da ide Švedsku, a ni jedan ni drugi nemaju putovnice i jedino što imaju su ‘pare’ – brdo novca. E sad, s obzirom da sam uvijek htjela ići u Finsku, shvaćam da im malo i zavidim. Kroz misli mi prolazi, kako bi i ja sada mogla obući feređu, i s tom grupom otići u Finsku. Naravno bez papira, radeći sve što oni rade, i tada shvaćam koji je to zapravo kaos i o čemu se zapravo radi!


‘Idem ja u Švedsku’, govori mi ilegalni migrant pokazujući dokument na kojemu piše da mora na Zagrebački velesajam
Ovi ljudi nisu gladni i žedni- to su sami rekli! Raspoređeni su po grupama! Svaka grupa broji na desetke ratno sposobnih muškaraca, a svaka grupa ima 1-2 žene koje imaju nekoliko djece! Svaka grupa ima svog vođu koji ima razrađen plan puta! Njih ne zanimaju okolnosti već kao da su čipirani, idu na cilj! Bila to Finska, Švedska, Njemačka, nije važno jer su oni uvjereni da oni granice mogu prijeći i tako doći do cilja. Što je najbolje od svega oni uspijevaju!

Također, moram vam reći kako te navodne izbjeglice jako dobro izgledaju. Super su obučeni, imaju super mobitele koje rado pokazuju, a ako neko od njih ni nema, grupa se brine da svi imaju sve! Iznenađujuće su dobro organizirani i ni jedna njihova rečenica kao ni postupak nije spontan! Oni prelaze granicu po granicu (bez papira) i tako pod svijetlima reflektora urušavaju čitav sustav.

Nakon cijelog dana s njima zaključujem! Ne, ti ljudi nisu teroristi (iako ih sigurno ima), ovi ljudi su logistički potpomognuti i poslani da urušavaju EUROPU iznuta, njezine zakone, njezin red i smisao! Oni ne bježe od rata, jer da bježe, ostali bi u Hrvatskoj sretni da su od rata pobjegli. Oni Hrvatsku (i ne samo Hrvatsku) optužuju za ‘ropstvo’ jer ih želi popisati?!! A dala im je sve što im treba…

Oni su tu, po mom skromnom mišljenju, da resetiraju i ponište sustav, i da to čine pred kamerama! Oni su poslani da čine kaos, (ne nužno teroristički napad, i anarhija je dovoljna) nakon čega će oni koji su ih poslali- uspostaviti red. I to vam je to!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 10:49 pm

sonia ::

Danas je izasla i jedna detaljna karta ( po opstinama obradjena( sirom Evrope gde se vidi migracija stanovnista u zadnjih desetak god. Crne rupe su na istoku...i povod toga se mora nesto uraditi...neka podrucja odumiru...

Možeš li mi ovo objasniti malo detaljnije? Šta treba da se uradi?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 10:56 pm

Danubius ::
1. Избеглица има из Сирије, Авганистана, Ирака, Ирана и Курдистана?!
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Image-300x200
Миодраг Гавриловић





Svasta. 

1. Na podrucju Sirije  ( svetski aktuelna ratna zona) zive i Kurdistanci i Iranci...Avganistanci su jos uvek u ratu, kao i Iracani,  tu su Rusi i Ameri zavrsili sta su hteli, ali gradjanski ratovi tamo jos postoje, i ljudi umiru svakog dana!!!

2. Taj medjunarodni zakon( kako ga zove ) je Dablin sporazum, i svima je vec jasno da od njega nema nista. Prve evropske zemlje, Grcka i Italija vec godinama registruju, i nemaju vise kapaciteta za to...bukvalno smestaju azilante po zatvorima i sl...A Nemacka je prva dala znak da nece vise postovati ''Dablin'' i na taj nacin motivisala ljude da krenu.

3. Ovo za dokumenta znaju svi azilanti. Imas dokumenta, nemas vizu, vracas se odmah nazad. Nemas dokumenta- ulazis u proces...prosta stvar. Naravno da svi moraju doneti kasnije bilo kakav dokument o potvrdi identiteta ili nece dobiti nikada azil.

4. Cuj u Banju Koviljacu...Pa, oni beze od rata, ali to ne znaci da su debili... Oni su pobegli vec bili u Tursku, konta li neko ovo? Turska ih pusta da idu dalje....Prosto...Nisu oni pobegli bukvalno kako neko zamislja...rat traje godinama...priblizava se mestu gde zivis...Sirijci su pre rata ziveli mnooogo bolje od Srba...Bogati su. Znaju za internet, mobilne telefone, i sl. ( za neupucene)...O, boze, citajuci ponesto, pitam se, da li ljudi zaista tako dozivljavaju Sirijce i ostale narode u Aziji? Ili je ovo samo neki panicni ( istorijom vezan ) strah? 
Oni placaju hiljade dolara da stignu u neku zapadnu zemlju, znajuci da je tamo sigurno, i da ih ceka bolja buducnost...Nisu krenuli da oru srpske njive, sigurno nisu.

5. Aj, poverovacu za sugu...Videla sam  i ja usred Srbije, Srbe zarazene sugom...neke tamo '93...ratno vreme...

6. Stafilokokne infekcije...Ajde?! Vi to onako odokativno, sta ce sad tu po Gramu, antibiogram i to, a ? Pa 20% zdravih ljudi na kozi ima ove bakt...Ovi ljudi putuju vec nedeljama, i to kojekavim predelima, sunce, vrucina, znoj, ranice, opekotine, zuljevi...? More, bre, i ja kazem!

7. Deca imaju vaske- ovo je vic, verovatno...Jesen je, cak i ovde u Skandinaviji obavezno stizu papirici iz skole- pregledajte decu, pojavljuju se vasi u ovo doba...a kud nece tamo  gde je manjak higijene...

8. A sa ovim narkomanima ga pa bas pretera! Sirijski narkoman trazi tabletu protiv bolova...No comment.

9. Podvucen zutim?

10.
11.
12.
13...


''Ми смо све, али једно сигурно нисмо. Ми никако нисмо држава наших грађана. Немамо озбиљан приступ ни према чему. Све ће нам се о главу олупати.''


Mozda je ova recenica i tacna, ali i nakon 13. tacke ne skontah, azilanti su krivi za to?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 11:11 pm

justicija ::
sonia ::

Danas je izasla i jedna detaljna karta ( po opstinama obradjena( sirom Evrope gde se vidi migracija stanovnista u zadnjih desetak god. Crne rupe su na istoku...i povod toga se mora nesto uraditi...neka podrucja odumiru...

Možeš li mi ovo objasniti malo detaljnije? Šta treba da se uradi?

Neka Norvezani vrate ovih 100 000 Poljaka u Poljsku, recimo :D 

Ako si aludirala na to da cu reci da nastanimo Srbiju Sirijcima, gresis.

Zapad je kumovao situaciji na Blsikom istoku, to svi znaju. Svesni su oni da se priliv izbeglica ne moze zaustaviti. Cak i dok Turska, Grcka a onda i Balkan, nisu otvorile svoje granice, azilanti su dolazili...Milioni su vec izbegli, i svi oni traze neko bolje mesto na ovom svetu gde mogu ziveti, kad vec nisu u svojoj kuci.
EU, na celu sa Nemackom trazi nacin da se oni koji dolaze raspodele. Pa ne mogu ih u logore, sta vam je, nije ovo II sv. rat! 
Nemacka je spremna da prihvati 800 000- oni kazu. Svedska, Finska...sve te zemlje su vise ili manje spremne da prihvate odredjeni broj...
Ceska, recimo kaze - nijednog. E, ne moze.
Koliko clanica EU postoji? Kad su prava u pitanju, svi ih traze, a sad kad je dosao red i obaveze da se ispunjavaju, e necemo da se igramo? Cvrc.

Balkan, Srbija konkretno, nije EU, i oni na nas gledaju, tako se pise, i govori, kao na zemlju tranzit, niti ko tu zeli da ostane, a ni od koga se i ne ocekuje da prihvata prolaznike.
Od pocetka kazem, da je bolja organizacija, moglo je tu dosta para da se izvuce od Eu i nasa zemlja evektivno iskoristi ovaj problem u svoju korist... Madjari su sami sebi napravili problem...Svi sad pisu, govore o ovom putu ka EU, a Italija puna, Spanija isto...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 11:29 pm

sonia ::









Svasta. 



Mozda je ova recenica i tacna, ali i nakon 13. tacke ne skontah, azilanti su krivi za to?
Nije "Danubius" nego je tekst Miodraga Gavrilovića-da se zna . 
A koji motiv bi čovek imao da izmišlja ovakve stvari ? 
Kako se stvari postavljaju -Angela Merkel i Nemačka sami sebi žele da prave probleme ,žele da imaju milion ljudi na vratu ,od kojih bar par hiljada  im ne želi dobro ,i baš vole da izdržavaju do sudnjeg dana neke tamo Sirijce ,zato ih "zvala" ?
Nema dosta Roma, Albanaca ,Turaka i svih ostalih ? 
Ili ona teorija "jeftina radna snaga" ? Ma daj ...mali procenat onih koji su ušli uopšte znaju nemački jezik ,a potrajaće dok ga nauče ,čak i ako su visoko obrazovani . 
Pa da Merkelova treba radnu snagu u tim količinama ,valjda bi pozvala nas iz istočne Evrope ,koji i znamo jezik, i imamo uredne dokumente ,i iskustvo u struci ,a ako treba ,tamo vrlo rado radimo bilo šta -jer zaradimo pet puta više ,pa što ne bi? 
Zato naše medicinske sestre bez problema rade kao "negovateljice" i zadovoljne su i sa 1500 eu ,što je pet puta više nego što zarade ovde . To jeste "jeftina radna snaga" -koja ne pravi probleme ,i zahvalna je na gostoprimstvu i datoj mogućnosti. 

Ko god je ovo organizovao i finansirao ,postigao je cilj .Napravio je probleme u bar pet država , izazvao ozbiljne međudržavne incidente (Slovenci su danas bacali suzavac , navodno su Hrvati "na kvarno" poslali vozove u Mađarsku ) narušio Šengen , paralisao saobraćaj u više država ,potpuno poremetio normalan život opet u više država ....i još verovatno poslao jedan broj zaraznih bolesnika i isto takav broj terorista u druge zemlje. 
I najgore -signal je dat -samo dolazite ,silom ćete proći ovako ili onako . 
Zaprepašćuje što nema vanredne sednice OUN ,da malo zapitaju zemlje članice iz arapskih zemalja -a što vi nikoga ne primate ,kad ste blizu i imate sve mogućnosti i svakako ste bliži po svemu nego Evropljani ? 
Šta bi Evropa trebala da radi ,da "otkloni uzrok" -da uđe vojnim snagama u rat u Siriji ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost




Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 11:30 pm

Uopšte nisam aludirala samo sam te najnormalnije upitala da mi objasniš šta treba da se uradi sa tim crnim rupama jer sam smatrala da dok si to spomenula možeš i odgovor da mi daš. No, očigledno sam previše očekivala.

Na sve što si napisala gore mogu samo da ti kažem sledeće: dok god postoje zasebne vlade Danske (koju nekako stalno izostaviš), Mađarske, Njemačke, Velike Britanije, Švedske, Slovačke, Rumunije, Italije, Bugarske i da ne brojim dalje, oni itekako imaju pravo odlučivati koga će primiti u svoju zemlju a koga ne. Tačno, svi su oni EU, ali ako ne ispoštuju principe EU onda bivaju sankcionisani. Tako to ide sa ugovorima i propisima ako se ne varam. No, ja ne vidim da iko ikoga sankcioniše. Ne vidim da je ijednoj od tih zemalja npr. rečeno da neće dobiti neki kredit ili biti izbačena iz EU. Ono što ja vidim je da je EU totalno dezorjentisana i da je totalni haos.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 18, 2015 11:41 pm

justicija ::
 Ne vidim da je ijednoj od tih zemalja npr. rečeno da neće dobiti neki kredit ili biti izbačena iz EU. Ono što ja vidim je da je EU totalno dezorjentisana i da je totalni haos.
Jeste Mađarskoj danas -ako ovako nastavi ,neće moći računati na neke fondove . 
A ako promeni stav ...onda će sutra da bude kriva istim tim "zapadnim saveznicima iz EU " što su elegantno prosledili  stotine hiljada ljudi njima .I Srbija i Mađarska sa svojih po 6 miliona stanovnika ne mogu da dopuste sebi da se jedno par stotina hiljada pridošlih "malo tamo zadrže ",i da pokušaju da odrade neku trijažu pre nego što ih pošalju dalje ,jer ovakva najezda stranaca skoro pa menja etničku i konfesionalnu sliku ,a ne radi se o bogatim zemljama sa stabilnom političkom većinom ,gde se ne treba voditi računa o mišljenju sopstvenih građana. 
Evropa definitivno nije spremna za ovu tihu okupaciju ,ili seobu naroda ,i pokušava da dobije na vremenu nejasnim uputstvima malim zemljama ,koje sad trebaju da duvaju u vruć krompir i dovoljno ga ohlade dok dođe do njih .
I usput ....koliko ja znam ,ministar za vanredne situacije u Srbiji je Velimir Ilić zvani Velja ? 
A gde je taj, zašto gledamo Julinu pudlicu da lupeta okolo ? 
Kako niko u *ebenoj Srbiji se ne zapita (a isto je bilo i kod poplava i klizišta ) za koji moj debelo plaćamo Velju ,kad ga nigde nema ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:03 am

Da se vratimo malo unazad, u blisku prošlost...kako je sve počelo.


Sećate se da su nekih mesec, dva dana, možda malo manje, Albanci bežali sa Kosova. Mladi, sposobni, sa decom ili bez njih.
Onda su Albanci stali i nije bilo nikoga od migranata.
Odjednom, počeše da dolaze..Sada smo tu, gde smo.

Malopre sam na netu naletela na hrvatsku TV Novu i gledala sam deo vanredne emisije posvećene migrantima.

Ima ih dosta, ali manje nego kod Ekonomskog fakulteta. Građani i NVO donose vodu, hranu, ličnu higijenu, ćebad migrantima.
Prema izveštaju novinarke, ima dosta bolesnih i povređenih!, ima i lica sa posebnim potrebama.

Ekipa TV Nove ostaje sa njima celu noć. Meteorolozi su u HR za noćas prognozirali kišu i pad temperature.


U HR je održan i skup NVO i građana na kome je glavna parola bila "otvorite granice". Naime, sada je Slovenija zatvorila granicu.

******

Juče, prekjuče, ovih dana, Google rs nudi opciju- donirajte novac za migrante!

*****

Na FB pročitah da su vaspitačice iz bg vrtića angažovane da budu i animatorke deci u parku kod Ekonomskog. A tamo je epidemija vaški, šuge..


Ovo je Srbija, Balkan 2015 godine...polako se islamizujemo..ili mi se tako čini...Muka mi je i plašim se neke epidemije!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:11 am

Kol'ko sam s'vatiJo, Skandinavci će raseliti sve što nije muslimansko i ubaciti muslimane. Čangoši neće dobit' novaca jer su pičili iste. 'rvate će Srbija tužit' za duševnu bol i da bi ušli u jEvropu i oni će biti zamoljeni da prihvate 700.000 Sirijaca. Opet Madžari. U'vatili 'rvaCke pandure da se švercuju sa musošima u vozu pa će opet pendrečki rekreisati. Slovaci, Česi, Poljaci, čačkaju nos i boli i' kurac za musoše, te su to i jednoglasno izjavili. Francuzi i ovako imaju posla sa svojim Marokancima. Švabe još uvek, kao razmišljaju, mada sam siguran da će problem rešiti na svoj način i svoju korist. Bivša DDR još uvek neguje stare Pruske običaje.
Sve u svemu, biće sranja a znam ko će najebati na kraju.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:15 am

Jebale vas vaske...ja sam sa djecom dosla iz Bosne iz rata i zaradila vaske u Srbiji.Sto rece Sonia,vaski ima i u CH skolama,dolaze stalno upozorenja,pregledajte djecu...vaska ide i na cistu kosu....ne bira.

U istoj Srbiji sam dobila neko odvratno kozno oboljenje...ne znam cak ni dijagnozu...receno mi je samo infekcija od vaski...da bih kasnije saznala da  je to stres....na psihickoj bazi,bolest koze koja se javlja u ratnim uslovima.(nije prelazna)


Dalje,jebala vas jeftina radna snaga...imali su Bosance,pa poslije Dejtona na silu vratise 80% tadasnjih izbjeglica....valjda su znali da ce stici jos jeftiniji...al u panjevima.

Za dalje bas nemam zivaca....samo vas citam.

p.s
JD,suzdrzi se od nadimaka narodu,musliman nije musos...nije u skladu sa pravilnikom


Poslednji izmenio Astra dana Sub Sep 19, 2015 12:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:16 am

Elem, nedavno sam čit'o jednu knjigu o krstaškom pohodu pa su 'rišćani popušili al' masno. Dumam, 'oće l' musoši da vrate milo za drago 'rišćanskoj jEvropi?
Ima logike.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:20 am

Ne znam sto ste svi tako negativisticni, zaista? 

Prvo, za Danubiusa, ono sto pisem, procitala sam u ovdasnjim medijima, citam i arapske, a naravno i nase... Nisam ja izmislila, zapad ih poziva, Markel prva. Danima su isle njene izjave, protesti ekstremista u Nemackoj, solidarnost ostalih vlada, konkretno Svedska, Finska I Belgija su otvoreno pozvale na prijem.
Ucice i Evropa u rat, ako krene NATO, a najnovije vesti danas kazu, pisu ratni analiticari, i specijalisti za te ratne zone, da postoji dogovr izmedju Putina i Obame da se ipak udruzeno krene protiv IS. 

A za Justi. ne znam zasto kazes da si previse ocekivala. Kartu sam pomenula, zato sto je izazvala velike reakcije, obzirom da je detaljna...i navodi na razmisljanje, nisam ja analiticar demografije, ali neke stvari su ocigledne.
Evropsko drustvo neminovno stari, i bas jedna Dankinja je iznela u javnost  jos '99. mogucnost nastanka ovog problema. Prognoze za jedno 10, 20 godina su jos crnje... i bukvalno. Africki kontinent ce preci milijardu i po, po br. st. recimo... 


Evropa nije u haosu, samo se nesto talasa na obodima, takav je osecaj odavde. Spori su sa organizacijom, to je tacno, ali sigurno je da se nesto sprema.

Zadnja vest- Hrvatska ce pustiti migrante dalje ( aftenopsten )

Na vestima jednostavno kazu- zadatak zadrzavanja migranata je nemoguc.

Bugarima Bugarska...e...

Jedan primer, verovatno vec pomenut- 4 miliona Norvezana zivi u Americi, hoce li se oni vratiti?...A bili su i oni nekada bas ovakvi ( sugavi, vasljivi ) migranti...


P.S. Sto se tice nasih strahova vezanih za islamizaciju- u Francuskoj trenutno zivi oko 7 miliona muslimana, u Nemackoj preko 4, Engleskoj preko 2 miliona...
Prema podacima iz '96. ( Wikipedija ) svaki 4. stanovnik Zemljine kugle je musliman. 
U Aziji ima najvise muslimana, ali oni nisu vecina. Africki kontinent ima procentualno najvise muslimana.
Na svetu postoji 189 zemalja, u 59 muslimani su apsolutna vecina.  
Najveca muslimanska drzava je Indonezija.

I dok mi na Balkanu jos uvek nosimo taj Osmanilja- angst, drugi narodi su odavno nauceni toleranciji...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:23 am

John Doe ::
Elem, nedavno sam čit'o jednu knjigu o krstaškom pohodu pa su 'rišćani popušili al' masno. Dumam, 'oće l' musoši da vrate milo za drago 'rišćanskoj jEvropi?
Ima logike.

rasta


Preporucujem- Amin Maaluf- Krstaski ratovi u ocima Arapa- zbunice te , ako nista drugo...vredi cuti obe strane... i da je samokriticnost ipak moguca i pozeljna.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:37 am

sonia ::

A za Justi. ne znam zasto kazes da si previse ocekivala. Kartu sam pomenula, zato sto je izazvala velike reakcije, obzirom da je detaljna...i navodi na razmisljanje, nisam ja analiticar demografije, ali neke stvari su ocigledne.

Moje mišljenje je da nisam očekivala previše ako sam očekivala direktan odgovor, ali to je samo moje mišljenje. U svakom slučaju, indirektno i između redova si u kompletnom postu rekla suštinu cijele stvari. Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:43 am

sonia ::
John Doe ::
Elem, nedavno sam čit'o jednu knjigu o krstaškom pohodu pa su 'rišćani popušili al' masno. Dumam, 'oće l' musoši da vrate milo za drago 'rišćanskoj jEvropi?
Ima logike.

rasta


Preporucujem- Amin Maaluf- Krstaski ratovi u ocima Arapa- zbunice te , ako nista drugo...vredi cuti obe strane... i da je samokriticnost ipak moguca i pozeljna.

Bilo bi mi previše krvi u dve knjige a nisam navik'o na to kao neki. Ja sam miroljubivi Bačvanin, sve dok mi ne počMu gazit' oranje.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 12:51 am

John Doe ::



Bilo bi mi previše krvi u dve knjige a nisam navik'o na to kao neki. Ja sam miroljubivi Bačvanin, sve dok mi ne počMu gazit' oranje.


rasta

Hhahaha, nisam ni sumnjala, i ljubi gospodju :)

Elem, i ja ... like Backa, so much ;)    ...a plus i sa babine strane :) 


Laku noc, azilanti i ostali migranti :)










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 4:53 pm

Gledam opet vesti ( mazohistički, što reče moja drugarica), pa ne mogu da se oslobodim reči moga dede, od pre 30 godina. Odnosile su se na Šiptare:
- 100 godina unapred oni planiraju gde će se raseliti, takva je to vera!

Sve je izmaklo kontroli. 
Evropa je pred kolapsom, kapitulacijom. Mi i Hrvati se nismo još ljudski ni izmirili, sad se opet čuju oštre reči, diplomatija puca u retorici...a iza toga sklonibože šta može da usledi...?!
Ok, propuštaju ih zemlje koje njih ne zanimaju, eto i Mađari popustili...samo nek prođu... 
Za dva dana 20.000 ljudi, očekuje se najmanje još milion... Pa, gde će svi oni? Amerika, onolika, hoće ljubazno da primi ČAK 100.000! U je! 
Amerika, hm, pa zar nije ISIS baš njihova tvorevina u svojevremenoj borbi u Iraku?
Odakle se to lobira, odakle se planira, odakle se finansira sve ovo? Šta je konačni cilj? Uništiti EU? Uništiti Evropu?
Znate, ja i dalje saosećam sa onim što gledam, žao mi dece, a ebga, takva sam! Ali, pratim, gledam, ne samo naše medije, čitam i one "preko bare". Mnogo je tu empatije, mnogo solidarnosti, sa pristojne udaljenoati.
Eto, recimo ta Kanada!
3,5 stanovnika po 1m2, mesta koliko voliš! A vlada nije baš voljna da sačini program za njihov prihvat. Javnost pritiska, ali, slabo to ide...

O našim političarima, ne znam šta bih?
Njima je ovo došlo ko kec na 11!
Baš pred očekivane izbore, a milina pa izbeglice ne zanima da ostanu ovde. Slikaju se, proseravaju, kao nekom nešto prete, pa se onda mire i ljube, pominju se orlovi, muve...sve samo se ne pominje helikopter! Dobro, to sad nema veze, ali to je ono što je naša realnost.

Brine me sve ovo jer se ne nazire ni kraj  ni rešenje.
Zašto ti ljudi hoće baš u najrazvijenije zemlje Evrope? Iz ekonomskih razloga? Pa bilo bi logično, ako se stvari usko posmatraju. Ali, ne mogu da ih gledam linearno. Ništa se u politici i ratovima ( oružanim, psihološkim, biološkim, ekonomskim...kakvim god) ne radi slučajno. Strategija uvek postoji!
Ok, ajde neka bude da potpadam pod uticaj teorija zavere. Nek bude da sam sumnjičava, ali, prošlo je mesec dana, mislim, od mog prvog posta na ovoj temi i stvari su dobile drugačije dimenzije od onih koje sam u prvom momentu videla. Iz vizure jednog parka u prestonici, slika dece na zemlji...pretvorilo se u mnogo nervoze, nasilja, talase koji samo prolaze, ne staju, kao da ih neki džojstik pomera...

Ne znam, plašim se...onako ljudski ..










coni


Poslednji izmenio Sibila_ dana Sub Sep 19, 2015 4:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 4:58 pm

Samo da nastavim Sibilin post.....sad vise necu ni da gledam kuda idu i kako.....svakako ce stici tamo gdje im je receno....a da je dobro,nije.
Daleko je ovo od klasicnog izbjeglistva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 5:32 pm

John Doe ::
Prebacio sam razdeljak na drugu stranu, čučnuo i gledam iz žablje perspektive pa sabiram i oduzimam.
1. Srbija i Srbi  su  proglašeni kao genocidan narod.
2. Premijeru Srbije, spašavaju živu glavu u Potočarima.
3. Premijer Srbije zove u goste komšije i ludo se provode na Skadarliji.
4. ISIL objavljuje mapu buduće teritorije, gde je Balkan u totalu okupiran.
5. Premijer Srbije se voza po svetu, gradi Beograd na vodi i svako jutro, podne i uveče, obeća da je sve pod kontrolom i da nema frke a plate i penzije će biti najveće u regionu, samo da se još malo strpimo.
6. Upadaju azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su, sa decom u rukama a više njih bez dece, ne poštujući tuđe teritorije, (ne)nasilno prelaze granice kome gde padne napamet i kada. Ne žele da daju otiske prstiju, bilo kakvu identifikaciju, ne žele pomoć od crvenog krsta...
7. Premijer Srbije i dalje tvrdi kako je sve OK i kako će plate i penzije narasti do nema a Beograd na vodi, samo što nije.
8. Azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su i dalje prelaze granicu ko i kada i gde hoće, sa decom u naručju a najviše muškarci od 18-30 godina, bez dece...
9. Mađari samo što nisu završili sa ogradom al' azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su, bez obzira na ogradu i dalje prelaze granicu, ko, gde, kada i kako...
10. U Sandžaku, koji BTW, želi da proglasi autonomiju, ocepljenje il' već šta, dokazano je da postoje  baze ISIL-a al' premijer Srbije kaže da je sve OK i pod kontrolom i da će penzije i plate biti astronomske i Beograd na vodi...
11. U BiH, takođe postoje dokazi o ISIL-u al' nema veze. Jedne boli kurac a drugi grickaju nokte al' zato, premijer Srbije, obećava da će i onima koji grizu nokte, biti bolje, jer su Rusi na našoj strani al' ni to nema veze, jer Beograd na vodi, plate, penzije...
12. Migranti, azilanti, izbeglice, dolaze u sve većem broju i premijer Srbije, obećava da će svima biti OK, samo su na proputovanju al' za svaki slučaj, izgradiće kompleks zgrada za nji' i da će penzije, plate, Beograd na vodi...
13. Srbi i Srbija su genocidni...
14.Azilanti, migranti izbeglice il' već šta su i dalje bez podataka, bez obaveze da daju podatke, prelaze granice, ko, kada i bilo gde i pozivaju se na humanost graničara i država da je to njima dopušteno jer oni ne priznaju granice, pasoše, lična dokumenta i ne treba im pomoć od crvenog krsta jer su tamo neki mrski simboli...
15. ALOOO!!!
16. bla-bla...
17. bla-bla...
18. bla-bla...
19. bla-bla...

20. bla-bla...
21. bla-bla...
...
...

Da se ne zagubi.
Mnogo toga se izdešavalo za manje od mesec dana.
PreCednik i PremiEr se vozaju po svetu i dalje se prave kako je stanje OK i (prosto ne mogu da verujem) raspravljaju o Kosovu.
Sve je u redu.
Nas i Sirijaca 300.000, minimum.

rasta

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 8:17 pm

John Doe ::



Da se ne zagubi.
Mnogo toga se izdešavalo za manje od mesec dana.
PreCednik i PremiEr se vozaju po svetu i dalje se prave kako je stanje OK i (prosto ne mogu da verujem) raspravljaju o Kosovu.
Sve je u redu.
Nas i Sirijaca 300.000, minimum.

rasta

Ali neka komšiji crkne krava .  kafa
Mnogo nas raduje što smo "poslali Hrvatima" preko 20 000 ,pa se oni sada glože i među sobom (vlada SDP vs Kolinda /HDZ ) , i svađaju sa Mađarima ,i frkću na Merkelovu (to nam posebno drago ,jer će dobiti po pič... zbog te drskosti ) 
Mi inkasirali 3,25 miliona evrića od Norvežana ,puna šaka brade . 
Treba samo da što više "ubiramo"od EU  i što ekspresnije šaljemo dalje .
Bolje ćemo proći nego da izvozimo bilo šta ,a još dobijamo pozitivne bodove od EU ? 
Ako potraje -opet će domaći tajkuni i političari da se "ugrade" preko svojih (pardon ,od porodice i rodbine ) preduzeća da "tenderišu" hranu ,vodu i higijenske proizvode i drugo "za potrebe izbeglica" ,ima da uvale sve što nisu za poplava.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 9:22 pm

Ja ne znam odakle tebi ovo sa komšijskom kravom. Ja to nigdje nisam pročitala, doduše vijesti ne gledam. Tačno je spominjala se da je tako zovem konfuzija i nespremnost Hrvatske što je tačno, svađa između premijera i predsjednice što je opet tačno, ali za nešto drugo ja nisam čula.Moje mišljenje je da ionako krhke odnose ne treba dodatno oslabljivati. Svi imaju isti problem i trebali bi sarađivati, pokušavati skupa naći rješenje. No, poznavajući sve nas skupa ("znam ja nas, ebo ti nas"), teško će to biti izvodivo jer svi skupa pate od "sopstvene veličine".
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 10:24 pm

Norvezani napravili listu, koja se opdatira svakodnevno, sa svim aktinostima , po opstinama, a vezano za pomoc azilantima. 
Pomoc oko uklapanja u sredinu, usmeravanje, ucenje o nacinu funkcionisanja sistema, aktiviranje i animiranje dece, na primer...Nasa opstina sutra igra basket na igralistu prihvatnog centra. Zanimljiva akcija mladih Balkanaca u Oslu, a tako tipicna za Skandinavce- prodaja kolaca ( dobrovoljno se umesi a prodaje na komad) u nekom gradskom parku,  prihod se salje za izbeglice na Balkanu.

P.S. Secate se coveka sa detetom, koga je madjarska novinarka saplela?
Trener top lige u Siriji. Dobio poziv i posao trenera na Akademiji fudbala u Getafe....Dok uci jezik radi, pomagace tamo gde moze, nekom od 17 hiljada azilanata koje je Spanija skoro prihvatila.
A nije bilo kraja radosti njegovom malom sinu pri susretu sa Ronaldom ( koji vazi za fudbalskog heroja  i po donacijama, konhretno za Palestince)

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 978x
Foto: Manu Fernandez / AP / NTB Scanpix


Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Flyktning-Ronaldo

NTB DIGITAL SPORT










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 10:26 pm

I šta vele Norvežani, koja je im je kvota, koliko primaju?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 10:55 pm

justicija ::
I šta vele Norvežani, koja je im je kvota, koliko primaju?


Politicari su rekli 8 hiljada, ali UDI na svojoj stranici pise drugacije...

Godisnji priliv je veci od 15 hiljada.

IMDi trazi da to bude oko 50 hiljada....

Norveska je ogromna, bukvalno ako presavijete kartu, stize do Italije, ima mesta za sve, samo treba pravilno iskoristiti te resurse...a moguce je.

Recimo, ovde ce do 2020. nedostajati oko ( potrazih zvanicno obavestenje helsedirektorata, oko 18 000 zdravstvenih radnika ( mislil se na pomocno osoblje) ....situacija je slicna i u prosveti...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 10:57 pm

Pih! Mislila sam se infiltrirati, a vidiš nisam potrebna, a pri tom budući građanin Evrope!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 11:28 pm

justicija ::
Pih! Mislila sam se infiltrirati, a vidiš nisam potrebna, a pri tom budući građanin Evrope!

Pa, ako sam skontala citajuci neke komentare, ti ces to biti vec za god, dve, najvise. Da sam na tvom mestu, vec bih krenula sa ucenjem jezika. Diploma ti je odlicna, ja sam gore navela samo neke od primera. 
Sire gledano, tim ljudima koji pristizu iz ratnih podrucja, potrebna je dugorocnija pomoc u razlicitim oblastima...Zapadne drzave su po tom pitanju dobro organizovane, mislim na trud za cuvanje zdravlja nacije.
Sigurna sam da ima dosta posla i za tvoju struku ali uvek za sve postoji opcija, koju vecina i iskoriscava, pocetni rad kao pomocno osoblje u nekom starackom domu, dok se diplome ne srede i jezik nauci do odredjenog nivoa. Audacem fortuna iuvat ...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 11:39 pm

Znači ovako:
već sad krenem sa učenjem jezika, položim te silne škole, kako stoje stvari ovi moji začas zakuvaju, eto meni idealne prilike !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 11:51 pm

justicija ::
Znači ovako:
već sad krenem sa učenjem jezika, položim te silne škole, kako stoje stvari ovi moji začas zakuvaju, eto meni idealne prilike !

Ma bre, nauci ti nesto jezik, uzmi taj EU pasos, i posao ti ja nalazim, ako si voljna...a oni neka zakuvavaju...samo to i rde otkad znam za sebe...zivot nam prodje cekajuci da tamo bude bolje.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptySub Sep 19, 2015 11:54 pm

sonia ::
justicija ::
Znači ovako:
već sad krenem sa učenjem jezika, položim te silne škole, kako stoje stvari ovi moji začas zakuvaju, eto meni idealne prilike !

Ma bre, nauci ti nesto jezik, uzmi taj EU pasos, i posao ti ja nalazim, ako si voljna...a oni neka zakuvavaju...samo to i rde otkad znam za sebe...zivot nam prodje cekajuci da tamo bude bolje.

E dogovoreno! :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 21, 2015 5:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Šta će Srbija da radi sa 500 hiljada ili milion izbeglica, kad ih vrate? Da li se za njih gradi BG na vodi?










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 21, 2015 5:42 pm

Joj,koje su to patke i mene su htjeli vratiti u Srbiju pa sam prilozila dokumente kao dokaz da sa Srbijom nemam nista....da mi je to bila tranzitna zemlja i privremeni boravak.
Prilozila sma u dolasku dokumente,otisak i sve....ali ako treba prilozi se jos 5x...a ovi se iz tog razloga ne daju registrovati u Srbiji.
Postoji zakon o vracanju.....a zasto Srbija...ona je nekako sredina...poslije Grcke,Turske,Makedonije,a prije Hrvatske,Madjarske.....sto mrzim paniku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyUto Sep 22, 2015 1:22 am

Nije patka, koliko mi se čini. Reagovao je odmah Ivica Dačić, ministar spoljnih poslova a oglasio se i Vučić.
Situacija se pogoršava i u međuregionalnim odnosima..baš zbog tih migranata..











[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyUto Sep 22, 2015 6:59 am

Juce slusam na TV,Danska vraca ali u zemlju iz koje su stigli i salje ih za Svedsku....kako da dokazu da su iz Srbije dosli...idu u prvu zemlju iz koje su usli...takav je zakon do sad bio,ako se nije promijenio zbog Sirije.


Poslednji izmenio Astra dana Uto Sep 22, 2015 12:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyUto Sep 22, 2015 9:57 am

Astra ::
....kako da dokazu da su iz Srbije dosli...idu u prvu zemlju iz koje su usli...takav je zakon do sad bio,ako se nije promijenio zbog Sirije.
Promeniće se zakoni, nema brige.

Turska ih primila 2 miliona izbeglih(a ovamo je ''nedemokratska''), ovako mala Srbija je primila 650.000 izbeglica sa područja gde je zakuvavala ratove(a onamo je ''genocidna'' naspram muslimana?) plus oko 200.000 interno raseljenih sa Kosova, a da EU ne može da primi 160.000 do 500.000 azilanata ? Može i hoće. Mora. Nema joj druge.

Neka ''sića'' od izbeglica će se sigurno zadržati u Srbiji(Vojvodini, kao i obično), unapred im se radujem, kao i svim ostalima prispelim tokom ovih godina, naučili smo vremenom da živimo uz njih, pomešali nam se mentaliteti, sad smo mi Vojvođani zeznuta ta mani ga dum dum mešavina. Umemo da se prilagodimo, a i zemlje ima do neba u nas... Nema sikiracije i problema, samo se opustite i ne ksenofobišite, sve će to biti na EU račun naseljeno.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyČet Sep 24, 2015 1:56 pm

Gledali ste sigurno partizanske filmove u kojima Nemci uđu u autobus pa iz tog autubusa izvedu Jevreje.
E, danas se ta scena desila na granici Srbije i Hrvatske, samo što u glavnoj ulozi nisu bili Nemci i Jevreji već hrvatska policija i Srbi.
Srbima nije dozvoljen ulazak u Hrvatsku, tačnije ljudima sa srpskim pasošem, pa je ceo autubus bio vraćen nazad za Srbiju.
Kasnije je doneta cinična odluka da se može sa srpskim pasošem u HR, al' samo peške.
I da se setimo. 5 meseci migranti idu preko Mađarske i Mađari niti su krivili Srbiju, niti su uveli ovakve mere. Na stranu to što su migrantima zatvarali granicu.
Trenutno 5 dana migranti idu na Hrvatsku i eto šta se dešava.
Sad je svima jasno da ovo što radi vlast u Hrvatskoj nema veze za migrantima već sa jadnim pokušajem da dobiju naredne izbore.
A to je još jadnije jer ispada što se više fašistički ponašaš prema Srbima, to više glasova dobijaš.
Vlast u Srbiji jeste najgora u zadnjih 15 godina, al' ovo je van svake pameti i ljudskosti.
napisa Igor,a ja dodajem:
JADNO JE DA I DANAS,SVAKI POVOD POSLUZI DOBRO DA SE POKAZE PRAVO LICE.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyČet Sep 24, 2015 3:24 pm

Ne ksenofobišemo ,nego nam višedecenijsko (sad već i vekovno) iskustvo  kaže da sve seobe naroda ,zbegovi ,prognani na kraju završe u Vojvodini . Tako smo i postali "multietnički" ,za razliku od Beograda i ostalog dela Srbije ,u kojima  se ,gle čuda ,u poslednjih 100 godina "etnička slika" nije bitnije menjala ,i pored najmanje tri velika "naseljavanja"(1914 ,1945 ,1995 )  u brojkama po par stotina hiljada ? 
Niko nema ništa protiv ,ali dok se prispeli ljudi "skuće" ,strada par "domaćih" generacija ,a nije uopšte retko i da "prispeli" ,čim se smeste -odmah i preuzmu "vlast" ? 
Opet ,ne treba ksenofobisati ,jer imamo mi i nešto Arapa (uglavnom ljudi koji su ovde išli u školu ,pa ostali ,i poženili se ) međutim ,da se ne lažemo -ova ekipa koja dolazi nikako ne spada u takvu vrstu . 
Ne bih želeo da se ostvari scenario da i Srbija mora na kraju da preuzme "kvotu" od jedno 50 000 "Sirijaca" ,u zamenu za brži ulazak u EU ,šta onda ?

Da se ne lažemo ,to "Srbija" bi značilo -Vojvodina ,a onda bi se za najkasnije deceniju dizali  minareti u ravnici ,tako je svuda gde se  nasele ,zar ne ,bila to Nemačka ,Austrija,Švajcarska  ili Skandinavija ,  jer i mi moramo ,kao i drugi da poštujemo ljudska prava i prava na veroipovest . 
Lale jesu stpljive ,gostoljubive i tolerantne ,ali valjda smemo kas*ti da to baš zdravo ne  bi voleli ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyČet Sep 24, 2015 6:13 pm

Ne verujem da kvote koje se tiču EU država mogu da ''zakače'' Srbiju.

U Srbiji u Bg tačnije, živi 120.000 muslimana a nemaju ni svoj mezarluk(groblje). U Vojvodini da ne pričamo...

Da ne preterujemo sa pričom o vojvođanskoj ''čuvenoj toleranciji'' čitaj lalinskoj njanjavosti... Al' sva sreća po Vojvodinu, ima ovde i sremaca, koji neće ni kako hoće, tako da... Ta manite se divana, biće kako bude, niš' nam biti neće od muslimana.

U Evropi živi oko 45 miliona muslimana, kako je EU koncipirana na pravnim i sekularnim a ne na religijskim osnovama(Evropa odavno nije samo hrišćanska) Nemačka i teta Merkel će sve da srede cakum-pakum, nema potrebe za ksenofobijom i panikom u Srbiji. Engleska se takođe oseća pozvanom(prozvanom), zbog svog uplitanja u rat na Bliskom Istoku... Matoroj Evropi treba mladih ljudi. Vraćaju joj se sa Istoka kao ''bumerang''.

A što se tiče ovih budalaština koje rade Hrvati na granici sa Srbijom, samo da prođu ti prokleti politički izbori, pa ponovo da se strasti smire, valja nam i dalje živeti ovde, jedni pored drugih... I sa muslimanima, katolicima, pravoslavcima, puno cveća u božijoj bašti...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 25, 2015 12:18 am

Kriza mora da se reši tamo gde je i započeta. Rusi naši lepi i hrabri će da pobiju govna i gotova stvar. Tako će prestati priliv zlih izbeglica, a ovi što su već stigli nek isprskaju malo evropske (i naše i mi smo Europa) bakice i podmlade nam naraštaje, neće da fali nikom ništa, bilo da je prskanje doslo od odrezanih k...eva ili onih sa futrolicom.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 25, 2015 8:40 pm

Kica/Praja ::
Kriza mora da se reši tamo gde je i započeta. Rusi naši lepi i hrabri će da pobiju govna i gotova stvar. 
Sa prvom rečenicom se slažem .
Sa drugom ,baš i ne . Jasno je šta Rusi traže u Siriji ,no ne treba zaboraviti kako su se koliko juče proveli u Avganistanu ,i pored tehničke i druge nadmoćnosti gologuzi talibani su ih na kraju isterali uz velike gubitke . 
Rusi treba da idu zajedno sa savezničkim snagama ,i da se drže tehnike(rakete ,oklop ,artiljerija )  ,a kopnenu borbu treba da prepuste Kurdima (koje bi predhodno dobro naoružali ) 
Moja baba je znala reći rečenicu ,kad god je u porodici bilo neke "rasprave " : 

"Jetz ist aber genug " (što je na njenom švapsko -nemačkom zvučalo "Jec ist aber kenung" ,a reč "genung" znači u stvari -ausreichend) 
To znači -sada je stvarno dosta,i to je važilo i za dedu ,i za mog oca ,i za sve prisutne .Posle toga -tajac ,kraj svake rasprave .
Čak i njihov pas je prepoznavao rečenicu ,smesta se  evakuisao ,da se ne bi loše proveo. 
Sve mi se čini da je Merkelova danas izgovorila tu rečenicu prvo Milanoviću ,a onda mnogo nežnije ,i Vučiću ,jer su  granice otvorene .
A sve mi se čini da će skorije nego se nadamo ,tu rečenicu izgovoriti i migrantima .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPet Sep 25, 2015 10:25 pm

Danubius ::
Ne ksenofobišemo ,nego nam višedecenijsko (sad već i vekovno) iskustvo  kaže da sve seobe naroda ,zbegovi ,prognani na kraju završe u Vojvodini .

Da se ne lažemo ,to "Srbija" bi značilo -Vojvodina ,a onda bi se za najkasnije deceniju dizali  minareti u ravnici ,tako je svuda gde se  nasele ,zar ne ,bila to Nemačka ,Austrija,Švajcarska  ili Skandinavija ,  jer i mi moramo ,kao i drugi da poštujemo ljudska prava i prava na veroipovest . 
Lale jesu stpljive ,gostoljubive i tolerantne ,ali valjda smemo kas*ti da to baš zdravo ne  bi voleli ?

Zar da propuste retku razvojnu šansu?
Od šanse da obogate turističku ponudu do usvajanja novih saznanja i iskustava: unapređenje proizvodnje maka sa iskusnim plantažerima od Avganistana, novim ukusima lubenica sa iskustvima kurdskih bostandžija, uzgoja krokodila i proizvodnje hit tašnica od krokodila sa iskusnim derikožama od Južnog Sudana...
Multikulturalizam od Apatina do Subotice, Ade i Kanjiže... jakog











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyNed Sep 27, 2015 4:58 pm

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 21nhc1d
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyNed Sep 27, 2015 5:18 pm

Astra ::
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 21nhc1d
Hahaha mukice i oni nas zaobilaze smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyNed Sep 27, 2015 8:11 pm

Vrlo pažljivo sam čitao sve današnje novine . Ni reči o migrantima kod nas -koliko je ušlo ,gde su sada ,šta je sa sabirnim centrima , na koju granicu se voze ........
Ni reči ni o beogradskim parkovima ,a vreme je hladnije ,pada kiša .....
Do juče se Vulin slikao vrlo rado sa njima ,par dana -ćutkac . 
Samo imaju vesti o tome šta je izjavio Milanović i šta je saopštilo hrvatsko ministarstvo ,koliko je ušlo migranata kod njih (75 000 ) . 
Meni tu nešto smrducka .Ili nas "krenulo" pa samo prosleđujemo dalje ,ili će tek biti problema ,pre svega sa lokacijama i finansiranjem centara (jer dolazi hladnoća ,ne mogu se ljudi ostaviti napolju ) ,uglavnom ,sumnjiva tišina oko činjenica ,čuju se samo bukači koji šire mantru "Mi dobri ,Hrvati zli" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyNed Sep 27, 2015 8:17 pm

Kažu moji Kikinđani da se nešto radi u kasarni.Znači sprema se jedan od najavljena četiri centra. A svakodnevno u Kelebiji i Subotici viđam grupice od po desetak migranata. danas prvi put videla 3-4 žene i 2-3 dece u jednoj grupici.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyNed Sep 27, 2015 8:19 pm

Grupa od oko 500 migranata koje je pre oko mesec i po dana smeštena u jedan Finski prihvatni centar želi da se vrati kući. Kažu da je jezivo hladno i dosadno i da nema ništa od obećane lude žurke bez prestanka zvane EU.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 3:14 am

Danubius ::
Kica/Praja ::
Kriza mora da se reši tamo gde je i započeta. Rusi naši lepi i hrabri će da pobiju govna i gotova stvar. 
Sa prvom rečenicom se slažem .
Sa drugom ,baš i ne . Jasno je šta Rusi traže u Siriji ,no ne treba zaboraviti kako su se koliko juče proveli u Avganistanu ,i pored tehničke i druge nadmoćnosti gologuzi talibani su ih na kraju isterali uz velike gubitke . 
Rusi treba da idu zajedno sa savezničkim snagama ,i da se drže tehnike(rakete ,oklop ,artiljerija )  ,a kopnenu borbu treba da prepuste Kurdima (koje bi predhodno dobro naoružali ) 
Moja baba je znala reći rečenicu ,kad god je u porodici bilo neke "rasprave " : 

"Jetz ist aber genug " (što je na njenom švapsko -nemačkom zvučalo "Jec ist aber kenung" ,a reč "genung" znači u stvari -ausreichend) 
To znači -sada je stvarno dosta,i to je važilo i za dedu ,i za mog oca ,i za sve prisutne .Posle toga -tajac ,kraj svake rasprave .
Čak i njihov pas je prepoznavao rečenicu ,smesta se  evakuisao ,da se ne bi loše proveo. 
Sve mi se čini da je Merkelova danas izgovorila tu rečenicu prvo Milanoviću ,a onda mnogo nežnije ,i Vučiću ,jer su  granice otvorene .
A sve mi se čini da će skorije nego se nadamo ,tu rečenicu izgovoriti i migrantima .
Dany,

Nemam nikakvu namjeru da ulazim u raspravu s tobom, obecao sam ti to odavno. Samo me interesuje tvoje misljenje i obrazlozenje ovoga sto si napisao.
Cinjenica je da Rusi pomazu legalno uspostavljenom rezimu da ne bude nasilno svrgnut i u isto vrijeme se  bore protiv ISIS.
Saveznicke snage,  kako ih ti nazivas, se bore da skinu sa vlasti sadasnju i postave novu vlast po svome ukusu i interesu a i kao i oni se bore protiv ISIS mada se rezultati tu ne vide. Finansiraju i obucavaju pobunjenike na koje racunaju a ovi im dezertiraju nakon obuke i sa oruzjem prelaze na stranu protiv koje se oni kao bore. Prakticno ih podrzavaju.
Ne izazivam te na polemiku, stvarno, nego me interesuje kako ti to mozes da opravdavas.

O Rusima u Avganistanu, to je druga tema i cini mi se da ni tu nemas bas pouzdane podatke kako se ratovalo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 9:16 am

Nije pisalo u novinama i nema šta da se prebaci, zajedno sa slikama, takođe iz novina.
Čim se pojavi, ima da bude na dve strane, taze vesti.
Komentari tu nisu bitni.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:08 am

ZIKO ::



Saveznicke snage,  kako ih ti nazivas, se bore da skinu sa vlasti sadasnju i postave novu vlast po svome ukusu i interesu a i kao i oni se bore protiv ISIS mada se rezultati tu ne vide. Finansiraju i obucavaju pobunjenike na koje racunaju a ovi im dezertiraju nakon obuke i sa oruzjem prelaze na stranu protiv koje se oni kao bore. Prakticno ih podrzavaju.
Ne izazivam te na polemiku, stvarno, nego me interesuje kako ti to mozes da opravdavas.

O Rusima u Avganistanu, to je druga tema i cini mi se da ni tu nemas bas pouzdane podatke kako se ratovalo.
Problem u Siriji je počeo pobunom protiv Asada ,kao odjek "arapskog proleća" ,i Sirijci su poverovali da bi recept "Irak/Libija" mogao i tamo rezultirati svrgavanjem jednog od poslednjih svetskih diktatora .Zapad ,pre svega USA ,je projekat ,naravno ,u tišini i podržao . Ono na čega niko nije računao je munjeviti uspeh i omasovljenje radikalnih islamskih pokreta .Da skratim ,desilo se slično kao i u Avganistanu .Deo "boraca protiv Asada " se ujedinio u Kalifat sa ideologijom "ala talibani" i sada su problem svima ,od "zapadnih saveznika" ,do Saudijske Arabije ,Irana (koji bi trebalo da su "prirodni saveznici" ) zaključno sa Rusima koji Siriju vide kao preostalog laufera u arapskom svetu .Cela priča je puna pomešanih interesa ,pre svega ,monopola nad naftom ,i otimanja resursa u budućnosti ,ratom iza paravana između šiita i sunita ,geopolitičkog uticaja ,etničke dominacije i "priznanja" i zato imamo šta imamo ,da tamo ratuje preko 200 raznih "armija" i "frakcija " .
Strada kao uvek narod ,raseljeni su milioni ,svi čine zločine ,a USA i vodeće arapske zemlje koriste gužvu da preko migranata i izbeglica problem prenesu u Evropu ,ekonomski ,a istovremeno da infiltriraju radikalne elemente za budućnost u tu istu Evropu ,koja je do sada nekako držala to pod kontrolom . 
Što se Rusa tiče ,umešali su se u unutrašnje odnose Avganistana stavljajući se na stranu prokomunističke vlade ,što je dovelo do ujedinjenja svih mogućih frakcija u "talibane" ,fol pod firmom "zaštite islamskih tradicija" Glavni cilj je bio uništenje distribucije prebogatih nalazišta zemnog gasa i proizvodnje žitarica ,što bi dovelo Avganistan u zavisni odnos prema Rusiji . 
Umešao se Zapad ,i Rusi jesu posle 9 godina najureni iz Avganistana sa teškim  gubicima i rasulom u armiji ,to je činjenica . 
John Doe ::
Nije pisalo u novinama i nema šta da se prebaci, zajedno sa slikama, takođe iz novina.
Čim se pojavi, ima da bude na dve strane, taze vesti.
Komentari tu nisu bitni.


rasta
Ja govorim o našim novinama i medijima ,dakle ,iz Srbije ,tamo je sumnjivo ćutanje i skretanje na Hrvate ,svetske novine i mediji su i dalje puni izveštaja o migrantima ,što ne nameravam da "prenosim" . A svi okolo ,zaključno sa BiH su u strahu da "ruta" ne skrene kod njih ,tačno ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:29 am

Jadna je Sirija kad je brane Rusi i Ameri. Oni tamo igraju šah sa islamistima - zato izbeglice dolaze ovamo. ''Rat protiv međunarodnog terorizma'' se nastavlja. Evropa će skupo da ga plaća.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:31 am

Danubius ::

Ja govorim o našim novinama i medijima ,dakle ,iz Srbije ,tamo je sumnjivo ćutanje i skretanje na Hrvate ,svetske novine i mediji su i dalje puni izveštaja o migrantima ,što ne nameravam da "prenosim" . A svi okolo ,zaključno sa BiH su u strahu da "ruta" ne skrene kod njih ,tačno ?

Govoriti (pisati), nije isto što i prepisivati (copy- paste) al' nema veze, nećemo sad' o tome.
BiH je jasno stavila do znanja, 5000 i šlus. Izbegličke kampove je smestila u tripizdince (geografski pojam) i zaista, lepo sredila da bi se i sama Merkelova postidela.
Geografski, BiH je omeđena Drinom i Savom a mostova ima, kol'ko ima, te je lako kontrolisati granicu a btw, u prilog nedolaženja ide i odnos Federacije i Srpske, još nisu sanirali prošlogodišnje poplave a očekuju se nove. Sve u svemu, o'de se 'leba neće najest'.
poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:32 am

Nisam nešto bog zna kako zainteresovan po ovoj temi al reko da postavim onako par laičkih pitanja ,možda mi posle i bude jasnije štošta...
-Kao prvo,da li su ovo izbeglice ili emigranti?Za 95 znam da su bile izbeglice...
-Da li su one seobe Albanaca (odjednom)bile samo opitni balon kako će da reaguju recimo Srbi ,pošto će da budu na tom putu
-Zašto su Madjari ostali nekažnjeni za bodljikavu žicu.
-Da li ovo ponašanje Hrvatske ima neke veze sa Madjarskom,da li će uskoro i Rumunija da diže ogradu
 Da se razumemo,nemam ništa protiv tih ljudi ,samo mi nije jasno ponašanje naših suseda ,ovih oko nas ,polako al sigurno i smišljeno nas izoluju i prave rezervat....malo mi čudno da se neko bavi emigrantima a oni nemaju u planu da borave ovde ....biće da je šargarepa opet upalila
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:37 am

Šta će izbeglice u pola šest u Sarajevu? Nije im toliko loše da idu u BIH. BIH i vrane cik cak preleću.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 10:49 am

promaja ::

-Da li su one seobe Albanaca (odjednom)bile samo opitni balon kako će da reaguju recimo Srbi ,pošto će da budu na tom putu.



Seobe k'o seobe, te mislim da se tim Albancima što su otišli i Albanci raduju.



Citat :
-Zašto su Madjari ostali nekažnjeni za bodljikavu žicu.


Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.



Citat :
-Da li ovo ponašanje Hrvatske ima neke veze sa Madjarskom,da li će uskoro i Rumunija da diže ogradu


'rvati su sami sebi skočili u usta. Prvo, dođite, sve je spremno a nakon dva dana, PRC Milojko a usput okrivili vasceli komšiluk. No, što bi naš narod kaz'o: "Lošem kurcu i dlaka smeta." Što se mene tiče, mogu i Talijani dignit' ogradu.


Citat :
 Da se razumemo,nemam ništa protiv tih ljudi ,samo mi nije jasno ponašanje naših suseda ,ovih oko nas ,polako al sigurno i smišljeno nas izoluju i prave rezervat....malo mi čudno da se neko bavi emigrantima a oni nemaju u planu da borave ovde ....biće da je šargarepa opet upalila


Ovo me podseća na uboge i nesrećne, koje Bog iskušava.

AMIN

rasta
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 11:11 am

John Doe ::

Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.
Ne daju ni da im se priviri preko ograde u dvorište, pa dignu ogradu od četiri metra u vis prema Srbiji, zeznuli i Albance, i ''besu'' imaju kao oni ''čuvaju evropsko hrišćanstvo''. Baš oni. Sa žicom, vojskom i kerovima.

Citat :
"Lošem kurcu i dlaka smeta."
Mađarskom ? NaraFski,  kad su gradili ogradu prema Srbiji, svidelo im se, razmišlja naglas Pišta bači da sve razvuče na ''širi nivo'',  i na rumunsku stranu, a i hrvatsku ako ustreba, slovensku stranu. Krenuli radovi...

Pišta bači pati od žicomanije, to će teta Merkelova morati da leči jakim EU lekovima(zavrni fondove teto!), karantin je već podignut. Svakakvih ludaka ima po toj EU, ne dao nam bog da tamo uđemo, nećemo izaći iz tog karantina nikada!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 11:28 am

pesma ::
John Doe ::

Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.
Ne daju ni da im se priviri preko ograde u dvorište, pa dignu ogradu od četiri metra u vis prema Srbiji, zeznuli i Albance, i ''besu'' imaju kao oni ''čuvaju evropsko hrišćanstvo''. Baš oni.

Citat :
"Lošem kurcu i dlaka smeta."
Mađarskom ? NaraFski,  kad su gradili ogradu prema Srbiji, svidelo im se, razmišlja naglas Pišta bači da sve podigne na ''širi nivo'',  i na rumunsku stranu, a i hrvatsku ako ustreba, slovensku stranu. Krenuli radovi...

Pišta bači pati od žicomanije, to će teta Merkelova morati da leči jakim EU lekovima(zavrni fondove teto!), karantin je već podignut. Svakakvih ludaka ima po toj EU, ne dao nam bog da tamo uđemo, nećemo izaći iz tog karantina nikada!!!

Lisbeth, mislim da Orbana boli patka za packe od EU a žica nije podignuta za Srbe, nego za one koji nelegalno prelaze granicu, no, ne s'vaĆaš al' ne'a veze.
Što se mene tiče, mislim da su Madžari navikli da budu izolovani.
U svakom slučaju, karantin je potreban za one koji misle da karantin nije potreban.
Svest ljudi nije dovoljno razvijena da bi shvatila pojam utopije.
Prvo trebaju naučiti hodati, govoriti, primati govor, pisati, čitati (to pogotovo), pojam demokratije i da ne nabrajam.
Kada se sve to desi i kada ne budemo usko gledali, možemo razgovarati.

poyy
rasta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 11:29 am

Seobe k'o seobe, te mislim da se tim Albancima što su otišli i Albanci raduju.
-Hm,raduju se samo mi objasni po kom si to kulinarskom receptu zaključio.Da li znači i ovi emigranti spadaju u taj koš ,znači svi se raduju kad odu takvi
Da i tebi neko preskače među tvog dvoriša, 'de 'oće i ti bi dig'o plot a na to met'io žicu. Imaš kapiju pa uđi 'de je i red.

Pa svuda ulaze kako znaju i kako mogu ,nije Madjarska jedina zemlja u koju tako ulaze ,a i na vratima su dobili lep doček...
Ovo me podseća na uboge i nesrećne, koje Bog iskušava.

Mene uopšte ne podseća već samo opominje ,jer ja ne pamtim šta to dobro dobih od tih dušebrižnika koji i sami sad polako priznaju sve ono što su radili protiv ove zemlje a njoj pripisivali sve i svašta.Reče neko -dok je ovaca biće i novaca-velika su iskušenja tu
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 11:45 am

@Promaja
Lepo sam kaz'o da "mislim", znači, nisam tvrdio. Raduju se Albanci što im' rođaci otišli u beli svet. :rlol:

Vidiš, lično ne bi' dozvolio da mi iko gazi oranje, te bi' njivu branio svim sredstvima. Ako ti voliš da ti gaze, nek' ti gaze.
To što i' puštaju 'de 'oće, nek i' puštaju al' preko moje zemlje, neće. Red mora da se poštuje.
Ako ja poštujem tvoju kuću, poštuj i ti moju.
Human ću biti kol'ko mogu il' neću. Moje lojtre, moj tavan.

Pa, sad... uvek su me više brinuli dušebrižnici, no, oni koji su mi direktno želeli zlo.
Negde sam objasnio diplomatiju i zavlačenje prsta u guzicu.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 EmptyPon Sep 28, 2015 11:50 am

John Doe ::


... a žica nije podignuta za Srbe, nego za one koji nelegalno prelaze granicu, no, ne s'vaĆaš al' ne'a veze.
Naravno da nije, to se nama sa srpske strane samo tako čini, mLogo visoka ograda, iz ljubavi prema EU..., al' eto, da vidimo koliko će biti visoka i široka ograda prema Hrvatskoj, Sloveniji, Rumuniji, pa da uporedimo. Odasvud naviru ti prokleti migranti u Mađarsku, u nameri da joj unište hrišćanstvo... Onda ćemo dalje komentarisati Pištinu žicomaniju.

To da Mađarsku boli za EU, ništa čudno za čuti. Žurili su da uđu unutra, a sada, kada nije ispalo onako kako su se nadaali, boli ih briga... Ko SFRJ da gledam kad pogledam ovu EU, svi bi nešto hteli, niko ništa ne poštuje.

Citat :
Što se mene tiče, mislim da su Madžari navikli da budu izolovani.
Ima raznih Mađara... Mađarska država nikada nije bila izolovana, Srbi vole Mađarice...

Citat :
U svakom slučaju, karantin je potreban za one koji misle da karantin nije potreban.
Da, slažem se. Karantin jeste potreban za bolesnike. Epidemija žicomanije ne treba da se širi EUropom, kolevkom kulture i civilizacije.  Teta Merkelova, srećno ti bilo sa svim tvojim ''Pištama''...

Citat :
Svest ljudi nije dovoljno razvijena da bi shvatila pojam utopije.
Potcenjuješ ljude, pa upravo ti ljudi su stvorili utopističke ideje ! Ima ih i zapadno društvo koliko i bilo koji levičar... Kompleksna tema...

Citat :
Kada se sve to desi i kada ne budemo usko gledali, možemo razgovarati.
Misliš, kad sklonimo ograde i granice najpre u glavama, osvestimo se i uvidimo ko zaista jesmo, za granične prelaze ćemo posle lako? Slažem se.


Poslednji put izmenio pesma dana Pon Sep 28, 2015 11:55 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Azilanti i ostali MIGRANTI....
Nazad na vrh 
Strana 8 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» OSTALI OBLICI BILIJARA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: