DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Azilanti i ostali MIGRANTI....

Ići dole 
+33
rouzvel
Okano
podbarac
Kijara-brm
promaja
el_vibrador
savo
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
Gothic
Danubius
bosankaa
pesma
daljinski
brunolino
Astra
MadamX
ZoxZoja
Sibila_
Nut
debilko
brdjanin
dusicaa
slatkicass
Lakota
cojle
sonia
Tattoo
montoya
Lily
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Milojica
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!




Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|


Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta






Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 112140


BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Okt 12, 2020 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 3:34 pm

daljinski ::

A to sto Bugari zaposljavaju izbeglice nije dobrovoljno nego diktatura EU .
Mada realno koliko Srba prihvata isto takve poslove u Srbiji?
Pa to sam i rekao -da su ih pritisli . 
Poslovi koji se nude su -vozač,krojač ,zavarivač, poslovi u poljoprivredi . 
Platu od 630 eu u Srbiji nema ni lekar specijalista ,tako da bi 90 % Srba oberučke prihvatili takve poslove . 
Kod nas je "dnevnica" u poljoprivredi oko 1000 rsd ,što je nekih 8 eura . 
U EU je satnica prosečno 24 eu .
Ako nećeš da radiš ,a imaš decu ,Nemačka je prava stvar za tebe . Po važećem zakonu ,dobijaš nekih 400 eu "socijale"  ,plaćen stan i troškove ,i to -dugoročno . Isto toliko dobiješ i "dečijeg dodatka" ,a postoje i rani drugi dodaci na koje nezaposleni i siromašni sa više dece imaju "pravo" . Zato i ima na desetine hiljada "lažnih azilanata" -i bez ovog talasa sa Bliskog Istoka i Afrike -. 
U ovo se uklapaju svi "migranti" (a koriste i drugi .Što bi radili ,kada ih "sleduje" 70 % poslednje plate ,onda radije neće da rade )


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Okt 04, 2015 3:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 3:37 pm

Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 3:53 pm

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....

Potpisujem. ..i samo zbog sefa moram da spamujem. ..

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 8zofue
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 4:12 pm

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....
Nije isto ,jer su troškovi života veći -ali je "satnica" toliko .

Ako lažu ovi -lažem i ja  99i 

 Prema istraživanju njemačke agencije "Destatis", prosječna cijena rada za jedan sat u privatnom sektoru u EU prošle godine iznosila je 24,40 eu
(Banjalučke Nezavisne  ) 


Sa cenom radnog sata od svega 2,2 evra, svrstali smo se na neslavno dno evropske lestvice po primanjima. Našem zaposlenom treba dva dana da zaradi satnicu Francuza

(Večernje Novosti  ) 

Rezultati analize cijene rada u Europi Instituta za ekonomska istraživanja (IW) u Kölnu : 

Većina razvijenih zemalja koje su stare članice EU-a sat rada plaća bruto od 20 do 35 eura, a među novim je članicama najveća satnica u Sloveniji − 2,55 eura, te u Češkoj − 8,8 €.

Industrijske tvrtke u Belgiji i Njemačkoj lani su plaćale radnike u prosjeku 35-36 eura za sat rada, uključujući i sva porezna i socijalna izdvajanja. Najskuplja je u Europi za poslodavce bila Norveška, gdje se sat plaća 40,3 eura. Najmanje među svim zemljama EU-a zapada radnik u Bugarskoj (2,15 eura) i Rumunjskoj (3,5 eura za sat), dvjema najsiromašnijim, najnovijim članicama Unije (od 2007.).
(Slobodna Dalmacija )



bosanka ::

Potpisujem. ..i samo zbog sefa moram da spamujem. ..

Službena valuta u Austriji je Evro, ili skraćeno EUR.


 Prosječna neto plata po stanovniku u Austriji iznosi 4.310 EUR. Najmanje plate imaju čistačice i spremačice (1.300 EUR), medicinske sestre i bolničari (1.667 EUR), voditelji, umjetnici i zabavljači (2.000 EUR), kuhari, konobari i turistički vodići (2.088 EUR), pravnici (2.200 EUR), radnici u telekomunikacijama (2.433 EUR), oglašivači i grafički dizajneri (2.495 EUR). Prosječne srednje plate imaju arhitekte (2.950 EUR), informatičari (3.035 EUR), učitelji, nastavnici i profesori (3.100), inženjeri (3.206 EUR), građevinski radnici (3.311 EUR), recepcioneri i sekretarice (3.500 EUR), radnici tehničkih službi (3.618 EUR) i bankari (3.744 EUR). Najbolje plaćena zanimanja su svakako ona najpoželjnija, a to su rad u avio kompanijama (3.981 EUR), rudari (4.225 EUR), računovođe (4.894 EUR), farmaceuti (5.133 EUR), menadžeri (7.320 EUR).
----
Ovo je sa sveznan .com ,stranica koja se bavi isključivo  prosečnim platama u svetu . 
Ako oni lažu -lažem i ja . 99i  
Prosečna satnica u Austriji je 29 eu ,u proizvodnji 32 eu ,a u Beču -34 eu (neto iznosi ) 
Najmanja satnica u Austriji je u Burgenlandu ,gde iznosi 25 eu. 
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 4:28 pm

Ja i dalje garantujem da je laz i to velika....kao sto je u CH zagarantovani minimalac 3500,a mnogi rade za mnoooogooo manje.
Real i statistike koje ne znam ko i na kome prave nemaju dodirne tacke.
Meni trebaju 3 sata rada za kilo junetine,a koliko sati ti radis za kilo mesa?
Nisam u EU,ali ima ih dovoljno koji jesu pa nek ti kazu kakve su plate i satnice.

Na standard i vrijednost novcanice mislim ovako.....kad ja zaradim ,recimo tih 25 eura na sat,meni ostane za hranu za cijelu porodicu max 700eura....onih 4500 se izgube moj prijatelju,na sve i svasta sto se obavezno placa....a Evropa je jos i slabija sa zaradama.
Nego,ovo je tema za izbjeglice a ne oekonomija EU.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 4:33 pm

Sefe, sve si to fino pronasao, kopirao. ..samo se nisi informisao da na neto platu radnika, porez se placa 110% Finanzamtu, KK, Pensionver.
Sto znaci da jedan radnik koji radi po kolektivnom ugovoru od 1380  ,kosta firmu na godisnjem nivou 46 000 € (sa taksom za Urlaubskassu).
Mnogi dodju ovdje sa istim misljenjem kao sto ti imas, ali vrlo brzo pokupe svoje krpice i vrate se odakle su dosli, jer ocekuju previse.

Slobodno ove postove prebaci na drugu temu, pa cemo nastaviti. .. slikacu ti svoj  m.Lohn da se uvjeris.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 4:41 pm

Kod mene Bosno 125% Gemeindesteuer,plus Kanton und Bundes....nego nemam ja zivaca za ove teme,svakako niko ne vjeruje.
Ostavim nek misle da se beru devize sa najveceg oraha...ahahahah

Da sam imala uslove da ostanem u svom rodnom gradu,nikad ne bih dosla ovamo...unaprijed odgovor na pitanje a sto sam ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyNed Okt 04, 2015 9:30 pm

cojle ::

Pre svega se opredeli šta si... ON ili ONA.

pesma ::

O ho ho ho ho, al' smo bezobrazni, pesma je pesma, TA pesma - pokazna zamenica, drugi razred osnovne škole. Ne znam šta o tome piše u Vukajliji, ti ćeš već nešto adekvatno kopirati.  

S osobitim zadovoljstvomm, pesma nas je sačuvala njojzi fala: musketar
[You must be registered and logged in to see this link.]

"Nauko XXI veka ćuti, slušaj i uči.

Samo jedan stih, jedan kratki stih je dovoljan da neku pesmu učini besmrtnom.

Upravo to imamo u ovoj pesmi nad pesmama! Ona otvara i druge dimenzije. Metafizičku i kosmičku na primer, ali i ne mora da otvara sad.
Nego bre, hoću da kažem, čista avangarda u svakom smislu. Pomerila je granice u ne samo muzičkom svetu. Ovo je daleko više od toga. Dala je odgovor na jedno od najvažnijih pitanja u istoriji ljudske vrste.
Umetnost još jednom pokazuje svoju bitnost, značaj i važnost za čovečanstvo.  99i

“Ti imaš ćerku ona je žensko“  jwwwwww

Toliko. Idemo dalje."

Il azilant? smehsmeh  :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Okt 05, 2015 1:51 am

Astra ::
Lazu te Dany da je tolika satnica u EU....ja tvrdim da je laz,a potvrdice i drugi koji su u EU.
A onda,malo se tu poredi i standard,jer 10 eu nije isto u CH ,u Srbiji ili Rusiji....

Slažem se. Hrana je možda skuplja a skuplji su i stanovi kod vas.

Ipak, kad uporedimo sve vas koji živite u EU ili u nekim još boljim zemljama, i nas koji smo na ivici siromaštva, očigledno je da bolje živite.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Okt 05, 2015 8:45 am

Da nije bolje,ne bih izbjegla....ali isto tako ne jede se zlatnom kasikom,kao sto misle Dany i mnogi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Okt 05, 2015 10:00 am

Astra ::
Ja i dalje garantujem da je laz i to velika....kao sto je u CH zagarantovani minimalac 3500,a mnogi rade za mnoooogooo manje.
Real i statistike koje ne znam ko i na kome prave nemaju dodirne tacke.
Meni trebaju 3 sata rada za kilo junetine,a koliko sati ti radis za kilo mesa?
Nisam u EU,ali ima ih dovoljno koji jesu pa nek ti kazu kakve su plate i satnice.

Na standard i vrijednost novcanice mislim  ovako.....kad ja zaradim ,recimo tih 25 eura na sat,meni ostane  za hranu za cijelu porodicu max 700eura....onih 4500 se izgube moj prijatelju,na sve i svasta sto se obavezno placa....a Evropa je jos i slabija sa zaradama.
Nego,ovo je tema za izbjeglice a ne oekonomija EU.
"Prosečna satnica" u Srbiji je 2,2 eu . Isto kao i kod vas "prosečna plata "(statistički ) nema veze sa stvarnošću . 
Moja plata ,sa 33 godine radnog staža ,nešto veća od ostalih kolega (jer sam ipak neki specijalista ) nije ni 300 eu . 
Većina nas "prosečnu platu" može samo da sanja ,a to su oni koji imaju "sigurnu platu" ,od "države" ,a šta rade sa onima koji rade kod "privatnika" je posebna priča -oni ne zarade ni 200 eu . 
Kilogram junetine je 700-800 rsd dinara , a "dnevnica" u Srbiji nekih 1000 rsd i manje .
Dakle ,bereš kukuruz ceo dan za kg mesa ,kilogram hleba i bocu vode . 
Dakle ,za 1 kg junetine ,okvirno , ti radiš 3 sata -a mi ceo dan . 


Da se ne bi puno naganjali -mi radimo za goli život ,hranu i račune ,a vama ipak "pretekne" i za auto , letovanje ,oblačenje i "kulturu" ,to je to . 

PO TEMI : 
Dnevno u Srbiju uđe oko 4-5000 migranata ,i zadržavaju se prosečno 30 sati . Dakle ,potrebno je obezbediti bar 3  obroka ,toplu vodu i krov nad glavom ,kao i "prevoz" do neke granice + medicinsku službu i administrativne radnike koji će ih "popisati" + policijsko obezbeđenje . To sve -košta ,i ok -dobar deo plaća Evropa . 
Kada temeperature padnu ,počne kiša ,ne uzimajući u obzir "zatvaranje granica" ,zadržavanje migranta će se meriti danima (projekcija je oko 7 ) Onda nećemo imati 4-5 000 ljudi ,nego 20 -50 000 ljudi u zemlji koje treba zbrinuti . I to nestrpljivih ljudi .
Hoće li se to moći ? Videćemo . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Migranti-izbeglice-granica-Srbije-i-Hrvatske-Berkasovo-9
I moram i ovo da ubacim (naknadno )  smehsmeh

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 12119131_1200252833333657_3371892393008894986_n










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Okt 05, 2015 7:32 pm

Danubius ::
Aha ...samo što migranti nisu svi Sirijici ,nego državljani drugih zemalja u kojima nema šta da se "smiri" jer se ne ratuje . 
Čak i sa drugih kontinenata ,sa roga Afrike . Kako da budu priznati kao "izbeglice" ili "azilanti" -na osnovu toga što žele da imaju evropski standard ?  
EU se sa afričkim liderima sastaje dugi niz godina unazad, traže rešenja. Sve se vraća, sve se plaća, setimo se samo kako je to ''stara frajla Evropa'' postala prebogata, setimo se kolonijalnih sila koje su pljačkale afričke resurse...

Ljudi migriraju ovom planetom oduvek. Ekonomski status, poštovanje ljudskih prava, evropska multikulturalnost, sve je to ''magnet'' za izbeglice da krenu ka EU.

Ranije su se ljudi slobodnije kretali nego danas(paradoks !), u današnje vreme ''poštovanja ljudskih prava'' i velikih palamuđenja o civilizacijskim tekovinama nikada nismo bili više kontrolisani i ograničavani. Od prvog svetskog rata(''velike klanice''), na ovamo, smo obavezni da imamo pasoše. Prebrojavamo se konstantno, rat može da počne sutra, pa da ga dočekamo spremni... Nikada ''mi'' nismo krivi - ''oni'' su. Od mržnje, preko ksenofobije, do rata koji nas uvek ''iznenadi'' potrebno je par koraka.

Mnogo je novca u opticaju - odatle puno manijaka u blizini. Psihopate i manipulatori na vrhu piramide uspeha žele da kontrolišu svoj kapital - mi smo njihova specifična roba opisana u državnim dokumentima. Iz jednog u drugi državni tor može da se ide samo sa pasošem. Kontrolisano državno uređenje u koje smo se uklopili kao puzzle nas poseduje. ''Veliki tata'' država dala u ruke ''Velikom bratu'' (koliko ih ima ?) džojstik i satelit da nas dovede ''u red''. Sistemski incest između nacije i države štanca paranoike koji su spremni na sve za ''lozu'' i komad državne zemlje pod nogama. Država to nismo mi, al' nema veze !

Migracije sirotinje od korporacije do korporacije, ''big money spin big wheels'', svet se vrti prebrzo ovih dana.

Koškamo se između sebe na nacionalnoj osnovi kao i svaka ''boranija'' dok državni kapitalci sa titulama, pedigreima i diplomatskim pasošima za mogule vrše monitornig nad ljudskim stadima.

Užasno koliko se plašimo jedni drugih dok drobimo o humanosti al' ''na malo'', u užem krugu prijatelja. Čovek je... ?

Citat :
Pa to i mi želimo ,da tražimo azil?
Kuda iz svoje kože ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptySub Okt 10, 2015 12:49 pm

Pesma o migrantima ,granicama ,žicama -ali i o stvarnosti u regionu . 
"Real Pjano Trio"iza koga stoji Aleksandra Kovač (aranžman ) ,Roman Goršek(gitara )  i šansonjer Vlada Pjanović . Poslušajte ,zanimljivo je . 











Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptySub Okt 10, 2015 1:31 pm

Hrvatska preti da će ''hermetički zatvoriti granicu'' sa Srbijom ukoliko ''Srbija ne ograniči slanje izbeglica u Hrvatsku''.

Krenuli da ih rade simptomi ''žicomanije'' koju je Pišta Bači ponosno fasovao i njom se hvališe širom Europe, k'o da ga je strefilo nešto zdravo dobro, a ne zloćudni tumor.

Ova opaka bolest je lako prenosiva na one sklone ''istorijskim dečijim bolestima'' tamo gde pronađe pogodno(čisto nacionalno) tlo.

Od kako su se Hrvati nacionalno homogenizovali i sterilizovali(iz njihove lepe, poslali u tri lepe većinu Srba), na red je došla i hermetizacija. U ovakvim ozbiljnim slučajevima ''žicomanijaštva'' izgleda ne bi pomogla obična dekontaminacija društvenog prostora hrvatskog pučanstva. Njima više ni Merkelova ne može pomoći, totalno su odlepili na žicu.

Dačić je u Varšavi dostojanstveno uzviknuo: ''Neće moći !(ove noći)
Ova hermetička zatvaranja granica su super, samo da izbegli pređu u EU, onda mogu da se pozatvaraju, nazad u Srbiju ne može bre, kroz hermetički zatvorenu granicu ni orao ne može da proleti. Pašteta ne može nikuda iz konzerve.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Okt 19, 2015 6:09 pm

Sa migrantima Srbiji se ne pise bas najbolje...Lepo je biti Human i Srbija je to dokazala,ali...Prvo je Madjarska podigla granicnu ogradu sa Srbijom pa onda opet Madjarska dize ogradu sa Hrvatskom,pa sada Austrija zatvara granicu sa Slovenijom a Slovenija se priprema da zatvori granicu sa Hrvatskom a Hrvatska vec najavljuje da je vec spremna da preduzme odgovarajuce mere u vezi migranata sa Srbijom.  

A migranti masovno nadolaze u Srbiju u koju ce verovatno i da ostanu preko zime a kasnije verovatno se tu i nastane i ostanu i da zive.Sta ce biti sa Srbijom nesmem da kazem neku tesku rec da ne ispadnem nacionalista ali svako moze da zakljuci kakav je krajni ishod.

Sve je to vesto na vreme isplanirano i predvidjeno sada je ostalo samo da se realizuje.A Srbija ne moze tu nista ona je na Evropskom putu i ne sme nikome da se zamera i kvari svoje prijateljstvo sa nekim Drzavama.


Poslednji izmenio Gothic dana Uto Okt 20, 2015 5:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyUto Okt 20, 2015 11:06 am

Juce se direktor UDI- ja javno obratio. 
Govori se o milijardama i pronalazenju nacina da se situacija odrzi pod kontrolom.
Norveska je, cinilo se daleko, ali nije tako.
Pokazali su primer momka koji je za 48h stigao iz Iraka do Norveske (put ide preko Rusije)
Norvezani imaju drugu muku, naime, imaju para ali nemaju prostora za smestaj.
Zahteva se pronalazenje od 80-100 hala koje ce se koristiti kao prihvatilista. 
Trenutno je  oko 5000 hiljada onih koji sede godinama u prihvatilistima, neresenih sl.
Desava da , Premijerka tako kaze danas, Albanci, Bosanci bukvalno zive u prihvatilistima. Od danas ce se to resavati momentalno- dobijes negativ, istog momenta te transportuju.
Svi koji dobiju dozvolu da ostanu, a u ovom naletu, to nece biti  bas puno, kako se na prvi pogled pomisli, morace da uce jezik od prvog dana i sto pre da se zaposljavaju.
( desavalo se i jos to traje , da neko uci jezik godinama, i pritom dobija soc. pomoc od koje zivi)

Srbija MORA brzo da se snalazi, posto je jasno sad vec svima da se ovo nece zaustaviti.
Pisala sam to vec, kad se toliki novac vec deli, uzeti sve stose moze i krenuti sa radom ( upis, smestaj, kontrola, intervjui, ucenje jezika, integracija...) Vracace oni sve sto mogu uz to da finansijski pomazu Turskoj, Grckoj i sl..Srbiji? ( sve se cesce cuje...)
Turska i Srbija su gotovo u istoj situaciji sto se tice kandidature za ulazak u EU...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyUto Okt 20, 2015 11:41 am

Nešto si pominjala "crne rupe." Odustali ste?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyUto Okt 20, 2015 4:31 pm

Na sve su spremni da bi stigli u nekoliko evropskih država, pa čak i da umru na ovom putu.
Ne vrati to više niko nigde! Samo, gde je kraj?

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 681730_dobova01reutersfoto-reuters_ff

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 681622_migranti-berkasovo191015foto-dusan-milenkovic-0064_ff










coni
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyUto Okt 20, 2015 4:57 pm

Ljudi su od krvi i mesa, treba pomoci. Hvala Europa!

Samo ovi decki mladi treba vratiti, tko ce braniti zemlju ako ne oni.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPet Okt 23, 2015 9:23 am

Novoizabarani mladi kanadski premijer, inače član liberalne partije, obavestio je nedavno svog kolegu Obamu da povlači svojih 10 aviona i 70 vojnika iz rata protiv ID. U obrazloženju se kaže da se menja politika, preispitaće se na koji će se način dalje delovati, a s druge strane, kolega Obama mu je dao podršku.
Za to vreme, po pisanju Lazanjskog iz Sirije, Rusi su došli da ostanu malo duže. Oni će nastaviti svoje operacije.
Nemoj posle da bude, Rusi ušli, kao u Avganistan!
No, šalu na stranu. Činjenica je da Amerika igra na dve strane. I „razoružava“ i naoružava. Nema jasnu orijentaciju da se bori protiv islamske države, što je i logično jer je upravo ona i podstakla njeno osnivanje zarad hvatanja Sadama Huseinija. Da li su se „mali“ otrgli kontroli ili i dalje Veliki brat ima interesa da ih podstiče? Sudeći po onome što ne čini, ima!
No, kako god, ta severna Amerika se drži zajedno. Evropa se raspada pod naletom izbeglica sa srednjeg  i bliskog Istoka.
Njima je dopušteno da u hiljadama prodiru na suverene teritorije i da ne dozvoljavaju da budu ni na koji način kontrolisani, usmeravani, prosleđivani, onako planski i organizovano, kako se to inače radi po međunarodnom pravu. A s druge strane, baš hoće u te zemlje koje imaju čvrsto utemeljen sistem i disciplinu. Šta to oni onda očekuju? Da će se Evropa njima prilagoditi, da će promeniti demografsku sliku, pomeriti kontinente? Imam saosećanja, ali nemam razumevanja više. Koliko god bili izmučeni, ovako ne ide. Kopnenom invazijom ovde se vodi specijalni rat, pa nek budem osuđena kao Krstić za svoje mišljenje! Ono je moje, ne predstavljam nikoga, sem sebe. Do sada se i moglo pomisliti da je egzodus spontan, sada više to ni izdaleka nije tako.
Zašto ih Turska ne zadržava? Velika je zemlja, religijski bliska, ekonomski stabilna,  ima sve uslove?
Zašto ih ne uzima Amerika, Kanada...velike zemlje, ekonomski jake...?


Samo razmišljam, glasno...a odgovora se plašim.










coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 02, 2015 7:05 pm

Azilanti u Norvesku stizu na biciklama i to iz Rusije 
:bike2: :bike2: :bike2: :bike2: :bike2: :bike2: :bike2: :bike2:










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 02, 2015 7:16 pm

Ne znam da li novi ili stari....regrutuju Svicarce za dzihad....desetorica se javili "odande",sve u uniformi,povez preko usta u crnom,naoruzani...jadna im majka.....nadam se da ce CH stati u kraj ovim desavanjima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 02, 2015 7:35 pm

Gledam...ovde pocinje gradnja novih smestajnih objekata. Nema vise po starom, ova prihvatilista lice na kasarne.
Opstine se organizuju neverovatno brzo. 
Brojke su zaista alarmantne, i nema nikakvog smisla prepustiti se struji. Organizacija mora da postoji.

Ono sto ce biti zanimljivo je nacin na koji ce vracati ljude koji nemaju osnovu za azil.
Ranije je bila praksa da im ponude dobre pare za to ( konkretno Iracanima i Avganistancima. Ispostavilo se da je mnogo para otislo tako, a da niko ne sigura da se ti ljudi nisu sutra vratili negde u Eu...
Sada se govori o milionima koji se trose svakodnevno.
Mislim, mozemo mi da se bunimo ili prihvatamo ( a nijedna opcija ne moze potpuno proci ), problem je veliki, nece se to tako lako resavati...narocito radi toga o cemu pises gore...i to sa obe strane ( citali ste o seriji izazvanih pozara u Svedskoj )
Ja sam resila da aktivno ucestvujem  i zaradim pritom ( postenim radom) a Erdogan i Merkelova neka se dogovaraju kako ce...i dokle.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 02, 2015 10:56 pm

Uvijek sam za to da se pomogne onima kojima je pomoc potrebna. .. ali. .. svaki petak iz skole u koju ide mladja kcerka, dobijamo listice sta se skuplja sledece sedmice. .. Jos nije bilo nista za zene i djecu. .. Za ovu sedmicu se prikupljaju muske zimske jakne, zimska obuca br.  39 - 44 (opet muska) ... zileti za brijanje i sl.

Nista nisam odnijela i necu. ..

Starija kcerka u srijedu ide u magacin. .. da peglaju, slazu i sortiraju. .. Spremih dva dzaka djecijih stvarcica. .. Razrednica kaze. .. sto vise i toplije za djecu. .. Bice...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2015 12:19 pm

Cim se pomene garderoba, setim se onih slika nakon poplava u Srbiji...Pune hale stvari koje nicemu ne sluze...i ko zna gde i kako je sve to zavrsilo.
Iritiraju ljude samo, saljuci sve te papirice, umesto da se na drzavnom nivou organizuju. Totalni haos...neverovatno da je toliko slaba organizacija. Partije ( u svim drzavama) i dalje ovu situaciju koriste za sakupljanje politickih poena, i niko ne primecuje da vreme prolazi.
Ono sto se prvo cuje je da ce Avganistanci biti vracani.
Mladi u Avganistanu su izgubili svaku nadu da ce ikada u njihovoj zemlji biti bolje...A znamo ko je doveo do toga da je tako kako je...Gde da se vrate ti mladi ljudi? Ubice ih Talibani, to je sigurno...Bukvalno godinama se oni spremaju za ta putovanja...

Pitanje br. 1 ovih dana je hoce li Merkel ''preziveti'' krizu?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2015 12:34 pm

Zar braća da i' kolju?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2015 12:47 pm

Ne znam na koju bracu mislis, ali ja na ovu krizu ne mogu gladati samo povrsno :kolone idu...zaustavi, ostavi, vrati, prihvati...ili ansiozno: bice rata, islam se siri, ekstremisti...
Brojke su jezive, znam...ali te brojke su ljudi.
Mozemo li i mi biti malo vise covecni, tek toliko da ih pogledamo na taj nacin? 
Niko ne kaze da celu Aziju treba prebaciti u Evropu, ali... primera radi, pogledati povrsine odredjenih zemalja u odnosu na br. st...za pocetak...
Da li je kriza zaista toliko velika da se ne moze nista uraditi?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2015 1:35 pm

Sonja, 'ajd' sad malko da razmisliš logično.
Recimo, imaš kuću sa 6 soba i 2 kupatila i dvorište 600x600m². Bazen, dve garaže, dva auta... Imaš prostora da ubaciš, barem još 6 porodica na svoje imanje. E, kada to prihvatiš, naseli vascelu Norvešku azilantima iz Azije i Afrike. Udeli im radna mesta, školuj ih a jednog dana će se još više razmnožiti i bez obzira što si prihvatila njihovu kulturu, ne možeš ispratiti novotarije iz njihove kulture. Da, tvoj muž bi se složio sa time.
Halal Sonja umesto prasetine.
Malko sam šire razmislio i jedva čekam da se Evropa malko raseli po završetku rata jer oni donose rat a meni je rata dosta i ne bih voleo da mi sina i unuke dočeka neki rat.
Elem, drago mi je da je počela selekcija azilanata i azilanata.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 05, 2015 2:09 pm

Ne da nema pravde na ovom svetu, nego i logike vise.

Necu ja nikog da dovodim kuci. Sigurno.
 Mada i to sad ide kao neka kampanja...stiglo je oko 10 000 maloletnika, pa ko zeli, moze da uzme nekog... Ne.

Prvo, dvoriste mi malo, a i nemam bazen, mada je ostalo tu ;) 
Drugo, ne poznajes ti mog muza, taj ziveo 20 god. u Srbiji 
( jos gore, ziveo malo i u Jugoslaviji, sto se njega tice, on ne bi imao nista protiv da se ista nije raspala )
 i to je ostavilo trajne posledice na njega  smehsmeh  
 Taj svaku pricu pocinje sa- Mi Srbi... ( A odmah cujes mene- Koji bre VI?! )

A trece, sto ja?

Pa nisam ja isla u Avganistan da im razjebem zemlju? A znamo sta je Avganistan bio pre Rusa, Amera i prijatelja im po zveckanju...
Nisam isla ni u Irak, Libiju...Nisam ja rusila ''diktatorske sisteme'' i huskala nove, koji su ispali jos gori...
Nisam pokretala lazna ''proleca''...
Nisam izmisljala nepostojece nuklearne programe u Iranu...
Nisam naoruzavala belosvetske ubice koji se danas predstavljaju kao jedini prestavnici islama...
Nemam ja strateske pretenzije na ''puteve svile''...
Nisam ja vratila Bliski istok u kameno doba...
Sto ja da ih prihvatam? 
Nebitno koja su religija, nacija, kultura...Ljudi beze od zla...
I gde idu? ...
Kazes neka se raseli Evropa...Pa, nisu Evropljani krivi...Obican covek, ne..i oni, kao i ljudi na Balkanu, na Bliskom istoku, zive, rade, brinu za svoje porodice...imaju slicna nadanja, strahove...I da, placaju porez...
Ne salju oni vojske, ali ih placaju, na neki nacin...I dok je daleko, ok je...Sve u ime demokratije...zar ne? Najlogicnije.
P.S. Ovde se prasetina jede samo za Bozic, nije to problem...A nije ni ovo sto gledamo opsada... ma gde bio, covek tezi da sacuva svoje korene...prirodno je to...Sve sto treba je malo organizacije, a na duze staze...prosto, ostavimo mi ( Evropa, Amerika, NATO i sl..) njih na miru...Mnogo im je bolje bilo dok im nismo pomagali...Ostavice i oni nas...ovako hladne, mracne i ...evropske...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 12:45 pm

Premijerka Norveske je putovala u Jordan i posetila prihvatiliste Zaatari, koje je udaljeno oko 15km od sirijske granice. 
80 000 azilanata u njemu zivi vec godinama.
Ona je isla  da proveri, tj. licno vidi kakva je situacija, i da li je moguce naci resenje.
Norvezani su poznati po tome da su jako angazovani , efikasni i konkretni kad je u pitanju humanitarna pomoc.
Ona je razgovarala sa ljudima koji tamo zive, i njen zakljucak je otprilike
- Ljudi kojima je zaista potrebna pomoc nemaju para da stignu do Evrope.
- Mnogo je onih koji stizu tako sto godinama saklupljaju novac ili su izgubili i poslednju nadu da ce tamo gde jesu biti bolje.
- Vecina ne zeli da ide u Evropu.
- Ljudi su ocajni.
- Ova izbeglicka kriza je samo pocetak!

Uveliko se govori o novom ''Marsalaovom planu''.


P.S.
Ove godine je vise od  773 000 azilanata i migranata stiglo preko Sredozemnog mora u Evropu ( IOM )
-Preko 3 420 ljudi je umrlo ili nestalo u pokusajima...
-Najvise azilanata i migranata je stiglo preko Grcke ( preko 627 000 ) i Italije ( preko 141 000 )
- U oktobru je preko Sredozemnog mora stiglo 218 000, od toga 8000 preko Grcke. Vecina je iz Sirije, Iraka i Avganistana.
- uporedjenja  radi- 2014. Sredozemnim morem je stiglo 219 000 azil. i migr.
IOM, UNCHR, NTB










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 12:48 pm

Efikasni,organizovani i korektni....te su tako prebacili azilanta koji je silovao trogodisnju djevojcicu i nisu zeljeli da otkriju njegov identitet,kao ni novu lokaciju gdje je prebacen.
Istraga je u toku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 12:57 pm

Za to prvi put cujem.
Ne korektni nego konkretni, mislim u smislu:
-Poplave u Srbiji- nisu slali garderobu nego sacekali d ai dali novac da se poprave i naprave putevi gde treba
- zemljotres u Nepalu- njihov helikopter i volonteri su prvi otisli da izvlace ljude
( novac kasnije za kuce)
- Imaju brod u Sredozemnom moru koji spasava davljenike
- Volonteri u Grckoj, Italiji, koji mesecima spasavaju ljude koji pristizu...
- Organizacije u Iraku, Avganistanu , koje brinu o deci i zenama ( u smislu- fizicko i psihicko zbrinjavanje )
- Poplave u Pakistanu
- Oluje na Filipinima
....
....
...
...










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:08 pm

Naravno da pomazu...gdje ima ljudi ima i empatije,jos ako je zemlja ekonomski u mogucnosti da pomogne,to ne zelim umanjiti ili negirati ...ali slucaj djevojcice od 3 godine,procitah....ne znam sta me vise tresnu,silovanje kao najgori zlocin ili socijalni radnici koji su pokusali da zataskaju stvar....zasto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:15 pm

Zato me i zacudilo, oni su neverovatno strogi kad su u pitanju deca. Zadnji poznati slucaj je bio kad su oduzeli indijskom paru dete zato sto ih je neko prijavio da bebu hrane rukama ( !? )- inace tradicija u vecem delu Azije... 
Nego, sad dok pisem, setila sam se da je bio neki slucaj oko seksualnog zlostavljanja male dece, ali nisam ispratila kako se zavrsilo...Pravo da ti kazem, meni je to mucno  da citam, i za takve ne bih trosila ni minut vremena- po kratkom postupku.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:17 pm

Jel može neko od bolje upućenih da mi objasni zašto se ti ljudi dave u Egejskom moru dok iz Tuske prelaze u Grčku, kad Turska ima 300 km dugu kopnenu granicu sa Bugarskom, članicom EU ?!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:27 pm

Ja tipujem na ono da se i u bivsoj Jugi znalo da je najgora bugarska carina....ali mislim da je razlog drugi...u svakom slucaju,bjezis tamo gdje mislis da te nece uhvatiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:28 pm

sonia ::
Premijerka Norveske je putovala u Jordan i posetila prihvatiliste Zaatari, koje je udaljeno oko 15km od sirijske granice. 
80 000 azilanata u njemu zivi vec godinama.
Ona je isla  da proveri, tj. licno vidi kakva je situacija, i da li je moguce naci resenje.
Norvezani su poznati po tome da su jako angazovani , efikasni i konkretni kad je u pitanju humanitarna pomoc.
Ona je razgovarala sa ljudima koji tamo zive, i njen zakljucak je otprilike
- Ljudi kojima je zaista potrebna pomoc nemaju para da stignu do Evrope.
- Mnogo je onih koji stizu tako sto godinama saklupljaju novac ili su izgubili i poslednju nadu da ce tamo gde jesu biti bolje.
- Vecina ne zeli da ide u Evropu.
- Ljudi su ocajni.
- Ova izbeglicka kriza je samo pocetak!

Uveliko se govori o novom ''Marsalaovom planu''.

Jebe se Norvežanima, kada imaju love i zemlje a tek crne rupe k'o pleve al im je 'ladno i dosadno pa idu na sve strane sveta, uglavnom gde je toplo, ne bi li se ugrejali i razbili dosadu.
... mis'iiim... humanitarac do humanitarca... do mog'...

boldovano: Ne žele u Evropu? Misliš, preko Evrope će lakše i brže stići u Aziju ili Afriku?

Jes' ga maršal isplanir'o, svaka mu čast.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:37 pm

Uzgred te pare koje su Srbija i Bosna dobile zbog poplava niko nigde nije video.
Moj drugar je primio u kuću jednu porodicu sa decom iz Obrenovca dok se voda nije povukla, jedno 2,5 meseca. On i ja smo im dali pred polazak po 50 eura. Jeste malo ali je bar došlo do njih, sve ostalo je prodaja magle.
Povraća mi se od humanitarnih organizacija. Prevara kao lekovi i preparati, kao flaširana voda, kao zdrava hrana, kao ekologija, kao migranti...










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:40 pm

Kica/Praja ::
Jel može neko od bolje upućenih da mi objasni zašto se ti ljudi dave u Egejskom moru dok iz Tuske prelaze u Grčku, kad Turska ima 300 km dugu kopnenu granicu sa Bugarskom, članicom EU ?!

Pa mislis da ljudi nisu pokusavali i tako? Rat nije poceo juce.
Sve i da prodjes Tursku granicu i udjes u Bugarsku? Sta ces onda?
Da zatrazis azil u Bugarskoj, Rumuniji?
Pogledaj okolo, svugde ih ima, Bugari, Rumuni = prosjaci, kriminalci. Svaka cast postenom narodu, ali to je ono sto se od njih vidi na zapadu. Beda i kod njih, neka su sto puta u EU. Rumuni ovde naprave bilo kakvo delo, cisto da udju u zatvor preko zime. Tu dobijaju dagpenger ( dnevnice) koje salju dole familiji  da prezivi...Poznati su i oni sto prose a tamo grade kuce...Nego  da se vratimo migrantima...
''Logori'' za azilante postoje vec decenijama...palestinski i sl...u Libanu, Siriji, Jordanu.....Iraku, Avganistanu....
Uspevali su neki da stignu do Bugarske, cak i Rumunije, ali vecina je, tu negde izmedju, bila prebijena... pljackani, vracani, ubijeni...ili u najbolju ruku registrovani...da tu zauvek ostanu...Logor u Jordanu, logor u Bugarskoj...nije sija nego vrat...
Jednom si pobegao od rata...drugi put trazis bolje sutra  za sebe i familiju...
Trgovci ljudima uvek imaju krace rute..e, sad, oni kazu sigurnije...
Od turske obale do Samosa stize se izletnickim camcem...ako je lepo vreme, dobra cifra, te malo ljudi na camcu, kratka voznja i u Evropi si...
Turska je zazmurila na jedno oko, a Grcka na Nemacko klimanje glavom u znak dobrodoslice otvorila vrata za dalje... Balkan ruta - kratka, sigurna i ''sigurna''...
Tako govore oni koji stizu, ja prenosim samo...
A stizu, napisah vec, i biciklama preko ''severnog pola'', pa ti vidi  :stern: :stern: :stern:










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:44 pm

Kica/Praja ::
Uzgred te pare koje su Srbija i Bosna dobile zbog poplava niko nigde nije video.
Moj drugar je primio u kuću jednu porodicu sa decom iz Obrenovca dok se voda nije povukla, jedno 2,5 meseca. On i ja smo im dali pred polazak po 50 eura. Jeste malo ali je bar došlo do njih, sve ostalo je prodaja magle.
Povraća mi se od humanitarnih organizacija. Prevara kao lekovi i preparati, kao flaširana voda, kao zdrava hrana, kao ekologija, kao migranti...

U Srpskoj je svako domaćinstvo, koje stradalo od poplave, dobilo po 5000KM u prevodu na naški, cca 2500Eura.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:47 pm

Sonia jel ti to ozbiljno o bedi u Bugarskoj i Rumuniji. Zar nije tako u Makedoniji i Srbiji ?! Zašto bi ulazili u eu pa izlazili pa opet ulazili ?! Stvar se očigledno diriguje i problem masovnih migracijaa će nestati kada režija to poželi.

john, s tim parama jedva da mogu da okreče kuće. Govorio se o milijardama, o donatorskim konferencijama, o šansi koja nam se pruža sa tim...uzgred stigli su ljudima porezi za poplavljene radnje, zanatske radionice, lokale, za period kada nisu radili i kad im je roba uništena... žalosno










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:54 pm

John Doe ::
sonia ::
Premijerka Norveske je putovala u Jordan i posetila prihvatiliste Zaatari, koje je udaljeno oko 15km od sirijske granice. 
80 000 azilanata u njemu zivi vec godinama.
Ona je isla  da proveri, tj. licno vidi kakva je situacija, i da li je moguce naci resenje.
Norvezani su poznati po tome da su jako angazovani , efikasni i konkretni kad je u pitanju humanitarna pomoc.
Ona je razgovarala sa ljudima koji tamo zive, i njen zakljucak je otprilike
- Ljudi kojima je zaista potrebna pomoc nemaju para da stignu do Evrope.
- Mnogo je onih koji stizu tako sto godinama saklupljaju novac ili su izgubili i poslednju nadu da ce tamo gde jesu biti bolje.
- Vecina ne zeli da ide u Evropu.
- Ljudi su ocajni.
- Ova izbeglicka kriza je samo pocetak!

Uveliko se govori o novom ''Marsalaovom planu''.

Jebe se Norvežanima, kada imaju love i zemlje a tek crne rupe  k'o pleve al im je 'ladno i dosadno pa idu na sve strane sveta, uglavnom gde je toplo, ne bi li se ugrejali i razbili dosadu.
... mis'iiim... humanitarac do humanitarca... do mog'...

boldovano: Ne žele u Evropu? Misliš, preko Evrope će lakše i brže stići u Aziju ili Afriku?

Jes' ga maršal isplanir'o, svaka mu čast.


rasta


Sto se tice( Dzordz)  Marsalovog plana, misli se na onaj nakon II sv. rata a odnosi se na pomoc koju se zapadne evropske zemlje dobile od Amerike (  Mii odbili- NjET,  naravno...nadam se da se istorija nece ponoviti...)

A veruj mi, zaista ne zele da idu u Evropu. 
Oni pokusavaju prvo u bilo kojoj arapskoj zemlji da pronadju posao, bilo sta da rade...verovao ili ne, ima i onih koji se vracaju u Siriju, naravno tako gde su oslobodjenje teritorije. Godine prolaze, i ne samo da ne mozes dobiti boravak nigde , o drzavljanstvu i da ne govorim, nego nece niko da te zaposli, ti si geto, logor, izbeglica, stranac. Liban je mala zemlja, pola Jordana su palestinske izbeglice, kud vise...Zaliv su bogatasi, a njih zabole...onaj drugi deo..dao bog da znaju da okolo ima rata...hm...
Svaki covek je prica za sebe, ali sustina je tu, ko poce da je vidi...

Marsalov plan za Evropu ( narocito istocnu , konkretno Balkan)  i Bliski istok preko je potreban...Stroziji zakoni , koji vec stupaju na snagu, i organizovaniji sistem prihvatanja, popisa i / ili varacanja...i sredice se to...vesti se mnogo brze sire nego sto se to misli... ( za vas na fb- vidi grupu- najkrace i najjeftinije rute za Evropu, i sl. ;) )










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 1:54 pm

Kica/Praja ::
Sonia jel ti to ozbiljno o bedi u Bugarskoj i Rumuniji. Zar nije tako u Makedoniji i Srbiji ?! Zašto bi ulazili u eu pa izlazili pa opet ulazili ?! Stvar se očigledno diriguje i problem masovnih migracijaa će nestati kada režija to poželi.

john, s tim parama jedva da mogu da okreče kuće. Govorio se o milijardama, o donatorskim konferencijama, o šansi koja nam se pruža sa tim...

Nisu svi uspeli da srede kuće sa tom lovom ali, kol'ko sam primetio, mahom su sredili, što eksterijer, što enterijer.
Za Srbiju znam da je neko maznuo lovu a ovde se ipak, na neki način vodila briga. Da se razumemo, RS nije toliko bogata da svakoj poplavljenoj kući da po 5000KM, tako da predpostavljam, lova je iskorištana u ciljne svrhe.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 2:06 pm

Kica/Praja ::
Sonia jel ti to ozbiljno o bedi u Bugarskoj i Rumuniji. Zar nije tako u Makedoniji i Srbiji ?! Zašto bi ulazili u eu pa izlazili pa opet ulazili ?! Stvar se očigledno diriguje i problem masovnih migracijaa će nestati kada režija to poželi.

john, s tim parama jedva da mogu da okreče kuće. Govorio se o milijardama, o donatorskim konferencijama, o šansi koja nam se pruža sa tim...uzgred stigli su ljudima porezi za poplavljene radnje, zanatske radionice, lokale, za period kada nisu radili i kad im je roba uništena... žalosno

Naravno da jeste, ali kao sto znas mi nismo EU, i tu je caka...Mi smo ledina preko koje se samo prolazi...Zalosno, ali je tako...

I naravno da je  organizovano, pa to svi znaju, ali ga ovi sto prolaze sigurno nisu organizovali.

A sto se tice para, ne znam ko je koliko dobio, to da se pitaju oni po Opstinama, MZ , i narocito u Ministarstvima, ono sto se ovde zna, a zna se- svako moze da proveri.
( primanja svakog pojedinca u ovoj drzavi, kao i donacije su javne )

[You must be registered and logged in to see this link.]

I pressemeldingen står det at de 43 millionene skal gå til både kortsiktig og langsiktig hjelp. 33 millioner av bistanden er satt av til gjenoppbygging. De resterende 10 millionene skal gå til å dekke umiddelbare behov i forbindelse med flomkatastrofen.


Tekst mozda ne razumes, ali cifre da...
Sajt statistickog biroa necu deliti.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 4:38 pm

sonia ::
Kica/Praja ::
Jel može neko od bolje upućenih da mi objasni zašto se ti ljudi dave u Egejskom moru dok iz Tuske prelaze u Grčku, kad Turska ima 300 km dugu kopnenu granicu sa Bugarskom, članicom EU ?!

Pa mislis da ljudi nisu pokusavali i tako? Rat nije poceo juce.
Sve i da prodjes Tursku granicu i udjes u Bugarsku? Sta ces onda?
Da zatrazis azil u Bugarskoj, Rumuniji?
Pogledaj okolo, svugde ih ima, Bugari, Rumuni = prosjaci, kriminalci. Svaka cast postenom narodu, ali to je ono sto se od njih vidi na zapadu. Beda i kod njih, neka su sto puta u EU. Rumuni ovde naprave bilo kakvo delo, cisto da udju u zatvor preko zime. Tu dobijaju dagpenger ( dnevnice) koje salju dole familiji  da prezivi...Poznati su i oni sto prose a tamo grade kuce...Nego  da se vratimo migrantima...
''Logori'' za azilante postoje vec decenijama...palestinski i sl...u Libanu, Siriji, Jordanu.....Iraku, Avganistanu....
Uspevali su neki da stignu do Bugarske, cak i Rumunije, ali vecina je, tu negde izmedju, bila prebijena... pljackani, vracani, ubijeni...ili u najbolju ruku registrovani...da tu zauvek ostanu...Logor u Jordanu, logor u Bugarskoj...nije sija nego vrat...
Jednom si pobegao od rata...drugi put trazis bolje sutra  za sebe i familiju...
Trgovci ljudima uvek imaju krace rute..e, sad, oni kazu sigurnije...
Od turske obale do Samosa stize se izletnickim camcem...ako je lepo vreme, dobra cifra, te malo ljudi na camcu, kratka voznja i u Evropi si...
Turska je zazmurila na jedno oko, a Grcka na Nemacko klimanje glavom u znak dobrodoslice otvorila vrata za dalje... Balkan ruta - kratka, sigurna i ''sigurna''...
Tako govore oni koji stizu, ja prenosim samo...
A stizu, napisah vec, i biciklama preko ''severnog pola'', pa ti vidi  :stern: :stern: :stern:

Uz svu empatiju koju imam prema ljudima koji bježe od rata i spašavaju glave, ljudima koji žele bolji život, bolju budućnost za svoju djecu ne mogu a da ne napravim poređenje.

Kada je bio rat kod nas ja sam lično vodila masu ljudi u Beogradu do ambasada gdje su tražili azile u zapadnim zemljama i napuštali Balkan. Uredno sa dokumentima, mnogi su na sebi imali odjeću koju su dobili iz Crvenog krsta. Neću reći da nije bilo ilegalnih prelazaka, sigurno da jeste, ali jako jako malo.

Moj najbliži saradnik danas na poslu je od Bijeljine išao do Subotice, odatle za Mađarsku a odatle dalje za Njemačku. Bio je tamo u kampu registrovan, ali je nakon par dana uspio pronaći posao i tako sedam godina živio dok se nisu stekli uslovi da se vrati nazad. Sve uredno uz dokumente i civilizovano.

Ja zaista ne mogu "progutati" priču da pet zemalja dalje od ratnih područja ti ljudi bježe od rata kao horda. Na šta to liči? Razumijem da tako bježe da bi stigli na prvu bezbijednu teritoriju, ali pet zemalja dalje, e pa bogami ne.
Uostalom, stalno se priča kako ih pljačkaju, otimaju, pa šta im se to pljačka i otima kada su jadni i bez ičega? Nešto tu debelo ne štima.

Opet kažem, jesam za to da se unesrećenom pomogne. Negdje sam čitala da je poslije gubitka najužeg člana porodice najveći gubitak doma. Žao mi je onog ko mora sve da ostavi i ide u nepoznato u neizvjesnost. Ali ovo sve skupa ni na šta ne liči. Prvo su jadni jer je rat i spašavaju glave, pa su onda jadni jer žive u zemlji u kojoj je siromaštvo, pa su onda crne rupe u pitanju, pa žele da žive u uređenim zemljama. Ali pitanje je i da li će ta zemlja biti uređena kada se vide stotine hiljada onih koji ne poštuju zakone, pravila, propise koje poštuju građani te države. Eto gore je spomenuto silovanje djevojčice (čitala sam i prije o tome), interesuje me da li je i to rezultat bijega od rata, bijede, nesređene države?
Iskreno, neće meni nauditi ni azilanti ni izbjeglice. Onom ko nema komad hljeba sigurno da ću pružiti ako imam. Ali me iskreno vrijeđa kada se smatra da smo svi ovce i pričaju nam se priče u koje čak više ni mala djeca ne vjeruju.
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 5:00 pm

Ejmen, sister post










coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 8:35 pm

justicija ::
Uz svu empatiju koju imam prema ljudima koji bježe od rata i spašavaju glave, ljudima koji žele bolji život, bolju budućnost za svoju djecu ne mogu a da ne napravim poređenje.

Ako nisi vec procitala
[You must be registered and logged in to see this link.]

videces da je tesko napraviti paralelu...



Kada je bio rat kod nas ja sam lično vodila masu ljudi u Beogradu do ambasada gdje su tražili azile u zapadnim zemljama i napuštali Balkan. Uredno sa dokumentima, mnogi su na sebi imali odjeću koju su dobili iz Crvenog krsta. Neću reći da nije bilo ilegalnih prelazaka, sigurno da jeste, ali jako jako malo.
Moj najbliži saradnik danas na poslu je od Bijeljine išao do Subotice, odatle za Mađarsku a odatle dalje za Njemačku. Bio je tamo u kampu registrovan, ali je nakon par dana uspio pronaći posao i tako sedam godina živio dok se nisu stekli uslovi da se vrati nazad. Sve uredno uz dokumente i civilizovano.

Ti lepo pises, i ja verujem da jeste tako bilo, ali to samo pokazuje da nikad nisi bila azilant. A i od onda se mnogo toga promenilo. Nekad su azilanti dobijali pasose u roku od mesec dana, danas toga nema.
A ovo za Beograd i to..ja znam masu ljudi koji su organizovano stigli iz Dalja i okoline ovamo, svi grupno- izvolite, ko hoce- u avion- bukvalno. Ali i toga vise nema.
E sad...Cega ima? Ima recimo 100 000 ( 94 hiljade, da preciziramo) Balkanaca koji su, u Nemackoj samo, nelegalno ( ?! )
Ima 100 000 Poljaka u Norveskoj, ali kod njih ima na 38 miliona svega 0,2 stranaca i oni ne zele azilante ( vi imate dzamije- mi imamo maceve, WTF?! ) Za Svedsku necu ni da pisem, tamo je tek haos...ali u Stokholmu ili Malmu mozes sresti vise nasih nego u Knez Mihajlovoj, a bogumi i Arapa nista manje...Moralo je negde da pukne ( ili bukne) ...
Da bi se zaustavio ekstremizam, a pomoglo onima kojima je pomoc potrebna, evikasne mere se vec donose, cuce se vec narednih dana- tipa- ukidanje socijalne pomoci- umesto novca, markice, testovi, zabrana spajanja porodica i sl...


Ja zaista ne mogu "progutati" priču da pet zemalja dalje od ratnih područja ti ljudi bježe od rata kao horda. Na šta to liči? Razumijem da tako bježe da bi stigli na prvu bezbijednu teritoriju, ali pet zemalja dalje, e pa bogami ne.
Razumi onda i da su oni pobegli na prvu bezbednu teritoriju jos pre pet godina, i da umiru i tamo ( Jarmuk i sl..)
Razumi i da to sto su ''pronasli'' balkansku rutu ne znaci da je to sada pocelo. 
I da je Merkel ( ali ne mozemo kriviti samo nju, posto su i druge vlade vodile slicnu politiku, prihvatanja, integrisanja kao i spajanja porodica) bukvalno pozvala sve one koji mogu i dodju.

Uostalom, stalno se priča kako ih pljačkaju, otimaju, pa šta im se to pljačka i otima kada su jadni i bez ičega? Nešto tu debelo ne štima.

Bez domovine, doma, familije...deca bez roditelja...malo li je? A da biju, biju- iz prve ruke znam- biju Makedonci, biju Bugari, biju i otimaju- telefone, novac, garderobu, sve sto je vredno. 

. Ali pitanje je i da li će ta zemlja biti uređena kada se vide stotine hiljada onih koji ne poštuju zakone, pravila, propise koje poštuju građani te države. Eto gore je spomenuto silovanje djevojčice (čitala sam i prije o tome), interesuje me da li je i to rezultat bijega od rata, bijede, nesređene države?

A zasto svi uporno tvrde nesto u smislu azilant- divljak? Zasto se misli da oni ne postuju zakone i propise? Statistika govori da po zatvorima najvise ima istocnoevropljana ? 
Ako mislite na slucaj silovanja male bebe, koji je skoro isao kroz medije, recicu samo da su roditelji Norvezani.
I jos nesto, i pre ove azilantske krize- Svedska je skoro prva na svetskoj listi po broju prijavljenih silovanja.



Iskreno, neće meni nauditi ni azilanti ni izbjeglice. Onom ko nema komad hljeba sigurno da ću pružiti ako imam. Ali me iskreno vrijeđa kada se smatra da smo svi ovce i pričaju nam se priče u koje čak više ni mala djeca ne vjeruju.

Na ovo ne mogu da odgovorim. Ne znam bas sta se sve tamo plasira, ali nema tu nikakve filozofije.
Kriza jeste i novi ratovi nikome ne trebaju. Mnogo je nacina da se ovo resi. 
Iskreno se nadam da hoce... Postupak resavanja za drzavljane ( vec je odredjeno kojih drzava) bice skracen na 24- 48h.
Onog momenta kad to i gore pomenute mere krenu da se sprovode, automatski ce se ovo smiriti.











Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 10:07 pm

Uz svo dužno poštovanje i poznavanje prilika u zemljama odakle dolaze Azilanti ja ipak moram da kažem još nešto.
100 000 i 700 000 nisu isto. Da li ti meni hoćeš da kažeš da je tih 100 000 Balkanaca nelegalno ušlo u zemlju bez ijednog dokumenta? Da li hoćeš da kažeš da njihov ulazak nije registrovan npr. u Njemačkoj?
Da bi se zaustavila patnja tih ljudi (ako se već ima želje) zašto se onda svi ti koji im žele pomoći ne spreme i pravac logori po Turskoj, Jordanu i svuda gdje ih ima. Prije toga dogovor ko ih i koliko želi i može primiti. Dođu tamo, popišu i organizovano pravac dogovorene zemlje. Izvini, ali ovo cupkanje i izvirivanje kroz prozor u smislu "ko li će nam zakucati na vrata" mi i ne djeluje tako humano kad ti ljudi idu pješke i gladni i žedni i bolesni i bosi i svakakvi. O kojoj mi to humanosti pričamo? Pa koliko ih pogine u pokušaju da dođe do krajnje destinacije?

Kad već navodiš Švedsku kao primjer, evo i ja ću da spomenem Švajcarsku u kojoj svojevremeno nije bilo ni malo lako doći do turističke vize a kamo li radne. Iz sela u kome je rođen moj otac širom Švajcarske živi i radi 80 % radno sposobnog stanovništva. U vrijeme godišnjih odmora i praznika u mojim Loparama na ulici više ima automobila sa švajcarskim tablama nego domaćih. Niko od njih ni za vrijeme rata nije išao bez dokumenata, niko nije prošao neprijavljen. A Astra može da kaže malo više o tome kako je doći do radne dozvole u Švajcarskoj.

Tačno je, nisam bila azilant, nuđena jesam od strane Švajcarca da tražim politički azil 91-e godine u februaru u Švajcarskoj da bi ubrzala proces dobijanja radne dozvole, ali nisam to uradila. Ne mogu reći da sam bila izbjeglica, nisam, ali jesam bila za vrijeme rata zbog studiranja odvojena od porodice. Jako dobro znam kako je to kad gledaš na tv-u kako ti granatiraju ulicu i kad pokušavaš da saznaš da li ti je porodica živa i zdrava na sve moguće načine. Nego, jesi li ti bila azilant?

Ne kažem da su azilanti divljaci, ali nasilan ulazak u nečiju zemlju, ilegalno prelaženje državne granice za mene nije civilizovan postupak.

Ono što je meni još interesantno je to da je opšte poznato da i dobar dio tih azilanata ima novaca, kako se to nije dogodilo da se otisnu za Ameriku, Kanadu, Australiju, Emirate? Ili su možda išli ali mi nemamo informaciju? Kako je moguće da su ti problemi prisutni već pet godina  i da su tek sada odjednom svi krenuli? Šta se to odjednom dogodilo?

Nemam problem ni sa jednim čovjekom na ovoj planeti, ni sa jednom rasom, vjerom, političkim ubjeđenjem, ni s čim. Ne smeta mi niko. Daj Bože da nema ni ratova ni izbjeglih, ni siromašnih ni ojađenih, treba pomoći svakome ko je u stanju potrebe ili nemoćan, ali ne mogu da se ne upitam kakav bi tretman recimo imala djeca iz porodice Jović sa Romanije u kojoj najstarije dijete ima 14 godina a najmlađe 5, kojima su oba roditelja umrla a od njih petoro dvoje su djeca sa posebnim potrebama? Zanima me kako bi njih tretirali da su se nekim slučajem udružii sa tim svim azilantima u potrazi za boljom budućnošću, a obzirom na činjenicu da sa Balkana više i nisu dobrodošli azilanti?
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 09, 2015 10:32 pm

justicija ::
Uz svo dužno poštovanje i poznavanje prilika u zemljama odakle dolaze Azilanti ja ipak moram da kažem još nešto.


 Nego, jesi li ti bila azilant?
Slobodno, ja zaista volim  da te citam, jako mi se dopada tvoje razmisljanje. Ovo nevezano za temu, i ma kako ti mene dozivljavala.

Elem, jesam. 

Ostalo cu kad stignem. Ne zato sto se ne slazem sa tvojim misljenjem, ili da bi moja bila zadnja, vec da diskusija ide, ima dosta zanimljivih podataka...i neinformisanosti okolo ( nista licno).
A sad idem, laku noc. Radno jutro.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 12, 2015 11:23 pm

malo crnjaka

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 2rm5csx
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPet Nov 13, 2015 6:08 pm

U svetlu onoga što se naziva "migrantska kriza" ,ne znam da li ste nešto čitali o tome ,ali ima jedna ponuda koja dolazi iz Japana ? 
Japansko selo Mišima ,koje se nalazi na jednom od japanskih ostrva ,ponudilo je svakom migrantu novčanu naknadu da se doseli i to :
3000 eu dobrodošlice + 700 eu za troškove selidbe 
Dobija se i krava ,i mesečno izrdržavanje od 630 eu za "samce" odnosno 770 eu za parove -i to čitave tri godine . 
Pejzaž je naprosto predivan ,međutim ,posla ima vrlo malo ,i na ostrvu nema bolnice . 

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Japan-riksa-japanci-foto-shutter-1418258713-597967
Unatoč tome ,najviše aplikacija je stiglo iz Hrvatske ,Srbije i Brazila . 
-----
Taman sam mislio da požurim (jer postoji uslov da novi stanovnik ne može da ima više od 55 godina ) kad ono ,najnovija vest :
Starešine Mišime su odlučile da odbiju sve aplikacije iz Srbije . Japanci su procenili da mi odavde nismo spremni na ondašnje uslove ,tj da rintamo i jedemo kao oni  ,a budemo na ipak pustom mestu bez zabave (jedina veza sa kopnom je trajekt koji ide  tri puta nedeljno ) 
Tako da  ... Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 111827










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptySub Nov 14, 2015 7:16 pm

Upravo svuda je glavna agencijska vest da je jedan od ubica iz Pariza ,onaj sa sirijskim pasošem ,ušao u Evropu kao migrant preko Grčke i ostrva Leros ,što je objavio grčki ministar unutrašnjih poslova . Dakle ,biće da je verovatno prošetao i kroz još koju zemlju ,možda i Srbiju . 
Dešava se upravo ono što sam rekao pre podne . 
Ekstremna desnica širom Evrope se smesta javila sa zahtevima za proterivanje ,hermetičko zatvaranje granica ,zatvaranje džamija , itd (uz njih ,naravno i srpski ogranci ) Mari Le Pen je ,naravno ,najglasnija ,i naravno da će u ovakvoj situaciji to imati odjeka kod francuskih građana . 
Možemo očekivati i seriju napada na muslimane i migrante -od ovih ,naravno . 
Znači ,stradaće uglavnom nevini . Nije dobro ,nikako nije dobro ,ali je sada jasno da se reka migranata na neki način mora zaustaviti ili mnogo drugačije tretirati ,inače će se ovakve stvari i dalje dešavati . A Francuskoj je sada zaista dosta -ovo je već šesti napad ove godine .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 16, 2015 9:15 pm

Večeras pred policijom ,stražar sa "dugom cevi" Verovatno "pojačane mere " .
Slika koju smo viđali za vreme ratova ,90 tih . 
Preko puta te iste policije ,otvorena firma ,gde na tabli piše Mooohamad Al Hatami (lupam, tako nešto ) za koju niko živ ne zna čime se bavi . 
Ne treba biti naravno ,ksenofobičan -ali baš upada u oko . 
"Poslovnih prostora" i "lokala" ima u Apatinu na desetine ,možda i stotine -baš tu se "otvorila" ova ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Nov 16, 2015 9:28 pm

Ja Dani ne smatram to ksenofobičnim razmišljanjem, posebno ne nakon ovih zadnjih događaja. Sasvim je normalno da se čovjek upita zašto se baš tu otvorila ta firma.
Inače čujem da se granice Austrije i Slovenije zatvaraju i da je suspendovan Šengenski sporazum, da je Makedonija najavila zatvaranje granica a i Hrvati navodno razmišljaju o tome.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptySre Nov 25, 2015 1:22 pm

Citat :

Ono što je meni još interesantno je to da je opšte poznato da i dobar dio tih azilanata ima novaca, kako se to nije dogodilo da se otisnu za Ameriku, Kanadu, Australiju, Emirate? Ili su možda išli ali mi nemamo informaciju? Kako je moguće da su ti problemi prisutni već pet godina  i da su tek sada odjednom svi krenuli? Šta se to odjednom dogodilo?


Ovo si odlicno primetila, necu dalje. Upravo poslednji dogadjaji potvrdjuju da to ne traje od juce.
Rat traje pet godina.
I sta god mi ovde napisali, za ili protiv, bicemo u pravu, to budi sigurna.

 Samo nesto jako transparentno da se pokaze ko drzi ciju stranu ...isti ti sto kupuju  naftu preko granica...Nisu li oni ti isti koji su jednostavno pustili izbeglice da izadju u Evropu? 
Ti ljudi su pobegli od rata,tu odmah preko, kao sto je i logicno, ali ne juce, ne zaboravimo. Tamo su oni godinama.
Da, sto su odjednom krenuli?
Sto Amerika nece u rat protiv IS?
Ko je jedini istinito stao uz Olanda nakon krize u Parizu? 
Isti onaj cije avione obaraju, zaboga povreda vazdusnog prostora, a upozoravali ih, znali ciji je avion...
Turci hoce da rasterete svoju zemlju, i njihova politika je dovela do toga da kroz otvorene granice krene talas...

Da idu u Ameriku...pa oni se podavise u Mediteranu, dzaba pare kad ne umeju da plivaju ;) 
Ma, naravno da je propaganda ucinila svoje, nije im od Alaha doslo da krenu ovamo, sigurno.

I sad gledaj, kriza i dalje traje, ali Evropa je uljuljkana, treba joj vremena da se razbudi, razdrma, da krene sa zakonima. Bukvalno.
Oni sad menjaju zakone, ubrzano resavaju decenijske slucajeve...organizuju se. 
Vec zadnje nedelje se smanjio broj pridoslih, vesti se brzo sire.

Ako okrenes tamo gde je pocetak price, videces da sam napisala da se moramo ( za Srbiju ) brzo organizovati, i od negodovanja i kukanja nema nista ( i Kosovo smo tako izgubili )...Svugde ljudi ljudski reaguju, ali urade nesto- Uzmi pare od Evrope ( ona zakuvala, ona resava), izgradi sta treba, zaposli ljude, pametno iskoristi situaciju...
Cela Srbija je sokak u Kairu, mnogo smo nebitni, i nikako da naucimo da se cuvamo. Sve na galamu i busanje, a istorija pokazuje da nista od toga nismo dobili.

A o azilu, alizlantima i zivotu u prihvatilistu neki drugi put...Jedan od najgorih perioda u mom zivotu.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptySre Nov 25, 2015 5:51 pm

Ma to sve upravlja svijetska elita! To su mocni i bogati ljudi i teraju samo svoj interes tj. cilj.

Mi smo samo parcovi za njih, uklone nas za cas ako zele, sto i rade a mi slijepi i nesvjesni.

Zapad je terorizam izmislio i podrzava, ovi IS su decki bez zanata,posla itd. A IS im daje placu, znaci kao onaj francuski vojnik koji dobiva mjesecnu placu i baca bombe iz aviona tako ovi dziadisti rade,samo na drugi nacin.

Sve je to programirano unaprijed i program tece dalje dok se ustvare sve ciljeve.

Najbolje sutiti i uvuci se u neki sokak i zivjeti u svom umisljenom zivotu.

Zahvaljujici organizaciji " Svijetske Elite" smo dosli gdi i jesmo.


PS. EU ima zajednicku tajnu vojsku! Niste znali? Sad znate.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyČet Nov 26, 2015 3:27 pm

- Sin Arapina:
- "Reci mi tata, kakav je to čudan šešir koji nosimo ?
- Tata Arapin:
" Sine, ovo nije šešir, ovo je naša arapska marama koju nose muškarci preko glave u pustinji,
a štiti od sunca".
- Sin: "A zašto nosimo ovu haljinu?"
- Tata: "Džalabija je odeća koja vrlo pouzdano štiti od jakog pustinjskog sunca."
- Sin: "A zašto nosimo te ružne cipele?
- Tata: "To nisu cipele to su posebne sandale kako bi se sprečile opekotine od pustinjskog sunca."


- Sin: "Ako je sve radi pustinjskog sunca, koji onda q*rac živimo u Parizu?  :948208144:










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyUto Jan 05, 2016 6:24 pm

Dosta slabo se po novinama može čitati o problemima sa migrantima u zapadnoj Evropi  koji se odnose na seksualno uznemiravanje ,pokušaje silovanja i silovanja . 
Ovo što se desilo u Kelnu i više nemačkih gradova ,uopšte nije novost ,ako pratite strane tv stanice i štampu .


Iste stvari se dešavaju i u drugim zemljama ,naročito Skandinavskim . Migranti su sve agresivniji .
Slušao sam neke od uhapšenih -oni smatraju da ih tako odevene žene "izazivaju" ,i da imaju puno pravo da ih "kazne" ? 
Ja stvarno imam saosećanja za migrante koji beže od rata -ALI :
treba li da se i u našim gradovima dešava ono što se dešavalo u Egiptu tokom "arapskog proleća" ,ili što se dešava u Indiji ? 
E pa neće da može ,što je puno ,puno je ,pa sto puta da se ne poštuju "ljudska prava" .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 EmptyPon Jan 11, 2016 2:07 pm

Da li se namerno ćutalo ,ili se sada namerno plasira ,no jeste činjenica da je internet odjednom preplavljen ,posle "nemačkog slučaja" tekstovima i snimcima seksualnog nasilja i nasilja uopšte koje čine migranti prema ženama (Holandija , Švedska ,Finska ....) 
Ovaj je toliko uznemiravajući da ne preporučujem damama da pogledaju .



Da li su vlade tih zemalja zatečene ovakvim raspletom ,ili se radi o davanju "zelenog svetla" desničarima da "ubede" migrante da su nepoželjni ,ili nečem trećem ....ko zna . 
Ali da neće nikako valjati ,neće .Ako je istina ,a biće da jeste -biće i mrtvih glava ,i verovatno nevinih žrtava .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Azilanti i ostali MIGRANTI....
Nazad na vrh 
Strana 10 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» OSTALI OBLICI BILIJARA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: