DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ljubomoran na svoje dete BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ljubomoran na svoje dete BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ljubomoran na svoje dete

Ići dole 
+4
Auror@
srculence
Astra
ZoxZoja
8 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 8:52 pm

Letos mi se žena sa kojom sam radila požalila na zeta. Od finog momka sa kojim se njena ćerka zabavljala preko zeta kojeg bi svako poželeo do osobe koju ni roditelji više ne prepoznaju.

Od kad im se rodilo dete dotični je promenuo ćud totalno. Neće da radi, neće dete da pričuva, troši i ono što nema ispunjavajući sebi hirove (zvučnici, gigamega procesor za komp, patike) ne pitajući kako će se mleko detetu platiti. Čak je u dva slučaja bio i fizički nasilan prema ženi. Ne zarezuje ni roditelje kada mu ukazuju na greške ali zato uredno očekuje da oni plate struju i gas.

Moja dijagnoza je bila - Ljubomoran je na sopstveno dete.

Ne ulazeći da li je tačna ili ne imam pitanje za sve vas.

Muški - Da li ste ikad osetili ubod ljubomore jer više niste broj 1 partnerki?

Žene - Jeste li se susrele sa situacijom opisanom gore?

I za jedne i druge pitanje je kako ste prevazišli tu situaciju ako ste bili u njoj?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 9:20 pm

jesam....razvod je rijesio sve
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 9:50 pm

Ma bila je tu ta situacija ali samo u periodu kada sam dosla iz porodilista i bila okupiranim maleckim. Muz je tada bio bas ali bas ljubomoran. Vise mi nije on bitan...... nemam vise vremena za njega........ bla bla bla truc.......... Kratko i jasno osvrtanje na moje ponasanje i pokusaj objektivnog pogleda na situaciju je resio sve. Das maleckog babi na cuvanje i bar dve noci vratis se muzicu u zagrljaj i problem resen......
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 10:08 pm

I za jedne i druge pitanje je kako ste prevazišli tu situaciju ako ste bili u njoj? ::

Nešto se ne sećam takvih momenata...dobro oba puta sam ostala po 10 dana u porodilištu..i obzirom da je bila sekcija u pitanju, dragi je imao puno razumevanja za bolan porođaj, malo duži oporavak i prepustio se uživanju i pomaganju oko bebe.
Vrlo brzo sam se oporavila u pravom smilu te reči, tako da nisam osetila nikakvu ljubomoru na dete.
Lično mislim da žene često ne umeju da prihvate činjenicu da se menjaju i da hormoni "čuda čine"..ovo se ne odnosi samo na postporođajnu traumu, već i na promene u meno pauzi...kada to više "nismo mi"..kada to više nije ona žena u koju se zaljubio...
Tada se to zove ljubomora na svoje dete...jer retko koji otac će zaista biti ljubomoran na svoje dete!
Samo strpljenje i ljubav su ono što će takvu vrstu ljubomore izbrisati.
Naravno na ovome moraju oboje raditi.
Često mi žene umemo da budemo malo sebične prema izabranom muškarcu..da nam majčinstvo da neku novu snagu i dokaz koliko vredimo.
Vredimo onoliko koliko nas vole-svi!! Kako izabranik našeg srca tako i deca.
Tada stupa na scenu" uduplavanje" ljubavi....Kada žena ne ume da voli duplo...nastaje ljubomora oca prema detetu.
To što je on "samo otac" ne znači da mi mi majke vredimo više od njih. Uostalom to su različite vrste ljubavi i tako ih treba i negovati.


Poslednji izmenio Šmizla dana Uto Sep 23, 2014 10:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 10:11 pm

Iako nikad rečeno, primetila sam da je bilo prisutno i to u različitim vidovima. Nisam imala način da to rešim, pa sam reagovala, od momenta do momenta, pokušavajući da stignem i postignem, na "oba terena". Da li je, koliko i kakvih posledica ostalo, zbog takvih situacija, to mogu samo da nagadjam, a o pokojnicima, kažu da treba govoriti samo najlepše...
Vrlo slične situacije sam imala, koje opisuje Zox, a kada sam stigla do centra za socijalni rad, tražeći neki savet, ili bilo kakvu pomoć, rečeno mi je - morate ga razumeti...
Kako nismo imali, ni moj muž, ni ja, nikakve druge savetnike, niti nekog ko bi mogao uočiti problem i uputiti kritiku, ili savet, ostajalo bi na tome - da ja umišljam, a dalje se dešavalo sve tako - kako se dešavalo... 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 10:12 pm

U slučaju koji sam opisala to nije privikavanje na novu situaciju nego traje već dve godine. I ništa što žena, njegovi ili njeni roditelji pokušavaju ne daje rezultate. Dotični postaje sve egocentričniji. U uvodnom postu nisam mislila na te prve dane i prilagođavanje nego baš napa nemam bolju reč nego patologiju.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptyUto Sep 23, 2014 10:18 pm

Na osnovu uvodnog posta imam utisak da to nije bila prava ljubav. Da je dete i briga oko deteta, tačnije obaveza koja se pojavila sa detetom otvorila oči muškarcu da to "nije to -to". Da jednostvno nije zreo za roditeljstvo..da se zaglavio negde "u zabavljanju" kada je sve bilo i može i ne mora....

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptySre Sep 24, 2014 10:06 am

Pravo da vam recem moj nije bio ljubomoran tad,pre je sad ponekad ljubomoran smehsmeh kad su odrasli..
Zene se ponekad postave previse zastitnicki prema detetu,cesto i glasno i grubo odbacujuci muskarce iz zivota deteta.Naprave cauru oko sebe i bebe i on se oseca iskljuceno,odbaceno.Vidim i ja to kod komsinice koja cim joj muze uzme bebana dreci na njega-ne takoooo!!,vidis da place kod tebe,daj mi ga..on se samo pokunji,dograbi jaknu i izadje ili sedne da igra igrice..i dzabe joj pricam,a na losem je putu..
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptySre Sep 24, 2014 10:25 am

Pa kako da budem ljubomoran na svoje dete , majčinski instikt proradi i meni je to sve normalno . Nađe se i za tebe uloga u svom tom komadu i potrudi se da je odigraš maestralno . Nema loših uloga neg samo loših glumaca .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptySre Sep 24, 2014 11:41 am

Moj dragi zna sad da se nasali na tu temu, ali zaista nasali.
Posto ja mnogo ugadjam sinovima, zna da prokomentarise -ljubi ih majaka, samo ti njima ugadjaj, mene ko sisa-
I zaista smatram to salom, jer nikada nije pokazivao znake ljubomore uopste a tek kad su deca u pitanju-nikada!
Ne bi mu ni preporucila ako cemo iskreno smehsmeh
Nisam sve vreme ovog sveta usmerila na decu kad su dosli na svet. Zna se kad i koliko trebam njima, a kad ih treba ostaviti same i posvetiti se necem (nekom) drugom.
Te dve ljubavi su razlicite i svaka ima svoje mesto i svoje vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptySre Sep 24, 2014 12:07 pm

Šmizla ::
Na osnovu uvodnog posta imam utisak da to nije bila prava ljubav. Da je dete i briga oko deteta, tačnije obaveza koja se pojavila sa detetom otvorila oči muškarcu da to "nije to -to". Da jednostvno nije zreo za roditeljstvo..da se zaglavio negde "u zabavljanju" kada je sve bilo i može i ne mora....


Tacno tako...prosla sam kroz ovo i razvela se...ljubomora na djecu je bio izgovor za nezrelost i strah od obaveze,pa je lakse bilo ne dolaziti kuci,raditi sta zelis...jer te navodno zena ne voli vise.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete EmptySre Sep 24, 2014 12:26 pm

Šmizlo imaš dobar utisak na osnovu podataka koje ja imam. Dotični ima 27 godina ali se ponaša kao da mu je 15 i da ima prava da traži da mu se ispunjavaju svi hirevi. Evo konkretnog primera. On i ženin brat su zajedno samnom radili ove sezonske poslove. Ovaj drugi je neoženjen, mislim da je izostao sa posla samo jednom (sezonac koliko radiš toliko si plaćen) i to kad su imali neki porodični datum. Naravno da je sebi priuštio neke stvari tipa bolje patike. Njegov zet koji je "odustao" od rada a sve pod izgovorom "ja da radim a ona sedi kući" je uzeo pare od roditelja da kupi iste takve patike. Napominjem da su njegovi roditelji zaposleni a njeni rade majka sezonski a otac kao moler pa dvogodišnje dete nema ko da čuva sem njih dvoje. A ako ništa drugo bar ljudski je da teži posao odradi muškarac.

Ta ženica koja je u toj situaciji je odlučila da mu da još jednu šansu mada su joj roditelji otvorili vrata svoje kuće. I njoj i detetu. Svekar i svekrva su na njenoj strani i razumeju je ali su je molili da pokuša bar još jednom.

Koleginici sam samo rekla da joj "trubi" da pazi da ne zatrudni ponovo i da napravi još gore sebi ali i ovom detetu koje ima.

Temu sam postavila bez ovih detalja nadajući se da ćemo čuti različita mišljenja i lična ili bar iskustva za koja sigurno znamo. Što i jesmo samim Astrinim postovima. Znači nije to ni tako retka situacija kao što bi se pomislilo na prvi pogled.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljubomoran na svoje dete Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomoran na svoje dete   Ljubomoran na svoje dete Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubomoran na svoje dete
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li Beograd opravdava svoje ime?
» TESTIRAJTE SVOJE STRPLJENJE
» Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: