DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?

Ići dole 
+7
Samouka
promaja
podbarac
sonia
ZezaM
dusicaa
Lakota
11 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyPet Avg 02, 2013 1:38 pm

Iskreno verujem da je civilizacijski napredak to sto postoje policija, tuzilastvo i sud. I stvarno mislim da bi apsolutno svako za koga postoji sumnja trebalo da prodje kroz taj sistem te da ne treba dozvoliti ni preke sudove ni Zakon linca niti bilo sta slicno. U idealnom svetu, ovo bi bilo savrseno resenje.

Nevolja je vrlo jednostavna - ne zivimo u idealnom svetu. Nekad (precesto za moj ukus) smo od njega jako daleko. Pri tom uopste ne mislim samo na Srbiju, citamo i slusamo sta se desava naokolo.
Pitanje je jasno. Kada i pod kojim uslovima? Dajte neki primer, po mogucstvu.
Jeste li to mozda vec radili? Znate li nekoga ko jeste?Razumete li ocaj onih koji jesu,ili je to pre bes?

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:19 am

Verovatno bih ali samo u jednom slučaju a to je ako bi život mog deteta bio ugrožen. Mislim da bi to bilo jače od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:27 am

Kao vjernik ne, ali kao nevjernik, definitiv.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:31 am

Da,za svoju djecu bila bih u stanju,a imala sam priliku jednom u zivotu,sreca osoba je shvatila ozbiljno i odustala od ucjena...a najozbiljnije sam mu zaprijetila smrcu...koliko sam ozbiljna bila,pokazuje cinjenica da vise nije nikad pokusao da naudi mom djetetu i meni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:46 am

U krajnjem slučaju, onom najcrnjem... ja ću sa robije ikad, ali.. dirneš li mi u dete Ti iz groba nećeš nikad.... Pa neka pravda sudi meni. Nemam ništa protiv.

Surovo je, necivilizovano je, ali .. tako je.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:49 am

Bih! Svakako bih!
Upravo to sto kazu samouka i Astra.
Nema sta na ovom svetu sto ne bih uradila za svoju decu.
Nedaj boze da im se nessto desi tudjom zlonamerom i sa predomisljajem. Ne bi taj docekao sud. Ja bih mu sudila.
Uzmite primer novosadske manekenke koju je negde oko NG ubio momak i izivljavao se nad njenim mrtvim telom, Malo sto je ubio, vec joj je sekao dojke, urezivao njegovo ime po telu i druge gadosti.
Bice osudjen ( ili vec jeste ovih dana) na 30-40 god. Nasla bih nacina, da ne zivi dugo, potpisujem zivotom.
Znam poledjinu price i znam mu mamu.Cak poslovno saradjujemo. Porodicu te devojke neznam. Dakle nisam pristrasna...ali bih mu rado sudila ja.
Bog neka sudi posle meni...ne mesam se u njegova posla.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:52 am

Da,pošto više nema pravde a to vidimo svakodnevnim izveštajima,možda bih onda bilo i manje svega ovoga što nas pogadja ovih godina.Ubistva,klanja ,pljačke ...uz dobrog advokata i lovu ,izadješ posle dve-tri godine (a i to ko da nisi ni bio )znači ,čisto iživljavanje moćnika i ismevanje svim normalnim i poštenim ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:53 am

Kad bi svatko uzeo pravdu u svoje ruke, nebi danas bili cilivizirani narod. Zakoni nas cuvaju od pravde i nepravde, htjeli ili ne htjeli.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:58 am

promaja ::
Da,pošto više nema pravde a to vidimo svakodnevnim izveštajima,možda bih onda bilo i manje svega ovoga što nas pogadja ovih godina.Ubistva,klanja ,pljačke ...uz dobrog advokata i lovu ,izadješ posle dve-tri godine (a i to ko da nisi ni bio )znači ,čisto iživljavanje moćnika i ismevanje svim normalnim i poštenim ljudima.


Tačno tako. I šta onda preostaje čoveku, ako se ne daj Bože, nadje u nezavidnoj situaciji, nego da sam uzme pravdu u svoje ruke.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 11:59 am

Jel zakon sačuvao one djake u Norveškoj ,koliko kriminalaca šeta dan danas slobodno a imaju na duši dvocifren broj žrtava..zakon za zaštićene svedoke ,pijanice ,siledžije...tu nema zakona ,sa takima ne treba imati nagodbe .
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:19 pm

Lako je pricati,,,,ali kad ste bas u takvoj situaciji, kad se BAS u tom momentu radi o zivotu vaseg djeteta, nije sve tako easy. Ne dises, jer znas da ludak moze povuci trigger.

Ok, kad ti neko prijeti, pa ga izdraufas, i gotovo, ali kad imas posla sa pravim ludjacima, eeeeee pravila se mijenjaju.

Aliiiiii, ne kazem da nisam nikad uzela pravdu u svoje ruke lu6777 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:21 pm

To je Kono sad vec odabir taktike...ali pravda bi bila zadovoljena,mozda sa zakasnjenjem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:25 pm

HMM..necu da tvrdim da sumnjam,ali mislim da je sve o cemu pricate afekat,bes.koliko puta ste procitali da je neko kome je dete umrlo lekarskom greskom prebio lekara
ili ubio lekarsko dete (zub za zub?)
nikada
koliko je njih kojima deca umiru zbog administracije, papirologije i slicno, krenulo na tu istu drzavu
cak i u afektu
niko
valjda je i to tako priroda uredila, sta li

cak ni onaj scenario iz domaceg filma (ne secam se naslova) kad se tip odaje kriminalu da dobije lovu za bolesno dete.... ko je ikada cuo da se to desilo u zivotu? nikad

pa nema ko nekaze "kad bi meni", ali kad taj trenutak dodje.... situacija se menja

zapravo, taj nas instinkt da smo jaki na recima a da se mirimo sa losim kad do loseg dodje je toliko jak,da samo u stvari patimo u tisini.Inace niko ne bi bio siguran. Gresim li?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:27 pm

Ne znam,,,,sta ce mi pravda onda,,,,Gledam ovdje one tri zene sto ih je onaj kreten drzao zatvorene godinama - on osudjen na dozivotni zatvor, ali da li se one bolje osjecaju zbog toga?! Sigurna sam ne.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:43 pm

Da Lakota u afektu je svako sposoban sve da ucini,ja znam da sam bila spremna da ubijem za jos samo jedan telefonski poziv i to bukvalno,sa predumisljejem,jer sam se i psihicki pripremila na to i istrazila sve opcije sta i kako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySub Avg 03, 2013 1:48 pm

Slazem se sa Lakotom, covek, sem ako po prirodi nije monstrum i ubica, posle prvobitnog shoka ipak brejkuje...hteli mi to priznati ili ne. I to ne zato sto je kukavica, vec bas zato sto je human...

O oprostu i zaboravu drugi put... :)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyPon Avg 05, 2013 4:39 pm

Hm.. Ne moze se na ovom pitanju generalizovati..Svaki slucaj je posebna prica..
 I to kad Glogovac u filmu ubija zbog deteta..ma nije da nije..ali, taj splet okolnosti je ipak film.. Sto kaze Astra, ozbiljno do kraja, isto bih i ja tako..
Humano drustvo, civilizacija, vernici..to su sve samo izgovori... Naravno da treba da postoje sudovi i red u drustvu, ali neke stvari su se najbolje ( i danas bi trebalo tako ) resavale bas prosto, uzimanjem pravde u svoje ruke...
Gledajuci mnogo sire,zar neke od najvecih revolucija covecanstva i nisu bile bas to, pravda uzeta u ruke naroda? Dok se sam ne pokrenes.. Promaja pomenu Brejvika i njegovu zatvorsku kaznu za ubistva one dece..Pa nema te zatvorske kazne koja je njemu dovoljna! I ja se nadam da ce kad tad neko od roditelja,familije , one pobijene dece uzeti pravdu u svoje ruke i presuditi tom ..kako ga nazvati..
Tacno je i to, cesto se ljudi zaustave nakon prvobitnog soka, izliva besa.. Ali nije tu rec o humanosti, kako ni o kukavicluku.. Nije svima prag tolerancije na stresnu situaciju isti..Ne reagujemo svi na jedan nacin..Neko ce pasti u depresiju, neko ce se fizicki razboleti, neko ce besneti ali ostati nemocan, a za to mogu biti razliciti razlozi ( nemogucnost sprovodjenja pravde finansijska,fizicka, psihicka),a postoje i oni koji cei duboko zaliti, besneti, a i ne zato sto su monstrumi, ludi ili sta, uzeti pravdu u svoje ruke.. Na svetu nema mnogo pravde, tacno je, ali ona nam je potrebna...
Novi zakoni jesu humaniji, ali ja nista nemam protiv da se sprovodi onaj deo iz Dusanvog zakonika, ili takav slican ima i u islamu- odsecimu ruku kad ukrade, ili Vera besa (kod Albanaca), Krvna osveta ( kod Crnogoraca).. Kad covek zna da ga osveta stize,nece se bas tako lako odlucivati na zlocin..A ne doslo vreme, ubijaju zbog pogleda..I nikom nista... Ma nemoj ererere










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyPon Avg 05, 2013 5:44 pm

Isto razmišljam kao Samouka , nadam se samo da niko od nas neće morati pribeći takvom slučaju .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptySre Avg 07, 2013 9:06 pm

Astra ::
To je Kono sad vec odabir taktike...ali pravda bi bila zadovoljena,mozda sa zakasnjenjem.

 Garantujem!!!!!

Ne dao Bog iskušenja, jer dobro poznajem sebe.
Jednom kad su mi sina doveli krvave, pocepane brade od batina koje je dobio u školi, zato jer je pomagao drugu da mu barabe ne otmu sat, na neki način sam i bila prinudjena da sama uzmem pravdu u svoje ruke i zaštitim dete.

Otišavši kod direktorke škole da tražim zaštitu za svoje dete, gospodja mi je kazala: Pa nije trebao da se meša. Znate u Americi se obično ne mešaju na ulici kada vide takav prizor!!! Mi tu ne možemo puno pomoći, znamo da su problematični, no proći će to!!
Kako će proći kada su mu pretili svakoga dana i sačekivali ga???

Ostah ja kao , da izvinete, popišana. Prvo, ja sam svoje dete učila da pomogne drugu u nevolji; drugo - škola ne može ništa a za miliciju su maloletnici i milicija ne može da ide i da čuva moje dete svakoga dana.


Dobro, ima ko može. Nije Amerika, ali je SRbija...Nekom srećom tada sam živela u 3o. om bloku kod Elanove prodavnice, zna se čiji je to bio prvi ručni rad i poznavala lokalne mangupe mnogo veće zverke od te bande huligana.
Sa njima sam uvek bila korektna, činila im što sam mogla i oni su to znali da cene i na kraju krajeva ispoštovali.

Tako da su debelo platili tu ušivanu bradu, pretnje i strahove moje i mog deteta. Ne žalim što su dobili dobre batine, ponovo bih isto postupila. Neko će reći pa i to su deca sa 16 godina, da jesu, ali neka ta deca ne diraju moje, neka rastu u delikvente o tome neka brinu njihovi roditelji.

Mislite da su ga više popreko pogledali?

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Avg 08, 2013 10:56 am

Samouka,samo ko je odrastao u to vreme i ko je imao respekt prema svakom ,kako prema doktoru i direktoru ,tako i mangupima(ali u ono vreme mangupi su bili mangupi a ne zveri i bolesni umovi kojima je mrcvarenje užitak.)ili ljudima sa one strane zakona.Sa svakim se može ali i nad silom ima sila.
Neko može da gleda da čopor tuče jednog,neko ne...da li je to greh ako se ne pomogne čoveku u nevolji-jeste,da si prešla preko toga ko i mnogi drugi --šta bi bilo sa tvojim detetom sada ,da li bi bio živ ,paralizovan ili bi morala da se seliš ...ne ,ti si odradila kako bi i ja isto ,da li tako ili u tom stilu ,pa nek onda dodju ti da se žale na odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Avg 08, 2013 12:50 pm

Ne znam, ja stvarno vjerujem u ljubav i dobrotu:) Sto Messi veli i vatra se vodom gasi,,,,
Ne moze me niko toliko povrijediti koliko ga ja mogu voljeti i smiriti:) <3

A i vjerujem da sama ne bih imala mira nikad dok ne bih oprostila:)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Avg 08, 2013 12:53 pm

Kad nema pravosudja, kad si uslovljen, ucenjen da braniš svoje dete, egzistenciju... onda je prosto moraš sam uzeti u svoje ruke.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Avg 08, 2013 1:11 pm

Kono,mislim da pomalo idealizujes moc ljubavi...ne pali to uglavnom...ali,avaj,ako si uspjela da rijesis neke stvari na taj nacin,svaka cast,bojim se kad bi neko ne daj boze,daleko bilo, uradio nesto grozno tvojim curama,ne bi bila bas spremna da ljubavlju savladas bol i cekas hoce li biti uhvacen i osudjen,
.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Avg 08, 2013 1:18 pm

Astra ::
Kono,mislim da pomalo idealizujes moc ljubavi...ne pali to uglavnom...ali,avaj,ako si uspjela da rijesis neke stvari na taj nacin,svaka cast,bojim se kad bi neko ne daj boze,daleko bilo, uradio nesto grozno tvojim curama,ne bi bila bas spremna da ljubavlju savladas bol i cekas hoce li biti uhvacen i osudjen,
.

O tome cesto razmisljam,,,poznajem majku cija je kcer ubijena boze me ti sacuvaj bas u istoj area gdje moja isla na fakultet. Zena se patila par godina. Ubojica nikad nije uhvacen. A onda je napravila "wake", nesto kao komemoraciju, kojom je proslavila zivot svoje kcerke. Ovdje kazu "let go" - pustis da ode, na miru,,,,Vjerujem u to. Nemas sam mira dok to ne uradis. Kad smo pricali, zena kaze da nema ni snage, ni volje da trosi zivot na "pravdu", radije ce cuvati lijepu uspomenu na svoju kcer. Osnovala je fond za djevojke po fakultetima, da bi se omogucila bolja zastita,,,S tim se slazem.

Kako god, ne d'o nam Bog da ikad saznamo.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Feb 05, 2015 1:44 am

Bez razmišljanja kad su u pitanju moji najmiliji!
Zna se pod koji uslovima.Onim najgorim.


Neću uzimati pravdu  zbog toga što tati  komšija slučajno ogrebao auto i slični primeri.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sunrise
NaughtY
sunrise


Godina : 38
Location : Tu negde...
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Feb 05, 2015 8:14 am

Postoje situacije kada covek ne moze trezveno da razmislja. Kada neko nekome siluje ili ubije dete, verujem da bi tada vecina uzela pravdu u svoje ruke, pa i ja sama. To je mislim jedina situacija gde bih reagovala bez obzira na posledice.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyPet Jun 04, 2021 8:33 pm

Bih. A da li bi to bas bilo pravedno, nisam sigurna. Ne mogu da tu neku svoju pravdu odvojim od osvete,besa, afekta...a bih. Mislim da mi ne bi ruka zadrhtala da ispalim monstrumu metak u celo... mislim a ne nasla se nikada u takvoj situaciji. Recimo silovateljima deteta bih rado podelila pravdu.

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? EmptyČet Maj 12, 2022 2:02 pm

Najgora stvar koja nam se može desiti, to je da neki događaj, probudi u nama zver. Pravda kroz sebe same, ne znači da je objektivna nego, subjektivna. Ko će se i na koji način nositi sa posledicama delljenja te lične pravde, zavisi od njih samih. Smatram da posao dželata nije lak. Ubeđen sam da bih mogao nekome jako nauditi da mi neko dirne u porodicu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?   Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li bi uzeli pravdu u svoje ruke?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koliko su nam ruke vezane?
» Da li Beograd opravdava svoje ime?
» Ljubomoran na svoje dete
» TESTIRAJTE SVOJE STRPLJENJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: