DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Argumentacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Argumentacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Argumentacija

Ići dole 
+2
Danubius
Lakota
6 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Argumentacija   Argumentacija EmptyPet Okt 31, 2014 8:55 pm

Duško Radović je rekao da kada je neko glup, ni to mu ne možeš dokazati.

Šta je uopšte argument? Neoborivi dokaz da neko nije u pravu? Ja kažem da 1+1=1 i neko mi kaže da 1+1=2 i matematički dokaže da 1+1=2 i sav bitan mi taj argument natrlja na nos, a ja mu onda kažem da 1+1=1 u brojevnom sistemu koji nije dekadni. I šta ćemo onda?

Za odbranu stavova ne koristim argumente, već zdravo razmišljanje i lično iskustvo.

Greška koju činimo prilikom odbrane stavova je da ulazimo u nepotrebnu diskusiju sa ljudima koji neće da te saslušaju, koji svoje mišljenje smatraju jedino ispravnim i kojima je cak do argumentovane rasprave najmanje stalo.
E sad, postavlja se pitanje, zašto se nekome ne sviđa tuđe mišljenje, a ne tiče se direktno njega. Da li se oseća ugrožen, pa mora da se brani? Zašto se oseća ugrožen, ako mišljenje nije upućeno njemu? Zašto ne iznese svoje mišljenje, već odmah kreće u napad? Po forumima dosta ljudi ne iznosi svoja mišljenja, već osporavaju tuđa. A ne razumem zašto.

Dakle, moje mišljenje da je dobrih argumenata malo, jer šta je argument, ako ne subjektivno mišljenje? Fora je samo koliko će sagovornik biti spreman da te sasluša i zdravo da razgovara, sagledavajući situaciju i iz drugog ugla. Možda ti na kraju i ne budeš u pravu, čak odlučiš i da promeniš mišljenje, ali do toga možeš jedino doći kroz razgovor, a ne ići prečicom i nabijati drugome na nos razne gluposti.

Kako vi iznosite argumente?Da li isto na netu i u realnom zivotu?Da li vas dobar argument moze naterati da stanete,razmislite ili gurate dalje ma sta neko drugi tvrdio,cisto ono da moja bude zadnja?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija EmptyPet Okt 31, 2014 9:03 pm

Inzistiram na argumentu ,i to validnom ,najbolje ,neoboriv "materijalni dokaz" .
Možeš da tvrdiš šta želiš ,i mnogi to i rade ,bez ikakve argumentacije .
I na netu i u životu je isto -floskule , naučene parole ,ponavljanje kao papagaj nečega što je neko drugi rekao .Eto ,ovih dana čitamo svašta po novinama ,najnebuloznije stvari ,koje bi se jako lako rešile -da ima neko da kaže -e sad to lepo i dokaži .
Ako mi ko dokaže ,ja priznam ,ne mora biti "po mom" (no volim da bude ,i prethodno spremim argumente )
Ima pravo pokojni Duško-nekome je sve džabe.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija EmptyPet Okt 31, 2014 9:27 pm

Volim dobru diskusiju. Argumenti se podrazumevaju a onda volim da upotrebim zdrav razum i da ih sagovorniku na osnovu istog pobijem. Desi se po nekad da u žaru diskusije malo prekoračim neke granice pristojnosti (rekla sam nekima ovde da ne lupetaju čini mi se) ali mi to nisu uzeli za zlo. Kao što ni ja ne bih njima.

Nije mi problem da preispitam svoje stavove ako mi se učini da sagovornik o temi zna više od mene. Ali nisam od onih koji svoje mišljenje povijaju levo desno kako vetar zaduva. U principu biće to korekcija nekog stava a ne menjanje mišljenja iz osnova.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija EmptyNed Nov 02, 2014 1:39 pm

Ma ubijem saS dokazi smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija EmptySre Feb 04, 2015 4:05 pm

Svoje stavove možemo izneti i sa argumentima i bez njih, to je naš izbor. Argumentacija je bitna ako želimo da se približimo istini, mada svako od nas, ima svoj pogled na tu neku ''istinu''.

Stavovi se najbolje brane logičkim povezivanjem onoga što tvrdim da je istinito, ukoliko upotrebim argumentaciju kojoj ništa ne protivreči(imam neoborive dokaze), tako najbolje branim svoju tvrdnju.

Ukoliko ne mogu retorički odbraniti bilo koju tezu koju zastupam - čemu upuštanje u raspravu?

Nije mi cilj da u nekoj raspravi imam istomišljenike ili budem popularna, ili da idem uz dlaku uvreženim stavovima, nemam dlake na jeziku. Beskompromisno uvek iznosim ono što mislim i za šta imam određen broj argumenata da to potvrdi. Ne kažem da sam u pravu a priori, verovatno ponekada pogrešim, ali dok mi se to ne dokaže argumentovano, ne odustajem od svojih stavova. A drugi neka se zbog toga ljute, imaju na to pravo.

I tako se stvaraju neprijatelji, znam...
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija EmptySre Feb 04, 2015 4:17 pm

Tako se stvaraju neprijatelji ali i strahopoštovanje :948208144:

Ipak ti naši argumenti su za nas činjenice, za druge nisu. Teško se izboriti sa nečim sto se čvrsto i duboko uvrežilo, ma koliko bilo nelogično i netačno. Istina je kvarljiva roba, od previše istine može da se rikne, sto bi rekao pesnik. Istina ume da razveje iluzije, često su laž i mitomanija ono što nam više i lakše leži na srcu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Argumentacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Argumentacija   Argumentacija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Argumentacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: