DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neposlušnost BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Neposlušnost BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Neposlušnost

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 12:45 pm

Zelimo uredjeno drustvo,ono pretpostavlja vladanje po odredjenim pravilima.Ali,istorijski gledano,ljudska neposlusnost je cinilac evolucije,ili mozda bolje receno,opstanka.U sustini,neposlusnost je rezultat nezadovoljstva,okolinom ,zakonima,pravilima,ali i bitan cinilac opstanka.
Zar ne vidimo to svuda oko sebe?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:17 pm

Da su Đordano Bruno i Galileo Galilej bili poslušni danas ne bismo imali nauku kakvu imamo. Da je Tesla bio poslušan službenik danas bismo još uvek koristili Edisonovu jednosmernu struju i uređaji koje znamo možda ne bi ni bili izmišljeni ili bi bili drugačiji. Da su Sifražetkinje bile poslušne žene danas bismo sedele obespravljene...

Teško je postaviti tu granicu šta je pobuna koja donosi boljitak društvu i zajednici a šta je samo rušilački bes. Jer mnoge danas normalne stvari nisu dobijene na tacni nego su plod sukoba a često i fizičkih sukoba. Danas rušilački bes a za 10 ili 100 godina Revolucionarni pokret koji je izmenio svet na bolje.

Male lične pobune protiv autoriteta su stvar odrastanja. Lično ne volim decu koja se ne bore protiv autoriteta. Ne milim na bezobraznu i nevaspitanu decu nego na one apsolutno poslušne koji ne misle svojom glavom i ne traže više i bolje za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:23 pm

Lakota ::
Zelimo uredjeno drustvo,ono pretpostavlja vladanje po odredjenim pravilima.Ali,istorijski gledano,ljudska neposlusnost je cinilac evolucije,ili mozda bolje receno,opstanka.U sustini,neposlusnost je rezultat nezadovoljstva,okolinom ,zakonima,pravilima,ali i bitan cinilac opstanka.
Zar ne vidimo to svuda oko sebe?
Ne vidimo,nažalost .
Građanska neposlušnost je snažno oružje demokratije ,a nema je .
Kao ovce prihvatamo sve što nam se nametne -čak i kada je goli opstanak u pitanju.
I nije to od danas ,već decenijama .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:45 pm

Sta ja da napisem ovde, kad je Zox rekla sve ?
Samo da aminujem.
Samo mi je jako zao sto smo poslusni i pokorni tamo gde bi trebali da budemo apsolutno neposlusni!
Da ne trpimo sljam koji nas godinama vodi u sunovrat. Ne izdvajam nikog od 90-te pa nadalje.Sve je to *sjasi Kurta da uzjase Murta*
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:50 pm

Vi vidite samo politicku neposlusnost,ili poslusnost..ali recimo siva ekonomija zar ona nije neposlusnost?Svih onih malih ljudi koji izbegavaju placanje obaveza zarad opstanka?I nemojmo sad o onim -velikim-njima se gleda kroz prste iz drugih razloga.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:58 pm

Pa i siva ekonomija je deo političke stvarnosti. Nekad je stvar bukvalnog opstanka a nekad je bahatost sve zavisi. Evo ja sam čitavo leto tako radila. Čak mi je deo plata prolazio preko računa ali nigde nema traga otkud te pare tamo tj zašto su uplaćene. Bar ja nemam nikakvog traga o tome. Pretpostavljam da su "veliki muvatori" to dobro obezbedili papirima. Isto kao i deo koji smo dobijali na ruke.

Građanska neposlušnost koju Dani pominje je baš ono što sam ja u prvom javljanju pisala. Sifražetkinje, sindikalna borba ... pre njih Francuska buržoaska republika ... sve je to građanska neposlušnost ovakva ili onakva. Različite metode samo one manje vidljive i nasilne i ne registrujemo. Ako sistem ne valja pravo i dužnost svakog čoveka je da se buni i da traži poboljšanje.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 1:59 pm

Uuuuu, siva ekonomija malih, neposlusnih zarad opstanka ?
Odlican primer!
Opet se namece pitanje, ko nas je na to naterao ?
Od kad je siva ekonomija prisutna na ovim prostorima u toj kolicini?
Da li bi se neko drznuo da utaji porez, ako bi sistem valjao ?
Zasto bi obican smrtnik, koji ima radnjicu od koje jedva zivi, drhtao od inspekcije da mu je sistem obezbedio da normalno radi i od rada zivi ?
Imala bih jos sijaset slicnih pitanja, ali bi pobegla od teme. ( I ovako sam donekle iskocila)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 7:37 pm

Lakota ::
Vi vidite samo politicku neposlusnost,ili poslusnost..ali recimo siva ekonomija zar ona nije neposlusnost?Svih onih malih ljudi koji izbegavaju placanje obaveza zarad opstanka?I nemojmo sad o onim -velikim-njima se gleda kroz prste iz drugih razloga.
Ma koliko mi imali razumevanja za "sivu ekonomju" i za sve one među kojima se sutra možemo naći ,to je i rak rana države (bez obzira ko je na vlasti)
Sivom ekonomijom se bavi u ovoj zemlji sigurno milion ljudi koji dinara ne doprinose "državi" ,tu mislim na one fondove od kojih svi imamo koristi(PIO, zdravstvo, prosveta ,pa na kraju i razni porezi i doprinosi ,koje svi plaćamo ,a troše se i na komunalne delatnosti ,stanove itd) tako da ne smatram to nekom "neposlušnošću" i "građanskim otporom" nego pojavom koju moramo iskoreniti ,zapošljavanjem ,pre svega.
Jer "siva ekonomija" razvija i korupciju ,od onog malog službenika -pijačara koji naplaćuje tezge ,do svih mogućih inspekcija .
Roba je švercovana -gubi puno i carina ,dakle ,opet budžet ,ne plaća se PDV itd. Tako da ova vrsta "individualne" neposlušnosti ,ili masovne nema pozitivnu konotaciju ,to je rezultat opšte bede .
Nemamo mi jedinstva za neku građansku neposlušnost .
Konkretno -najavljen je generalni štrajk svih zdravstvenih radnika ,i iste sekunde kada je izašlo u medijima ,smesta su pozvani svi šefovi službi u mojoj firmi ,i ono malo "sindikalista" koji nisu nikakvi profesionalci ,nego zaposleni u toj istoj firmi .
Očigledno su zaplašeni ,a preneli su taj strah i drugima . Neka neko samo proba da ne radi !
Zaključak -Dom zdravlja Apatin neće štrajkovati ,a koliko je takvih ?
I onda će se "neposlušni" izolovati ,minimalizovati i razapeti na krst u medijima ,natpisima tipa "Lekar odbio da primi bolesno dete "
Građani Srbije u strahu za svoje bedne egzistencije ,i nikakvih "neposlušnosti" tu nema ,niti će izgleda biti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 7:52 pm

Sve to stoji Dani,ali je ipak to tolerisana neposlusnost.Zasto je ne sprece?Zato sto nemaju alternativu.I onda bolje da bilo gde i kako rade nego nigde.Jer ti ljudi ce placati svoje obaveze,zadovoljavati neke opste potrebe svoje porodice,hodati ivicom siromastva,ali u svakom slucaju bolje nego totalno siromastvo.
Kazes ne uplacuju u budzet,dinara ne uplacuju zemlji,smesno Dani,razmisli malo bolje da li je zaista tako?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptySub Nov 01, 2014 8:11 pm

Dani i jeste i nije u pravu. Rad na crno je tempirana bomba s odloženom eksplozijom. Konkretno neke naše generacije su u pitanju. Koliko nas je radilo ili radi sa svim pravima i obavezama koje iz tog proizilaze? Svaka Vlada toleriše sivu ekonomiju i rad na crno jer tako odlaže eksploziju do koje bi došlo ako bi uradili ono što mogu da urade. Sprečavanjem sive ekonomije i rada na crno doveli bi dobar deo ljudi bukvalno na rub egzistencije a tad bi bilo malo teže manipulisati masom. Zato se sve svodi na povremene racije na pijacama, po neku kaznu poslodavcima i priči o tome u novinama. Ali zato nekoj sledećoj Vladi ostavljaju bombu koja će eksplodirati jer odlaganja više neće biti. Ja i još ko zna koliko desetina hiljada "ja" će doći do godina kad više ne budu mogli da rade ni na crno, bez penzije ili sa minimalnim penzijama, bolesni i izraubovani samo ćemo banuti "Državi" na vrata centara za socijalu. A onda će početi da lupaju glave svi ali biće kasno.

Znam ljude koji su bukvalno 10-12 godina radili preko "omladinske" u istoj firmi. Bez dana staža, bez penzionog, bez zdravstvenog ... Đinđićeva vlada je bar ovo presekla pa sad i Omladinske/studentske zadruge moraju da uplaćuju sve doprinose i poreze baš kao i svaka druga firma. Da nema ovog zakona situacija bi bila još gora i alarmantnija.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost EmptyNed Nov 02, 2014 2:04 pm

Danubius ::
Lakota ::
Zelimo uredjeno drustvo,ono pretpostavlja vladanje po odredjenim pravilima.Ali,istorijski gledano,ljudska neposlusnost je cinilac evolucije,ili mozda bolje receno,opstanka.U sustini,neposlusnost je rezultat nezadovoljstva,okolinom ,zakonima,pravilima,ali i bitan cinilac opstanka.
Zar ne vidimo to svuda oko sebe?
Ne vidimo,nažalost .
Građanska neposlušnost je snažno oružje demokratije ,a nema je .
Kao ovce prihvatamo sve što nam se nametne -čak i kada je goli opstanak u pitanju.
I nije to od danas ,već decenijama .

Amen :D Dok je ovaca, bice i vune :D To za sive ekonomiste;)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Neposlušnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Neposlušnost   Neposlušnost Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Neposlušnost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: