DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Fanatizam BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Fanatizam BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Fanatizam

Ići dole 
+5
Lakota
debilko
Kijara-brm
Astra
Danubius
9 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 4:58 pm

Fanatizam

Fanatizam predstavlja zanesenost, zaslepljenost,posvecenost nekim vrednostima, uz spremnost na njihovu bezobzirnu odbranu ili na sluzbu u sirenju tih vrednosti i ideja koje ih podrzavaju.
Podrazumeva se i spremnost na licnu zrtvu, koja moze obuhvatiti razlicite stepene zrtvovanja, sve do zrtvovanja sopstvenih najvisih vrednosti (zivota).
Uporedo sa spremnoscu na licnu zrtvu, fanaticni pobornici ideja i vrednosti obicno se jos lakse odlucuju na zrtvovanje drugih, zbog cega svesno ili nesvesno deluju zastrasujuce u svojoj ili tudjoj sredini.
Fanatizam [You must be registered and logged in to see this link.]

Mada ja vise volim objasnjenje Vinstona Cercila koji je fanatike opisao kao nekog ko nece da promeni misljenje i ne moze da promeni temu.

I mene zanima sta mislite vi o njima?Imate li nekog takvog u okruzenju,medju prijateljima..sta radite ,cutite i klimate glavom ili ulazite u raspravu?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 5:11 pm

Saljem "skrivene poruke" da pokazem da nisam takva smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 5:19 pm

Od fanatizma bjezim ko djavo od krsta....svaku neumjerenost ne shvatam i ne podnosim.Primjer...ima godina i vise,citala sam,islamski fundametalist,salje jednog po jednog sina...ne da sluzi Alahu,salje bukvalno da budu samoubice u ime Alaha...na red je dosao i namladji,treci sin,kojeg je zrtvovao fanatizmu i ponosan je na to.Pitam se,zasto on nije otisao prije njih ili skupa s njima...on ostao da propagira neogranicenu ljubav za islam,valjda je potrebniji od sinova u te svrhe...a oni nek daju zivot,da babo ima dokaz kako je vjeran ideji.
I to da postujem...ni u ludilu...i nista sto prelazi granicu normalnog ponasanja i misljenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 5:32 pm

Imam gomilu verskih fanatika oko sebe.
Ne ulazim sa njima u raspravu jer tolika zaslepljenost je strašna. Ne vole svoje neistomišljenike i manem se takvih koliko mogu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 6:34 pm

Fanatizam nije ništa drugo ,nego opasan oblik idiotizma .
Najčešće -neizlečiv. 
Tako i treba tretirati fanatike -kao maloumnika koga treba zaobilaziti u širokom luku,i nikako ne ulaziti u bilo kakav pokušaj da mu se pomogne da realnije vidi stvari .
Kada se to desi -postaju agresivni i puni mržnje ,jer fanatik mrzi sve one koji ne misle kao on.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 6:40 pm

Da li je Nikoa Tesla bio fanatik? Ili Marija Skladovska-Kiri? Ili koga se već od velikih umova nauke setite. Mislim da su bili. I njihov fanatizam u posvećenosti nauci nam je dao mnogo tog što danas smatramo normalnim.

Inače ne volim verski, navijački, nacionalni i bilo koji drugi fanatizam. Voli brate/sestro to što voliš al se okani moje glave.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 6:42 pm

Tacno Zox...zato se nisam druzila s njima smehsmeh

Takvi pozitivni fanatici su uvijek nepozeljni u drustvu...udavise...pa mi to dodje kao i onaj vjerski...poplavi vrat kako god okrenes.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 6:53 pm

ZoxZoja ::
Da li je Nikola Tesla bio fanatik? Ili Marija Skladovska-Kiri? Ili koga se već od velikih umova nauke setite. Mislim da su bili. I njihov fanatizam u posvećenosti nauci nam je dao mnogo tog što danas smatramo normalnim.

Svako ko se na takav način posveti nečemu ,jeste fanatik.
Ali, njihov fanatizam nije ugrožavao nikoga ,sem njih samih (Marija Kiri je umrla u teškim mukama od posledica radijacije ,a Tesla umro sam u depresivnoj hoteskoj sobi) Ta vrsta "pozitivnih" fanatika su po pravilu ,osobenjaci i usamljenici ,sa malo kontakta sa ljudima .
Ona druga vrsta ,"negativnih" fanatika smisao života nalaze u nametanju svojih stavova silom ,pa sve do masovnog ubistva.
Primera nažalost ima puno -talibani,ISIL ...oni su globalno zlo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyNed Nov 09, 2014 7:02 pm

To sam i htela da čujem fanatizam nije sam po sebi loš. Može da bude loš po nekog ali opštekoristan (dvoje pomenutih). Klinac koji je fanatik i sate provodi igrajući neku gricu za kompom je opasan samo po svoje zdravlje (krivljenje kičme i kvarenje očiju napr) . Nije loš po društvo ali nije ni koristan ... Koliko je fanatika koji sate dnevno stuku u teretanama samo da bi imali onaj ili ovaj mišić definisan ovako ili onako nije koristan ni sebi ni drugima ali dok ne dira nikog neka ga u njegovom fanatizmu "lepog i zdravog izgleda" ... Da ne pominjemo fanatike "zdrave hrane" kojima bolje i dobar dan da ne kažeš jer su u stanju da te udave pričom da ti je glas nezdrav i da se to "leči" pa onda kreće smaranje ...

Fanatizam ima razna lica ali najgore od svih je nacional-versko. Ono ubija milione i još se diči tim
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 2:32 am

Vjerski fanatici opet izlaze na ulice: Pred bolnicama će se 40 dana moliti protiv pobačaja
Religijski fanatici opet će ove jeseni moliti za zabranu pobačaja. Akciju su uspjeli proširiti na čak pet hrvatskih gradova: Zagreb, Split, Osijek, Sisak i Vinkovce.
Kampanja “40 dana za život” održavat će se od 24. rujna do 2. studenog, na način da će se pred bolnicama u spomenutim gradovima svakoga dana okupljati manja skupina zaluđenih ljudi koji se molitvom “bore” protiv pobačaja.
Nastavak je to akcije koja je započela u Zagrebu ranije ove godine, u vrijeme korizme po katoličkom kalendaru, ispred KB Sestara milosrdnica. I tada su se protivnici pobačaja svaki dan okupljali pred bolnicom.
Ovaj tip akcije inače potječe iz SAD-a, iz savezne države Teksas. Molitveno bdijenje protiv pobačaja u Americi je prvi put organizirano 2004. godine.

---------------------------

LINK  link

Ne zna se ko je luđi.Ovi gore zaluđenici ili ovi komentari.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 2:47 am

Ja se uvek trudim da budem fanatik u svemu.
Ne volim umerene ljude.
Volim da sam ekstrem, pa često uhvatim sebe da na silu nešto činim.
Prosto, o fanaticima mislim sve najlepše, da su ljudi koji daju sebe za neku ideju. A prezirem egoiste koji gledaju samo svoje dupe.
Dovoljno je da vam pokažem koje Društvene Igre, sumnjam da nije najveća zbirka na svetu. Ali ja to radim 35 godina. Obožavam ih, ali često mi se sve smuči. E onda me tera instikt ka fanatizmu, pa krizu prebrodim radno. hahahha
Fanatik sam i u ljubavi, i u obožavanju nekih osoba ženskog i muškog spola.
Fanatik sam u jelu, pušenju, lizanju ups....Bože, šta mi je, postajem bezobrazan.
Ali takvi smo mi GROBARI.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 9:37 am

Mislim da gresite u vezi naucnika i svih pasioniranih ljubitelja nekih stvari.Razlika je u tome sto Tesla ili Marija Kiri nisu svojim sklonostima zrtvovali druge,niti ih ugrozavali.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 11:51 am

Lakota ::
Mislim da gresite u vezi naucnika i svih pasioniranih ljubitelja nekih stvari.Razlika je u tome sto Tesla ili  Marija Kiri nisu svojim sklonostima zrtvovali druge,niti ih ugrozavali.
Pa upravo njihova otkrića se koriste za proizvodnju naoružanja koje ubija.
Treab malo kočiti sa naukom ipak. smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 11:51 am

Više je Ajnštan pobio ljudi nego Mile Budak.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 12:51 pm

Lakota ::
Mislim da gresite u vezi naucnika i svih pasioniranih ljubitelja nekih stvari.Razlika je u tome sto Tesla ili  Marija Kiri nisu svojim sklonostima zrtvovali druge,niti ih ugrozavali.

Laki pa rekoh već da mi je bio cilj da pokažem da fanatizam ima mnogo lica. U drugom postu sam nabrojala još neke moguće situacije a onda s ei Debi javio i podsetio nas na još jednu grupu fanatika. Kolekcionare.

O verskim i nacionalističkim fanaticima i u opšte o takvoj bagri pričamo na mnogo tema. Hajde da ovde nađemo neke druge.

Evo na pamet mi pade i Šliman koji je fanatično verovao u Homerove epove. Rezultat njegovog fanatizma je arheološko nalazište svetskog značaja.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyPon Nov 10, 2014 1:57 pm

Ja sam fanatik, u mnogočemu. Ali, to je tako, to je moja priroda, ne radim ništa na silu, volEm terat' inat... Fanatično, fanatično volem , fanatično se borim, pišem, jedem, spavam, vodim ljubav, ćutim, pričam... Prosto sam udarena mokrom čarapom boga Fanatika posred čela, u dubinu duše, a i guzu mi je opalio bo'me tom čarapom.smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyUto Nov 11, 2014 1:37 pm

Lakota ::
Mislim da gresite u vezi naucnika i svih pasioniranih ljubitelja nekih stvari.Razlika je u tome sto Tesla ili  Marija Kiri nisu svojim sklonostima zrtvovali druge,niti ih ugrozavali.

Jasta neg grijese:) Nema pozitivnog fanatizma.

Ljubav prema nauci nema veze s fanatizmom. To sto je Ajnstajn dosao do odredjenih otkrica, ne cini njega fanatikom, nego idiote koji su to iskoristili u pogresne svrhe.

Sto Astra rece, fanatik je taman dovoljno pametan da ne gura svoju guzaru u stetu, nego onih koje moze manipulisati. I onda nastupa odgoj:)))))) Njegovu djecu su ucili da ne pitaju za razloge, tatina je tapija. DakleM, fanatizam. Slijepo pracenje kretena.

A najvise mi je srcu mio fanatizam nacio obojenih koji udaraju u bubanj da mrze nacio obojene hahahahahahahahahahaahahah
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyČet Nov 20, 2014 1:13 pm

Otvorih temu da procitam sta ste pisali i da kazem kako sam ja apsolutni fanatik u mnogocemu, pa poceh da preturam po glavi u cemu to i shvatih, da ja zapravo i nisam neki fanatik.
Skoro da nema stvari bez koje ne mogu u nekom trenutku, sto znaci da sam zdrava :rlol:
Dobro, fanaticno volim i mislim da bih bez te (obostrane)  ljubavi uvenula.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam EmptyČet Nov 20, 2014 1:31 pm

Imam poznanicu koja koristi svaku priliku da opise kako i sta ona sve ima...ponavlja iste recenice i opise u toku istog razgovora,ne samo onog pd prije mjesec dana.
Pitam se da li je ona fanatik i sta je u stvari njen fanatizam....skupljati kao mrav ili dati do znanja da je skupila...sta ima vecu vrijednost za nju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Fanatizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Fanatizam   Fanatizam Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fanatizam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: