DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Motivacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Motivacija BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Motivacija

Ići dole 
+4
Danubius
Marea
Nut
Kijara-brm
8 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 1:15 am

Kako biste svakodnevno uspešno obavljali svoje radne zadatke, važno je da imate motivaciju. O njoj gotovo svakodnevno razmišljamo, a ako je ne aktivirate – teško ćete doći do svoga zacrtanoga cilja.
Ako već u samom početku nekog zadatka procenite da ćete ga teško kvalitetno odraditi ili, još gore, da ga je nemoguće odraditi, onda će i celi postupak njegova rešavanja biti mukotrpan. Naime, često naša percepcija nekog zadatka i poruka koju sami sebi pritom šaljemo utiče na to kako ćemo se postaviti prema zadatku. Suočavanje s obavezama ponekad je teško, ali svakako zna dovesti do samopouzdanja i samostalnosti.



Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje – ono je najplemenitije; odgoj – on je najlakši; iskustvo – ono je najneugodnije. (Konfucije)



Što vas najbolje motiviše?
Po vama koja je pozitivna motivacija a koja negativna?


Da li vas pozitivno motivišu inat,pohvala,borba za opstanak,a negativno hir,kad vas dovoljno ne cene,i opet inat?
Vaše mišljenje?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 1:44 am

Kijarita@
Citat :
Što vas najbolje motiviše?
Po vama koja je pozitivna motivacija a koja negativna?


Da li vas pozitivno motivišu inat,pohvala,borba za opstanak,a negativno hir,kad vas dovoljno ne cene,i opet inat?
Vaše mišljenje?
..

Motivacija veoma slozena problematika...razlikuje se  od motiva..motivi su neki unutrasnji pokretaci  u ponasanju radi zadovoljenja  potreba.  ..motivacija daleko slozenija .sveobuhvatnija..(psiholoska priprema, sastoji se od vise  motiva..)
,
Motivacija je upravo sve ono sto ljudsko znanje i umece pretvara u uspeh, odnosno u ostvareni, zeljeni cilj....


Sastoji se od vise elemenata..i ne znam na  koju stranu da se okrenem..dal'su potrebe..ili neka akcija ..aktivnost ili nesto trece..

Ovde su najbitniji,pravac,intenzitet,postojanost.a sve to samo z a sebe je veoma kompleksno..

Ma ne znam ja odakle ovo poceti.. dm5
Auuu KIjarita  ..gde ovo nadje.. :991395553: ???Ovde ti je cela psihologija i sire..siroko..duboko..kako god ..presiroko...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 2:09 am

Može biti i filozofiranje :D
Ajde, meni je sad kasno .Ali pratiću temu i nadovezati se i ja.
Evo kad hoćeš možemo i proširiti temu.

Primer..:
Šta te je motivisalo da napišeš ovaj post?Da pokažeš svoje zavidno znanje,inat,da ispoštuješ mene jer sam otvorila temu,inspiracija jer je u tvom domenu...ili nešto sasvim treće:) ide ide










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 2:25 am

Kijara-brm ::
Može biti i filozofiranje :D
Ajde, meni je sad kasno .Ali pratiću temu i nadovezati se i ja.
Evo kad hoćeš možemo i proširiti temu.

Primer..:
Šta te je motivisalo da napišeš ovaj post?Da pokažeš svoje zavidno znanje,inat,da ispoštuješ mene jer sam otvorila temu,inspiracija jer je u tvom domenu...ili nešto sasvim treće:) ide ide
..

Instiktivna reakcija..ali i to je vrsta motiva takodje..ima tu svacega po malo..od ovoga sto si napisala..ali jeste ono sto poznajem..mada ti znas da mene mnogo toga moze da motivise...da pisem..ali i ''da odustanem'..kada je u pitanju neki .'' cilj''..sa negativnom konotacijom..(slutimo da nas je nesto lose pokrenulo na odredjeno ponasanje..)..Bavim se i naukom..tako je to..

Generalno volim da postujem i pisem..celoga zivota to radim..to zaista moze biti jak motiv.sta je cilj..''Da izbacim to ''nesto'' iz sebe...''Pisemo motivisani  da se oslobadjamo''...Mozda nesvesno zelim biti  i nesto vise od ''obicnog writera''..Citanje i pisanje su povezane stvari..motivi mogu biti razliciti..Jednostavno..pisanje  vrsta komunikacije...

:991395553: ..











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 3:27 am

Okey Kijara, otvorila si temu, koja moze biti zanimljiva,,,ali nista nisi kazala licno, osim da ti je sada kasno pa ces se nadovezati kako ti rece.. :rlol: , i naravno kopiranje u uvodnom postu,,,ajde de reci sta je tebi LICNO motivacija,,??

Za motivaciju bilo cega, treba mi pozitivna energija,,a nju crpim iz ljubavi, sto god da treba da uradim, ako nema ljubavi,,nece biti ni motivacije,,a ljubav bi trebalo biti podloga svega, a kako cesto nije,, tako nam nedostaje i pokreta,,,ako s ljubavlju ne cistis prasinu ona ce tebe "ocistiti", ako s ljubavlju ne spremis veceru nece biti ukusna, itd, itd,,
U uvodnom postu stoji pitanje,,da li nas pozitivno motivise inat,,,Sto je nemoguce,,,moguce je da motivise ali ne i pozitivno,,TO smo bar svi naucili iz iskustva,,ili bi trebalo da jesmo,,
Uglavnom, motivise me sve sto je meni bitno,,,od osobe pa do stvarcice,,,nebitno sta je u pitanju,,ali ne koristim inat niti me "bodri" pohvala, vec cisto i jasno ono sto mene "vodi" do zvijezde koja sija najjace nocu i u samoci,,,kad mi je svaka motivacija "zaspala" i kad energija "puca" svoje,,to volim,,,to mi je motivacija i bez motivacije,,
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 8:16 pm

Motivacija je moćna stvar na kojoj počivaju čitave ideologije i sistemi (iako ,istine radi ,cilj opravdava sredstvo ,pa se kao motivacioni faktor koristi često i demagogija )
Radna motivacija je uvek i isključivo zarada ,ili napredovanje ,ili neko priznanje .
Ako to izostane ,brzo opada i motivacija .
Lična motivacija ,narodski rečeno je vrlo jednostavna .Ako imaš neki cilj ,dakle za koga i čega da se boriš ,radiš, trudiš ,imaš i šansu možda i da to ostvariš .
Svima nama je najveća motivacija -naša deca .
Ako nemaš previše motiva ,sem svakodnevnice ,i život se svede na svakodnevnicu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 8:21 pm

Ljubav je nabolja motivacija....prema svemu i svacemu,a posebno prema djeci i partneru.Ta ljubav nas motivise da uradimo i nemoguce.
Istina i opcinjenost bilo cime do fanatizma,motivise ,poznato je i na samoubistva.
Sve u zivotu treba da ima dozu,zdravu dozu....i ne moze se uvijek pravdati da cilj opravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySre Dec 17, 2014 9:22 pm

Nisam u elementu ovih dana. Ovde zelim da ostavim slovo, samo da bih ispostovala Kijaru.
To mi je bio jedini motiv :lonac:
Ljubav prema najblizima, uopste ljudima, zivotinjam, biljkama...vodi, kamenu...pesku...samom sebi je pokretac svega.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptyPon Dec 29, 2014 3:04 pm

Danubius ::

Radna motivacija je uvek i isključivo zarada ,ili napredovanje ,ili neko priznanje .
Ako to izostane ,brzo opada i motivacija .

Ne bih se slozila:)
Pristajala sam da radim i za manje pare, ali ono sto volim da radim:)

So, slazem se sa ostalima da je ljubav najveca motivacija. Onaj ko nije u stanju da voli svijet oko sebe, uglavnom postaje ucmalo cangrizalo. No pun intended: to da se kogod ne nOdje hahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptyPon Dec 29, 2014 9:13 pm

Covjeku nije motivacija potrebna da bi bio motiviran. Jest da sluzi kao pogon i slicno, ali nije osnovno za napredak ili nekog pozitivnog efekt-a.

Ako si uporan i imas cilj pred ocima,nadu, strpljivost,power itd. Mozes motivaciju baciti onda, ne potrebna je u tom momentu.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySub Dec 31, 2016 12:39 pm

Kijara-brm ::
Kako biste svakodnevno uspešno obavljali svoje radne zadatke, važno je da imate motivaciju. O njoj gotovo svakodnevno razmišljamo, a ako je ne aktivirate – teško ćete doći do svoga zacrtanoga cilja.
Ako već u samom početku nekog zadatka procenite da ćete ga teško kvalitetno odraditi ili, još gore, da ga je nemoguće odraditi, onda će i celi postupak njegova rešavanja biti mukotrpan. Naime, često naša percepcija nekog zadatka i poruka koju sami sebi pritom šaljemo utiče na to kako ćemo se postaviti prema zadatku. Suočavanje s obavezama ponekad je teško, ali svakako zna dovesti do samopouzdanja i samostalnosti.



Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje – ono je najplemenitije; odgoj – on je najlakši; iskustvo – ono je najneugodnije. (Konfucije)



Što vas najbolje motiviše?
Po vama koja je pozitivna motivacija a koja negativna?


Da li vas pozitivno motivišu inat,pohvala,borba za opstanak,a negativno hir,kad vas dovoljno ne cene,i opet inat?
Vaše mišljenje?












Motivacija  je  poticaj iznutra , osjećaj koji nas  pokreće  i koji izvire iz nas  samih. Pozitivna motivacija  je pokretačka snaga koja  je temeljena na osobnom  osjećaju vlastite vrijednosti  i ljubavi prema sebi. Svako oslanjanje na vanjsku  motivaciju ( pohvalu , pokudu )  je kratkotrajno  stanje ( jer je samo po sebi ovisno o izvanjskom podražaju ).
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija EmptySub Dec 31, 2016 1:04 pm

Bas tako Draganna....cekamo li uvijek vanjski poticaj nema nista od nas....jer sta ako izostane....pretvaramo se u biljku....a otuda valjda i sve nase zelje i htijenja....unutrasnja sila koja nas gura naprijed.
Ima "vanjskih" sila koje nas dodatno motivisu,pokrenu ali to je trenutno...snagu za sve covjek iskljucivo mora naci u sebi....nisam ja toliko pametna i ne prosipam teoriju,to sam iskusila licno i na tezi nacin shvatila da ako sama sebe ne "junacim" nece ni drugi preuzeti tu ulogu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Motivacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Motivacija   Motivacija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Motivacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: