DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KNJIGE mog DETINJSTVA ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KNJIGE mog DETINJSTVA ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KNJIGE mog DETINJSTVA ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 8:29 am

Verovatno svaka generacija ima "knjige svog detinjstva" ,dakle ,nešto što smo svi čitali i uz to odrastali . 
Nije bilo toliko filmova ,serija ,interneta -da, mi smo čitali knjige . 
Ovo je kraći spisak , može se reći da je upravo to bila "literatura moje generacije" .

1. Orlovi rano lete -Branko Ćopić 
2.Dečaci Pavlove ulice -Ferenc Molnar 
3. 20 000 milja pod morem -Žil Vern 
4.Vinetu -Karl Maj 
5. Zov divljine -Džek London 
6. Tarzan -Edgard Rajs Barou 

Uz ovo mogu dodati da smo čitali i sve druge knjige ovih autora . 

Pošto nas ima ovde svih generacija -koja je bila  literatura koja je obeležila vaše detinjstvo ?


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 12:03 pm

Prva knjiga koje se sećam je Doživljaji mačka Čarlija. Čitala nam naša Smilja u vrtiću. Priču po priču. I danas je se sećam mada je proteklo ihahaj godina.

Perioda nižih razreda osnovne se ne sećam. Ali to što volim da čitam sam između ostalih zahvalna i prvoj nastavnici srpskoj, Ljubici. Sem obavezne lektire stimulisala nas je da čitamo i dodatno. Jednom mesečno smo predavali "svesku slobodne lektire" gde smo trebali da ukratko prepričamo pročitane knjige. Nagrada za ovo je bila su oni kojima se ocena "klatila" dobijali višu. Među nama se razvilo kao neko takmičenje ko će pronaći knjigu koju ostali još nisu otkrili. Sećam se nekih kao što je jedna neke poljske književnice, zvala se Devojčica i dečak. O bratu i sestri koji sticajem okolnosti zamenjuju uloge pre odlaska na letovanje i njihovim doživljajima u "pogrešnoj koži". Takođe i knjige Gvapo od Slavomira Nastasijevića. Koju sam nedavno našla na netu i pročitala ponovo.

Za sad ovoliko a setiću se ja još tih koje nisu bile obavezne za čitanje u to vreme.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 1:00 pm

Ježeva kućica - Branko Ćopić - prva knjiga koju sam dobila a da to pamtim i to zato jer sam bila dobra kod zubara :brdski2:
Hajdi- Johanna Spyri
Orlovi rano lete - Branko Ćopić
Hajduci - Branislav Nušić
Doživljaji Toma Sojera - Mark Tven
Čiča Tomina koliba - Harriet Beecher Stowe
Magareće godine-Branko Ćopić
20 000 milja pod morem- Žil Vern, ali i Amfibija, njega sam baš voljela.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 2:17 pm

White Fang -- Jack London (Beli očnjak - Džak London) Ta kjniga je bila pravo čudo u svoje vreme. Pre kompletnog izdanja je izlazila u nastavcima u novinama, ljudi su čekali u redu da novine dođu :)

Ćopića sam otkrio malo kasnije i brzo prešao na štivo za odrasle. Na stripove sam se ložio svega pola godine.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 5:19 pm

Na pomen Tom Sojera,Pere Kvrzice....prodju zmarci kroz mene i prolete neke lijepe slike.
Zanimljivo je da sam oduvijek mrzila redovnu obaveznu lektiru i na more sa sobom prtljala knjige koje sam ja zeljela da citam.Imala sam problem s tim da moram da citam ono sto mi drugi namecu,tako da veliki dio lektire nisam ni citala nego bih nasla kratak sadrzaj i obradu i pomagala se s tim.
A kad bi se nekim slucajem spomenula knjiga koju sam ja odabrala kao zanimljivu,davila sam po dva skolska sata analizo likova i "sta je pisac htio reci".
Najranije djetinjstvo mi je vezano za bajke brace Grim,pa kompleti najljepsih danskih,norveskih bajki....prije skole sam znala citati i roditelji su mi kupovali jako puno knjiga.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 5:30 pm

Knjige mog detinjstva. Zato što ih nisam dobila. Godinama sam patila zbog tog što ih nemama i zaricala se da ću "kad budem imala svoje pare da ih kupim" ... pa možda sad kad ste me podsetili ih i potražim i ispunim svoju potajnu želju iz detinjstva.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bile su još dve, plava i zelena čini mi se. I imale su svoju kutiju. Samo sam jednom pitala da mi se kupe i mama je rekla "sad ne može" i ja više nisam insistirala mada sam ih uvek sa čežnjom gledala kod onih koji su ih imali. Možda da sam ponovila par puta ... ali nisam.

Eto neka knjiga može da ti obeleži detinjstvo i zato što je nisi imao. Iako si je pročitao.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  EmptySub Jun 04, 2016 6:53 pm

ZoxZoja ::
Knjige mog detinjstva. Zato što ih nisam dobila. Godinama sam patila zbog tog što ih nemama i zaricala se da ću "kad budem imala svoje pare da ih kupim" ... pa možda sad kad ste me podsetili ih i potražim i ispunim svoju potajnu želju iz detinjstva.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bile su još dve, plava i zelena čini mi se. I imale su svoju kutiju. Samo sam jednom pitala da mi se kupe i mama je rekla "sad ne može" i ja više nisam insistirala mada sam ih uvek sa čežnjom gledala kod onih koji su ih imali. Možda da sam ponovila par puta ... ali nisam.

Eto neka knjiga može da ti obeleži detinjstvo i zato što je nisi imao. Iako si je pročitao.


Razume te potpuno, ja sam kao klinac maštao da imam veliki globus i da ga vrtim i buljim u nega. Pre koju godinu sam ga kupio, eno ga svetli u mraku ko jelka.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGE mog DETINJSTVA ?    KNJIGE mog DETINJSTVA ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KNJIGE mog DETINJSTVA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Knjige koje su menjale svet

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: KNJIŽEVNOST :: PROZA/POEZIJA/PISANA REČ ..-
Skoči na: