DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyČet Sep 23, 2021 10:17 pm











PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyČet Sep 23, 2021 10:31 pm

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  4470_110
Ovo je moje prvo saznanje o Apatinu. Imao sam 5.6 godina i u obližnjem podrugu pića se prodavala apa-kola. Ja sam dugo posle toga, samo nju jurio. Omiljeno piće iz detinjstva.










PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  2iiv51gPREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyČet Sep 23, 2021 10:33 pm

Sjebali ste ovde na forumu postavljanje slika, prođe me volja za pisanjem, a u pm,.










PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  2iiv51gPREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyČet Sep 23, 2021 11:11 pm

debilko ::
Sjebali ste ovde na forumu postavljanje slika, prođe me volja za pisanjem, a u pm,.
? Sve je u redu sa slikama -funkcioniše i da "upload " a i da samo "copy adresu slike " ?
Evo je ja sad uneo (na osnovu tvog embed -coda  ) 
Apa-cola više ne postoji (ni u ovim bočicama ,ni u litarskim -kao ni Alpina ,Apa Egzotik ...) Pivara je već jedno tri puta prodata strancima ,pa im se izgleda "nije isplatilo" ) Nema više ni "Tamnog piva" ,,"Derby" , "Pilsa" ...samo "Jelen" ostao .










PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptySub Jul 16, 2022 9:50 am

Nije neka turistička destinacija, ali vredi posetiti - Bogatić

Naš predlog za vikend putovanje je Bogatić, još uvek nedovoljno turistički iskorišćen, ali novi infrastrukturni projekti su poslednjih godina ovo mesto u Mačvi izdvojili na turističkoj mapi. Opština Bogatić predstavlja neodvojivu i jedinstvenu celinu sa Mačvom. Zauzima prostor između Drine i Save u severozapadnom delu mačvanske ravnice.

Udaljenost Bogatića od većih gradova:
Bogatić – Beograd 98 km
Bogatić – Novi Sad 75 km
Bogatić – Šabac 20 km
Bogatić – S. Mitrovica 25 km
Bogatić – Valjevo 87 km
Bogatić – Loznica 44 km
Bogatić – Bijeljina 22 km



r/rentacar - Predlog za vikend porodično putovanje rent a car vozilom - Bogatić
Bogatić - poznat po izvorima geotermalne vode
Specifičnost opštine Bogatić je bogatstvo izvorima geotermalne vode. Tačnije u Bogatiću je osam izvora geotermalne vode, a samo sa najizdašnije bušotine, gde je temperatura vode 80 stepeni i čiji je energetski potencijal 8 megavata, moglo bi da se zagreva celo naselje. Opština Bogatić uz pomoć termalne vode temperature 75 stepeni, već nekoliko godina unazad 15.000 kvadrata, odnosno 8 javnih ustanova. Po ovome je jedinstvena u Srbiji pa sa pravom nosi nadimak srpski Segedin.

Aqua park TERMALNA RIVIJERA koji poslednjih godina sve više mami turiste da posete Bogatić je nešto zaista posebno. Ovaj aqua park koristi izuzetno kvalitetne izvore vode temperature 70°C koje se naravno rashlađuju u zavisnosti od potreba i godišnjih doba. Posetioci Termalne rivijere uživaju u otvorenim i zatvorenim bazenima, otvorenim i zatvorenim hidromasažnim bazenima, barovima, restoranima. Naravno, postoji posebno uređen prostor namenjen najmlađima. Tu deca mogu uživati u različitim zabavnim atrakcijama i toboganima.

Turističke lokacije koje treba posetiti u Bogatiću
Etno park Sovljak
Etno park Sovljak je može se reći pravi muzej pod vedrim nebom, koji je nastao 1971. godine u selu Sovljak, blizu Bogatića. Ovaj etno kompleks predstavlja zapravo autentičnu mačvansku kuću sa dvorištem i okućnicom, iz vremena Janka Veselinovića, s kraja XIX i početka XX veka. U kući se nalazi i muzejska postavka mačvanske odeće i obuće, stari kreveti, sinije, ćilimi, preslice, razboji, pregače, kao i stalna izložba mačvanskih slikara naivaca i akademaca. Svakog prvog vikenda u avgustu ovde se održava tradicionalna manfestacija opštine Bogatić "Hajdučko veče", koja je inspirisana motivima romana "Hajduk Stanko" Etno-park u Sovljaku je zaista jedinstvena turistička destinacija u Zapadnoj Srbiji. Dok obilazite Sovljak raspitajte se o izletima do reke Drine.



r/rentacar - Predlog za vikend porodično putovanje rent a car vozilom - Bogatić
Radovan kula Milića od Mačve
Radovan kula Milića od Mačve je jedna od najčuvenijih znamenitost Bogatića. Sagradio je naš čuveni slikar Milić Stanković, poznatiji kao Milić od Mačve. Radovan kula se nalazi u Belotići, rodnom mestu Milića od Mačve, a ime je dobila po njegovom ocu Radovanu. Pored glavne kule nalaze se i zgrada poznatija kao "lajaonica", kao i mnogobrojna stabla starih sorti šljiva, krušaka, jabuka i dunja, ogromni orasi i jasenovi. Na ovom prostoru se održava i tradicionalna manifestacija "Mačvanske lile".

Crna Bara
Crna Bara je malo mesto u opštini Bogatić na oko 100 km od Beograda. Mesto se nalazi u neposrednoj blizini ušća Drine u Savu i zato je posebno popularno za ribolov, kupanje i uživanje u prirodi. U Crnoj Bari se nalazi i Hajduk Stankov vajat.
Turističke organizacije opštine Bogatić je prvi put 2011. godine organizovala manifestaciju "Hajdučko veče", a i okviru ove manifestacije posebno je važna "Hajdučka regata" na Drini. Spust je preko 25 km, a finiš regate je upravo u mestu Crna Bara u blizini ušća Drine u Savu.

Slike na redditu

Kica/Praja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptySre Jul 20, 2022 10:40 pm

savo ::
Nije neka turistička destinacija, ali vredi posetiti - Bogatić

Naš predlog za vikend putovanje  je Bogatić, još uvek nedovoljno turistički iskorišćen, ali novi infrastrukturni projekti su poslednjih godina ovo mesto u Mačvi izdvojili na turističkoj mapi. Opština Bogatić predstavlja neodvojivu i jedinstvenu celinu sa Mačvom. Zauzima prostor između Drine i Save u severozapadnom delu mačvanske ravnice.

Udaljenost Bogatića od većih gradova:
Bogatić – Beograd 98 km
Bogatić – Novi Sad 75 km
Bogatić – Šabac 20 km
Bogatić – S. Mitrovica 25 km
Bogatić – Valjevo 87 km
Bogatić – Loznica 44 km
Bogatić – Bijeljina 22 km



r/rentacar - Predlog za vikend porodično putovanje rent a car vozilom - Bogatić
Bogatić - poznat po izvorima geotermalne vode
Specifičnost opštine Bogatić je bogatstvo izvorima geotermalne vode. Tačnije u Bogatiću je osam izvora geotermalne vode, a samo sa najizdašnije bušotine, gde je temperatura vode 80 stepeni i čiji je energetski potencijal 8 megavata, moglo bi da se zagreva celo naselje. Opština Bogatić uz pomoć termalne vode temperature 75 stepeni, već nekoliko godina unazad  15.000 kvadrata, odnosno 8 javnih ustanova. Po ovome je jedinstvena u Srbiji pa sa pravom nosi nadimak srpski Segedin.

Aqua park TERMALNA RIVIJERA koji poslednjih godina sve više mami turiste da posete Bogatić je nešto zaista posebno. Ovaj aqua park koristi izuzetno kvalitetne izvore vode temperature 70°C koje se naravno rashlađuju u zavisnosti od potreba i godišnjih doba. Posetioci Termalne rivijere uživaju u otvorenim i zatvorenim bazenima, otvorenim i zatvorenim hidromasažnim bazenima, barovima, restoranima. Naravno, postoji posebno uređen prostor namenjen najmlađima. Tu deca mogu uživati u različitim zabavnim atrakcijama i toboganima.

Turističke lokacije koje treba posetiti u Bogatiću
Etno park Sovljak
Etno park Sovljak je može se reći pravi muzej pod  vedrim nebom, koji je nastao 1971. godine u selu Sovljak, blizu Bogatića. Ovaj etno kompleks predstavlja zapravo  autentičnu mačvansku kuću sa dvorištem i okućnicom, iz vremena Janka Veselinovića, s kraja XIX i početka XX veka. U kući se nalazi i muzejska postavka mačvanske odeće i obuće, stari kreveti, sinije, ćilimi, preslice, razboji, pregače, kao i stalna izložba mačvanskih slikara naivaca i akademaca.  Svakog prvog vikenda u avgustu ovde se održava tradicionalna manfestacija opštine Bogatić "Hajdučko veče", koja je inspirisana motivima romana "Hajduk Stanko" Etno-park u Sovljaku je zaista jedinstvena turistička destinacija u Zapadnoj Srbiji. Dok  obilazite  Sovljak raspitajte se o izletima do reke Drine.



r/rentacar - Predlog za vikend porodično putovanje rent a car vozilom - Bogatić
Radovan kula Milića od Mačve
Radovan kula Milića od Mačve je jedna od najčuvenijih znamenitost Bogatića. Sagradio je naš čuveni  slikar Milić Stanković, poznatiji kao Milić od Mačve. Radovan kula se nalazi u Belotići, rodnom mestu Milića od Mačve, a ime je  dobila po njegovom ocu Radovanu. Pored glavne kule nalaze se i zgrada poznatija kao "lajaonica", kao i mnogobrojna stabla starih sorti šljiva, krušaka, jabuka i dunja, ogromni orasi i jasenovi. Na ovom prostoru se održava i tradicionalna manifestacija "Mačvanske lile".

Crna Bara
Crna Bara je malo mesto u opštini Bogatić na oko 100 km od Beograda. Mesto se nalazi u neposrednoj blizini ušća Drine u Savu i zato je posebno popularno za ribolov, kupanje i uživanje u prirodi. U Crnoj Bari se nalazi i Hajduk Stankov vajat.
Turističke organizacije opštine Bogatić je prvi put 2011. godine organizovala manifestaciju "Hajdučko veče", a i okviru ove manifestacije posebno je važna "Hajdučka regata" na Drini. Spust je preko 25 km, a finiš regate je upravo u mestu Crna Bara u blizini ušća Drine u Savu.

Slike na redditu
Savo, mi smo ti najbliži koliko vidim.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyNed Jul 24, 2022 3:00 pm

debilko ::
PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  4470_110
Ovo je moje prvo saznanje o Apatinu. Imao sam 5.6 godina i u obližnjem podrugu pića se prodavala apa-kola. Ja sam dugo posle toga, samo nju jurio. Omiljeno piće iz detinjstva.


Proizvodi Apatinske pivare su se u mom selu prodavali samo u bifeu pored fudbalskog stadiona. Neraskidivo su vezani za moja rana sećanja na sport i mog tatu. Vodio me je na utakmice i pred poluvreme bi odlazio do "Marka" (tako se u lokalnom žargonu zvao taj bife a po konobaru koji je iz njega otišao u legendu) i kupovao meni Apa sok (ne kolu već nešto providno, mislim grožđani sok ili tako nešto) a sebi pivo.
Nedeljom ako banu nenajavljeni gosti neko od nas dece je dobijao torbu i bio slat kod "Marka" da kupi pivo za posluženje. Uz napomenu da kažeš čiji si i da ga tata moli da pivo ne otvara.

P.S. Jedan od "mojih" gradova predstavljen je na temi O Fehervaru. Moram smisliti nešto i o selu. Bar za ovu temu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  EmptyPon Mar 06, 2023 1:30 pm



Odvojite par minuta -lepo je urađeno.















PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty
PočaljiNaslov: Re: PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)    PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PREDSTAVI (turistički ) SVOJ GRAD (videom ,slikom.....)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj grad-moj kraj-slikom i slovom
» Vratimo se u prosli vek -slikom :)))
» SLEDI SVOJ SAN ....
» Napravi svoj LOGO !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: O PUTOVANJIMA :: NAŠA PUTNIČKA AGENCIJA-
Skoči na: