DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)

Ići dole 
+18
bosankaa
Danubius
sonia
Krupljanka
Smiljan01
Ivana_258
Samouka
cojle
Aurora Borealis
mir-mir
Doktor Zo
EAGLE
svilanaasvaltu
rasim45
Klosarka
Amisela
determinanta
Kijara-brm
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyNed Jan 25, 2009 5:22 pm

Kanadski akademik i psiholog, profesor Pirs Stil koji je proveo više od deset godina proučavajući zašto odlažemo obaveze, veruje kako je opšte privaćena činjenica , da su ljudi koji odugovlače ili perfekcionisti ili lenštine-pogrešna . Naime, Stil, koji priznaje da i sam ponekad biva zanesen igranjem video igara, u svojoj poslednjoj knjizi diskutuje o tome kako oni koji ostavljaju stvari za “dan posle” pate od vlastitog poroka koji nije lenjost nego impulsivnost. Hronični “ odugovlačitelji” , koji čine do 20 posto populacije, impulsivniji su i čudniji od drugih ljudi pas obraćaju manje pažnje na detalje i obazveze prema drugima, ističe Stil u knjizi “Jednakost odugovlačenja:Današnje muke sa sutra”. Stil , psiholog sa univerziteta u Kalagriju, jednakost je stvorio nakon što je proučavao više od 250 studenata, a ona glasi U=EV/ID . “U”-predstavlja korisnost ili uopštenu želju da se dobijeni zadatak izvrši i jednaka je proizvodu “E”, očekivanju uspeha, i “V”, nagradi za obavljen posao , podeljeno sa” I”, neposrednošću zadatka, i “D” ličnoj osetljivosti na kašnjenje.




Kanadski psiholog ističe kako odugovlačenje postaje sve veći problem jer sve više ljudi rade posao u kojem sami kreiraju vlastiti raspored. Što znači da ljudi sve više odugovlače obaveze s kasnijim nagradama dajući predenost aktivnostima koje odmah nose užitak i nagradu. – “Odugovlačitelji” radije žive danas nego sutra i više se vole prepustiti uživanju znajući pritom da će ih isto kasnije koštati- obajašnjava Stil. Do sad, psiholozi su uopšteno odugovlačenje povezivali s perfekcionistima koji radije izbegavaju zadatak nego da ga izvrše nesavršeno. Prema Stilu , “ odugovlačitelji” nisu ljudi koji su lenji mariti za obavezu već je uopšte ne žele napraviti pa izmišljaju loša opravdanja poput “ pas mi je pojeo dokument sa zadatkom”. U poznate “odugovlačitelje” spadaju i pisci kao što su Marsel Prust i Daglas Adams.


Jeste li od onih "sutra ću" -ili se držite one :Što možeš danas , ne ostavljaj za sutra ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyČet Mar 25, 2010 2:46 pm

Danas je prvi svetski dan prokrastinacije



Tanjug | 25. 03. 2010. - 12:50h
|



Prvi svetski dan prokrastinacije, oblika
patološkog ponašanja za koji je karakteristično odlaganje i
odugovlačenje vlastitih obaveza bez nekog posebnog objektivnog
opravdanja, obeležava se danas.
[You must be registered and logged in to see this image.] Stalno odlaganje neke
aktivnosti, koje je ponekad nesnosno za samu osobu kao i njenu okolinu,
psiholozi vide kao mehanizam pomoću kojeg se ljudi bore protiv
anksioznosti vezane za otpočinjanje ili završavanje posla.


Prokrastinacija predstavlja imunu odbranu od društva i teškog
okruženja, sredstvo kojim se ljudi brane od napada savremenog sveta,
smatraju psiholozi.



Prokrastinacija može dovesti do stresa, osećaja krivice, gubitka
lične produktivnosti, stvaranja krize i pojave negodovanja od strane
drugih zbog neispunjavanja odgovornosti i obaveza.



Dok je u određenoj meri sasvim uobičajena, prokrastinacija
postaje problem ako ugrožava normalno funkcionisanje individue.

Hronična prokrastinacija može čak biti znak psihičkog ili
fiziološkog poremećaja, prenose francuski mediji.



Povodom prvog svetskog dana prokrastinacije, u mnogim zemljama
izlaze i knjige namenjene ljudima koji pate od hronične prokrastinacije.
U njima se objašnjava kako izbeći osećaj krivice i kako što manje
opterećivati okolinu.

Dakle ....od danas se ne kaže -lenčuge neodgovorne -nego prokrastrinanti jedni [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyČet Mar 25, 2010 2:50 pm

Izvinte,ali ja tu reč nemrem izgovoriti .Lomim jezik.. [You must be registered and logged in to see this image.] ..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyČet Mar 25, 2010 7:35 pm

Pa moram da odlazem, ne znam sta cu pre kad dodjem kuci, da l' da spavam il' da idem na FB? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Mar 26, 2010 6:35 am

U principu, najčešće odlažem obaveze koje su vezane za čekanje u redovima. To je kod mene toliko uzelo maha, da ne odem ni kod lekara na vreme, već "namestim" da mi bude loše preko vikenda, pa onda, hop, Hitna pomoć. Ne umem objasniti razlog ovakvom ponašanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Mar 26, 2010 1:54 pm

sonia ::
Pa moram da odlazem, ne znam sta cu pre kad dodjem kuci, da l' da spavam il' da idem na FB? [You must be registered and logged in to see this image.]

Ma to devojko.. [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Mar 26, 2010 2:22 pm

Odkada znam za sebe znam i za brojne obaveze,tako da ne ostavljam za sutra nista sto mogu uraditi danas,,jer sutra nije nase,nase je samo danas. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Mar 26, 2010 9:01 pm

Zavisi...ako mi je do toga stalo -uradiću danas ,pa makar sekire padale
Ali ako nije....vući ću nedeljama da ne uradim, ako ikako može da se odlaže [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Mar 26, 2010 10:07 pm

Na osnovu gornjeg teksta ja sam onda najgora "odugovlaciteljka" kada je posao u pitanju. Radim posao koji nije dnevno azuran, tako da svoje poslovne obaveze mogu sama da rasporedim shodno raspolozenju. Ipak cu pre da popijem kaficu, da provedem vreme na chatu, f.b., sa koleginicom u setnji pored reke, na susednom splavu ... Jbg, moze mi se... samo ne znam dokle :(

Za razliku od posla, sve druge stvari resavam u hodu, odmah i bez odlaganja. Najcesce su u pitanju nesporazumi i ako to ne resim istog trena, nemam mira. :aii:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Apr 26, 2010 9:41 am

Zanimljivo kako su ljudi skloni da što treba da urade , ili obećaju da ostave za "sutra" ?
A od drugih se naravno očekuje da se vrlo drže onoga što trebaju da urade /obećaju .
Zvuči vam poznato ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyNed Jul 11, 2010 2:33 pm

Sutra je novi dan- Skarlet iz Prohujalo sa vihorom










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyUto Avg 17, 2010 3:43 pm

Stoji mi wireless ruter već mesecima u kutiji...postajem ozbiljno zabrinut , jer kad god se setim toga , uvek je sledeća misao-sutra ću....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
rasim45

rasim45


Datum upisa : 17.10.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyUto Jan 11, 2011 2:01 pm

-kako lijepo reče amisela : "naše nije sutra,naše je samo danas"...
naučio sam sledeće... kada nešto želiš,a to se nalazi iza onog brda,nemoj reći otići ću tamo sutra... ne,ne kreni danas,sada,odmah... jer sutra možda nećeš nikada.
- šta ostavljam za sutra... ? izvršenje dogovora/ugovora u kojem ima nagovještaja da me neko želi prevariti.
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyUto Jan 11, 2011 2:19 pm

rasim45 ::
-kako lijepo reče amisela : "naše nije sutra,naše je samo danas"...
naučio sam sledeće... kada nešto želiš,a to se nalazi iza onog brda,nemoj reći otići ću tamo sutra... ne,ne kreni danas,sada,odmah... jer sutra možda nećeš nikada.
- šta ostavljam za sutra... ? izvršenje dogovora/ugovora u kojem ima nagovještaja da me neko želi prevariti.

Drago mi je da imam istomišljenike,jer nikada ne znamo da li će sutra uopšte doći.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 6:26 am

Ja sam od onih koji bas odugovlace i to ne da odlozim nesto za sutra...vec zna se desiti da odvlacim u nedogled.Ne znam zasto i ne znam ni od kad mi se to desava...Jednostavno sam postala ravnodusna na sve...pa tim i krajnje neodgovorna za svoje obaveze... zid











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 5:01 pm

Meni je odgovornost ,mnogo puta dosla glave i doilazi jos uvek.
Da sednem za racunar a da mi u kuci neko trpi gladan,nije se jos desilo.Ako sam na poslu radila do iscrpljenosti,kod kuce moram oko hrane i sudova,Odlazem odlaske kod prijatelja,kurtoazne posete i setnje.Odlazem zdrave,prijatne i normalne stvari na ustrb interneta i tu sebe bas ne cenim mnogo,zbog ocigledne zavisnosti.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 5:59 pm

ODMAH-SADA-OVDE!
Sve ostalo je "otaljavanje!"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 6:08 pm

Ima nas koji " obaviti danas" izbjegavamo
Zašto danas kad to mogu i sutra.
Bijeg od odgovornosti?
Točno,sve ja to znam i opet bježim.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 6:13 pm

Kao malog su me učili:Ono što možeš uraditi danas-ne ostavljaj za sutra!
Moja majka je (u nekakvoj polu-šali) umela dodati:"A od onoga što možeš POJESTI danas-ostavi malo i za sutra."
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jan 26, 2011 6:28 pm



EAGLE::
Citat :
"A od onoga što možeš POJESTI danas-ostavi malo i za sutra."


Sretnik si što imaš tako divnu i mudru majku.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor Zo

avatar


Datum upisa : 29.01.2011

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyUto Feb 01, 2011 3:02 am

Ne uradi danas ono što sutra možeš da odložiš za prekosutra.
Nazad na vrh Ići dole
mir-mir

mir-mir


Godina : 59
Location : Fruska gora
Humor : sta to bese
Datum upisa : 03.02.2011

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Feb 07, 2011 9:59 pm

ne znam ZASTO? ... al da ih odlazem, dokaz je ona ogromna gomila obaveza u uglu...
.........jaooooooooooooooooj kolika je!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
rasim45

rasim45


Datum upisa : 17.10.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyUto Feb 08, 2011 7:39 am


- kada su obaveze u pitanju... ja ih ne odlažem... samo pravim prioritete,tj.određujem kratkoročne i dugoročne obaveze..pa kad koja dođe na red rješavam ih.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySub Maj 07, 2011 6:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

(klikni dva puta na sliku za punu veličinu )

E pa, ako se prepoznajete u nekoj od faza....onda ste naprosto-neodgovorni lenjivci , da ne upotrebaljavam stručan izraz. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySub Maj 07, 2011 11:53 pm

Odlazem kad treba da odem ljekaru, kad treba da uradim nesto za sebe, to uglavnom moze da ceka....Ostalo sve trudim se da ispunim onako kako treba i na vrijeme.....
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyNed Maj 08, 2011 12:08 am

Aurora Borealis ::
Ostalo sve trudim se da ispunim onako kako treba i na vrijeme.....

55555

Bez odlaganja... jakako! spite











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Jun 15, 2011 4:09 pm

Ja sam od onih malo sutra ili: "Sutra ću o tome misliti na Tari".
Tačno je da neću početi nešto i zbrziti, radije ću odložiti i uraditi kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 1:14 am

Razmislicu o ovome sutra :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 2:18 am

Ako je peglanje...e to cu prekosutra!
Odlazem sve cesce,nisam odusevljena zbog toga,jer nisam takva u principu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 7:21 am

...biti pametnija!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 9:43 am

Ivana_258 ::
...biti pametnija!

A zaaaaato ti odlazes obaveze! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Smiljan01

Smiljan01


Datum upisa : 19.11.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 10:32 am

Imam jednog prijatelja... Kad god sam ga za nesto zamolio, on uvijek kaze,
-sutra cu ti to uciniti-...
Interesantno da nikad nije slagao, jer to sutra nikad ne prestaje...
:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 10:41 am

Da cini mi se da svi imamo to sutra...evo ja sinoc da peglam i rekoh sebi sutra,a ono bice sto rece Astra prekosutra nekako bas lijepo zvuci to SUTRA.Ali dobro je dok god postoji sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 11:04 am

Moje sutra stiglo,evo peglam,da ne ostavim za sutra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 2:18 pm

Pa kako bi bila ovde,kad bi sve morala danas... :ironic:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPet Jun 17, 2011 2:22 pm

Sve što mogu,ostavim za sutra...prekosutra...ma i jos duže. Pod tim mislim na "poslove" ,a ima obaveza koje jednostavno ne trpe čekanje.DakleM ondamK i namaH :pušač:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Nov 02, 2011 9:18 pm

Imam običaj da leti skinem spoljne "duple" prozore ,i da ih zamenim identičnim krilima -ali sa komarnikom . E sad....već par dana (nedelja ?) mislim kako treba da vratim na ona krila sa staklima ,jer je -novembar .....sutra ću....sutra....
Isto je i sa rokadom "zimske" i "letnje" garderobe po ormanima.
Sutra -sigurno ....uvek mislim "danas" A "sutra".....opet ,sutra .........










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptySre Nov 02, 2011 9:35 pm

Bogami,kad je za lovu,nema sutra vec odmah...a onda trpi ono sto je djabana....opet treba da peglam...a sutra i za koji dan ce biti dupla hrpa....svaki put kazem necu ostavljati...ali ko bi kupio cokolade na FB,stabla,kante....eh,to ne moze da ceka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Jan 02, 2012 7:11 pm

Postoji običaj tkzv "novogodišnjih odluka" -(najpoznatije ...prestaću pušiti ,počeću štedeti za.........čim prodju ovih par dana praznika ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Evo jednog teksta u vezi toga -a to podpada pod ovu temu ...jer se to "sutra" obično oteže dok ne postane "malo sutra "
[You must be registered and logged in to see this image.]
ZAŠTO ? Pa evo zašto :

-----------------
Znate ono kada vas neko pozove na kafu, pa se dogovorite da je
popijete – ovih dana? Ono kada odlučite da skinete mladež sa leđa – ovih
dana? Pričaćete o problemima u svom braku ili vezi – ovih dana?
Najvećem delu populacije život se dešava ovih dana i samo ovih dana živimo.
Onda
dođe kraj decembra i svi odlučimo da ćemo da uradimo nešto po tom
pitanju, da nećemo dozvoliti da nam kolotečina i psihička lenjost
blokiraju centar za odlučivanje. Kupimo jelku jednako plastičnu kao što
je i naša novogodišnja depresija i patnja što smo ponovo tu gde smo,
jedino novo je godina – i poneki problem.
I onda, sa nejvećim entuzijazmom, napišemo listu želja – koju ćemo ove godine poštovati, počevši ovih dana.
31. decembar
Mastilo
se istrošilo u na dugačku listu odluka. Jer, ove godine će sve biti
drugačije. Ne samo to, ove godine ćete postati drugi čovek – doček ove
godine postaće vaš rođendan, jer se tu noć ponovo rađate.
Izaćićete
iz Love Will Tear Us Appart veze. Naćićete bolji posao i najzad
položiti poslednjih 7 ispita na fakultetu. Nećete više pušiti. Počećete
da nosite čarape iste boje. Pićete zeleni čaj umesto koka-kole.
Prestaćete da jedete kinesku četiri puta nedeljno i kuvaćete zdraviju
hranu. Obrisaćete tajnu listu sa iTunes-a na kojoj imate trash hitove iz
osamdesetih. Smršaćete pet kila, proputovati Evropu, uspostaviti bolji
odnos sa roditeljima i nećete glasati za Demokratsku Stranku.
1.-15. januar
Dve
nedelje poznatije kao "grejs period" novogodišnjih odluka. Jer,
praznici su treba proslaviti i uživati. Pod "uživati" misli se na cigare
uz rakiju nakon ruske salate i maminih sarmi.
15. januar – 13. februar
Počeli
ste polako da smanjujete cigare. Vratili ste se na posao i kolega je
prokomentarisao da se vidi da ste pravili dobru rusku, čim imate tih
petaka viška. To vas dodatno motiviše da se pridržavate odluke. Ne
raskidate svoju vezu da ne biste bili sami
14. februara
Takođe
poznatog i kao Dan Odljubljenih. Dobili ste novi kretenski poklon
potajno namenje za uživanje darodavca ili kupljenog na pumpi. Erektilna
disfunkcija je rešila da dođe u posetu. Duvate na prozoru i slušate "My
Funny Valentine" sa plejliste namenjene za večerašnje vođenje ljubavi,
međutim samo mislite o šansama da se bacite sa gore pomenutog prozora.
Potpuno zabotavljate novogodišnje odluke.
1. mart
Shvatate da stiže proleće i da zaista treba da se otopite kad i sneg. Počinjete da pazite.
April
Nakon nekoliko neslanih šala na vaš račun i prvoarilskog raskida, dobijate polensku alergiju. Ni ne sećate se Nove godine.
Jul
Krećete
na more i počinjete da se sećate spiska. Onda odete na more, najbelji
ste, najdeblji, ali ste uspeli da se opustite i da vam bude super.
Septembar
Svi
su na poslu, istom, bedno plaćenom poslu. Boja sa mora počinje da
bledi, shvatate da ste u vezi koja ne ide ni-ku-da, vaš život ne ide
nigde i pronalazite flajku koja je ostala zaturena od Dočeka. Međutim, u
moru obaveza, rata od letovanja, problema i svega ostalog, skroz
zaboravljate šta ste obećali i utrnulošću mozga blokirate ideju da možda
nešto promenite.
Decembar
Padate u
depresiju. Stalno vas pitaju gde ćete za Novu godinu, vama se ne ide.
Debeli ste, a dosadni promoteri raznih "all inclusive dočeka" su jedini
koji vam šalju poruke.
Shvatate da ne možete da živite u ovom Danu mrmota, odlučujete da nešto promenite, tako da činite najlogičniju stvar.
Pravite spisak.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: O tome cu misliti sutra   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 8:46 pm

Da li ste skloni ovakvom nacinu razmisljanja?

Npr. pritiskaju Vas problemi i odlaganje vam se cini naj laksim i naj prihvatljivijim resenjem.

Sad sam razgovarala sa drugaricom koji upravo tako radi
Cak izbegava i razgovorati o tome.
Kada sam pokusala pokrenuti razgovor ... osetila sam otpor.
Okretanje na salu skretanje na druge teme.
I kao da je sama sebe uverila bar na izvesno vreme da problema zapravo i nema.
To joj je svakako lakse nego nesto preduzeti.
A da li ce? Sta kad vise ne mogne "pomesti pod tepih"?

Sta vi mislite o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 8:50 pm

Ja sam ekstrem...problem mi je 24 sata na umu i borim se kao lav dok ga ne rijesim,a ako je neki koji ne zavisi od mene,pojedo se ziva od misli...kad ce,kako ce...a moja djeca imaju obicaj reci
Ti mama ako nemas problema,ti ga izmislis.

E to je dovoljno da se zna da nema nista sutra...ja ih sagledavam i unaprijed i cekam ih spremna.

Po meni je mozda lakse,ali i neodgovorno bjezati i praviti se da je sve OK.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 8:52 pm





Nekad je najbolje tako, ne kaze narod dzaba, da je jutro pametnije od veceri...Samo, sto uvek stoji to ali... Odlaganje u nedogled nece resiti problem..sa problemom je najbolje ''za gusu'' [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 8:58 pm

Verovatno vrsta odbrambenog mehanizma .
Znate kada Skarlet O Hara to isto kaže u trenutku kada grad gori ,ona gubi sve ...
Kod mene je to najobičnija lenjost .
Vrlo svesno ,recimo spremanje stana odložim za (malo) sutra . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:00 pm

Spremanje stana nije problem...samo da se naruci neka cicos macos da ce da dodje na kafu,rijesis ti taj nazovi problem za cas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:06 pm

Astra ::
Spremanje stana nije problem...samo da se naruci neka cicos macos da ce da dodje na kafu,rijesis ti taj nazovi problem za cas.
To je samo jedan od primera meni neprijatnih kućnih obaveza .
I kod sebe ne razumem tu vrstu mazohizma ?
Sve drugo uglavnom uradim odmah -pa i neprijatno .
Ali kada je nešto "kućno" .....obavezno "sutra" .
A obavezno to "sutra " bude teže .
Recimo ,vidim da moram čistiti cev od peći .I radije ću trpeti da jedva gori ,dimi ...nekad i tri dana ,umesto da skinem i odmah uradim za 10 minuta .
Ne ...i onda to redovno radim kad pada kiša ,ili duva vetar ......tako se "pogodi" ,ali -redovno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:08 pm

Šefe...znaš kako se kod nas kaže za takve?

Gora je lijenost nego bolest! spite











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:18 pm

Kod moje drugarice je problem malo veci i ozbilniji od toga da li joj se pec pusi ili ne. I nema veze sa lenjoscu.
Ali ona ne zeli to da svati velicinu problema .I ne mogu da joj doprem do "mozga".Percepcija zero.Probala sve moguce metode psihologije ali jock. Nemogu ja da resim njen problem.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:22 pm

Problem moze bit ko neboder velik,ako je u mojoj moci da ga rijesim...ima bre da dinamit postavim,ali da se rijesi,daleko mi je tezi problem,ako zavisim od dobre volje treceg lica..pa ne mozes nista da ucinis....taj pojede dzigere.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sikret

Sikret


Location : dreamland :)))
Humor : :D
Datum upisa : 02.08.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:35 pm

Astra ::
Problem moze bit ko neboder velik,ako je u mojoj moci da ga rijesim...ima bre da dinamit postavim,ali da se rijesi,daleko mi je tezi problem,ako zavisim od dobre volje treceg lica..pa ne mozes nista da ucinis....taj pojede dzigere.


Astra i ja sam takva kod mene ne postoji nemogu .Sto sam utuvila u glavu nema te sile koj ce me spreciti.(Jedino onaj odgore)I nepostoji neresivi problem
Sto ti kazes ona mi pojede dzigere
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) EmptyPon Dec 17, 2012 9:35 pm

..kako zashto???? zubbb pa zbog foruma..evo ja treba da peglam ali reshih da ostavim za sutra :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» forumska muzicka radionica
» Mislicu o tome sutra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: