DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)

Ići dole 
+18
bosankaa
Danubius
sonia
Krupljanka
Smiljan01
Ivana_258
Samouka
cojle
Aurora Borealis
mir-mir
Doktor Zo
EAGLE
svilanaasvaltu
rasim45
Klosarka
Amisela
determinanta
Kijara-brm
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyNed Jan 25, 2009 5:22 pm

First topic message reminder :

Kanadski akademik i psiholog, profesor Pirs Stil koji je proveo više od deset godina proučavajući zašto odlažemo obaveze, veruje kako je opšte privaćena činjenica , da su ljudi koji odugovlače ili perfekcionisti ili lenštine-pogrešna . Naime, Stil, koji priznaje da i sam ponekad biva zanesen igranjem video igara, u svojoj poslednjoj knjizi diskutuje o tome kako oni koji ostavljaju stvari za “dan posle” pate od vlastitog poroka koji nije lenjost nego impulsivnost. Hronični “ odugovlačitelji” , koji čine do 20 posto populacije, impulsivniji su i čudniji od drugih ljudi pas obraćaju manje pažnje na detalje i obazveze prema drugima, ističe Stil u knjizi “Jednakost odugovlačenja:Današnje muke sa sutra”. Stil , psiholog sa univerziteta u Kalagriju, jednakost je stvorio nakon što je proučavao više od 250 studenata, a ona glasi U=EV/ID . “U”-predstavlja korisnost ili uopštenu želju da se dobijeni zadatak izvrši i jednaka je proizvodu “E”, očekivanju uspeha, i “V”, nagradi za obavljen posao , podeljeno sa” I”, neposrednošću zadatka, i “D” ličnoj osetljivosti na kašnjenje.




Kanadski psiholog ističe kako odugovlačenje postaje sve veći problem jer sve više ljudi rade posao u kojem sami kreiraju vlastiti raspored. Što znači da ljudi sve više odugovlače obaveze s kasnijim nagradama dajući predenost aktivnostima koje odmah nose užitak i nagradu. – “Odugovlačitelji” radije žive danas nego sutra i više se vole prepustiti uživanju znajući pritom da će ih isto kasnije koštati- obajašnjava Stil. Do sad, psiholozi su uopšteno odugovlačenje povezivali s perfekcionistima koji radije izbegavaju zadatak nego da ga izvrše nesavršeno. Prema Stilu , “ odugovlačitelji” nisu ljudi koji su lenji mariti za obavezu već je uopšte ne žele napraviti pa izmišljaju loša opravdanja poput “ pas mi je pojeo dokument sa zadatkom”. U poznate “odugovlačitelje” spadaju i pisci kao što su Marsel Prust i Daglas Adams.


Jeste li od onih "sutra ću" -ili se držite one :Što možeš danas , ne ostavljaj za sutra ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 8:52 pm





Nekad je najbolje tako, ne kaze narod dzaba, da je jutro pametnije od veceri...Samo, sto uvek stoji to ali... Odlaganje u nedogled nece resiti problem..sa problemom je najbolje ''za gusu'' [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 8:58 pm

Verovatno vrsta odbrambenog mehanizma .
Znate kada Skarlet O Hara to isto kaže u trenutku kada grad gori ,ona gubi sve ...
Kod mene je to najobičnija lenjost .
Vrlo svesno ,recimo spremanje stana odložim za (malo) sutra . [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:00 pm

Spremanje stana nije problem...samo da se naruci neka cicos macos da ce da dodje na kafu,rijesis ti taj nazovi problem za cas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:06 pm

Astra ::
Spremanje stana nije problem...samo da se naruci neka cicos macos da ce da dodje na kafu,rijesis ti taj nazovi problem za cas.
To je samo jedan od primera meni neprijatnih kućnih obaveza .
I kod sebe ne razumem tu vrstu mazohizma ?
Sve drugo uglavnom uradim odmah -pa i neprijatno .
Ali kada je nešto "kućno" .....obavezno "sutra" .
A obavezno to "sutra " bude teže .
Recimo ,vidim da moram čistiti cev od peći .I radije ću trpeti da jedva gori ,dimi ...nekad i tri dana ,umesto da skinem i odmah uradim za 10 minuta .
Ne ...i onda to redovno radim kad pada kiša ,ili duva vetar ......tako se "pogodi" ,ali -redovno .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:08 pm

Šefe...znaš kako se kod nas kaže za takve?

Gora je lijenost nego bolest! spite
Nazad na vrh Ići dole
Sikret




Datum upisa : 02.08.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:18 pm

Kod moje drugarice je problem malo veci i ozbilniji od toga da li joj se pec pusi ili ne. I nema veze sa lenjoscu.
Ali ona ne zeli to da svati velicinu problema .I ne mogu da joj doprem do "mozga".Percepcija zero.Probala sve moguce metode psihologije ali jock. Nemogu ja da resim njen problem.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:22 pm

Problem moze bit ko neboder velik,ako je u mojoj moci da ga rijesim...ima bre da dinamit postavim,ali da se rijesi,daleko mi je tezi problem,ako zavisim od dobre volje treceg lica..pa ne mozes nista da ucinis....taj pojede dzigere.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sikret




Datum upisa : 02.08.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:35 pm

Astra ::
Problem moze bit ko neboder velik,ako je u mojoj moci da ga rijesim...ima bre da dinamit postavim,ali da se rijesi,daleko mi je tezi problem,ako zavisim od dobre volje treceg lica..pa ne mozes nista da ucinis....taj pojede dzigere.


Astra i ja sam takva kod mene ne postoji nemogu .Sto sam utuvila u glavu nema te sile koj ce me spreciti.(Jedino onaj odgore)I nepostoji neresivi problem
Sto ti kazes ona mi pojede dzigere
Nazad na vrh Ići dole
Zana




Datum upisa : 30.05.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:35 pm

..kako zashto???? zubbb pa zbog foruma..evo ja treba da peglam ali reshih da ostavim za sutra :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 9:46 pm

..a sada ozbiljno..retko mi se desi da odlazem reshavanje ako od mene zavisi..odlozim samo u sluchaju ako pomislim da je jutro pametnije od vecheri..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPon Dec 17, 2012 10:56 pm

ADHD :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPet Jul 25, 2014 10:36 am

Ja konkretno (trenutno) jer "imam kada"
Pa mi malo teže da odlučim" odakle da krenem"
Pa ću "posle ručka"
Pa mi je onda "toplo"
Pa me predveče " mrzi"
I ostane na "sutra ću" .
Tako već -peti dan .  rtrtr










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 EmptyPet Jul 25, 2014 11:56 am

I sama sam ti takva...

Od ponedeljka se kanim da pocnem sa generalkom djecije sobe. I sve kao imam vremena, djeca nece jos da dodju, a ako ovako nastavim, djeca ce i doci, a mama nista ni pipnula  trtrr 

I ajde da ja odgadjam samo sredjivanje... tako mi je za sve. I to bas iz razloga jer vremena imam na pretek... Definitivno bolje funkcionisem kad sam zatrpana obavezama  ererere 











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)   SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SUTRA ĆU.....(zašto odlažemo obaveze?)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» forumska muzicka radionica
» Mislicu o tome sutra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: