DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Maj 21, 2009 8:08 pm

First topic message reminder :

Stalno se spočitava da Crkva nema dovoljno ulogu u sistemu školstva i zdravstva. Spominju se neke vekovne tradicije u tome , od onoga kada je "sveti Sava podučavao Srpčad" do trubljenja o odličnim katoličkim školama i gimnazijama.
E pa da vidimo koji primer , kako to Crkva radi (kao i obično, pričam o dve najveće hrišćanske Crkve -bez razlike) -pa da se čuju naša mišljenja ?

Ne samo u prosveti....Crkva je sada prisutna u svim porama državne uprave , zaključno sa Vojskom i RRA ?
To je ok...ili ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Nov 06, 2014 8:41 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Dec 25, 2014 10:18 pm

Kijara-brm ::
I roditelji to dozvolili?  dm5

Roditelji su ih i dali na obuku!

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Dec 25, 2014 10:20 pm

Astra ::
Kijara-brm ::
I roditelji to dozvolili?  dm5

Roditelji su ih i dali na obuku!

Misliš roditelji su ih i učili "recitaciju"? Jer čisto sumnjam da ih je iko drugi preslišavao dok nisu naučili. Das Mami ... das Pabio ... svako uči svoje dete onom što je sam.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Dec 25, 2014 10:26 pm

Sad mi je jasno sve.. dm5.
Nije crkva kriva dok ima ovakvih zaluđenika...i pristaju svojom voljom..  dm2
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Jan 08, 2015 9:07 pm

PATRIJARH IRINEJ: Moram da verujem da će Vučić uspeti Srbiju da digne iz pepela!

link

Nadam se da će dati Bog da nam bude bolje, a ima naznaka da će biti rezuzltata truda vlasti da građani žive bolje, kaže poglavar SPC
....
Što ne znači ništa drugo ,nego da Srpska Pravoslavna Crkva i zvanično podržava vladu i mere vlade (koje njih ni najmanje ne pogađaju ) 

Naravno-još jedno licemerje ,jer gospoda u mantijama su listom protiv pristupanja Srbije EU ,što je ,kao ,osnovni cilj vlade ,kao što su i za "srpsko Kosovo" svim sredstvima ,tj ponovnim ratom i žrtvama ,što isto ne kriju .
Tako da ,da sam na Vučićevom mestu ,dobro bi pogledao da ovaj danajski dar nije u stvari svilen gajtan, kakav su isti ti u saradnji sa istomišljenicima namakli Zoranu Đinđiću ,dok su mu se osmehivali ,podržavali i "blagosiljali" .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 10, 2015 8:26 pm

Na najavu posete kosovskog premijera Tačija ,odmah glas diže ,a ko drugi ,nego onaj koji nije ni građanin Crne Gore ,pukovnik srpske UDBE Amfilohije Radović ,kodno ime -Mitropolit crnogorsko -primorski .

Amfilohije očekuje da Tači vrati teritoriju link 

(inače ga crnogorska vlada pozvala na godišnicu Mojkovačke bitke,Tačija ,ne Amfilohija  )
Elem ,ovaj Rišelje SPC ,ni manje ni više ,traži od Tačija da "vrati teritorije" ,tj ono što je bila Crna Gora ( i Crna Gora ,kao i svi mali narodi i zemlje je imala afinitet da bude "velika" ,dakle granice "Velike Crne Gore" (kad mu već Velika Srbija izmakla ) A to je ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dakle ,Tači treba da se odrekne skoro cele Metohije ,a koliko ja vidim ,solidarno to treba da urade i Srbija, Hrvatska ,Bosna i Albanija sa delom svoje . 
Ne znam za Tačija ,ali teško da će i svi drugi da poslušaju zahtev "njegove svetosti" (ili svetlosti? ) Amfilohija . 
Nadalje ...traži da Tači vrati "ključeve stanova 30 000 izbeglih sa Kosova koji u CG žive kao prosjaci"
Biti izbeglica i prognan je najstrašnija stvar na svetu ,ali koliko ja znam -to je predmet međudržavnog sporazuma ,koji je aktiviran  ,i manje ili više uspešno i sprovodi na teritorijama ex YU na kojima se dešavao rat,a u slučaju KIM ,je deo  Briselskog Sporazuma (gde je između ostalog ,predviđena i zaštita objekata i lica SPC ,povratak prognanih i nadoknada )
No ,imao bih pitanje ....a zašto, u međuvremenu ,taj isti Amfilohije ,koji raspolaže imovinom SPC u Crnoj Gori ,vrednoj nekoliko stotina miliona evra ,najviše u nekretninama i zemljištu (SPC poseduje kuće, komplekse  i hotele ) nije NIJEDNOM od tih 30 000 progananih ustupila bar jednu sobu ,ili uručila bar jednokatnu pomoć u novcu -da ne žive kao prosjaci ?
I kako nijedne reči nije rekao ,kada je otkriveno da su popljačkani teški milioni evra koje je Srbija dala(a i sada daje) srpskom stanovništvu na Kosovu ,a ukrao ih ondašnji vladika SPC Artemije ,sa svojom ekipom u mantijama (i bez mantija )? 
Ni njega ,ni političare ,ni ostale koji su u svemu tome učestvovali ,nije ni "prozvao" ni "prokleo" .
Ali zato sve druge "proziva " i "proklinje" ,pa se eto ,meša i u to koga će vlada Crne Gore pozvati u posetu (a da njega nije pitala.)
Uostalom....i njih je odavno prokleo (anatemisao )  ,kao i mnoge druge , verovatno je sad Tači na  redu ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 7:07 pm

Crkva se "razume" i u medicinu ,i ne samo da se "razume" ,nego "leče "  i svaki oblik karcinoma  ?

-----
OTAC TADEJ ZNA LEK ZA RAK: Pročitajte recept i metodu za lečenje
Doktor 18:43, 17.01.2015.

Prvo mora da se ispovedi čitav život, najvažnije je da se iz ishrane izbaci meso. U početnoj fazi treba jesti semenke kajsije 20-30 komada dnevno, jer sadrže vitamin B17, ako je kancer u odmakloj fazi onda treba jesti po 80 komada semenki dnevno. Preventivno možete jesti po 10 komada dnevno, a najvažnije živeti pobožno

----

E pa gospodo mantijaši ,neznalice i šarlatani :

Semenke kajsije sadrže cijanogene glikozije . Njihovim razlaganjem u organizmu se dobija ,ni manje ni više ,nego cijanidna kiselina .

Količina od 30 semenki je dovoljna da sa teškim simptomima trovanja završite u bolnici ,a veća može da izazove i rupturu organa za varenje ,unutrašnje krvarenje i smrt !

Ovakva lupetanja i preporuke ,naročito kod očajnih,teško bolesnih ljudi je gore od onoga kada se bolesnim od kancera preporučuje da piju petrolej !

Sramota ,to je zločin ,ko vas šta pita ,i zove da se mešate u "lečenje" ljudi ?
Videli smo kako "lečite" i narkomaniju -bijete ljude lopatom .
Umesto da javni tužilac preduzme nešto zbog nadrilekarstva ,i obmanjivanja bolesnih, još se ovakva "reklama " rasparčava po novinama ?

Crkva nema šta da traži nigde ,ni u školi ,politici ,medicini -sem tamo gde je njihov resor -u hramovima i crkvama .
---
ps
Ko misli da je Danubius zloban ,pa eto zato ima nešto protiv oca Tadeja i lečenja semenkama kajsije -neka se konsultuje sa prof.dr. Slavicom Vučinić, načelnicom Nacionalnog centra za trovanje VMA -reći će potpuno isto ,imali su već više pacijenata posle "tretmana košticama" .
I nikakve molitve nisu pomogle -nego hitne  medicinske mere !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 10:05 pm

Danubius ::
...
Ko misli da je Danubius zloban ,pa eto zato ima nešto protiv oca Tadeja i lečenja semenkama kajsije -neka se konsultuje sa prof.dr. Slavicom Vučinić, načelnicom Nacionalnog centra za trovanje VMA -reći će potpuno isto ,imali su već više pacijenata posle "tretmana košticama" .
I nikakve molitve nisu pomogle -nego hitne  medicinske mere !

Nevezano za ovu temu molim poštovanog Danubiusa da malo progoogla "dr Slađana Velkov" pa će da vidi i gore stvari od semenki kajsija. Od agresivne kampanje protiv vakcinacije do pijenja DOmestosa i gledanja u sunce kao metode lečenja.

P.S. Ja volim semenke kajsije. Jedem ih i presne i sušene kad god mi se pruži prilika. Od kad znam za sebe i valjda budalu i Bog čuvao od trovanja.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 10:16 pm

ZoxZoja ::

Nevezano za ovu temu molim poštovanog Danubiusa da malo progoogla "dr slađana Velkov" pa će da vidi i gore stvari od semenki kajsija. Od agresivne kampanje protiv vakcinacije do pijenja DOmestosa i gledanja u sunce kao metode lečenja.

P.S. Ja volim semenke kajsije. Jedem ih i presne i sušene kad god mi se pruži prilika. Od kad znam za sebe i valjda budalu i Bog čuvao od trovanja.
Zato sam ovo i izdvojio ,jer mantijaši svih vrsta se bave raznim "lečenjima" (i to kroz istoriju )
Puštaju krv ,baju i mole ,kade tamjanom , teraju ljude da koješta gutaju ,da hodočaste na mesta "čuda" itd ...
Pa one "hodže" koje za sve imaju "zapis" koji sve rešava ?
Celo hrišćanstvo je prepuno "čudotvornih izlečenja" u kojima su glavni protagonisti od Isusa pa nadole ,razni "sveci" i mantijaši ,koji svi ,uz druge poslove ,eto i "leče" .
Znam za "dr Velkov" i za gomilu raznih "doktora alternativne medicine" ,koji su redom šarlatani ,ali bar mantija ne bi smela da se kalja nebulozama .
A to što kod tebe cijanotična kiselina nije napravila štetu....to je tkzv" vojvođanski stomak" Debelo smo impregnirali  organe za varenje  slaninom ,čvarcima i drugim masnoćama ,ne može to ni "carska vodica" da probije . smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 10:57 pm

@Danubius
Crkva se "razume" i u medicinu ,i ne samo da se "razume" ,nego "leče "  i svaki oblik karcinoma  ?
Prvo mora da se ispovedi čitav život, najvažnije je da se iz ishrane izbaci meso. U početnoj fazi treba jesti semenke kajsije 20-30 komada dnevno, jer sadrže vitamin B17, ako je kancer u odmakloj fazi onda treba jesti po 80 komada semenki dnevno. Preventivno možete jesti po 10 komada dnevno, a najvažnije živeti pobožno

----------------------
Pa jbt život zakasnila sam .Ne ispoveda se,jedem meso...
Od ovih koštica me ne bi ni hitna spasila kakve sam sreće..
Da ipak pokušam da operem grehe u Međugorju.. :lonac:  smehsmeh.
hehe strašno..:D
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 11:05 pm

Kijaro,kud ces ti...nemas ne daj Boze rak...kakve kostice i ispovjest...dobro nisi trazila zadnje pomazanje.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 11:35 pm

Astra ::
Kijaro,kud ces ti...nemas ne daj Boze rak...kakve kostice i ispovjest...dobro nisi trazila zadnje pomazanje.
Živim grešno po ovome..pa da ispravim ako se šta još može.
haha..ovo je van svake pameti...Crkva i leči..:D
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča

Datum upisa : 26.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 17, 2015 11:41 pm

Nikoliko, sami smo je umiješali u sve ovo, a sad tražimo da izađe iz svega ovoga, e pa ne može....
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyNed Jan 18, 2015 8:53 am

Ako me pamcenje ne vara,a ne vara me jer i danas to radimo,kao deca smo jeli gomile tih kostica iz kajsija..sto dok su onako bele,sto kad se osuse na suncu.Isto i sada,kad kuvamo pekmez pa kostice stoje na suncu,posle udri po njima ererere ..a devedesetih ih mleli i koristili umesto oraha za kolace booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyPet Jan 23, 2015 9:30 pm

Lakota ::
Ako me pamcenje ne vara,a ne vara me  jer i danas to radimo,kao deca smo jeli gomile tih kostica iz kajsija..sto dok su onako bele,sto kad se osuse na suncu.Isto i sada,kad kuvamo pekmez pa kostice stoje na suncu,posle udri po njima ererere ..a devedesetih ih mleli i koristili umesto oraha za kolace booored
I pušenje ubija ,svi to znamo, pa milioni ljudi puše .
----
Prepoznavanje otrovnih biljaka
Otrovne biljke nemaju neke posebno vidljive karakteristike pa samim tim ne postoji ni neki univerzalni test za njihovo prepoznavanje. Potrebno je imati bar osnovno znanje o izgledu pojedinih biljaka i njihovim karakteristikama.
Biljke familije Amygdalaceae sadrže cijanogene glikozide. Razlaganjem cijanogenih glikozida oslobađa se toksična cijanidna kiselina (HCN). Smrtonosne doze za odrasle su 50 mg, za decu do 10 mg. Ova kiselina deluje na CNS, parališe centar za disanje, trovanje se ispoljava vrtoglavicom, smetnjama vida s proširenim zenicama, ubrzanim disanjem i lupanjem srca. Mogu nastupiti i grčevi sa zastojem disanja i rada srca, odnosno smrtnim ishodom.
U NCKT-u smo imali trovanje kod žene koja je odjednom pojela seme iz 30 koštica kajsije. Nakon dva sata primljena u CKT sa znacima kardiotoksičnosti, poremećajem ritma i sprovođenja na EKG-u koji su se održavali satima, ali se na primenjenu terapiju oporavila.
---
Ovo je sa zvaničnog sajta VMA ,pod OTROVNE BILJKE link

...ali ako otac Tadej zna bolje od lekara sa VMA ...slava Gospodu ,slušajte bradate ljude u mantijama ,kada je lečenje u pitanju ,šta će vam lekari specijalisti ?  jbt
----
Ovo je slika od pre par dana :
Ne bi to bilo ništa posebno ,grobari i popovi dobro žive od smrti ,da .......

Toma Nikolić nije napisao "platformu" o Kosovu (finalno rešenje ) i odneo na dopunu i blagoslov kod stručnjaka za međunarodno pravo ,etnička pitanja i dokazanih diplomata , kao što je recimo prisutni Amfilohije Radović ?????
Koji bre "Briselski sporazum" ,pregovori ,međunarodna zajednica ,odluke Skupštine Srbije i ostalo ....samo blagoslov Sinoda ,i stvar rešena .
Kosovo je Srbija ,amin,kome se ne sviđa ,baciće Amfilohije anatemu ,i rešeno  . Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 599
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 24, 2015 9:14 am

Moje konzumiranje kostica kajsija veze nema sa stavom crkve..to je bilo uobicajeno kad smazes,sto zelenu,sto zrelu kajsiju.Mozda je to obicaj samo kod mene u Banatu,mada sumnjam da i ti nisi jeo..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 24, 2015 11:32 am

Lakota ::
Moje konzumiranje kostica kajsija veze nema sa stavom crkve..to je bilo uobicajeno kad smazes,sto zelenu,sto zrelu kajsiju.Mozda je to obicaj samo kod mene u Banatu,mada sumnjam da i ti nisi jeo..
Probao jesam ,kao i svako dete ,ali mi je bilo gorko . Koliko se sećam ,pokoja (očišćena) koštica se stavljala u "dunct" od kajsija .
No ,smatram štetnim da se razni "očevi Tadeji" apostrofiraju kao medicinske mesije po novinama ,jer će teško bolesni ljudi svakako posegnuti i za tom slamkom spasa ,a videlo se do čega to dovede -trovanja .
A evo i zvaničnog stava SPC u vezi Kosova .

PATRIJARH IRINEJ: Kosovo je preče od Evrope! link

Znači ...nebitna je mogućnost da neke nove srpske generacije žive bolje ,po svaku cenu (a u tu cenu su ulazile i glave srpske omladine ) ne daj ni pedlja .
Sasvim je u redu da se SPC brine za manastire ,crkve ,groblja i verske objekte ,no to je već regulisano svim do sada potpisanim sporazumima .
Neki su proglašeni zaštićenim od UNESKO ,a većinu čuvaju i vojnici UNMIK-a .
Međutim ....od kompletne srpske imovine na Kosovu (obradiva zemlja ,šume ,nekretnine ) procenjuje se da je za oko 60 % vlasnik upravo SPC ?

Uz svaki manastir ide i obradivo zemljište ,(samo uz Dečane 650 hektara ) .

Za razliku od drugih ,SPC se valjano ovajdila procesom restitucije ,i to nauštrb imovine srpskih društvenih preduzeća (poljoprivrednih dobara ,"Srbijašume" ,itd .Samo manastiri Devič i Pećka patrijaršija "potražuju" 5000 hektara .)

Ne treba zaboraviti da je SPC do sada odbila bilo koji predlog platforme kao osnova za pregovore sa Prištinom u Briselu koji su joj na uvid dali srpski pregovarači ,a deo su u skupštini Srbije usvojenih dokumenata ? Iako svaki takav dokumenat predviđa punu zaštitu verskih objekata i proces i mehanizme eventualnog povratka uzurpirane imovine ?

Dakle ,da se ne lažemo ,u pitanju su ,pre svega -pare ,jer ni pod kojim uslovima čak ni Priština se nije drznula dovesti u pitanje opstanak SPC na Kosovu ,čak i ako bi im rado videla leđa ,to se nije i ne može desiti ,to ne da ni Evropa .

Prvo pare i garancija za našu imovinu  ....pa ćemo videti šta i kako ,tako bi se logično mogao tumačiti ovaj stav Sinoda .

I još nešto ..SPC nije ponudila nijednog ara zemljišta ili metra kvadratnog stambenog prostora Srbima na Kosovu ,da im olakša opstanak ili povratak.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySub Jan 24, 2015 11:41 am

Jela sam takođe te ''inkriminisane'' koštice od kajsija, jedem ih i danas - i ništa mi ne fali. Postoji propisana dnevna doza ovih koštica, koju svaki alternativac preporuči onima koji jedu kajsijine koštice.

Mada, nisam za to da se to teško bolesnim ljudima nudi kao alternativa za lečenje najtežih bolesti baš svašta(ima među alternativcima šarlatana) i uslovljava ih se ostavljanjem svake vrste pomoći od strane savremene medicine ukoliko žele da ozdrave; treba priznati da ima slučajeva da su ljudi osetili boljitak, a uz pomoć čitavog seta alternativnog lečenja(ima toga isprobanog dovoljno da bi se o tome moglo govoriti) i ozdravili. To savremena medicina može da negira - ali i dalje joj pariraju slučajevi ''čudesnih'' izlečenja uz pomoć čisto prirodnih preparata raznih travara i ostalih alternativaca.

Citat :
Danubius:
Pa one "hodže" koje za sve imaju "zapis" koji sve rešava ?
Neb' se sa ovim zekila, nažalost znam primere kada su se hodže pokazale delotvornim, da ''skinu'' magiju, ali i da je ''metnu''.

Sve oko nas je energija i njena vibracija, ko to ne oseti, teško njemu, ima da ''visi'' u čekaonici kod lekara non stop.

Pitanje je šta treba lečiti, uzrok ili posledicu(kao što to radi savremena medicina) neke bolesti?
Ali to je neka druga tema. Mada može da se poveže i sa duhovnim temama, ''u zdravom telu, zdrav duh'', važi i obrnuto ''zdrav duh - zdravo telo'', zar ne?
Mnogi lekari, medincinski radnici uopšte, kada se neko od njih razboli trče kod alternativaca da se leče(valjda su svesni svog neznanja?), idu kod raznih astrologa da vide kako im stoje zvezde, u kojoj su kući njihove planete, idu kod vidovnjaka da im oni proreknu sudbinu i vide kako stoje u ljubavi, ili posećuju bioenergetičare, idu  na ''rukopoloženije''...

Ovo što danas savremena medicina naziva ''alternativnom medicinom'' je u stvari bio način lečenja ljudi pre nego su se pojavili ''beli mantijaši'' i ljudima  za sve što ih muči, boli, pritiska - ponudili pilule za lilule. Khm.

Priroda za sve ima lek - ko u to veruje, ima velike šanse da mu bude bolje - dokazano.

Kada bi alternativci sarađivali sa savremenim medicinarima u procesu lečenja bolesnih ljudi(interes bolesnika a ne interes farmaceutske mafije, na prvom mestu) - tu popovi ne bi imali šta da traže u lečenju.

P.S.
SPC je vlasnica tri četvrtine Srbije minimum - ako brojimo obradive površine, šume i nekretnine - a da neće biti vlasnica 60% nekretnina na Kosovu?
Alavi su po ovom pitanju restitucije, da ne mogu biti alaviji. Po njima bi se trebali vratiti u srednji vek - što duhovno, što materijalno - da oni konačno ponovo caruju kojekude. Boli ih briga za srpsku sirotinju, nisu oni siroti.
suicid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySre Jan 28, 2015 12:04 am

Ovoga puta neću implicirati da je Crkva nametnula nešto ,jer zaista ne znam običaje ,ali je meni zagrebalo oko i izgledalo nelogično ,te da podelim sa vama -bez tvrdnje ili implikacije .
Elem ,u Grčkoj je pobedila partija "Siriza ",koja  se po političkom programu i ideologiji računa u "krajnju levicu" ,čak i u "ekstremnu levicu" .(nastranu što je nedostajuća dva poslanika za apsolutnu većinu uzela od -desničara ,stranke "Anel" ) 
Novi premijer Grčke Ciprijas je osoba koja ne nosi kravatu ,ne krije da mu je idol Če Gevara ,puna mu usta "naroda" i "socijalne pravde" ,a već sada se vidi da se dosta koristi "parolama" bez stvarnog utemeljenja ,što je oduvek bila karakteristika ,uslovno rečeno "komunista" .
Pa i zastava "Sirize"  je crvena ,na njoj je i petokraka zvezda ....
U toku inaguracije nove Vlade ,nije moglo da se ne primeti da se novi članovi Vlade redom krste , a čak nekoliko sveštenika je tamo "činodejstvovalo" ?
Smesta sam pomislio ....zamislite Če Gevaru ili Kastra , pokojnog Uga Čaveza , ili Evo Moralesa ,ma bilo kog "levičarskog" predsednika iz Južne Amerike (gde je katolička crkva vekovima jaka) da im tokom inaguracije tamo kadi neki katolički biskup ili kardinal ???
Ja ne mogu da zamislim ,zaista . Meni je to ideološki neprirodno ,ali ,eto ...videh svojim očima danas u Grčkoj .
Možda je "običaj" ,ne kažem ....ali me zasta zanima kako će se novi premijer Ciprijas postaviti prema grčkom kleru ,koji je prepun afera oko enormnog bogaćenja ,da li će ,što bi mu ideologija nalagala "uzeti od bogatih i dati narodu" i da li će odvojiti "crkvu od države" ?
Danas to nije tako izgledalo .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySre Jan 28, 2015 12:17 am

Nisam sigurna pa moj odgovor uzmi sa rezervom dok nam svemoćni Google ne da odgovor. Negde u memoriji ima podatak (proveriti) da je Pravoslavlje zvanična religija u Grčkoj. Nešto kao državna religija. Verovatno otud verski obred prilikom inaguaracije nove Vlade i Parlamenta Grčke. Jedini pandan u Katoličanstvu kog bih mogla da se setim je Poljska. Po mentalitetu i tome da su vernici bez obzira na politička opredeljenja.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySre Jan 28, 2015 12:41 am

ZoxZoja ::
Nisam sigurna pa moj odgovor uzmi sa rezervom dok nam svemoćni Google ne da odgovor. Negde u memoriji ima podatak (proveriti) da je Pravoslavlje zvanična religija u Grčkoj. Nešto kao državna religija. Verovatno otud verski obred prilikom inaguaracije nove Vlade i Parlamenta Grčke. Jedini pandan u Katoličanstvu kog bih mogla da se setim je Poljska. Po mentalitetu i tome da su vernici bez obzira na politička opredeljenja.
Ni Ustav Srbije ne naziva pravoslavnu veru "zvaničnom" ( smatra se da je 85 %  ) nego većinskom .Ostatak sa  po 5 % čine Muslimani i katolici ,preostalih 5 % čine "ostale verske zajednice " .Ukupno 7 ih se smatra "tradicionlnima" .
Ustav predviđa da su izjednačene u pravnim okvirima ,no zakon o verama nije baš tako jasan .
Našao sam podatak ,ustav Grčke nedvosmisleno navodi Grčku pravoslavnu crkvu kao "zvaničnu religiju" i po tome je jedinstven .
Dakle ,biće da si u pravu. :948208144:
Dobar deo Evrope i bivših socijalsitičkih država napola "nezvanično" ,tj ne baš jasno i članovima formulisano  izdvaja jednu religiju kao "posebnu " .
Recimo ,u Nemačkoj veronauka je obavezni nastavni predmet ,itd .
Katolička crkva u Poljskoj i Danskoj imaju "poseban status" koji je direktno uređen između države i Vatikana .

No opet ...ne kažem da nije kulturno  pozvati i predstavnike verskih zajednica na inaguraciju ili neki važan državni događaj ,ali opet ....."levica" i crkva ? To mi je isto kao kada sam video Miloševića i pokojnog Patrijarha Pavla .
Mira Marković se nikada ,koliko znam ,nije našla u "popovskom" društvu ,verovatno kao "levičarki" joj to nije išlo pod kapu .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySre Jan 28, 2015 12:59 am

Da li je grčkom Če Gevari pod kapom ili ne verski obred kao deo inauguracije je jedno ali ako je to zvaničan protokol onda ima da ćuti i trpi. Čak misim da ne bi dobro prošao da proba da to menja.

Nego meni sad ova diskusija pokrenula neka druga pitanja. Predsednik USA se na inauguraciji zaklinje nad Biblijom a ne nad Ustavom. Isto tako prilikom suđenja zaklinje se nad Biblijom - ono "Zaklinjem se da ću govoriti istinu tako mi Bog pomogao" što smo ne jednom imali prilike da vidimo u filmovima i serijama. Sad meni pada na pamet šta ako se Amerima desi Predsednik koji je musliman. Kako bi onda izgledao taj deo inauguracije. Ili svedok/okrivljeni/tužilac na sudu koji ne koristi Bibliju kao verski relevantnu knjigu? Kad se Kona pojavi moraću ovo da je pitam.

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptySre Jan 28, 2015 11:42 am

Grčka kriza je izrodila ovog ''Če Gevaru'', Od njega se očekuje puno jer je ''na prvoj borbenoj liniji'' svih levičara Evrope, pa i sveta danas. Kako današnja evropska levica ima sve više problema jer stalno trguje sa neoliberalizmom, ima sa njim trule kompromise,  ne čudi da se u ''Sirizi'' nađu neki moderni levičari koji se krste. Če Gevara se prevrće u grobu od njih.

''Siriza'' je u Grčkoj omiljena, i moguće joj je da puno toga promeni jer joj narod veruje(za sada). Ali, njen ''Če Gevara'' se ne izjašnjava kao neko ko bi rušio demokratski poredak Grčke, on želi samo da napravi radikalne rezove i raspodeli pravednije ono preostalih para koje ostanu u kasi(borba protiv korupcije mu je na prvom mestu, novi Vučić xaxa- šala mala), kada Grčka ispljune svoje MMF -u, pominje direktnu demokratiju, ali će to ići teško....

Nema tu nikakvog prekopotrebnog novog levičarskog ideološkog utemeljenja(ili ima, upravo se ogleda u ovim levičarima koji se krste?  krsti se ), ima krize koja popove za zadnjicu ne grize. Oni su iznad svega, pa ih ni kriza ne dotiče.

Mada je u Grčkoj moguće recimo da solunski episkop dobije pismo od Ministarstva finansija gde mu se nalaže da plati 1.350 evra. Plate grčkih sveštenika su baš velike, Grčka godišnje za njih troši 230 miliona evra. Kao i svuda, crkva poseduje nekretnine, ne zna im se broj u Grčkoj. Neće to tako moći da ostane navek, ako zaista Grci reše da reše svoje mnogobrojne ekonomske probleme.
A Grčka boga mi hapsila već po Svetoj Gori neke igumane koji su proneverili silne novce... Ko zna šta će biti u Grčkoj, možda se i popovima konačno stane na rep.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Jan 29, 2015 12:43 pm

Crkva je naravno autonomna u tome da određuje ko ima kakve "zasluge" i koga će "odlikovati" ,no...
G. Šešelj ,pored svega što jeste ,jeste i neprijatelj nr 1 sadašnjeg državne vlasti i državne politike koja se vodi .SPC se neki dan izjasnila kao "prijatelj" vlasti-a sad odlikuje onoga koji otvoreno radi protiv njih ,i po mišljenju mnogih Srba ,svojim izjavama ,na štetu i same Srbije u međunarodnm i regionalnim okvirima ?

Šešelj odlikovan ordenom Belog Anđela link 

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Jan 29, 2015 3:57 pm

Meni se to odlikovanje Šešelja sasvim slaže sa svim onim što SPC radi u zadnjih dve decenije u Srbiji. Oni su dobri sa svim političarima koji su spremni da im ljube ruke, šene pred njima, i slušaju njihove savete vezano za upravljanje državom. Tako da poštuju one na vlasti, a odlikuju svakoga ko je na liniji ''Velike Srbije''. Crkva želi da se totalno sliže sa državom, njoj je klerikalizacija bitnija nego evangelizacija već poodavno.  Zaostali u srednjem veku po idejama, konzervativni svetosavci na svaki način pokušavaju celu Srbiju da zadrže u tom istom vremenu. Nikako da iskorače iz istorije i oslobode se politikanstva.

Ali, za stanje u društvu i državi(preterano mešanje ''crkvenjaka'' svuda gde ne treba), istine radi, ne treba kriviti crkvu nego državnu vrhušku koja stalno koketira sa crkvom, i tako skuplja populističke poene od naroda.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 EmptyČet Jan 29, 2015 4:06 pm

Ako je "Belog Anđela dobio Dačić (a čini mi se i Velja Ilić mrzi me da googlam) povraćka a Nobela za mir Gor i Obama povraćka povraćka ima li svrhe uopšte i pisati o ordenju, odlikovanjima ili tako nečem. Mislim povraća mi se od populizma i ulizištva i Vladike Filareta i Nobelovog komiteta jednako.

Za one koji ne znaju Gor je Nobela za mir (za onu teoriju o globalnom zagrejavanju povraćka ) dobio ispred Irene Sendler, žene koja je spašavala decu od nacista .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)    Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)  - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Koliko se crkva meša u ....SVE MOGUĆE (što nije njen posao)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: